לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום קיצורי קיבה
ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קיצורי קיבה

ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה. מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים.
הפורום הנוכחי עלה לאויר ב-2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו, כשמטרתו היתה לסייע לאנשים להגיע לכדי ישום מעשי של המשימה. רצונו היה לספק מידע כללי שיקל על כל מי שנמצא ב"דרך" בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית.
עם זאת, המושג אופטימלי בהקשר זה הוא מעומעם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום, על ידי מנותחים שעברו בעצמם אותן החוויות.
הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום יעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל.
מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי  שלהם.
פנייה למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד
בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום:  אופירA,  קובי d1
`
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

ניתוח שרוול??אנשים שעברו אותו נא תשובותיכם

מאת: ליקש
15/03/08 16:11
באיזה בתי חולים במרכז עושים את הניתוח ?
כמה משלמים באסותא לחברי קופ"ח לאומית??

כמה זמן החלמה ??

האם מישהו עבר ניתוח שרוול לאחר שנכשל עם הטבעת ?? האם הטבעת נשארת בגוף ??

"אשה יפה" חנות אופנת נשים בקו צעיר במידות 38-50 .
רח' יהודה פרח 5 קרית השרון נתניה
שעת פתיחה :
ימים א,ג,ד,ה 9:00-13:00
16:00-19:00
יום ו': 9:00-13:00

target=_blank rel=nofollow>http://www.facebook.com/

|סלינק|http://prettywoman2.weebly.com/
ניתוח שרוול??אנשים שעברו אותו נא תשובותיכם
<< ההודעה הנוכחית
15/03/2008 | 16:11
35
6034
באיזה בתי חולים במרכז עושים את הניתוח ?
כמה משלמים באסותא לחברי קופ"ח לאומית??

כמה זמן החלמה ??

האם מישהו עבר ניתוח שרוול לאחר שנכשל עם הטבעת ?? האם הטבעת נשארת בגוף ??

לדעתי אין סיבה לשלם על ניתוח פרטי
15/03/2008 | 16:29
1650
אם אפשר לעבור את אותו הניתוח בבית חולים ציבורי
הטבעת לא נישארת אם ממירים את הניתוח לשיטה אחרת שבה לא מעורבת הטבעת, כגון שרוול קיבה או מעקף קיבה.
שרוול קיבה מיושם בכמה מרכזים רפואיים באיזור המרכז
ניתוח שרוול
15/03/2008 | 17:16
2
1498
כמו רייקו אני גם לא רואה צורך לשלם עבור ניתוח שאותו מנתח יעשה אותו בחינם בבי"ח ציבורי. אמנם בבי"ח ציבורי יש תמיד את הסכנה שהתאריך ידחה ואולי התנאים פחות נעימים, אבל לפחות אין תלונות על האוכל....!!!!
לא עברתי ניתוח טבעת אז אני לא יכולה לעשנות על החלק הזה של השאלה. לגבי החלמה, בממוצע האישפוז הוא כ4 ימים, יש שנשארים יותר ויש פחות הכל תלוי בחולה ומנתח. אחרי שבוע כבר מתנהלים כרגיל אך מאד חלשים, יש גם סחרחורות כי עוד לא ממש אוכלים, אחרי שבועיים זה נראה שהכל כבר מאחוריך. כאמא לשלושה קטנים, אני חזרתי מבית החולים ישר לחיים, הם לא ידעו להתחשב, עשיתי הכל אבל לאט יותר ואם הפסקות ארוכות יותר.
למעשה ההחלמה זה דבר אישי ואין מתכון אחד, הכל תלוי בחולה וכמובן בהנחה שהכל עבר תקין.
בהצלחה
עתלולוש - איפה עשית את הניתוח?
15/03/2008 | 18:08
1
936
כמה זמן את אחרי הניתוח ומהן המגבלות שיש במזון ??

כמה ירדת במשקל??

