חמותי ואני ובעלי והנכדים

yeshpitaron

New member
דווקא יש כזו הצעה אבל לא ממליצה להשתמש בה כי

ההשלכות עלולות להיות לא טובות בין הסבים לחמות. עם כל הצער.
&nbsp
למה הבן לא מחליט מה לעשות עם האימא? למה הכלה מתערבת תמיד מאחורי הקלעים?

libbie34

New member
תודה לכן בנות יקרות על החיזוקים

דיברתי הבוקר עם בעלי והחלטנו שנפסיק פה לרקוד לצלילי החליל שלה, אלא הפעם היא תרקוד לשלנו.
אין יותר ביקורים של הילדים לבד אצלה בבית.
תמיד בעלי יהיה נוכח במפגש שלה עם הילדים אצלה בבית.
וכמובן היא מוזמנת לבוא אלינו לקפה ועוגה בבית שלנו.
אנחנו הסמכות , ואנחנו פה בשליטה.

בדיוק! וברגע שאתם גם מזמינים אותה מפורשות אליכם
אין לה שום "עילה משפטית". אין אף חוק במדינה שקובע שהנכדים חייבים להגיע דווקא אליה הביתה. אתם הרי לא מונעים ממנה להיפגש אתם, רק מבקשים שזה יהיה אצלכם בבית ובנוכחותכם. זכותכם המלאה. ואל תתנו לה להפחיד אתכם באיומי שווא.

libbie34

New member
צודקת

אופירA

New member
מנהל
2 דברים - חוק זה דבר אחד, ונכדים זה דבר שני

לגבי החוק, אין לכם מה להיות מוטרדים. אמנם זכותם החוקית של הסבים להיפגש עם נכדיהם, אך כדי לממש זכות חוקית זו צריך לעבור דרך חתחתים. ובכל מקרה - וזה מה שמשמעותי כאן - החוק לא מחייב אתכם להשאיר את הנכדים נגד רצונם עם סבים פוגעים, וגם לא מחייב אתכם להיות בנוכחות הסבים הפוגעים. מכסימום, החוק יחייב אתכם להפגיש אותם עם הנכדים במרכז קשר בהשגחת עו"ס...

השאלה החשובה היא מה הנכדים רוצים. מה טוב להם. אם הם רוצים לפגוש את הסבא והסבתא, אל תמנעו מהם, שייפגשו איתם כרצונם, תוך שאתם מבהירים בחומרה לסבתא, באיזושהי דרך (טקסט, דיבור תקיף של בעלך), שזה יהיה מאוד לא חכם להסית אותם נגד הוריהם, או לשלול באזניהם את סמכותכם ההורית, ואתם לא תאפשרו זאת בשום אופן! מספיק להזהיר אותה, לא צריך גם לברר מה היא עושה.

הרי גם החוק לא מתעניין בזכויות הסבים, אלא רק בטובת הילדים, וטובתם לראות את הסבים האהובים, אם הם אהובים ומיטיבים.

אם היא תסית את הילדים או תעשה משהו מסוג זה - אתם תראו את זה בהתנהגות הילדים, ואז תוכלו לברר ישירות מה נאמר להם (חשוב לברר ולוודא, לא "להסיק סתם").
בד"כ, איש לא יסית ילדים נגד הורים אוהבים עם סמכות הורית וגבולות ברורים, גם אם הוא נורא ירצה (ואפילו בהורים גרושים). הילדים יודעים טוב מאוד מי אוהב אותם (כמובן, בתנאי שמי שאוהב אותם מראה להם את האהבה הזו. לא התחנפות, לא הצטדקות, אהבה!).
או אז, תמנעו את הקשר, בשם האזהרה שלכם, ובשם הנזק הנגרם מכך לילדיהם. עד שהגברת תוכיח שהיא תימנע מכאן והלאה לשוב לסורה.

mykal

New member
יפה שגידלתם חוט שדרה

ואתם עושים מה שנכון עבורכם ועבור חינוך ילדיכם.

yeshpitaron

New member
צר לי אבל ההכרזה שלך של "מנצחת" היא שתלטנית ומלאת שנאה. הרוע

מול אם בעלך. לא מבינה איך הבעל נותן לאישה להתנקם כך באמו.

אין לבעלך אחים? אחיינים?

אם למשל אתם סומכים על אח/ות שלו, אפשר מדי פעם לצרף ילדים לביקור כשהוא שם

רוב רובכן כאן שופטות את הסבתא מבלי לשמוע את הצד שלה, לא הוגן

קוראת כאן תגובות ומזדעזעת. עלה בדעתכן מה יש לסבתא להגיד? אולי מהצד שלה זה ישמע אחרת? לשמוע רק צד אחד? ממש לא הוגן. לתת לאותה גברת שהעלתה כאן את הסיפור עצות גרועות, מסיתות, משניאות, מלבות אש נגד חמותה כשעולה על כל "העצות הטובות" לא לתת לסבתא לראות את נכדיה!!!!! כך מגיבים? חוסר בגרות, אינפנטיליות, אגואיזם מניעים אנשים להגיב כך. תנשמו רגע, תחשבו, "המשפט" הזה שעושים לחמה הוא דין צדק? ככלל, לעולם!! לעולם אל תשתמשו בילדים שהם גם נכדים כנשק נגד מי שלא מוצא חן בעינכן, כנקמה, כעונש ועוד. יום אחד, לא רחוק..גם אתן עלולות להיות במקום החמות הזו או אז מעניין איזה צד תתפסו.

