בעקבות דיונים סוערים ברשת על המאגר הביומטרי

vinney

Well-known member
אתה ממשיך לא להתייחס לשום דבר שאני אומר.

אתה מנסה להעליב את האינטילגנציה שלי בכוח?
&nbsp
המאגר לא יהיה נגיש בחוץ.
&nbsp
אחרי שתקלוט את הנקודה הזאת - אפשר יהיה לחזור לדיון.

BravoMan

Active member
נו באמת...

מאגרי נתונים גדולים לא נפרצים כמעת אף פעם, הכל פישינג ורוגלה בצד משתמש?
אז מה זה:
http://www.dailymail.co.uk/sciencet...ers-stolen-77m-users-credit-card-details.html
&nbsp
והנה מבחר יותר תרי, שלא תגיד שאני מדבר על חדשות ישנות:
http://www.forbes.com/sites/moneybuilder/2015/01/13/the-big-data-breaches-of-2014/#78f6253a3a48
&nbsp
אה, ושים לב לפריט הראשון לגבי ניומן מרקוס:
הרוגלה הותקנה לא על מחשבי לקוחות, אלא על קופות בחנות!
&nbsp
אתה מוכר פה חלום בהקיץ שאף אחד לא הציע: שהאצבע שלך תהיה התעודה, וכל מקום יאמת אותה מול מאגר דרך האינטרנט.
&nbsp
אז נעזוב רגע את הבעיות שיהיו לקטועי גפיים, ואת העובדה שזה רק עניין של זמן עד שלכל אחד תהיה גישה לכפפה דקה שמזייפת תביעות אצבע.
כבר החלטת שזה דמיוני לחלוטין בלי שום הצדקה, אז אני אפילו לא אנסה.
&nbsp
מה שאתה מתעלם ממנו, זה כמה נקודות תורפה יש בין הקורא למסך של הפקיד.
אף אחד לא חייב לפצח הצפנת RSA, או לפרוץ לארון בזק מאחורי הבנק.
&nbsp
אפשר לחבר משהו קטן בין הקורא למחשב.
אפשר להתקין נוזקה במחשב שתתערב בתשובה ב-1001 דרכים החל מהצגת חלון אישור מזויף בלי שום בדיקה, ועד להתערבות בשלבים והרמות השונות בהן המידע עובר.
&nbsp
וזה רק דברים שאני יכול לחשוב עליהם בשלוף ואני לא מומחה אבטחה בכלל.
&nbsp
הבעיה הגדולה בזיהוי ביומטרי בכלל, ובשימוש רחב ומחייב שלו דרך הרשת בפרט, הוא שססמה אפשר להחליף.
חשבון בנק אפשר להחליף.
כרטיס אשראי אפשר להחליף.
ולמרות שלא שמעתי על מקרים כאלה, אפילו את מספר ת.ז. שלך משרד הפנים יכול להחליף אם ממש ירצה.
&nbsp
אבל את האצבע שלך לא יחליפו!!!
&nbsp
אם זה אמצעי הזיהוי היחיד והראשי שלך ומסתובבים עותקים שלו, מה תעשה?

&nbsp
אני חושב שהזיהוי הביומטרי הוא החלום הרטוב של כל גונבי זהות, לא חלום הבלהות שלהם שאתה מתאר. במיוחד הוא הוא ימומש כמו שאתה רוצה

user32

Well-known member
מנהל
זאת לא הבעיה הכי גדולה. זה הפתרון

קודם כל, כל הפריצות שהזכרת הם הדלפת מידע. כאמור, אותי לא מדאיג הדלפת מידע. מצידי קח את טביעת האצבע שלי ואם היה לי סורק הייתי שולח לך אותו שיהיה לך לבריאות.
תראה לי פריצה שבה מישהו שינה מאגר מידע. לא הדליף פרטים אלא הוסיף אנשים שלא קיימים, מחק, עדכן וכו'. יש מעט מאוד כאלה אם בכלל וזה גם בר תיקון אם מנהלים DRP נורמלי שיש בכל משרד ממשלתי. גם האגרון דלף אבל אף אחד ככל הידוע לא פיברק אזרחים והכניס אותם למשרד הפנים. כמובן בהסתייגות כי אולי יש דברים שאנחנו לא יודעים עליהם. לכן אימות מול מאגר הוא דבר בטוח גם אם המאגר נגנב מליון פעם.

