איגוד מאבטחים

• פותח הנושא il25
  • פורסם בתאריך

il25

New member
איגוד מאבטחים

שלום לכולם האם מישהו יודע על קיומו של גוף כלשהו המאגד מאבטחים ועובדי שמירה ?

joshh

New member
לא

ניסו בעבר מספר גופים. בן השאר אמי"ל הוא ארגון כזה שנסה לאגד מאבטחים ונכשל מאז 2003. המאבטחים לא מעוניינים במאגד במיוחד כאשר שהוא עולה כסף. חושביםשיש ארוחות חינם..... בגלל זה הענף הזה כ"כ דפוק...

24 עומר

New member
לא מדוייק!

אמי"ל עם כל הכבוד אינו גוף המוכר ע"י הרשויות שכגוף הרשאי לאגד עובדים (כלשהם) אם זאת מועצות הפועלים השונות רשאיות ועושות זאת בהצלחה ומאגדות וועדי עובדים באירגונים שונים, לרבות חברות אבטחה (למי שלא יודע לא ניתן לפטר וועד עובדים המאוגד ומוכר ע"י ההסתדרות, בית הדין לעבודה יהפוך כל החלטה על פיטורים כזאת למעט מקרים מאוד ספציפיים כמו עברות שיש עימם קלון, רשלנות פושעת וכד') הדוגמא הקלאסית היא מאבטחי צוות 3 ששמרו במכון וייצמן, הצליחו להתאגד (מתחת לאף של החברה) והכריזו סכסוך עבודה במכון ויצמן בגיבוי מלא של ההסתדרות, צוות 3 ומכון וייצמן נאלצו לקבל את מרבית הדרישות גם כאלו שכולם חשבו שאין סיכוי שיתקבלו...ושיפרו בצורה ניכרת את תנאי העבודה שלהם. כלומר ניתן להתאגד באמצעות מועצת פועלים/הסתדרות כי אז מקבלים גם את הגנת המדינה ומונעים פיטורים. אמי"ל עם כל הכבוד אינה גוף שיכול לתת לך הגנה ולא חשוב כמה דמי חבר נשלם.

joshh

New member
כן מדוייק!

אם אני מבין נכון, ענף האבטחה מאוגד? מאבטחים בענף נהנים מתנאים נאותים על פי חוק? כמה משמעותית המאבטחים במכון וויצמן (עם כל הכבוד) שפרו את תנאי העבודה שלהם? והשאלה הנשאלת המרכזית היא: האם ארגון (כמו ההסתדרות) ירק לתוך הצלחת אשר היא אוכלת ממנה? כלומר, אם חברות האבטחה משלמות להסתדרות להיות חברים בהם מדוע שההסתדרות תרה לעצמה ברגל? אם כך, מה שאמרתי מאוד מאוד מדוייק. ולא היה צריך עוד להוסיף סימן קיריאה ולהפוך את ה"לא מדוייק" שלך לדרמטי....

24 עומר

New member
ממש לא מדוייק!!

