אחרי שבוע בגולן אני צריך למצוא חברה אחרת. בעזרתכם.

backbencher

New member
אני סבור כי אתה יכול "לפתוח את המכשיר" לנדידה באמצעות

קביעה כזו בממשק האינטרנטי של חשבונך בגולן טלקום, אולם עליך לאפשר זאת גם בתפריטי ה- SIM Menu.
זו הדרך ה"משוכללת" ביותר, לדעתי, לטיפול בענין זה.
כלומר, לפני ההמראה לחו"ל, עליך "לפתוח" זאת בעוד מועד בממשק האינטרנטי (שהרי לא בטוח כי יעמוד לרשותך אינטרנט מיד עם נחיתתך בנמל תעופה זר), ולאחר הנחיתה - אתה מאפשר נדידה גם בתפריטי המכשיר.
זו תפישה יחודית של שליטה במאפייני הפעלה.
אצל אחרים - SIM Menu משמש להצעת שירותי הבל בתעריפים מופקעים...

BobboVilla

New member
השאלה היא לא לגבי גלישה כללית בחו"ל, אלא גלישה למדינות שכנות

שלא ברצון. מה שגבי שאל זה מה קורה אם הפעלת את אפשרות הגלישה בנדידה בחו"ל, והתקרבת לגבול עם ירדן או מצרים - האם המכשיר יתחבר באופן אוטומטי לרשת הירדנית או המצרית או לא.

backbencher

New member
לכל מדינה קוד רשת יחודי, ומערכת מחשב מתוחכמת יכולה

להעניק טיפול שונה להצעת שירות מרשתות במדינות בשכנות מיידית, שיהיה שונה מטיפול בהצעת שירות של רשת של סתם מדינה זרה...

LZ88

New member
בפלאפון האפליקציה מציעה תפעול שירות CB בלבד..

LZ88

New member
בסלקום ואורנג' רשום בצורה ברורה שצריך לפתוח נדידה

ספציפית למדינות אלו.
&nbsp
סלקום:
https://www.cellcom.co.il/support/cellular/chool/need2know/
"בהנחיית משרד התקשורת, במדינות מצרים וירדן שירות הנדידה חסום ולא ניתן לעשות שימוש בשירות. במידה והנך מעוניין לבצע שימוש בנדידה ביעדים אלו, יש להפעיל את שירות הנדידה ב-220*. ללא הפעלת שירות הנדידה באמצעות הכוכבית ו/או באמצעות פנייה לנציג לא ניתן יהיה לנצל את השירות במדינות אלו."
&nbsp
אורנג':
https://www.orange.co.il/selfservice/international/OrangeInternational/FAQ-goingabroad/?qid=10764
אור קרבת מדינות אלו למדינת ישראל ויכולת התבייתות על הרשתות הסלולריות הזרות בסמוך לאיזורי גבול, יש לפתוח את הקו לשימוש פרטני בירדן ומצרים
&nbsp
בפלאפון לא ראיתי משהו כזה (להפך, אזהרה שיש חיוב כמו פעם), ייתכן והמידע סתם לא מעודכן...
&nbsp
*לא חיפשתי בשאר הרשתות..

G Gabi

Member
דוגמא מרשת פרטנר...

על מנת להשתמש בחבילות גלישה בירדן יש לפתוח את המנוי באופן פרטני לנדידה על גבי רשתות בירדן ובמצרים כולל גלישה. שים לב, פתיחת הקו תאפשר נדידה על גבי רשתות בירדן ומצרים אפילו אם המכשיר נמצא בישראל באותה עת, דבר זה עלול לקרות במיוחד באזורים הקרובים לגבול. לפתיחת הקו יש להכנס לקישור הבא:
www.orange.co.il/he-il/selfservice/international/orangeinternational/roaming/?serviceld=25879&action=update
או להתקשר לשירות הלקוחות שיחת חינם 333*
&nbsp
מקור - http://www.orange.co.il/globalassets/global/passport/passport-surf-2015.pdf
&nbsp
הזן "ירדן" בקישור הראשון בתגובה זו.

backbencher

New member
על פי הציטוט שלך, "שים לב, פתיחת הקו תאפשר נדידה על גבי

רשתות בירדן ומצרים אפילו אם המכשיר נמצא בישראל באותה עת", עולה כי אני צודק לכאורה.
רק בגולן טלקום אתה שולט באופן מלא בענין זה.
בממשק האינטרנטי - אתה מתיר נדידה בינלאומית.
בתפריטי SIM Menu אתה מאפשר ידנית נדידה פנים ארצית בלבד כל עוד אתה בשטח ישראל, ומתיר ידנית נדידה בינלאומית אם אתה עובר את הגבול לביקור בפטרה...

