השאלה הגדולה...
להכרזה מהערב

ailag

New member
והגיוני שישנה שיער, קומה, מבנה גוף.. ואישיות?

timetraveler900

New member
יש דבר כזה להרגיש אישה ולהרגיש גבר

ואכן יש נשים שנולדות בגוף של גברים וההפך. לא חושבת שהדוקטור הוא אישה (המין זה כבר לא אישיו) .

ailag

New member
יש דבר כזה להרגיש זקן וצעיר

ובמובן הזה הרטנל וסמית שונים לגמרי. ועדיין זה לא אומר שאסור ללהק את סמית או טננט.

התחדשות משנה כל תא בגוף, כולל המוח, כולל החלקים האלו. היא משנה את האופי שלו. אני לא רואה מניעה שתשנה את ההזדהות המגדרית שלו.

במיוחד שהוא חייזר, לא בן אנוש.

timetraveler900

New member
טוב, לך יש את התפיסה שלך בעניין ולי יש את שלי

אולי אני לא פותחת מספיק את הראש...

Lhuna1

New member
בין 30 ל-50 זה סבבה :)

(מאט היה קצת יותר צעיר כשהתחיל, אבל לא נורא.)

MonicaF

New member
את לבד בזה. לא נמשכת לאף דוקטור

אני לא נמשכת לאף דוקטור שאיננו מאט סמית, קריסטופר אלקסטון, דיויד טננט, אף אחד מהם!
ואני לא היחידה! על כך יעידו כל הנשים המעריצות, והרי הן מהוות את הרוב

ailag

New member
לא לא לא לא לא, להפך

ובבקשה לא לעוות לי את המילים ככה שיראה כאילו אמרתי דברים שמנוגדים לעמדתי - לפחות לא בלי להסביר למה עיוותת ככה. כי זה פוגע, השורה האחרונה שלך.

מה שאת אומרת מקביל ל"אסור לשים נשים בקרבי, כי אם נשים אשה בקרבי כולם יתייחסו אליה לפי הנשיות שלה ולא לפי היותה לוחמת (בגלל האווירה המאצ'ואיסטית) - ולכן - אסור לשים נשים בקרבי"
אבל זה פשוט לא נכון. תשאלי את אליס מילר.

אם לא נכניס דמויות נשיות עם אופי לעולם הבידור, אז גם התוכנית הבאה לא תכניס דמות נשית עם אופי. אז גם התוכנית הבאה לא תלהק אישה לתפקיד ראשי כי "זה מתחסד". אם נדיר נשים מתפקידים שהן יכולות למלא רק כי הן נשים, לא עשינו כלום. אם תהיה דוקטור אישה, זה ילחם באותו עיוות של הציטוט שלי שיצרת שם.
ואם ג'נה תהיה הדוקטור זה רק יהיה יותר קל, כי אנחנו מכירים אותה כבר לפי תכונות אחרות.

אבל אל תשתמשי במילים שלי כנגדי בלי לציין למה.

לגבי המשיכה, להרטנל נמשכת? איך פרטווי במובן הזה? או יותר צעירים, קולין בייקר שמזכיר את נתן נתנזון, עושה לך את זה?
ובערך 50% מהאוכלוסיה הם סטרייטים או לסביות שאת מקפחת במובן הזה.

יעלי1232

New member
הדמויות הנשיות בדוקטור מאד חזקות.

ולא בגלל שהן נשים.
תראי את ריבר. היא מלכה בלתי מעורערת בקרב רוב מעריצי התכנית.
קלרה בכלל
היא מצילה את הדוקטור הרבה יותר משנדמה לנו, והיא לא רק "אישה" היא קלרה. ויש לה תפקיד, והיא פייטרית ועומדת על שלה לא פחות מהדוקטור עצמו.

אני פשוט לא חושבת שבדוקטור חסרות דמויות נשיות חזקות , ולכן אין סיבה שהדוקטור יהיה אישה.
(ג'ני ובת זוגתה שאני שוכחת את שמה, קלרה , ריבר , רק מהפרק האחרון)

הדוקטור מוקף בדמויות נשיות חזקות. עוצמתיות וחשובות לא פחות ממנו וזה בדיוק הסיבה שלדעתי לשנות את זה יהפוך את הסדרה למשהו שהיא לא.

ailag

New member
ריבר בעייתית האמת

ריבר כל הזמן כלואה, והיא חייה את החיים שלה בשביל גבר.. שימי לב שבחתונה שלה לא שאלו אותה אם היא מסכימה או אפילו אמרו לה מה קורה (יש לזה סיבה בסיפור, אבל...)

ולהפוך את הדוקטור לאישה לא ישנה את זה שהוא מוקף בדמויות נשיות (אפשר גם גבריות) עוצמתיות וחשובות.

Lhuna1

New member
זה ממש לא מה שהתכוונתי!!!!!

קודם כל בטח שלא התכוונתי להשתמש במשהו "נגדך"
חלילה...