מסכים איתך שאפשר להחליף את הקורא כרטיסים, ולשים אמצעים שירמו. אבל אתה מרמה את עצמך. כלומר, למה שבנק יחליף את הקורא כרטיסים של עצמו כדי לזהות לקוח באופן שקרי?
צריך שפורץ סופר מתוחכם ייכנס לבנק, מחליף את הקורא ואז מגיע לפגישה ומצליח להזדהות כאחר בלי שאף אחד ישים לב. זה תרחיש לא סביר אבל אפשרי.
כפפה דקה? אולי בסרטים בהוליווד. בדיוק כמו הסרטים עם האנשים שמגיעים עם מסיכה שנראית אמיתית. במציאות? לא נראה לי.

BravoMan

Active member
מה זה "אתה מרמה את עצמך"?

"הבנק" הוא לא יצור חי.
"הבנק" הוא קודם כל בניין שמסתובבים בו המון אנשים: פקידים, מנהלים, עובדי ניקיון, אנשי IT או טכנאים למיניהם, אינסטלטורים, פקחים שבודקים שגלאי העשן עובדים, לקוחות, ועוד.
&nbsp
לכמה מהאנשים האלה יש גישה למחשבים של הבנק, או כמה מהם נאיבים מספיק בטעות להכניס אליהם רוגלה בצורה כזו או אחרת?
&nbsp
באשר לסרט הוליוודי, בוא אני אספר לך משהו:
ב-2002 יצא סרט הוליוודי עתידני שנקרא "דוח מיוחד":
http://www.imdb.com/title/tt0181689/?ref_=nv_sr_1
&nbsp
בסרט רואים בלש משטרה מפעיל מחשב ע"י נפנוף ידיים באוויר מול מסך שקוף לחלוטין.
זה היה מדע בדיוני אז.
היום זה מוצר שקונים ב-50$ ברשת:
https://www.leapmotion.com
&nbsp
שים לב שהמכשיר לא דורש שתשים משהו על היד עצמה, ממש כמו בסרט.
&nbsp
אה, והחלק השני, המסך הגדול השקוף?
עדיין לא כזה זול, אבל כבר בהחלט מסחרי, באדיבות Samsung:
https://www.youtube.com/watch?v=ta-Fu3Eqf_0
&nbsp
אם ב-2013 הדפסת אצבעות היית נגישה מספיק לזייף שעון נוכחות בעבודה, ולא איזה פשע לגנבת מאות או אלפי שקלים, אני לא רואה סיבה למה ב-2015 כפפה דקה עם תביעות אצבע לא תהיה נגישה מספיק לכל מי שכן מעוניין בסכומים כאלה.
&nbsp
לפני יותר מעשור היה סיפור על שני פושעים שבנו כספומט שלם מזויף - הכל, החל מהמסך והתוכנה, ועד לארונית שהוא מאוחסן בתוכה.
הם שמו אותו באמצע קניון הומה אדם, ואיש לא חשד שמדובר בזיוף.
אנשים היו מכניסים כרטיס, מקישים את הקוד הסודי, המכונה היית מציגה הודעה "נגמר הכסף, אתכם הסליחה", והאזרח התמים לא חשד כלל שרימו אותו.
&nbsp
פעם בשבועיים אחד הגנבים היה מגיע עם לפטופ, מוריד את מספרי הכרטיס והקודים הסודיים מהמחשב של המכונה, והולך לחגוג.
הם אפילו דאגו לבצע משיכות קטנות ובצורה מפוזרת (מכספומטים אמתיים), כדי שהבנק לא יעלה על פעילות חשודה בכרטיסים.
&nbsp
הם הצליחו לגנוב כמה מאות אלפי דולרים בשיטה הזו לפני שנתפסו בסוף.
&nbsp
ואתה מספר לי שלייצר כפפה עם תביעת אצבע לא יקרה כי "זה סרט הוליוודי"?
הסרט היחיד פה הוא הסרט שבו אתה חי!
אני מאוד מקווה שהיחס שאתה מציג פה הוא לא היחס שאתה נותן לאבטחה של הלקוחות שלך!

