הלופ בעזה - הקצינים שחזרו לג'באליה מקווים שלא לשוב לשם בשלישית: "אחרי יותר משבעה חודשי מלחמה, זה מתסכל"

Cranio

Well-known member

יותר מארבעה חודשים אחרי שצה"ל הכריז על "פירוק" גדודי חמאס בצפון הרצועה, הכוחות שחזרו אליה מנוסים יותר — אלא שהדבר נכון גם לגבי חמאס.​

"רואים שהם שינו טקטיקה ומתמקדים יותר במלכוד בניינים", אמר אחד הקצינים.​

משרתי מילואים רבים מלינים על גיוס ב"צו פתוח" בלא תאריך משוער לסיום השירות.​

איציק5111

Well-known member

יותר מארבעה חודשים אחרי שצה"ל הכריז על "פירוק" גדודי חמאס בצפון הרצועה, הכוחות שחזרו אליה מנוסים יותר — אלא שהדבר נכון גם לגבי חמאס.​

"רואים שהם שינו טקטיקה ומתמקדים יותר במלכוד בניינים", אמר אחד הקצינים.​

אז מה תגיד על הלופ ביו"ש?

איציק5111

Well-known member
איזה לופ בגדה?
יש שם מלחמה יומיומית בין מתנחלים לפלסטינים כשהצבא לא תמיד מתגלה שם כצבא המוסרי בעולם.
הלופ הוא רק בעזה .
בטול כארם יש מלחמה יום יומית בין מתנחלים לפלשטינים?...

אתה מכיר את יו"ש? היית בצבא?

הפרבולה1

Well-known member

יותר מארבעה חודשים אחרי שצה"ל הכריז על "פירוק" גדודי חמאס בצפון הרצועה, הכוחות שחזרו אליה מנוסים יותר — אלא שהדבר נכון גם לגבי חמאס.

"רואים שהם שינו טקטיקה ומתמקדים יותר במלכוד בניינים", אמר אחד הקצינים.

משרתי מילואים רבים מלינים על גיוס ב"צו פתוח" בלא תאריך משוער לסיום השירות.

הנה אתה רואה האויב עצמו עוזר לנו להרוס את עזה, ומקדם את האפשרות היחידה שנשארה לעזתיים שרוצים לחיות חיים טבים יותר - הגירה.

Cranio

Well-known member
הנה אתה רואה האויב עצמו עוזר לנו להרוס את עזה, ומקדם את האפשרות היחידה שנשארה לעזתיים שרוצים לחיות חיים טבים יותר - הגירה.
לך תשתחרר מהאובססיות של הגירה.
זה לא יקרה !
וזו פעם אחרונה שאני משתף פעולה עם השטויות האלה.

איציק5111

Well-known member
זה לא יקרה !
ברור אתה מחפש פתרונות קלים, לא להכנס יותר מדי ליו"ש ועזה ולהשאיר אזרחים בחזית ולא את החיילים

Cranio

Well-known member
ברור אתה מחפש פתרונות קלים, לא להכנס יותר מדי ליו"ש ועזה ולהשאיר אזרחים בחזית ולא את החיילים
איציק,
הויכוח הזה מתחיל לעייף כי לא מתאים לי לחזור על עצמי שוב ושוב .
אז בוא נסיים כאן.

הפרבולה1

Well-known member
זה לא יקרה !
אנחנו לא אומרים להם מה לעשות , ולא מכריחים אף אחד להגר או לא להגר , מצידינו שישארו בעזה , אנחנו רק הופכים את עזה למקום לא ראוי למגורים , שהם יחליטו מה לעשות עם זה.

Harrington

Well-known member
מנהל

הלופ בעזה - הקצינים שחזרו לג'באליה מקווים שלא לשוב לשם בשלישית: "אחרי יותר משבעה חודשי מלחמה, זה מתסכל"​

ברור שזה מתסכל. השאלה אם זה חלק מתוכנית מבצעית מוקדמת של הצבא, או פשלה שלו בניהול המלחמה. עובדתית הייתה תוכנית לחזור לאזור הזה ולטהרו כמו שצריך. השאלה אם התנאים המבצעיים הנוכחיים תואמים את התוכנית הזאת, או שהצבא הופתע ממשהו. זו שאלה שאני לא יודע לענות עליה ומן הסתם אף גורם צבאי גם לא יספר לנו את זה.

זה קצת מוזר מצידם (אם בכלל נכון וזאת לא המצאה עיתונאית). אנחנו במלחמה. מה לעשות, במלחמה מגייסים חיילים ולא תמיד יודעים לספר להם מראש מתי ישתחררו מהגיוס הזה. ספק בעיני שיש ולו חייל צה"ל אחד (לוחם) שלא מבין זאת לחלוטין.

למעלה