איך הם נרדמים? סקר!

שי ז.

New member
אצלנו זה סיפור

בסביבות 6-7 בערב יורדים לגינה, מקלחת, בקבוק דיסה ואז מתחילים לשחק ולהשתולל עד שהיא מחליטה שהיא עייפה (זה יכול להיות בין 9 ל 1 בלילה). אז או שהיא פותחת את הספה שלה, תופסת אצבע והולכת לישון או אם היא לא מוכנה לישון שמים אותה בלול מול הטלויזה עם אחד הדיסקים שלה ויוצאים מהחדר (תוך כ 10 דקות היא הולכת לישון). אחרי שהיא נרדמת טוב מעבירים אותה למיטה שלה.

עם אבא

כשעוד היינו בהריון, התפללתי שאני אוכל להרגיע את הילדים שלי. משום מה ביכולת ההרגעה שלי אותם נתפסה אצלי מהות ההורות. וכיום, אני מתחנן מאישתי שתמסה להרדים את איה- וכלום. בוכה, משתוללת, נאבקת. ואז אני בא, ותוך שניה עד חמש שניות- ישנה. עם זה לא ממעשיו המופלאים של אלוהים- אז יש לו מתחרה צמוד....

אצלנו בשעה 1930-2000 אמבטיה

עם המון שפריצים והשתוללויות, כמובן שאחרי האמבטיה מלבישים פיג'מה עם דובים, אוירונים ... אוכלים דייסה של מטרנה, דבר ראשון מכניסים לפה את ה
אוטומטית ברגע שהוא נכנס לפה, היידים עולות למעלה ומתחילות לשחק בשיער (מחלה כמו שלי), נותנים
שמים את הראש על הכרית בסלון, רואים קצת טלויזיה ו-
כמובן שמכבים את
ואם היא לא כל כך עייפה אז אני מספרת סיפור או שרים שירים ביחד

ode

New member
נושא כאוב...

אצלנו בסביבות 20:30 – אמבטיה , אח"כ מבלים עוד איזה שעה בסלון ביחד. בערך ב- 21:30 בקבוק דייסה ובשעה 22:00 נכנסים למיטה. ועכשיו מגיע החלק הכאוב: דניאל לא מסכימה שאבא ירדים אותה בשום אופן, לוקח לה במקרה הטוב משהו כמו 20,30 דקות להירדם ובכל הזמן הזה אני חייבת לשכב לידה במיטה שלנו, בחושך מוחלט, כשהיא משחקת לי ב... גבות ובריסים!!! נו, מה תגידו על זה בתור אובייקט מעבר?!

זה מזכיר לי שהיה פעם ב"פספוסים"

תינוק שאהב לשחק לאמא שלו בזיפים בבית השחי- נקרעתי מזה...

ode

New member
כן, אני זוכרת

גם אני נקרעתי מזה בזמנו, רק לא חשבתי שגם לי זה יקרה

ashlaya

New member
אצלנו זה ככה

קודם כל מכריזים על אמבטיה ואז עדי בריצה מגיע לאמבטיה בצהלות שמחה של "אטיה" אח"כ זה נשיקת לילה טוב לאבא ואמא שמים בחדר מוסיקה מרגיעה ביד אחת בקבוק תמ"ל שהוא בקושי טועם ממנו אבל...יש לי פחד להפסיק לו שחלילה לא יהיה רעב ביד השניה מוצץ ולמרות הכל אסור לי לצאת מהחדר עד שהוא ממש ממש ישן כי הוא כל רגע מרים את הראש לבדוק שלא "ברחתי" לו

ואצלנו -

בסביבות 20:00 אמבטיה, ואז למיטה שלנו עם בקבוק וקלטת,מחכים קצת ומעבירים אותה למיטה שלה (עד הפעם הבאה).

