יש דרך לדעת מתי סרט צפוי לרדת מהקולנוע?

לא מצאתי מידע כזה באתרים של יס פלאנט, סינמה סיטי, הוט סינמה, רב חן...

dory30

Well-known member
לא ממש. ברמת העיקרון, סרט מתחיל לרדת אחרי 4 שבועות. תלוי בחברה המפיצה, בבית הקולנוע ובהצלחה המסחרית. מנסיון בקולנוע לב, כדאי לצפות בהתחלה כדי שלא לפספס. את שני האחרונים שראיתי (ומומלצים)- גן קופים והגול הבא מנצח, ראיתי בטרום בכורה.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא ממש. ברמת העיקרון, סרט מתחיל לרדת אחרי 4 שבועות. תלוי בחברה המפיצה, בבית הקולנוע ובהצלחה המסחרית. מנסיון בקולנוע לב, כדאי לצפות בהתחלה כדי שלא לפספס. את שני האחרונים שראיתי (ומומלצים)- גן קופים והגול הבא מנצח, ראיתי בטרום בכורה.
על מה הסרט גן קופים?

אני לא אוהבת ללכת בהתחלה כי האולמות מלאים. כולם מדברים, לועסים פופקורן, אני לא מסוגלת ליהנות ככה מסרט. אני צריכה שקט.
אני אוהבת שהאולם ריק או כמעט ריק. יצא לי להיות בלא מעט הקרנות כאלה כי במקרה תפסתי את הרגע שהסרט כבר כמעט ירד מהקולנוע, אבל היה נחמד לדעת מראש ולתכנן מתי אלך.
אני יודעת שכשיש הקרנה אחת ביום ואפילו לא כל יום, זה בד"כ סימן לכך שהסרט תיכף יורד, אבל לא תמיד אני מספיקה.
נו שוין.
You can't get everything you want

dory30

Well-known member
אני לא אוהבת ללכת בהתחלה כי האולמות מלאים. כולם מדברים, לועסים פופקורן, אני לא מסוגלת ליהנות ככה מסרט. אני צריכה שקט.
אני אוהבת שהאולם ריק או כמעט ריק. יצא לי להיות בלא מעט הקרנות כאלה כי במקרה תפסתי את הרגע שהסרט כבר כמעט ירד מהקולנוע, אבל היה נחמד לדעת מראש ולתכנן מתי אלך.
אני יודעת שכשיש הקרנה אחת ביום ואפילו לא כל יום, זה בד"כ סימן לכך שהסרט תיכף יורד, אבל לא תמיד אני מספיקה.
נו שוין.
You can't get everything you want
כמוני כמוך, אולי בגלל היותי בן יחיד. תלוי באיזה שעות מגיעים, במקרה שלי ללב ת"א. סיכוי קלוש שהאולם יהיה מלא, בטח בשעות אחה"צ בימי חמישי או שישי. כיום יש סרטים בטלוויזיה, VOD, הורדות, סטרימינג וכדומה- כמעט אף אחד לא הולך לקולנוע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמוני כמוך, אולי בגלל היותי בן יחיד. תלוי באיזה שעות מגיעים, במקרה שלי ללב ת"א. סיכוי קלוש שהאולם יהיה מלא, בטח בשעות אחה"צ בימי חמישי או שישי. כיום יש סרטים בטלוויזיה, VOD, הורדות, סטרימינג וכדומה- כמעט אף אחד לא הולך לקולנוע.
ההליכה לקולנוע היא חוויה שאינך חווה בבית. לא גודל המסך וכמובן, העובדה שאתה הולך עם כמה חברים. כי מה? אתה תלך לחבר לביתו כדי לצפות עמו בסרט? תופעה נדירה...
אבל אם בכל זאת הבחירה היא ללכת לבד? אז אפשר באמת לצפות בסרט בבית, בזמן ובשקט שלך. וכן. כיום ניתן לצפות במירב הסרטים ממש זמן קצרצר לאחר ירידתם מהאקרנים ולא חייבים לרוץ לקולנוע כשהסרטמעוד ממש ממש "חם".

dory30

Well-known member
ההליכה לקולנוע היא חוויה שאינך חווה בבית. לא גודל המסך וכמובן, העובדה שאתה הולך עם כמה חברים. כי מה? אתה תלך לחבר לביתו כדי לצפות עמו בסרט? תופעה נדירה...
כמי שגדל על קולנוע, מסכים איתך. אבל בני 25 ומטה יחשבו אחרת. מבחינתם זה שייך לתקופת הפרה- היסטוריה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמי שגדל על קולנוע, מסכים איתך. אבל בני 25 ומטה יחשבו אחרת. מבחינתם זה שייך לתקופת הפרה- היסטוריה.
מסכים איתי? היום ההקרנה היא בעזרת מקרן אלקטרוני ולא ממכונת הקרנה ופילם. אז מה הקטע? עם ולוויזיה טובה אתה תיהנה מאיכות תמונה טובה יותר מאשר בבית הקולנוע...

