חגיגות יום העצמאות בישיבות,בצפר=בית ספר לציונית איכותית ערכית דמוקרטית חופשית מספר 1 בעולם .

Harrington

Well-known member
מנהל
כולם סרוגים, לצערינו נדיר למצוא חגיגות יום עצמאות אצל חרדים עם כיפות שחורות.
הנה דווקא תמונה מישיבת פוניבז', אחת הישיבות המרכזיות, ותיקות וחשובות בבני ברק מהבוקר:

1715719424262.png

מוטי חוף

Well-known member
הנה דווקא תמונה מישיבת פוניבז', אחת הישיבות המרכזיות, ותיקות וחשובות בבני ברק מהבוקר:

צפה בקובץ המצורף 103744
וואו זאת הפתעה גדולה בשבילי הייתי בטוח שהם לא מניפים את דגל ישראל אף פעם .
פוניבז' { גם ישיבת סלבודקה } זאת סיירת מטכ"ל של החרדים .

Harrington

Well-known member
מנהל
וואו זאת הפתעה גדולה בשבילי הייתי בטוח שהם לא מניפים את דגל ישראל אף פעם .
פוניבז' { גם ישיבת סלבודקה } זאת סיירת מטכ"ל של החרדים .
לבושתי אינני זוכר את שמו (אולי הרב כהנמן?), אבל זה סיפור על מקים או ראש הישיבה שהתחייב בזמן השואה מול אלוקיו שאם יזכה לשרוד, יניף כל שנה את דגל ישראל. כך נהג בחייו וכך הישיבה ממשיכה לנהוג מאז קום המדינה וגם היום.

נערך לאחרונה ב:

מוטי חוף

Well-known member
לבושתי אינני זוכר את שמו (אולי הרב כהנמן?), אבל זה סיפור על מרים או ראש הישיבה שהתחייב בזמן השואה מול אלוקיו שאם יזכה לשרוד, יניף כל שנה את דגל ישראל. כך נהג בחייו וכך הישיבה ממשיכה לנהוג מאז קום המדינה וגם היום.
מעניין זה חדש עבורי
מכל מלמדי השכלתי
=
הרב יוסף שלמה כהנמן (ידוע גם בכינויו הַרַב מִּפּוֹנִבֶז', או בהגיה יידישאית: פונביז'ער-רב;
ג' בסיוון תרמ"ח, 13 במאי 1888כ' באלול תשכ"ט, 3 בספטמבר 1969).
ראש ישיבת פוניבז' בליטא לפני השואה.
מייסד הישיבה בארץ לאחר השואה, ראשה הראשון וחבר מועצת גדולי התורה.
חבר הסיימאס הליטאי בשנים 1923-1925.

מוטי חוף

Well-known member
כולם סרוגים, לצערינו נדיר למצוא חגיגות יום עצמאות אצל חרדים עם כיפות שחורות.
במצב של היום אני מצפה/מקווה שמאות אלפי חרדים יתגייסו לצה"ל כולל הנפת דגל ישראל בבתי הכנסת ביום העצמאות .

Harrington

Well-known member
מנהל
במצב של היום אני מצפה/מקווה שמאות אלפי חרדים יתגייסו לצה"ל כולל הנפת דגל ישראל בבתי הכנסת ביום העצמאות .
זאת ציפיית שווא. אמנם חרדים רבים בהחלט חוגגים את יום העצמאות, אבל הם לא יפגינו זאת ברחובות ישראל. להיפך, מבחינה מגזרית הם יצניעו זאת וימציאו תירוצים אחרים מדוע הם חוגגים או עושים 'על האש' דווקא באותו יום. אבל כלפי חוץ? בוודאי ובוודאי שהם לא יפגינו זאת. לא עם הנפת הדגל ולא בשום דרך אחרת. זאת בדיוק בגלל דברים כמו אלה שלך. הציפייה (קרי: דרישה) של הציבור הכללי (בחלקו) מהמגזר לעשות כן, גורם לו כמובן (וכרגיל) לעשות או לפחות להציג מצג שעושים בדיוק את ההיפך הגמור.

תכל'ס הדרישה בעיני בלתי לגיטימית לכתחילה. כל אחד ותחושותיו, השקפותיו, ועמדותיו לגבי יום העצמאות, המדינה בכלל וכו'. זה שפלוני בוחר לראות ביום הזה דבר אחד לא מחייב את אלמוני ולפלוני אין שום סמכות לבוא בעניין זה בדרישות מאלמוני. פלוני, על אף דרכו (שיתכן שאני מזדהה איתה), לא טוב יותר מאלמוני אם הוא חוגג את יום העצמאות בריש גלי וחברו לא עושה כן. שניהם אזרחים שווי זכויות של המדינה הזאת והאחד לא טוב מהשני או במעמד גבוה יותר, באופן שמאפשר לו לבוא בדרישות. היה ובכל זאת פלוני מתעקש להציג דרישות לאלמוני? שיידע שהדבר הזה עובד לשני הכיוונים ואלמוני יכול באותה קלות לבוא בדרישות לפלוני.

למעלה