דיוני סדרות לסוף השבוע

הישרדות 38 - פרק 11

איזה אושר!!!
עוד יש תקווה לעונה הזאת

האמת שחשבתי על התוכנית של ויקטוריה עוד קודם לכן,
אבל סוף סוף באמת מגיע לה שאפו.
רציתי שלורן תזכה בחסינות, אבל לא נורא.
אגב, היה ברור שגווין ייבחר להצטרף לאתגר הפרס,
אחרי שכולם גילו שהוא התחתן ממש לפני תחילת העונה...
אורורה אכן יצאה לא הכי חכמה, ובאמת לא ברור למה פשוט
היא לא הצביעה עם לורן לרון (או לחילופין למה ויקטוריה לא הצביעה עם לורן לרון,
אולי היא תנסה לשחק אותה שהיא לא ידעה שהוא יודח?!).
אבל תכלס לי לא משנה,
ואני בעיקר שמח שרון הודח

(אה! ובאמת מוזר שלא הראו אפילו קצת את וורדוג באי המוכחדים).

Lhuna1

New member
ראיתי שני פרקים ראשונים של dead to me

ולא יודעת אם להמשיך עם זה

&nbsp

LeRanch

New member
The OA - עונה שנייה - וואו!

סיימתי הבוקר את העונה השנייה של The OA, ואני יכול להגיד בלב שלם שהיה שווה להמתין לה שנתיים וחצי. זו הייתה עונה מהפנטת, מבלבלת, מסקרנת, הזויה ברמה יותר גבוהה מהראשונה, והסיום הזה - META לחלוטין - בריט מרלינג, אני מסיר בפנייך את הכובע.

אהבתי מאוד את החלוקה של הפרקים - פרק אחד ביקום האלטרנטיבי, פרק שני ביקום של העונה הראשונה - ואיך העלילות השתלבו זו בזו עד לסיום המטורף שאני ממש מחזיק אצבעות שנזכה לראות את ההמשך שלו בעונה שלישית (אני מת מפחד שנטפליקס יבטלו אותה). רק המחשבה על כך שהשחקנים יגלמו את עצמם בתור שחקנים במציאות החדשה, זה MIND FUCK ברמות של טווין פיקס כבר.

המוות של ג'סי ממש הפתיע אותי, אם כי בדיעבד היה ברור לאן זה הולך, ומסתבר שבדקות הסיום מי שעולה לאמבולנס זה למעשה הומר בגופו של סטיב - שזה בכלל פסיכי.

בא לי לצפות בכל הסדרה מההתחלה עכשיו.

רגע מה?

"מי שעולה לאמבולנס זה למעשה הומר בגופו של סטיב"
מאיפה אתה יודע את זה?
&nbsp
זה בעצם מסביר איך סטיב יודע שזה האפ, הרי סטיב אף פעם לא ראה את האפ.
&nbsp
כן היה ברור שמשהו הולך לקרות עם ג'סי, אבל לא ציפיתי שהוא ימות. או לפחות לא שישאר מת. אבל לפחות השחקן יכול לחזור בתור מקביל ביקום אחר.
&nbsp
אני קצת חלוק לגבי הסוף הסופר מטה הזה. כולמר יש בזה משהו מגניב, אבל גם משהו שיכול להיות מוגזם.
מה שכן גאוני בזה זה מה שהאפ אמר לOA, שהיא תדע את האמת עליו, אבל היא לא תאמין לה. בגלל שמבחינתה זה פשוט תסריט של הסדרה שלה.
&nbsp
היו כל כך הרבה דברים הזויים כמו התמנון, ההיא במראה והמסר לBBA, בכלל הבית ההוא.
ומה הקטע עם הבלש הזה בעצם?
&nbsp
אהבתי שבתוך כל הדרמה והמתח היו גם כמה רגעי הומור. בעיקר עם BBA והנערים.
&nbsp
אני שמח שראיתי את עונה 1 שוב לפני שראיתי את העונה הזאת. וזה ברור שאני אצטרך לראות הכל שוב לפני עונה 3.
ואני כל כך אתעצבן אם לא תהיה עונה 3. לאחרונה נטפליקס נעשו אכזריים עם הביטולים שלהם.