bismark1

New member
לגבי הכספומט - שיטה די נפוצה

בעבודה קודמת ראיתי בזמנו סרטי אבטחה שפשוט באים בלילה ומלבישים "כיסוי" על כספומט אמיתי.

vinney

Well-known member
תגיד, אתה אמיתי?

״למה שבנק יחליף את הקורא כרטיסים של עצמו כדי לזהות לקוח באופן שקרי?״ - לא יודע, למה באמת? שפקיד בנק כלשהו ירצה לזייף נוכחות לקוח כדי לקבל גישה לחשבונות בנק? שדבר כזה יקרה? לא יכול להיות, מעולם לא קרה! אתי אלון לא באמת קיימת, סתם המצאה של שמאלנים!
&nbsp
אתה קורא את מה שכתבת בכלל?

user32

Well-known member
מנהל
פריצות פנים ארגוניות נלקחות בחשבון והן לעולם חשופות

מה המצב כיום? פקיד יכול להגיד "ראיתי את משה נכנס לסניף והוא קשקש על הנייר הזה שמבקש להעביר מליון ש"ח ליוסי. הנה ההוכחה: חתיכת נייר מתכלה עם קשקוש עליו". אין שום דבר שיכול להגן מפני עובד בתוך הארגון וגם המערכות שמתיימרות לעשות זאת בסוף נאלצות להכנע לכך שלעובד יש גישה והרשאות כדי לעשות את עבודתו. בסוף אין תחליף ליחסי האמון בתוך אנשי הארגון כמו שהמעסיק שלך מאמין שלא תקח את הקוד שאתה מפתח ותשלח אותו למתחרים למרות שזה אפשרי ואף אחד לא יעלה על זה.
זו פריצה שאין טעם להתייחס אליה בכלל (וכן, אני מכיר את המוצרים שטוענים שמטפלים בסיכון הזה). אז הסיכון ימשיך להיות כמו במצב הקיים שבו הלקוח יטען בלהט שזייפו את חתימתו. מקרים כמו של אתי אלון נמנעים באמצעות פיקוח ובקרה, לא הצפנה ואימות.

מאגר ביומטרי יכול למנוע התחזות. לא פקיד שמחליט לעשות מה שבא לו.

vinney

Well-known member
אבל אבל אבל... המאגר לא פותר את הבעיות שמציגים לך.

אתה חוזר ואומר "מאגר יכול למנוע" - אבל הוא לא יכול. כל הדרכים שתיארת פשוט לא קיימות בהצעה שמונחת כרגע על השולחן. למה אתה מתעקש לשלול את העובדות?
&nbsp
"זו פריצה שאין טעם להתייחס אליה בכלל" - זה קצת מצחיק כי רק כמה הודעות לפני ניפנפת בפריצה הזאת כהוכחה לכשלון המוחלט של השיטה שללא המאגר.

BravoMan

Active member
אם אתה אומר שאתה מסכים שלכולם יהיה "אגרון", אני מבקש

שתפרסם כאן, ע"ג הפורום, את כל הפרטים שיש בת.ז. שלך.
את התמונה אתה לא חייב, אבל במינים תכתוב את שמך האמתי לצד מספר ת.ז. שלך, שנת לידה, וכתובת.
&nbsp
אם יש לך סיבה כלשהי לא לפרסם את הפרטים כאן, אני מבקש שתודה שמה שכתבת בהודעה הקודמת הוא הוא טמטום שגובל בפשע!

user32

Well-known member
מנהל
ממתי מס' ת.ז הוא פרט סודי?