LZ88

New member
לפי מה שאתה מתאר, אם אתה חוסם, אתה חסום בכל העולם.

זה הכל או כלום.
&nbsp
הדרישה של משרד התקשורת היא שתוכל להיות פתוח לכל העולם חוץ מהמדינות סביב מדינת ישראל.

backbencher

New member
נראה כי משרד התקשורת תיקן תקנה זו משום שרשתות

הסלולאר האחרות נטולות יכולת להאציל ללקוח יכולת להתמודד עם בעיה זו.
מנויי גולן טלקום יכולים לטפל בעצמם בבעיה זו הודות ליכולות המוטמעות ב- SIM של גולן...

LZ88

New member
הזוי.. מהמחשב נוסף לינק להודעה שלך...

לינק שאתה אכן שמת (לארכיון), אך זה היה די מזמן
&nbsp
אני כבר לא ליד מחשב, אז אני לא יכול להעלות צ"מ או את הלינק.
עוד מישהו רואה את הבאג הזה?

&nbsp

LZ88

New member
היי זה גם במובייל

אבל רק אם אנ פותח את ההודעה בחלון חדש

G Gabi

Member
נח להוציא דברים מהקשרם

מדוע אינך מצטט את הסיבה שבגינה תיתכן נדידה על גבי רשת במדינה שכנה?
"יש לפתוח את המנוי באופן פרטני לנדידה על גבי רשתות בירדן ובמצרים כולל גלישה. שים לב, פתיחת הקו תאפשר נדידה על גבי רשתות בירדן ומצרים אפילו אם המכשיר נמצא בישראל באותה עת".
זה מחזיר אותי לדברים שכתבתי ב-08:18 בדיון זה.
לא ברור לי מדוע כתבת "עולה כי אני צודק לכאורה". מהי הטענה שאתה טוען לצדקתה?

ישנן חברות בישראל שאין עניין לנדידה פנים-ארצית ונדידה ע"ג רשתות שאינן בתחומי מדינת ישראל, כך שהשוואה זו אינה רלוונטית.

"נראה כי משרד התקשורת תיקן תקנה זו משום שרשתות הסלולאר האחרות נטולות יכולת להאציל ללקוח יכולת להתמודד עם בעיה זו.
מנויי גולן טלקום יכולים לטפל בעצמם בבעיה זו הודות ליכולות המוטמעות ב- SIM של גולן..."
ברצינות? זו הטענה שלך? כעת הינך גם שם פה, טעם ודברים להחלטות הרגולטור?
משרד התקשורת תיקן תקנות אלו ואחרות שהלקוח, בכוחות עצמו, יכול היה לייתר אותן. למשל, שעל הלקוח לקבל הודעה בדבר ניצול גלישה כאשר הוא מגיע ל-75% ו-95% מסך הצריכה (במידה וחריגה מצריכה זו גורר חיוב).
האם הלקוח אינו יכול לנטר בכוחות עצמו את צריכת הגלישה?
[יתרה מכך, התקנה אף מחייבת .שיישלח מסרון למנוי נוסף, דבר שאינו מוצע ע"י רשת גולן טלקום. לכאורה הפרה נוספת של הרישיון].
"נטולות יכולת" - האמנם המוצר הטכנולוגי של גולן טלקום מתעלה על המוצר שיש לחברות אחרות? האם יש לך הוכחה כלשהי שהן נטולות יכולת?

