הודעת הטרול האחרונה פה...

הפרבולה

New member
לדעתי הוא כן הורה, וביבי הקפיא בכל מקרה

ביבי היה יכול לצפצף על אובמה ( כמו שעשה בעניין הגרעין שהלך לקונגרס ) וכנראה שביבי הוא לא ימני כמו שהוא מציג את עצמו, עובדה שהוא ממשיך להקפיא את הבניה גם בעידן טראמפ.

התהליך המדיני שגון קרי ניהל התפוצץ לא בגלל ההקפאה שהיתה או לא היתה, פשוט אין פרטנר, אתה מסרבים להכיר במציאות שאין פרטנר לשלום. הערבים לא רוצים שלום! ולא תעזור שום הקפאה. דרישות הערבים הם אבסורדיות ביותר ואף יהודי שפוי לא יסכים לקבלם כולל מצביעי מרצ.

klemiki

New member
כלומר ימנים בלבד?

אולי ציוני זה שאיפה לשלום והסכמה לחלוקת הארץ?
זה בסדר מבחינתך? או שזה ״סמלאני״ מידי??

הפרבולה

New member
כן!

גם ימניים הם בעד שלום ורובם מוכנים לוותר על שטחים.
אבל יש הבדל בינם לבין שמאלנים הזויים שה"שלום" זה חזות הכל ואין להם חיים בלי איזה "תהליך מדיני", אין טעם שיבואו לכאן כיוון שהם פשוט לא ימצאו פה פרטנר לשלום.

BravoMan

Active member
תפתח מילון, תראה את ההגדרה של המילה "ציון".

להחזיר את המדינה לערבים ולהתקפל מפה זה ההפך מציוני.
שלום בכל מקרה לא יהיה כאן.
אי אפשר לעשות שלום אם אנשים שרוצחים אחד את השני כל הזמן, איך אתה רוצה שלא ירצחו עם זר להם?

selalerer

New member
תגיד, אתה מבין שיש מסביבך ערבים כל הזמן?

כל יום כשאתה הולך ברחוב, נוסע באוטובוס, נכנס לחנות, יש שם ערבים. לא שמת לך שהם לא רוצחים אותך?

BravoMan

Active member
אמרה שמאלנית טיפוסית: נכונה עובדתית אך לא רלוונטית לדיון.

מדובר בערבים ישראלים שגם מקרבם יוצאים מידי פעם מחבלים, למרות שלרוב מצבם הסוציואקונומי טוב משמעותית משכניהם מהשטחים או מעזה.
&nbsp
אבל כן - חלקם חיים כאן, נהנים מתנאים וסביבה שאין לשכניהם, ולכן לא רצים לרצוח אף אחד.
חלקם אפילו אנשים מאוד נחמדים.
&nbsp
אבל זוכר מה קרה כשנתנו להם אוטונומיה בעזה?
נכון - מיד השתלט ארגון טרור, החמיר את המצב ההומניטרי כדי שהעולם יבכה, ובינתיים משתמש בכל החומרים שמוכנסים פנימה כדי להתחמש ולבנות עמדות לחימה ומנהרות.
&nbsp
תסתכל מה קורה במדינות שמסביבנו - רק בסוריה יש לפחות 3 פלגים נפרדים שמנסים לטבוח אחד בשני בכל אמצעי שבא ליד.
&nbsp
עם מי בדיוק אתה מצפה שנעשה שלום?
עם חבורת אנשים שכאשר מישהו אצלם רב עם אשתו הפתרון שלו זה ללכת לדקור יהודים?
עם חבורת אנשים שמחלקים פרסים כספיים וקוראים לרחובות על שמות מתאבדים?
&nbsp
יש לנו שלום פחות או יותר עם ירדן ומצריים.
ורק בזכות הסיבה שאלה דיקטטורות יציבות מספיק שלא מעוניינות במלחמה איתנו.
וגם זה כמעת הלך לפח בגלל ה-"אביב הערבי".
&nbsp
אז אני שואל שוב: מה הקשר של ערבי ישראלי שעובד איתך בחברה או בשוארמיה השכונתית? הוא לא זה שאתה צריך לעשות שלום איתו!

selalerer

New member
אני אמרתי הסכם שלום?

לפקפק בהיתכנות של הסכם שלום זה בהחלט לגיטימי. יש מצב מסויים שאנחנו נמצאים בתוכו ולא צריך להתעלם מזה.
&nbsp
אני לא יודע בן כמה אתה, אבל אני זוכר את התקופה של רבין. השתנו מספר נסיבות מאז אבל אי אפשר לומר שאז היו מסביבינו מדינות ערב מתונות שאהבו אותנו או משהו כזה. בכל זאת הייתה תחושה של תקווה. התחושה הזו לא הייתה רק בישראל. זה קצת ביצה ותרנגולת, אם אתה שואף לכיוון הזה אתה גם יכול ליצור את האווירה המתאימה. חלק מהסיבה שרבין הצליח ליצור אותה זה כי הוא לא היה תמים ולא היה פראייר. לרוב מי שדיבר איתו מצידו השני של המתרס חשש ממנו.
&nbsp
מהצד השני לכתוב "אנשים שרוצחים אחד את השני כל הזמן" זאת גזענות. יש באיזור ערבים עם כל מיני אמונות ותרבויות שנמצאים בכל מיני מצבים, מורכבים יותר או מורכבים פחות. חלקם רוצחים, חלקם מתמודדים עם מציאות אלימה שהם חיים בה בכל דרך שהם צריכים וחלקם אזרחים בעלי תרבות מערבית וחיים מערביים לכל דבר (במקומות שבו הדבר מתאפשר).

הפרבולה

New member
האמת שתהלך אוסלו הרס כל תיקווה לשלום

אם לפי כן עוד היה ספק שאפשר להגיע לשלום עם הערבים , תוצאות התהליך קברו את התיקווה הזאת. הסתבר שאין פרטנר.
25 אחרי התהליך האיומים והשינאה לישראל רק גברו מאד, מסתבר שהליכה לקראת הערבים רק מחמירה את המצב ומגדילה את דרישותיהם החצופות.

BravoMan

Active member
אז למה חשבת שזה משנה שיש פה ושם ערבים שלא רוצים לרצוח אותנו?

אני זוכר מצוין את התקופה של רבין.
לך אולי היית תקווה, לחצי מדינה או יותר היה פחד איום.
&nbsp
עד כדי כך שהפחד הזה הצליח לייצר את רצח ראש הממשלה הראשון בהיסטוריה של המדינה שלנו!
&nbsp
מעניין שכשפרופסור מזרחן עלה לגלגל"צ ומסביר שהדרך היחידה להתמודד עם ערביי השטחים לא לא "מדינה פלסטינית אחת" אלא לחלק אותם לחמולות ושכל אחת תהיה עצמאית ויריבו אחת עם השנייה זה לא גזענות.
&nbsp
אנשים מקבלים את זה שכאן במזרח התיכון יש תרבות שונה, שרק ישראל חורגת ממנה ומנסה להידמות למערב.
&nbsp
אז נכון - יש ערבים בודדים שאימצו את התרבות הישראלית, ויש עוד כמה שמנסים לתמרן.
אבל זה לא אומר כלום על הרוב, ואין שום דבר גזעני באמירת האמת:
יש תרבות של מריבות ומלחמות שבטיות באזור שלנו, והיום התרבות הזו הולידה טרור שמקובל בקרב רוב האוכלוסייה.
&nbsp
כל ניסיון לסתום את הפה למי שאומר את האמת הזו תחת האשמות ב-"גזענות" הוא עצימת עיניים למציאות ולא יותר מזה.
&nbsp
אגב, מדובר באנשים שזה חלק ממנהגם לירות באוויר בחתונות.
ולמרות שנהרגו מזה מספר אנשים שמהלך השנים, לא האזרחים ולא ההנהגה שלהם לא עושה דבר לשים קץ למנהג הברברי המגונה והמסוכן הזה.
&nbsp
אז לא - אלה לא אנשים ש-"מתמודדים עם מציאות אלימה שהם חיים בה בכל דרך שהם צריכים".
אלא אנשים שאלימות ורצח הם חלק בלתי נפרד ועמוק מהתרבות שלהם ומהחינוך שלהם, ומעטים מהם מצליחים לברוח מהמורשת הזו.

vinney

Well-known member
מה אתה סח???

