חופשת סקי בדירה / חדרים

לא מסכים, מכמה בחינות

קודם כל שישראלי שגולש בממוצע שבוע בשנה, לא יגיע בד"כ לרמה שכבר אין לו מה ללמוד ממדריך מומחה. תבחין בין מיומנות הראשונית (בקרה על מהירות, פנייה, קארבינג) שבעקבותיה יכול להיות עצמאי על המסלול לבין שיפור מתמיד. אני אתן לך דוגמה ממני כי זה הכי קל. אני גולש למעלה מעשרים שנה ויותר מפעם בשנה, באופן כללי אני אדם אתלטי בכושר טוב ועם קואורדינציה מעל הממוצע. אני גולש טוב גם בסקי בסנובורד ודי אוהב לדחוק בעצמי עד הקצה, לא "לטייל על המסלול". שנה שעברה גלשנו אני וזוגתי והיא לקחה שיעורים כי היא ברמת ביניים כזאת. יודעת את הבסיס ובאופן כללי גולשת, אפילו עם תנועות בלט מאד אלגנטיות שאני קצת מקנא בהן. אבל יש לה עדיין הרבה מה לשפר. קבענו להפגש למטה בסוף השיעור שלה והמדריך שלה ראה אותי יורד את ה500 מטר האחרונים של המסלול וזרק לי הערה לעניין מאדן. הוא שם לב שבקפיצה קטנה בסיבוב אני לא משתמש נכון ברגל החיצונית. שמע, כשניסיתי ליישם את את מה שהוא הציע זה עשה הבדל משמעותי. תזכורת גם למעט ענווה וגם שתמיד יש מה ללמוד.

דבר שני, אני כן חושב שאפשר לדעת אחרי פחות משיעור אחד אם מדריך הוא טוב או לא. ואם הוא לא, אז להחליף. לא אם הוא נחמד או לא. תמיד עדיף מישהו נחמד אבל זה לא העיקר. וזה כנראה עובד לשני הכיוונים. דיברתי לפני כמה שנים עם המדריכה של הבן שלי. הזמנתי אותה לארוחת צהריים כי היה לו עוד שיעור בהמשך. היא הייתה מדריכה מדהימה אגב. אמרה לי שמספיק לה דקה אחת של גלישה לדעת פחות או יותר מה תלמיד שווה.

בקיצור, גלישה זה לא עניין יודע/לא יודע אלא יותר תהליך ארוך של לימוד ושיפור מתמשך. ככל שהכיס מאפשר, תמיד כדאי להוסיף עוד שיעור ותמיד יש מה ללמוד ולשפר. נשאר לי רק ליישם בעצמי את מה שאמרתי הרגע ולקחת גם אני מדי פעם שיעור. כי ככה בשליפה מהירה מהזכרון, לא זוכר שלקחתי שיעור סקי במאה הנוכחית.

HelloweeN

New member
תמיד אפשר למצוא על מה להעיר

בדיוק כמו שאני בתור איש שיווק צריך למצוא כל הזמן שיטות לשווק את אותו השיט וכל האמצעים כשרים, גם אם זה אומר למכור אוויר או אשליות, אבל מאידך גם לזהות כשמנסים למכור לי את זה.

בשביל להגיע לתוצאות יפות, בעיני צריך כמה דברים אלמנטריים: רצון אמיתי ללמוד, רצון אמיתי ונכונות להתאמן ולהשתפר והבנה כללית איך הכלי עובד.
נכון, אתה יכול לקחת שיעורים כל החיים שלך, לשמוע "עצות" איך להשתפר - ואין לזה סוף. תאמין לי, עבדתי במספיק סקי-סקולז וראיתי איך הם עובדים ואיך הם משווקים את השיעורים שלהם לקהלי היעד, כולל לגולשים מנוסים שגולשים הרבה יותר טוב ונכון מהמדריכים עצמם.

מאידך, הגישה שאני דוגל מה, ומיישם אותה היא שונה.
אני כן מאמין שעם בסיס נכון וסולידי + רצון אפשר להגיע לתוצאות מאוד יפות, ולראייה כל מאות התלמידים שלימדתי עם השנים ושאת חלקם אני עדין רואה על ההר (רובם הגדול לא לקחו עוד שיעורים, למרות שאני ממליץ פעם ב...).

בקיצור, יש פה הרבה גישות, אין פה נכון או לא נכון, ושהקורא החכם יעשה את הסינדיקציה שלו.

natyh

New member
לא עובד ....