כעת, ננתח יחד 67.1ו ברישיון של גולן טלקום (ציטוט בהודעתי משעה 08:09).
אלו שאלות של כן/לא/לא יודע. בלי מקום להתפלפלויות / תירוצים וכד'.
  1. האם רשת גולן טלקום עומדת בתנאי ש: "בעל הרשיון יבצע את הפעולה בעצמו ללא צורך בפעולה כלשהי מצד המנוי"?
  2. "אלא אם המנוי ביקש במפורש לקבל את השירות" - האם ללקוח יש אפשרות לבקש באופן מפורש את השירות במדינה שכנה?
  3. "לאחר שהוסבר לו כי במסגרת קבלת השירות עשוי ציוד הקצה שברשותו לנדוד באזור הגבול עם מדינה שכנה" האם הסבר זה מופיע במקום זה או אחר לפני (והיה נדיב - ואף אחרי) שהלקוח ביקש באופן מפורש לנדוד ע"ג רשת במדינה שכנה?
  4. "נמסר לו מידע בדבר תעריפי השירות" - האם התעריפים נמסרים ללקוח לפני (ואף אחרי..) שהלקוח ביקש באופן מפורש לנדוד ע"ג רשת במדינה שכנה?
  5. "יסביר לו בעל הרשיון, כיצד הוא יכול לבחור באופן ידני, באמצעות ציוד הקצה שברשותו, את רשת הרט"ן ממנה יקבל שירות;" - האם הסבר זה מופיע לפני (ואף אחרי) שהלקוח ביקש באופן מפורש לנדוד ע"ג רשת במדינה שכנה?

backbencher

New member
אין בדעתי לדון בנסחי חוקים או רגולציות.

בקיאותך בפרטים - מדהימה.
אלא שאתה זורה לרוח חילך.
ידוע כי חשיבותו של טקסט וערכו מצויים ביחס הפוך לנפחו.
הנה כי כן, צו טיפוסי של משרד החקלאות האמריקאי המסדיר מחיר ירק - נפחו כ- 26000 מלים, בעוד Gettysburg Address נפחו רק מאתיים ומשהו מלים.

מה שאמרתי הוא כי אצל גולן טלקום אתה שולט בדייקנות בבעיות נדידה העלולות להתרחש בקרבת הגבול. אם אתה חפץ לפתח "דיון משפטי" - יהיה עליך לחפש מישהו שאוהב זאת...

G Gabi

Member
כמדומני שאיש מעולם לא חלק על טענה זו שלך

אשמח אם תוכל להפנות אותי היכן מישהו חלק על הטענה כי מנוי ברשת גולן טלקום יכול לשלוט בעניין הנדידה בכוחות עצמו?
&nbsp
מעריך מאוד את שתיקתך וחוסר תגובתך ביחס לדברים שכתבתי. יתר על כן, כאשר טיעון שכתבת נחלש.
בייחוד את ההערה היחס לגופו של הטקסט ולא למהותו של הטסקט.
היכן דבר זה ידוע? נשגב מבינתי. ישנם טקסטים שאימרה זו נכונה לגביהם וסביר להניח שישנם טקסטים שאימרה זו אינה נכונה.
&nbsp
באשר לדיון המשפטי -
לא אני כתבתי את הדברים:
"איך מונע זאת משרד התקשורת?
האם הוא ממש חוסם נדידה באופן הנדסי, או שמא הוא מנחה רשתות ישראליות לא לגבות תשלום ממנוי ישראלי שמכשירו נדד לרשת ירדנית מבלי משים?"
&
"OK, סעיף ברשיון, אולם כיצד זה מיושם?
נאמר שאני באילת, בקרבת עקבה.
כיצד יודעת הרשת הסלולארית הישראלית שלי, שהסיגנל שלה חלש מרשת ירדנית סמוכה, האם אני נודד מבלי משים, או מתייר בירדן (הנחה נוספת - הרשת הישראלית והרשת הירדנית מצויות בהסכם המאפשר נדידה הדדית)?"
&nbsp
אלמלא דברים אלו, סביר להניח שהדיון באשר לחובת הרישיון לא היה מתעורר.
&nbsp
האם הנך סבור כי על רשת גולן טלקום לקיים את הרישיון הניתן לה במלואו או שמא היא רשאית להפרו (לכאורה)?

פרנץ

New member
הנדידה לרשתות ירדניות סגורה כברירת מחדל

לפחות בפרטנר אם אתה מעוניין לנדוד על רשת ירדנית אתה צריך לפתוח את האפשרות הזאת מראש

למעלה