LeRanch

New member

לגבי הומר וסטיב - זה מה שקראתי בסיכום על הפרק הזה, לבד בחיים לא הייתי מבין שזה מה שקרה.

limors2

Active member
רציתי לשתף שאני כישלון.

כשפורסם פה על Gentleman Jack (דרמה תקופתית על סיפור חייה האמיתי של לסבית בשנת 1832 שמסרבת להיכנע למוסכמות חברתיות ולהתחתן עם גבר כדי להתקדם ולהצליח בחיים) אמרתי שסופסוף יש סדרה שמוכיחה לי שאני לא אצפה בכל תוכן לסבי שיש, וזה נשמע לי משעמם.
&nbsp
אז נפלתי
חברה שאני סומכת על הטעם שלה הכריחה אותי לנסות ואמרה שאני ממש אהנה מהסדרה, ואני אכן ממש נהנית מהסדרה. הדמות הראשית כריזמטית בטירוף (למרות התסרוקת המזעזעת שלה) והעלילה (אישה מנסה להצליח בעולם של גברים כשכל דבר עומד בדרכה כי היא אישה) מדברת אלי. ובלי קשר לפמיניזם, זה ממש מוצלח.

מזל שיש לך חברה שאת סומכת עליה

בעוד את לא סומכת על מנהל הפורום שסיפר לך על הסדרה ואמר שלו זה נשמע כמו סדרה טובה.
&nbsp
אני אגב עוד לא הגעתי ללבדוק אותה, אבל אני בהחלט אגיע אליה בקרוב.
&nbsp
ואל תדאגי, אני אמצא סדרה אחרת עם תוכן לסבי בשבילך לא לראות.

limors2

Active member
אני בטוחה שתצליח!

וזה לא אישי, עם החברה הזו יש לי 100% הצלחה הדדיים בהמלצות על סדרות/חומרי קריאה. היא זו שבגללה אני רואה אופרת סבון בריטית.

Lhuna1

New member
ה-100 עונה 4 עד פרק 9 כולל

הרבה מחשבות רנדומליות בלי סדר מיוחד:
&nbsp
1. אינדרה טיפוס מעצבן.
&nbsp
2. טוויסט טוב של אמורי איך שהיא גרמה להם להקריב מישהו אחר במקומה. לא צפיתי את זה.
&nbsp
3. הסדרה ממשיכה להיות לא אמינה בהמון רמות אבל אני באמת מנסה להחליק את זה. אבל באמת המון ממבו ג'מבו לא הגיוני מדעית ואין לי כוח לכל הפרטים אבל הכי שיגע אותי דווקא בעונה 2 או 3 שמישהו שם אמר כפתרון שרק צריך to reverse the polarity
פה התחלתי לחשוד שהכותבים מועדים לרמת החירטוט שלהם ומרפרנסים לדוקטור הו כבדיחה עצמית.
ברמה הרפואית כבר הרמתי ידיים אבל בשם רוח המפקדת, שמישהו יביא לפחות חובש מתחיל לצוות היועצים של הסדרה שיגיד להם שדימום - צריך לעצור.
&nbsp
4. וואו שבטי הגראונדרים עם המלחמות הבלתי נגמרות שלהם כבר כל כך מעייפים, ג'יזס הפרימפרייה בעוד 6 ימים בדיוק (מצחיק שהם יודעים בכזה דיוק) והם עוד ממשיכים עם השטויות שלהם
בשביל מה צריך להלחם כל הזמן, למה הם לא יכולים פשוט לחיות בשלום אחד עם השני כמו שאנחנו במציאות?

