המלצה לרדיאטור לחדר ילדים ...

רוני1955

Active member
המשך

המבנה אינו משנה את היעילות והנצילות החשמלית. ההבדל במבנה מהווה שינוי קוסמטי בלבד. יש רדיאטורים שיש בהם גם מאוורר שמאיץ את פיזור האוויר, אבל זה לא משנה את היעילות. כמות החום שנפלטת, תלויה ב 100% בהספק החשמלי. (הערה: אני חשמלאי מוסמך, ו"קצת" מבין בנושא אנרגיה חשמלית).

dude101

New member
די, נו, הוא לא מדבר על נצילות חשמלית

הוא מדבר על המידה בה הרדיאטור ממלא את התפקיד שלו בלחמם אנשים (להבדיל מלחמם את עצמו, נניח).
אם רדיאטורים פועלים ב-100% נצילות, למה לרוב יהיו להם צלעות מתכת עם שטח פנים גדול? למה לא לייצר רדיאטורים כדוריים עשויים מעץ, למשל?
&nbsp
אבל אם כבר מנטפקים, תסביר בבקשה איך משאבת חום יכולה לנצל פי 4 חשמל ממה שנכנס אליה.

SicTransit

Active member
משאבת חום

כאשר היא מחממת את האויר במקום אחד היא מקררת אויר במקום אחר, וכך נשמר חוק שימור האנרגיה. מאחר ואנחנו מתעניינים רק בחלק שמתחמם, מגיעים לנצילות גבוהה מ-100% (אם כי 400% מפתיע אותי - חשבתי שהרבה פחות, אבל לא טרחתי לבדוק). אלמלא העניין המעיק עם האנטרופיה, מה שקרוי החוק השני של התרמודינמיקה, אפשר היה בשיטה זאת לחמם את הבית בלי השקעה של אנרגיה בכלל.

SicTransit

Active member
YMMV

אני משער שזה נמדד בתנאים אופטימליים של אובדן חום מינימלי בהולכה וכד' אבל בכ"ז COP=5.3 מאד מרשים אותי.
&nbsp
במסגרת מאמצי חברת חשמל להקטין את הצריכה היא לא עושה מספיק, לדעתי, בהעלאת מודעות הציבור לכך שחימום בעזרת מזגן זול יותר מגופי החימום המקובלים כאשר מדובר בחימום חלל החדר כולו.

dude101

New member
נכון, אבל זאת לא נצילות

אלא "יכולת להעביר חום ממקום למקום", שזה, באופן אירוני, יותר דומה למה ש-ronengeles דיבר עליו מלכתחילה.

dude101

New member
אתה מנסה לומר שמזגן מוציא פי 4 אנרגיה ממה שנכנס אליו?

רוני1955

Active member
לא.

אני אומר שהנצילות שלו היא פי 4 (או אפילו יותר, אם כי יש מזגנים שזה פחות) מאמצעי חימום בעל התנגדות אוהמית.

dude101

New member
מה?

אתה אומר שנצילות היא היחס בין אנרגיה המתקבלת ממערכת לאנרגיה שנכנסת למערכת (ציטוט מהלינק שהבאת), שלמזגן יש נצילות של 400% (ציטוט מהודעה קודמת שלך), אבל איכשהו היחס בין האנרגיה המתקבלת ממזגן לאנרגיה הנכנסת ממנו הוא לא 400%?
&nbsp
אתה מתבלבל בין energy conversion efficiency ל-coefficient of performance.
זאת טעות מובנת כי גם הנצילות וגם ה-COP של רדיאטור הוא 100%, אבל זה כי במזגנים לא באמת מודדים נצילות של מערכת אלא יכולת לקרר או לחמם רק מצד אחד של המשאבה. יכול להיות שחשמלאים משתמשים במילה "נצילות" כמילה נרדפת ל-COP (אולי כי אין תרגום ל-COP או פשוט כי מבחינתכם ההבדל אל רלוונטי), אבל זה שימוש לא מדוייק במונח.
בערך של "נצילות" בויקיפדיה באנגלית אפילו מתייחסים לטעות הזאת במפורש:
Efficiencies may not exceed 100%, e.g., for a perpetual motion machine. However, other effectiveness measures that can exceed 1.0 are used for heat pumps and other devices that move heat rather than convert it.
https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_conversion_efficiency
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בדקי במוסף ממון של ידיעות אחרונות לערב שבת 11/1 18/1

בערב שבת האחרון פרסמו מכרז על רדיאטור וההצעות תגענה ב 18/1.
במכרז הפעם יהיה רדיאטור, איני יודע מידת התאמתו לחדר ילדים אבל המוצרים הנמכרים במכרז זה הם במחירים טובים מאד, אז כדאי לבדוק.

ronengeles

New member
קצת מעל התקציב שלך

אבל מומלץ בחום: Delonghi TRD-40820
&nbsp
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886504
&nbsp
לי יש 2 כאלה, אבל את הדגם הגדול יותר עם 10 צלעות.
מחממים מעולה.
8 צלעות יספיק בהחלט לחדר ילדים.
&nbsp
הערה לגבי המוצר
צריך להפעיל אותו כמה שעות טובות על העוצמה הכי גבוהה כדי להפטר מהריח שיוצא ממנו.
אני לא נפטרתי ממנו לגמרי, אבל הוא קיים רק בשימוש ממושך בעוצמה הכי גבוהה (ובכל מקרה חלש יותר ממש שהיה בהתחלה). אני כמעט אף פעם לא משתמש במצב הכי חזק, אפילו שאני מחמם את הסלון, ככה שזאת בעיה קיימת, אבל שולית למדי.
יכול להיות שבדגם הקטן יותר הבעיה פחות מורגשת בגלל שההספק המקסימלי נמוך יותר.

BenjiMan

New member
רדיאטור

בדקתי את הדגמים של דלונגי ... ברובם בחוות הדעת התלוננו על ריח לא נעים שיוצא מהמכשיר... לא לוקח סיכון עם מכשירים כאלה שאמורים להיות בחדר עם תינוק.

ronengeles

New member
זה בדיוק מה שהסברתי בהודעה הקודמת

צריך לעשות הרצה לרדיאטור.
5 - 10 שעות של הפעלה על העוצמה הכי גבוהה בחדר סגור עם חלון פתוח אמורה להספיק.
הריח קיים (נחלש משמעותית עם הזמן) רק בהפעלה בעוצמה הכי גבוהה (2500W בדגם הגדול).
הריח לא קיים בכלל בשתי העוצמות הנמוכות יותר (1100W ו- 1400W).
&nbsp
כמו שציינתי קודם, אפילו כשאני משתמש ברדיאטור כדי לחמם את הסלון, אני משתמש בדרגה השנייה (גר באיזור השרון), ככה שלמרות שהבעיה הזאת אכן קיימת, היא לא רלוונטית ב 99% מהזמן (פשוט אין צורך להפעיל את העוצמה הכי גבוהה).
&nbsp
הרדיאטור הזה בחדר של הבן שלי כבר שנתיים, עובד מידי לילה במהלך החורף ואין שום תלונות. להפך, הוא מחמם מעולה, וכל מי שהמלצתי לו לקנות אותו, מאוד מרוצה ממנו.
&nbsp
מזכיר שוב, לי יש 2 רדיאטורים מהסוג הזה, אבל גדולים יותר, עם 10 צלעות.
אני עכשיו שוקל לקנות את ה 8 צלעות שיהיה בחדר שלנו.

למעלה