האם יש קשר למזון ולשתייה מרובה של חתולים?

• פותח הנושא evike
  • פורסם בתאריך

evike

Active member
מנהל
בערך מאז שהעברתי את נובי לאוריג'ן, היא התחילה לשתות יותר. היא לא מסתפקת בשתיה ממזרקת המים שיש לה, אלא בנוסף עולה על השיש ומבקשת שנפתח לה את הברז. כמה וכמה פעמים ביום. (בקערית שלה עם המים היא לא נוגעת, אני מחליפה לה את המים כל יום, שמא המזרקה תתקלקל או תהיה הפסקת חשמל כשאנחנו לא בסביבה)
יש סיכוי שהמזון מלוח יותר מהאחרים, או שנצטרך לקחת אותה לבדיקת וטרינר. לא כייף לה, היא נלחצת, אז טני מנסה לברר, או שזו סתם מקריות.
אולי @dimitrygo יודע?
תודה, וסופ"ש שקט ורגוע.

אלישבע777

Well-known member
בערך מאז שהעברתי את נובי לאוריג'ן, היא התחילה לשתות יותר. היא לא מסתפקת בשתיה ממזרקת המים שיש לה, אלא בנוסף עולה על השיש ומבקשת שנפתח לה את הברז. כמה וכמה פעמים ביום. (בקערית שלה עם המים היא לא נוגעת, אני מחליפה לה את המים כל יום, שמא המזרקה תתקלקל או תהיה הפסקת חשמל כשאנחנו לא בסביבה)
יש סיכוי שהמזון מלוח יותר מהאחרים, או שנצטרך לקחת אותה לבדיקת וטרינר. לא כייף לה, היא נלחצת, אז טני מנסה לברר, או שזו סתם מקריות.
אולי @dimitrygo יודע?
תודה, וסופ"ש שקט ורגוע.
חתולים דווקא שותים מעט מאוד. 100 מילי' ובדרך כלל פחות. את כמות המלח אפשר לקרוא בתווית של המזון ולהשוות עם מזונות אחרים. החתול הקודם אכל רק אוריג'ין ולא היתה בעיה, הוא שתה מספיק מרצונו ומאוד אהב לשתות מים זורמים מהברז בכל הזדמנות וזה היה די מגניב....

מה שאני חושדת שאולי יש לה סוכרת. תתייעצי עם הווט' אם ניתן לבדוק סוכר בשתן של החתול ולא בבדיקת דם. אם כן - אפשר לאסוף את השתן בבית!! ובדיקת שתן תיתן אינדיקציה נוספת לבריאות החתולה. קונים מהווט' שקית של חול מיוחד בשקית קטנה, שאינו סופג ומזרק אחד ורצוי יותר ומבחנות נסגרות. כמובן שאצלם המחיר מופקע, מה לעשות... אבל יספיק לכמה בדיקות בעתיד.

מפזרים את החול הזה בקופסת השירותים הנקיה. [רצוי קודם להצמיא אותה ולתת לה לשתות הרבה בבת אחת] לעקוב אחרי החתולה ולוודא שהיא נכנסת לארגז ומשתינה על החול. השתן נקווה על החול המיוחד הזה כמו שלולית קטנה. מייד אוספים במזרק, מזריקים למבחנה וסוגרים מייד. מוסרים לווטרינר. אם אי אפשר למסור באותו יום, אז לשמור במקרר. אם הכמות קטנה מדי, כדאי לחזור על הפעולה. תשאלי כמה צריך. אולי מספיק רבע מבחנה, המבחנה די קטנה.

את החול הרטוב תוציאי ותזרקי ( זה מעט מאוד בדרך כלל) ואת כל השאר - תשמרי לעתיד!! אצלי זה החול הספיק לכמה וכמה בדיקות.

הבדיקה הלכה מצויין אצל החתול הקודם שלי ז"ל. אבל החתול הנוכחי, לא הסכים להשתין בחול הזה והתאפק שעות רבות עד שליבי נשבר. אצלו עשו את הבדיקה בהרדמה בזמן הסרוס כשהיה גור, וכך יש לווט' נתונים של חתול צעיר ובריא.

גורדיאן-II

Active member
אולי @dimitrygo יודע?
תודה, וסופ"ש שקט ורגוע.
מעניין, אבל גם אני נתקלתי במשהו דומה.
קודם כל, החתולים שלי אוכלים רק אוריג'ן (ופינוקים רטובים כמובן) מעל לעשור, כך שלא נראה לי שזה משהו שתלוי במזון הזה.
והחשוב יותר - בזמן האחרון שמתי לב ששני החתולים שלי שותים יותר, וזה החל כאשר מזג האוויר התקרר במידה רצינית, אין לי מושג מה הקשר אבל הקשר עצמו קיים, קר=שתיה מרובה. ואלמד יותר כאשר מזג האוויר יתחמם ולפי כמות השתיה אוכל להבין אם מדובר באמת בהשפעת הקור או משהו אחר.

ובקשר למה שאלישבע סיפרה על החול המיוחד: נשמע לי קצת מסובך, ואולי זה עובד ואולי לא, תלוי בחתול (כפי שהיא סיפרה), אבל מה שרציתי לומר זה שווטרינר טוב יודע לגרום לחתול להשתין כאשר הוא על השולחן שלו,ראיתי את זה במו עיני, הם יודעים ללחוץ בנקודה מסויימת, כנראה ישירות על שלפוחית השתן, וזה עובד (הווטרינר שלי עשה את זה כדי לוודא שאין לחתול חסימת שתן).
אז אין מסקנה חותכת כאן, אולי העניין עם החול המיוחד יעבוד, וזה בטח יחסוך את הבלאגאן של הבאת חתול למרפאה, ואולי לא, ואולי הווטרינר לא יודע ללחוץ במקום הנכון... מי אמר שלחיות עם חתול (וגם ווטרינרים) זה משהו פשוט?

dimitrygo

Active member
מנהל
אולי @dimitrygo יודע?
תודה, וסופ"ש שקט ורגוע.
אצלי 3 חתולים אוכלים אוריג'ן ולכל אחד מהם יש הרגלי שתייה שונים. כך שלא נראה לי שזה המזון.

האם יש פילטר במזרקה? אולי צריך להחליף אותו.
בכולופן בחורף אומנם פחות חם אבל האויר הרבה יותר יבש, בטח כשמחממים את הבית וגם כשלא. זה מעודד שתייה...

evike

Active member
מנהל
ברור שיש פילטר, והמים במזרקה נקיים.

evike

Active member
מנהל
תודה למגיבים. ברור שאשאל את הווטרינר שלי, רק לפני כן רציתי לברר האם האוריג'ין מלוח יותר.
לגבי החול המיוחד, לנכדה שלי יש חתולה עם דלקת בדרכי השתן מידי פעם, והיא השתמשה בחול המיוחד, והחתולה שלה שיתפה פעולה...
הווט שלי יודע בהחלט היכן ללחוץ כדי להוציא שתן, עשה זאת לחתולה הקודמת שלי.
מוזר שחתול שותה יותר כשקר, כי זה מתאים יותר כשחם. אגב, נובי בת 4 וחצי.
סופ"ש שקט ורגוע.
נובי ליחס...

קבצים מצורפים

• נובי.png
    נובי.png
    KB 306.4 · צפיות: 6

גורדיאן-II

Active member
תודה למגיבים. ברור שאשאל את הווטרינר שלי, רק לפני כן רציתי לברר האם האוריג'ין מלוח יותר.
לגבי החול המיוחד, לנכדה שלי יש חתולה עם דלקת בדרכי השתן מידי פעם, והיא השתמשה בחול המיוחד, והחתולה שלה שיתפה פעולה...
הווט שלי יודע בהחלט היכן ללחוץ כדי להוציא שתן, עשה זאת לחתולה הקודמת שלי.
מוזר שחתול שותה יותר כשקר, כי זה מתאים יותר כשחם. אגב, נובי בת 4 וחצי.
סופ"ש שקט ורגוע.
נובי ליחס...
יש לה מבט רציני כזה, מהסוג של 'מה אדוני רוצה בדיוק? מילאת את הטופס? טוב, קח מספר ושב שם, יקראו לך כשיגיע התור שלך ללטף אותי.'

לגבי ריבוי שתיה כאשר קר - שאלה למי שראה את זה אצל החתולים שלו: האם הם חופשיים להסתובב בחוץ? אם כן, יתכן שבעונה החמה יש מים זמינים בחוץ - טיפטופי מזגנים, השקיה או סתם כלי מים שאנשים משאירים לטובת בעלי חיים.

גורדיאן-II

Active member
לגבי ריבוי שתיה כאשר קר - שאלה למי שראה את זה אצל החתולים שלו: האם הם חופשיים להסתובב בחוץ? אם כן, יתכן שבעונה החמה יש מים זמינים בחוץ - טיפטופי מזגנים, השקיה או סתם כלי מים שאנשים משאירים לטובת בעלי חיים.
לא. הם בית בלבד.
חוץ מזה, אם יש הרבה מים בחוץ זה דווקא בחורף, גשמים וכל זה.

נערך לאחרונה ב:

evike

Active member
מנהל
נובי לא יצאה מעולם מהבית, יוצאת אך ורק לווטרינר, במנשא עם המכונית.

evike

Active member
מנהל
4 וחצי.
בינתיים למרות שהיא שותה די הרבה, היא ירדה בכמות.

גורדיאן-II

Active member
אצלי זה עלה, וזה מדאיג כי שתיה מרובה עלולה להעיד על בעיות בכליות וצרות נוספות.
שלי בת 12, כך שהסיכון לכך גבוה למדי, אצלך פחות.

למעלה