האם ניראה לכם תקין שיש מפלגות "חברתיות"?

jj25

New member
הכל שאלה של איזון

מראבו-בישראל שנת 2,019. ...
יש מיסים הכי נמוכים במערב.כן,כן.
ובגלל זה,השירותים החברתיים בישראל הם הכי עלובים.##
אפילו נגידת בנק ישראל יצאה חוצץ.

ישנם נזקקים מיוחסים כמו נכי צה"ל.
אלמנות צה"ל שהן נשים בריאות ועצמאיות,
(אלמנה זה לא מחלה ולא נכות.)מקבלות הטבות מטורפות.
ישנן משכורות מטורפות במגזר הציבורי.
ועוד ועוד.

ספי111

New member
מכל העיוותים שישנם מפריעות לך דוקא האלמנות ונכי צהל?

מה עם הפנסיה התקציבית המטורפת שמערכת הבטחון משלמת?

marabo

Well-known member
זו גם בהחלט שערוריה

אבל גם נושא אלמנות צה"ל והחוק של שולי מועלם לשלם לאלמנה גם אם נישאה מחדש זו שערוריה.
כל עוד היא אלמנה עוד ניתן להבין שהצבא לוקח אחריות על אובדן הבעל ונכנס בנעליו כדי לפרנס אותה, אבל משנישאה מדוע הצבא אמור להמשיך? יש לה כעת בעל, שהוא יזון ויפרנס אותה, זו חובתו כבעל, מדוע האישה צריכה לקבל כפל פיצוי? וכי אם בעלה היה נשאר חי היא הייתה לוקחת עוד בעל ששניהם יפרנסו אותה?

jj25

New member
למה אשה אלמנה,צריכה גבר שיפרנס אותה?!..מה קרה לפמיניזם?

לא במקרה הזכרתי את אלמנות צה"ל.
פעם,לפני 100 שנה,אשה אלמנה עם ילדים,הייתה באמת
במצוקה.אבל כיום?!
נשים לא צריכות גבר שיפרנס אותן.פתאום הפמיניסטיות
שותקות...כל הרעיון של אלמנה מסכנה כל כך מיושן.##
לדעתי,
צריך לשלם תגמולים לאלמנת צה"ל במשך 10 שנים לאחר
המקרה,וזהו.יש לה עשר שנים להתרגל, ואחרי זה תהיה
אם חד הורית או תתחתן מחדש.זהו.

marabo

Well-known member
מיסים נמוכים?

המיסים לא נגמרים במס הכנסה ובטוח לאומי שגם הם בכלל לא נמוכים.
המסים הם 17% מע"מ על כל דבר שקונים. המיסים הם מכס ומס קניה ובלו.
המיסים הם 120% פלוס מינוס מיסים שיש על מכוניות.
המיסים הם אגרות שצריכים לשלם לשלטון על כל דבר.
המיסים הם ארנונות.
בשורה התחתונה אם תשקלל הכול, במומצע, מכל שקל שהאזרח כאן מרוויח המדינה לוקחת לעצמה לפחות 80 אגורות במקרה הטוב.

הערה על הנזקקים המיוחסים: מכל אלו שציינת החוק של שולי מועלם לשלם גם לאלמנות צה"ל שנישאו הוא המרגיז מכולם.
נניח שהצבא חש יסורי מצפון על מות הבעל ורואה עצמו אחראי לזה במידה זו או אחרת אז הוא משלם לה מה שכביכול בעלה היה מפרנס אותה לו היה חי.
אבל משנישאה לאחר מדוע הצבא צריך עוד לשלם? יש לה כעת בעל, שהוא יזון ויפרנס אותה, כך הוא התחייב בכתובה. ממתי משלמים לאדם כפל פיצוי על נזק?

וסתם כך לצורך העניין

מעשר זה לא גזל ומחצית השקל זה לא גזל והפרשת חלה זה לא גזל ?
אז האם אתה טוען שאלוהים גזלן?

marabo

Well-known member
כל זה לא גזל כי אין בריון שמתווך באמצע

הקב"ה ציווה למשל "מעשר עני". הוא לא הסמיך בריון כלשהו להיות גובה המס ולקחת לעצמו "שכר טירחה".
את מעשר העני למשל כל אחד צריך לתת לעני בעצמו לפי שיקול דעתו ובלי שבריון עומד בתווך ומפרנס את החברים שלו בכסף הזה.
אותו הדבר לגבי כל התרומות ומעשרות שנכתבו בתורה, הציווי הוא לתת ישירות, מהיצרן לניצרך, זה דוגמא למודל הרבה יותר נכון.

מה זה משנה? זה חובה

ואתו דבר לקט שיכחה ופאה עוללות ופרט שהם בעצם מסים
העיקרון הוא מסים לעשרים לטובת העניים
אפשר ורצוי לבקר את המנגנון אבל לא לבטל את העיקרון
דעתי מכוון שרובנו היום לא חקלאים ואין לנו אדמות
לי אין את הכלים לבדוק אם האיש נזקק אותו לכן "הפאה" אני נותן למדינה והיא מחליטה

marabo

Well-known member
אל תשליך מצב של "מדינת הלכה" למצב שיש היום

במצב של מדינת הלכה שכולם מצייתים לה, העשיר והעני אתה לא חייב לבדוק מי נזקק, אתה משאיר את הלקט שיכחה ופאה ומי שנזקק ויודע שהוא נזקק יבוא ויקח אתה את שלך עשית.
לנו היום באמת שאין את הכלים לדעת מי נזקק אבל אני בטוח שאם המסים ברובם הגדול היו מבוטלים והכסף היה נשאר אצלנו והמדינה הייתה נותנת לנו רק שירותי אבחון מי נזקק ומי לא, הציבור הרחב היה בשמחה תורם מעל ומעבר ישירות לנזקקים בלי שמשהו יקח "דמי תיוון" בדרך.

