אני ילדה מחוננת!,

מצב
הנושא נעול.
אני ילדה מחוננת!,../images/Emo85.gif

אני ילדה מחוננת!,

שלום, שמי דנה עקיבא ואני ילדה מחוננת, אני לומדת במכללת "אורנים". ברצוני לומר דבר אחד אתם, ההורים מצפים מהילדים המחוננים יותר מדי, אז- מה אם אנחנו מחוננים!, עדין אנחנו ילים רגילים!, ואנחנו לא צריכים לשמוע כל הזמן את המשפט:"אם היית ילדה רגילה!" אז אני מבקשת מכם אנא תפסיקו אם זה!!!
ב-
מראש ילדה ש11ה

לי Li

New member
היי

אני ילדה מחוננת!,

שלום, שמי דנה עקיבא ואני ילדה מחוננת, אני לומדת במכללת "אורנים". ברצוני לומר דבר אחד אתם, ההורים מצפים מהילדים המחוננים יותר מדי, אז- מה אם אנחנו מחוננים!, עדין אנחנו ילים רגילים!, ואנחנו לא צריכים לשמוע כל הזמן את המשפט:"אם היית ילדה רגילה!" אז אני מבקשת מכם אנא תפסיקו אם זה!!!
ב-
מראש ילדה ש11ה
היי
גם אני נערה מחוננת, אבל ההורים שלי אף פעם לא אמרו לי "אם היית ילדה רגילה" להפך, הם אהבו את העובדה שאני מחוננת והתגאו בי. על כל מבחן של מחוננים שעברתי מגן חובה דרך כתה ג', לכתה ה', ולכתה ו ומשם לכתת המחוננים הם כל פעם תמכו והיו שמחים שאני מחוננת. נכון, רמת הציפיות שלהם ממני גבוהה, אבל למען האמת, רמת הציפיות שלי מעצמי אפילו יותר גבוהה משלהם ממני. אני מסכימה שזה מעצבן שההורים אומרים על ציון של 98, זה לא יכול היה להיות 100? אבל לעיתים הם סתם אומרים את זה בצחוק, אם זה מעצבן אותך, את יכולה לדבר עם הורייך כפי שאני עשיתי. לי אישית הם לא מעירים מאז שעליתי לכתה ז, הם שמים לב לציונים ורואים שאני מסתדרת בכוחות עצמי, אז הם מתענינים אבל לא חוקרים ולא מתערבים, כל עוד הציונים שלי נשארים טובים אין להם בעיה.

העלית פה שתי נקודות חשובות

אני ילדה מחוננת!,

ב-
מראש ילדה ש11ה
העלית פה שתי נקודות חשובות
אחת היא הפרפקציוניזם והציפיות הגבוהות של ההורים, והשניה היא הבעת אי-שביעות רצון מצדם על היותך חריגה/לא רגילה. מה שמשותף לשני הדברים היא התחושה שמה שאת לא עושה, אף פעם לא מרוצים ממך ונותנים לך פידבק על כך. זו תחושה לא נעימה להרגיש שזה מה שכל הזמן משדרים לך, ומי כמוני יודעת. בסופו של דבר, ההורים שלך רק רוצים את הטוב בשבילך ולוחצים עליך בגלל שהם רוצים שתגיעי הכי רחוק שאפשר, ומצד שני רוצים שתשלבי הכי טוב בחברה בה אנחנו חיים ומתוסכלים מכך שאת חריגה. הם לא צודקים בדרך הפעולה שלהם, הם טועים, והדרך הטובה ביותר לגרום להם להבין את זה היא לעשות איתם שיחה פתוחה בה תסבירי להם בדיוק איך את מרגישה, ואם את מרגישה שזו תבנית שחוזרת על עצמה ושוחקת את עצמה, שלחי אותם לפה. לפעמים שמיעת הדברים מצד שלישי ונייטראלי היא יותר משכנעת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה