חתולה עם גידול בלסת - דילמה.

dimitrygo

Active member
מנהל
בעל חיים חולה או חלש בטבע נידון למוות בד"כ ע"י טורפים

ולכן הוא בד"כ לא מת בייסורים מהמחלה שלו. במקביל בעל חיים חולה מפסיק לאכול ואם הוא לא נטרף הוא מת מרעב. אלה מנגנונים שטבע המציא כדי לגאול חיה מייסורים. אצלנו בבית אין טורפים, יש אנחנו שמחליטים עבור בעל חיים שהוא לא הולך למות מכל פציעה או מחלה אלא יכולים להעניק לו טיפול רפואי. אבל מה לעשות, לא כל מחלה אפשר לרפות, כמו שאי אשפר למנוע זקנה. אבל אנחנו (חלק מאיתנו) לא מוכנים להשלים עם זה ולא מוכנים לתת לחיה מה שטבע תיכנן לה אלא חייבים לטפל עד לרגע האחרון ולתת לחיה למות בכאב וייסורים. וכל זה מתוך העיקרונות המטופשים שבני אדם ממציאים לעצמם.

Mידאס

New member
זה שלא ניתן לרפא כל מחלה

לא אומר שלא ניתן לתת לבעל החיים איכות חיים, בעודו חולה.

האם אתה באמת חושב שהרצון להציל מישהו, להאריך את חייו, הוא עקרון מטופש?. חבל.

דרורפפ

New member
לבעל חיים גוסס אין איכות חיים

כיצד ניתן לשפר איכות חיים במקרה של גסיסה כתוצאה ממחלה ממושכת שלא ניתן לרפא?

Mידאס

New member
אם הייתי רופא אולי הייתה לי תשובה

אלוהים אדירים, יש מחלות שאין להן מרפא, זה נכון. אז האם כל בנאדם, לא עלינו, שמגלים שיש לו נניח סרטן אלים שלא ניתן לריפוי, צריך לתקוע לעצמו כדור בראש בו במקום? אולי אין מרפא, אבל יש דרך להאריך את החיים, כן, כולל להעניק איכות חיים.

דרורפפ

New member
זו בהחלט לא ההגדרה שלי לגסיסה וסבל...

אדם ש"מגלה" שיש לו סרטן אלים, הוא לא אדם גוסס, ואולי הוא אפילו לא ממש סובל.

אדם שאינו מסוגל לתפקד, מתקשה לנשום, וזועק מכאבים פעמיים ביום, וזה לאחר טיפולים כדי לשפר את מצבו, לאחר התדרדרויות... הוא אדם גוסס, שלא ניתן לרפות- והוא אדם שלא ניתן להעניק לו איכות חיים.

Mידאס

New member
הבנתי

אדם שאומרים לו: יש לך שישה חודשים לחיות הוא לא גוסס.

מה, אתה כותב ערך חדש למילה "גסיסה"? אני לא מבין.

הויכוח הזה לא מוביל לשום מקום.

בריאות ואריכות ימים לכולם

ברפואה תמיד יש מה לעשות.

כל יום יש תרופות חדשות , כל יום יש מחקרים חדשים , כל יום יש פריצות דרך , כל יום יש רעיונות חדשים , כל יום יש מיכשור חדש , כל יום יש התפתחויות והתקדמויות.
קח לדוגמא את האיידס. לפני 20 שנה המחלה נחשבה לגזר דין מוות
ולא סתם מוות אלא מוות בייסורים קשים.
היום זאת מחלה שלא מתים ממנה ואפשר לחיות איתה עשרות שנים ברמת חיים טובה.
אסור לאבד את התקווה.
כשאתה אוהב מישהו אתה תילחם עבורו עד הרגע האחרון.

dimitrygo

Active member
מנהל
אבל במקרה של בעל חיים חולה עכשיו אין לך 20 שנים לחכות

ואתה יודע מה? גם אתה לא נלחם עד לרגע האחרון לפי הגדרתך, כי היום אתה יכול להקפיא בעל חיים (ובן אדם) בתקווה שמתי שהוא בעתיד ימצאו תרופה או דרך לחיות לנצח.
&nbsp
אם תגיד שאין לך כסף לזה זה לא תירוץ. כי לאנשים גם אין כסף לעשות למשל דיאליזה כל שבוע לחתול חולה אי ספיקת כליות והדיאליזה זה הדבר היחידי שיכול להעריך חיים במקרה כזה.

dimitrygo

Active member
מנהל
לא, עקרון מטופש זה עיקרון לא לסיים סבל ויסורים כי "אסור לנו

להחליט עבורם".