[כתבה מי שהתעוררה הבוקר לצלילי אזעקת טילים]
&nbsp
5. רק בפרק זה קלטתי שה-00 במספר 100 שמתחברים בפתיח של הסדרה יוצרים את סמל האינסוף של הלהבה.
&nbsp
6. לא יודעת אם זה בגלל יום השואה, אבל השלט של ארקדיה יותר מידי מזכיר לי בצורתו שלט אחר.
&nbsp
7. בהקשר דומה לא יכולתי לא לחשוב גם על הדימיון לדברים שנעשו בשואה כשאבי והשאר מבצעים ניסויים רפואיים בבני אדם, במיוחד כשהם כמעט עשו את זה לאמורי (ברור שזה לא אותו דבר מהמון בחינות, אבל עדיין הזכיר לי). מזל שקלארק בסוף עשתה (כרגיל) את הדבר הנכון וגאלה את עצמה. בכל אופן זה היה די יפה שהמצב גרם להם להסתכל קצת אחרת על מה שקרה בהר וות'ר.
&nbsp
8. לונה די מעצבנת אותי, למרות שברמה כלשהי אני יכולה להבין אותה.
&nbsp
9. מרפי טיפוס שגרמו לנו מאוד לחבב, וגם כן יש בזה משהו שקצת מעצבן אותי, בגלל האופן שציירו אותו בתחילת הסדרה (ואני לא מקבלת פה הצדקות או תהליך). אבל כרגע אי אפשר שלא לחבב אותו.
&nbsp
10. ג'אהא באמת טיפוס מעצבן
אבל לפעמים הוא ממש במקום (למשל הפתרון שלו לרשימת 100 השורדים שיכנסו לחללית ע"י הגרלה מבין כל מי שיעבוד, היה יפה).
&nbsp
11. כמות המכשולים והדברים שמשתבשים שם בדרך לכל פתרון אפשרי מעייפת ברמה שאפילו מרפי היה תולש לעצמו את השיערות (לא מרפי מהסדרה, אלא ההוא מחוק מרפי, שמצוטט כמי שאמר "כל מה שיכול להשתבש - ישתבש") בחייאת תנו לדמויות שניה לנוח! יש שם רגעים שאני חושבת שחלקן לא ישנו כבר שבועיים.
&nbsp
12. ממש רציתי שדווקא יגלו בבונקר אנשים ששרדו שם כל הזמן הזה! היה יכול להיות מגניב.
&nbsp
13. אהבתי שרייבן הולכת לשגר את עצמה בחללית ולא הולכת לבונקר. אני מקווה שנזכה לראות ביחד איתה את הפרימפרייה במבט מלמעלה, בזמן שהיא בהליכת החלל המיוחלת שלה - בהצלחה!
&nbsp
14. הפרידה של בלאמי מג'ספר שנשאר למסיבת סוף העולם היתה קצת מרגשת. מעניין אותי אם הנשארים איתו בכל זאת ישרדו איכשהו (לא נראה סביר, אבל בסדרה הזאת הכל יכול להיות).
&nbsp
15. לא הגיוני לי איך שאוקטביה נהייתה לוחמת כל כך מדהימה בפרק זמן כזה קצר. אבל יאללה שתנצח כבר את קרב השגרירים המטופש הזה ואם אפשר גם להרוג בהזדמנות את כל הטריקרו ואת כל האייסגדה אני אשמח, תודה.
&nbsp
16. מעניין אותי מה קורה בכל שאר העולם, אנו בסה"כ רואים מה קורה בשטח די קטן, וההגיון אומר שנשארו שורדים באותו אופן גם במקומות אחרים. אבל אני מניחה שלא נדע.
&nbsp
17. מקווה להשיג אותכם בעונה 6 מתישהו.
&nbsp

