אז... איך היה שבוע החג שהיה??

ממליצה גם על ספר

"הילד הלא מתואם". תנסי לקרוא אותו ולראות אם את מוצאת שם את הבן שלך.
יש גם ספר המשך "הילד הלא מתואם נהנה", שם יש תרגילים שיכולים לעזור.

ועוד הצעות

אם זה רלוונטי לגודל של הבית שלך, לקנות לו טרמפולינה בקוטר מטר, יכול להוציא את המרץ, אפשר לקנות גם פוף שינחת לתוכו, מזרון גימבורי שיעשה עליו תרגילי התעמלות.
ואם זה לא רלוונטי לגודל הבית הנוכחי, ואת גרה בדירה שכורה, לדאוג במעבר דירה הבא למרפסת שמש ושם לארגן לו ציוד גינה מוציא מרץ, מגלשה, טרמפולינה וכו.

רi תם

New member
יכולה להציע....

לצאת,בבוקר, למקומות "מעייפים" עם קצת פירות,בסקוויטים,מים....לאפשר לו להתרוצץ,ארוחת צהריים ולישון קצת
.
אפשר לים עם הדלי והכף,בשפלה יש פעלטון מצויין בקניותר בנס ציונה וכיו"ב.
תהנו

אד י

New member
אוף !!! לגמרי !!

הגישה שלי לטרוף הזה הייתה לצאת מהבית גם בבוקר וגם אחה"צ. כאשר את היציאה של אחה"צ השתדלתי למשוך עד החושך, ואז הפעוטה הייתה נרדמת ברכב בדרך הבייתה, ועוברת ישנה לשנת הלילה במיטה....
מתעוררת למחרת בבוקר רעננה ושוב הכל מחדש.....
&nbsp
הזמן הכי קשה עם פעוטות זה הזמן שבו הם מספיק עייפים כדי להתחרפן, אבל לא מספיק רגועים כדי להרדם

&nbsp

השאלה לאן היית יוצאת

אין לנו גינה ליד הבית. יש מקסימום דשא סינטטי בלי כלום ואין לו הרבה מה לעשות שם. כל יציאה מצריכה בעצם נסיעה ולרוב גם תשלום בכניסה.
נראה לי שהוא די קטן ללכת איתו לכל מיני מקומות שונים כמו טיול ברכבת או מקומות הומים אחרים.
למזלי עכשיו המז"א מתחיל להיות יותר נורמלי אז הרבה יותר קל לי, אני רק צריכה למצוא לאן לצאת...

אד י

New member
לגני שעשועים ברחבי העיר

גם לנו לא היה משהו ממש מעולה ליד הבית, או בעצם היה אבל לא התאימה לי באותה תקופה הליכה של 10 דקות בעלייה.
פארקים שווים וחינמיים יש בדר"כ בשכונות החדשות בעיר.
בדקתי כמה שכונות ובחרתי פארק אחד שהתאים לנו במיוחד.
כל בוקר הייתי נוסעת איתה לפארק (נסיעה של 5-10 דקות) וכמובן בחינם, מבלה את שעות הבוקר הנעימות במתקנים, עם הפסקות אוכל, עד שהפעוטה מתעייפת לגמרי וחוזרים הבייתה לארוחת צהריים ושנ"צ.
מההשכמה מהשנ"צ מצטיידים באופניי פעוטות (כאלו שאמא דוחפת) או עגלה, ויוצאים לטיול בשכונה, אין גינה קרובה, אבל לא נורא, יש עצים בשלכת, או תרמילי פירות מעניינים, יש חתולי רחוב, אפשר לזרוק זבל לפחי המחזור הרחוקים. או רק ללכת כשהפעוט דוחף את העגלה של עצמו ואת משגיחה.
אם תסתובבי מספיק בסביבה, תמצאי רחוב חד סיטרי שקט עם מדרכות רחבות וספסל או שניים, או איזה מגרש קטן נטוע עצים, ושם אפשר להמציא עולם ומלואו.
אפשר להפריח בועות סבון (את מפריחה, הוא מפוצץ).
אפשר לרכב על בימבת ג'וק.
אפשר לרוץ מנקודה לנקודה, וגם לעשות תחרויות.
אפשר להביא בובה בעגלת בובה והוא ייקח אותה לטיול, יראה לה דברים, יעזור לה לפוצץ בועות וכו'.
אני המצאתי משחק "לתת לעצים אוכל", לימדתי את הילדה לקטוף עלים או לאסוף מהאדמה עלים ותרמילים ולרוץ לעץ ולתת לו לאכול. ככה תיזזתי אותה מעץ לעץ מלא זמן.
עד שמתעייפים וחוזרים הבייתה למקלחת ושינה.
(לפעמים היא אכלה ארוחת ערב בדרך חזרה בעגלה).
&nbsp
בנס ציונה יש מלא פארקים שווים וחינמיים אם זה רלוונטי לך.
&nbsp

אד י

New member
וגם לחברים ופארקים מחוץ לעיר

נסיעות כאלו לרוב העדפתי בשעות אחה"צ, כך זה כבר התחבר עם הרדמות לשנת לילה ברכב בדרך הבייתה.
&nbsp
נסענו לפארק הירקון, לפארק הרצליה (עוד בגרסא הפחות מהממת שלו מלפני 7 שנים), לחוף הים, והרבה לחברים.

