חרדה ודכאון מתמשכים- פריקה

שלום לכולם,
לצערי אני סובל כבר יותר משנה מעצבות פנימית שמיום ליום אני מבין שזה גדול עלי ומדובר על דכאון קשה..על פניו הכל בסדר בחיים, עבודה מסודרת,אישה וילדה קטנה.
כל הבעיה שלי והדכאון שלי מתחיל בנושא של השיער שלי, הכל התחיל לפני 10 שנה אובחנתי במחלה אוטונאמית אלופציה אראטה- מי שלא מכיר מדובר על מחלה שפוגעת בזקיקי השיער וגורמת לקרחות קטנות.
אחרי 5 שנים ללא התפרצות חוויתי שוב התפרצות לפני שנה שהתבטאה בקרחת עגולה בראש..הייאוש הוא שאני כבר מטופל במשך שנה עם זריקות סטרואידיות שכרגע ללא הצלחה והקרחת עדיין קיימת.
וזה לא הכל בשנה האחרונה גם התחילה לי דלילות בכל מיני אזורים בשיער שלא אופניים להתקרחות רגילה, כל זה מוריד לי את הבטחון העצמי שכרגע שואף לאפס,מפגשים חברתיים ניהיו אתגר כמו לטפס על צוק.. שלא לדבר על להכיר אנשים חדשים בעבודה, כל הזמן הראש טרוד ועסוק אם בוחנים אותי, אם מסתכלים לי על השיער, מה חושבים עלי? להתסעק בזה כל יום מקשה עלי כל כך, המחשבה הדחופה של למה זה מגיע לי ולמה דווקא לי זה קרה והשיער כל כך רע הורגת אותי מבפנים.. הקושי והעצב שלי כל כך גדול כי אני מרגיש לא מאושר למרות שבפועל כל מי שמכיר אותי חושב שיש לי הכל.. עבודה,בית, ילדה קטנה שבגלל המצב שלי אני לא מצליח להנות ממנה וזה הכי כואב לי?. אף אחד חוץ מאשתי לא יודע מה מתחולל בפנים כמה קושי, ייאוש,ועצב אני עובר יום יום.. אני מתחיל בקרוב טיפולי CBT בתקווה שזה יעזור לי כי הבנתי שאין לי כבר את היכולת להתמודד ולהכיל את זה בעצמי..
רוצה רק להיות שמח, לא לחשוב על מה חןשבים על השיער שלי, מה חןשבים על הנראות שלי.. פשוט לחיות..
רק רציתי לפרוק, שיהיה בריאות ואושר לכולכם.

אבח"י

Well-known member
שלום לכולם,
לצערי אני סובל כבר יותר משנה מעצבות פנימית שמיום ליום אני מבין שזה גדול עלי ומדובר על דכאון קשה..על פניו הכל בסדר בחיים, עבודה מסודרת,אישה וילדה קטנה.
כל הבעיה שלי והדכאון שלי מתחיל בנושא של השיער שלי, הכל התחיל לפני 10 שנה אובחנתי במחלה אוטונאמית אלופציה אראטה- מי שלא מכיר מדובר על מחלה שפוגעת בזקיקי השיער וגורמת לקרחות קטנות.
אחרי 5 שנים ללא התפרצות חוויתי שוב התפרצות לפני שנה שהתבטאה בקרחת עגולה בראש..הייאוש הוא שאני כבר מטופל במשך שנה עם זריקות סטרואידיות שכרגע ללא הצלחה והקרחת עדיין קיימת.
וזה לא הכל בשנה האחרונה גם התחילה לי דלילות בכל מיני אזורים בשיער שלא אופניים להתקרחות רגילה, כל זה מוריד לי את הבטחון העצמי שכרגע שואף לאפס,מפגשים חברתיים ניהיו אתגר כמו לטפס על צוק.. שלא לדבר על להכיר אנשים חדשים בעבודה, כל הזמן הראש טרוד ועסוק אם בוחנים אותי, אם מסתכלים לי על השיער, מה חושבים עלי? להתסעק בזה כל יום מקשה עלי כל כך, המחשבה הדחופה של למה זה מגיע לי ולמה דווקא לי זה קרה והשיער כל כך רע הורגת אותי מבפנים.. הקושי והעצב שלי כל כך גדול כי אני מרגיש לא מאושר למרות שבפועל כל מי שמכיר אותי חושב שיש לי הכל.. עבודה,בית, ילדה קטנה שבגלל המצב שלי אני לא מצליח להנות ממנה וזה הכי כואב לי?. אף אחד חוץ מאשתי לא יודע מה מתחולל בפנים כמה קושי, ייאוש,ועצב אני עובר יום יום.. אני מתחיל בקרוב טיפולי CBT בתקווה שזה יעזור לי כי הבנתי שאין לי כבר את היכולת להתמודד ולהכיל את זה בעצמי..
רוצה רק להיות שמח, לא לחשוב על מה חןשבים על השיער שלי, מה חןשבים על הנראות שלי.. פשוט לחיות..
רק רציתי לפרוק, שיהיה בריאות ואושר לכולכם.
קבל חיבוק ענק.
לא אומר אף דבר מהדברים שנהוג לומר, אבל כן אשלח אותך לריאליטי - דוגמנית הצמרת הבאה של אמריקה - העונה האחרונה. שם אחת הדוגמניות סובלת ממחלה דומה. תראה את הפרקים הראשונים, שם היא מספרת על המחלה, הפתרון שלה עד התוכנית, ומה שהתוכנית הציעה לה.
מבין אותך מאוד, כי גם אני רגיש מאוד מאוד להופעה החיצונית שלי, ויודע איך דבר קטן יכול לשבור אותך לגמרי.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
יקר,
שומעת בדבריך כמה אתה מתוסכל ששום דבר לא מצליח לעצור את ההתקרחות..
כמה אתה חושש שאנשים יסתכלו עליך אחרת וישפטו אותך לפי המראה..
נראה שהדיכאון גדל ככל שהזמן עובר.. כמו כדור שלג שמתגלגל במדרון..
ממש לא ברור מאליו שהצלחת לבקש עזרה ושאתה מתחיל טיפול בקרוב..
מזמינה אותך להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי (בקישור: https://sahar.org.il/) עם אחד המתנדבים,
בו תוכל לשתף ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת..
הצ'ט פעיל בימים א-ה בין 16:00 לחצות, ובמוצ"ש בין 21:00 לחצות.
אל תישאר לבד!
מחכים לך,
שלך,
מתנדבת סה"ר