וואו 17 מחשבות זה באמת הרבה

1. לא היא לא.
2. כן זה היה טוב (או רע)
3. כן, כל סדרת מדע בידיוני היא כזאת.
4. כן זה מרגיש מגוחך לפעמים שהם עדיין נלחמים זה בזה. אבל כזה כן בעצם אמין. הגיוני שאיום חיצוני יאחד אנשים, אבל בפועל הוא רק גורם ליותר עימות פנימי.
5. אני לא שמתי לב לזה עד שעכשיו ציינת את זה.
6. עכשיו שאני חושב על זה, נכון. (השער של אושוויץ, נכון?)
7. לא זכרתי שזה גרם להם לחשוב על מה שהיה בהר וות'ר. אבל זאת באמת השוואה טובה. ואני אוהב את זה שהסדרה לא שוכחת דברים כאלו.
8. כן, בהחלט מעצבנת.
9. יש היפוטזות שלמות לגבי למה צופי טלוויזיה כל כך אוהבים דמויות מפוקפקות כמו מרפי.
10. לא זוכר על מה את מדברת. אבל כן, ג'אהא מעצבן.
11. כן, זה באמת נוראי איך הכל משתבש כל הזמן. ובאמת מרגיש כאילו אין זמן למנוחה. וכל העונה הזאת קוראת שניה לאחר כל המשבר של אלי בעונה 3. זה טירוף.
12. לא חשבתי על זה בכלל. רעיון מגניב.
13. כמה פרקים נותרו לך עד סוף העונה?
14. כן, עצוב.
15. מה טריקרו עשו לך? הם היו יחסית יותר בסדר מסקייקרו. וכן רמת היכולת של אוקטביה בזמן קצר (היא נחתה מהחלל לפני כמה חודשים) היא לא הגיונית. אבל זה גם דבר קלאסי של סדרות (וסרטים) מהסוג הזה.
16. כן, גם אותי תמיד מעניין. (היה בתחילת העונה שראו שניה אחת במצרים)
17. אני מקווה מאוד שתעברי לצפיה פחות מחוקית.

Lhuna1

New member
האם הסדרה קנויה/משודרת ע"י ספק כלשהו בישראל?

כי אם לא זה ממש לא מובן לי למה עונה 5 לא זמינה בנטפליקס ישראל (כי עונות 1-4 כן, וממה שאני מצליחה להבין מהאינטרנט בנטפליקס ארה"ב יש גם את 5)
בכל אופן זה נראה שלא תהיה לי ברירה.
&nbsp

Lhuna1

New member
עונה 4 פרק 12

2 הפרקים האחרונים היו הכי טובים עד עכשיו לדעתי

כל המאבק על מי ישאר בבונקר (בסצינה האחרונה שראיתי ההגרלה נכשלה וג'אהא וקיין הרדימו את כל הסקייקרו בגז ומוציאים החוצה את כל מי שלא ברשימה המקורית של קלארק...) היה דרמה מאוד חזקה ואפקטיבית.
(גם באופן כללי הרעיון שכל השבטים יצטרכו לחיות יחד 5 שנים בתוך הבונקר הזה הוא די מטורף)
הפרידה של מונטי מג'ספר שהתאבד הצליחה לרגש אותי וגם עוד כמה רגעים.
וזה שהם עכשיו ישגרו את עצמם בחזרה למה שנשאר מהתיבה זה גדול... אני במתח אם הם באמת ישארו שם (והאחרים בבונקר) 5 שנים או שיהיה בסוף פתרון אחר, ואם כם האם נראה את ה-5 שנים האלו....
&nbsp

אני שמח שאהבת

כן לקראת סוף העונה דברים מאוד מתחממים.
יש את הקרב הגדול של נציגי כל השבטים. אומנם זה אמור להיות ברור שאוקטביה תנצח, אבל היו שם הרבה דמויות שלא חשבתי שיהרגו את כולם בבת אחת: גם את רואן שנעשה דמות גדולה עוד מעונה 3, גם איליאן (שמעצבן אבל נראה כאילו בונים אותו כדמות שתמשיך) וגם את לונה.
אבל אז כל זה מתגמד עם הגילוי על הבגידה של סקייקרו ושקלארק הייתה במרכז של זה.
היה לי כאן דיון ארוך עם טל על הנושא הזה ועד כמה קלארק לא בסדר או קצת בסדר.
&nbsp
וטוב, אני לא אגיד שום דבר לגבי ההמשך.
&nbsp
*אבל אם את רואה את הפרק רק מחר אז כבר תכתבי בשרשור דיוני סדרות החדש.

