בדידות => דיכאון

tzachy

New member
ברור...

זה עובד אגב לשני הכיוונים, לידעתך.
אגב, המשתמש "גולש הונגרי2" כבר תפוס?

זה עובד בהרבה יותר משני כיוונים

רק שבמקרים מסוימים יש מקום לעלבון, כפי שניתן לראות היטב בתגובותיך(למשל),
ובמקרים אחרים לא.

puma141

New member
בלי

השיט שמתלווה למה שאתה אומר, אתה צודק.....טיעונים נכונים.

tzachy

New member
פומה?

למה את לא בעדי?...
(סתם... זכותך לחשוב אחרת ממני... זה אפילו מחדד לי יותר את המחשבה ולהבין מדוע אני צודק).

puma141

New member
חחחחח אני ממש

לא נגדך, אני סתם בעד דעתי.....:)
שמחה שאתה מרגיש מחודד...........

קלייטון.ש

Well-known member
מאחר וקושי משמעותי למצוא זוגיות הוא בעיה של מעטים

ורוב בני האדם מסתדרים בזוגיות כלשהי, לא נראה שיש טעם שהמדינה תתערב בנושא. מי שנמצא בדיכאון זכאי לטיפול פסיכולוגי במימון כלשהו של המדינה/קופת החולים. אולי שם עוזרים לו לברר את הקושי שלו למצוא זוגיות, אם הדיכאון שלו נובע מכך.

tzachy

New member
אני ממש לא מסכים איתך

ומינוי השרה לענייני בדידות באנגליה מחזק את מה שאני טוען (תופעת הבדידות הולכת ומתרחבת).
לפי ההגיון הנ"ל (שלך), המדינה גם לא צריכה לטפל בחולים במחלות נדירות, בהומלסים, בעוני ועוד כי זה "מיעוט".
בערך כמו שכתבתי למעלה, למדינה יש תפקיד רגולטורי, היא צריכה להתערב אם יש (במושגים כלכליים) "כשל שוק". אני טוען שיש כשלי שוק בתחום הזוגיות שניתנים לפיתרון ואגב, אני מאמין שבעוד X שנים, חלק מהדברים שהזכרתי ועוד דברים שחשבתי עליהם ולא הזכרתי (ועוד שלא חשבתי עליהם ולכן לא הזכרתי...) יקרו לטובת החברה ורחוותה. זה די צפוי והגיוני.
אגב, ראיתי תגובה שלך פעם ב5 וחצי בבוקר, אתה בחו"ל?

קלייטון.ש

Well-known member
בדידות לא תלויה בזוגיות

זו נקודה חשובה. אנשים ללא זוגיות לא בהכרח יסבלו מבדידות אם יש להם משפחה וחברים. לעומת זאת בתוך זוגיות אפשר לסבול מבדידות קשה.
אני לגמרי בישראל.

tzachy

New member
לכל כלל יש יוצא מהכלל

ובכל זאת, לטעמי, מי שבזוגיות (טובה ומתאימה) סביר שיהיה פחות בודד ממי שלא בזוגיות.
תמיד יש כאלה למשל שטוב להם/ן גם ללא זוגיות. סבבה בשבילם...
זוגיות היא לא פתרון קסם לכל הבעיות, אבל היא מרכיב חשוב בחיים (ע"ע פירמידת מאסלו כמשל).

puma141

New member
וכמה זוגות עם זוגיות "טובה ומתאימה"

אתה מכיר- בשורה התחתונה, אחרי שנים?
ברור שזוגיות היא מרכיב מאוד חשוב, בלי קשר לנדון בכלל!
המון זוגות הכי בודדים בעולם, בתוך הזוגיות...אולי יותר בודדים, ממה שאדם
שלא בזוגיות נמצא בה.
כי כשאתה בתוך זוגיות ואותה זוגיות לא ממלאה את מה שציפית לו ממנה,
אתה יותר בודד מבודד..........לבד.

tzachy

New member
מכיר המון

יכול להיות שיש התמרה (טרנספורמציה) ב"דבק" של הקשר.
אם בשלבים הראשונים זה למשל משיכה, אח"כ נושא הילדים, אח"כ תמיכה הדדית בגיל המבוגר וכד'.
ידוע שסטטיסטית גברים ונשים (לא רק גברים, כמו שיש פמינסטיות שטוענות (קראתי לפחות אחת כזאת)) שנמצאים בזוגיות חיים יותר ובריאים יותר וכן... יש יוצא/ות מהכלל (אני הזכרתי כאן לא מזמן גבר ואישה שחצו את ה100 וטענו שזה בזכות היותם לבד, ללא בן/ת-זוג), אבל אלו לא מייצגים...
יש הרבה זוגות שנמצאים בזוגיות לא מתאימה, כי התחתנו בגלל לחץ כזה או אחר, טעו בשיקול הדעת ועוד סיבות.

tzachy

New member
תודה +

תודה על האיחולים!
כנראה שככל שאבזבז פחות זמן באינטרנט (את, אני מנחש, לא מכירה (צעירה יחסית אלי): פעם היה דפדפן השם נטסקייפ, אז הייתי קורא לאינטרנט ב"שם חיבה": "אינטרנטסקייפ"...) כך כנראה אגדיל הסיכוי למצוא מישהי מתאימה.

