זלזול התקשורת הישראלית בדרישתה המפורשת של

trilliane

Well-known member
מנהל
אין לי כוונה לדון איתך כשאתה מחלק ציונים לנימוקים שלי ומזלזל

בי. הסברתי מה ההבדל בין שמה של גרוזיה לבין שמה של חוף השנהב, ומעבר לכך באמת שמיציתי. אני לא דורשת דבר מהתקשורת הישראלית וכפי שכבר כתבתי, לא כ"כ אכפת לי. לך כנראה נורא אכפת מחוף השנהב, אבל לא ממי שטורח להגיב לך, אז למה שיהיה לי אכפת ממך? תודה ושלום.

אף אחד לא מכריח אותך "לדון אתי"

ולא מחזיק אותך בכוח.
בנוגע ל"חלוקת ציונים ולזלזול" - הרי יש לי אישור ישיר ממך לעשות זאת. הייתי יכול להראות לך אותו, אבל אני יודע מראש ש"לא תִראי" את מה שאינך רוצה לראות.

בינתיים, השחצנות שאת מפגינה אינה תורמת כהוא זה לשיפור "נימוקיך" הצולעים.

trilliane

Well-known member
מנהל
מה אתה סח!
"תודה" על האישור. לגבי השאר –

trilliane

Well-known member
מנהל
חיפשתי והשאלה מעולם לא נדונה בפורום "השפה העברית"

(שאינו "שלי") אבל כן היה דיון כאן בפורום הזה, ואכן כתבתי שבעיניי אין בעיה עם בקשתה של גרוזיה להגות את שמה גאורגיה וראוי להיענות לבקשה כי אפשר (כאמור, זה עניין של מבטא, לא שונה בעיניי מ"שירה" שמבקשת שיקראו לה במלעיל או במלרע או "דויד" שמבקש שיקראו את שמו "דייוויד" כמו באנגלית). כמו כן בסופו כתבתי בצורה מפורשת "ברמת העיקרון כן (אלא אם יש נסיבות מיוחדות למה לא):
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/943/176182747[/URL]

אם כן לסיכום: באופן כללי אני חושבת שהבקשה עצמה לגיטימית וזה בסדר אם ישראל נענית לה, זה גם בסדר אם לא. לא באמת אכפת לי איך קוראים לגרוזיה ואם זה גרוזיה או גאורגיה (ולא, לא מכירה שום "גרוזיה אהובתי"). אין לי סנטימנטים לאף אחד מהשמות. "גרוזיה" או "גאורגיה" זה די היינו הך ושניהן תעתיקים ולא שמות עבריים. אם אפשר להחליף את השם ללא קושי, סבבה, זורמת, למה לא. לגבי החלפת שם מדינה ברור בעברית לשם לא ברור בצרפתית, זה מקרה שונה, בעיקר כשהשם הצרפתי מסורבל ולא ברור ולכן אני יכולה להבין מדוע התקשורת בישראל לא משתמשת בו ולא רואה בכך זלזול.

נהדר! הנה האישור לדבריי. תודה!

איפה ואיפה

במקרה אחד: "להתחשב"!
במקרה אחר: "אוי! קשה לי לבטא! אני כל כך רגילה לשם הישן, שאינני יכולה להיפרד ממנו! משמות אחרים, כמו: בורמה, חבש, פקין, בומביי, איי הכף הירוק, דרך פתח תקווה - איכשהו נפרדתי בלב כבד, אבל מהשם שכל כך יקר לי, ושגם לגמרי לא אכפת לי ממנו - "חוף השנהב" - בשום פנים ואופן לא אפרד!"

"וכל זה כל כך לא חשוב לי, וכל כך לא משנה לי, שבקושי הגבתי כאן קצת".

trilliane

Well-known member
מנהל
ושוב, לא בפעם הראשונה השרשור, יש לך קריאה סלקטיבית...

