טוב, אני חושב שמפלס הכנרת החל בירידה

יובל 42

New member
עזוב נו, הבנאדם נעול על קונצפציה שגויה

ולא נותן לעובדות לבלבל אותו.

הנה בישראל עברנו את הגל ופותחים הכל בהדרגה.
בנוסף יש אווירת הפקרות מסויימת בקרב הציבור שנראית היטב בכל מקום.
כל זה אמור להביא אותנו בעוד כשבועיים להתפרצות מחודשת.
אבל זה לא יקרה. מקסימום עליה קטנה.
למה? תשאל את השמש קרינת האולטרה סגול והחום

חזאייטק

New member
לא רק זה

העובדה שלובשים מסיכות, שומרים על ריחוק ומרבים בשטיפת ידיים גם עוזרת.
גם אם לא כולם עושים, ברגע שאחוז מסויים גדול מספיק מבצע את כל זה, שרשרת ההדבקות נקטעת, וההדבקה הקהילתית נבלמת.
&nbsp
בגדול מה שצריך זה R0<1

guprnds

Active member
איך אתה מסביר את ההתפרצות בברזיל? (ראה טבלה מצורפת)

יובל 42

New member
קצת פרופורציות לגבי המילה "התפרצות"

בישראל המדינה שמתפארת ללא הרף בטיפולה במגיפה ובמספרים הנמוכים שלה יש כרגע פי 6 חולים מאשר בברזיל. פי שש!
אצלנו 1,800+ חולים למיליון נפש אצלם רק 350 חולים למיליון נפש.
אם תשווה לאיטליה, ספרד, צרפת, בלגיה ובריטניה הקרות אז אנחנו מדברים על פי עשרות רבות של חולים ומתים יחסית לברזיל.

דבר שני אם תעבור על כל ההודעות שלי בשום מקום לא טענתי שמזג אוויר חם זו תרופת קסם וברגע שיתחמם הקורונה תיעלם במטה קסם.

כל מה שאני טוען זה שזה מקטין את ההדבקה בגלל שרידות נמוכה יותר של הנגיף בתנאי חום לחות וקרינת שמש חזקה (והדבר כבר מגובה במחקרים). כלומר אם בתנאי חורף נשא ידביק X אנשים בתנאי קיץ ותחת אותם תנאי ריחוק חברתי אותו נשא ידביק 1/2X אנשים או פחות מכך.

בברזיל כידוע יש נשיא שמתנגד לתנאי סגר נוקשים מטעמים כלכליים, יש אוכלוסיה שכנראה עוד פחות ממושמעת מאנשי הפלג הירושלמי המאוסים ויש תנאי צפיפות בערים שלעומתם בני-ברק נראית כמו בברלי הילס. במצב כזה החום לבדו לא יכול למגר מגיפה.

מציע לך במקום ברזיל לקחת כדוגמא את אוסטרליה. מדינה מערבית מאורגנת שטיפלה בעניין בצורה דומה לנו ולמדינות אירופה כשההבדל היחיד הוא שאליהם המגיפה הגיעה בשיא הקיץ בעוד שאלינו ולאירופה היא הגיעה בשיא החורף.

תבדוק את המספרים של אוסטרליה ותחזור אלי עם הממצאים

טענתי שקרינת השמש לא רלבנטית בהעברה בין אנשים
אגב.
הקרינה בימים בהירים שם עכשו דומה לקרינה פה בקיץ רק יותר לח.

החום לא יגמור את הקרונה

משמעת עצמאית של אנשים. וחיסון. רק זה. יעזור. החום אולי מעט יצמצמם

עוד כחודש נראה גל נוסף

בעוד משפחות שכולות לא יכועולים להגיע לבית העלמין. הישראלי היפה מארגן מסבה חופשית בתא עם עשרות חוגגים ללא מיגון. ואני מניח שהיו עוד כמה כאלה סיבות אותקהלויןת אחרות. זה יביא כנראה לכל נוסף. אם לא תיהיה משמעת עצמית אם כל הכבוד לחום. זה לא יגמור את הקרונה. ואולי אף יביא לעליה ניכרת חזרה. אבל את זה נראה. בעוד השלושה שבעות עד חודש

יובל 42

New member
לשיטתי זה לא יקרה. נחיה ונראה.

אגב, לא יודע על איזו מסיבה בת"א אתה מדבר
אבל לידיעתך בתל אביב לא נמצא שום מקרה חדש של קורונה כבר כמה ימים.
כל המקרים של קורונה בימים האחרונים מוגבלים ליישובים חרדים וערבים.
https://rotter.net/forum/scoops1/624399.shtml

אני מקוה שאתה צודק

אבל אתמול הראו בחדשות 13 נדמה לי. מסיבנה בבנין משרדים עם אנשים. רוקדים ללא מסכות וכו'. סביר להניח שייש עוד כמה מקומות בארץ שלא יודעים על התכנסויות כאלה ואחרים ועל זה דיברתי בלי משמעת עצמאית של אנשים( כמה אפשר לאכוף) יהיה קשה למגר את ההתפשטות.

supercellstorm

New member
ואם הוא התכוון להפגנות שהיו גם לדעתי לא תהיה השפעה.

מצד שני אני לא עדיין לא משוכנע שלחום יהיה אפקט משמעותי הפעם. ההשוואה לשפעת אינה יכונה כיוון שהנגיף שייך למשפחת נגיפי ה SARS . כיוון שהגעתי אי שם מתחום הביולוגיה אני יכול לומר שמבנה הנגיף שונה מאוד מנגיף השפעת. יש אולי 50 אחוזים הבדל ביניהם, וזה המון.
בנוסף, ונכון שבברזיל לא היה עידוד לסדר ובידוד - ניתן לראות מה הנגיף מסוגל לעשות בתנאי חום ולחות וקרינה גבוהה. לצערינו יש עדויות הולכות וגוברות גם מאפריקה ומדינות נוספות ממרכז ודרום אמריקה ואפריקה שהנגיף מתפשט בהן.
תיתכן בלימה - אבל צריך להסתכל היטב על ההבדל בין בלימה כתוצאה מבידוד ממושך ובלימה כתוצאה מהתחממות.
כאן בצרפת, אנו בבידוד מה - 17 במרץ ובמשך כל חודש אפריל לא ירדה כמעט טיפה אחת. למעשה יש אזורים בצרפת שעד לפני כיומיים לא ירד בהם גשם כ 40 יום, וזה המון לתקופה זאת. למרות הטמפרטורות הגבוהות, ואני מדבר על 22 /24 מעלות- לעיתים 9 מעלות מעל הממוצע, ושעות שמש שלא זכורות לי בתקופה זו בארבע השנים האחורונות, ובנוסף לבידוד , הייתה ירידה רגילה יחסית בדומה לשאר העולם המבודד. השוויתי את זה למקומות בהם דווקר היה קר בחודש זה, אפילו בארצות שבהן קר- ולא היה משהו יוצר דופן מבחינת עלייה גדולה מהרגיל.
דרך אגב- כקוריוז - בשוודיה הייתי מצפה שיהיו לפחות 100,000 נדבקים- מדינה קרה בדרך כלל ובנוסף ללא סגר כמעט. פתוחים שם אפילו בתי הקפה. נדבקו שם רק 18,000 איש - ומתו 2,200. לא ברור לחלוטין.
צריך לציין גם שהקורונה הכתה ראשונה ובצורה הקשה ביותר באזורים עם התעבורה האנושית הגבוהה ביותר ורק מאוחר יותר הגיעה בחלק מהדינות הללו רק בתחילת מרץ.... כן, כשלושה וחצי חודשים מהרגע בו פרצה בסין!
לסיכום, כפי שיובל ציין לפני מספר שבועות, אם החום יעזור נדע עוד חודשיים כלומר בעוד חודש נדע...לפחות בארץ, למרות שניתן להסתכל כבר מה קורה במדינות חמות כבר מה קורה כעת. אני חושב מתוך הסתכלות רבה בנתונים שיש כאן המון ניסוי וטעייה בסופו של יום ולכן אין מדינות צודקות יותר או פחות- אבל כן יש אמירות ועצות מטופשות של הרבה אנשים ומנהיגים ולצערינו.

supercellstorm

New member
כוונתי כמובן הייתה לומר שללא סגר הציפייה היא

להרבה יותר נדבקים...כמובן שלמספר 100000 אין משמעות ספציפית, אפשר להחליף אותו ב"הרבה יותר" נדבקים. מדובר בסך הכל במדינה יותר קרה מישראל - שלא חוותה כלל סגר כמו בישראל ועם אוכלוסייה גדולה ב 4 מליון תושבים בערך. כמובן שיש גם עניין של משמעת ציבורית וכו. אני חשבתי מלכתכילה שכל עניין הקורונה בסופו של יום הוא כיאוטי- יש המון משתנים שמאוד קשה להכניס למודל אחד.

דבר איתי באחוזים.
מה אחוז הנדבקים באוכלוסיה השבדית מול הישראלית?
&nbsp
הרי יש את הנתונים בגוגל, לא כך?
&nbsp

supercellstorm

New member
ובישראל מעט יותר 2.2 עשיריות האחוז בערך- אבל מה העובדה הזאת

עוזרת לך

אני לא חושב שזה הבדל משמעותי ה-0.2 הזה.
כך שקצב ההידבקות הוא בערך אותו דבר.
&nbsp
מה שתורם לטענה שמזג האוויר לא משפיע על הקורונה.
כמובן שלא מוכיח דבר.
&nbsp

יובל 42

New member
בשבדיה פשוט לא עושים מספיק בדיקות וכך מפספסים המון חולים

שהם א-סימפטומטיים או עם סימפטומים קלים.
(אבל יכולים להדביק אחרים שיחלו בצורה קשה ולכן חשוב להרבות בבדיקות ולבודד חולים ואת מי שבא איתם במגע על מנת לשבור את שרשרת ההדבקה)
לעומת זאת בשבדיה פי 11 מתים מישראל
ובהינתן שמערכת הבריאות שם לא גרועה ולא קרסה
אפשר להניח בשקט שיש שם גם פי 11 חולים מישראל שרובם פשוט לא אובחן
ולקור+אי הטלת סגר נוקשה יש אפקט עצום.

למעלה