ענף האבטחה לא מאוגד זה נכון. אבל לצערי לא אמ"יל היא הכתובת. אגב אני מכיר עוד מס' סקטורים במשק של עשרות אלפי עובדים כמו כמות המאבטחים בארץ שלא מאוגדים. קשה עד בלתי אפשרי לאגד עובדים העובדים בסקטטור פרטי. לא תמצא כמעט תקדימים לזה בענפים אחרים. מבדיקה קצרצרה שערכתי (זה פתוח לכולם באינטרנט) ארגון חברות השמירה מאגד בתוכו כמה עשרות חברות שמירה (אפילו לא את כל החברות) והוא זה שחתם עם ההסתדרות על ההסכם הקיבוצי שלפיו חברות אבטחה (משלמות או לא משלמות...) למאבטחים. חברות האבטחה משלמות מיסים לארגון שלהם בדיוק כפי שעובדים שרוצים להתאגד משלמים להסתדרות (החדשה או הישנה) ללא קשר להסתדרות. ההסתדרות לא גובה כסף מהחברות עצמם!!! ואני מציע שתזהר באמירות שכאלו שעלולות לגרור אותך למשפטי דיבה ולשון הרע וחבל. אגב, עם כל הכבוד, עופר עייני יו"ר ההסתדרות לא חשוד בזה שהוא מייצג חברות כאלו ואחרות על גבם של העובדים למען החברות. בכל מקרה של מו"מ אני משוכנע שגם אתה תסכים שיש להסתדרות כוח רב יותר מכל ארגון הקיים בארץ נכון להיום. מספיק שקרנות הסיוע משלמות לעובדים ששובתים שכר (אם כי לא מלא)היכולת שלהם להשבית ולהכריז סכסוך עבודה והחשוב יותר, הגנה והכרה של בית הדין על פי חוק, במקרה של ניסיון לפטר וועד עובדים. הרעיון להקים עמותה שתייצג עובדים הוא רעיון מצויין אלא שמבחינה חוקית עמותה היא ללא מעמד חוקי של מייצג עובדים כך שאין לאמי"ל שום משמעות חוקית. לצערי.

joshh

New member
אז ממש כן מדוייק (טרליון סימני קריאה)

אין מאגד לענף האבטחה (טריליון נקודות או מספיק נקודה אחת?) אני יכול להגיד דבר כזה.... למי שיש את הכוח להחליט האם להיות חבר בהסתדרות או לא היא של החברה ולא של העובד הקטנטן בה. לשון רעה או טובה... זאת עובדה. אני לא אומר חלילה חס ! שיש פה מעשה פלילי. אני אומר שזאת עובדה וכל אחד יקבל את זה איך שבא לו. אני לא יכנס מה אמי"ל מבחינה חוקית יכול או לא יכולה לעשות, כי תכלס זה לא משנה. העובדה היא ששום גוף לא הצליח לפני אמי"ל ואחרייה לאגד את הענף. אני לא מקנא במאבטח שינסה להקים וועד עובדים. למרות שאני יוריד את הכובע לאחד כזה, כל הכבוד על המאמץ. לדעתי, עדיף לצעת מהתחום ולחפש משרה יותר נעימה ושפויה.

24 עומר

New member
לא טריליון סימני קריאה, צריך ללמוד לקרוא.....