מ ור

New member
היינו הולכים לגני משחקים מצוידים כבר בארוחת ערב, כך גם

היו אוכלים בכייף וחוזרים מרוצים לשינה

השבוע עשיתי את זה

משום מה תמיד כשהוא רואה מישהו מוציא אוכל הוא רץ אליו ומבקש או יותר נכון דורש.
וזה לא משנה אם הוא רעב או לא, מכיר את האוכל או לא, פשוט דורש.
הילד מפדח אותי כל פעם מחדש.
השבוע נסענו לים בראשון, יש שם רחבת משחקים גדולה לילדים. ממש נהננו וגם הבאתי איתי אוכל. היה אחלה

yarden43211

New member
צריך לנתב את ההישתוללות למקום חיובי.

אני מוסיפה למה שכבר נכטב כאן.
בימבה חדשה אופניים ,יש היום את האופניים בלי פדלים ויש סוגים שונים של בימבות. אפשר לצאת איתם והם מרוכיזים באופניים או בבימבה, לא משנה להם הסביבה , זה מאד מרגיעה אותם והם חוזרים עיפים הביתה ופחות מישתוללים.
ברכה לפעוטות אכשיו כבר לא מתאים מתחיל להיות קר. אבל אפשר לרשום אותו לחוג בברכה מחוממת. המיפגש עם המים מאד מרגיע.
אם את גרה באזור נס-ציונה יש שם פרדס שיש בו מכירת תפוזים בשבתות וחגים והמקום התפתח יש שם מיתנפחים יוצאים לטיול עם טרקטור ועושים שם קטיף.
אני מאד אוהבת את המקום הזה, שווה לנסות.
גם אני חשבתי שהילדה היפרית, שכנעתי את עצמי שהיא ילדה אנרגתית וזה דבר חיובי, חבל להכנס לכל סוגי התוויות מגיל כל כך צעיר. כל עוד זה לא היגיע מהמערכת.

רi תם

New member
כמה דברים

בימבה ג'וק היא נהדרת.הקטנים יושבים ו"טסים" עליה.היא מתקפלת ואפשר לשאת אותה בתיק ממקום למקום.
ראיתי שנסעתם לחוף ראשון.כיף גדול שם.אגב ראשון,יש בעיר המון גינות מוצלות, עם מתקנים שמאוד יתאימו לגילו
והן גם נעימות לאמהות כמו גן העברית (גדול אבל נעים), גינת הי"א (קטנה ומופלאה) ועוד ועוד...
ודבר אחרון-תמיד
כשאני מגיעה עם הקטנים לגינה יש לנו "שותפים" לצידנית ולצעצועים.אצלנו בגינה השכונתית לחלוק
זה מאוד מקובל.
אישית,לעולם לא אמנע מילד שרוצה משהו אכיל, להתכבד.ידוע שאצל ילדים כל מה שקשור באוכל "הדשא של השכנה טוב יותר".
היום,הגענו עם קופסאת פירות ובתוכה חתוכות בננות לעיגולים.ילדה בוגרת אחת
ביקשה "בא לי"-קיבלה.צעירה יותר נעצה מבט בקופסא-הגשתי לה אותה ואיפשרתי.
סבתא שלה "נלחצה"...."יש לי בתיק בננות", הקטנה ענתה "רוצה בננה עיגולים". לבריאות!למה את נבוכה מזה?אם את מצויידת בכיבוד תציעי לו ואם ירצה מאחרים תלמדי לבקש בנימוס ולא רואה בעיה או בושה בלקבל מאחר.
תהני ממנו.בהצלחה

רi תם

New member
ועצה פרקטית

החופש הארוך לימד אותי התארגנות נוחה-לקחתי צידנית מבד,כזו שקונים בסופר ב30 ש"ח,יפה,קלה וגדולה,קניתי כמה צלחות מחולקות עם מכסים ואז-לציידנית-בקופסא אחת חתכתי פירות מגוונים,בשנייה-קרנפלקס מכמה סוגים,בקופסאות קטנות קרקרים וביסקוויטים,בקבוקי מים,מגבונים,כמה שקיות ניילון,חטיפים לא אוכלים אצלי ולא זוכרת מה אכלו לפני שנתיים,בגיל של האפרוח שלך אז...תמלאי לכם בהתאם.....
הכנסתי לתוכה גם הארנק שלי,משקפי שמש וכל מה שהייתי צריכה מהתיק שלי,צעצועים שביקשו,מגבות ובגדי החלפה אם נסענו לים והיידה לתוכנית היומית-ג'ימבו,ים,גינה,חברים.תמיד היה לנו משהו לאכול ולשתות בזמינות נהדרת וכל דבר נוסף שרצו כמו אופנוע או אופניים היה קל לסחוב כי לא היו מיליון תיקים.
אגב,קיבלו בחג אופנוע מ"הפיראט האדום", ממונע,סוללה שמטעינים,מסיימים ונוסעים.לא יקר ומאוד נחמד ומתאים לגילו של בנך.בגינה השכונתית שלנו גם פיצים פיצים נסעו עליו עם ההורה ששמר מאחור.

גוק מצוין

אבל יכול להיות שעוד טיפה מוקדם בשבילו ויקח לו עוד קצת להשתלט על זה.
בגיל שנתיים אנחנו עברנו לבימבה אופנוע יוטבתה וזה היה אחד מקניות המשחקים הכי טובות שעשיתי לאורך 6 שנותיו של הילד עד כה. גם שקיבל אופניים בגיל 3 המשיך לחרוש על הבימבה עד שנהייתה קטנה עליו.

למעלה