האם גם אתם ברוח הניאו-קפיטליזם

חביף

New member
בראש ובראשונה עליי ועל עוד מאות אלפי חולי סוכרת

זו רק כהתחלה.
על כאבי ראש, בחילות וצרות רבות אחרות.
אני לא קורא קשקושים. את רוצה שאתיחס ברצינות - תביאי משהו רציני.

חולי סוכרת זה מקרה מיוחד.

אני לא רואה סיבה מיוחדת לגגל בשבילך. נראה לי שהאצבעות שלך עובדות.

חביף

New member
אז אל תביאי לי קישורי קשקושים

שכן טרחת לגלל .. לא אקרא, יצא שכך מלכתחילה הטרדת אצבעותייך לשווא.
וזה בדיוק העניין - מרב כל אלה שהם "מקרה מיוחד" אחוז העוברים את הצום בשלום קטן באופן מתמיה בניגוד לתפיסה המקובלת.

חביף

New member
חן חן

מילות המפתח הן: MAY, סטטיסטיקה גם כאן, השגחה רפואית.
יפה
מזל שלא הבאת את הערבים וצום הרמאדאן שלהם. ממה שאני מכיר ויודע אצל חבריי המוסלמים שמקיימים את מצוות רמאדאן, זה חודש של מגרנות בלתי פוסקות, כי בניגוד לאל-יהוד, הם עובדים כרגיל. אגב, שום ממצא עד כמה שלי ידוע מירידת כולסטרול ושיפור תפקודים אחרים אצל חולי השמנת-יתר לא נתגלו אצל הערבים, או אולי כן, ורק את לא מכירה אותם?

מה שאין לגביו שום ספק, הוא שאתה לא מכיר ולא יודע

כלום בתחום. אתה יכול להמשיך להמציא מה כן ומה לא קורה ואצל מי כאוות נפשך (מה שנראה לי שקורה אצל כמה אנשים שאני מכיר - או רק אצלי - ל-א נקרא סטטיסטיקה. וגם אם מישהו מקבל כאב ראש, זה לא אומר שהצום לא מועיל לגוף שלו). תעשה חיים. ובתאבון.

אני לא בטוחה בצדקתי. אני לא יודעת מה נכון.

לכן שאלתי על מה אתה מבסס את דבריך, כי אולי אתה אכן מבסס אותם על מידע כלשהו.
עכשיו אני בטוחה ב-100% שלך אין שום מידע בנושא, ולכן לא רואה טעם לדון איתך בעניין.

סיגלית 2014

New member
מנהל
לא רק

האיסור הנוגע לאכילת דם מופיע בכמה מקומות, ביניהם גם בספר בראשית וגם בספר ויקרא.
אני לא יודעת מאיפה הבאת את הפירושים הללו. על פי האמונה, הדם מסמל את הנפש, מבחינה רוחנית ולא חומרית (אי אפשר לתאר נפש ברמת החומר). תפקודי גוף כולל חושים הם רמת החומר.

ומה כל זה קשור ל"עינוי הנפש"?

חביף

New member
הנפש = דם. דם = חומר לכן נפש = חומר

או למצער תפקודיו "הלא גשמיים" של הגוף, כמו החושים.
ממליץ ללכת וללמוד קצת פילוסופיה של ימי הביניים על הארכיטקטורה של הפסיכה האנושית.

סיגלית 2014

New member
מנהל
נפש לא שווה דם

זו אינו משוואה מתמטית.
דם, על פי האמונה (לא על פי סיגלית) מסמל את הנפש. לא ניתן להשוות נפש לדברים חומריים. נפש אינה חומר.
הבנת הנקרא. ממליצה לקרוא לפני שעונים.

סיגלית 2014

New member
מנהל
יום הכיפורים כבר עבר

לכן אין טעם ואין משמעות לאיחולים הללו. את האיחולים הללו נוהגים לאחל לפני יום הכיפורים ולא במהלכו.
לא מבינה מהי מטרת השאלה.
אם מטרת השאלה היא לדון האם כדאי לאחל צום קל ומועיל והאם יש יעילות פיזית או נפשית או רוחנית לצום, מיותר לענות כי אתה כבר קבעת שאין יעילות כלשהי.
אם מטרת השאלה היא, שוב, לעשות צחוק מאמונה יהודית ולחזור לאותה גישה אינפנטילית, גועלית ולא מכבדת, עדיין אין טעם לרדת לרמה כזו ולענות על השאלה.

אגב, אם הנצרות כל כך קוסמת לך כי אין אצלם מנהגי פגיעה בגוף כחלק מאמונה(??), זכותך להתנצר.
אך אין לך, ולא לאף אחד אחר, זכות למתוח ביקורת על אמונתו של אחר ובצורה כזו, או על כל דבר שלא נוגע ישירות אליך, או לפרסם בפורום פתוח שמות כגון "חבר דמיוני" או להשתמש במה שמאמינים שהוא שמו המפורש, כי כל אלו עלולים לפגוע ברגשות הקוראים.

חביף

New member
צר לי, החבר הדמיוני הוא טרמינוס טכניקוס

מקובל בכל כתיבה עיתונאית בכל מקום ובכל רשת חברתית.
זכותך כמובן למחוק, לצנזר, שהרי רגשותיי לא נחשבים אל מול הפסיכוזה הדתית.
המשחק הזה הוא לא חד-סטרי, לשם את מנסה להוביל אותו כל הזמן, אלא משחק דו-סטרי. העלבונות שאני סופג כחילוני וחסר אמונה [ ראי הערותייך: מגעיל ועוד.. וזה בסדר כמובן, כי... ] אינם פחותים מהעלבונות שאת כמאמינה "סופגת".
אגב, ברמת העקרון - אם הנושא לא מתאים לפורום, הרי יכלת כבר למחוק. לא בגלל כבודי או בשבילי השארת אותו, אלא כי זה מושך גם אותך.
מכאן -
הבנתי את אזהרותייך ה"סמויות", הבהרתי לך שהכל פתוח בפנייך, וגם הצעתי לך לבדוק את מידת ה"מסכנות" שלך כמאמינה מולי כלא מאמין.

סיגלית 2014

New member
מנהל
לא מקובל עלי

כמו שלא מקובלים עלי הרבה דברים שמקובלים על אחרים. אישית לא נתקלתי במונחים שאתה משתמש בהם במקום אחר.
לא מחקתי. ביקשתי לא להזכיר שמות (או מונחים) שעלולים לפגוע ברגשות אחרים. ואתה ממשיך לכתוב אותם (כולל בהודעה האחרונה) ללא כל התחשבות באחרים. כל אחד אחר יכול לבקש זאת.
בכל אופן, זהו לא המקום לכתוב על נושא מחיקת הודעות, אם תרצה אסביר לך במסר אישי ולא כאן כפי שכתוב בתקנון הפורום שיש לכבדו (ביקורת על התנהלות הפורום תעשה במסר אישי בלבד).
אזהרות "סמויות"? מסכנות שלי?

אני לא משחקת איתך יקירי. למה לי? כשראיתי לנכון לא לענות, לא עניתי ובמקרים אחרים הסברתי יפה מאד מדוע ומהי עמדתי.
לא הייתה לי כוונה להעליב אותך וכתבתי לא פעם שאני מכבדת את אמונתך או חוסר אמונתך. צר לי שהבנת אחרת ואני מתנצלת.
מה שניתן להבין מהודעותיך הוא שאתה לא מכבד אמונה של אחרים מכיוון שבהודעות אני רואה לעג ובוז (השתמשת במילים האלו ולא אני מניחה שלא הייתה כוונה לגישה או לאמונה אלא לאנשים עצמם). הבנתי לא נכון? אתה מוזמן להסביר.
אני לא כתבתי מה אני חושבת על ציבור הלא מאמינים. אתה כתבת יותר מפעם אחת מה אתה חושב על האחרים.
ודבר אחרון, לא כתבתי שאתה מגעיל ("ועוד..."). כתבתי שהגישה גועלית, וזאת אם המטרה של השאלות שלך הן להעליב ולהקטין אנשי אמונה. הייתי כותבת את זה גם אם הייתי לא מאמינה כמוך.

אבל כנראה שכל מה שאכתוב אתה תהפוך להתקפות ולהעלבות, אזהרות, ניסיון לחנך ועוד...
או שלא. בחירה שלך.

חביף

New member
גם המילה "משחק" היא טרמינוס טכניקוס

ולא דנו על מדיניות המחיקה, אלא הבהרתי לך, שאם ההודעה הזו נוגדת את נוהלי הפורום, את מוזמנת למחקה, שכידוע לך, מעולם ולעולם לא אתנגד למחיקה של מנהל-ת פורום.

סיגלית 2014

New member
מנהל
תודה על ההבהרה

מאד מעריכה את תגובתך ואת ההבהרה.
עדיין האחריות על התכנים ואם התוכן נוגד את כללי הפורום או לא, היא על מפרסם התוכן. בנוסף, מחיקת הודעה גוררת מחיקת הודעות של גולשים נוספים ולעיתים מחיקת שרשור שלם.
ממליצה להתעדכן ולקרוא בתקנון תפוז.

על כל שאלה, בקשה, הבהרה או הערה, ניתן לפנות אלי במסר אישי תמיד. אני תמיד עונה.

http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp

חג שמח

למעלה