תראה מה מצאתי באינטרנט... חבל שאתה מתעקש על דברים שכל כך ידועים לכולם... מצ"ב שם האירגון "שלא מאגד" את חברות השמירה בארץ כולל רשימת כל החברות המאוגדות באירגון. הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל רח' לוינסקי 69 תל-אביב 66855 טל. 03-6392233, פקס: 03-6392211 דוא"ל: [email protected] שמירה וביטחון - שושן עמית'; 'א. כפיר אבטחה - משה'; 'א. כפיר אבטחה - עד אדלר'; 'א. שמש - אורי שמש'; 'א. שמש - ורד-מזכירה'; 'א.א. ארזי - כפיר ארזי'; 'א.א. ארזי - כפיר ארזי'; 'אבטחה - שמעון סלוק'; 'אבידר - יחיאל שלמה'; 'איילת השחר ביטחון (1933) בע"מ'; 'אלי ישראלי - אלי ישראלי'; 'אפוד מגן - מוטי רחמים'; 'ארגוס'; 'ארגוס - יורם אורבך'; 'ארי אבטחה ורפואה - איתן לוי'; 'ב.ג. בטחון הצפון - גלעד בנבנישתי'; 'ב.ג. מוקד ואבטחה - רון סגל'; 'ג.ש.ש - זולי אובגש'; 'גימיק בע"מ - קלמן ארנפריד'; 'דובדבן - ליווי טיולים בע"מ - איתן אזולאי'; 'דיאומנד סקיוריטי - שלומי קורן'; 'העפרונים - שמירה אבטחה ומוקד בע"מ'; Arik Regev Shoashi; micky adiv tech; Iris Milo; Shalom Bar; Lilach Ashkenazi; 'ח.א.ש מערכות ושירותים - צביקה בן שבת'; 'חיים לאחם, רו"ח'; 'יבטח - רזי רזניק'; 'ימית א. בטחון - אליעזר קסטרו'; יערה גל; 'כחול לבן בע"מ - נפתלי חזן'; 'מודיעין אזרחי - יגאל מלכה'; 'מודיעין אזרחי - מזכירה'; 'מודיעין אזרחי - רחלי - מזכירה'; 'מוקד אמון'; 'מוקד אמון - אמנור קיסריה - נחום סויד'; 'מוקד אמון - רפי סוויד'; 'מוקד ח.א.ש מערכות ושירותים - צביקה בן שבת'; 'נוף ים - אלי דולגין'; 'נוף ים - שירלי שהדי'; 'נוף ים - שמוליק שלו'; 'נירטל - אבטחה ורפואה - אסף שלזינגר'; 'סער בטחון - אריה כהן'; 'סער בטחון - מיכה מילוא'; 'סער בטחון - מיכה מילוא'; 'עמישב - בני אידי'; 'פיני שיף - מנכ"ל'; 'פיני שיף'; 'צוות 3 - שמוליר רזון'; 'קבוצת אופק - אודי חיון'; 'קודקוד אבטחה בע"מ - שי שלום'; 'קונדור ביטחון - סרולביץ שופן'; 'קלע בע"מ - בן עמי רם'; 'רעם ביטחון - שי יערי'; 'רשף ביטחון - אורית בנבנישתי'; 'רשף ביטחון - שוקי פליין'; 'ש. ניר '; 'ש. ניר - אורי אלבז'; 'ש. ניר - עמיתי שגב'; 'ש.ש.ש. - ניסים מאריק'; 'שלג לבן - מזכירה'; 'שלג לבן - משה הבר'; 'שלמה בכור, יועץ משפטי'; 'שקד - איציק שקד'; 'תבל אבטחה - יוסי ירימי

joshh

New member
לא חידשת כלום ...

את האיגוד של חברות השמירה אני מכיר הייטב ומי עומד מאחוריהם. וכמו שאמרת צריך לדעת לקרוא. "האם מישהו יודע על קיומו של גוף כלשהו המאגד מאבטחים ועובדי שמירה ?" וכמו שאמרתי.... אין שום גוף בעולם שאצליח לאגד את מאבטחי ישראל

24 עומר

New member
אין גוף כזה ואני לא משוכנע שצריך ויכול להיות.

הארגון הזה חתום על ההסכם הקיבוצי מול ההסתדרות ומול שר התמ"ת, מה שהופך את ההסכם הקיבוצי הזה לחוק לכל דבר. בהפרת חוק צריך לטפל דרך בית הדין לעבודה כפי שמטפלים בכל הפרת חוק. שום איגוד לא יוכל לעשות זאת בדרך אחרת גם לא אתה. אז למה התארגנות? בכדי לשפר את תנאי העבודה של המאבטחים במקומות ובארגונים שהם עובדים? אתה מדבר על הקמת וועד עובדים, מקומי, מהסוג שהמועצת הפועלים המקומית פורסת עליו חסות. מאחר ולכל ארגון יש את הצרכים שלו, ואופי הפעילות משתנה מחברה לחברה, לא שייך להקים שום דבר אחר חוץ מוועד עובדים מקומי וחזק כפי שעשו מאבטחי מכון וייצמן ומאבטחי קניון גבעתיים ושיפרו בצורה ניכרת את התנאים שלהם.וכפי שקיים במאות אם לא אלפי מקומות עבודה אחרים. להבטיח שינוי בהסכם הקיבוצי ומכאן גם את שיפור תנאי שכר המינימום של המאבטחים ותנאים כלכלים אחרים שיחייבו על פי חוק יכול רק מי שהוסמך על ידי המדינה לחתום על הסכם קיבוצי כזה . הסכם שיחייב את המדינה ואת החברות ובעיקר ייאפשר לבתי הדין לכפות את זה על החברות, וזה לא יכול להיות נכון להיום אף אחד חוץ מאשר באמצעות ההסתדרות (הישנה או החדשה) שום שר לא יחתום על הסכם איתך או עם כל ארגון אחר שלא יהיה ,גם לא אמי"ל, מבאס נכון, אבל זה החוק וחבל שאתה משלה אנשים כאילו שיש פתרון אחר. הקמת וועד עובדים בחסות מועצת הפועלים. אולי זה ילא קנה תקנים ותפקידים לכל מיני אנשים כי אי אפשר לגבות מיסים, אבל מה, זה בטוח יהיה יעיל יותר אמי"ל למיטב ידיעתי היא עמותה רשומה (מהסוג שכל 7 אנשים יוכלים להקים) אין לה מעמד מייצג חוקי וסביר להניח שלא יהיה מתוקף היותה עמותה. עד שינוי החוק ככל הנראה תאלץ להסתפק במתן ייעוץ משפטי פה בפורום.