ללמוד לבד מהסיבה הפשוטה מאד שתה משוכנע שאתה עושה נכון וכנראה מפספס משהו בסיסי מאד .
המדריך הלפני אחרון בבקירה עשה משהו מאד פשוט :
חידד את דרגת הקושי ואז ראו מי גולש נכון ומי לא .
גלשת בפאודר ונפלת מה זה אומר לגבי הסגנון ?
למה גלשת במסלול ולא נפלת ?
הענין מאד פשוט שיווי משקל ותנועה נכונה ולא אנטואיטיבית בכלל.
ויותר מזה דורשת הפעלת שרירים מסוימים שבדרך כלל אתה לא מפעיל.
דורשת תירגול יציבות שיווי משקל כל השנה , לא רק באותו שבוע סקי .
הסיפור הזה הוא תהליך ודי ארוך מקסים כתב עליו קצת הרבה מאד אימון כדי להגיע לרמות הללו .
קבל סירטון ושים לב אתה יכול להגיע לשם אבל חייב הדרכה נכונה , לכאלו שלא גרים במדינות מושלגות וזו הסיבה מדוע מדריכי-ם צרפתיים לא טובים למתחילים מאצלנו.
כי הם רגילים לרמת יכולת ומוכנות גבוהה משלנו בהרבה .
אבל המדריכים הספרדיים אנדורה וכולי כן מתאימים .
הסיבה במרכז ודרום ספרד יש מליוני גולשים ברמת המוכנות והיכולת של ישראלי ממוצע .
ולכן המדריכים האלו לא צריכים תקופת הסתגלות או סדנה להדרכה לרמה שלנו .
מה עם מזרח אירופה ?
לבסיס הם מצוינים , ברגע שמתחיל לחץ הם לא יודעים או מסוגלים לאלתר ,
טובים עד רמת בסיס בלבד.
חוזר להתנסות שלי .
שלושה ימים עם דוד פאלובאר מדריך על :
ביום האחרון חזרתי לגלוש אחורה בטבעיות הצלחתי לגלוש מהר תקופה קצרה אך התעיפתי , הצלחתי לקפוץ היתה קפיצת מדרגה , אך יומיים אחרי חזרתי שוב לשתי דרגות פחות מהיום השלישי .
הסיבה לא הפנמתי חיקיתי לא הפנמתי.
לזרתי להדרכה ליומיים אותה דרגה C מהיום הראשון וכאן עבדתי שוב על הבסיס .
הפעם הפנמתי כן זה תהליך .
היום השני והאחרון היה מצוין , המשכתי עם חבורה מקומית בסערה עוד שלוש שעות .
גלשנו מהר מאד באזורי קושי גבוה .
הפעם הפנמתי הכל הלך חלק.
זהו יש תהליך והכיוון מעלה .
אבל אני מתאמן כל יום כמעט במתקן שיווי משקל עובד על תנועת הסקי ,
גולש סקי מיים פעם בשבועיים שוקל לחזור לרולרבליידס , סקייטבורד ארוך, וממשיך גלישות עפיפון יבשתיות , אז הכיוון מעלה אך דורש זמן .

natyh

New member
אין קשר בין אתלטיות וסקי

עוזר אבל זה לא הענין.
בלט מאד עוזר שיווי משקל חד משמעית.
התנועות כל כך לא אינטואיטוביות בסקי שמכריחות שינון.
שנית ציינת את החלק הכי חשוב קילומטראז.
אין מספיק לישראלים בשבוע לא לומדים כלום ולא משננים את התנועה .
אחרי עשר דקות אני יודע אם המדריך טוב או לא.
בבית הספר שבו אני לומד מתוך שבעה מדריכים אחד היה בינוני וגם ממנו למדתי והשאר מצוינים .

גם שיווי משקל זאת פעולה אתלטית

כל בטטה יכול לעלות על סקי ולתת לכוח המשיכה לעשות את העבודה אבל כדי להכניס לזה עניין צריך כוח הרגליים, קואורדינציה, שיווי משקל וסיבולת להחזיק את כל הנ"ל עובדים 8 שעות ביום, 7 ימים רצופים.

natyh

New member
איזה שמונה שעות ושבעה ימים ...

כל ילד בן שמונה בפירינאים או באלפים יש מאחוריו שלוש שנים רצופות של אימוני סקי כל שבת ראשון, במשך ארבעה חודשים רצופים ומחנה קיץ של עשרה ימים בערך רצופים .
אין לאף ישראלי שלא עובד על כך מידי יום את השרירים הנדרשים , אך זו לא אתלטיות כפי שבלט אינו אתלטי זה פשוט סוג ספורט שונה .
ולכן מי שאומר שמדריך לא עוזר לו צודק והגיוני אם לא משקיעים את הקילומטראז הנדרש .
שבעה ימים בשנה זה בהחלט רחוק מאד ממה שצריך כדי להתקדם ודאי לא מפתח את השרירים הנדרשים .
אני עובד עשר דקות ביום כל יום כמעט על מתקן האינדו בורד והעשר דקות הללו קשות לי .
מי שלא מתאמן על שיווי משקל לא יחזיק 5 שניות על המתקן הזה זה היה מצבי לפני שלוש שנים כשהתחלתי להתאמן בעזרתו .
מי שלא מחזיק 5 שניות על המתקן לא יחזיק יום סקי אגרסיבי גם אם יגלוש נכון בלי שיתפסו לו כל השרירים למחרת.
אי אפשר להגיע לשבוע ולצאת גולש זה לא עובד .
לצורך הזה התחלתי בסקי מים ועובדה הכושר משתפר יש תוצאות .

נועם ח

New member
אני כן נתקלתי

ראיתי באתר של בית הספר שיש להם סדנה שבה מצלמים ומנתחים אח"כ. התענייתי, אבל אמרו לי שלא פותחים אותה כי אין מספיק אנשים, והציעו לי שיצלמו אותי במהלך שיעור פרטי רגיל. ככה יצא שלקחתי שיעור פרטי של שעתיים והמדריכה צילמה אותי באמצע.
&nbsp
זה אומנם היה רק פעם אחת, אבל זה די עזר. בחצי הראשון של השיעור היא אמרה לי מה לתרגל. אז היא צילמה אותי והראתה לי. בחצי השני של השיעור המשכתי לתרגל לפי מה שראיתי שאני עושה.

natyh

New member
צרפת כן אוסטריה ושוויץ לא .

marceloros

New member
מנהל
כלים ומידע > מאמרים

יש פה למעלה כפתור כזה "כלים ומידע".
ממנו מגיעים למאמרים, רשמים מחופשות סקי, ואז זה מסודר לפי ארצות.
יש שם למשל את סיכום "נסיעת הפורום" האחרונה, והרבה אחרים יותר או פחות ישנים, אבל שמראים את כל שלבי הרכבת החופשה.

למעלה