גלי29

New member
אצלנו כך

בסביבות שבע מתחילה לארגן לה ארחוחת ערב אם יש לי כח אז אחרי פוגרום הארוחה אמבטיה "ציחצוח שיניים" טקס הלבשת חיתול וסירוק במיטה הקראת ספרים(דפדוף קל בספרים) לפי השעה שמונה וחצי-תשע לוקחת אותה חזרה למיטה שמה ראש על הכרית נותנת לי יד ומנסה להירדם אני יושבת לידה על השטיח אם לא מצליחה להירדם (לרוב) היא מקשקשצ משחקת עם הבובה מתרוממת בניסיון לצאת אני נותנת לה כמה חיבוקים ונישוקים אבל מתעקשת שעכשיו יושנים ושתישאר במיטה אז נשמעים כמה יבבות מחאה מצידה אבל היא נשכבת ותוך חמש-עשר דק נרדמת.... כשמתעוררת בלילה קוראת לנו ואנחנו לוקחים אותה אלינו למיטה....

my guy

New member
ההרדמה של גיא

מהיום שגיא הגיע הביתה יש לנו סדר לילה. בסביבות 19:30 מתחילים אמבטיה של כחצי שעה עד שלילד אין יותר כוח לזוז ואז פיג'מה בקבוק של לילה כשגיא על הידים שלנו ומיד כשהבקבוק נגמר מוצץ ולמיטה על הבטן. בדר"כ אין לו כוח לזוז והוא נרדם ולפעמים צריך לעזור לו ע"י מגע. הוא ישן כל לילה אחרת יש לילות שבהם הוא קם 4 פעמים ויש לילות שהוא ישן "כמו תינוק". מענין באיז גיל הוא ישן כל הליה באופן קבוע.

בן כמה גיא?

גם טל ככה- אין שום הגיון עקבי בשינה שלו...עכשיו, למשל, דווקא ביום שרציתי שיקום מוקדם- הוא עוד ישן ואני ערה לפניו...ממש קטע!

ענבל30

New member
הטקס שלנו - שהשתנה והתגבש עם הזמן

אחרי ארוחת ערב אמבטיה (בסביבות 20:00) וצחצוח שיניים. גם היציאה מהאמבטיה היא טקס
אבל אני לא אפרט... שמה לה חיתול ומסרקת אותה. יושבות על מיטת הנוער בחדר שלה ואני מקריאה סיפור או שניים או שלושה... אני מכבה את האור, שמה אותה במיטה, לרוב היא יונקת איזה 20 שניות
ונופלת שדודה. אני נשארת איתה בחדר עד שהיא נרדמת. כשהיא עייפה באופן סביר, זה לוקח 5-10 דקות, במהלכן היא מקשקשת לעצמה, סופרת (כבשים?
), שרה ("בואי, תני לי יד ונלך..."
) לפעמים עוד שואלת או דורשת דבר מה, אבל לרוב ההרדמה עוברת מהר ובקלות. היתה תקופה של "אמאמאמאמאמאמאמאמאמאמאמאמאמאמא" (וכל המרבה הרי זה משובח
) וזה נגמר כשהתחלתי לעשות איתה פינג-פונג: "אמא" - "רומי" - "אמא" - "רומי" וכו'... היה לנו שיר "לילה טוב" - מילים שהמצאתי עם מנגינה דבילית, ובשלב מסויים קצת מיציתי אותו... לפעמים כשנחה עלי הרוח אני מזייפת לה אותו היא מרוצה...

אין אצלנו שום טקס לאף ילדה.

כל אחד נרדם כאשר הוא עייף. אני משתדלת לעייף כמה שניתן לפני הכניסה לבית בערב אבל לא תמיד מצליח לי. הם רואים טלויזיה, מתרחצים, אוכלים חוזרים לטלויזיה, עוברים לאבא לשעת סיפור. ואחרי עוד נשארים ערים ובאים אלי למיטה להמשיך טלויזיה. אין לי שעה קבועה להשכבה למעט אם צריך לצאת מהבית (אנחנו ההורים) ואז אני לא משאירה אותם לביביסיטר ערים (מלבד הגדולה) שלא צריכה את הבייביסיטר ומסתדרת בעצמה. אבל מה מאחר ואין לי בעיות להעיר בבוקר לא אכפת לי מתי הולכים לישון. הם מתעוררים ביחד עם התרנגולות. מקסימום מי שחוזר עייף מהיום שלו נשכב בצהריים לשעתיים במיטה וזה עוזר גם לי כי אז גם אני יכולה לקחת שנת יופי בצהריים. ובאשר לחפץ מעבר רק לדפנה יש שמיכה שאיתה מסתובבים בכל מקום בבית ובסוף מחבקים חזק ונרדמים. בחורף אנחנו גם מכסים אותה בשמיכה הזו כי היא עבה אז בכלל כייף לה.

