בילי שאלה אותי מה שלומי

בילי79

New member
שחר, לי אין כל קשר איתה בפורום

אם את נהנית מחוש ההומור שלה איתך, זה בסדר גמור. אני אינני שותפה להנאה זו.
אם תשימי לב שחר לא התערבתי בשיחות ביניכן
אני מצפה ממנה לאותו היחס.

Gali04

New member
בילי את מתעתעת

את ושחר השתמשתן במילים "בעלי" ו"אישתי" לאורך כל השרשור. השימוש במילים האלה היה בהומור ונבע משיבוש של האוטוקורט. 123* המשיכה את הקו ההומוריסטי, ששתיכן התחלתן בו. אין בכך שום פסול, שצד ג' מצטרף להומור שלכן.
&nbsp
בכללי, את בהחלט יכולה לבקש מגולש מסוים שלא להגיב כלפייך בציניות והוא מצידו רשאי, שלא לכבד את בקשתך.
&nbsp
במקרה הנ"ל, אותה גולשת פשוט זרמה עם הקטע ההומוריסטי, שאת בעצמך הכתבת, ולכן בקשתך תמוהה למידי ואף אינה במקומה כלל וכלל.

הי

ראשית התייחסתי למה שכתבת לגבי פסיכולוגים רגילים חשבתי שכמדומני יש סוגי טיפול שונים שאחד מהם הוא פסיכותראפיה שזה מה שלדברייך ניסית ואחד יותר בסגנון של תמר ונעמי שניהלו את הפורום שזו גישה פסיכולוגית ופחות פסיכותראפית לפי מה שהבנתי . אז למה לא לנסות סוגי טיפול שאת מתחברת אליהם?

בילי79

New member
היי קוסמת

פסיכותרפיה בתרגום מילולי הוא טיפול נפשי. (מיוונית פסיכו-נפש, תרפיה-טיפול).
כל אחד יכול ללמוד לימודים של שלוש שנים נדמה לי ולקבל תעודה בפסיכותרפיה.
יש פסיכותרפיה באמנות, פסיכותרפיה גופנית (שם שחר אולי יתנו לך חיבוק- האמת שגם את זה ניסיתי ולדעתי יש לשיטה הזו פוטנציאל להמון בעיות), פסיכיאטרים שלמדו פסיכותרפיה, ועו"סים שלמדו פסיכותרפיה וחלקם גם בהתמחות קלינית (ואולי עוד כמה שלא הזכרתי).

בישראל מתיר חוק הפסיכולוגים את השימוש בתואר "פסיכולוג", ואת העיסוק בפסיכולוגיה, רק למי שהוא בעל תואר "מוסמך" (כלומר תואר שני - .M.A) ומעלה בפסיכולוגיה, ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. האדם צריך להיות רשום בפנקס הפסיכולוגים שמנהל משרד הבריאות, וייתכן שהוא בעל היתר זמני מהמשרד לעסוק בפסיכולוגיה. החוק בישראל קובע: "לא יעסוק אדם בפסיכולוגיה אלא אם הוא פסיכולוג".
בישראל פסיכולוג יכול להיות מומחה באחד מהתחומים הבאים:
פסיכולוג קליני, חינוכי, התפתחותי, שיקומי, רפואי, וחברתי-ארגוני.

חוק הפסיכולגים תקף רק לגביהם, רק הם למעשה יכולים להגדיר עצמם כפסיכולוגים ורק הם רשאים להציע טיפול פסיכולוגי. ורק להם יש להם ועדת אתיקה וארגון הפ"י. (הסתדרות הפסיכולוגים בישראל).
זה מאוד מבלבל, במיוחד אם את מחפשת טיפול נפשי (בשיחות= פסיכותרפיה) ותיכנסי לכל מיני אתרים שמציעים מטפלים
המון המון סוגים של מטפלים ירשמו שהם מטפלים פסיכותרפיסטיים
מציעים טיפול נפשי, טיפול קצר מועד ועוד. חלקם גם פסיכולוגים, רובם לא.
פסיכולים לעומת זאת ירשמו על עצמם באיזו התמחות בחרו בפסיכולוגיה - קלינית (כמו נעמי) חינוכית (כמו תמר) וכו', ולעיתים גם יציינו בסוג ההתמחות את סוג הטיפולים שהם מציעים -
לדוגמא, טיפול פסיכודינמי, טיפול בילדים\מתבגרים\ הדרכת הורים, CBT, וכדומה.
ובאופן כללי, לאנשים עם בעיות נפשיות קשות מורכבות או ממושכות הייתי ממליצה, אם בכלל ללכת לטיפול- רק לפסיכולוגים.
כמובן שלטיפולים אחרים יש יתרונות אחרים. למשל - יש הרבה יותר מטפלים שאינם פסיכולוגים מפסיכולוגים. פסיכולוגים בדרך כלל גובים יותר, ממטפלים אחרים. פסיכולוגים משתמשים הרבה בשיחות - יחסית למטפלים באמנות, בוודאי ביחס לפסיכותרפיה גופנית או שיטות טיפול הוליסטיות שמשלבות שיחה.

ונגעת בנקודה חשובה - אני בוחרת מטפלים או שיטות טיפול שאינן אידאליות בשבילי
הבעיה שמלכתחילה אני מגיעה לטיפולים רק כשהמצב גרוע מספיק
אני בספק אם המטפלים מבינים זאת..

לא כל אחד יכול ללמוד פסיכותרפיה

אלא רק בעלי *תואר שני* באחד ממקצועות הסיוע.
את התרפיות השונות - (בדרמה , אומנות, תנועה, בע"ח, מוזיקה וכו') פוטנציאלית כן, כל אחד שלמד תואר ראשון רלוונטי (בתחום האומנות המדובר או באחד התחומים הנושקים לפסיכולוגיה) יכול ללמוד כלימודי תעודה או כתואר שני. אבל גם שם יש תהליך מיון ואנשים שאינם מתאימים אישיותית לא יתקבלו.

למה לא? תפרגני לעצמך!

האןטוקורקט שלי יצירתי באופן מחשיד לעתים... לפעמים אני חושבת שתכנתו אותו כמה חבר'ה גאונים- משועממים והן אלה ששתלו שם בכוונה את החלופות הללו!
חבל שלא כתבתי לי כמה מהדברים היותר מצחיקים שחלק תפסתי והספקתי לתקן לפני השליחה וחלק נשלחו ככה...

חייבת לספר:

התכתבתי עם חברה והיא כתבה לי שהיא רוצה להיות בזוגיות. התפלאתי כי חשבתי שהיא לא מעוניינת בקשר זוגי בחייה, אז כתבתי "רציני?". האוטוקורקט תיקן לי ל"אנחנו?"
שלוש נקודות....

לא נכוןןןןןןןןןןןןןןןןן

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

לאורה101

New member
אוי אוי אוי , זה מביךךךךך

גם אני שונאת את התיקון האוטומטי הזה, אמרת שהוא נקרא, אוטוקורקט?, הוא ממש משגע אותי לעיתים. אין מה לעשות כדי להמנע מזה? מבחינת טכנית?
&nbsp
חוץ מזה שחר אני שמחה לשמוע שיש דברים שעושים לך טוב ואני גאה ביכולת שלך לראות את זה ול'התחמם' לאור זה.
מובן הרצון לקבל חיבוק אמיתי מכל הלב והנשמה.
האם אין לך את זה מבעלך? חיבוק חברי ומקבל?
או שהכוונה היא ממישהי כמו חברת נפש?
&nbsp
אני אחבק אותך בכייף

יום טוב

למעלה