דיוני סדרות לתחילת השבוע

דיוני סדרות לתחילת השבוע

בואו נציף את השרשור הזה כאילו הוא דרום תל אביב

1Shir

New member
אח אח אח אח

שמישהו יספר לי כבר מה בדיוק קרה בת"א? קרוב אליי אבל לא העזתי לצאת אז אין לי מושג
דווקא אמא שלי זרקה לי שבוגרשוב הוצף
זה לא דרום זה מרכז וכמעט קניתי שם ליד אבל אני מהמרת שגם שינקין הוצף שלא לדבר על הכניסה לבניין שלי שאפילו אליה לא יצאתי מאז שישי בלילה

&nbsp
המוזיקה באח זה מאסטרפיס וציפיתי להתאכזב מהדיירים אבל התחלתי לראות ובינתיים את השלושה הראשונים אהבתי אז אני שמחה מאוד שנכנסתי לעניינים
הדייר הבא זה אבא של טילטיל וראיתי קודם שגם אורן חזר נכנס?! הוא גם חמוד ובטח שילמו לו המון ואם לא הוא מעפן שנכנס
&nbsp
הגשם בשבת בבוקר היה כ"כ חזק שהפריע לי לישון
איך אפשר לאהוב את המפגע הנוראי הזה?! מישהו באמת מאמין שיתכן שיום אחד נפתח ברז ולא יהיו מים? תסריט לא הגיוני לדעתי
&nbsp
עוד מישהו רואה האח או שרק אני מאוהבת בתוכנית המושמצת הזאת?
זה לגמרי הריאליטי האהוב עליי

עוד לא התחלתי לראות את המשיח, אבל לצערי מהביקורת בהארץ

כנראה שמתממש החשש שהבעתי בתגובה לטריילר שזו תהיה סדרה אנטי ישראלית. השאלה כרגע היא עד כמה היא אנטי ישראלית.

בהמשך לוויכוח שצמח מהטריילר, הסדרה באמת לא צולמה בישראל

למרות שהיא כוללת סצינות רבות שלכאורה מתרחשות בישראל, כולל ברמת הגולן, והר הבית, נתב"ג ואיזור המרכז. החלקים הישראליים בסדרה צולמו בירדן. אפשר בנקודות מסויימות שבהן כאילו הסדרה מתרחשת בישראל לזהות את זה, למשל בפרק השני ב-5:40 לכאורה רואים מישהי שבדיוק נחתה בנתב"ג ונוסעת בישראל אבל אפשר להבחין שכל השטחים על החנויות ברחוב שהיא נוסעת בו הם בערבית. יש גם סצנה אחרת שבה מתנהל כביכול מרדף רגלי בעיר יהודית בישראל, ואפשר לראות עמוד רחוב ישראלי עם שלט על חניה, אבל מאחוריו אפשר גם להבחין בשלט באנגלית שכתוב עליו "awni supermarket", ו-awni זה שם ערבי, ואין כמובן שום סופרמרקט בשם הזה במרכז של אף עיר יהודית בישראל. נקודה נוספת היא שלמרות שרואים הרבה מספרים צהובים, ושלטי רחובות בעברית, ואפילו מונית או שתיים, אם שמים לב אז קולטים פתאום שאין אף אוטובוס ישראלי.
&nbsp
בקיצור, בהפקת הסדרה עשו מאמץ גדול והשקיעו לא מעט כסף ביצירת "סט ישראלי" בירדן, במקום לצלם את הסצינות האלה בישראל. זה דבר מאוד מוזר, שלמיטב ידיעתי לא נעשה עד היום מעולם.
&nbsp
השאלה שמתעוררת היא האם זה נעשה מסיבות פוליטיות? אם כן, אז זו אינדיקציה נוספת לכך שמדובר בסדרה אנטי ישראלית.

1Shir

New member
אין לי מושג מה זאת הסדרה הזאת אבל בינתיים זה שרשור ישראלי אז

אני שואלת לא יותר הגיוני שזה נעשה מסיבות כלכליות? איזה סיבות פוליטיות כבר יש כאן ובכלל איך כבר מכפישים שם את ישראל?
בתור ישראלית זה מבאס שמראים את ירדן אבל אני חושבת שהמון סדרות מצולמות במקום הלא נכון כי מי שלא תושב המקום לא חושב על זה