יגאל עמיר רצח את רבין כי פחד שהערבים יהרגו אותו? מאיפה הבאת את השטות הזאת?
&nbsp
יגאל עמיר היה דתי, הוא רצח את רבין כי הוא האמין שלפי הדת שלו זה היה הדבר הנכון לעשות. בפועל, הוא הושפע מפרופגנדה ״דתית לאומית״ (שזה בפועל פרופגנדה של מתנחלים, ״דתי לאומי״ זה שם קוד למתנחל או פשיסט מזדנב, אפשר לזהות אותם לפי כיסויי הראש האופיינים מאוד להם).
&nbsp

BravoMan

Active member
אני אהיה אחרון להתווכח איתך שמה שאפשר את יגאל עמיר

זה העובדה שיש כאן אנשים שחיים לפי חוקי דת ולא לפי חוקי מדינת ישראל או אפילו מוסר אנושי בסיסי.
&nbsp
ועדיין, רובם אינם ממהרים להוריד ראש ממשלה.
כי את רובם לא מפחיד שראש ממשלה ייתן את מרבית מדינתם לאויביהם וישאיר אותם במצב שלא יוכלו להגן על עצמם.
&nbsp
תמיד היו תככים פוליטיים ודתיים סביב ממשלות, אבל רק בתקופה של רבין איכשהו הצטברו מספיק גורמים כדי לייצר אווירה לרצח.
&nbsp
ההתנתקות מעזה, זה שאתה כ"כ אוהב ומחשיב להצלחה עדירה, עברה ללא רצח פוליטי (בעצם, ללא רצח בכלל), למרות שאת עזה אכלסו אותם "מתנחלים" עם כיפות על הראש שאתה כ"כ שונא ומכנה פשיסטים.
&nbsp
אפילו חוקי הגיוס לחרדים, שהוציאו לרחוב הפגנות אלימות של החלק הגרוע ביותר באוכלוסיה היהודית של מדינת ישראל, תרם הולידו מתנקש.
&nbsp
בעוד שאני אוהב להאשים דתות בכלל הרעות החולות של העולם הזה (וזה כולל את הדת היהודית), לא תמיד דת בלבד מספיקה כדי להניע אנשים לרצח.
אחרת היו כאן הרבה יותר רציחות או לפחות הרבה יותר ניסיונות.

vinney

Well-known member
האווירה לרצח לא נוצרה כי הם פחדו שלא יוכלו להגן על עצמם

האווירה לרצח נוצרה כי הם פחדו שלא יוכלו להגן על ההכנסות שלהם.
&nbsp
כל מה שמעניין אותם, ואת הפרבולה, ואת תומכיהם - זה איך לגנוב כסף מאחרים במסווה של ״מפעל ההתנחלויות״. רבין אכן סיכן את זה, ואכן נרצח בגלל זה. אין פה שום קשר לערבים.

הפרבולה

New member
יגאל עמיר היה אידיוט וטיפש וגרם לנזק אדיר לימין

מעבר לפשע של הרצח עצמו הוא גרם נזק אדיר לימין בזה שחיזק עוד יותר את התמיכה בתהליך אוסלו. לולא הרצח רבין היה מפסיד בבחירות, כבר אז ראו שאין פרטנר אמיתי למשל יום לפני אותה עצרת היה פיגוע בעזה נגד חיילי צה"ל.

השמאל אחרי הרצח אמר שלפחות עכשיו הערבים מבינים את הקשיים הפנימיים שלנו ויהיה יותר קל להגיע להבנות, וגם יש יותר תמיכה בישראל למהלך השלום, אבל הסתבר עד מהרה שהערבים נשארו אותם ערבים והים אותו ים ופיגועי מרץ 96, ונאומי ההתלהמות של הפרטנר ערפאת הוכיחו זאת ( וכך ביבי נבחר פעם ראשונה וגם הוא המשיך בתהליך אוסלו )

יגאל עמיר לא הבין מה זה דמוקרטיה וחשב שיוכל לשנות החלטה דמוקרטית של העם עם אקדח, והישיג בדיוק את ההיפך.