mykal

New member
וואוו, טוב שבאת,

כולנו מפלצות--רעות, לא שמענו--מה החידוש?
אולי מאז ומעולם כשכותבים כאן זה צד מאחד תמיד תמיד,
זו שפתחה את השרשור--באה להתיעץ, התגובות היו בהתאם לסיפור מפיה.
אנחנו לא שופטות, איננו בית משפט. את דוקא שפטת את כולן--עם תארים לא מחמיאים בעליל. אולי תיעצי לה משהו נבון נכון במקום לשפוט אותנו, במקום
להצליף ולכנות אותנו? מה דעתך?
גם לא אמרנו לה להעניש את הסבתא דרך הילדים--
כן זכותה כאמא להגן על הילדים, כשהסבתא מעליבה את האבא שלהם,
כן זכותה כאמא לדאוג שלא תפלה בין הבנים--ולא רק זכותה גם תפקידה,
היא אחראית עליהם ועל המשפחה הגרעינית שלה.
כן יעצו לה--איך לצמצם את הפגיעה.--על מה הזדעקת?
אגב--אני גם חמות. וכשמתנהגים בנחת אין רצון לקחת ממני את הנכדים.
להפך--הבת שלי נפטרה לפני 3 חודשים והחתן שלי היה
שמח לו אני הייתי עם הנכד יום יום אחה"צ.
מענין--למה התפרצת כך? כנראה לא סתם.

מתפלאת על התגובה שלך כי את בעצמך סבתא. תיכנסי

מהסוף, ברוך השם אני גם סבתא, לי זה לא קרה וקרוב לוודאי שלא יקרה אבל מכירה הרבה סיפורים כואבים על כלות שמענישות את חמותן דרך הימנעות מלתת לסבתא לראות את הנכדים וכאן חלק מזעקתי ודווקא בשל היותי סבתא, למנוע להיות עם הנכדים שהם האושר הגדול והנפלא שזכינו לו? את מדמיינת מה עובר עליהן? הכאב? נדודי שינה, דכאון? לי כואב שכואב להן. וגם כתבת: "גם לא אמרנו לה להעניש את הסבתא דרך הילדים" האומנם? האומנם? תבדקי כמה "המלצות" כאלה היא קיבלה, לכן זה קומם אותי.
"אנחנו לא שופטות, איננו בית משפט">>> אז מה בדיוק עשיתן אם לא שפיטה?

******* עצתי למעלה הפוסט, תמצאי עיתוי מתאים כאשר שתיכן רגועות ושוחחי איתה ישירות על כל מה שמציק לך, יתכן כי חמותך לא מודעת לכך שהיא פוגעת, שיחה זה תמיד הכי הכי מומלץ והכי מיישר.

>>>>>ולך סבתא, צר לי על אבדנך.

mykal

New member
את כנראה

אותה סבתא שמענישים אותה, אחרת מה את רוצה מנשים כאן.
המקום היחיד בכל השרשור הזה--שהמילה עונש הושמעה היתה
ע"י פותחת השרשור כתגובה להחלטה שלה, ואני הגבתי לה שזה לא עונש,
הציעו לה--מפגשים שהיא תזמין אליה, הציעו לה מקום ניטרלי,
הציעו לה בהרכב משפחתי מלא, הצעתי לה בבית קפה.
ותמיד כדי שלא תוכל לסמרטט ולהעליב ולהקטין את הבן שלה--שנעלב ומפחיתים מסמכותו. כדי שלא תתן לבכור משהו ותעליב את הצעיר.

למה את כ"כ מגוננת על סבתא שמאימת ללכת לבית משפט כשמעירים לה
שלא נעים איך ומה שהיא מדברת.
אני קראתי את כל ההצעות תקראי גם את.

כן, אני סבתא--ונזהרת בכבוד ילדי ונכדי מאוד.
במערכות יחסים לכל צד יש חלק בדינמיקה--מענין הסבתא אמורה
להיות המבוגר האחראי.
אולי לא הכלה שהיא בכלל לא בריב עם הסבתא --
צריכה ליזום שיחה, כבר דברו אמרו --
בס"ה לוקחים מרחב, בלי להעליב אלא כדי לתחום גבולות.
סבתא שהנכדים חשובים ויקרים לה--צריכה להשקיע בטוב כדי להנות מהם.
ומי שלא עושה כך, מפסידה, ואני לא צריכה לדמין מה עובר עליהן,
הן הביאו זאת על עצמן. מותר לחשוב ולחשב מסלול מחדש ולאפשר
יחסים תקינים.

את ממשיכה לשפוט "את כנראה אותה סבתא שמענישים אותה" כתבת

לא, אני לא הסבתא "הזו", חבלת שלא טרחת לקרוא היטב את תגובתי.

את טרחנית (נודניקית) שמבינה רק מה שהיא חושבת אבל לא פתוחה להבין אחרים. פשוט חסרת רגישות.

mykal

New member
מה את אומרת?

אני לא שפטתי אלא הגבתי לדבריך,
הייתי הכי ענינית שאפשר.
הטרחנית הכי גדולה זו את--שלא קוראת את הדברים אבל מגיבה.
אני נתתי דעתי לפותחת השרשור--
לא שפטתי לא אותה ולא את חמותה.
אני לא כיניתי את העונות כאן אינפטנטיליות ורשעיות ועוד מיני "מתיקה כאלה"
את שופטת וכועסת.
זה שלך--ומכיון שאת גם טרחנית--גם תוקפנית--
תמשיכי לכתוב אני ברור לא אגיב יותר,תהני מעצמך.

נפגעת כי האמת כואבת. הגמל לא רואה את הדבשת שלו.

כן, מוטב שתחשבי מסלול מחדש ותעשי ריסט לתגובות התוקפניות/מאשימות/שופטות/חסרות הרגישות שלך. כ"אדם בוגר ואחראי/סבתא את לא מועילה לצעירות, רק מזיקה. אההה..אין צורך להגיב כי את מעייפת.

mykal

New member
נפגעתי? ממי?

מאשה דחויה במשפחתה? שסובלת כי שונאים אותה ולא מאפשריםלה לראות את נכדיה?
מאשה שיורדת נמוך מתחת לתהום במקום בדיון נעים ומכבד?
איכססססססססס
לא נפגעתי לחלוטין.
מעולם לא כתבתי בצורה לא מכבדת, אפילו לא אליך.(רק כאן השתלחתי בכונת מכון)
תמיד עניתי והגבתי עניני, כל קוראת יכולה לבחור מה נכון לה,
כל סיפור הואבעיני המתבונן, נשיםבוגרות ואחראיות למעשיהן.
את הגעת פעם ראשונה והצלפת בכולן.
הכאב שלך מובן--וחבל, שאת סובלת, אולי אם הייתמתנהלת אחרת היית מקבלת יחס שונה.

yeshpitaron

New member
הסבתא הלכה אחרי שהשתמשו בעונש לא לתת את הנכדים. ולא

שזה בסדר.
ואולי הכלה לא נזהרת בכבוד הבן כשהיא קובעת מה יקרה עם אימו וילדיו?
&nbsp
הסבתא אמורה להיות המבוגר האחראי? למה? הבן התחתן עם קטינה? גם גיל עשרים פלוס זה מבוגר אחראי. אני ידעתי לכבד את חמותי כשהייתי בת 22. והיא אותי כי הייתי כלה קלה.
&nbsp
מסלול מחדש מצריך שני צדדים.
&nbsp
אני עברתי (ואת יודעת) לא מעט עם הבן והכלה ולפעמים גם היום היא מאשימה אותי בדברים שאחר כך מתבררים כלא נכונים אבל התעקשתי וניווטתי ודיברתי וניצחתי. ניצחתי כי הבאתי את הבן והכלה והנכדים למצב שיבינו שאנחנו בני אדם ואנחנו משפחה שחייבת לקבל את האחר כפי שהוא. ניצחתי כי ישבתי ושוחחנו על טעויות והאשמות השווא שהיו ועדין קורים לעתים ואני כן, רומזת או אומרת מפורשות.
&nbsp
אולי אני סבתא מעולה ועוזרת המון ולכן היא, הם זורמים אבל למי אכפת? הנכדים מתים עליי. דיינו.
&nbsp
גם היא אדם בוגר שצריך להבין שמבוגר קשה לו ואם הוא מבוגר מידי מתנהג כמו ילד. הכלה צריכה להיות עם הראש הפתוח והזורם שיש בו תמימות עדין ולא כוחניות.
&nbsp

yeshpitaron

New member
סליחה מיכל, הכתיבה לא נאמנה. תקראי שוב.

חלק כן הציעו לא להביא לה את הילדים וזה נקרא עונש. ואני חוויתי בעבר הגזמות בתלונות ושליטה. את יודעת. מזבוב אפשר לעשות פיל.
&nbsp
הייעוץ לצמצם את הפגיעה היה בנידויי הסבתא. ואם את זכית בכלות טובות לא כולן זכו כמוך לפעמים את מתנהגת מצוין והכלה מתעוררת חמתה גם מקנאה. כן כן. מרצון לשלוט.
&nbsp
לגבי ביתך. לא ידעתי וצר לי. שלא תדעי צער. לא נכנסתי לפורום מזמן כי לא היה לי צורך. עכשיו סתם מסקרנות כי תודה לאל הכל בסדר (בינתיים). וחתן זה לא כלה. כלות הן אחרת. שמות לב לכל פיפס.
&nbsp
האמת גם אותי התגובות כאן מקוממות. טוב, לא כולן רובן.

למעלה