הצילו....לא יודעת מה לעשות עם הזוגיות שלי

זה לא בדיוק

מה שהיידגר אמר וגם לא בדיוק מה שלוינס אמר, אבל לצורך הענין נקבל את התמטיזציה הנ״ל.
ולגופו של ענין, מדבריך עולה כביכול אפשר ״לחנך״ אדם להיות מצפוני, ואני חולקת על כך.
מצפוניות היא בעיקר מרכיב אינהרנטי של האישיות ולא בדיוק תכונה נרכשת. כמובן שגם לאדם המצפוני יש רגעים פחות ויותר מוסריים, אבל בבסיסו - הוא מצוי בדיאלוג מתמשך וחיובי עם המצפון ומכיר בו כערך מכונן בחייו. לעומת זאת, הכותבת שלהלן כלל אינה סבורה שיש דבר מה חיובי במצפון. בבגידה אין ״הפסד״ לטעמה. זאת משום שהיא תופסת ״הפסד״ רק כהפסד חומרי ולא מעלה על דעתה שישנה חיה כזו הפסד רוחני.

אייבורי

New member
אני שמתי רק שאלה

&nbsp
ראשית אני מודה על התיקון (אכן התמצית איננה ממש מדוייקת אבל נוחה לפשטות)
שנית, אני לא חושב שאפשר לחנך אדם להיות מצפוני
אני חושב שרוב בני האדם הם מצפוניים.
גם אם אדם חושב שאיננו מצפוני, לרובם מחכה הפתעה בהמשך הדרך ומצפון כואב ולא נוח.
&nbsp
הכותבת איננה חושבת על המצפון כרגע, מאחר ויש לה אבן בנעל
ואחרי מאה אלף צעדים, היא רק חושבת איך להעיף את האבן בנעל
היא לא חושבת שהורדת הנעל תשאיר אותה יחפה על חול חם.
&nbsp
אולי באמת הפירדמידה של מאסלו מתאימה פה, ברגע שיש רווח חומרי עולים לשלב הבא
בו בודקים את הרווח וההפסד הרוחני (הכי חשוב לזכור שהשלב הבסיסי ביותר זה חיבור לאינטרנט + בטריה)

יש מחיר...

לחיים כפולים יש מחיר אנרגטי גדול...
זה שואב הרבה מתשומת הלב והמיקוד... ואנשים הופכים להיות ג'אנקים של זה...
וזה עוד לפני שדיברנו על מצפון ומוסר (שאם יש לך הרבה מאלו, זה יכול מאוד להכביד)

שירה190

New member
ענו לך תשובות מצוינות

ומוסיפה שגם כאשר הרומן מסתיים המצפון מציק.
מעבר לזה, ממש לא כיף לדעת שיש סודות שצריך לשמור לתמיד. לעמוד על המשמר כל הזמן, כי גם שנים אחרי סיום הקשר יכולה לברוח מילה שתעורר תהיות.

אין לך מושג באיזו מהירות שיחה יכולה להפוך לרומן סוער. בלי להתכוון, בלי לתכנן, אפילו תוך כדי לחיצה על הברקסים.

מיכל203

New member
מאחורי כל גבר אסהול

עומדת אישה שמאפשרת את זה.

איך לשפר? התנתקות זו הדרך הטובה ביותר שאני מכירה.
ואם את מתעקשת להשאר פיזית (אלוהים יודע למה, ואולי הוא גם יודע מה את אוהבת בגבר שמתייחס אלייך ככה), תתחילי בהתנתקות בתוך המערכת, כלומר תיצרי לך מקסימום של חיים בלעדיו. אולי בהמשך תגלי שאת יכולה גם בלעדיו לגמרי.

