גלולות,

סמדר ר

New member
בשמחה: קודם כל בגלל שאישי היקר

נמצא בדרכים כל היום - ארוחותיו לא היו מאוזנות ומסודרות. בנוסף, הוא לבש מכנסי ג'ינס די צמודים. קודם כל: הרכבנו בעזרת תזונאית תפריט הכולל 6 ארוחות ביום: ארוחת בוקר מסודרת עם ירקות, גבינה, ביצה . ארוחת עשר: פירות, ארוחת צהריים: 2 כריכים בתוספת ירקות, ארוחת ארבע קלה וארוחת ערב - הארוחה העיקרית אצלו - ארוחה חמה עם כל אבות המזון. היו מספר שינוים כדי להתאימם לסדר יומו "המטורף". צריכת הקפה ירדה למקסימום 2 כוסות (קטנות) ביום. לשמחתנו איננו מעשנים. שתיה מרובה של מים ובנוסף יום יום: תמרים, אגוזי פקאן, טחינה (כ 4 כפות ביום), הוספנו גרעיני חמניות, שקדים לא קלויים, פירות יבשים וכו'. בעיקרון - לא נזקקנו לייעוץ רפואי מיוחד כי לאחר שגופו קיבל את החסר לו מבחינת ויטמינים ומינרלים - הבעיה נפתרה, לשמחתנו. אנו מניחים שזו בעצם היתה הבעיה היות וכל הבדיקות (המתישות והקשות) שעברנו שנינו היו תקינות לחלוטין. גם מכנסי הג'ינס הצמודים פינו מקומם למכנסי בד רפויים, וגם התחתונים "התרחבו" מעט ועשויים מכותנה מלאה.

mic26

New member
חוזרת לנושא המקורי

הגלולות על פי הרפואה הסינית גורמות לקור ולליחה. הן פוגעות ברבדים רבים, לפי זכרוני, קודם כל בכבד ובכליות. המורה שלי לרפואה סינית הבטיח פעם שיתן לנו הרצאה על סוגי הגלולות השונים, אני עדיין מחכה (עברו חמש שנים אבל מי סופר?) אני מסכימה עם פרם שי. אני בהחלט נגד לקיחת גלולות. כל אמצעי המניעה חוץ מקונדומים פוגעים בגוף האישה. בעבד לקחתי גלולות, אבל היום המודעות שלי בנושא לא מאפשרת לי. אני ישר מרגישה את ההשפעה ההרסנית שיש להן על הגוף והנפש שלי. איזה דבר נורא זה להכניס לגוף הורמונים מידי יום. אני לא נוהגת לשתף אחרים בחיי הפרטיים, אבל משום שזהו פורום של מטפלים אני חושבת שיש דברים שחשוב לדבר עליהם ולהסביר אותם. אני ובן זוגי משתמשים בקונדומים. בהתחלה זה היה קשה מאוד, אבל עם הזמן מצאנו את הסוג המועדף עלינו ואת הדרכים שלנו להרגיש אותו פחות. לא אומר שאני רגועה לחלוטין בסופו של חודש, אבל זהו המצב הטוב ביותר מבחינתנו. לחברה שלי המלצתי על אותו סוג של קונדומים וסיפרתי על הדרך שלנו. היא ובן זוגה מצאו דווקא חברה אחרת שבהם הם משתמשים ונהנים. ההתחלה לא קלה, אבל זה שווה. זכורה לי מטופלת דתיה שלא רצתה יותר ילדים, גם משום שעובר במשפחתה פגם גנטי קשה. היא היתה מאוד חלשה וסובלת מדיכאון, חוסר דם חמור ועוד. הרב אישר לה לקחת גלולות או התקן. הגלולות החמירו לה את הדיכאון באופן קשה. ההתקן גרם לאיבוד דם נוראי, ולהידרדרות המצב שלה. היו גם דימומים בכל החודש, מה שאומר שיחסי מין היא לא יכלה ממילא לקיים. בסופו של דבר היא הוציאה את ההתקן ועמדה חסרת אונים מול הבעל וחיי הזוגיות שלה והרב. לא היה אישור לפגוע בזרע, ולכן אסור היה להשתמש בקונדומים. הצעתי לה שאדבר עם הרב ואסביר לו על המצב הבעיתי שבו היא נמצאת. אם היא תיכנס להריון, כך הסברתי לה, יכול מאוד להיות שתהיה הפלה או שהולד יסבול ממחלות, כי היא במצב מאוד קשה. שלום הבית שלה גם הוא בסכנה. בסופו של דבר היא נכנסה להריון ונאלצה לעשות הפלה. הנזק היה קשה.

למעלה