מה שהיציל את ההתישבות מהטיפשות השמאלנית שלנו זה כרגיל הערבים עצמם שלא מוכנים לשום הסדר עם ישראל בכל גבול שהוא

vinney

Well-known member
רבין לא היה מפסיק בבחירות

פרס בקושי הפסיד בבחירות, וגם זה דרש מאמץ אדיר מנתניהו ותומכיו בחמאס.

klemiki

New member
מה שלא ברור לך זה

שאתה לא תחליט מי הוא ציוני, רתה לא תחליט איזה זכיות מקבל אזרח.
אזרח ערבי הוא שווה ערך לך, לחלוטין, הוא לא צריך להכיר תודה על כלום.
&nbsp
עצם העובדה שאתה חושב דמי שלא חושב כמוך הוא בוגד, לא ציוני, מילת גנאי לצד השני שם המפה ...מראה שאתה פשוט פשסיט.
&nbsp
אני כם חושב שאפשר להחזיר שטחים ולעשות שלום, וכן חושב שיהיה שלום. מה תעשה??? תגיד לי ההפך??
ואני ציוני מאוד, כי חתיכת אגמה זה לא ישראל, זה הערכים שלנו טזה האנשים לא פיסת עפר.
&nbsp
ההתנחליות זה פשוט בושה וחרפה שלא ניתן להסביר אותה. מליוני פלסטינים יקבלו מדינה, או זכות הצבעה... או שאתה פשוט עיוור.
&nbsp
יום אחד העולם יתפנה להתעסק בנו, ואז ייפלו עלינו כל כך חזק...

הפרבולה

New member
אין שום בעיה עם ההתנחלויות בגלל

שבכל הסדר עתידי הם יהיו תחת ריבונות ישראלית במסגרת חילופי שטחים.

וחוץ מזה סתרתה את עצמיך , אמרתה שהערבים הם שווי זכויות ובני אדם כמונו , אבל אחר כך הבעתה את סלידתך מהאפשרות שיהיו פה יותר מידי ערבים תחת ריבונותינו ( בגלל ההתנחלויות) , מה איכפת לך שיהיה ראש ממשלה ערבי ? מה הם לא בני אדם ? לא סתם הערבים שונאים אותכם בשמאל יותר מאשר את הימין ורואים בכם גזענים וצבועים.

