איך מבצעים התקנת WIN10 OEM מחדש על אותו מחשב אך עם דיסק חדש? או המלצה לתוכנת Cloning חינמית עובדת.

Haim_Gds

Member
קניתי NUC7 משומש (מחשבון קטנצ'יק עם צריכת חשמל של 15 וואט) לשימוש כ NAS ולהורדות. המחשב בא מותקן עם WIN10 שאני חושב בגירסת OEM. קניתי דיסק חדש וניסיתי לבצע Cloning של הדיסק הקיים לדיסק החדש ולא הצלחתי (ניסיתי מספר תוכנות של Cloning לדיסק) כך שאצטרך להתקין מחדש את ה WIN10
-אשמע לעיצה איך קוראים את המספר של WIN10 ואיך מזהים במדויק את גירסת ה WIN10 שמותקנת.
-אפשר המלצה לתוכנת Cloning חינמית עובדת. הייתי שמח לתוכנה שיכולה לבצע Cloning ל Partition ולא רק לדיסק כי יכול להיות מצב בו אצטרך להעביר את מערכת ההפעלה מדיסק גדול לדיסק קטן יותר.

HelpSupport

Active member
איך ביצעת את השיכפול ואילו תוכנות ניסית?
האם ניסית ? https://rescuezilla.com
בגדול כל תוכנות הגיבוי המאפשרות שיכפול ניתן גם לבצע גיבוי למחיצה בודדת - אבל עם שיחזור מחיצה בודדת לדיסק חדש לא תצליח אף פעם לאתחל את המערכת.
לבדיקה איזו מערכת יש לך - השתמש בפקודה Winver בשורת ההפעלה.

ליצירת זכרון הבזק (Disk on key) העזר בקישור

Haim_Gds

Member
תודה רבה, בסופו של דבר השתמשתי ב Macrium Reflect שניתנת ל 30 יום בחינם. עשיתי Cloning מהדיסק SSD המקורי של 250 ג'יגה ל M2 של 500 ג'יגה שהרכבתי על המחשב. כמובן שאחרי ה Cloning הדיסק הפך ל 250 ג'יגה אז השתמשתי ב MiniTool Partition כדי להחזיר אותו לגודל המקורי ואז החלפתי את הדיסק SSD המקורי של 250 ג'יגה ל 1TB.

זו לא פעם ראשונה שאני עושה את ה Cloning, במחשב אחר שמריץ ווינדוס 7 אני משתמש ב minitool partition shadowmaker כל שבועיים כדי לגבות את הדיסק של מערכת ההפעלה. ניסיתי את זה ב NUC אלא מה, הגרסאות החדשות של shadowmaker לא מאפשרים את הפעולה ללא רישיון והגירסה הישנה לא מצליחה לעבוד עם ווינדוס 10 שמותקן עליו. הבעיה ממשיכה לי כי קניתי M2 של 1T ורציתי לשכפל את ה M2 המותקן ל SSD חיצוני ואז לשכפל אל ה M2 החדש, אני מקווה כי זה יגיע בשבועיים הקרובים לפני שה Macrium Reflect יגמר...

לבדיקה איזו מערכת יש לך - השתמש בפקודה Winver בשורת ההפעלה.
תודה, אני מכיר. השאלה שלי הייתה איך אני יודע איזה גירסת תוכנה מדוייקת מותקנת אצלי כדי לדעת מה אני צריך להוריד מהאתר של מיקרוסופט. עם הגירסה הלא נכונה המפתח שלי לא יעבוד. זה מה שאני רואה (לדוגמה, זה לא ה NUC) ואני לא מצליח להבין אם זה Home, Pro ,Enterprise או Education
1710336541156.png

HelpSupport

Active member
אתה יכול להוריד את הגירסה האחרונה שהיתה חינמית 8-0-7279 מהקישור

השוני בין החינמית לזו בתשלום
The free version does full and differential backups, but not incremental as do the paid versions
קבלת תשובה - Windows 10 Home

haimgds

Member
תודה על העזרה אך לא עובד...
אתה יכול להוריד את הגירסה האחרונה שהיתה חינמית 8-0-7279 מהקישור
ניסיתי את זה היום כשהגיע סוף סוף הM2 החדש, הגירסה החינמית לא מבצעת Cloning בכלל אלא רק גיבוי/שיחזור לקובץ. אחרי הרבה חיפושים, התקנה והסרה של תוכנות ודיי הרבה קללות מצאתי משהו שכן עבד EaseUS Partition Master 13.0. התוכנה עובדת אבל ביצוע ה Cloning מתבצע בזמן איתחול ולא כאשר ווינדוס רץ.

אז העתקתי את ה M2 של חצי ג'יגה ל SSD של חצי ג'יגה ->החלפתי את ה M2 של החצי ג'יגה ל M2 של ג'יגה->העתקתי את ה SSD של חצי ג'יגה ל ל M2 של ג'יגה. לקח במפתיע מעט זמן אבל ניתקלתי במשהו מוזר. כשהעתקתי את ה SSD של חצי ג'יגה ל ל M2 של ג'יגה הדיסק שנוצר היה של חצי ג'יגה, כשהגדלתי אותו באמצעות Extend volume ב Disk management דיסק הגיבוי(?) של מערכת ההפעלה הופיע כדיסק נוסף. איך ניתן להעיף אותו?
1712863328073.png

Omnicide

Member
תודה על העזרה אך לא עובד...

ניסיתי את זה היום כשהגיע סוף סוף הM2 החדש, הגירסה החינמית לא מבצעת Cloning בכלל אלא רק גיבוי/שיחזור לקובץ. אחרי הרבה חיפושים, התקנה והסרה של תוכנות ודיי הרבה קללות מצאתי משהו שכן עבד EaseUS Partition Master 13.0. התוכנה עובדת אבל ביצוע ה Cloning מתבצע בזמן איתחול ולא כאשר ווינדוס רץ.

אז העתקתי את ה M2 של חצי ג'יגה ל SSD של חצי ג'יגה ->החלפתי את ה M2 של החצי ג'יגה ל M2 של ג'יגה->העתקתי את ה SSD של חצי ג'יגה ל ל M2 של ג'יגה. לקח במפתיע מעט זמן אבל ניתקלתי במשהו מוזר. כשהעתקתי את ה SSD של חצי ג'יגה ל ל M2 של ג'יגה הדיסק שנוצר היה של חצי ג'יגה, כשהגדלתי אותו באמצעות Extend volume ב Disk management דיסק הגיבוי(?) של מערכת ההפעלה הופיע כדיסק נוסף. איך ניתן להעיף אותו?
צפה בקובץ המצורף 101700
קליק ימני על המחיצה> Change Drive Letter and Paths י>Remove

haimgds

Member
זה מה שמותקן אצלי, עדיין לא מבין מה הקשר

קבצים מצורפים

• 1712953246546.png
    1712953246546.png
    KB 59.7 · צפיות: 0
למעלה