Lhuna1

New member
ראיתי את הפרק האחרון של העונה

והוא גם היה טוב מאוד.
ידעתי שקלארק תשרוד בזכות הנייטבלאד שלה וגם לא היה לי ספק שהיא תצליח להדליק להם את החשמל בתיבה.
אבל בסצינה שבה הם מאבדים את האוויר ומפסיקים לנשום עד שמצליחים לחדש אותו אני כמעט לא נשמתי בעצמי.
חבל לי קצת שקפצנו 6 שנים קדימה, רציתי לראות לפחות קצת מאיך כולם מעבירים את הזמן הזה, גם קלארק לבד (ומסתבר שלא לגמרי לבד בסוף), גם החברה למעלה בתיבה וגם מה קורה עם כל השבטים בבונקר.
כל זה דווקא מאוד מאוד מסקרן, אבל הכותבים של הסדרה הזאת לא אוהבים להתעכב לרגע על "חיי יום-יום" משום סוג שהוא כנראה, וחייבים לקפוץ מאקשן מטורף אחד לאחר... אי אפשר להראות לנו שתי דקות של הדמויות כשהן אינן בסכנת חיים מיידית?
אולי בתחילת עונה 5 בכל זאת נחזור קצת אחורה ונראה משהו מכל זה...

&nbsp
&nbsp

LeAnnDylan

Well-known member
קליל ולא מזיק לעונה 5

אכן יהיו לך קצת פלאשבקים מתוך שש השנים האבודות.
יש למה לצפות

Lhuna1

New member
תודה
מבאס אותי קצת שלא יכולה לקרוא את ההודעות שלכם

על עונה 6 בינתיים (מצד שני זה אולי עדיף בשבילכם כי אני רואה די אחרת ממכם את הסדרה ואולי ההודעות הביקורתיות שלי קצת מעצבנות)

LeAnnDylan

Well-known member
אגיב לך גם

1. אינדרה טיפוס מעצבן.
אני דווקא למדתי לאהוב אותה ממש. לא אהבתי אותה רק קצת בתחילת עונה 2, כשהיא ניסתה לגרש את לינקולן מהשבט, אבל אני אוהבת את החברות (ככה נקרא לזה?) בינה לבין אוקטביה.

2. טוויסט טוב של אמורי איך שהיא גרמה להם להקריב מישהו אחר במקומה. לא צפיתי את זה.
זה אכן היה מוצלח מאוד. אבל אני באמת לא סובלת את הדמות שלה. היא הופכת את מרפי לרכרוכי מידי. מצד שני אני מפחדת שאם יהרגו אותה, יש מצב שמרפי יהפוך להיות טראגי כמו ג'ספר אחרי מאיה.

4. וואו שבטי הגראונדרים עם המלחמות הבלתי נגמרות שלהם כבר כל כך מעייפים, ג'יזס הפרימפרייה בעוד 6 ימים בדיוק
קראתי את זה כפרמיירה, ולא הבנתי על איזה פרימיירה את מדברת באמצע הסדרה
אבל כמו שניק אמר, זה דווקא הרגיש לי מאוד אמין. גם תזכרי שהם לא באמת מפחדים מהמוות. ציינו את זה בכמה מקומות בסדרה. כל עוד הם מתים מוות של לוחמים, הם בסדר.