מה אתה מתמם? הת.ז שלך מסתובבת במליון מקומות ואתה מסרת אותו לעשרות מוסדות החל מהעבריין המשוחרר שבדק לך את האוטו בטסט, דרך כל אתר קניות ועד ללא יודע מה. ממתי מספר ת.ז הוא איזה פרט סודי?

כשהייתי עוסק מורשה מס' הת.ז שלי הופיע בראש כל חשבונית כמו שכל בעל עסק מחוייב ואלה הופצו לכל העולם.

ולהגיד לך כמה קו"ח מגיעים אליי עם מס' ת.ז? הסיבה שאני לא מפרסם את שמי בפורום הוא כדי לנהל דיון עד כמה שאפשר ללא הפן האישי. הסיבה שאני לא מפרסם ת.ז בפייסבוק היא שאין לי סיבה לפרסם כמו שאני לא מפרסם את הגובה או היקף המותניים שלי. לא בגלל שזה סוד גדול ולא כי אני חושב שמישהו יעשה עם זה משהו. אני גם לא מפרסם את חשבון הבנק שלי אבל שלחתי אותו למאות לקוחות שמשלמים לי בהעברה בנקאית וגם הוא מופיע על החשבוניות שלי כמו של רוב העסקים מהסוג שלי.

BravoMan

Active member
תירוצים, תירוצים, תירוצים.

זה בדיוק העניין - יש מידע שאינו בעייתי כ"כ כשהוא לבדו, או מפוזר בצורה מסוימת.
גם תביעות אצבע שלך הן לא סוד - אתה משאיר אותן בכל מקום שאתה הולך אליו.
&nbsp
אבל, כשמידע מסוים נאסף בצורה דיגיטלית, מרוכזת, קלה לחיפוש, ניתוח, והצלבה עם נתונים נוספים, פתאום נוצרות בעיות.
&nbsp
מה זה משנה מה הסיבה שבגללה אינך רוצה לפרסם את שמך?
עובדה - בחרת לנהל את כל הפורום הזה תחת הכינוי user32 ולא תחת שמך הפרטי, וגם עכשיו אינך כותב את שמך.
&nbsp
"פרטיות" זה לא רק לסודות הגרעין, זה לכל דבר שאדם לא רוצה לחשוף לאחרים, ולא משנה אם הסיבה היא שהוא לא רוצה שיגנבו לו כסף, או שהוא רוצה לנהל דיון ללא פן אישי.
&nbsp
אם אתה טעון שלכולם יש זכות לדעת מי אתה, תגיד איך קוראים לך.
כי הזכות הזו בהכרח מבטלת את זכותך לנהל דיון "ללא פן אישי".

user32

Well-known member
מנהל
הרבה האנשים פה מכירים אותי בשמי

כבר הגעתי לחברות הי-טק שלא היה מי שיסכים לראיין אותי כי כולם מכירים אותי מהפורום מה שגרם לי לחשוב שהפורום הזה הוא הרבה יותר ממה שלפעמים נראה...

יש הבדל בין "פרטיות" ל"פומביות". אולי אני לא רוצה שכל חיפוש שלי בגוגל יציף כל הגיג שאי פעם שפכתי פה בפורום. חשבת על זה? אם תרצה אשלח לך פרופיל לינקדאין שלי בפרטי. אני לא מסתיר את הזהות שלי אבל גם לא רוצה שכל חיפוש מקרי יוביל לכאן.
זה כמו שאני לא מפרסם תמונות שלי בבגד ים אבל אני גם לא מסתיר את עצמי כשאני הולך לים ומי שרוצה יכול לצלם ולפרסם אם זה יעשה לו טוב.

BravoMan

Active member
אתה מבין מה עשית פה?

