אך איך אני מקנא בצפון קוריאה.

tgranot

New member
אם זה היה שבע או שמונה מיליון....

היית ממשיך לשגל עזים מאחור בהרי אררט כמו אבותיך..

תחשוב על זה..

מי שלא יישר קו עם המדיניות של השליט

אכן יריח פרחים מלמטה.
אצלכם בישראל למשל ברוח השיטה הצפון קוריאנית צריך לחוקק חוק שכל אזרח ללא הבדל בין גזע מין ודת והיה ויכריז על ששת הימים ככיבוש תישלל ממנו אזרחותו והוא יגורש ממדינת ישראל.

תגיד ליאו. ראית פעם איך מוחזקים אסירים מחבלים טרוריסטים

בבתי הכלא בארה"ב או בטריטוריה בה ארה"ב נמצאת?
אני לא חושב שאתה בתור אזרח ישראלי נמצא בפוזיציה של להיות "מתוחכם" או ציני.
הרי אצלכם המחבלים הקרויים בעגה הדבילית שלכם "אסירים בטחוניים" חיים בבתי הכלא בתנאי פנימיה לנוער אלים במצוקה.
אתה יודע מה? הלוואי שלנוער אלים במצוקה יש תנאים כמו שהמחבלים הרוצחים מקבלים.
הם מקבלים הכל. כולל לימודים.
אם אתה רוצה לקבל תואר תרצח יהודי ותיתפס ואתה מסודר.

ובכן ליאו באמת תסביר לי מה נראה לך יותר פגום?

להכניס למחנה לחינוך מחדש שמאלנים שסרחו או להעמיד למשפט ולגרש יהודים שמצטרפים לאירגונים אנטישמיים הקוראים להחרים את מדינת ישראל.
או לאפשר לרוצחי יהודים תנאי מאסר בקבוצות,טלפונים ניידים, לפט טופים, עיתונים,טלויזיה,
ארוחות שחיתות ,לימודים לתואר אקדמי, ומפגשים עם בני משפחה בין כותלי הכלא.

הפרבולה

New member
לא הייתי רוצה לחיות במשטר פחד כזה

כשיש לך גייס חמישי וגייס שישי שיושבים לך

על הווריד אין ברירה.
כשאין ברירה אז אין ברירה.
פתאום כל ההומניזם האידיוטי צף כמו חרא על פני המים.
אם לא תבצע מהלכים קשים נגד חתרנות האוכלוסיה העויינת אתה תיפול.
פשוט מאוד, בסיסי מאוד.

אז אפשר לאמר, שאתה בעד צפון קוריאה

רק אם אתה תהיה בצד של קים ג׳ונג און. אחרת, אתה תהיה נגד. האם אני צודק?

צפון קוריאה באופן אישי לא מעניינת אותי

מה שמעניין אותי זה המדיניות של השליט נגד המתנגדים לו.
יש במדיניות הזאת אספקטים שניתן להשתמש בהם כדי לטפל באוכלוסיה עויינת בבוגדים ובכל מי שלא מיישר קו עם מדינת ישראל היא בראש ובראשונה מדינה יהודית ורק אחרכך היא גם דמוקרטית.

עויינים ובוגדים זה עניין של נקודת מבט

והסדר עדיופויות שקבעת, כלומר קודם כל יהודית ורק אחר כך דמוקרטית - זו הפרשנות האישית שלך ואין לה, עדיין, שום עוגן בחוקי מדינת ישראל.

כאן אתה טועה. מגילת העצמאות אינה ניתנת לפרשנות אישית

מגילת העצמאות היא מניפיסט מדוייק וברור המגדיר את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי בארץ ישראל.
אין כאן מקום לפרשנות על מהותה והגדרתה של מדינת ישראל.

אכן, מגילת העצמאות לא משאירה שום מקום לפרשנות

׳מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. מדינת ישראל תהא מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של האומות המאוחדות בהגשמת החלטת העצרת מיום 29 בנובמבר 1947 ותפעל להקמת האחדות הכלכלית של ארץ-ישראל בשלמותה.׳
&nbsp
׳תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה׳
׳תהיה מושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום׳
׳שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה׳
׳חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות׳
׳תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות׳
&nbsp
בקיצור: כל מי שמתנגד לעקרונות האלה, שהם עקרונות דמוקרטיים עם שמירה על זכויות המיעוטים - על פי טענתך, כמובן, הוא בוגד.