7. בהקשר דומה לא יכולתי לא לחשוב גם על הדימיון לדברים שנעשו בשואה כשאבי והשאר מבצעים ניסויים רפואיים בבני אדם, במיוחד כשהם כמעט עשו את זה לאמורי. מזל שקלארק בסוף עשתה (כרגיל) את הדבר הנכון וגאלה את עצמה. בכל אופן זה היה די יפה שהמצב גרם להם להסתכל קצת אחרת על מה שקרה בהר וות'ר.
דווקא הציק לי שרייבן התנגדה לזה כל כך ואמרה "ברוכים הבאים להר וות'ר". כאילו, מה זו הצדקנות הזו? מה את, קלארק?

8. לונה די מעצבנת אותי, למרות שברמה כלשהי אני יכולה להבין אותה.
היא מציקה ממש ואני לא מבינה אותה. מיותרת לחלוטין. נקסט.

9. מרפי טיפוס שגרמו לנו מאוד לחבב, וגם כן יש בזה משהו שקצת מעצבן אותי, בגלל האופן שציירו אותו בתחילת הסדרה (ואני לא מקבלת פה הצדקות או תהליך). אבל כרגע אי שלא לחבב אותו.
מרפי אכן הפך להיות חביב מאוד. אבל שימי לב שהוא תמיד בוחר בדרך שתשרת אותו בצורה הטובה ביותר. אבל הוא לא עושה את זה מרוע. פשוט מאינסטינקט הישרדותי. בגלל זה קל לחבב אותו. הוא לא סתם נבלה כמו ג'אהא.

10. ג'אהא באמת טיפוס מעצבן אבל לפעמים הוא ממש במקום (למשל הפתרון שלו לרשימת 100 השורדים שיכנסו לחללית ע"י הגרלה מבין כל מי שיעבוד, היה יפה).
אבל זה רעיון דפוק, וקיין דווקא צדק בקטע הזה, אי אפשר לוותר על אנשים חיוניים שיעזרו לשמור על כל ה-1200 אנשים בחיים בפנים. צריך לבחור אנשים בקפידה לא עפ"י הגרלה.

11. כמות המכשולים והדברים שמשתבשים שם בדרך לכל פתרון אפשרי מעייפת בחייאת תנו לדמויות שניה לנוח! יש שם רגעים שאני חושבת שחלקן לא ישנו כבר שבועיים.
אני חושבת שבגלל שהסדרה קצרה, (13 פרקים לעונה) מנסים לדחוף כמה שיותר דרמה. ואני בסדר עם זה האמת. אני לא אוהבת שיש סדרות נמרחות בגלל עונות ארוכות.

15. לא הגיוני לי איך שאוקטביה נהייתה לוחמת כל כך מדהימה בפרק זמן כזה קצר. אבל יאללה שתנצח כבר את קרב השגרירים המטופש הזה ואם אפשר גם להרוג בהזדמנות את כל הטריקרו ואת כל האייסגדה אני אשמח, תודה.
לנו זה נראה פרק זמן קצר, אבל הם על הגראונד כבר די הרבה זמן. באותה מידה ניתן להגיד, איך שולחים חיילים שלנו להילחם אחרי טירונות יחסית קצרה (חצי שנה נגיד) היא למדה להילחם מהלוחמים הטובים ביותר של הגראונדרים. לא נראה לי כזה תלוש שהיא תהיה מאוד טובה.
גם שימי לב שהיא לא ניצחה בקונקלייב בגלל שהייתה לוחמת כזו טובה, אלא בגלל שנלחמה בצורה חכמה. היה ברור שלונה יכלה לחסל אותה בקלות אם היה מדובר רק בלחימה פיזית.

17. מקווה להשיג אותכם בעונה 6 מתישהו.
היה לך קצב מאוד טוב עד כה, בטוחה שתשיגי אותנו אם לא עד פרק 2, לפחות עד פרק 3

למעלה