אני לא משליך על שום דבר

אני רק מציין אך ליישם באופן מודרני ויעיל את עקרון מתנות עניים בתורה

marabo

Well-known member
בדיוק הפוך, החרדים ממנים את המדינה

ניקח משפחה חרדית ממוצעת.
הבעל לומד בכולל ומרוויח 2000 ש"ח השלמת הכנסה מבטוח לאומי וקצבה מהכולל.
האישה עובדת ומרוויחה 6000 ש"ח בחודש.
המדינה עושקת את האישה ב 5000 ש"ח מיסים, העושק מבוסס על מס הכנסה, בטוח לאומי על ההכנסה ומע"מ, מכס, מס קניה, בלו מכל דבר שהיא קונה ומרוויחה עוד מס הכנסה מהמוכר שמכר לה את המוצרים.
המדינה גם תעשה סיבוב על מה שקיבל הבעל ותחזיר לעצמה לפחות 1700 ש"ח כמיסים ישירים ועקיפים על מה שיקנה בכסף הזה.
כלומר, המדינה שדדה 5000 ש"ח והזוג הצליח לקבל חזרה 300 ש"ח מהשוד הזה.
מי מימן כאן את מי?

tgranot

New member
וודאי שהחרדים שדדו את המדינה.

הפרזיט מהישיבה לא נותן למדינה שקל בודד בתפוקה תמורת הכסף שהוא מקבל. בניגוד לרבים מהעניים האחרים , יש לו פוטנציאל לעבוד ולייצר.

סטילהוק

New member
האם ניראה לכם תקין שיש מפלגות "חרדיות"?

הרי מה אומרות המפלגות ה"חרדיות"? הן אומרות ככה: ניקח את הכסף שהשלטון שדד מהאזרחים (מה שמכונה בשם המכובס "מיסים") ונחלק אותו לחרדים אוכלי החינם שלא תורמים כלום למדינה ורק מוצצים את כספה.
.
כאן יש כמה שאלות:
מי אמר שהמדינה צריכה להיות רובין הוד? קרי, לשדוד כסף משאר אזרחיה ולחלק לחרדים?
האם זה הדרך הנכונה להתמודד עם הפרזיטיות והבערות החרדית? האם אין דרכים אחרות?
ואם כן, כמה מהכסף השדוד נשאר ביד של השודד למימון אנשי שלומו, הרבנים ואנשי חצרם אוכלי החינם וכמה מזה נשאר בסוף באמת לעניים ולמוגבלים שבהם?

השאלה הגדולה היא, האם במאה ה 21 יש מקום עדיין לסחיטה חרדית וכפייה דתית והאם המדינה שלנו צועדת בצעדי ענק לקראת הפיכתה למדינת הלכה מפגרת ונכשלת נוסח איראן עוד במאה ה21 כשהעולם כבר כל כך מתקדם ורץ קדימה, בעוד שמדינת ישראל צועדת אחורה?

marabo

Well-known member
החרדים מציעים לך עסקה, הם לא לוקחים שקל אחד מהשלטון

בתנאי שהמדינה לא לוקחת מהם שקל אחד מיסים.
לא מע"מ
לא מס הכנסה
לא מכס
לא מס קניה
לא בטוח לאומי
לא אגרות
לא בלו
כל הנ"ל לא באופן ישיר ולא באופן עקיף.
אתה מסכים?

סטילהוק

New member
בוא נתחיל מזה שהפרזיטים האלה קודם כל יעבדו

שלמדינה יהיה בכלל מה לקחת מהם כמו שהיא לוקחת מכל שאר האזרחים שעובדים ומשלמים מיסים למדינה, בניגוד לחרדים הפרזיטים שלא עובדים ורק מקבלים מהמדינה כספים, למרות שהם לא חולים, זקנים או מוגבלים. ואין שום סיבה שיקבלו כספים רק בשל פרזיוטם.

marabo

Well-known member
זה לא עניינך, יעבדו או לא

אתה אל תגבה מהם מיסים ואל תיקח מהם.
ממה הם יחיו זה לא עניינך. ירצו האישה תעבוד, ירצו ימצאו להם ספונסר, זה לא עניינך.
אתה רק אל תיקח מהם שקל ואל תיתן להם שקל.
אתה מסכים?

סטילהוק

New member
אני? למה אני מנהל את המדינה? לא ידעתי שאני ראש הממשלה

ותאמין לי שמזלכם חבורה של פרזיטים שאני לא, כי אם הייתי וזה היה תלוי בי לא היה נשאר פה אף חרדי פרזיט, רק חרדים פרודוקטיביים שיביאו תועלת למדינה ולא ייפלו כמעמסה עליה ועל גבי אזרחיה משלמי המיסים שנושאים אותם על גבם כגיבנת.

למעלה