אתה מאכזב אותי איש פשוט.

אני הראשון שתומך בדמוקרטיה בחופש דת ופולחן.
זה כלל לא קשור לויכוח ביננו.
אני כמובן שלא כמוך ולהבדיל אלף אלפי הבדלות לא תומך בחופש דת ופולחן למי שמנצלים את הדת כדי לרצוח יהודים או ללמד את הנוער שפלשתין היא מהים ועד לנהר וליאהוד אין מקום בפלשתין.
כאן להבדיל אלף אלפי הבדלות ממך אני תומך בחוקים אחרים בדרכים אחרות כדי לטפל בגורמים עויינים שמטיפים לרצוח יהודים ובאנשים כמוך שתומכים בפעילות הזאת בשם חופש הדת והפולחן.

אתה מאכזב אותי, חוח

מעולם לא תמכתי באנשים שפוגעים באנשים אחרים, בשם חופש כזה או אחר וגם לא בם חופש כזה או אחר.
&nbsp
למעשה, תמיד תמכתי במי שמנסה לפגוע באחרים.
&nbsp
למעשה, הדבר היחיד שאני מתנגד לו, זה פגיעה בחפים מפשע, אפילו כם הם שייכים לקבוצה באוכלוסיה, שיש בה מי שמנסה לפגוע באחרים. וזה כולל התנגדות שלי לפגיעה, באנשים שמקנאים בצפון קוריאה.

evglev1

Well-known member
מנהל
הא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; ממש על ההתחלה

כלומר מי שמתנגד לחוק השבות ורוצה גם עקרונות קליטת מהגרים ללא הבדלי גזע ולאום הוא בוגד שמתנגד למטרות שלשמן המדינה קמה.

מדינת ישראל, לפי מגילת העצמאות, מושתתת על 2 עקרונות מרכזיים:

מקלט ליהודים מכל העולם - קיבוץ גלויות, הבא לידי ביטוי ב׳חוק השבות׳ ומדינה דמוקרטית שוויונית ל׳כל אזרחיה׳.
&nbsp
אם חשוב לך, למצוא הגדרה למילה ׳בוגד׳ ולבסס אותה על היחס למגילת העצמאות, אז בוגד הוא מי שמתנגד לאיזה משני העקרונות האלה. אחרת, ההגדרה שלך, אם לאמר מאוד בעדינות, לוקה בחסר ופוגעת במגילת העצמאות.
&nbsp
בהצלחה.

הפרבולה

New member
2 העקרונות סותרים אחד את השני.

לפי העקרון השני "שוויון לכולם" פרושו לאפשר לאחמד מסכנין להעלות ארצה את בן דודו מירדן+ סל קליטה, אבל אז זה יסתור את העיקרון הראשון של חוק השבות שרק יהודים יכולים להתאזרח פה ללא הגבלה.

ובעניין קליטת מהגרים

תכניס לך טוב טוב לראש: אף אחד לא חושב שישראל צריכה לשאת בנטל של קליטה של אנשים שבורחים ממדינות אחרות בעת מצוקה.
&nbsp
אבל, כשאנשים בורחים ומבקשים מקלט, קודם כל נותנים להם אותו, עוזרים להם להשתקם ומחפשים איך לאפשר להם לחזור הביתה, או למצוא בית חדש, במדינות שבהן יש מקום מספיק לקלוט אותם.
&nbsp
זה מה שנכון לעשות, זה מה שהיינו רוצים שיעשו עבורנו, כשברחנו מאירופה ומאימי השואה.

evglev1

Well-known member
מנהל
בכל זאת לא צריך את מודל צפון קוריאה

ארה"ב הייתה מספיק חכמה להחזיק את פולארד 30 שנה בכלא ואת הזוג היהודי שמכר את סודות הגרעין לבריה"מ להוציא להורג. רק בישראל הומצא שחופש הביטוי כולל את זכות האופוזיציה לבגוד.

למעלה