טכנולוגיה מהירה להקמת רק"ל

מצב
הנושא נעול.

matrix200200

Active member
כן אני מודע לשיטה, אבל חשבתי שגם הקומה השנייה כבר נחפרה

הצ'יימבר עדיין לא מוכן

חפרו בו רק את הקומה העליונה. ביום חמישי בערב יצקו את הרצפה של הקומה העליונה (או התקרה של הקומה הנמוכה מבין השתיים) ואחרי שהבטון יתקשה מספיק יתחילו לחפור מתחת לרצפה כדי להגיע אל הקומה התחתונה. הצ'יימבר נבנה from top to bottom, כמו התחנות שבהן קודם יוצקים את הדפנות מניחים תקרה שעליה עוברת התנועה ואז חופרים את ה"קופסה" מתחת לכביש. פה זה נעשה בשתי קומות: הנחת תקרה לקומה עליונה וחפירת קופסה מתחת, אח"כ יציקה של תקרה לקומה תחתונה וחפירת קופסה שניה מתחתיה.
הרי נתע אמרו שאחת המכונות כבר עברה בקומה התחתונה.
האם היא עברה בחלל שעדיין לא נחפר?

כנראה, אחרת היה צריך לגרור אותה בצ'מבר

כנראה וונדר וומן חפרה את המנהרה התחתונה ורק לאחר מכן יבנו את הקומה התחתונה בעוד שנייקי היילי תצטרך להיגרר בקומה העליונה.

אגב, מכונת ה TBM השנייה פרצה בצהריים את קיר תחנת אלנבי.

matrix200200

Active member
אכן, כבר ראיתי את הווידאו

כנראה וונדר וומן חפרה את המנהרה התחתונה ורק לאחר מכן יבנו את הקומה התחתונה בעוד שנייקי היילי תצטרך להיגרר בקומה העליונה.

אגב, מכונת ה TBM השנייה פרצה בצהריים את קיר תחנת אלנבי.
אכן, כבר ראיתי את הווידאו
אגב, אחרי שיגררו אותה לצד השני, התירוצים של נת"ע על אי תחילת עבודות בנייתה מבנה התחנה באלנבי יגמרו.
התירוץ העיקרי שאני שמעתי מהם היה, שהם מעדיפים לתת למכונות לעבור לפני שמתחילים את הבניה, אבל אחרי שכבר שתי המכונות עברו, התירוץ הזה לא תקף.

raminec

New member
חיובי

חיובי
בזמן יציקת רצפת הצ'יימבר וונדר וומן הייתה מתחת לצ'יימבר ובולטת מטרים ספורים מערבה. וונדר וומן עברה בצ'יימבר בחלל שטרם נחפר.

Rubim88

New member
אני מעריך שאתה מתכוון לHDD

קידוח אופקי מתכוונן - מה זה?
כששאלתי במקום אחר מישהו השיב שקיימת שיטה שנקראת "קידוח אופקי מתכוונן" וטען שזו שיטה שעם תכנון קפדני מאפשרת ניתן להעתיק תשתיות חשמל, תקשורת וקווי מים בלחץ נמוך בלי חפירה, ובכך לקצר לוחות זמנים ולהפחית הפרעה לציבור.

מישהו מכיר ויודע להסביר מה זה בדיוק, איך זה עובד וכמה זה יקר יותר?
אני מעריך שאתה מתכוון לHDD
מידע נוסף פה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה