טבע צפויה להוריד את מחיר הקופקסון ב 25%

ANZ1

New member
ומה עם התרחיש...

שהדיבידנד יבוטל (סיכוי טוב).
שהמניה תרד ל10 ...

dw2322

New member
אני מסופק אם תהיה לזה השפעה

בהחלט יכול להיות שזה מה ששולץ יעשה. מטאטא חדש וכו.
השוק ייחס יותר השפעה לאמון שהוא יקרין.

meir112

New member
פרס נובל לכלכלה 2017

ריצרד תיילר זכה השנה בפרס נובל על התנהגות כלכלית כפי שזכה גם כהנמאן לפני מספר שנים
בדיוק מגדירים את שנאת ההפסד וחשבונאות נפשית
https://he.wikipedia.org/wiki/חשבונאות_נפשית
תופעה דומה קיימת אצל משקיעים בבורסה, המתייחסים אל כל מניה שהם קונים כאילו הייתה עצמאית, ולא אל תיק המניות בכללותו. אנשים מחזיקים מניה מסוימת לאחר שירדה מאוד במחירה, ו"פותחים לה חשבון אישי". הם לא ימכרו אותה עד שלא תגיע לפחות למחיר הקרן. מחקרים של שפרין ושטטמן[4] מראים כי אדם החייב למכור מניות ימכור מניה מרוויחה, ולא מניה מפסידה. תופעה זו, הנקראת אפקט הזיקה (disposition effect), עולה למשקיעים כסף רב ברווחים שנמנעו.

dw2322

New member
אני מודע להטיה פסיכולוגית זו

אינני מחזיק את הנייר רק כי הוא אדום בתיק אלא כי אני סבור שבעתיד הוא יהיה שווה יותר.
לו לא היו לי מניות טבע בתיק סביר שהייתי קונה משהו כיום. פשוט זה זה נייר מעוף שמתומחר די בנוח.
&nbsp
האם אחזור לכסף? לא בטוח (צריך כפול מהיום). זה אפשרי באם ביצועי המוצרים האינובטיביים החדשים יהיו טובים ו/או הגנריקה תהיה פחות חלשה משהיום.
&nbsp
גם תסריט של זכייה בערר הקופקסון אפשרי, אם כי בסבירות נמוכה. בתרחיש כזה הנייר עף.

meir991

New member
תגובה ל ANZ1

היי, אתה כורך 2 שאלות לאחת , בעוד שהן דורשות 2 תשובות נפרדות לחלוטין.

לשאלתך "מתי תודה שטעית" , יש לך ספק שנעשו טעויות ע"י כולם ? החל מהמנכ"ל השרלטן וכל ההנהלה הבכירה וכלה בדירקטוריון. ובהמשך האנליסטים למיניהם , אז מה שיספק אותך שאחרי שכולם כנראה שמודים שטעו כשבידם היתה כל האנפורמציה בזמן אמת ורק עכשיו מתעוררים , ואתה מלין רק על ידידנו DW ??? ההרס שהם גרמו למשקיעים הינו הגדול ביותר שידע מעולם שוק ההון הישראלי.
לגבי השאלה "מתי תמכור", קל לממש הפסד כשאינך רואה עתיד, אופק חיובי. אבל זה לא המקרה של טבע, מותר לך להניח שיש כאן היסטריה של עדר , שידועה ומוכרת היטב בשוק ההון.
גם אני מושקע ובהרבה , בשער ממוצע של 30$, ולא חושב שנאמרה כאן המילה האחרונה, ואני מתכוון לכוון מעלה. אבל תמיד יתכן שהתחתית של הפרבולה נמוכה יותר , אבל עדיין ההתנהגות תהיה בסופו של דבר כשל פרבולה.
לא אכנס כאן כרגע לנימוקים מתוך מאזן ,תחזיות וכו,מאין האופטימיות שלי, אתה מכיר את החומר היטב , ואין לי מה לחדש לך.
ימים יגידו. אני גם בטוח ששורטיסט כמוך על המניה ידע גם בשערים של 60$ , שזה היה חסר הגיון מצד האנליסטים לבנות על תרופה אחת, כי הגנריקה תמיד קיימת. ובכל זאת היא נסחרה בשערים אלו.

ANZ1

New member
ולכן התזמון מאד חשוב יותר מהערכת שווי

כשמישהו קנה מניות של טבע ב35 כי הוא חשב שהם זולות,
ואמר לעצמו שאולי הם ירדו עוד אבל בסוף יעלו יותר, הוא טעה לגמרי,
היום, כשהם ב14,
גם אם חברה תחליט לקנות את טבע, ותשלם 30 אחוז מעל מחיר השוק,
המחיר של המניה יהיה מתחת ל20 דולר,
ולא, אף אחד לא משלם על חברה מעל 30 אחוז מעל מחיר השוק,
לכן התזמון מאד חשוב.
ובעיקר כל התרוצים או ההסברים של אנשים למה טבע זולה, זהים היום למה שחשבתם כשהיא היתה ב35, לכן משהו בסיסי בהערכות שלכם לא נכון,
או בעיקר, לא משנה אם אתה חושב שמניה זולה, כל עוד המניה יורדת אסור לקנות מניה, גם אם היא נראית לך זולה, היא תהיה יותר זולה מחר.
והפוך, אם אתה קונה מניה בעליה, גם אם לא תרויח את כל העליה, רק חצי, עדיין תרויח ולא תפסיד כמו לנסות לתפוס מניה בנפילה.

love rain

New member
אם זה היה נכון היתה יוצאת הזהרת רווח

בטח ובטח אחרי תביעות יצוגיות על זה שלא היתה הזהרה לפני הדוח הקודם.

ANZ1

New member
בלי הקופקסון טבע פושטת רגל

בלי המכירות והרווחים שהיו חזויים של הקופקסון,
טבע לא תוכל לשלם את החובות שלה
והיא תהיה בפשיטת רגל,
קרי שווה אפס.
ולכן זה מאד מהותי, תקרא את מה שכתבו כולם (אנליסטים, החברה, DW וכולם) לפני חודשיים, הם יצאו מההנחה שאין קופקסון גנרי באירופה בכלל, ויש 2, שתהיה תחרות בארצות הברית רק באמצע 2018 ורק מתחרה אחת, אבל כבר יש ב2017 ויהיו לפחות 2, כך שהמחיר כבר עכשיו בנפילה חופשית.
אם ב2018 טבע תמכור 70 אחוז פחות קופקסון (רק 1.2 מיליארד דולאר) המניה תהיה שווה הרבה פחות מהיום.

3718

Member
הסבר מצוין למה טבע בקרשים

רות חשין על מניית טבע: "לו הייתי מיליונרית אמיתית הייתי קונה"
https://www.themarker.com/markets/1.4513993
&nbsp
&nbsp
אם אלו הדירקטורים של טבע, וזו רמת הטיעונים שלהם, הכל ברור

ANZ1

New member
לה מותר

כמו חיים הורביץ, הם ירשו את המניות של טבע.
הם נולדו לתוך החברה.

3718

Member
אז? היא מהמחליטים בטבע...לא הייתי נותן לה לנהל תיק של 5M שקל

לא כל מי שנולד למשפחה עשירה הוא גאון. לפעמים צריך לדעת המגבלות שלך. אם הייתי במקומה הייתי ממנה במקומי נציג דירקטוריון שמבין יותר טוב ממני בתחום.

אבל יש לי הרגשה שהיא בסך הכל בובה של אחרים בדירקטוריון. חוץ מלהוולד נכון ולהתחתן נכון היא לא עשתה כלום בחיים.

מצחיק אותי שהיא אומרת "לו הייתי מליונרית אמיתית", מה היא חושבת שהיא, מעמד הביניים?

ANZ1

New member
אין לה שום תפקיד בחברה

אז על מה אתה רוצה שהיא תוותר ?
ומי שהתחתן נכון היה בעלה השופט שהתחתן עם הכסף.

dw2322

New member
שולץ מגיע בסוף החודש

אם קודם חשבו שהמנכל החדש עתיד להכנס לקראת סוף השנה אז כנראה יותר מתאים לו לקבל את מענק הכניסה עכשיו
ולכן שולץ עתיד ככל הנראה להגיע עד סוף החודש.
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3722923,00.html
&nbsp
האם זה אומר שהוא כבר יהיה נוכח בדיווח Q3? (אמור להתפרסם ב 2.11)
אולי הוא יאמר כמה מילות ברכה במצגת אבל לא סביר שהוא עצמו יעביר אותה, רק כמה ימים אחרי שנכנס לתפקיד

את Q4 והשנתי סביר שהוא כבר יעביר.

ANZ1

New member
זה ממש מגוחך

כל הישראלים מתרגשים מזה שהמנכל יבוא סוף סוף,
בחור דני, שאף אחד לא שמע עליו עד שהודיעו על המינוי,
שטבע עצמה לא רצתה אותו, ורק אחרי שהמנכל שהיא בחרה ,הצרפתי, שהיה מנכל של חברה אמיתית החליט שהוא לא רוצה לבוא,
וטבע שהיתה חייבת לבחור מישהו, אז בחרה מנכל אנונימי של חברה קטנה שאף אחד לא מכיר, אבל בחרה אותו כי היא חייבת.
אז מזה מתרגשים ?
אין לאף אחד מושג מה הוא הולך לעשות, מה התוכניות שלו, והאם התוכניות שלו ישפרו את טבע, או ירסקו אותה.
יהיה מצחיק עם הדבר הראשון שהוא יעשה יהיה לסגור את כל המפעלים בישראל, דבר שבהחלט סביר שיעשה, מעניין אם אחרי זה עדיין הישראלים יאהבו אותו.

ANZ1

New member
השוק מאד מתרגש מהחדשות

בקשה לאישור, המנכל מגיע,
והמניה ? גם היום היא אדומה,

אגב, טבע מקדימה את הבקשה, אבל אמגן כבר הגישה לפני 4 חודשים
כך שבכל מקרה, מבחינת המניה, ההודעה הקרובה הרלוונטית היא רעה, כשיאשרו לאמגן את התרופה, טבע תרד כמה אחוזים.

dw2322

New member
השוק כבר יודע שאמג'ן הגישה

כך שזה לא יהיה חדשות.
מה שיעניין את השוק זה ביצועי המכירות בפועל, ומאחר והשוק גדול מאד יש מספיק מקום לכולם.
לא חייבים 4B$ שנתי כמו קופקסון. גם 1B$ יהיה יפה וזה 1B$ שלא רואים היום בדוחות ושהולך לכסות על חלק מהירידה במוצר הקופקסון.

אם אתה כ"כ רוצה להיות שלילי אז ידיעה על כך שמשום מה ה FDA לא מאשר להם את התרופה אכן כן עלולה להוריד את הנייר, כי השוק מצפה שהתרופה כן תאושר, ורק לא ידוע באיזה רבעון בדיוק.

אבל אמג'ן? זה כבר מזמן מגולם. בגלל זה ALDR נסחרת פחות משנסחרה פעם ואם מישהו פעם קיווה למכירות של 4B$ כמו קופקסון אז הוא יתאכזב, כי יהיו 4 שחקנים במגרש (גם בטרשת היו).

למעלה