joshh

New member
אתה קורא את מה שאני כותב?

אני לא מדבר על הקמת וועד עובדים. אתה הזכרת את זה. אני גם לא מדבר על שום הסכם שיהיה בעתיד או בעבר ואפילו לא בהווה אין אזשהו שר אל אמי"ל. נושא הדיון הוא לא על מה אמי"ל היא ולא היא.. הייתה שאלה ברורה - האם יש איזשהו גוף שמאגד את המאבטחים (לא את חברות השמירה). התשובה הקלה ביותר היא - לא. אז על מה אתה בדיוק כותב ולמי? וכמו שאמרתי, הסכם קיבוצי לא הסכם קיבוצי. כל עוד חברות האבטחה מתאחדים, עם ההסתדרות הישנה חדשה הוא המחודשת.... ענף האבטחה יהיה מאוגד כדי לדאוג לאינטרסים של בעלי חברות אבטחה ולא לדאוג לפועל הקטן בחברה. כך, שמחינתי שהיא הכי מאוגדים, ועשו ביחד מעגל נחוגה. לדאוג למאבטח ששומר מפני פוגוע ההיסתדרות לא ממש דואגת. העובדה היא שמאבטחים מנוצלים בתחום הזה, והוא חרא של תחום. האם האיגוד הזה היה מטיב לא הייתי אומר שהוא חרא של תחום. אני בו נהיה ברורים. הייתה שאלה ברורה - האם יש איזשהו גוף שמאגד את המאבטחים (לא את חברות השמירה). התשובה היא לא. ואותי לא מעניין איזה קומבינות החברות השמירה עושות כדי לדאוג לתחת שלהם. חוקים באופן כללי בארץ זה אשליות אופטיות. בעיה בארץ זה לא חוקים אלא אכיפה. זהו, כאן זה נגמר...

24 עומר

New member
אני קורא. ואתה?

לא ברור לי על איזה פנטזיות ואגדות אתה בונה. יש בארץ למעלה מ 40,000 מאבטחים ברמות שונות, בתפקידים שונים, בארגונים שונים וברמות שכר והכשרה שונים את כל אלו אתה רוצה לאגד?? תגיד לי את חי בללהלנד? אתה מכיר עוד סקטור אחד שמאגד את כל העובדים שלו באיגוד אחד? אפילו המורים מאוגדים שלושה איגודים שונים ובתתי איגודים, רופאים במספר איגודים ובתתי איגודים, לא ניתן לבצע את מה שאתה מדמיין. תתחיל להפנים. אתה חושב שאיגוד דימיוני ככל שיהיה יכול לדאוג לכל האינטרסים של כל המאבטחים? מי יעמוד בראשו אתה?? אתה חושב שאתה מסוגל להבין את כל הצרכים של כל המאבטחים בכל אחת מהחברות נראה לך שמאבטח שעובד בחברת מיקוד באבטחת שרים מעניין אותו הצרכים של מאבטח ששומר בבית ספר. בכלל נראה לך שניתן לאגד אנשים באיגוד כאשר הם עובדים בחברות פרטיות מבלי לקבל את הגנת בית המשפט.רק וועד עובדים בכל אירגון יכול לדאוג לעצמו ולתנאים שלו יותר מכל עמותה כזאת או אחרת. תתבגר!!!!!!!!!!!!

joshh

New member
תגיד, מה אתה רוצה?

