בלון תבערה בוער נפל בגן ילדים מאוכלס במושב בשדות נגב =

בפעם המאה שוב אתה מסכים איתי

שהימין הרופס מפחד מהשמאל שמפריע לו לשלוט ולמגר את הטרור =
רק מטכל/שלטון בסגנון ימין קיצון זה הפתרון הנכון

ruven7

Active member
עזוב,אנשים מקשקשים

לכבוש את עזה, באמת.
ואז? מליון וחצי נבלות באחריותנו?

זה כי צהל מטומטם . פיקוד צהל מסוגל לחשוב רק על פעולה צבאית

אבל אין בצהל אף קצין בכיר ובוודאי לא הרמטכל או מזהי התהליכים שמסוגל לחשוב אסטרטגית , מה הפעולה הנחוצה .
אם ייגידו לצהל - תעשו ככה וככה , הם יעשו . אבל איזו מטרה להשיג הם לא יודעים .

סמוטריץ': "ה'סבב' הנוכחי בעזה חייב להסתיים בכיבוש מלא של עזה

סמוטריץ': "ה'סבב' הנוכחי בעזה חייב להסתיים בכיבוש מלא של רצועת עזה"
ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו כי על ישראל לכבוש את רצועת עזה בתגובה לירי המאסיבי לעבר שטח ארצנו.
סמוטריץ': "ה"סבב" הנוכחי בעזה חייב להסתיים בכיבוש מלא של רצועת עזה, פירוק חמאס מנשקו וחזרה לימים שלפני הסכמי אוסלו שבהם אנחנו שולטים שליטה מלאה ברצועה. כולל הקמת ההתיישבות בגוש קטיף מחדש. כל תרחיש אחר רק יקרב אותנו לסבב הבא, ולזה שאחריו, וחוזר חלילה".

https://www.0404.co.il/?p=166071

אתה לא אחד מאלה שמחכים לתגובת תוכן רצינית כי אתה

כמו שופר . אם לא נושף אדם אתה לא מוציא צליל .
אבל הצגת אתגר אז הנה תגובה

כיבוש קרקעי של רצועת עזה יעלה בהרבה קורבנות של חילי צהל , בהפצועים ובהוצאה כספית גדולה לישראל . על הפלסטינים אני שם ז**ן .
כשייסתיים הכיבוש אז 1.800.000 ערבים מסריחים יהיו באחריות ישראל . זה אומר לספק להם כל מה שכתוב באמנת ז'נבה .
סעיף 39
מוגנים, שאיבדו, עקב המלחמה, את פרנסתם, תינתן להם ההזדמנות למצוא עבודה בשכר. הזדמנות זו תהא שווה, מתוך כפיפות לשיקולי הביטחון ולהוראות סעיף 40, להזדמנות הניתנת לאזרחי המעצמה, שבשטחה הם נמצאים. נהג בעל סכסוך כלפי מוגן בשיטות פיקוח הנוטלות ממנו את האפשרות לכלכל את עצמו, ובפרט, אם מנעו אדם כזה, מטעמי ביטחון, מלמצוא עבודה בשכר בתנאים הוגנים, ידאג אותו בעל הסכסוך לכלכלתו ולכלכלת התלויים בו. לעולם רשאים מוגנים לקבל קצבות מארץ מוצאם, מהמעצמה המגינה או מאגודות הסיוע המוזכרות בסעיף 30.
וסעיפים רבים אחרים .

aaa123

Member
לא נראה לי שצריכה להיות בעיה למצוא לערבים מעזה עבודה בשכר

אחרי כיבוש עזה.
&nbsp
ההגיון אומר שמצבם ישתפר אחרי כיבוש עזה כמו שמצב הערבים תחת שלטון ישראל טוב יותר ממצב הערבים שלא תחת שלטון ישראל גם היום.

אני לא מעוניין בגורלם של הפלסטינים בכלל ושל אלה בעזה בפרט .