לגבי השירים תודה גם כן, אבל אני לא מתחבר כ"כ לשירים עצובים (למעט כמה יוצאים מהכלל) ובכל זאת הנה 3 סירטונים. הראשון מתאים לרוח השירים שקישרת:
https://www.youtube.com/watch?v=wOSyYscrXLE

השני סתם משהו יפה (ולא קשור!), קטע אינסטרומנטלי מעולה של "הלילה הקודם" של החיפושיות:
https://www.youtube.com/watch?v=fm6LbvtcSKM

וזה לדעתי הכי מתאים כאן, מסתובב (אביב גפן עם מתי כספי):
https://www.youtube.com/watch?v=fGTfINnNVMg

אהה כן, אני חייב לציין שאת כרגיל מאוד נחמדה וחמודה אלי, אבל זה שאת בעד מרטין זו אכזבה קשה עבורי... שתדעי לך!

puma141

New member
לא יכולה כרגע להכנס ללינקים

מהפון המזו..... שלי...
אבל אתה אדם נחמד בעצמך, ו...מרטין?
הוא צריך חינוך מחדש, קשוח חחחחח

puma141

New member
הביטלס

אחלה שיר, למה לא שמת את השיר עצמו?:)
לא הכרתי את השיר של גפן וכספי...חביב!
בעיקרון לא מסוגלת להקשיב למתי כספי חוץ מאולי שניים שלושה שירים שלו!

tzachy

New member
תמיד השירים שלי אחלה...

גם שלך הרבה פעמים. הכרתי בזכותך כמה, יישר כוח על כך.
השיר של גפן, לטעמי, מאוד מוצלח. כמדומני גם מאוד הצליח. לדעתי הרבה בגלל העיבוד המאוד מוצלח (אם אני לא טועה, העיבוד נעשה ע"י מישהו שעשה עיבודים ללהקות מוכרות בחו"ל).
מתי כספי הוא, לטעמי, אחד המלחינים(/יוצרים) הכי מוכשרים שיש והיו כאן, אם כי גם אני לא בהכרח אוהב את כל שיריו.
השיר של החיפושיות the night before הוא כמובן להיט עתיק משנות השישים (הייתי אז ילד קטן ופחות הקשבתי למוזיקה, אבל אני אוהב הרבה דברים שנעשו בשנים הללו) שפול מקרטני מבצע עד היום (לפעמים) בהופעותיו.
הנה השיר:
https://www.youtube.com/watch?v=u0mQGH7cq4Y

הנה השיר עם הקליפ המקורי (כמדומני מתוך הסרט "help"):
https://www.youtube.com/watch?v=yARXtbTENgw

puma141

New member
גם אם הם מעטים-

מה שלא בטוח בכלל כמו שאתה רואה באתרים שונים היום, יש סיבה מוצדקת
לחשוב גם עליהם הם חלק מהחברה.
זה שהם מיעוט לא מבטל אותם, את הכאב שלהם, את הנסיון למצוא משהו שיקל עליהם-אם זה היה אפשרי. רק אם!

לגבי הטיפול הפסיכולוגי? אני כן מסכימה איתך דוקא....
כי כמו ששמתי את ה"אשמה" לזה במשהו חברתי עמוק יותר לכל האינדיבידואלים, אז אתה צודק בזה, כי זה אולי חלק משמעותי בפתרון.

dory141

New member
אני חושב שזה לא תמיד רע להיות אינדיבידואליסט

אני כזה, אבל עדיין קשוב לצרכי האחר. זה מבדיל אותי מאגואיסט. אותה משוגעת טענה שאני צריך להיות יותר אגואיסט וצעקה עליי למה אני מוותר לה ולאחרים בקלות מדי, על כל מני דברים. שוב, משוגעת עם תעודות. טוב, כשאמא שלך מגרשת שדים (כתחביב, היא הייתה יועצת משפטית) זה לא קשה במיוחד.

tzachy

New member
אכן, ההבחנה הזו חשובה

בין אינדיבידואליסט לאגואיסט...

נזכרתי מכתבה אתמול על דו"ח של ה-OECD לגבי חוסר לכידות בחברה הישראלית.
יש חברות שיש בהן יותר לכידות (מכל מיני סיבות) ואז יש פחות אגואיזם. אני חושב שדוגמא לזה היא יפן שבה, ממה שאני זוכר, יש אחוז נמוך מאוד (יחסית) של עורכי-דין, אני מניח גם בגלל שיש פחות חוסר אמון, סיכסוכים וכד'.

למעלה