תודה מראש
ניתוח שרוול
15/03/2008 | 19:08
1002
היי,
עשיתי את הניתוח ברמב"ם, ואכן פעם ראשונה זה נדחה לי בגלל  ניתוח חרום שהגיע ובפעם השניה הייתי ראשונה בתור כך שלא הייתה בעיה. גם ההמתנה לתור בצפון הוא הרבה יותר קצר. המרגע שהודעתי למנתח שאני רוצה ברמב"ם ולא פרטי עד שנותחתי עברו 3 שבועות.
אני היום שלושה חודשים ושלושה שבועות לאחר הניתוח, הורדתי 27 ק"ג. היום חישבתי ויש לי עוד 20 ק"ג כדי להגיע לBMI תקין. וזו הפעם הראשונה שזה נראה לי אפשרי...
מבחינת האוכל אין משהו שאני לא אוכלת, אתמול אכלתי קלמנטינה שלמה, כולל "הלבן" שממליצים לא לאכול כי זה הרבה סיבים, אני אוכלת גם קטניות ובשר. למעשה אין משהו שאני לא אוכלת אבל הכמות ממש מזערית... ואם חורגים מהכמות אז זה כואב וישר יוצא החוצה.... כשאני אומרת כמות מזערית אני מדברת על קערית שהילדים שלי אוכלים בו קורנפלקס בבוקר, זה גודל המנה כיום, וכמובן לא למלא אותה ולרוב גם לא לסיים. הבעיה שאני עוד לא ממש יודעת "למדוד" את הכמות בעין, כך שאם אני לא עם הצלחת הקטנה קשה לי לאכול כל כך מעט, כך שמחוץ לבית כמעט תמיד לצערי אני חורגת ומגיעה לשרותים להוציא את מה ש"העיניים" אכלו....
מה שקשה לי היום ובעיקר בימים חמים זה אי היכולת לקחת כוס מים ולשתות את כולה...ככה בשלוק. בהתחלה ממש צריך לחשב את הזמן בין האוכל לשתיה כי פשוט אין מקום לשניהם בבטן. היום זה כבר לא כל כך משמעותי לי, אני לא שותה ואוכלת באותו זמן אך כבר לא בודקת על השעון...אבל עדין אי אפשר לשתות יותר מ3 שלוקים/לגימות באותו הזמן, וגם זה לפעמים אני שוכחת אם אני שותה משהו טוב....לפחות זה רק גורם לבחילה ולא להקאה. כעיקרון אם אוכלים נכון אין שום סיבה להקיא, כל פעם שאני מגיעה למצב הזה אני כועסת על עצמי ומנסה לבדוק איפה פישלתי. בבית זה היה קורה כל שישי, כי הצלחות של שישי ממש יפות ומסתבר שהן ענקיות, ולא מכובד לשבת עם צלוחית מפלסטיק של הילדים....עברתי לאכול מקערת המרק שהיא יותר קטנה וגם ממש למדוד את הכמות, כך שבבית אני בסדר כיום...בחוץ אני לא כל כך מסתדרת, אבל אני מניחה שזה עיניין של זמן, הרי אם היינו יודעים מתי להפסיק לאכול....לא היינו מגיעים לניתוח מלכתחילה.
לגבי ההורדה במשקל, כרגיל גברים לרוב יורדים יותר מהר מנשים וכמובן שאם הייתי משקיעה בספורט בצורה מסודרת זה היה עוזר. בחודשיים הראשונים יורדים "מסה" רצינית ומאז זה בין 2-4 ק"ג לחודש, אבל כל קילו שיורד ולא עולה הוא חגיגה!!!
אני כן יכולה לומר שללא ניתוח לא הייתי מצליחה להרזות ולייצב את לחץ הדם שלי ואני לא מתחרטת לרגע. אין מה לעשות ללא ניתוח ולא משנה איזה רובנו לא היינו מצליחים בחיים להרזות ולנהל חיים נורמאלים ובריאים. היום הצלחתי "להכנס" לנדנדה בגן השעשועים ולהנדנד יחד עם הבת שלי....!! קלעתי סלים עם הבן שלי וברכתי את אלוהים שעשיתי את הניתוח ויש לי את הכוח כיום להיות אמא פעילה.
עברתי ניתוח שרוול באיכילוב
15/03/2008 | 17:29
16
1400
מנתחים גם בתה"ש.

לחברי לאומית(מברור שעשיתי בזמנו) באסותא הניתוח עולה 60,000 שקל ולאומית מחזירה כ- 10,000. זאת התשובה שקיבלתי ממלב"י.

מקרובת משפחה שהחליפה טבעת בשרוול- מוצאים את הטבעת.