גם לי נראה הגיוני שזה מסיבה כלכלית

הגיוני שיהיה זול יותר לצלם בירדן.
אבל גם יכולים להיות עוד סיבות רבות. יכול להיות סתם הסדר כלכלי משתלם שהמפיק מצא.
בעבר המון סדרות וסרטים צולמו בארצות הלא נכונו. הרי יש תעשייה שלמה של סדרות אמריקאיות שמצולמות בקנדה. כשמשהו מתרחש במערב אירופה זה כמעט תמיד מצולם אם לא בארה"ב אז במזרח אירופה. כמו כן היו בעבר סרטים וסדרות שצולמו בארץ למרות שהתרחשו בארץ ערבית.
בכל מקרה ברוב המקרים כשנטען על משהו שהוא "אנטי-ישראלי", לרוב הכוונה שהוא אנטי מדיניות ישראל בשטחים או אנטי לנושאים גזעניים שמתרחשים בתוך ישראל.
לפי אותו הגיון על כל סרט אמריקאי שהוא "אנטי-אמריקאי" אם הוא מבקר את המלחמות האמריקאיות (בין אם ויאטנם בעבר או אפגניסטאן בהווה) או אם הוא מבקר את הגזענות שיש בתוך ארה"ב.
אפילו אם הביקורת היא לא נכונה זה לא הופך את זה מידית להיות "אנטי" משהו.

1Shir

New member
מסכימה עם הסיפא שלך לדעתי זה אפילו להפך

זאת הבעת אכפתיות/עניין כלפי ישראל וזה יותר פרו מאנטי
אנטי מדיניות לא אומר אנטי מדינה
יש תיירים שאוהבים להיות כאן אבל לא תומכים במדיניות (שלא לדבר על אזרחים כנ"ל
)

השאלה אם באמת ניתן ליצור הבחנה ברורה בין מדיניות למדינה?

הרי גם חוק השבות הוא מדיניות וחוק הדגל, הסמל וההמנון הוא מדיניות, וההתנגדות לזכות השיבה היא מדיניות. מהצד השני, אף אחד לא טוען שהתנגדות לכל מדיניות מסויימת, כמו למשל הורדת המע"מ באחוז אחד, שקולה להתנגדות למדינה. אם כך, נראה לי שהתשובה לשאלה היא לא, ורובנו נסכים שהתנגדות למדיניות מסויימת שקולה להתנגדות למדינה, והוויכוח יתמקד בגבולות של המדיניות הזאת.
&nbsp
עכשיו, לגבי הסדרה עצמה, מכיוון שראיתי בינתיים רק פרק וחצי אני לא ממהר לקבוע, אבל הרושם הראשוני שלי הוא שיש ליוצרי הסדרה איזושהי אובססיה עם הרעיון שישראל רוצחת ילדים ערבים.

1Shir

New member
אתה צודק שזה עניין של דעה אישית אבל אני בכלל לא נכנסת לזה כי

אני מייחסת ליוצרי הסדרה את חזקת החפות מפשע כלומר שמבחינתם אין להם כוונות זדון כלפי אף אחד
כמובן שאתה בעיקר בתור מי שצופה בסדרה יכול להיות בעל דעה אחרת על המתחולל בנפשם של יוצרי הסדרה

Lhuna1

New member
גם אני מסכימה מאוד!

באותו הקשר אני גם שונאת שבישראל אוטומאטית קוראים "אנטישמי" לכל בנאדם בעולם שמביע דיעה נגד מדיניות או פעולה ישראלית כלשהי.

היה ויכוח בבריטניה עם קורבין שסירב לאמץ הגדרה לאנטישמיות

של ארגון IHRA שכוללת בין היתר כדוגמאות לאנטישמיות את ההאשמה שישראל היא מדינה גזענית, הפעלת סטנדרט כפול כלפיה לעומת מדינות אחרות והשוואתה לנאצים. בסופו של דבר קורבין נכנע ומפלגת הלייבור בבריטניה אימצה את ההגדרה הזאת במלואה בנוסף ל-17 מדינות שאימצו אותה (כולל בריטניה, ארה"ב, גרמניה, צרפת וישראל):
https://www.holocaustremembrance.com/working-definition-antisemitism
&nbsp
זו הגדרה רחבה יחסית לאנטישמיות שחורגת בהרבה מהאנטישמיות הקלאסית ומאמצת את ההגדרה של "האנטישמיות החדשה", והמילה ישראל מופיעה בה תשע פעמים בהקשרים שונים. ההגדרה כמובן לא אומרת שכל ביקורת על ישראל היא אנטישמיות, אבל היא כן מאפשרת להשתמש בדוגמת הסטנדרט הכפול כדי לאפיין חלק לא מבוטל מהביקורת על ישראל כאנטישמית.