אתה רוצה להראות לכולם שיש לך יותר גדול? מה אתה רוצה? למי כתבת את זה ? לי ? אתה חיי סרט? אני אמרתי שאני רוצה לאגד מישהו? מה אתה רוצה? מישהו בכלל רמז משהו על איגוד כול המאבטחים במדינת ישראל? בנ'אדם שאל שאלה, עניתי באופן הכי כנה שניתן. כולה אמרתי לבנ'אדם שאין גוף בארץ שמאגד את המאבטחים בארץ. שקרתי? סלפתי? רמזתי משהו? ? whet the fuck do you want ? היכן בדיוק נכנסת המילה "תתבגר" לכל הדיון "המעמיק" הזה? ומדוע כ"כ הרבה -> !!!!! זה לא מגדיל יותר ממך. בקיצור, במקום לבלבל לכולנו את הבייצים, אתה פשוט יכול להגיד שאמרתי אמת אין גוף כזה וזהו. או עדיף שתוותר על להגיב כי עכשיו תתחיל ב" מה אתה לא מבין!!!!, אתה לא יכול לאגד 40 מליון מאבטחים תחת קורת גג אחת!!!!! אין לך מקום בבית! חברת האבטחה X דואגת לכך שכל מאבטח יקבל בדיוק לפי צווי הרחבה!!! תתבגר!!!! עם כל הצער שבדבר, אני... אני .... אני .... בו ! ... בו ! אני .....אתה אמי"ל או איך שקוראים לך!!! לא יכול לאגד את המאבטחים כי אין לך רשיון איגוד מאבטחים לפי סע' 3443 א'!!! אז תתגבר או תתבגר!!! או לא יודע !! אני רק רוצה לכתוב ולנסות להתחרות איתך, לי יש יותר גדול ממך !!! אתה בכלל אדיוט!!! תחסום אותי בבקשה ככה אוכל לבכות לכתוב מאמר באיזה אתר חדשות של אמי"ל סתמים פיות!!!! תתגרבר!!!!" אני מתאר לעצמי שאני פותח כאן תיבת פנדורה... אבל כולי תקווה כי ברגע שאני מציב לך מראה אתה תבין ותתיאש לפני. לי אין כוח להתווכח על כלום. זה ממש וויכוח סרק על כלום. אני בכלל בשוק שנגררתי אליו. אבל נו... לפחות נהיה כאן מעניין מאז הסגה האחרונה. ואגב, שכחת לזעוק את זעקתך כי "אהוב הפורום" יחזור בו... איפה הימים ההם. אךךך.. ימים טובים היו אז... "תחזור בך! אביל משריש!" (שנת 1853)

24 עומר

New member
לא ראוי לתגובה

וממש לא מבין מה אתה רוצה. אם היית טורח לחבר בין משפט למשפט בצורה הגיונית (שלא לדבר מבחינת כתיב ותחביר) יכול להיות שהייתי מצליח אבל מאחר ואין קשר בין מה שכתבתי למה שענית אל תטרח. ציפיתי למי שמתיימר להיות מנהל הפורום הזה, שכל כך מייטיב להטיף לכולם מה מותר ומה אסור שיהיה רציני יותר. טעיתי. לא יודע למי יש יותר גדול, אבל לגבי שכל לא נראה לי שיש למישהו ספק. אגב, פראנואידיות ניתנת לטיפול, אני יכול להמליץ לך על כמה פסיכיאטריים טובים. ואגב אוויל כותבים ככה....

joshh

New member
"לא ראוי לתגובה.... אבל...."

אני רוצה שתבין שהבנ'אדם שאל אם יש גוף שמאגד את המאבטחים. קצת הבנת הנקרא. לא הבנתי...לך יש שכל יותר גדול גדול? אבל IQ קטן קטן.... אין ספק שאתה לא מתייאש... וגם אני... , רגע, חשבתי שההודעה לא ראוי לתגובה .......

