ושוב אתכן ושוב אתכן

שירהד1

Member
מנהל
שלאה ל-אל8-

תגידי, אז מתי עשית את בדיקת הקריוטיפ? אחרי כמה הפלות?

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אל8

New member
אחרי 5 הפלות

וזה היה מתסכל לגלות שבדיקה כל כך פשוטה יכלה לעזור אם רק הייתי יודעת עליה.

שירהד1

Member
מנהל
או. קיי- ואז עשית את הבדיקה, וגילו מה שגילו,

ואם אני לא טועה, זכית לאחר מכן בבן. אז האם ההריון של בנך השני היה תוצר של PGD? ואז אפשר היה לנטרל את המרכיב הבעייתי?
סליחה אם אני נשמעת לך חופרת. אני מנסה ללמוד כמה שיותר מניסיונן של אחרות, כדי לסייע הלאה.

אגב, אצלנו, אני ובעלי עשינו את בקידת הקריוטיפ לאחר 4 הפלות ברצף (ו-5 במניין הכולל), והכל היה תקין...כך שבכלל לא היה לרופאים מה להציע לי.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אל8

New member
אין לי בעיה שתשאלי

נכנסתי להריון השביעי לפני שהספקנו לעבד ולהחליט אם להיכנס לטיפולי PGD. ההריון הזה הסתיים בנס המתוק שהוא הבן שלי ואחרי זה החלטנו לסגור את הבסטה ולא לנסות יותר כך שהסוגיה ירדה מהפרק.
באופן כללי לא הגבתי טוב לטיפולים. בשבע השנים שבהן ניסינו להרות השנתיים היחידות בהן לא נקלטתי בכלל היו השנתיים שבהן עברנו טיפולים. כך שבשורה התחתונה לא יודעת אם באמת ידיעה מוקדמת היתה משנה בהרבה את התוצאה. אבל יש משהו טיפה מרגיע בלדעת למה דברים קורים לך. נכון שלא תמיד אפשר לדעת. למשל האובדן הנוכחי שלי ככל הנראה לא קשור לבעיה שלי בכלל וכנראה שלעולם לא אדע למה זה קרה. אבל כל עוד יש בדיקה שלא נעשתה תמיד יש סיכוי שהתשובה שם ואני מעדיפה למצות את כל האופציות.

שירהד1

Member
מנהל
ברור שאם ניתן לדעת מדוע הדברים קורים,

כדי להגיע לפתרון יעיל וטוב- זה הרצוי. לצערי, בנושא של אובדני הריון, רב הנסתר על הגלוי, ופעמים רבות מדובר סתם בחוסר מזל משווע...
כל אחת צריכה להחליט עבור עצמה מתי לעשות את הבדיקות לבירור, ואם לעשות.
באופן לא מוסבר, ידעתי מראש שלא ימצאו שום בעיה שניתן לטפל בה, אבל אחרי 4 הפלות עשינו בירור מקיף. סתם כדי לדעת שעשיתי כל שביכולתי למנוע עוד אובדן.
לא עזר לי:( אחר כך היו לי עוד שתי הפלות- טריזומיה 18 ועוד הפסקת דופק ארורה בשבוע 9...(כבר משבוע 7 הרופא ראה שמדובר בהריון לא תקין...).
אחר כך סתם כך היה לי מזל. עובר תקין. הריון תקין. תינוקת.

השרירותיות הנוראית הזו של הטבע הטריפה את דעתי. מודה. זה היה מאוד מתסכל ומייאש.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

אל8

New member
את לגמרי צודקת

באמת רב הנסתר על הגלוי. עם כל ההתקדמות הרבה הרפואה עדיין לא יודעת הכל. הקטע הוא שבדיוק כמו שאת כותבת שידעת שלא ימצאו אצלך את הבעיה, לי היתה כל הזמן תחושה מנקרת שיש פה משהו שמעבר למקריות. היו כל מיני סיפורים משפחתיים אצלנו מן העבר וההווה של הריונות שלקח הרבה זמן להשיג והיתה לי תחושת בטן שהכל קשור למרות ששם לא היו אובדנים (או שאולי היו ופשוט בשלב מוקדם ולא ידעו מזה). ובאמת אחרי שהתגלתה הבעיה אצלי בדקו וגילו את אותה בעיה אצל עוד בנות משפחה.

shira3121

New member
אני חושבת שגם אצלנו לא ימצאו שום בעיה אבל זה לא מדד

כי הייתי בטוחה שההריון מתפתח והוא ממש לא עשה את זה. אפשר לשאול מה בדיוק הבעיה שגילו אצלך?

בפרטי אפשר גם ב"עתידים"

אני קבעתי דרך הרופא שלי, ד"ר גיא גוטמן, מהיום להיום.
&nbsp

mlk123456

New member
הי שירן, האם שקלתם באחת הפעמים לשלוח את ה"חומר" לבדיקת כרומו

כרומוזומים? האם עשית קרישיות . בדיקת כרומוזומים . קריוטיפ לך?

shira3121

New member
בהריון השלישי עם המום עשינו מי שפיר

וציפ ולא מצאו כלום, קרישיות וקריוטיפ לי לא עשיתי

shira3121

New member
זה יצא לבד, פרסמתי אתמול ולא עלה

בחמישי לפני השקיפות היה לי דימומון חום שלא ריגש אותי ובשישי בצהרים הוא התגבר עד שהגיע לממש צירים והרבה דימום ואז זה נרגע ומאז מדממת בקטנה אז מחר אלך להיבדק . אולי בכל זאת יצא משהו טוב מהטיפשות של לחשוב שההריון מתפתח כי התופעות ממשיכות

הלוואי

הלוואי שלא תזדקקי לפעולה כירורגית. הלוואי שהגוף מבין ויצליח בכוחות עצמו. הלוואי שזה האובדן האחרון שלך.
הלוואי.
.

shira3121

New member
הכל יצא

הייתי היום אצל הרופאה בבוקר וקיבלתי נזיפה פורמלית שלא הלכתי למיון והנחיה כי כסתחית שיש ללכת למיון. חוץ מזה כותבת לך בפרטי

למעלה