הסיבות בגינן פסל הבג"צ בן ארי מלכהן בכנסת ישראל

marabo

Well-known member
היכן כתבתי שהם רצו לכנסת? למה אתה שם בפי דברים שלא אמרתי

כתבתי שזה הסגנון המקובל אצלכם בחוגים שלכם וככה אתם מדברים על אלו המתנגדים לכם פוליטית או דתית או מדינית ולכן זו הייתה צביעות מצידכם לבוא לבן ארי בטענות.

אז מה הטיעון שלך רלוונטי בכלל לדיון ?

בג״ץ פסל את בן ארי מריצה לכנסת ע״פ לשון החוק והפסיקה,
כל הציטוטים שהבאת לא רלוונטיים לדיון, כי לא מדובר שם על אנשים שרצו לכנסת או שבג״ץ דן בעיינים.

marabo

Well-known member
בג"ץ פסק לפי הפרשנות

בן ארי הרי לא אמר לאנשיו מפורשות: לכו תרצחו כעת ערבים! הוא דיבר באופן על ערבים באופן מעורפל בהקשרים כאלה ואחרים, את הקונטציות וההקשר והפילפול עשה בג"ץ.
ומה שבאתי להסביר זה שבג"ץ הרי חי בתוך עמו ויודע מהו הסגנון המקובל שאנשים נוטים לדבר בארץ על יריבים פוליטיים מימין ומשמאל ולכן יכל להניח לדברים ולפרשנות ולהשאיר את השיפוט לבוחר.

tgranot

New member
הדברים שהראת הם אכן חמורים.

ובן ארי עלה עוד מדרגה וקרא באופן גלוי לחסל קבוצה שלמה של אנשים .

marabo

Well-known member
ולמה קראו האנשים בקישור שהבאתי?

איך תפרש את הציטוטים הבאים מהקישור שהבאתי:

"כשאני רואה את החרדים אני מבין את הגרמנים שרצחו אותם בשואה"
(הפסל יגאל תומרקין,עיתון ת"א)

"צריך יהיה לשתק אותם (המתנחלים) באמצעות ירי-כדי-לפגוע"
(ח"כ אבשלום וילן בראיון ל'הארץ).

אפשר להמשיך אבל אני חושב שזה מספק.

tgranot

New member
הסברתי לך כבר

האמירה של תומרקין גזענית באופן מחריד, אבל מצביעה על סלידה.

לגבי אבשלום וילן צריך להבין את הדברים בקונטקסט המלא, להלן. כמובן שמבין כל בר דעת שהווכנה הייתה למי מהמתנחלים שיגלה התנגדות בירי ופעולה מלחמתית ולא למתנחלים באשר הם. גם כנגד מחבלים אתה מצפה למלחמה נכון? זה לא המקרה אצל בן ארי שקרא לפעולה אלימה על עצם ויכוח אל מול יהודי.

"בשלב ראשון צריך להשתמש בכל האמצעים שאינם קטלניים. מסוקים, גז מדמיע, אמצעי הלם שונים. הרי אף אחד לא רוצה להשתתף בלוויות של יהודים-הורגים-יהודים. אבל אם לא יהיה די בכך צריך יהיה לירות באוויר. אחר כך לירות כדי לפצוע. ובמקרה אחרון, כמוצא אחרון, צריך יהיה לשתק אותם באמצעות ירי-כדי-לפגוע". אך בנוסף הבהיר שאינו קורא לכך שזה יקרה ומקווה שזה לא יקרה: "שיהיה ברור: אני לא קורא לכך שזה יקרה. אני מקווה מאוד שזה לא יקרה. אני אומר לך עכשיו את מה שאני אומר, בדיוק כדי שזה לא יקרה. אבל צריך לומר בגלוי ובבירור לכל אותם מטורפים המתכננים להשתמש באלימות פיזית נגד ההתנתקות, שמדינה דמוקרטית לא יכולה להסכים לכך. מדינה דמוקרטית חייבת לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע זאת. מול תופעות כאלה היא חייבת ללכת עד הסוף".[1]

tgranot

New member
זה לא קשור כלל לענייננו.

לא מצאו עילה לפסול אותו מלכהן בכנסת על הדברים הללו. אם לא זכור לי שמשהו בכלל הגיש עתירה לבג"צ לעשות זאת.

מדובר על בג"צ. הכנסת זה נושא אחר.

tgranot

New member
אדיוט, כמה פעמים עוד צריך להסביר לכך שבתי משפט מסתמכים

על חוקים שהכנסת מחוקקת. ועוד במקרה זה חוק יסוד ברור ומוצק.

marabo

Well-known member
אתה מנבל את הפה כי הטיעון שלך חלש

גם אם יש חוק כזה של הכנסת עדיין הציטוט שהבאת ניתן לפרשנות ולפילפול ואפשר היה להשאיר לבוחר להחליט.
הבג"ץ פסק מתוך האג'נדה.

tgranot

New member
הציטוט שהבאתי כל כך חד וברור שלא השאיר לבג"צ שום ברירה

אני בכלל מתפלא שלא הכניסו את המנוול לכלא על הדברים הללו.

marabo

Well-known member
אני לא מסכים.

הדברים אולי קצת קשים אבל הם לא שונים מהשיח המקובל כאן בארץ על יריבים פוליטיים, מדיניים, דתיים וכו'. ניתן לתת להם פרשנות כזאת ופרשנות אחרת.
בנסיבות הללו הנכון היה להניח לבוחר להחליט.

tgranot

New member
העובדה שאין עקיפה על כל פוסט ברשתות חברתיות על דברים שכאלה

לגבי סתם אדם, אינה אומרת שלא צריך לעקוף חוק מאוד ספציפי לגבי זה כלפי מי שמועמד לכנסת. אז כן, דברים שאדם אומר בהרצאות ורשתות חברתיות יכולים לפסול אותו מלכהן בכנסת ישראל.

marabo

Well-known member
זו הגישה שלך

ויש גם את הגישה שלי.
אפשר ללכת כך ואפשר ללכת כך, זה עניין של השקפת עולם ואג'נדה. וזה בדיוק מה שלא אמור הבג"ץ להפעיל במקרה כזה אלא להניח לבוחר להחליט.

tgranot

New member
על מנת לקבל את הגישה שלך צריך לשנות את החוק הקיים

אם יהיה רוב ימני מספיק להוריד את סעיף הסתה לגזענות בחוק כפי שמנסה לעשות סמוטריץ' אולי בכנסת הבאה הדבר יתאפשר. בינתים לא.

marabo

Well-known member
לדעתי את כל החוק צריך לבטל

כמו עוד 90% מחוקי המדינה. זו דעתי
אבל גם אם נשאר עם החוק הזה, עדיין השפיטה כאן הייתה נגועה באג'נדה.

tgranot

New member
על איזה אג'נדה מדבר כבודו....

אם היית מצפה לבית משפט טהרן לגבי מפלגות ערביות, הוא היה צריך באותה נשימה לפסול גם כל מפלגה חרדית הקוראת לפסול את החוק האזרחי לטובת חוקי הלכה שכן הדבר נוגד את הצד של דמוקרטי במשוואה יהודית ודמוקרטית.

לצערך הרב, המפלגות הערביות בניגוד לבן ארי הן דמוקרטיות.

marabo

Well-known member
על איזה משוואה כבודו מדבר?

במגילת העצמאות לא כתוב בשום מקום המילה "דמוקרטית". החיבור של ה"משוואה" הזו היא המצאה של בג"ץ אחרי שעשה כל מיני פילפולים בהתאם לאג'נדה.
הרי באותה מידה יכל הוא לעשות פלפול הפוך ולקבוע שהיות והמילה דמוקרטיה לא מופיעה במגילת העצמאות ולא בכדי, בן גוריון בכוונה לא רצה שזה ירשם שם אז כוונת המייסדים היא שאין כורח כזה.

למעלה