זוגיות במשבר - בעל רגיש מאוד ונעלב בקלות

fawziya

Member
זוגיות במשבר - בעל רגיש מאוד ונעלב בקלות

מה עושים כאשר הבעל רגיש מאוד ונעלב בקלות והכי נעלב בקשר לאקט המיני וזה כבר הרבה הרבה שנים.

לאחרונה הוא מעדיף לא לקיים יחסי מין. עדיף לו מאשר לרצות ולהתאכזב.

בגלל רגישותו, רוב ציפיותיו של הבעל באשר לאקט המיני היו מאכזבות והוא לוקח את זה קשה מאוד, וטענתו שאישתו רוב הפעמים לא מוכנה (יש לה כאבי ראש, מצב רוח לא טוב, שעמום, דכאון ...)

elvinnox

New member
אני לא מבין איך הוא יכול להיות איתך אחרי כל כך הרבה דחיות.

תארי לעצמך שבא לך חיבוק, את באה לחבק אותו והוא דוחה אותך ואומר לך עזבי אותי, מתעלם ממך וחוזר לשחק במחשב
אז כזה, רק פי 10.

מילא אם יש נסיבות, או שלא מרגישים טוב, קורה. אבל על בסיס קבוע במשך הרבה שנים?
במקומו הייתי כבר מזמן מחליף אותך במשהי יותר צעירה בלי כאבי ראש.

נשים כל כך מתפלאות איך הוא בגד, ו"הכל היה בסדר, אפילו שכבנו לפני חודש"

מריוס זכריה

Member
מנהל
הייתי שמח לענות, אם השאלה תהיה טיפה יותר ישירה.
קודם כל, מי שואל? האישה או הבעל? (מנחש שזה דווקא הבעל ששואל... אבל אני לא רוצה לנחש)
שנית, איזה ציפיות מתאכזבות: תדירות? סגנון? אקט מסוים? התנהגות בת הזוג? התקשורת?

בקיצור טיפה פירוט, ברמה עניינית, בלי לפגוע בפרטיות או בצניעות. לא חייב סרט כחול - אבל חייב להסביר טיפה מה הבעייה, אם את/ה רוצה תשובה.

fawziya

Member
90% מהמקרים שהבעל רוצה, האישה לא (או מצב רוח, כאבי ראש, כאבים אחרים, דכאון, שעמום ....).
ממש צריך הזמנה מיוחדת אצלה בשביל שזה יעבוד

לבעל זה נשמע "התחננות", "השפלה", "דחייה" ...

האישה מאוד אוהבת את הבעל ומאוד מעריכה אותו. הוא לא (הכל בגלל ההשפלה הכרוכה באקט המיני)

הבעל ממש לא נמשך לאשתו בשנה האחרונה וכבר לא מעוניין ביחסים (המלווים בהרגשת דחייה והשפלה)

לאישה הסיפור הזה מאוד מאוד קשה עבורה (אין לה מזל עם הבעל (או כל אדם שהוא) לפי דבריה)

לבעל נמאס. היחסים ממש ממש קרים ואין עניין לשפרם.

מריוס זכריה

Member
מנהל
לא הבנתי אם הבעל רוצה סקס, כי כרגע נשמע שהוא כבר לא רוצה, כי הוא לא נמשך. אולי זה קרה כי בעבר רצה ונדחה.
אבל מה שאני כן מבין זה שזה משבר זוגי, ולכן את/ה אכן בפורום הנכון.

העניין הוא שבמשבר מורכב כל כך, פורום הוא לא מספיק. אתם שניכם צריכים לגשת לטיפול זוגי כדי לנסות לתקן את התסבוכת הזאת.

nothing but the truth

Well-known member
אם לבעל (שזה נראה גם מי שפתח את הפוסט) אין עניין לשפר את היחסים, אז גם אין טעם בטיפול זוגי.
פנה לעו"ד המתעסק בדיני משפחה.

fawziya

Member
התסבוכת היא שהבעל לא מעוניין כבר ביחסים או שיפורם. ולא מעוניין בגירושים או בכל הליך אחר. הבעל מעוניין ב "עסקה" - גרים ביחד ללא יחסים.

אבל, לאישה יש ציפייה ליחסים. הציפייה הזאת הפכה לבעיה המרכזית מאחר שהיא מלחיצה את הבעל חסר התשוקה.

המצב הזה גם קשה מאוד מאוד לאישה. אבל ככל הנראה לא ניתן כבר לשנות כלום.

nothing but the truth

Well-known member
התסבוכת היא שהבעל לא מעוניין כבר ביחסים או שיפורם. ולא מעוניין בגירושים או בכל הליך אחר. הבעל מעוניין ב "עסקה" - גרים ביחד ללא יחסים.

אבל, לאישה יש ציפייה ליחסים. הציפייה הזאת הפכה לבעיה המרכזית מאחר שהיא מלחיצה את הבעל חסר התשוקה.

בשביל "עסקה" צריך שנים. אז אם הבעל לא מעונין בשיפור היחסים והעסקה הזו לא מקובלת על האישה, ייתכן מאוד שבשלב מסוים היא זו שתחליט על גירושין. כי בשביל שותפות צריך שנים, אך כדי לפרק אותה מספיק רק אחד. והמצב הזה עלול להיות לבעל פחות נוח להתמודד עם בשורה כזו שתבוא אליו בהפתעה. כי אם הציפייה ליחסים מהאישה מלחיצה אותו, מכתב מעורך דין עלול להלחיץ יותר.
אז אולי כדאי בכל זאת לבעל לחשוב ולבחור באלטרנטיבה העדיפה עבורו.

לאונידס

Active member

הבעל החליט לשנות את חוקי המשחק, החליט שהאשה תקבל את יחס דומה ליחס שהוא קיבל ממנה שנים.
לאישה יש סטנדרט כפול, נראה לה בסדר גמור כשהיא מתנהגת בצורה מסוימת אבל מבחינתה בלתי נסבל שהבעל ישקה אותה באותה תרופה.
אם האישה היתה לוקחת אחריות על ההתנהלות שלה והיתה עושה כל שביכולתה כדי לתקן את השפלת הבעל במשך שנים, שמשמעו תהליך ארוך של בניית אמון (חודשים ושנים) לשכנע את הבעל שהוא מושא תשוקתה, שהוא חשוב לה הרבה יותר מאשר שותף לדירה שגם מביא משכורת כל חודש ומבצע איזשהן עבודות בית, ויהיה קשה כי בעל כבר כנראה ממש לא מאמין לאישה (שיחה בבית קפה והבטחה ש"יהיה בסדר" או צימר לסופ"ש ממש לא יעשו את זה) אולי היה צ'אנס לשיקום מערכת היחסים הזו אבל
נכון לעכשיו האישה מוכנה לחזור רק למערכת היחסים הישנה ולא מוכנה לעשות מאמץ אמיתי (וקשה) להקמת חוזה זוגי חדש (אם היא בכלל מעוניינת בכזה), הסיכוי שהבעל שכבר חצה את הרוביקון יסכים למערכת היחסים הישנה אפסי ולכן אין שום סיכוי לשיקום מערכת היחסים.

האישה לא חיה בשלום עם הפתרון של זוגיות ללא סקס, אני לא מאמין שהבעל רוצה זוגיות ללא תשוקה - למרות ההצהרה, להערכתי אצל הבעל זהו מצב ביניים בשינוי מערך הכוחות.
אם מערכת היחסים מעבר לסקס איננה סימטרית, למשל אם הבעל מביא שכר משמעותית גבוה יותר ודומיננטי יותר בטיפול בבית יכול להיות שהאישה תעשה את החישוב שלה ותחליט שעדיף לה להפסיד במאבק הכוחות ותתאמץ כדי לשמר את החיים הנוחים ואז אולי יהיה סיכוי לזוגיות הזו, אם לאישה אין הרבה מה להפסיד נראה לי שהפיצוץ בלתי נמנע.
לא יודע מי יקדים את מי, הבעל או האישה, מי הראשון שיחליט לחפש חום אהבה והערכה בחוץ או מי הראשון שיזום את הוצאת הפלאג ממכונת ההנשמה של הזוגיות הגוססת הזו.
הייתי אומר לכם לעשות טובה לשניכם להפסיק לאמלל אחד את השניה להיפרד ולחפש את האושר שלכם במקום אחר, חבל על כל חודש חיים שעובר בתסכול, אבל נראה לי שאתם צריכים לעבור את כל שלבי האבל כדי להכריז על פטירת הזוגיות.
משתתף בכאב של שניכם, אבל אין לי בשורות טובות