כבר שתי הודעות אתה מתווכח איתי שאין בעיה שמאגר הזהות שלך יסתובב ברשת, ובו בזמן נותן לי תירוצים למה אתה לא מוכן לכתוב את שמך ע"ג הפורום הזה.
&nbsp
מה, אתה חושב שמנועי חיפוש לא ישתמשו במאגר ברגע שידלוף בדיוק בשביל להציף כל הגיג שלך?
פומביות היא בדיוק הצד ההפוך של הפרטיות. מה שפרטי אינו פומבי ומה שפומבי אינו פרטי.
&nbsp
אלו הגיגים כבר כתבת שאתה כה מתבייש בהם שאתה לא רוצה שהם יעלו בגוגל?
מה יש לך להתבייש מתמונות בבגד ים?
&nbsp
אם אתה מוכן שכל אחד, כולל תוכנה אוטומטית, ידעו בדיוק מי זה כל אדם שנקלט במצלמה כלשהי ממצלמת טלפון עד מצלמת אבטחה, ויכלו לעקוב אחרי כל המקומות בהם כל אחד ביקר תודות למאגר תביעות אצבע ותמונות ביומטריות, התירוצים שהבאת על הגיגיך באינטרנט הם פשוט צביעות!
&nbsp
תבין - לא מעניין אותי איך קוראים לך.
לא מעניין אותי פרופיל הלינק אין שלך. אני לא טוען שיש לך משהו להסתיר.
&nbsp
אני מנסה להסביר לך שלכל אחד יש משהו להסתיר.
רוב האנשים לא ירצו לחרבן או להשתין בפומבי.
אתה לא רוצה שהגיגיך ברחבי הרשת יהיו מקושרים ע"י גוגל לשמך האמתי (רוב הסיכויים שכבר יש להם דרכים טובות יותר מפוסט בתפוז לעשות את זה).
&nbsp
כל אחד יש לו נושא פרטיות שמטריד אותו.
אתה לוקח את החלק בפרטיות שלך שלא מטריד אותך אישית, ומחליט בשם כולם שהוא לא מטריד איש ושלא ינצלו אותו לרעה.
&nbsp
עכשיו אתה רואהן את הבעיה?
&nbsp
תהיה גבר וכתוב את שמך המלא כאן. תן לגוגל ולכל שאר מרעין בישין לאנדקס אותך.
הרי גם ככה אתה לא מאמין בפרטיות!

סיכון סיכוי

אני, יוזר32 וכל מי שכותב כאן בפורום לא ממש מתחבא. אני רשמתי על עצמי כל כך הרבה פרטים שכל מי שמכיר אותי וכותב או קורא בפורום יזהה אותי. להרבה חברים שלי שלחתי שרשורים והם כמובן זיהו מי אני. אני מכיר אישית כמה מחברי הפורום ואף נפגשתי עם אחד מהם. אין פה שום אלמנט של אבטחת מידע או תחושת בטחון.
יש לנו פה אלמנט של נוחות. לעתים, אני כותב פה דברים שלא הייתי שמח אם כל חיפוש בגוגל לשמי יביא את האנשים לפה. אני מאמין שלא כל חבר פורום היה רוצה שכל מראיין עתידי יקרא אתכל ויכוחיו האינסופיים. *נוח* לנו להתבטא בצורה שלא חשופה לגוגל.
מצד שני אין שום תועלת מכך שהתוכן יהיה חשוף בשמות. אני שמח לקבל נוחות אם אף אחד לא מפסיד ממנה. מצד שני, אני כן רוצה שיתפסו פושעים ובכמויות. יש לי תועלת מאוד גדולה מכך. אני מוכן להקריב לשם כך את הפרטיות שלי. אפילו דברים שהם הרבה יותר משמעותיים מהניק שלי בתפוז. אם מישהו משלם לי עכשיו אלף שקל אני ישר מפרסם את השם האמיתי שלי. עלות הפשיעה שייתכן ותפחת אם יהיה מאגר ביומטרי היא הרבה יותר גדולה מאלף שקל לאזרח.
אגב, בו נהיה כנים האבטחה של תפוז כנראה שווה לכפרות. ברור לכולם שאם האקר ירצה לפרוץ לתפוז ולדעת מי זה יוזר שלושים ושתיים הוא יצליח בערך בעשר דקות. אין סיבה להניח שהאתר שלהם כל כך מזעזע אבל האבטחה שלהם טובה.
מה יקרה אם יום אחד מישהו יפרסם רשימה עם מיפוי של שמות לניקים? כלום. אני אשן רגוע בלילה. יותר מזה גם אם גוגל תמפה את כל ההודעות שלי לחיפושים על השם שלי אני אשן רגוע בלילה.