שירה כמים 1959

Well-known member
"אני מקבלת את עצמי בדיוק כמו שאני" (לואיז היי)
הלוואי שהנפש שלך תפסע לשם, אל הקבלה העצמית.
אמן

היי זה שוב אני, חזרתי לקרוא את הפוסט הזה ולהבין שעברו כמעט שנתיים ואני נמצא באותה נקודה עצובה לצערי :/ הטיפול cbt לא באמת עזר לי, ודיי השלמתי עם העובדה שכך אני הןלך לעביר את חיי בעצב פנימי ותסכול, חיצונית כמובן אני מנסה לא להקרין את זה.. לצערי כך אני כבר יותר מ 3 שנים.. הלוואי שמתישהו זה ייעצר והנפש שלי תחזור למסלול התקין ואחזור להרגיש שוב אושר אמיתי כרגע אין לי אמונה שזה יכול לקרות ואני פשוט שורד יום אחרי יום.

מאחל לכולכם חיים טובים ושלא תחוו דכאון או צער לעולם.

ai27

Well-known member
היי זה שוב אני, חזרתי לקרוא את הפוסט הזה ולהבין שעברו כמעט שנתיים ואני נמצא באותה נקודה עצובה לצערי :/ הטיפול cbt לא באמת עזר לי, ודיי השלמתי עם העובדה שכך אני הןלך לעביר את חיי בעצב פנימי ותסכול, חיצונית כמובן אני מנסה לא להקרין את זה.. לצערי כך אני כבר יותר מ 3 שנים.. הלוואי שמתישהו זה ייעצר והנפש שלי תחזור למסלול התקין ואחזור להרגיש שוב אושר אמיתי כרגע אין לי אמונה שזה יכול לקרות ואני פשוט שורד יום אחרי יום.

מאחל לכולכם חיים טובים ושלא תחוו דכאון או צער לעולם.
וואו.
בדיוק השבוע קיבלנו איבחון, שהילדה שלי, בת 11, חטפה את האלופציה הזאת.
נתנו לנו משחה ואנחנו מקווים שזה יעבור במקום להחמיר.

אני מבין כמה הנראות חשובה. נשמע נורא להיות בעצבות זמן רב.
אם זה היה קורה לי - הייתי מגלח את כל השיער או פשוט הולך עם כובע כל הזמן (שיש לי מסיבות אחרות),
כי לא הייתי עומד במחשבות כאלו זמן ממושך.
לילדה שלי אמרתי שאם המצב יחמיר אולי נגלח את צידי הראש, כדי שזה יראה כמו תספורת ייחודית.

וואו.

אם זה היה קורה לי - הייתי מגלח את כל השיער או פשוט הולך עם כובע כל הזמן (שיש לי מסיבות אחרות),
לילדה שלי אמרתי שאם המצב יחמיר אולי נגלח את צידי הראש, כדי שזה יראה כמו תספורת ייחודית.
היי, מבין את כאבך אני בטוח שהיית מעדיף שזה ייקרה לך ולא לבת שלךבמיוחד כמות הרוע היו ם של הילדים באמת מאחל לה שהיא תחלים וזה יחלוף צריך לדבר איתה ולהסביר לה- יש קבוצה סגורה בפייסבוק של אלופציה ממליץ לך להיכנס לשם יש המון דרכי טיפול היום מוזמן גם להתייעץ בפרטי,אצלי הבעיה שהשיער עצמו גם שצמח ניהיה דליל בהמון אזורים גם שאין לי התפרצות אלופציה וזה מה שמקשה עלי, השיער זה נקודה רגישה אצלי מגיל קטן הייתי אוהב להסתרק עם ג'ל ולהאריך שיער..בגלל זה הקושי שלי גדול יותר.
כמו שאמרת לא קל להיות בעצבות רוב הזמן, אצלי זה פנימי הסביבה לא מרגישה את זה, מאוד מצליח ומתקדם בעבודה ושום דבר מזה לא מורגש.
מאחל בריאות לך ולבת.

וואו.

היי, מה מצב האלופציה ששל הבת ? האם הטיפול עזר לה ?

למעלה