כן ולא...

ההסתדרות היא על פי חוק היחידה שיכולה לאגד עובדים בוועד שיהיה גם מוגן משפטית מפני התנכלויות ופיטורים וגם יש לה את הכח להילחם בכל מקום שמעסיק עובדים בצורה לא חוקית. הבעיה עם ההסתדרות שלא תמיד יש לה "חשק" לעשות את זה או יותר נכון לא תמיד הסיכסוך העבודה עולה בקנה אחד עם התוכניות של יו"ר מועצת הפועלים המקומית או עם ההסתדרות הארצית במקרים יותר קיצוניים. גופים אחרים כמו צנטריון, שומר ישראל, או עו"ד איתי סבירסקי מהקליניקה המשפטית של אוניברסיטת תל אביב יכולים להגן עליך רק כעו"ד שמייצגים אותך או את קבוצת העובדים בבית המשפט, אתם לא תוכרו כוועד ולא תזכו לזכויות של וועד עובדים אלא של עובדים רגילים שזכויותיהם נפגעו. השאלה היא מה כדאי לעובד אבטחה שזכויותיו נפגעו לעשות? אני חושב שללכת על הכל זאת הדרך הכי נכונה, חשוב להיות מוכר כוועד בהסתדרות, זה נותן הרבה מאוד כח מול המעסיק, אך חשוב לא פחות לא לפתח ציפיות שמההסתדרות תבוא הישועה, ולכן את המלחמה האמיתית צריך לעשות עם ארגון או עו"ד שפועל מתוך אידיאולוגיה (כמו עו"ד ערן גולן מקו לעובד, או איתי סבירסקי שמאמין בכוחם של ההתאגדויות). אם אתה מעוניין לאגד את חבריך רצוי לעשות זאת בשקט, אבל יותר חשובה המהירות, מכיוון שעד שאתה מחתים ועורך בחירות לוועד יש זמן למעסיק להעיף את העובדים הסוררים. אשמח לעזור בכל שאלה נוספת.

joshh

New member
הצעה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא..

פרוש מהתחום כמה שיותר מהר. לא חסר מקומות עבודה טובים יותר. רק אחרי שתעזוב את התחום תבין כמה פרוטות מקבלת. איך שאומרים פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים.... אבטחה היא אומנם עבודה קלה אך היא אינה מקדמת אותך לשום מקום, לא תוכל לחסוך דרכה ורק תחסכולים תקבל ממנה.. תצא כמה שיותר מהר. בתור אחד שעבד בתחום 5 שנים הקים את אמי"ל במטרה אחת והיא לעזור.... פרוש..... חרא של תחום. joshua

מוטי 6691

New member
כל מילה זהב

רק שהבעיה כמו שכתבתה הפראיירים לא מתים הם רק מתחלפים ומיזה הנבלות האלו מתפרנסים

mathanedavid

New member
עומר היקר

עומר נשמה אני לו מבין למה אתה מתנפל על גוש לאף רגע הוא לא הציג את עצמו כאיגוד להפך חוץ מזה אני חושב שהוא ראוי להערכה על מה שהוא עושה תאמין לי שגם ללו איגוד נעשית כאן עבודת קודש בעצות תמיכה ועזרה דע לך שרב הנסתר על הגלוי וחוץ מזה הפורום הזה כן יכול לשמש כקרש קפיצה להתאגדות הבעיה היא לו החוק אלה האנשים שבחרו בעבודה הזו כבררת מחדל ולא כמקצוע דע לך שבכל מקום שיש הרבה אנשים בעלי אינטרסים משותפים ניתן להזיז דברים ולא חסר דוגמאות בארץ באלף ואחד נושאים שאל את אבא שלך הוא יגיד לך שוב הבעיה היא המוכנות שלנו להרטב אני בכל מקרה פרשתי מצאתי משהו אחר שכר כפול וחצי זמן עבודה

למעלה