BravoMan

Active member
העמדה שלך נאיבית עד כדי סכנה!

יש אמרה מפורסמת של בנג'מין פרנקלין שהולכת בערך ככה (תרגום עילג שלי):
"מי שמוכן לוותר על חירויות הפרט למען בטחון לא יזכה לא לחרות ולא לביטחון".
&nbsp
אתה כנראה לא חושב מה יהיו השימושים במאגר כאשר ידלוף.
אתה ויוזר מסבירים לי שהחשש לפרסם פה שם הוא מהצלבות למיניהן של חברות כמו גוגל, אבל האם אתה מתאר לעצמך אלו הצלבות אפשר לעשות עם המאגר הזה?
&nbsp
חוץ מזה, פושעים יודעים להסתתר, זה חלק מה-"מקצוע" שלהם.
הם יודעים ללכת עם כפפות ולא להשאיר תביעות אצבע בכל מקום.
הם יודעים להתחמק ממצלמות או לשים מסכה. הם יודעים שרודפים אחריהם.
&nbsp
מי לא יודע ולא עושה את כל זה?
אזרחים טובים שומרי חוק.
ופושעים יש לא רק ברחוב. פושעים יש גם בכנסת, במשטרה, בבית משפט.
&nbsp
לכל אלה, המאגר נותן כוח נגדך, ונגד יתר אזרחים שומרי חוק.

השאלה האם הוא צדק

אני יכול לומר לך אלף ציטטות מרשימות.
אני אכן חושש (לא מאוד אגב) מההצלבה של גוגל. אבל אני מוכן בכיף לשלם אותה והרבה דברים נוספים אם זה יעזור למצוא פושעים. אנחנו מנסים לסביר לך שזה שאנחנו מעדיפים לדבר אנונימיים לא אומר שאני לא מוכן לוותר על האנונימיות הזו בשום צורה. תלוי מה אנחנו מקבלים בתמורה. מבחינתי זה שפושעים יקשה עליהם לעשות פשעים מבחינתי זה תשלום ראוי ביותר.
ולטענתך השניה שפושעים יודעים להתחבאות, אז אני מסכים אבל אם על כל פשע שעושים צריך להשקיע חודש בהחבאה יורדת המוטיבציה לעשות פשעים. אף אחד לא ישבור לך את האופניים סתם כי משמעם לו אם בסיכוי של חמישים אחוז הוא ישב במעצר ולו של שעה. גם פושעים שיש בכנסת אכלו אותה בגלל הטכנולוגיה וכי הם לא יודעים להתחבאות טוב. תזכורת, ההקלטה של שולה זקן על אולמרט. המטרה היא לגרום לפושעים שהם יצטרכו להתחבא הרבה זמן.
האזרח הקטן לא יודע להתחמק אבל הם גם לא צריכים להתחמק.
אני לא מצליח לחשוב על משהו מקום שהייתי בו ואני יאכל אותה אם יהיה פרסום של זה. ואם עשיתי משהו פלילי בעברי (לא מצליח להיזכר במשהו משמעותי מעבר לדברים הבנאליים שכולם עושים).
ברור שאם תהיה הקלטה עלי 24/7 זה יהיה לא נעים אבל זה לא שמישהו הולך לשים רק עליך מצלמה. נניח שיש מידע על כלל המדינה היכן הם נמצאים בכל רגע, סבבה. אני לא מרגיש שאני עושה שום דבר חריג ששוה דיון.
&nbsp

vinney

Well-known member
לא צריך עזרה בלמצוא פושעים. בממשלה הזאת יושבים שניים.