Lhuna1

New member
לא אכנס איתך (או עם מישהו) לדיון הזה פה.

רק אגיד שבשורה התחתונה אני סבורה שישראל מנהלת את הנושא הזה באופן הכי גרוע והכי מזיק לעצמנו שאפשר.
&nbsp
&nbsp

אני מעדיף שלא נכנס לדיון הזה כאן - נסכים שלא להסכים

ספציפית על הסדרה אפשר מי שצופה בסדרה יכול לנהל את הדיון אם היא אנטישמית (או אנטי ישראלית).
לגבי מה נחשב אנטישמי או אנטי-ישראלי זה נראה לי סתם מעכיר כאן.

איסטסיידרס עונה 2 - Eastsiders

אני כותב באופן כללי, אבל גם מגיב להודעה של שניר מלפני שבוע וחצי:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/184563638/בידור/טלוויזיה
&nbsp
זאת שוב עונה שכבר ראיתי אז היו הרבה דברים שזכרתי. אבל יחד עם זה היו גם דברים שבכלל לא זכרתי. אבל לא כל כך משנה מה ומה.
&nbsp
בהחלט אחד הקטעים האהובים עלי היה המונטאז' של קאל ותום במיטה עם שותף שלישי כשהשותף כל הזמן משתנה והם עוברים בין חוויות מדהימות וכאלו הרבה פחות מדהימות ולומדים על עצמם ועל מערכת היחסים שלהם הרבה.
בכלל מאוד אהבתי את המערכת היחסים שלהם בעונה הזאת וההתפתחות שלה.
בהחלט מרגיש הרבה פעמים שתום יותר בעיניין של השלישיות ושהוא חייב סקס יותר מאשר קאל. אבל זה גם ברור שקאל לא נגרר לזה נגד רצונו וגם הוא נהנה מזה. אבל באמת יותר מתחבט עם עצמו בעניין בעיקר כי הוא אולי מרגיש שהוא לא אמור לרצות את זה.
וכמו שהוא אומר בסוף, חלק ממנו מרגיש רע שהוא אולי אף פעם לא יהיה מספיק בשביל תום, אבל מוטרד גם מכך שאולי תום אף פעם לא יהיה מספיק עבורו.
מאוד אהבתי את איך שהם נתנו זה לזה מקום בתוך זה.
גם עם כל הפחדים וההתמודדות עם מחלות מין הם די תמכו זה בזה.
הסוף גם הרגיש ממש חיובי כשתום מגיע אל קאל בניו-יורק (במיוחד כשלרגע נראה שהוא התקשר אל ג'רמי)
אני ממש מפחד מזה מהשתי עונות הבאות כי הסיום של עונה 2 מהבחינה הזאת היה נהדר ואני מפחד מבעיות שיהיו להם בהמשך.
&nbsp
היו בעונה הזאת יותר עלילות משנה שהיו לרוב פחות מעניינות. אבל לא במידה שגרעה ממש מהעונה מבחינתי. וכן היו בהם נקודות חיוביות.
אישית הייתי די שמח אם היו זונחים את ג'רמי ולא רואים שום דבר נוסף לגביו. אני מבין שחלק מהענין הוא שמראים איך הוא אחרי מה שקרה בעונה הקודמת, אבל מה לעשות שזה פחות מעניין אותי כי הוא עיצבן אותי בעונה הקודמת. והוא לרוב גם מעצבן אותי בעונה הזאת.
אבל אני מקווה שהוא בסוף יהיה שמח עם הרופא השחור. אם כי ממש עצוב לי על כמה שהרופא ההוא היה אנוש כלפיו (וכמו הילרי, השאיר המון הודעות בטלפון).
מה שהיה בהחלט שווה זה המפגש המחודש שלו עם קאל ותום. האמת שאני זכרתי שהם בסוף שוכבים איתו. אבל זה היה סוג של סגירה מעניינת של הסיפור שלהם, כי זה שהם שכבו עם ג'רמי הרס להם את מערכת היחסים, אבל בסופו של דבר הם הגיעו למצב שהם יכולים לשכב איתו יחד.
&nbsp
העלילה של הלסביות לא הייתה ממש מעניינת בעיקר כי היא הייתה זניחה מידי. והרגישה כאילו פשוט חיברו אותה בכוח לעלילה על ידי הקשר אל ג'רמי ואל איאן.
ממש לא אהבתי את הילרי, אחותו של קאל. היא הרגישה די נוראית, אבל גם העציבה אותי בכך שהיא הייתה כאילו מקרה עצוב. אני ממש מקווה שהיא לא תשאר עם איאן כי היא מטורפת מידי.
&nbsp
ואז יש את קו העלילה של קווינסי ודאגלס (מלכת הדראג שמשנה את שמה כל הזמן). לא מתתי על הקו עלילה הזה בעיקר כי הוא הרגיש כל כך מנותק משאר הסדרה.
אבל אולי גם כי באמת היה לי קשה לבחור צד באי הסכמה שלהם. דאגלס הוא לא אישה, לא מזדהה כאישה, אז מערכת היחסים שלהם היא של שני בנים. אז האם לא הגיוני שקווינסי ירצה שלפעמים יצא איתו בלבוש של בן? אבל בתכלס יותר מטריד עד כמה שזה מטריד את קווינסי שהחבר שלו הוא מלכת דראג. במיוחד היה נוראי הקטע שקוונסי מנגב את הפה כשהבחור שהוא פעם יצא איתו רואה אותם מתנשקים...
&nbsp
בקיצר עונה טובה.
עכשיו להמשיך
&nbsp