מה שהתכוונתי זה ש א-נ-י חושבת, שאם הדוקטורית תהיה אישה, אז זה יהיה המאפיין העיקרי שלה, כי הכותבים לדעתי לא יצליחו להמנע מלכתוב אותה ככה.

כיוון שאת הראשונה פה שהעלית את הניסוח הזה - ציינתי זאת, יותר בשביל לתת לך קרדיט על הניסוח הקולע, ולא התכוונתי לרמוז שזו דעתך.
אני מתנצלת אם כך זה הובן.
הייתי צריכה אולי לכתוב "כמו שניסחת גליה", במקום "כמו שהערת גליה".

לדעתי, אחרי 11 דוקטורים גברים, זה יהיה יותר מידי גימיקי. אם הדוקטורים עד היום היו פה ושם אישה ופה ושם גבר זה היה סיפור אחר.

אבל להשליך מ"בדוקטור הו זה לא יעבור טוב לדעתי" ועד "לא להכניס דמויות נשיות עם אופי לעולם הבידור" - זו קפיצה מאוד רחוקה שעשית, ופה את כבר זו שמכניסה מילים לפי - אז בבקשה, לא.

אין פה שום הדרת נשים. לא צריך להסחף ולעשות מאיתנו חרדים באוטובוס. מדובר פה על תפקיד מאוד ספציפי שעד היום תפס גבר במשך כמה עשרות שנים.
צריך סיבה טובה פתאום לשנות לדמות את המין, לא מדובר פה על שיוויון הזדמנויות בעבודה. מדובר על דמות קיימת ממין זכר .
להציג את זה שישאירו אותה כזכר בתור הדרת נשים זה מופרך!

לגבי סוגיית המשיכה, אני באמת לא מבינה על מה הכעס.
כיף לי יותר לראות את הסדרה כשהדוקטור הוא גבר "לטעמי". מותר לי???? זה העדפה אישית, למה לקחת את זה כל כך קשה?
ומה זה רלוונטי אם נמשכתי לדוקטורים הישנים או לא? אני לא מכירה אותם בכלל.
אם זה מעניין אותך, אז לאקלסטון לא נמשכתי, לטננט ולסמית' כן.
אבל אני באמת לא מבינה מה אכפת לך מי עושה לי את זה ומי לא.

ועם זה שאני "מקפחת" את הסטרייטים והלסביות באמת נסחפת לגמרי, אם כתבת את זה ברצינות...
אנחנו מדברים על תוכנית בידור, הלו. lighten up.

jacobyd

New member
גם אני...

לא אוהב את הרעיון של דוקטור אשה.
הדמות בראש שלי היא גבר ואני חושב שהיא צריכה להישאר גבר.
אבל אני סומך על ההפקה שאם הם יחליטו ללכת עם דוקטורית הם ילהקו מישהי שתוכיח לנו שזה נכון...
דוקטור אמריקאי לעומת זאת... חס ושלום- זה באמת יהיה הסוף של הסדרה לדעתי.
זה כמו ללהק ג'יימס בונד אמריקאי. יש דברים שהם בריטיים ואסור לשנות את זה כי השינוי ישנה את כל המהות שלהם.

לעומת זאת דמויות אמריקאיות שמשוחקות ע"י שחקנים בריטיים (האוס, סופרמן, ספיידרמן) זה נהדר!! כל דבר טוב יותר כשהוא בריטי... לא?!?
חחח

אני בכיף אזרום עם דוקטור שחור אם לוקחים שחקן כמו אדריאן לסטר
או דוקטור אסיאתי (ראיתי פה שחקן תאטרון בשם בנדיקט וונג)
או מישהו כמו ג'ורג' תקאי רק בריטי!!!

Lhuna1

New member

בחיים הם לא ילהקו אמריקאי לתפקיד הזה. אין מה לדאוג.

אם כבר אז כבר
ביל נהי או איך שלא כותבים את השם משפחה שלו בעברית

כי בעיני מאט נראה כמו הגרסה הצעירה שלו ובכלל ביל שחקן מעולה ...

MonicaF

New member
הוא היה המדריך במוזיאון בפרק

וינסנט והדוקטור. מעניין.

MonicaF

New member
מתה עליו וגם על השחקנים התאומים

שגילמו את אחיו בהארי פוטר.
אם הדוקטור יהיה דניאל רדקליף נראה לי שאני יורדת מהסדרה...
אבל אם זה יהיה הג'ינג'ון הזה, אני אשרוף את החזיה מרוב שמחה

יעלי1232

New member
הוא באמת חמוד נורא, אבל אין סיכוי

הדוקטור כבר סדרה מצליחה מספיק, אין שום סיבה שהם ילהקו שחקן מוכר (ויקר) במיוחד לאור הקיצוצים העצומים ב BBC.

אני עדיין סומכת עליהם שיביאו מישהו טוב
והלוואי שהוא יהיה ג'ינג'י !

May2112

New member
חח בדיוק באתי לכתוב אותו!

הוא יהיה ממש חמוד בתפקיד הזה, והכי חשוב- הוא ג'ינג'י!!

למעלה