אותו השר שחותם על ההצעה הזאת ישב בכלא. שר בכיר אחר הורשע באלימות. את תביעות האצבע שלהם כבר יש במערכת. אז להם אין מה לדאוג כבר.
&nbsp
אבל כשפושעים מורשעים מחוקקים חוקים שמאפשרים להם לעקוב ולהתחקות אחרי כל אזרח במדינה, גם אם המאגר הזה לא ידלוף - זה לא מטריד אותך? אפילו לא מעט?

BravoMan

Active member
איך הגעת לחודש?

את האמרה של פרנקלין הבאתי בתור קישוט, אם כי הוא היה אדם מאוד חכם, וצדק בהרבה דברים, אז לא הייתי ממהר לפסול אותו.
&nbsp
מה גורם לך לחשוב שיהיה צורך להתחבא חודש?
&nbsp
היום אפשר לחלק פושעים לשני סוגים בצורה גסה:
הפושע המטומטם שישדוד פיצוציה למרות שיש בה מצלמה גלויה.
&nbsp
המשטרה לא צריכה את המאגר כדי לתפסו פושע כזה. הוא לא התחבא ויש צילום שלו.
&nbsp
הפושע המקצועי - אלה לובשים כפפות גם היום, ודואגים לא להשאיר ראיות.
המשטרה לרוב מכירה אותם, אבל לא יכולה לעשות דבר בדיוק בגלל אותו חוסר ראיות.
הרי כמה פעמים שמעת בתקשורת מדברים על "משפחות פשע"?
&nbsp
אם ידוע שאלה פושעים, ועוד גדולים, למה הם מסתובבים בחוץ? אתה חושב שהמאגר היה מכניס ולו אחד מהם לכלא?
הרי חלקם הנכבד כבר ישב שם, אז תביעות האצבע שלהם כבר במאגר!
&nbsp
במקרה הטוב, המאגר, בלי לדלוף, יעלה לך בלא מעט ימי עבודה שתבלה בחדרי חקירות, כי מה לעשות משטרת ישראל זה לא שרלוק הולמס. ברגע שתהיה להם יכולת להתנפל על האדם הראשון שהם מצאו את תביעות האצבע שלו בזירה, גם אם אותו אדם מעולם לא עשה שום פשע, ואפילו לא קיבל דוח חנייה, תאמין לי שהם יגררו מלא אנשים לא רלוונטיים לחקירות פשוט כי זה קל ונוח.
&nbsp
איפה תהיה העלות תועלת שלך אז?
&nbsp
ואם אתה לא מאמין לי, תקרא מה קרה אחרי שעבר חוק נתוני התקשורת, שנתן למשטרה גישה למספרי שיחות, מסרונים, התכתבות מייל וגלישה של אנשים ללא צו בית משפט.
&nbsp
אתה יודע, אם אתה רוצה באמת שיותר פושעים יכנסו לכלא, למה שלא תפעל לביטול צורך בצווי חיפוש?
או ביטול כללים לטיפול בראיות?
&nbsp
הרי אלה דברים שנורה מפריעים למשטרה להכניס אנשים לכלא...

Miki Watts

New member
לגבי לגרור אנשים שלא קשורים, יש גם את נושא false positive

שלא ראיתי שהעלו פה בדיון עדיין, שזה זיהוי שגוי של טביעת אצבע מול מישהו לא נכון. גם אם רמת הדיוק תהיה 1 למיליון, זה עדיין אומר שיהיו 6 אנשים עם פוטנציאל לעלות בתור תוצאת חיפוש על טביעת אצבע למרות שאין להם כל קשר.
&nbsp
אם כבר זה משהו שהייתי רוצה לדעת איך הם מתכננים להתמודד עם false positive, אי אפשר להעלים את זה לגמרי ממערכות ביומטריות ואם מעלים את רמת הדיוק זה מתחיל לגרום למצבים של false negative, כלומר שטביעת האצבע היא אכן של אותו בן אדם, אבל התוצאה חוזרת כאילו היא לא שייכת אליו.

למעלה