BravoMan

Active member
בדיוק - אני אגיד לך שאתה טועה! כי כל עוד המדינה הזו דמוקרטית

חופש הדיבור מאפשר לי להגיד לך שאתה טועה.
והפשיסטים היחידים הם אנשים כמוך שמחפשים לסתום את הפה למתנגדים שלהם.
&nbsp
אני אגב, לא קראתי לך בוגד.
אבל אם אתה רוצה לוותר על אדמת ציון - אתה לא ציוני.
למילה ציונות יש הגדרה מילונית, בדיוק כמו למילים "אוטובוס", "שחור", "כדור רגל", "ציפור".
&nbsp
ציונות דוגלת בכך שמקומם של יהודים הוא כאן, פיסת אדמה ספציפית זו שנקראת "ציון".
https://goo.gl/Ny9jpt
&nbsp
זכותך לא להסכים עם האידאולוגיה הזו, אבל אינך יכול בו בזמן לטעון שאתה דוגל בה.
ללא הציונות, היינו מקימים כבר מדינה באוגנדה, ולא מנהלים את הדיון הזה.
&nbsp
ולא, אין שוויון ביני כיהודי אזרח ישראל לערבים אזרחי ישראל.
הם למשל, לא מחויבים כלל לשרת בצבא, בעוד שאני מחויב.
&nbsp
הם לא מחויבים להתחתן ברבנות, בעוד שאני מחויב לעשות זאת, או לצאת מהארץ.
&nbsp
ואם נפשפש, נמצא עוד הבדלים במעמד שלנו בפני המדינה ומוסדותיה.
&nbsp
לטוב או לרע, המדינה שלנו מוגדרת "יהודית דמוקרטית" ולא מדינת "כל אזרחיה" (כמו דמוקרטיות אחרות).
&nbsp
אתה יכול לטעון כנגד הגדרה זו, אבל כל עוד היא קיימת תצטרך להודות במציאות.
&nbsp
באשר לעולם ש-"יתפנה להתעסק בנו":
אני מזכיר לך שבכ"ט בנובמבר 1947 העולם התפנה להתעסק בנו - נציגי האומות התכנסו באו"מ בניו יורק, והצביעו לתת לנו את פיסת האדמה הזו שאתה כה שונא.
&nbsp
אני בטוח שהם לא עשו זאת משיקולים מוסריים או הומניטריים אלא משיקולים טקטיים \ פוליטיים \ עסקיים.
גם אם יקרה הלא יאומן, והשיקולים האלה ייעלמו מן העולם בעתיד הנראה לעין, עדיין יהיה לעולם הרבה במה להתעסק לפנינו:
רק בסוריה השכנה אותם "בני אדם" שאתה כה מגן עליהם טובחים אחד בשני בעזרת נשק כימי, וכל דבר אחר שבא ליד בניגוד לכל החוקים והאמנות הבין לאומיות.
&nbsp
אבל לא נראה שאכפת לך ולעולם ממיליוני אנשים שנרצחים שם, והעיקר שמיליוני פלסטינים יקבלו זכות הצבעה.
אה, כן, מליון + פלסטינים בעזה כבר קיבלו זכות הצבעה ב-2005.
הם הצביעו עבור ארגון טרור רצחני, שלא רק טובח בנו, הוא גם מרעיב את אותם האזרחים שהצביעו לו, גונב להם מים, חשמל וכל עזרה הומניטרית שנשלחת לאיזור.
אותו ארגון שהם הצביעו לו גם מנע מהם להתפנות מאזורי קרבות במבצע האחרון, כדי שישמשו מגן אנושי.
&nbsp
אבל אתה צודק - צריך לתת לכמה שיותר פלסטינים זכות הצבעה. כי המנהיגים שלהם עושים עבודה הרבה יותר טובה בהשמדתם מאשר הישראלי הכי ימני קיצוני יעיז!
&nbsp
העולם גם יצטרך להתעסק עם צפון קוריאה שלה יש פצצות גרעיניות וטילים בין יבשתיים, וגם מנהיג שלא מפחד להשתמש בכל אלה בזמן שמיליוני בני עמו גוועים ברעב ותקועים במחנות עבודה מן הגיהינום.
&nbsp
אבל זה בסדר, קבוצת אנשים שחיים כחוק על קרקע שאתה לא אוהב ושהיו שמחים לחיות בשלום עם שכניהם לו רק אלו היו לומדים איך לא לרצוח כדרך חיים חשובים הרבה יותר ומטרידים הרבה יותר אותך ואת העולם...
&nbsp
שתהיה לי בריא

vinney

Well-known member
פיסת האדמה שקוראים לה ״ציון״ זהו הר בירושלים

ההר נמצא מדרום לעיר העתיקה בירושלים, חלקו בבעלות הכנסיה הארמנית, ועל חלק ניכר מההר נמצאים בתי קברות נוצריים.

רק מציין עובודת, כי התחלת כרגיל להמציא דברים פה.

הפרבולה

New member
המילה ציון גם מתיחסת לארץ ישראל

ולא רק להר בירושלים.בכל מקרה בראוומן צודק - הציונות זה קודם כל אדמה, מולדת פיזית לעם היהודי במולדתו ההיסטורית. ערכים, תרבות , דמוקרטיה, סוציאליזם... זה לא ציונות גם שלום זה לא ציונות. אלו דברים חשובים אבל לא קשורים לציונות .

מה שהרצל אבי הציונות חתר בזמנו זה קודם כל שתהיה לעם היהודי אדמה משלו , אחר כך הוא התחיל לחשוב מה צריך להיות אופי המדינה שתקום.

למעלה