in bal1

Well-known member
הבעל החליט לשנות את חוקי המשחק, החליט שהאשה תקבל את יחס דומה ליחס שהוא קיבל ממנה שנים.
לאישה יש סטנדרט כפול, נראה לה בסדר גמור כשהיא מתנהגת בצורה מסוימת אבל מבחינתה בלתי נסבל שהבעל ישקה אותה באותה תרופה.
אם האישה היתה לוקחת אחריות על ההתנהלות שלה והיתה עושה כל שביכולתה כדי לתקן את השפלת הבעל במשך שנים, שמשמעו תהליך ארוך של בניית אמון (חודשים ושנים) לשכנע את הבעל שהוא מושא תשוקתה, שהוא חשוב לה הרבה יותר מאשר שותף לדירה שגם מביא משכורת כל חודש ומבצע איזשהן עבודות בית, ויהיה קשה כי בעל כבר כנראה ממש לא מאמין לאישה (שיחה בבית קפה והבטחה ש"יהיה בסדר" או צימר לסופ"ש ממש לא יעשו את זה) אולי היה צ'אנס לשיקום מערכת היחסים הזו אבל
נכון לעכשיו האישה מוכנה לחזור רק למערכת היחסים הישנה ולא מוכנה לעשות מאמץ אמיתי (וקשה) להקמת חוזה זוגי חדש (אם היא בכלל מעוניינת בכזה), הסיכוי שהבעל שכבר חצה את הרוביקון יסכים למערכת היחסים הישנה אפסי ולכן אין שום סיכוי לשיקום מערכת היחסים.

האישה לא חיה בשלום עם הפתרון של זוגיות ללא סקס, אני לא מאמין שהבעל רוצה זוגיות ללא תשוקה - למרות ההצהרה, להערכתי אצל הבעל זהו מצב ביניים בשינוי מערך הכוחות.
אם מערכת היחסים מעבר לסקס איננה סימטרית, למשל אם הבעל מביא שכר משמעותית גבוה יותר ודומיננטי יותר בטיפול בבית יכול להיות שהאישה תעשה את החישוב שלה ותחליט שעדיף לה להפסיד במאבק הכוחות ותתאמץ כדי לשמר את החיים הנוחים ואז אולי יהיה סיכוי לזוגיות הזו, אם לאישה אין הרבה מה להפסיד נראה לי שהפיצוץ בלתי נמנע.
לא יודע מי יקדים את מי, הבעל או האישה, מי הראשון שיחליט לחפש חום אהבה והערכה בחוץ או מי הראשון שיזום את הוצאת הפלאג ממכונת ההנשמה של הזוגיות הגוססת הזו.
הייתי אומר לכם לעשות טובה לשניכם להפסיק לאמלל אחד את השניה להיפרד ולחפש את האושר שלכם במקום אחר, חבל על כל חודש חיים שעובר בתסכול, אבל נראה לי שאתם צריכים לעבור את כל שלבי האבל כדי להכריז על פטירת הזוגיות.
משתתף בכאב של שניכם, אבל אין לי בשורות טובות
אני לגמרי מסכימה איתך.אבל קח בחשבון את התקופה של גידול הילדים.הרבה פעמים גברים חושבים שהדברים ממשיכים כרגיל.ולא מבינים למה האשה כל כך עייפה.
גידול ילדים זה לא דבר פשוט! לילות ללא שינה,להוציא מהגנים הסעה לחוגים ועוד.
אתה יודע אני מאמנת בחברת הי טק.בעלה של המנהלת שלי עובד בחברה.כל פעם שהוא צריך לנסוע לחו'ל הכל נופל עלייה.הן בטיפול בילדים והן בלוגיסטיקה בעבודה.
אם גבר צריך להשאר בעבודה הוא לא ידאג מי יוציא את הילדים מהמסגרות.אבל אם אשה צריכה להשאר בעבודה היא תעשה שמניות באוויר שהילדים יהיו מסודרים.אז האשה עייפה ולא תמיד יש כוח וחשק.
כל מה שכתבתי פה זה לרגע לא לרמוז שגברים הם לא אבות טובים.רק שתנסה להבין באיזה מצב האשה נמצאת.