ואגב. קשה הבנה שכמותי ייהנה יותר דווקא בבית. כי בבית אפשר לעצור כדי להכין כוס קפה ומאפה ואפשר גם לחזור לאחור אם נמנמת קלות או שפשוט לא הצלחת להבין מה קורה שם.

אבל אם בכל זאת הבחירה היא ללכת לבד? אז אפשר באמת לצפות בסרט בבית, בזמן ובשקט שלך.
ממש לא.
למה אם אני הולכת לבד, אז לא מגיעה לי החוויה של צפייה בסרט בקולנוע?
החוויה בעיניך היא רק בלשבת באולם חשוך עם עוד אנשים שאתה אפילו לא יכול לדבר איתם?

החוויה היא בלצאת מהבית, בלהתלבש ולהתארגן לבילוי, בלשבת במסעדה לפני, וכן במסך הגדול ובסאונד ובמושבים הגדולים.

אבל כמובן כשיש אנשים שהחוויה בשבילם זה לבוא עם החבר'ה ולדבר במשך כל הסרט ולבלוס פופקורן בקולי קולות כאילו שאמאבא מעולם לא לימדו אותם לאכול בפה סגור, אז זה הורס את החוויה לאחרים!
וכן. כיום ניתן לצפות במירב הסרטים ממש זמן קצרצר לאחר ירידתם מהאקרנים ולא חייבים לרוץ לקולנוע כשהסרטמעוד ממש ממש "חם".

רוב הזמן נח

Well-known member
אבל אם בכל זאת הבחירה היא ללכת לבד? אז אפשר באמת לצפות בסרט בבית, בזמן ובשקט שלך. וכן. כיום ניתן לצפות במירב הסרטים ממש זמן קצרצר לאחר ירידתם מהאקרנים ולא חייבים לרוץ לקולנוע כשהסרטמעוד ממש ממש "חם".
היום המסכים בקולנוע אולי גדולים, אבל לא יותר איכותיים בתמונה. פעם אחת כשהיה ריק עברתי לרגע לשורה הראשונה והתמונה היתה גרועה ומגורענת.

כמוני כמוך, אולי בגלל היותי בן יחיד. תלוי באיזה שעות מגיעים, במקרה שלי ללב ת"א. סיכוי קלוש שהאולם יהיה מלא, בטח בשעות אחה"צ בימי חמישי או שישי.
אני משתדלת ללכת בימי חול בצהריים או מתי שאני רואה שכבר כמעט ואין הקרנות, מה שאומר שהרוב כבר ראו ולא יהיו הרבה אנשים באולם.
לצערי, לפעמים אני מפספסת את הסרט לגמרי כי אני לא יודעת מתי מורידים אותו מהמסכים או שלא תמיד אני יכולה לקחת חופש מהעבודה בהתראה של יום-יומיים.
כיום יש סרטים בטלוויזיה, VOD, הורדות, סטרימינג וכדומה- כמעט אף אחד לא הולך לקולנוע.
הולכים, הולכים. כמה פעמים אחרונות הלכתי די בהתחלה, כשהסרט רק עלה לאקרנים, ולפחות חצי אולם היה מלא. שזה הרבה יותר מדי.
מתישהו אחרי שנגמרה הקורונה הלכתי להופעת בכורה של סרט, כי זה משהו שאף פעם לא עשיתי ורציתי לחוות, והאולם היה מלא, לא היה מושב אחד ריק.

dory30

Well-known member
הולכים, הולכים. כמה פעמים אחרונות הלכתי די בהתחלה, כשהסרט רק עלה לאקרנים, ולפחות חצי אולם היה מלא. שזה הרבה יותר מדי.
מתישהו אחרי שנגמרה הקורונה הלכתי להופעת בכורה של סרט, כי זה משהו שאף פעם לא עשיתי ורציתי לחוות, והאולם היה מלא, לא היה מושב אחד ריק.
הבנתי. אני מתכנן לראות בקרוב את הסרט "מעשייה אמריקאית". בעיקר בגלל ג'פרי רייט המעולה ואיסה ריי המצחיקה.

למעלה