אוטונומיה לרוסים בישראל

beatman

Member
כלומר, את מדברת על לאום תרבותי

שלא קשור לדת, אתניות ומיקום גאוגרפי.
&nbsp
אבל לא ענית על השאלה: מתי היהדות ע"פ הגדרתך מתחילה ? ממה בדיוק היא נוסדה ? מה המקורות שלה ?

beatman

Member
דעתי

אני לא רואה בעיה בקריאה של קורובוב להקים מעין אוטונומיה עבור רוסים ובני שאר העמים הגויים שהיגרו ארצה.
בשורה התחתונה הגירה(בדיוק כפי שהוא אמר) של לא יהודים ולא ציונים, גם אם יש להם שורש יהודי כלשהו המקנה להם זכאות עליה, אך אינם מרגישים שום קשר לעם ישראל והיהדות מעניינת אותם כקליפת השום, אינה תורמת לדמוגרפיה היהודית ולצביון היהודי של המדינה.
אבל משום שלא מעט כאלה כבר הגיעו, יהיה יותר טוב גם עבורם וגם עבור היהודים לבצע הפרדה תרבותית/דתית/לאומית שיחיו בקהילה משלהם כמו ערבים, דרוזים וכו'.
גם לאפשר נישואים, מנהגים וקבורה ע"פ המנהגים שלהם כמו שזה מתבצע אצל שאר בני המיעוטים.
גם מבחינת מגורים לא הייתי מתנגד לשכונות/ישובים נפרדים, כך גם תצטמצם במעט ההתבוללות עם היהודים בארץ, החיכוכים הבין דתיים והרגשת הזרות וחוסר המענה בקרב אותם מיעוטים.
&nbsp
לגבי השפה הרוסית, שיקים בית ספר ותיאטרון ברוסית, אין שום סיבה שרוסית תהיה שפה רשמית בישראל.
&nbsp
בנוסף אני מתנגד בחריפות לטענות הבאות שלו:
"האידיאולוגיה הציונית פשטה את הרגל" - היא חיה וקיימת!
"הגיע הרגע ש'ישראלי' יחליף את 'יהודי'." - המדינה הוקמה בשביל להיות בית ליהודים ולא להפך.
"אם היהודים לא יתערבבו עם דם חדש, במוקדם או במאוחר הם יתנוונו" - דווקא יהודים טהורים במהלך כל הדורות שמרו בקנאות על זהותם ופרחו ותרמו לעולם בכל תחום.
&nbsp
אם הוא יישב בפינה שלו, יהיה אזרח נאמן, יקבל את צרכיו ולא ילחם נגד הציונות וזהותה היהודית של המדינה - בכבוד.
אם היהדות מפריעה לו והוא שואף להחליף את היהודי בישראלי ואף לדחוף להתבוללות, יש לעודד הגירה לו ולמשפחתו.
"אם הייתי יכול הייתי נוסע לגרמניה, לארה"ב או לקנדה, אבל היתה לי אפשרות להגיע רק לישראל ולכן באתי"." - במצב שהיהדות מפריעה לו, אני בעד לסדר לו ויזה/עבודה/סל הגירה לאחת המדינות שהוא חושק בה.

Helio

New member
האמת שלא קראתי עד הסוף את המאמר, אתייחס למה שאתה רושם

1. לחשוב על הדמוגרפיה היהודית זה חשוב. רק שכיבוש של השטחים עם ערבים ובניית יחסים עם הקהילה הערבית ישראלית הרבה יותר רלבנטיים בעניין זה.
כי הרי בסופם של דבר לא מעט כאלו שלא מרגישים את עצמם טוב הישראל - יהודים ולא יהודים- עוזבים את הארץ לקנדה, רוסיה וכו'. חצי מהחברים שלי עשו ככה. לעומת זאת הערבים נשארים פה והם יותר מ20% מהאוכלוסיה , תוסיף לזה פלסטינאים מהשטחים שרוצים לספח - יהיה עוד יותר.
2. לגבי נישואים וקבורה - יש לאפשר קבורה ונישואיים לא דתיים לכוווולם! כולל מיעוטים לאומיים, הומואיים וכו'. ככה צריך להיות במדינה נורמלית ולא מפריע לחיות לאזרחים שלה כמו שהם רוצים. העניין הזה לא קשור לרוסים, זה עניין של כבוד.
3. ברור שרוסית לא תהיה שפה רשמית בישראל כמו שעברית לא יכולה להיות שפה רשמית ברוסיה. שימוש ברוסית הוא רווח וזה מספיק.
4. לגבי כל מיני משפטים לרשמת - עוד פעם זה לא עניין של אידיאולוגיה אלא עניין אישי/דעה אישית.
5. איך הוא דוחף להתבוללות אני לא מבין. יש פה יותר מ20% ערבים- הם לא דוחפים אותך להתבוללות? לא נראה לי. לכן ,לדעתי ,גם הוא לא יוכל לעשות את זה.

בקיצור, אף אחד לא צריך לדחוף את האידאולוגיה שלה לאף אחד אחר, יש לתת לאנשים להסתדר לבד והכול יהיה בסדר גמור.

BravoMan

Active member
קראתי את ההתחלה, ועוד קצת מהאמצע.

לא היה לי כוח ליותר...
&nbsp
נפלו על אדם די הזוי וחוצפן - הוא לא גולה! איש לא הגלה אותו לשום מקום.
הוא ניצל חוק שמאפשר לאנשים ששייכים לעם מסוים לעבור לגור במולדת ההיסטורית שלהם.
&nbsp
אם הוא לא מרגיש חלק מהעם הזה, הוא לא היה צריך לנצל את החוק.
ועכשיו הוא רוצה להקים כאן מדינה משלו?
&nbsp
נישואים אזרחיים הם חובה!
אסור לתת לרבנות לענות יהודים, זה גועל נפש מה שקורה פה.
&nbsp
אבל בין זה לבין הכתבה הדי הזויה הזו אין כל קשר.
&nbsp
אגב, עד היום קיימות בישראל קהילות נוצריות מסיבות היסטוריות כאלה ואחרות, ובגלל שהנוצרים מאמינים שישו הלך על המים בכינרת, יש שם ענף תיירות משגשג שמושך תיירים נוצרים מכל העולם ומכניס כסף לעסקים מקומיים וקופת המדינה. win win.
&nbsp
(יש סדרה דוקומנטרית יפה על כביש 90 שמציגה קצת מזה)
&nbsp
אם זה מה שחסר לבחור ה-"מסכן", אז כבר יש לו פתרון...

למעלה