ההחלמה היא קלה יחסית וזה גם מאוד אישי.
מקבלים בזמן השיחרור מביה"ח 10 ימי מחלה -כך אני קיבלתי בכל אופן.
זו טריפָה להוציא 60 אלף ש"ח על ניתוח פרטי
15/03/2008 | 17:35
15
893
כשהקופות משלמות עליו. לא מוצדק.
צודק לכן לא עשיתי שם אלא באיכילוב, אבל יש
15/03/2008 | 19:18
14
897
כאלה שאין להם סבלנות לחכות כי באיכילוב חיכיתי כמעט חצי שנה.
60 אלף שח זה מחיר מוטרף לכל הדיעות
15/03/2008 | 19:33
13
664
טריפה מוחלטת !!!
נהיינו ארה"ב ?
אם תתמחרו את מעקף הקיבה ואת השרוול לא תגיעו למחיר הזה. בתי החולים מקבלים פחות מזה.
בי"ח פרטי ככה מעריך את העבודה של הצוות
15/03/2008 | 20:36
12
636
ואת האשפוז- הקצר יש לאמר. תוך 48 שעות אתה בחוץ.

להגיד שזה מוצדק, ממש לא.

עלות הניתוח עם הטבעת כ 25 אלף שח
15/03/2008 | 20:45
5
863
וזה כולל את הטבעת וכולל לילה אישפוז, שכר מנתח, תשלום למרכז הרפואי. הכל כולל הכל.
טוב, נגיד שיש בשרוול קיבה את עלות הסיכות. כל מחסנית עולה כ 300 דולר. המכלב הוא חד פעמי ועולה לא מעט.. או קיי. יש לנו את מרכיב שעת הניתוח. נגיד שיש לנו 3 שעות חדר ניתוח. שלושה ימי אישפוז. כל יום אישפוז כ 3000 שח. אפילו לא הגענו ל 30 אלף שח. לגבות מחיר כזה בגלל שזה ניתוח גדול יותר ? הוא גדול יותר למנותח.. מסוכן יותר למנותח.
לדעתי עדיף לעבור ניתוחים כאלה בבית חולים גדול עם גיבוי של מחלקה.. עם כיסוי מלא של הקופה לכל דבר שעשוי לקרות.. בכמה מקרים שאנחנו מכירים התארך האישפוז אל מעבר למתוכנן ? כמה מקרים היו שהיה צורך לטפל בסיבוך כזה או אחר ?
כשמשהו מסתבך מעבירים את המטופלים לבית חולים גדול..

שבוע טוב
עלות ניתוח
15/03/2008 | 21:18
6696
אני נותחתי בפרטי ע"ח  חברת הביטוח, ומהמסמכים ראיתי שהעלות בסביבות
40.000 ש"ח.
נועה
אתה צודק
15/03/2008 | 21:30
2
494
ניתוח שרוול זול יותר מניתוח טבעת
לדעתי המידע שהוצג פה שגוי
אני כמובן התייחסתי למידע שהוזן פה
15/03/2008 | 21:41
457
וכמובן שיוצא מדבריי שאינני יודע בעצמי מה העלות אלא התמיהה מהסכום הזה.
זהו המחיר שנאמר לי במלב"י אסותא.
16/03/2008 | 02:58
631
כשהתעניינתי.
שאלתי את דר' אסנת רזיאל באינטרנט שהפנתה אותי לטלי ממלב"י וזהו המידע שקיבלתי.
ידעתי שהייתי צריך לבקש את הסיכות!
16/03/2008 | 22:09
593
חושבים שהייתי מקבל? בכל זאת, טיטניום לא זול בימנו חחח
גם לדעתי לא היה מוצדק לשלם 6 וחצי אלף לאסותא!
15/03/2008 | 20:48
5
679
וזה לא כולל ארוחות!
אם הייתי יותר סבלני יכלתי לעבור את הניתוח בבאר שבע בחינם.
מוטי.
ארוחות ? על מה אתה מדבר ? איזה ארוחות
15/03/2008 | 20:54
4
517
גם ככה כולם בצום. בקושי מיים מישהו מרשה  
60000 ??? מאיפה זה בא לכם??
15/03/2008 | 21:28
3
637
אני עברתי ניתוח שרוול באסותא.
אני כבר סנילי ולכן לא ממש זוכר, אבל מדובר בכ15000 ש"ח כולל עלות הסיכות.
אני קיבלתי החסר על כל הסכום. ובגלל שיש לי ביטוח פרטי- עוד יצאתי ברווח.
לרוייקו!
15/03/2008 | 21:46
2
401
עברתי את הניתוח ביום שישי בבוקר
אבל לא היו סעודות בשבת בקושי כוס תה!
אני שילמתי 4000 על הטבעת ואלפיים ומשהו על ההשתתפות בניתוח
בשביל היום עד יומיים אשפוז אני חושב שגם בסורוקה הייתי מסתדר.
מוטי.
איזה קופה אתה ולמה סכום ההשתתפות מפוצל ?
15/03/2008 | 21:53
1
501
אני יודע שסכום ההשתתפות משתנה בין מנתח אחד לשני באותו המרכז הרפואי (במקרה הזה אסותא) וההבדלים יכולים להיות גדולים.. לא בהכרח לפי מיומנות המנתח דווקא..
הייתי במאוחדת עדיף
15/03/2008 | 22:21
156
ואמרו לי שמי שעושה מאוחדת שיא רק אחרי שנת המתנה.
יכול לקבל את הניתוח בחינם.
קופת חולים מכבי משלמת 87%, אפשר לעבור.
15/03/2008 | 22:58
3
1168
אני עברתי היתוח שרוול באסותא ת"א, קופת החולים שילמה ואני שילמתי רק השתתפות עצמית (כ 6000 ש"ח).
היות והיה ליביטוח נוסף בפניקס, הם שילמו לי 11 אלף ש"ח, כך שיצאתי ברווח.