ugilida

New member
נכון, אני מאפשרת את זה

אני די חלשה ואין לי כוח להתעמת איתו.
הוא גבר מאד חזק, שולט כזה.
הוא גם שולט על החברים שלו למשל. הוא גם מנהל בכיר. גם עליהם הוא מעביר ביקורת ויש לו צרות הרבה פעמים כי הוא לא בורר את המילים שלו.
החברים שלו יכולים לברוח ממנו לחודש חודשיים שנה שנתיים (או יום יומיים
) אבל אני לא.

big ass blue

New member
קחי קורס הגנה עצמית

תלמדי אומנות לחימה,
תגיעי הביתה תכסחי לו את הצורה.
אולי כך הוא ילמד לכבד אותך.

tal902

New member
הדבר שלא הבנתי זה שאמרת: אני אוהבת אותו רוצה לחיות איתו

מכל דברייך עליו, על התנהגותו אופיו על היחס שלו אלייך (שאני מבין היה גם לפני הנשיאוין וכבר נשאלת השאלה למה התחתנת עם אדם מהסוג הזה), לא הבנתי מה יש בדיוק לאהוב בו (או להתאהב בו)? או לרצות לחיות איתו?
&nbsp
לא כתבת מילה אחת חיובית עליו. אחת.
&nbsp
הייתכן שאת מתבלבלת בין תלות לאהבה?

ugilida

New member
יש לו תכונות טובות

הוא חרוץ, הוא נאמן ( כן, הוא לא בוגד, אבל האמת שאני מעדיפה שיבגוד ויתנהג אלי יותר יפה. הייתי חותמת על זה), כיף לבלות איתו( כשכבר יוצאים לבלות) יש.... רק קשה לי להזכר כי בשבוע האחרון הוא אכל לי את הראש

מעבר להתהגות שאת מתארת, האם מדובר בגבר חכם במיוחד?

לפחות בעיני עצמו? אני מדמיינת איזה הייטקיסט או רופא/מדען שמשך השנים הצליח להתקדם בחיים ובעקבות זאת מזלזל ומקטין את הסובבים אותו, לא רק אותך. אבל את ישירות בקו האש.
אם אני צודקת:
אז אין הרבה מה לעשות מעבר ללשם גבולות, כמו לילד. בסך הכל מדובר בילד מגודל שמרשה לעצמו להתנהג לא יפה כי הוא מקבל בעבודה גושפנקא לזה שהוא טוב וחשוב וחכם ויש כאלה שזה עולה להם לראש ולא יודעים איך בסוף היום לרדת מהעץ.
תפסי אותו בזמן טוב ודברי על לבו שאת לא מוכנה להעלבות כאלה אחרת אין סקס, ארוחות, מה שאת יכולה לקחת ממנו.
וכשזה קורה אז לפני שאת מתעצבנת ומורידה עליו קיטונות של כעס, תנשמי עמוק והזכירי לו מה הבטיח ועל מה דברתם. אולי יעזור לפעמים. מעבר לזה אין לי מספיק מידע עליכם כדי להציע עוד הצעות לעיניין
&nbsp
&nbsp

ugilida

New member
בהחלט כן

הוא הייטקיסט והוא התקדם ויש לו משרה ניהולים מאד בכירה, הוא באמת תותח על.
וכן... אמרתי לו שלשום שאחרי ההתנהגות שלו ירד לי החשק להרבה זמן.... מה אני עוד יכולה לעשות. אני גם לא צועקת עליו. אין טעם. סתם הורס לי את מיתרי הקול.
פעם הייתי צועקת( במחשבה שאולי הוא ישמע) עכשיו כבר לא. הכל חסר טעם.

שילה1

New member
גאון בעבודה ונפל בבית?

נסי להסביר לו כי גם המשפחה חשובה. ולהציב עובדות:"מחר אנימיוצאת ב8 בערב",למשל.או"תדאג לאוכל.אני במספרה"וכדומה.

את במבוי סתום...

