האמת שאין דבר כזה מדע הכלכלה - זה הונאה

עושים הצגת רצינות ומוסיפים מספרים ועושים לכם חישובים מתמטיים הכל בשביל לרמות אתכם

שתאמינו שזה עסק רציני.

למען האמת זה עסק רציני... של הונאה.

the long con

A scam in which the scammer takes a long period of time (usually weeks, months or longer) to defraud the victim , by first slowly gaining their trust .

The Real Big Joe

Well-known member

עושים הצגת רצינות ומוסיפים מספרים ועושים לכם חישובים מתמטיים הכל בשביל לרמות אתכם

שתאמינו שזה עסק רציני.

למען האמת זה עסק רציני... של הונאה.

the long con

A scam in which the scammer takes a long period of time (usually weeks, months or longer) to defraud the victim , by first slowly gaining their trust .
אין עליך באיסוף וירדוס.
הכותרת של הקליפ דיה בה להבין שזה חירטוט. סוציאליזם וקפיטליזם הם אידיאולוגיות. כלכלה לא.

אין עליך באיסוף וירדוס.
הכותרת של הקליפ דיה בה להבין שזה חירטוט. סוציאליזם וקפיטליזם הם אידיאולוגיות. כלכלה לא.
סוציאליזם וקפיטליזם הם שיטות כלכליות.

כלכלה היא המחשבה על שיטות כלכליות.

האיש בא לומר שלהקשיב לכלכלן זה לא הרבה יותר מלהקשיב לאסטרולוג בקשר להערכת העתיד.

עובדה שאף כלכלן מוכר לא חזה את 2008.

טאלב לא נחשב כי לפני זה לא היה מוכר.

Harrington

Well-known member
מנהל
האיש בא לומר שלהקשיב לכלכלן זה לא הרבה יותר מלהקשיב לאסטרולוג בקשר להערכת העתיד.
לא יודע אם ההשוואה לאסטרולוג ראויה, אבל זה שכלכלנים בדרך כלל אינם טובים בניבוי העתיד, זה לא חדש. כל מי שקצת עוקב אחרי התחום יודע לומר זאת. הבעיה שכמובן אם מישהו יפעל שלא על-פי המלצת הכלכלנים שנחשבים מקצועיים, הוא יותקף על כך. זאת גם אם עשה כן בעבר ויצא צודק ברוב המקרים. ללמדך שכל ההתקפות הללו בסופו של דבר פוליטיות גרידא. גם אם הן מערבות אנשי מקצוע.

עם זאת, נכונות המצב הזה לא שמור רק לאנשי מקצוע בתחום הכלכלה. הוא מוכיח את עצמו (למרבה הצער) גם בתחום הבטחוני-צבאי למשל. יש אמנם תחומים בהם לאנשי המקצוע אכן יש עדיפות בחיזוי העתיד. אבל בלא מעט תחומים, זה לא המצב ובוודאי שלא נכון לומר שאיש המקצוע בהכרח מבין יותר ויודע יותר לגבי העתיד מאשר כאלו שלא מוגדרים אנשי מקצוע בתחום, אך כן בקיאים בו.

The Real Big Joe

Well-known member
אני לא צריך הסבר. הוא מבלבל במוח... (ואגב קפיטליזם וסוציאליזם אינם סתם "שיטות כלכליות". הן אידיאולגיה מלאה, שמתווה שיטה כלכלית להשגת מטרותיה)

אני לא צריך הסבר. הוא מבלבל במוח... (ואגב קפיטליזם וסוציאליזם אינם סתם "שיטות כלכליות". הן אידיאולגיה מלאה, שמתווה שיטה כלכלית להשגת מטרותיה)
מצאתי יהלום במה שהוא אמר,

בגדול התאוריה הכלכלית אומרת שהכי חשוב זה ביקוש והיצע ומכאן ניגזר הכל.

מה שהדחיקו זה כנראה משהו קרוב יותר לאמת וזה שהבסיס הוא עלות הייצור.

The Real Big Joe

Well-known member
בגדול התאוריה הכלכלית אומרת שהכי חשוב זה ביקוש והיצע ומכאן ניגזר הכל.
לא נכון. הבורות מביכה רק כשהבור מתעקש להביע דעה במקום להקשיב וללמוד.

מה שהדחיקו זה כנראה משהו קרוב יותר לאמת וזה שהבסיס הוא עלות הייצור.
גם זה לא נכון.

הבורות מביכה רק כשהבור מתעקש להביע דעה במקום להקשיב וללמוד.
בינתיים אני שומע את הוידאו לא אתה...

העובדה היא חד משמעית בשיטה הכלכלית הקיימת הכסף עובר מרוב לאנשים למיעוט האנשים.

למה זה קורה? זה הויכוח.

"זה לא מצב טיבעי",וכיון שזה כך מישהו מתכנן שזה יקרה כך.

jackie111

Well-known member
דחעה קונספירטיבית אבל עדיין דיעה מכובדת.
אני מאמין שמי שמאמין בקונספירציה טועה.

אמונה היא טעות בהבנת העולם. כאשר תצליח להוכיח
את אמונתך היא תהפוך לעובדה ותפסיק להיות אמונה.
אם תוכיח במספר שיטות את אמונתך ועוד אנשים יבדקו
את האמונה שלך זה יהפוך לעובדה מדעית.

אני מאמין שמי שמאמין בקונספירציה טועה.

אמונה היא טעות בהבנת העולם. כאשר תצליח להוכיח
את אמונתך היא תהפוך לעובדה ותפסיק להיות אמונה.
אם תוכיח במספר שיטות את אמונתך ועוד אנשים יבדקו
את האמונה שלך זה יהפוך לעובדה מדעית.
הכל טוב ויפה,אבל גם מדע הכלכלה לא הוכח והוא בגדר אמונה.

למעלה