עפ"י הידוע לי, ישנו היום מבצע גיוס חברים לקופת החולים מכבי, כאשר העוברים עד אפריל יהיו זכאים לעבור את הניתוח ללא צורך בתקופת המתנה.
במילים אחרות:
באם בקופת חולים לאומית "יעשו בעיות" במימון הניתוח, תוכל תמיד להגיד להם שאתה עובר!!!
ואז תראה באיזו מהירות ייסדרו לך מימון בדיוק כמו במכבי.

טבעת זה ניתוח אחד, שרוול זה ניתוח אחר, לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו.
כאמור עברתי ניתוח שרוול לפני כ 6 חודשים, הפחתתי את כל משקלי העודף (47 ק"ג), מרגיש מצויין.
יום וחצי-יומיים של אישפוז, בין 4 ימים לשבועיים החלמה (אינדיבידואלי), ללא כאבים/סבל פרט לגזים שצריכים להשתחרר.

בהצלחה!
אני עוברת ניתוח שרוול ביום רביעי הקרוב
17/03/2008 | 23:00
2
741
דרך מכבי בבי"ח אסותא, לא הפעלתי את הביטוח הפרטי כיוון שרצו שאעשה רק בהדסה עם הרופאים שהם עובדים איתם.
בכל מקרה אף אחד לא יידע אותי על איזושהי השתתפות עצמית (יש לי מגן זהב), איך בודקים את זה ?
התקשרתי לאסותא והם הפנו אותי למכבי, התקשרתי למכבי והם לא יודעים אמרו לי לשאול באסותא.
בקיצור אני לא יודעת אם וכמה אצטרך לשלם?
אצל מי את עושה שרוול?
18/03/2008 | 08:51
1
539
מחר ב- 19 בערב אצל פרופ' רובין
18/03/2008 | 19:25
470
ניתוח שרוול
16/03/2008 | 11:11
683
היי לך

אני עברתי שרוול במלב"י אסותא בעלות של 0 ש"ח ועוד שילמו לי הבראה מהביטוח. זה מכיוון שיש לי מכבי מגן זהב וביטוח רפואי פרטי.
עושים את הניתוח בתל השומר, בילינסון, איכילוב ואסותא... שכחתי עוד מקום במרכז?
כבר ענו לך על ההבדל בין בית חולים ציבורי לפרטי. אני לא יודעת מה עלות ניתוח באסותא לחברי לאומית, את זה צריך לבדוק בקופה עצמה או אצל חברי לאומית.

יש כאלה שעברו ניתוח שרוול לאחר טבעת. לפי מיטב ידיעתי את הטבעת המתכווננת מוציאים.
עלויות
16/03/2008 | 15:35
745
הפער הגדול בעלויות שאתם מציינים נובע מכך שמי שרוצה לעשות פרטי לגמרי אז הסכומים הם 60000 לשרוול ובערך חצי לטבעת. למי שרוצה בכללית לעבור ניתוח פרטי ואין לו MRI 40 אלא פחות לא יוכל לקבל החזר. ואין זה משנה אם יש לו BMI של 35 ומעלה ומחלות נלוות. אני התקוממתי כנגד זה. בקופה נמסר לי שאין קשר בין הקופה ובין הביטוח  המשלים. הקופה מאשרת ניתוח זה יפה אך זה לא  מחייב אותם. הסכומים שציינתי הם המקסימלים למי שרוצה בפרטי והכל לבד
רציתי לשאול כמה דברים קשורים.
16/03/2008 | 17:05
494
האם זמן ההחלמה יכול להיעשות מחוץ לבית החולים?
והכוונה כמה זמן צריכים להיות בהשגחה רפואית?

