הגדלת תדירות הרכבות מהמרכז לאשקלון בלו"ז החדש

מיקלוש77

Well-known member
בדף העדכונים של הרכבת פורסם שכחלק מהשינויים בדרום, תגדל התדירות:

"כמו כן, תגדל תדירות הרכבות בין מרכז הארץ לאשקלון בשעות השיא וזו תעמוד על שלוש רכבות בשעה בין השעות 15:00 - 17:00."

אני חושב שזה פרסום מטעה שדווקא פוגע ברכבת. כבר כיום יש 3 רכבות בשעה לאשקלון, במשך כל היום. שתיים דרך קו החוף הדרומי (חולון, בת ים וראשון) ואחת דרך לוד ורחובות. הכוונה שלהם היא שבשעות השיא שתי רכבות נוספות, שכיום מסתיימות ברחובות ימשיכו עד אשקלון.

כך שהפרסום היה צריך להיות שבשעות השיא תדירות הרכבות לאשקלון תגדל מ 3 רכבות בשעה ל 5 - כאמור שתיים דרך קו החוף הדרומי ושלוש דרך לוד ורחובות.

בכל מקרה, צעד מבורך. חבל שהפרסום לא עושה חסד עם השדרוג הזה. חבל שגם קברו אותו בתוך עדכון על שדרוג בתחנות הנגב המערבי, במקום לשים אותו בתור עדכון נפרד.

Ccyclist

Well-known member
בדף העדכונים של הרכבת פורסם שכחלק מהשינויים בדרום, תגדל התדירות:

"כמו כן, תגדל תדירות הרכבות בין מרכז הארץ לאשקלון בשעות השיא וזו תעמוד על שלוש רכבות בשעה בין השעות 15:00 - 17:00."

אני חושב שזה פרסום מטעה שדווקא פוגע ברכבת. כבר כיום יש 3 רכבות בשעה לאשקלון, במשך כל היום. שתיים דרך קו החוף הדרומי (חולון, בת ים וראשון) ואחת דרך לוד ורחובות. הכוונה שלהם היא שבשעות השיא שתי רכבות נוספות, שכיום מסתיימות ברחובות ימשיכו עד אשקלון.

כך שהפרסום היה צריך להיות שבשעות השיא תדירות הרכבות לאשקלון תגדל מ 3 רכבות בשעה ל 5 - כאמור שתיים דרך קו החוף הדרומי ושלוש דרך לוד ורחובות.

בכל מקרה, צעד מבורך. חבל שהפרסום לא עושה חסד עם השדרוג הזה. חבל שגם קברו אותו בתוך עדכון על שדרוג בתחנות הנגב המערבי, במקום לשים אותו בתור עדכון נפרד.

ככה זה כשהקו נקרא לפי היעד ולא לפי שם, מספר או מסלול / תחנת ביניים.

השיטה ההגיונית ביותר לבדל בין שני הקווים מבלי להתחיל שיטת מספור קווים חדשה היא לציין "דרך" תחנת ביניים כלשהי:

אשקלון דרך לוד / אשקלון דרך חולון

הכי מוזר המצב בהרצליה (לפני שנה הגעתי לשם ברכב) שבעלייה לרציפים לשרון היה כתוב "אשקלון" כאילו מדובר ברכבות שנוסעות דרומה. משום שרציתי להגיע לתח אביב - אם לא הייתי יודע באילו רכבות מדובר עוד הייתי עולה לשם בגלל ההטעייה.

יתכן שבהרצליה צריך לקרוא לקו "אשקלון דרך השרון וחולון"

למעלה