את כל האפשרויות דחית:
להתגרש לא יכולה
טיפול לא יעיל ואין שיתוף פעולה
סמים או תרופות (בערך אותו דבר) לא. כאן אני בהחלט מסכים.
מאהב לא.
המצב שאת מתארת כה נורא שפלא שעדיין לא הוביל אותך למחשבות אובדניות.
לדעתי לא רחוק היום שתשני דעתך בנושא מאהב.
רומן אמיתי ייתן לך פיצוי שאת כה זקוקה לו, ישנה את מאזן הכוחות בבית ואולי ילמד לקח את המפלצת שסייעת להתפתחותה על גבך. ואם גם יוביל לגירושין תרוויחי כפל כפליים.

הקשר הזה נגמר מזמן ....

תמצאי מאהב.
תמצאי חברות. את ממש צריכה שכאלה.
תתחילי לחיות חיים מלאים הרבה יותר !

פשוט עדיין אין לך את התאריך של מותו של הקשר - אבל הוא מת.

כמו שלך יש בעיה בגלל העסק - אצלו זה מוחרף. הוא צריך אותך הרבה יותר בגלל העסק.

הייתי במצב שלך בערך. והבעיה נפתרה.

נפרדנו.

מאיך שאת מתארת את הדברים המצב אצלנו היה הרבה פחות חמור- ועדיין, למה לסבול? למה לא לחיות חיים שלמים ומלאים?
למה לא לחוות אהבה ... לאהוב ולהיות נאהבים?
למה שלא יהיה לך גבר שרואה אותך, שמעניין אותו לשמוע מה יש לך להגיד, שנהנה ממך, שנותן לך תשומת לב, שמעריך אותך, שמתלהב ממך,
ושאת גם נמשכת אליו ונהנית לשכב איתו בלי הצורך להתאמץ ולפנטז על אחרים? (לא שזה רע מידי פעם, אבל זה לא יכול להיות הבסיס...)

אני אגיד לך למה...
כי במשך 15 שנה, בעלך טיפטף לך לתוך המוח שאת לא שווה ולא ראויה .... אז את כבר לא מאמינה שמשהו כזה יכול להחליף את מה שיש לך.

אז את נאחזת באיזה סוג של ביטחון מדומה, כאילו חייך תלויים בזה.

הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך עכשיו זה שהוא יבוא ויגיד לך שהוא רוצה להתגרש... כי לבד כנראה לא יהיה לך האומץ.
אבל תאמיני לי- להיפרד מהטיפוס המגעיל הזה, יכול להיות הדבר הכי טוב שקורה לך בחיים.
כי עדיף לך אפילו להיות לבד, מאשר להיות לבד בתוך הזוגיות הרעה הזו.

אגב, 3 הילדים שמחים ומאושרים גם בפורמט החדש. החיים המשיכו, והשמחה בלב שווה הכל.

tal902

New member
תשובה מדהימה

מקווה שיהיה לפותחת השירשור האומץ. אן יקרה הנס ובעלה ילך ממנה.

למרות שקשה לעזור סאקרית כזאת... נחמד להחזיק מישהי כזאת שאומרת אמן וכשמשתינים עליה חושבת שזה גשם.

ואם כל הנאמר כאן. מבין את הקושי הגדול לצאת מהמצב המחורבן הזה ולגדל אומץ.

היא חייבת תמיכה ממישהו/מישהי בעניין הזה.

יפה עשית וכתבת, בהסתייגות קטנה

לדעתי הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכותבת הפוסט הוא לא שבעלה ייזום גירושין, אלא שהיא עצמה תעבור תהליך ויהיה לה האומץ להיות היוזמת. הניסיון מוכיח שמצבה לאחר הגירושין יהיה הרבה יותר טוב מהרבה בחינות. ובכל זאת: במסגרת התהליך (אין ספק שמומלץ שהכותבת תעבור תהליך עם עצמה, אולי בליווי מקצועי) כדאי לבדוק אם גירושין הם אכן הפתרון הטוב ביותר, אפילו אם המשמעות תהיה להישאר לבד, כי לא אף אחד לא יכול להבטיח שיימצא בן זוג חדש ומתאים.

למעלה