שאלה אחרת האם טיסות משפיעות על הטבעת?
מתמבקשת מידע על ניתוחי מעקף / שרוול
16/03/2008 | 23:26
4
468
היי לכולם

מנצלש"ת את השרשור הזה (בול בזמן בשבילי) ומבקשת לקבל את כל המידע הקיים על ניתוח מעקף קיבה ועל ניתוח השרוול
-על כל אחד בנפרד
-על ההבדלים ביניהם
-על הסיכון בניתוח עצמו (אם הקיבה כבר מצולקת מניתוח קודם - מה יכול לקרות?)
-כמה זמן אורך הניתוח
-על תקופת האשפוז וההחלמה
-על התוצאות (כמות הירידה במשקל ביחס לזמן שאחרי הניתוח)
-הבדיקות שלפני
-רופאים ובתי חולים מומלצים (גוש דן)
-אם יש פה מנותחים שעברו את אחד מהניתוחים הללו  (לפחות חצי שנה אחורה) - אשמח לשמוע חוויות/הצלחות/קשיים וכו'
-כמה יורדים ???
-כמה זה עולה (אם בכלל) - ביה"ח ציבורי..

בקיצור...כל מה שאפשר.

קצת עליי.
בת 36. השתתפתי בפורום לפני כמה שנים (אהלן רוייקו - טוב לראות אותך, מרתק ומעניין לקרוא את הסבריך המלומדים ואת המעורבות שלך גם כיום בכל נושא הניתוחים )
מנותחת SRVG שלא הוכיח את עצמו..
עודף משקל קיצוני.

אשמח לכל פירור (תרתי...) מידע
חושבת בכיוון ניתוח חוזר (כבר בקול רם...) למרות הטראומה הישנה (לאור המצב)

המוני תודות !
חמסה
היי חמסה
17/03/2008 | 09:33
1
372
אני מנותחת שרוול תשעה חודשים ירידה של כ- 45 ק"ג.
אני יכולה להעיד רק על השרוול, על המעקף יעידו מעוקפים
השרוול בשבילי הוא ניתוח ראשון ולכן אני לא יכולה לענות לך לגבי שרוול אחרי SRVG מלבד העובדה שעקב קו הסיכות שנותר לאחר הניתוח הראשון יכולה להיות בעייתיות עם גודל השרוול ולכן רוב הרופאים מעדיפים מעקף. את צריכה להתייעץ עם 2 רופאים לפחות (אני מאמינה מאד בכמה חוות דעת) ולראות מה האופציות ומה כדאי לעשות.

באשר לשרוול אז ככה:

הניתוח אורך כשעתיים
אשפוז - יומיים שלושה (תלוי ברופא)
את הירידה במשקל שלי כבר כתבתי יש כאלה שירדו יותר ויש כאלה שירדו פחות.
הבדיקות שלפני - כעיקרון הקופה דורשת צילום ושט קיבה בבריום, אולטראסאונד איברים, בדיקות דם, איסוף שתן, אישור דיאטנית ולפעמים גם אישור פסיכיאטר - הכל תלוי בקופה. שימי לב להביא את כל האישורים לפני שאת ניגשת לקופה כדי שלא יהיו עניינים.
בתי החולים שמבצעים את הניתוח במרכז: תל השומר, אסותא, איכילוב, בילינסון (שכחתי מישהו?)

כל מה שתרצי לדעת אני אשמח לענות
המון תודה
17/03/2008 | 09:53
226
אני בעבודה כעת
אקרא יותר מאוחר ביתר עיון

תודה רבה
אשמח לשמוע ממעוקפים
17/03/2008 | 18:40
1
265
אפשר לקבל עוד מידע ? בבקשה...
18/03/2008 | 11:43
285
אשמח מאוד !
לחברה שלי אמרו טבעת 70 אלף אז שרוול..
18/03/2008 | 17:18
1
592
לשלולית68
18/03/2008 | 20:42
392
70 אלף שקל אולי לטבעת יהלומים
לי טבעת שבדית מסליקון עלתה בחברה 4000 שקל.
מוטי.
הודעות אחרונות
23:02 | 03.09.15 Sharon555555
22:44 | 02.09.15 רונן חיון
16:39 | 02.09.15 daphnis83
20:52 | 30.08.15 אורחים בפורום
19:31 | 30.08.15 אורחים בפורום
17:54 | 27.08.15 שוברת קירות
23:36 | 26.08.15 אורחים בפורום
12:05 | 25.08.15 מש101
23:17 | 20.08.15 רות1984
22:21 | 20.08.15 אורחים בפורום