אם אתם קונים גבינת גד 30 אחוז שומן

superman1234

New member
מפעל מזון רציני לא מחכה "למקרה" כזה או אחר שיגרום בעקיפין

לשיפור המוצר או את חיי המדף של שלו. לזה יש לו ממחלקת פיתוח מוצרים, עם טכנולוגי מזון שזה תפקידם.
גם לפני שהתקנה חייבה את יצרני המזון, היו יצרנים שייצרו מוצרים עם אטימה מלאה בגלל הצורך הטכנולוגי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי בישראל לא כל המפעלים רציניים, כי לא אצל כולם זה קרה לבד

אבל כפי שכתבת, אכן היו כאלה שעשו זאת ביוזמתם, כי יש לזה יותר מיתרון אחד וזה טוב לכולם. זו בדיוק הנקודה שלי...

רוב הזמן נח

Well-known member
מישהו זוכר את התקופה שקרטון חלב או מיץ...

היה צריך לפתוח אותו ישירות?
לא היה לו פקק.
&nbsp
ואז כל מיני חברות התחילו לייצר ולמכור פקקים כאלה שפשוט מנקבים איתם את הקרטון ואפשר ככה לסגור אותו ולפתוח בעזרת הפקק.
&nbsp
עד שהחברות הבינו שזה לא עסק ככה והתחילו בעצמם לייצר את האריזות האלה עם פקק.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
כמובן...
וגם קרטוני שוקו קטנים, של יוטבתה למשל

למעשה אני זוכרת גם את התקופה שחלב היה רק בשקיות... וכשנכנס לשוק החלב בקרטוניות עוד לא היה ערוץ מסחרי ולכן שידרו רק "תשדירי שירות" מטעם מועצת החלב. באחד מהם כיכבה יעל בר זוהר החמודה, אז עוד ילדה אלמונית. קיוויתי למצוא אותו ביוטיוב, אבל לא...

superman1234

New member
חחחח ולפני השקיות הוא נמכר בבקבוקי זכוכית עם "פקק" שעשוי

מפויל אלומיניום. ולפני כן הוא נמכר מתוך מיכלים מבית לבית, [מכאן הגיע ש.ע חלבן] שלפעמים בכדי "לשפר" את טעמו הוא הוסיף קצת מים מהברז שבחצר.
ממליך לקרוא את הספר הראשון בסדרת "חסמבה", איך אהוד השמן השקה את השוטר הבריטי ג'ון תומפסון בסיד במקום חלב מהמיכל.

רוב הזמן נח

Well-known member
יש כתבה באיזה אתר, נראה לי ווינט..

שממש בתחילת הדרך שהתחילה התעשיה הזאת היו צריכים להחליט באיזה חלב ישתמשו. פרות או עיזים. (בישראל)
ובהחלטה שירירותית פסלו את חלב העיזים כי חשבו שהוא חומצי מידי.

נראה לי שכל תעשית השוקו צריכה לומר להם תודה. בכלל יתכן שלא היו ממציאים את השוקו, אם היו מלכתחילה בכל מקום בעולם משתמשים בחלב עיזים. כי הרי שוקו נועד לשכנע ילדים לצרוך את חלב הפרה, על ידי שינוי טעמו. כי לחלב פרה טעם די מגעיל.

trilliane

Well-known member
מנהל
ידוע, אבל זה היה כבר לפני תקופתי
אם כי בדירה שכורה ישנה

שגרתי בה הייתה עדיין דלת קטנה בקיר לבקבוקי החלב...
מתברר שזה היה קטע חיפאי:
http://www.nostal.co.il/Site.asp?ta...9%EF&portal=%E3%E9%F8%E4%20%E5%E1%F0%E9%E9%EF
&nbsp
כיום יש בקבוקי חלב מפלסטיק, למשל של יוטבתה, והם מחזיקים זמן רב. אפשר למצוא כאלה עם תאריכי תפוגה של חודש לערך. המחיר בהתאם...
אני קונה אותם לפעמים רק במבצעים.

רוב הזמן נח

Well-known member
תתחילו לנסות חלב עיזים

זה כבר קיים זמן רב ויש כאלה שעדיין לא ניסו ולא מבינים את ההבדל בינו לבין חלב הפרה.
הבדל של שמים וארץ.

trilliane

Well-known member
מנהל
למה אתה חושב שאנשים לא מנסים? לא כולם חולים עליו כמוך

באופן אישי אני לא אוהבת טעם של חלב עיזים ומוצריו. לא, אין לי בעיה עם טעמו של חלב פרה, ושוקו קיים בלי שום קשר. מכירה אישית ילדים שניגשים למקרר ומוזגים לעצמם סתם כך חלב פרה בלי כלום, כן כן, זה טעים להם. אז די לקשקש. הבנו שאתה מכור לחלב עיזים, סבבה, תהנה. תפנים שלא כולם כמוך.

רוב הזמן נח

Well-known member
לא נראה לי שיש לי טעם מיוחד

שקבעתי שחלב פרה מגעיל. נראה לי שרוב האוכלוסיה לא בדיוק חושבת שזה משקה טעים. בו נגיד בארוחה יותר מכוס אחת זה סבל. חלב עיזים אפשר בקלות לגמור ליטר שלם בלי בעיה ועוד לרצות עוד.
&nbsp
אני לא יודע למה, אבל לא משנה החברה (בכל חברה לחלב פרה טעם קצת שונה. גם בעיזים זה ככה)
תמיד לחלב פרה יש טעם לוואי מגעיל.
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
מה שנראה *לך* אינו רלוונטי למציאות

ואנשים ששותים יותר מליטר חלב בבת אחת, לא משנה מאיזו חיה, הם המקרה הנדיר.

רוב הזמן נח

Well-known member
חחח... לא חייב בבת אחת..

אבל לגמור ליטר בשתיה לא רציפה במשך שעה או פחות, זה לא בעיה. יש כאלה שישתו יותר.
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
עדיין נדיר. רוב האנשים לא שותים אפילו ליטר חלב ביום

רוב הזמן נח

Well-known member
כי רובם לא שותים חלב עיזים

מתחילים לשתות מהבקבוק ואי אפשר להפסיק

&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, זה אתה. שוב משליך את טעמך האישי על הכלל...

רוב הזמן נח

Well-known member
היום הגיע האחראי הקבוע על המוצרים האלה

אז הראתי לו. עדיין היו שם מוצרים עם הבעיה הזאת. אני מניח שמחר כבר לא יהיו.

רוב הזמן נח

Well-known member
ואם שואלים אותי, זאת מתחילה להיות רשלנות גם של הסניף

אם מאתמול כולם שם כבר היו מודעים לבעיה והיום עדיין היו שם המוצרים עם הסגירה הפגומה.
&nbsp
אבל בו נגיד שהאיש הקבוע שאחראי שם לא היה אז, והגיע רק היום, אז ממחר הבעיה הזאת כבר אמורה להעלם מהסניף.
נקווה. בנתיים מה שמעצבן אותי אישית זה שרציתי לקנות את המוצר הזה וזה לא התאפשר בגלל הבעיה.
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
מתחשק לי לגשת לסניף הבא הקרוב, שהוא לא ממש רחוק..

ולבדוק אם גם שם יש את הבעיה במוצרים האלה.

אם יש כאן מתנדבים לבדוק בסניף שלהם, אז יהיה מעניין לדעת אם גם שם יש בעיה.

למעלה