היה לי חלום מוזר הלילה. כל כך מוזר עד שזכרתי

הכנסת את הסיפור ההוא בדלת אחורית.....

על פי החוק אתה לא יכול לירות באף אחד אלא אם באופן אובייקטיבי ברור שהוא מקור סכנה לסובבים אותו.

אתה מציג מצב דמיוני כאשר הכל בו סובייקטיבי, והדמיון שלך מנחה אותך להרוג או לא.

את הכללים לומדים כיוון שלא נעשים מאבטחים סתם לקום בבוקר לקבל אקדח ולהתייצב בכניסה לקניון.
א. אתה מבקש מהנכנס לבדוק את התיק, ובאותו זמן מביט בזוית העין לראות מה הוא עושה.
ב. אתה מבקש שירים ידיים לבדוק אותו עם המכשיר, שמהווה כעת רק תירוץ כיוון שהרמת הידיים תחשוף אם אמנם יש לו חגורת-נפץ או לא
ג. משך כל הזמן אתה מביט בידיים שלו לראות שהוא לא מחזיק משהו שמחובר לחוטים, ובמקרה של חשד רציני, תוציא אותו החוצה מהקניון לבדיקה יסודית ותזעיק את אחראי המשמרת.
ד. קרה אירוע ? לכן אתה בתפקיד הזה בין היתר על מנת למנוע שאנשים ייהרגו...

לשאלה: כן בהחלט, יש להאשים מי שפעל בניגוד לחוק אות להוראות של המקום, ועליו לתת את הדין. אלא אם אנחנו מדינת בננות , ובינתיים החרדים שולטים במדינה

poseidon111

Active member
הכללים הללו ברורים כי יצא לי כמה פעמים בימי חיי להיבדק על

ידי מאבטחים מן הסתם.
לכתוב ולשנן את הכללים הוא קל כשדנים בו כאן אך הרבה יותר מסובך כשזה מתרחש בפועל וזה יכול להיות עניין של שניות עד לביצוע.
מכיון שהמאבטחים בקניון אינם בהכרח לוחמים הרי תגובותיהם יהיו שונות.
אבל פיספסת את הנקודה. אם אני מבקש ממנו לצאת והוא אכן מחבל הוא מיד מתפוצץ כי התגלה. כל הפואנטה היא לדעת שהוא מחבל מבלי שיחשוד שאני יודע.
כתבת: "ד. קרה אירוע ? לכן אתה בתפקיד הזה בין היתר על מנת למנוע שאנשים ייהרגו..."
זו ראיה אידילית של המציאות. המאבטחים שם לא נמצאים שם אלא בכדי להתפרנס. לא למות עבור אחרים. הבה נהיה ריאליים. הם רק פלסטר למה שראוי להיות ניתוח.

דילגת על הנקודה החשובה ביותר

כתבתי במפורש כמה פעמים להביט כל הזמן על ידיו ואפילו להרים אותן, כך שאם יש לו איזה כפתור הפעלה, הוא לא יוכל להחזיק בו בלי להיחשף.

חוץ מזה שצריך לזמן את מנהל המשמרת (עכשיו תאמר שעד שההוא יגיע, המחבל יתפוצץ...), ובכל מקרה יש לוודא שידיו ריקות כל הזמן.

ברור שאי אפשר לכסות על 100% מהמקרים, אלא אם אתה חושב שתפקידך שם לקבל משכורת ותו לא.....

משתפרת

New member
פוסידון, במקומך-

אני הייתי עושה reset למנגנון החלומות ומטעינה חלום חדש. משהו על טיול לניו-זילנד, נגיד, או על בילוי משעשע

דרך אגב, האם ידעת שניתן להזמין חלום?

באמת.
פעם הייתה לי שיחה עם הפסיכולוג של חיל האוויר, חבר של אחד המהנדסים שעבד איתי, סיפרתי לו על אימי זכרה לברכה שלא נפרדתי ממנה כמו שרציתי,
ואז הוא הציע לי להזמין חלום עם אימי ואני הסתכלתי עליו כאילו הוא קוקו. כאילו מה זה להזמין חלום?
את לא תאמיני אבל עשיתי כמו שהוא הציע ולפני השינה חשבתי על אימי וממש הזמנתי חלום למרות שעברו עשרים שנה מאז שהיא נפטרה ואכן באותו לילה היא הופיעה לי בחלום וזה הספיק לי. הבנתי שאנחנו פשוט באופן לא מודע מזמינים לעצמנו חלומות על הדברים שמטרידים אותנו וזה בריא מאוד אפילו להזמין חלום
במודע. זה יכול לפתור המון שאלות.

sashalola

Well-known member
חלום צלול

ישנה טכניקה שמאפשרת להזמין חלום ולא רק זה אלא להיות ממש "ער" בתוך החלום כך שהחולם יכול להיות אקטיבי, להפנות מבט, להתמקד בפרט מסויים שעולה בחלום ואף להניע ולשנות את הסצנות המופיעות בחלום.
המחקרים רחוקים ממתן תשובות חד משמעיות לגבי התופעה הזאת שנקראת חלום,
ישנו ידע רב לגבי המצב הפיזיולוגי של החולם אבל אין קונצנזוס לגבי התופעה האבסטרקית הזאת שנקראת חלום.
מדברים על התת מודע, על הפן הפסיכולוגי של העלאת רגשות מודחקים ככלי של ריפוי, ומדברים על התנקות המוח מעומס התמונות שמציפות אותנו בשעות הערות, כסוג של ריסט המאפשר לנו קליטה של חומר חדש.
אחד מהדברים הכי מעניינים בתחום זאת העובדה שכולם ללא יוצא מין הכלל חולמים. שלב החלימה כה חיוני לקיום עצמו שבלעדיו פשוט מתים. רוב האנשים חווים ארבעה מחזורי שינה כאשר אחד מהשלבים החיוניים ביותר הוא שנת ה REM הידוע כשנת החלום.
יש שזוכרים חלומות ויש שלא זוכרים כלל, אבל כולם חולמים אפילו בעלי חיים.

איזה יופי של הסבר! תודה

המקרה שאני מדברת עליו קרה לפני 20 שנה בערך,
ואת החלום שהזמנתי אני זוכרת עד היום, כלומר יש לי הבזק ממנו,
לא את כולו כמובן. אבל ההבזק שיש לי של שניה בערך, אומר לי המון
על מה שמטריד אותי. זה פשוט מדהים.

הצלחתי בכך בעבר (לחלום חלום צלול)

אבל בשנים האחרונות הכישור הזה אבד ):

sashalola

Well-known member
היה לך חלום "טבעי"

כתוב לי באחד מהספרים (הרבים) בנושא החלומות
"... החלומות הם מסר מעצמינו לעצמינו. יש חלומות ישירים בעלי מסר נהיר וחד משמעי ויש הטעונים סמליות נסתרת וצריך לתרגמם משפת השינה לשפה של שעות הערות. הפיכת המסרים האלה למונחים מעשיים מוליכה את החולם בדרך לשלוות הנפש."
בבחינת החלום מפנה את תשומת הלב למטרד שקיים במציאות ומנסה לספק לך כלי אבחנה נוספים שיכולים להוביל לתשובה שלמה ומרגיעה.
במקרה שאתה מתאר, הטריגר לחלום הוא פרשת החייל היורה שמופיעה באופן טבעי בחלום כהמשך ללבטים ולדיונים הרבים שהיית מעורב בהם בשעות הערות. בחלום אתה מציב את עצמך באופן סמלי במקום שבו נוצר אצלך הקונפליקט והחלום בעצם מדגיש את אותן השאלות שאתה כנראה לא סגור לגביהם באופן מוחלט (במציאות) ועל כן אתה מתעורר מוטרד.
התחושה הזאת מצביעה על כך שיש לך צורך לבחון ולענות על עוד כמה שאלות מהותיות כדי לזכות בשלווה ושלמות עצמית עם מחשבותיך והשגותיך לגבי הפרשה.
ככה על רגל אחת.
ממליצה בחום על ספר נפלא,
פרופ' פרץ לביא, "עולמה הקסום של השינה", ידיעות אחרונות ספרי חמד, 1993

למעלה