הי זקוקה לעצתכן בעניין מי שפיר מול ניפטי

זה בדיוק מה שאני אומרת - צריך לברר את כל הפרטים ולקבל

החלטה שמבוססת על הפרטים הטכניים ולא על הרגשות ופחדים.
במי השפיר בודקים את כל הכרומוזומים ולא רק 5 כמו ב-nipt ויש אומנם סיכוי נמוך לטעות, אבל היא ברמת מובהקות כל כך נמוכה שלי באופן אישי אין ספק שהתועלת עולה על החסרון. כמו כן, אם ה-nipt חוזרת חיובית על, נניח, תסמונת דאון (שהיא מפרסמת 99% דיוק בזה) - מדוע בכל זאת שולחים למי שפיר? בדיוק בגלל שיתכן שהסטטיסטיקה שלה מזייפת. ורק זו סיבה מספיק טובה בעיני לוותר על בדיקת הדם.
צ'יפ גנטי זה עניין אחר - עם כל התחומים האפורים שהוא טומן בחובו, ומכיוון שעושים אותו בבית חולים ציבוריים והכסף לא מגיע ישירות לרופא (ובהדסה אפילו בחינם בתנאים מסוימים) אני נוטה יותר לטובתו מאשר ה-nipt שבודק פחות דברים, ועולה הרבה יותר.
כמו כן, פרופ' שוחט אינו האוטוריטה היחידה בנושא, וגם יש לו מעבדה פרטית שמרוויחה מהצ'יפ, אם עושים אצלו - אבל כאמור - הוא לא היחיד בארץ.

אמאלוסי

New member
הי

אני ממש נגד מי שפיר, כי זאת בדיקה מסוכנת. במיוחד שעכשיו יש אופציה של בדיקה לא פולשנית. ובמיוחד שבתאומים צריך 2 דיקורים.
במקרה של תאומים זה לא כל כך משנה - ניפטי או ווריפיי, כי בתאומים מבצעים רק את שלושת הטריזומיות. אני עשיתי ווריפי, אם לא טועה, זה עלה בסביבות 4 אלף שקל.
אם יש לך שאלות, בשמחה.

מאוד מבינה

את ההתלבטות

אני לא נגד מי שפיר..חושבת שזו בדיקה טובה ונחוצה אבל מאוד לחוצה ממנה (זה מה שהכי מלחיץ בהריון חוץ מהלידה עצמה מבחינתי :)

ולכן בדיקת הדם במידה ואוותר עליה היא אופציה טובה..אני הבנתי שבהריון של תאומים הבדיקה מטרניטי 21 היא העדיפה מבחינת הדיוק שלה ומספר התמונות שבודקת..ושיש 5 בדיקות דם שונות

ובטוח אעשה או מי שפיר או בדיקת דם על-מנת שאוכל להיות רגועה (בעניין הזה :) עד סוף ההריון

תמרה126

New member
תודה לכולן על התגובות

עזרתן לי מאד, עכשיו צריך לחשוב ולהחליט. וכיף לדעת שיש כאן את מי לשאול. תודה על השיתוף

למעלה