didalf

Well-known member
אין בעיה תמשיך להתעלם ממני

אני אכתוב לי לבד, בחושך

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/184575708/בידור/טלוויזיה
&nbsp
כבר ראיתי עד אמצע עונה 3 (הקישור הוא לעונה 1 בלבד) אבל אני אגיב לך רק על 2.
&nbsp
אני גם לא הבנתי למה אנחנו עדיין עוקבים אחרי הנרי, ויותר גרוע אחותו וארוסתה. למי אכפת

&nbsp
תום וקאל יש להם רגעים ממש מתוקים ולפעמים הם ממש מעצבנים. כאילו משהו פגום בתקשורת שלהם ובלי סיבה. אבל באמת היה חמוד איך הם תמכו אחד בשני במרפאת מחלות מין. וגם זה שתום הופיע בניו יורק. (שזה למשל אבל סתם היה מטומטם למה קאל לא דיבר איתו על זה ישר. למה הוא לא דיבר איתו על לעבור ביחד? זה לא שלתום יש משהו חשוב בLA. הוא יכול לברמן ולכתוב מכל מקום ואין לו משפחה שם במילא ממה שראינו).
ואלוהים ישמור כמה הם שותיםםםםם למה הם לא מתים כבר?
מה שכן הם נהיו פתאום חתיכים באופן משמעותי לעומת עונה 1.
&nbsp
כן גם אותי הילארי עצבנה. די מרגיש שקאתי נטשה אותם בשביל הסדרה של הסינים אז הביאו בחורה אחרת שתהיה פחות או יותר באותו תפקיד. (BFF של קאל, היסטרית, שתיינית, ללא כיוון, די פתטית, יוצאת עם איאן).
&nbsp
קווינסי ודאגלס אז היו להם כמה רגעים חמודים אבל הרבה פעמים השיחות שלהם היו חופרות ורפטטיביות.
&nbsp

חשבתי שאת אוהבת להיות לבד בחושך

זה היה בתוך ההיסטריה של להספיק פרקים של אנג'ל וגם שרשור סיכום החודש וגם וגם.
ולא היה לי כל כך מה להגיב.
אני כבר כתבתי על עונה 1 לפני כן.
&nbsp
אגב, אני לא אוהב במיוחד את התספורת של קאל בעונה 2 אז מבחינתי הוא נראה פחות טוב.
תום נשאר יפה בשתי העונות.
&nbsp
ולמה את קוראת לג'רמי הנרי?
&nbsp
ולמה לא כתבת על עונה 2 לפני שעברת לעונה 3?

didalf

Well-known member
בכל זאת אני פולניה

לא ידעתי אם סתם לא הגבת או שפספסת אותה בתוך הבלאגן.
&nbsp
התספורת סטטיק הזאת שהייתה אופנתית לפני כמה שנים אכן מכוערת, אבל איכשהו זה יושב עליו יותר טוב מאיך שהשיער שלו נראה בעונה 1 ובכללי הוא נראה יותר טוב.
&nbsp
לדעת מאיפה בא לי הנרי

&nbsp
וכי לא היה לי ממש מה להגיד על עונה 2, לפחות לא מספיק דברים נחמדים.
&nbsp
&nbsp

snirf

Active member
הם נהיו חתיכים כי

עברו די הרבה שנים בין עונות 1 ל-2 וגם רואים שהשחקן שמגלם את קאל התחיל להתאמן
ותום...חתיך לדעתי רק בעונה 2.
איך האמא לא מתה מרוב שתייה

למעלה