בקלי קלות

בשעות אחה"צ אנחנו מנסים תמיד להיות בפעילות(אני עובדת כל שזה אבא או הסבתות).שעה 200:00 בערך ארוחת ערב שהיא משחק בפני עצמה,עם הרבה בלאגן ולכלוך שלמדנו לאהוב... אמבטיה עם צעצועים,מתלבשים מצחצחים שיניים,ולמיטה.תמיד יש ברקע ממש בשקט מוסיקה קלאסית,מס' דיסקים שחוזרים על עצמם מהיום שהוא בא הביתה.ניב מקבל למיטה בקבוק חלב(אם אכל טוב את הארוחה הבקבוק נשאר מלא),מכבים אור וסוגרים דלת לא עד הסוף ו...זהו. משאירים ילד ער שבסיום הבקבוק שם את האגודל בפה והולך לישון לבד. אני נכנסת לפני השינה שלנו להוציא את הבקבוק ומשאירה כוס כזו שלא נשפכת עם מים.בבוקר היא ריקה. בחורף הייתי מכסה היום הוא אוהב "להתפלש" בשמיכה. ועל כך אומרים תינוק מהסרטים
(טפו חמסה שום בצל ושמן זית
). ייאמר לזכות ניב שאין לי יד בדבר,הוא תמיד היה קל עם שינה ולא העברנו אותו שום "גיבוש" כדי שיהיה כזה. ישנוניות אצלנו היא תכונה תורשתית כנראה...

שמתם לב ש 90% מהילדים בשרשור הזה

הולכים לשון עם מזון לחיידקים על השיניים? פיקניק לעששת כל הלילה.

שי ז.

New member
זה שלא ציינוו את ציחצוח השיניים זה

לא אומר שהוא לא קיים (גם לא ציינו החלפת חיתול). אצלנו הציחצוח מגיע כרבע שעה אחרי הדייסה של הלילה.

Kalla

New member
מה לעשות?

הילדים תמיד מבקשים לשתות לפני השינה, אמנם לא חלב אך בכל זאת. אי אפשר לסרב להם. דליה בכלל נורא צמאה וגומרת 3 כוסות גדולות תוך 5 דקות. לדעתי הכי חשוב שיקבלו נוזלים. השיניים טפו טפו בינתיים בסדר אצל כל בני המשפחה למרות שאף פעם לא הקפידו עם אף אחד מאיתנו על לא לשתות לפני השינה. עוד לא היה לאיש מאיתנו טיפול שורש בחיים (שרק יימשך ככה). האמת, שרוב רופאי השיניים טוענים ששיניים זה בעיקר עניין של מזל. הכל תלוי בתורשה. אם השיניים טובות - אז כמעט כלום לא יקלקל אותן, ואם לא - אז בכל מקרה ייהרסו.

בסביבות 20:00 נכנסים למקלחת

עד 20:30 הוא מקולח ואחרי מסאז'. הוא נכנס למיטה עם בקבוק פורמולה, ועם הבובה הצהובה שלו. הוא נרדם עם אצבע אבל לפני שהוא נרדם הוא מוציא אותה. בכל מקרה הוא יכול להרדם עם כל דבר או בלי שום דבר כל עוד הבובה שלו לידו.

עקביות זה באמת מה שקובע ../images/Emo1.gif

עוז מגיל חודשיים יודע להרדים את עצמו, וישן לילות שלמים
(חוץ משיניים ומחלות שהיו באמצע) ... זה תמיד אמבטיה בשעות קבועות(19:30-20:00), לובשים פיגמה מצחצחים שיניים, קוראים סיפור , הוא ישן עם
+ 2
ים + בד חיטול + בובת כפפה רכה של דולפין + קופסת נגינה עם דמויות של פו הדב בתקרה שעוברים (שאם נגמר המנגינה והוא עוד לא נרדם הוא מסובב את הכפתור להשמעה חוזרת
) . בעבר היה נרדם רק על הבטן, כיום מאז שעבר למיטת נוער עם מעקה וכרית אז הוא ישן על הגב עם ראש על הכרית.

למעלה