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, לא משתמשת באף אחד מהנ"ל ולא נפרדתי מדרך פתח תקווה...

trilliane

Well-known member
מנהל
ואחרון חביב: כשמסלפים או מעוותים את דבריי זה מפריע לי מאוד

וגם כשמכניסים לי מילים לפה.
&nbsp
בפעם האחרונה: לא אכפת לי איך קוראים ל"חוף השנהב" ולא אכפת לי איך קוראים לשלל מדינות אחרות. לא בטוחה שאי פעם בחיי כתבתי את שם המדינה לפני הדיון הזה, וזה כנראה גם לא יקרה הרבה בשנים הבאות. כנ"ל לגבי גרוזיה/גאורגיה. בסה"כ הסברתי לך למה אני לא חושבת שמדובר בזלזול של התקשורת הישראלית ומה ההיגיון מאחורי העובדה שלא כל שם ממהרים להחליף (וכאן לא מדובר במדינה ששינתה את שמה, יש לציין). בתגובה התייחסת בזלזול ובביטול לדבריי, וזה דווקא מאוד משנה לי, ולכן הגבתי הרבה. יש לך בעיה עם זה? (אם כן, זבש"ך
).
&nbsp
השאלה היותר מעניינת היא למה בעצם זה כ"כ משנה לך? מה אכפת לך איך התקשורת בישראל מתייחסת לחוף השנהב? יש לך שם מניות? ראש הממשלה חבר שלך? אתה מחזיק באזרחות של המדינה? מה כ"כ יקר לך בשם "קוט דאיבואר"? (השנהב?
). אתה מתנפל על כולם, תוקף את התקשורת, מאשים בזלזול וכו'... אולי תסביר סוף סוף אתה, על מה ולמה קול הצעקה וכל הזעקה?

תשובה

אם תקראי הכל מההתחלה, תיווכחי שאני סה"כ הצבעתי על עובדה - על הזלזול המפורש למלא את בקשתה הלגיטימית של מדינה, במקביל להתלהבות הקנאית למלא בקשה דומה ממדינה אחרת - ומי שהגיב בהתלהמות ובהתלהבות זה לא הייתי אני.

שימי לב לדמיון הרב בין תגובתך האחרונה לבין התגובה הראשונה-ראשונה

בדבריך שום דבר לא סילפתי ולא עיוותי, רק ציטתי.

בנוגע ל"לתקוף אותך", את בעצמך כתבת בשרשור השני, עם הבדיחה, שזה בסדר לתקוף אחרים. לא כך?

trilliane

Well-known member
מנהל
"זלזול" הוא פרשנות, לא עובדה. סילפת די והותר, גם הפעם

כי לא כתבתי בשום מקום שזה "בסדר לתקוף אחרים"...
אז לא, לא כך... ולא, לא, לא, ולא... עייפתי.
לילה טוב.

והפרשנות שלך שזה לא זלזול היא תורה מסיני?

ראי את תגובתך להשתלחות של שאול בשרשור עם הבדיחה (משחק המילים ברוסית) כתבת שזה בסדר, שזכותו "לא להסכים איתי, גם במילים לא נעימות". את מכחישה שכתבת את זה?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. אבל בניגוד אליך,אני לא מציגה את עמדתי כ"עובדה".

אני לא מכחישה שכתבתי את מה שאכן כתבתי. זה לא זהה ולא שקול למה שכתבת קודם.

התעלמות מפורשת מבקשה מפורשת

מתאימה בהחלט להגדרת המונח 'זלזול', גם אם תספקי מיליון הסברים לזלזול זה.
מה גם שבמקרה אחר כתבת שיש לכבד את הבקשה.
כל ההסברים שלך להבדל בין שתי הגישות, כגון "קשה לך להבין מה זה קוט ד'איוואר, והתרגלת לשם התנ"כי חוף השנהב" הם גיחי גיחי רמה של כיתה ו' (ביטוי שהכשרת אותו כתקין).