פתאום הטבע חשוב לכם.

בני האדם רומסים ומחסלים את הטבע 24 שעות ביממה ועכשיו פתאום הטבע וחוקי הטבע חשובים לכם ?
אבל אם בכל זאת אתה מתעקש אז תתנהג לגמרי כמו בטבע - תהרוג רק לשם הישרדות או הגנה עצמית או בטעות.
מעבר ל- 3 הסיבות האלה בטבע לא הורגים בכלל.
רצית טבע - קיבלת טבע.

דרורפפ

New member
בטבע הורגים גם מסיבות אחרות

אמהות הורגות גורים... לא כדי לשרוד, לא כדי להגן על עצמן, ולא בטעות.

פרטים בתוך להקות תוקפים והורגים פרטים אחרים... לא כדי לשרוד, לא כדי להגן על עצמם, ולא בטעות.

חיות טריטורליות תוקפות והורגות חיות בטריטוריה שלהם, גם במקרים שיש להם מזון בשפע, אז זה לא כדי לשרוד, לא כדי להן עצמן, ולא בטעות.

ישנם בעלי חיים שהורגים/צדים בעלי חיים אחרים גם כשאינם בטריטוריה שלהם, וגם כשאין בכוונתם לאכול אותם. רק כי הם יכולים.

דרך אגב ,

הסכמה ותקשורת חלקה את גם לא תקבלי מבני אדם שאי אפשר לתקשר איתם בצורה תקינה
כמו חולי נפש , אוטיסטים , אנשים שאיבדו קשר עם המציאות , אנשים בתרדמת ועוד.
אז זה בסדר במצבים קשים להחליט בשבילם שעדיף להם למות
ואחרי זה לגשת ולרצוח אותם ? ברור שלא.
בשום מצב אין לנו את הזכות לקחת חיים מאף יצור חי.
&nbsp
לא תרצח.
&nbsp
&nbsp

דרורפפ

New member
לאנשים אסור לשנות את דעתם?

אולי היום, כשדעתם צלולה וחייהם תקינים, הם בוחרים לסיים את חייהם בכבוד- ואולי כשהם יגיעו לימיהם האחרונים, כשדעתם איננה צלולה עוד... הם דווקא יעדיפו חיים?

אז אולי גם בקשות ורצונות של בני אדם, כשדעתם צלולה, אינם נחשבות, וצריך בכלל לכבד את רצונם/מעשיהם כשדעתם אינה צלולה?

וכבר דיברנו על הרעיון הזה של קבלת אישור בכתב מחיות מחמד... זה לא שכל שאר ההתקשרות עם חיות המחמד נעשית בכתב, ורק בנושא הזה אנחנו בוחרים להתעלם מהתכתובות שלהם...

ואני אשמח לשמוע ממך, בכמה חיות מחמד גוססות טיפלת?

דרורפפ

New member
מה ההגדרה שלך לטיפול בחיה גוססת?

כיצד אתה מגדיר חיה גוססת- וכיצד אתה מגדיר טיפול בחיה גוססת?

אני לא מדבר על לקחת חתול שנדרס לוטרינר. אני מדבר על חיות שגוססות ממחלות במשך תקופה.

יש מיליוני אנשים בעולם עם

מחלות סופניות כמו סרטן ריאות וכדומה.
אתה מציע מחר לבצע מרחץ דמים ולרצוח מאות מיליונים בכל רחבי העולם
כדי " לגאול אותם מייסוריהם " ?
דימה הציע לתת לטבע לעשות את שלו.
דימה לא רוצה לטפל ? שלא ייטפל ושייתן לטבע לעשות את שלו
אבל לרצוח ? בשום אופן. רצח זה לא טבע . רצח זה רוע.

dimitrygo

Active member
מנהל
איפה כתבתי שאני לא רוצה לטפל? כניראה לא הבנת את מה שכתבתי

כתבתי שטבע יצר מנגנונים כדי למנוע ייסורים ואנחנו צריכים להתחשב בזה שביטלנו את הטבע ולקחנו אחריות על עצמנו. והאחריות הזאת כוללת את קביעת המועד מתי צריך לוותר ולסיים את הסבל ויסורים.

Mידאס

New member
הטבע לא יצר מנגנונים למניעת ייסורים

אין דבר כזה. ספר את זה לכל חתולי הרחוב והכלבים המשוטטים שמתים מרעב ומצמא. אם זה לא ייסורים, אז מה כן?

לטבע יש שיטות אלימנציה, כן, אבל הן לא חפות מייסורים.

למעלה