דרישות חדשות טרם חתימה על מכירת דירה

דרישות חדשות טרם חתימה על מכירת דירה

שלום אנו עומדים למכור דירה. לפני שבועיים וחצי חזר אלינו מישהו שראה את הדירה מספר פעמים מספר שבועות קודם לכן ואמר שהוא מעוניין לסכם על קנית הדירה. נפגשנו לפני שבוע וחצי והגענו לעמק השווה מבחינת המחיר. מיד לאחר מכן התחלנו בתהליכי חוזה בין עורכי הדין. בשלב הזה עניתי לכל המתעניינים בתשובה שהודיעה למען הסר ספק כי אני במו"מ. כמובן שזה גרם לכולם לבטל את ההגעה לדירה ובעצם "הרחיק" לי קונים פוטנציאליים. היום, לאחר שכל העניינים נסגרו והרוכש המיועד קיבל את אישורי המשכנתא באופן סופי, הוא הודיע לי לפתע כי הוא מתנה את העסקה בבדיקה הנדסית של הנכס. הדרישה שלו היא הגיונית (למרות שהנכס חדש יחסית בן 6 שנים) אך לדעתי לוקה בחוסר תום לב מכיוון שהעניין לא הובהר מלכתחילה. מכיוון שבמשך שבוע וחצי הדירה למעשה היתה "חסומה", בשל רצוני לנהל מו"מ בתום לב, הפסדתי לכאורה את האפשרות להראותה. האם יש ביכולתי לדרוש ממנו פיצוי? חשוב להבהיר שאם היה מודיע לי על דרישה זו מלכתחילה לא הייתי נכנס למו"מ מתקדם וממשיך להראות את הדירה. תודה.

shlomi993

New member
אתה נמהר יותר מידי

אם האיש מעוניין בדירה - קרוב לודאי שלאחר הבדיקה ההנדסית (ובהנחה שלא יימצאו בה ליקויים משמעותיים) הוא יחתום איתך על חוזה. אז למה לבוא כעת בדרישה לקבלת פיצוי ? היא עשויה להעכיר את היחסים ולגרום בעצמה ל"פיצוץ". המתן ותראה כיצד מתפתחים העניינים. מעבר לכך- בנדל"ן ידוע שעד שלא חותמים העיסקה לא סגורה. אני לא הייתי רואה בדרישה לביצוע בדיקה הנדסית בטרם חתימת חוזה התנהגות שלא בתום לב.

למעלה