אני מזכיר לך, ששאלת אותי (כמו המגיב הראשון, המפורסם), מדוע כל כך חשובה לי מדינה זו ובקשותיה, ואני רק עניתי לך, שלפי רמת ההתלהבות/התלהמות נראה שיותר חשוב לך לזלזל בה.

trilliane

Well-known member
מנהל
במילים אחרות, אין לך תשובה. התעלמות מפורשת משאלה פשוטה

על שאלתך האחרונה עניתי פעמיים, בשתי הודעותיי האחרונות

זה שלא ראית את התשובה המפורשת, זו בעייה שלך..
מכירה את הסיפור מילקוט הכזבים?
שאלה יסודית (ע' 84)
ההפוגות שהיו חלות במאבק נגד הבריטים דיכאו את החברה, ובני הפוליטרוק היה נשלח ממחלקה למחלקה להרצות ולעודד את הרוח. בהרצאה של שעתיים בפני מחלקת עין החורש הסביר בני את נימוקי הסוכנות להפסקת המאבק והביע גם את דעתו הפרטית. הוא סקר את הרושם שדבריו עשו על החברה, שתה כוס תה חריף עם הרבה סוכר ושאל: "יש שאלות? יש שאלות?" אחיו של אבו ליש (ליש זה כלב בוקסר; לבעליו קראו אבו ליש, ולאחיו קראו אחיו של אבו ליש) הרים את אצבעו ואמר: "טוב, אבל למה לא מיָרים את האינגלים?"

trilliane

Well-known member
מנהל
קראתי כל מה שכתבת, זו לא תשובה... אתה מתחמק והולך סחור סחור

וכל הזמן משליך את זה על ה"זלזול" של הצד השני (לטענתך) במקום להסביר את הצד שלך.

גם אחיו של אבו ליש לא קלט את התשובה

"ההתלהבות" שלי אינה אלא דחיית נפנופי הידיים של סנגורי הזלזול, נסיונותיכם הכושלים "להסביר" שהזלזול אינו זלזול.
לפי הלוגיקה שלך, על מנת שלא איראה "מתלהב", הייתי אמור לקבל ללא סייג את הטיעונים הצולעים שלכם?

מה שבאמת לא מובן, זו ההתלהבות שלך בקטע הזה, מדוע את כל כך מתעקשת כאן, מה גם שחזרת ואמרת, שבעצם ממש "לא אכפת לך"

עם זאת, אני מוכן לספק לך הסבר נוסף ל"התלהבות" שלי: ההכשר שלך להשתלחויות אישיות, הוא זה שנתן לי את ההשראה להגיב לטיעוניך (הבלתי משכנעים) במטבע הלשון שהכשרת

trilliane

Well-known member
מנהל
נו באמת, אתה פתחת את השרשור בעצבים ובהאשמות...

ושוב זה קשור אליי? כבר עניתי לגביי, אין לי כוונה לחזור על עצמי. הפורום הזה לא עוסק בי, מבחינתי הנושא סגור. פתחת שרשור, זה הנושא שאתה בחרת והעלית. לכאורה נראה שהוא יקר לך, ומשום מה במקום להסביר למה זה כ"כ חשוב לך אתה לא מפסיק להדוף ולתקוף. נו שוין, הבנתי את הסגנון.

פתחתי בביקורת ("האשמות"). יש לי בפירוש ביקורת. אסור?

אם זה "עצבים" או לא "עצבים", זה מן הסתם לא הנושא של הפורום יותר מהתגובה וההתלהבות שלך.
אם את מסרבת להסביר את ההתלהבות שלך בנושא שהעליתי, אז מדוע את דורשת ממני שאסביר את "ההתלהבות" שלי?

בנוגע לסגנון, הרי את אישית הענקת לו הכשר.

הכי מצחיק, זה שבכל הקטע המייגע הזה, מי שאת מציגה כ"תוקף והודף" זה דווקא אני

ומה את עושה, לתפיסתך?

trilliane

Well-known member
מנהל
נתקענו בלופ, אני רואה. מה אני עושה? חותכת. ביי.

למעלה