אתמול בפעם הראשונה שמחתי שהורי עזבו את רוסיה

SupermanZW

Well-known member
אני לא האדם הנכון לשאול אותו, צריך לשאול מי שחי ברוסיה ב25

השנים האחרונות. אני יודע רק מה קרה, לא למה.

מצטרף לדעתך

ברור שבמהלך חיים פוגשים כל מיני טיפוסים, אבל בסה"כ יוצא לי לפגוש יותר נחמדים ואדיבים מאשר אלימים, אנטיפטים או כאלה שלא סובלים אותך ומחזיקים לך אצבע משולשת בכיס.

beatman

Member
הפתיע אותך ?

הרי התעלמת כל הזמן מהאנטישמיות ברוסיה בטיעון שאתה ומשפחתך לא חוויתם את זה כאשר גרתם שם.

הם מעולם לא הסתירו אותו

157cm

New member
So...

Why you do not renounce on Israeli citizenship as a result of hate comments in Israeli media?

Astroo

New member
התייחסות

יש הבדל בין וויתור על האזרחות היחידה שיש לי לבין קבלת אזרחות נוספת. כמו כן, מעולם לא נתקלתי כאן בגל כזה של שנאת מוות.

beatman

Member
יש לך דוגמאות לשנאת המוות ?

ראיתי בינתיים תוכניות 60 דקות, הערב עם סולוביוב, מה ששאול נתן ועוד איזו תוכנית שלא זוכר את שמה שההורים ראו.
היתה ביקורת חריפה על ישראל ולעיתים כל מיני הנפצות הזויות, אבל לא נתקלתי שם באנטישמיות/שנאת מוות נטו.
בתגובות ביוטיוב וברשת השנאה כמובן שופעת ומקבלת תמיכה רחבה מאוד מבחינת הלייקים.

beatman

Member
תודה

ראיתי בערוץ הרוסי הראשון איזו תוכנית ביום שני בערב והמגיש ממש רתח עלינו, חלק היו באותו קו ואחד דווקא אמר שיש לנו זכות להגנה עצמית ואין לנו אשמה בהפלת המטוס והמגיש תקף אותו חבל"ז.

Astroo

New member
זו דווקא תכנית יחסית מאוזנת

הופתעתי לטובה, יחסית למה שראיתי בערוץ הראשון הרוסי ובערוץ Россия.

TaL53

New member
כמו שאמרתי תמיד

האנטישמיות הרוסית היא פונקציונלית- כשהיהודים מתנהגים יפה אז רק 'מזכירים' להם להמשיך להתנהג יפה. כשהיהודים מתנהגים לא יפה.. הכל נשפך החוצה.

Astroo

New member
הישראלים לא יותר טובים

אנחנו (העולים מרוסיה) טובים בעיניהם רק כשאנחנו יודעים את מקומנו ויושבים בשקט בתפקידים הזוטרים שלנו. הנה היום באתר וואלה יש כבר טוקבקים שקוראים לא להשכיר דירות לעולים מרוסיה.
המסקנה: לעבור מכאן לארה"ב וקנדה. לא לחזור לרוסיה חו"ח ולא להישאר כאן, מי שיכול. רוסיה היא אם חורגת מרושעת, וישראל סתם מדינה זרה עם רמת חיים נמוכה שנמצאת כל הזמן על סף מלחמה.

TaL53

New member
אתה אוהב לרקוד על שתי

החתונות. מצד אחד במשך שנים עצמת עיניים על האנטישמיות ברוסיה וטענת שלא היה ולא נברא ( ומנגד טענת שמדינת ישראל כמעט מפעילה אפרטהייד כלפי העולים). יחד עם זאת משום מה רק עכשיו נזכרת להודות שבסופו של דבר ההחלטה לעזוב את רוסיה הייתה נכונה.
&nbsp
גם במקרה שהצגת, שלא ראיתי ואין לי מושג מה היה שם, מדובר בטוקבקים, להבדיל אלף אלפי הבדלות לגורם המפמפם עכשיו נגד ישראל (ומעבר לכך) בתקשורת הרוסית.

Astroo

New member
מעולם לא טענתי שאין אנטישמיות ברוסיה

זה שיש שם אנטישמיות וזו מדינה די מרושעת, לא אומר שאני סולח לישראל על היחס שהעולים בברית המועצות קיבלו כאן בשנות ה-90, ועל עצם העובדה שישראל מנעה מאיתנו את האפשרות להגר לארה"ב ב-1990.

Astroo

New member
אכן, לא היתה אנטישמיות רשמית עד לאחרונה

וגם עכשיו אין, אבל יש אנטי-ישראליות.
לגבי האנטישמיות ברמה העממית, היא התחילה שוב להרים את הראש על רקע האירועים באוקראינה והמלחמה בסוריה.

TaL53

New member
אנטישמיות הייתה וישנה

ברמה הממשלתית היא פונקציונלית ונועדה יותר לענות על צרכים פוליטיים ולאותת ליהודים 'לדעת את מקומם' (עע הסרט על השתלטות הרוטשילדים). האנטישמיות העממית הייתה קיימת מאז ומעולם ואין לה שום קשר לעניין אוק' (אם כבר הטענה הרשמית של הממשל היא שברוסיה לעומת אוק' ה'פשיסטית' אין בכלל אנטישמיות).

למעלה