אני לא רוצה למצוא להם עבודה . לא רוצה לספק להם שרותים ככתוב באמנת ז'נבה . לא רוצה לספק להם זכויות ככתוב באמנת ז'נבה . אני אדיש להם ולגורלם , כל עוד הם לא פוגעים בישראל .
אם הם פוגעים בישראל צריך להחזיר להם לפי העיקרון האסטרטגי TIT 4 TAT ובלשון תנכית - עין תחת עין ועדיף 2 עיניים בתגובה .

ruven7

Active member
גם אני לא

הם לא מעניינים אותי,זו האמת.
וסמוטריץ' ידוע כבעל דעות קיצוניות.
מאד קל להגיד 'יאללה,בואו נכבוש את עזה'.
אבל זה ממש לא פשוט.

marabo

Well-known member
אז אל תכבשו את עזה

רק אל תיללו שהשדות שלכם נשרפים.

ruven7

Active member
שוב 'שלכם'

צריך לטפל ביד תקיפה ואפס סובלנות בעניין הזה.
כולל הכנסת כוחות במידתיות, התקפות אוויריות ומהלכים צבאייים שאני לא בקי בהם. וסנקציות על הכנסת אספקה.
אבל כיבוש מחדש יחזיר אותנו למצב בו היינו בעבר.
אבל סמוטריץ' יודע. נו.

marabo

Well-known member
אין לנו ילדים למלחמות מיותרות

אלף פעם כבר הכנסנו כוחות באופן "מידתי" לא יצא מזה כלום. אתה יכול לברר את התוצאות גם אצל הוריו של גולדין. הם ישבו בשקט כמה חודשים לכל היותר ואחר כך חזרו לתקוף באופנים שונים ומשונים, פעם זה מנהרות, פעם עפיפונים ופעם זה צוללנים או חלליות או משהו יצירתי אחר.
אם יוצאים למערכה כדי ליבש את הביצה כמו שמוטריץ' מבקש יש הגיון לסכן חיילים, אם לא, זה סתם מיותר, אז ישרפו עוד קצת שדות לחודש חודשיים ועם בא הסתיו זה יגמר.
לי באופן אישי איכפת מההתנחבלויות שלכם כמו שלכם היה איכפת מהישובים בגוש קטיף אבל אם לחשוב בצורה אסטרטגית נכונה אז סמוטריץ' צודק.

ruven7

Active member
אז נכבוש שוב את עזה,יופי

זה ממש יעשה לנו חיים קלים.
אין לזה פתרון,זה נבלה וזה טריפה.
הבנתי כבר את עמדתך לגבי 'ההתנחלויות שלנו'.
ובאמת לא היה איכפת לי מגוש קטיף.

ruven7

Active member
ואולי גם ניסוג מחיפה ויפו?להחזיר להם את הבית של סבא?

marabo

Well-known member
על חיפה אולי שווה להלחם

על הקומץ מטורפים הזויים שבחרו לגור בהתתנחבלויות שבניתם מסביב לעזה לא.
את הפרקטיקה הזו של אבחנה בין ישובים יהודיים בארץ ישראל שאפשר לוותר עליהם ולא להלחם לבין אלו שכן למדו ממכם.

ruven7

Active member
יפה שעל חיפה 'שווה להילחם'.אז אני לא צריך לצאת מהבית

marabo

Well-known member
אם אתה אכן מחיפה אתה יכול להיות רגוע

על חיפה כולנו נלחם, לא על התנחבלויות מיותרות שנבנו מתחת לאף של הפליטים בעזה.

marabo

Well-known member
אני יודע שלא היה איכפת לך מגוש קטיף

וזו בדיוק הסיבה שלא איכפת לי מהישובים שלכם שבחרו לגור עם בתי הרעפים האדומים והמדשאות המוריקות בדיוק מול מחנות הפליטים של עזה והם רואים בעיינים כלות איך אתם חוגגים על אדמותיהם השדודות בעוד הם נמקים במחנות הפליטים.
אני לא אמרתי שהכיבוש מחדש יהיה קל אבל היה צריך לחשוב על זה לפני אוסלו ולפני שנמסרה הרצועה לרשע"פ. אבן שטיפש זרק לבאר דורשת הרבה מאוד מאמצים כדי להעלות אותה מחדש.

למעלה