אני לגמרי מסכימה איתך.אבל קח בחשבון את התקופה של גידול הילדים.הרבה פעמים גברים חושבים שהדברים ממשיכים כרגיל.ולא מבינים למה האשה כל כך עייפה.
גידול ילדים זה לא דבר פשוט! לילות ללא שינה,להוציא מהגנים הסעה לחוגים ועוד.
אתה יודע אני מאמנת בחברת הי טק.בעלה של המנהלת שלי עובד בחברה.כל פעם שהוא צריך לנסוע לחו'ל הכל נופל עלייה.הן בטיפול בילדים והן בלוגיסטיקה בעבודה.
אם גבר צריך להשאר בעבודה הוא לא ידאג מי יוציא את הילדים מהמסגרות.אבל אם אשה צריכה להשאר בעבודה היא תעשה שמניות באוויר שהילדים יהיו מסודרים.אז האשה עייפה ולא תמיד יש כוח וחשק.
כל מה שכתבתי פה זה לרגע לא לרמוז שגברים הם לא אבות טובים.רק שתנסה להבין באיזה מצב האשה נמצאת.
במשך חיי הנישואין מתרגלים והרגש מתערער, אבל אם היה מבוסס וחזק מהתחלה מצליחים לשמור עליו למרות הקשיים. אם האישה מנצלת את הבעל וחושבת אותו רק למסייע בהבאת כסף, נראה שאין סיכוי לקשר. קשר חומרי צריך ליצור בעזרת הקשר הרגשי. אסור לבגוד, בעיקר לא בחיי נישואין. זה פוגם קשה במחויבות הרגשית ויוצר קנאה. אם הקשר שהיה קודם היה טוב, לא נראה לי שיש סיבה שלא יסכים לחזור אליו. קשר צריך להיות טוב מבחינת הבעת הרגש ההדדית, בעיקר בדאגה ובהתעניינות. חשוב שיהיה על מה לדבר, בעיקר מהחיים הרגשיים. אם אין רגש, לא יתפתח קשר חומרי ערכי. קשר חומרי בלי אהבה אינו רצוי, בוודאי לא בחיי נישואין. קודם צריך לעבוד על הדיבור ועל הרגש, אחר כך על המגע. אדם יהיה הורה טוב באופן טבעי, מתוך אהבתו לילדיו. אם יש ילדים, כדאי להישאר לפחות עם הילדים.

את הקשר הגופני צריך ליצור מאהבה, וכדאי מאוד להוסיף לו עוד משחק מקדים ולחזק את הגירוי ואת הרומנטיקה שבקרבה. בקשר לרגש, יש סוגים שונים של בני אדם וצריך להתאים אליהם. אם הוא נוטה להיעלב, צריך להשתדל להיות יותר עדין אתו ולהימנע מלהגיד לו דברים שמעליבים אותו. עבדו בעיקר על הרגש, פחות על המין.

fawziya

Member
האישה כל כך "חלשה" ולא תעשה או תיזום כלום (זה חלק מאי הערכה של הבעל כלפיה). אפשר להוסיף לסיפור כי האישה 'מזלזלת' בפנטזיות של הבעל! גם בפנטזיות המינימליות שלא מצריכות מאמץ רב מהצד שלה. הוא "חושבת" שהיא "מאוהבת" בבעל אבל הכל קשור ל 'פיצוי פסיכולוגי'. ההתעלמות הממושכת (של שנים) מפנטזיות הבעל גרמה לבעל להרגיש 'ילדותי' ושזה לא מתאים לו "פנטזיות"!!!

nothing but the truth

Well-known member
האישה כל כך "חלשה" ולא תעשה או תיזום כלום (זה חלק מאי הערכה של הבעל כלפיה). אפשר להוסיף לסיפור כי האישה 'מזלזלת' בפנטזיות של הבעל! גם בפנטזיות המינימליות שלא מצריכות מאמץ רב מהצד שלה. הוא "חושבת" שהיא "מאוהבת" בבעל אבל הכל קשור ל 'פיצוי פסיכולוגי'. ההתעלמות הממושכת (של שנים) מפנטזיות הבעל גרמה לבעל להרגיש 'ילדותי' ושזה לא מתאים לו "פנטזיות"!!!

עברה יותר משנה...........

אם אין כל אהבה הדדית, חבל להיות בקשר. אם יש אפילו מעט אהבה הדדית, כדאי להיות בקשר. לו אהבו, יכלו לפתח גם קשר חומרי יפה. כדאי לברר למה האישה לא אוהבת את הבעל ורק מרגישה זקוקה לו, והאם זו האמת. את הקשר החומרי צריך לפתח על סמך רגש, ואם מפתחים אותו על סמך רגש ואהבה הוא נהיה יותר טוב. מאוהבות אינה אהבה חשובה. החשוב הוא האהבה המורכבת יותר, לכלל אופיו האמתי של האדם. צריך לבדוק אם יש התאמה, או מבחינת דמיון או מבחינת שוני והשלמה. צריך לעבוד על הקשר, לתת דאגה כנה והתעניינות זה לזה ולעשות מעשים ביחד שמעניינים את שניהם כדי שיוכלו לדבר עליהם.

למעלה