לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

º
הודעה נעוצה סופ"ש של אופניים
17/12/14 15:38
23צפיות
º
יום חמישי
17/12/14 15:39
6צפיות
º
יום שישי
17/12/14 15:39
3צפיות
º
יום שבת
17/12/14 15:40
6צפיות
אל סינגלי נווה שלום ופארק קנדה
17/12/14 18:54
29צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה  20/12/14.

מסלול הטיול- משמר איילון-נווה שלום-פארק קנדה -משמר איילון  

אופי המסלול-סינגלים ודרכי קרוס.

מרחק-  כ40 ק"מ. 

שעת מפגש-0800.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)-קלה .

רמה טכנית (בעיני הכותב)-קלה .

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
 נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הטיול ללא תשלום.

הערה-במקרה של גשם המסלול ישתנה.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

כתבה שלי על מסלול סינגלים בגליל המערבי במגזין לרוכב
19/12/14 16:47
38צפיות
º
כתבה יפה עם תמונות מאוד יפות
19/12/14 19:08
6צפיות
סינגל נחל יוסף
17/12/14 10:28
110צפיות
מה מצבו של הסינגל הזה ? האם הוא מסומן ורכיב ?
כבר כתבו בפורום על הסינגל הזה אבל רציתי לדעת מה מצבו העדכני .
תודה 
תשובה חלקית
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 12:55
100צפיות
הסינגל מסומן בצורה סבירה בסימון שבילי אופניים של קק"ל בצבע צהוב
הנה מסלול מהאביב שעבר :
לא יודע מה מצבו השנה , אבל אין שום סיבה שלא יהיה טוב

רז

קבצי GPS של שביל ישראל לאופניים
09/12/14 16:36
241צפיות
באתר שביל ישראל לאופניים

הוספתי אותם גם לדף סינגלי קק"ל ודומיהם אצלי באתר :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז

תודה ושאלה לכולם...
09/12/14 17:28
189צפיות
רז, תודה על השרות לגבי המפות של שביל ישראל לאופניים (פה אולי המקום לומר תודה לכל העושים במלאכה של שביל ישראל לאופניים, אך מנסיוני, האתר האינטרנטי של IBT לא מספיק נוח וידידותי למשתמש, וזה חבל. כי מצד אחד עושים מפעל עצום בשטח, שהפנים הם גם לרוכבים מחו"ל אך התעוד לקוה בחסר).
אחרת, בשביל מה רז צריך לשים קישור נוח יותר למפות באתר שלו? אני מודה שהתקשתי לפתוח את המפות באתר של IBT.

לשאלתי:
לאחרונה רוכבים רבים שאלו אותי: "תגיד: עשית את הסינגל החדש במצפה רמון?"
ויש כאלה שיוסיפו: "זה שיורד למכתש/חניון בארות" ... "הוא אחד היפים בארץ".
לפי מה שאני מבין, שביל ישראל לאופניים יוצא ממצפה על בסיס סינגל נחל חווה (שעינו אותו והוא יפה אך לא ואווו...) וחזרנו לאורך הדאבל למצפה. אני מבין כי היום לפי שילוט של IBT אפשר לסיים את סינגל נחל חווה ולרדת לכוון חניון בארות על בסיס מעלה נוח, שבערך במחצית הגובה המסלול לוקח ימינה (מערבה) לקטע סינגל חדש (?) ואז על דאבל לחניון בארות. זה ה-"סינגל החדש?" "היפה?". ומה הציון שמקבל הסינגל הדרומי בסינגל "צבעי הרמון" של הרט"ג? זה שמתחיל בחניון בארות. יש הגיון בלחבר את הקטעים האלה ברכיבה יומית אחת?
תודה למי שיעשה סדר בנושא.
קצת סדר
09/12/14 18:18
182צפיות
לגבי האתר - צודק 100% אנחנו בשלבים אחרונים של אפיון אתר חדש ואני מקווה שבקרוב יהיה אתר שתומך ברוכבים - האתר הישן תפדיקו לתמוך בתכנון והקמה.
המקטע בין מצפה רמון לחאן בארות כולל את הסינגל על המצוק באזור גן הפסלים, סינגל חווה, דרכי רכב וסינגלים במקומות חשובים עד למעלה נוח על מנת ליצור עניין ורכיבה טובה יותר .
היום אני יורד לפקח על העבודות של עוד סינגל במקטע הזה, אם הזמן ומשאבים ידענו שאפשר לשפר עוד את התוואי והשבוע אני מקווה יהיה מקטע נוסף מלקראת סוף מעלה נוח פונים מזרחה שמאלה ( ולא מערבה ) ומשם בסינגל 1 עד לציר הנפט - סינגל זורם ומהנה במקום התפירה של דרך הרכב.
יש מערכת נוספת של סינגלים במחצבות המשוקמות שיוצאת מחניון בארות אפשר לצרף אותם לאותו יום רוב הקבוצות שאני יודע מספיק להם ה38 ק"מ עד לחאן.
אפשר להוריד מהאתר את המפה והההסבר משלט המבוא במצפה

צור קשר עם אילן שחם
09/12/14 20:21
129צפיות
הוא עשה הכל.
גם את החלק עד בארות וגם את הסוף למואה.
הראשון מופיע בגליון WE:RIDE הקודם.
השני יעלה בהמשך.

דני
סיגל חווה ממצפה רמון עד חניון בארות ולא בדרך ה 4X4 כבר מזמן
09/12/14 21:05
151צפיות
אני חושב שלפחות שנתיים
ראה רכיבה מהחורף הקודם :

רז
מסלול מפורט בשביל ישראל ממצפה עד בארות
09/12/14 21:20
151צפיות
+ גווני הרמון

ראה כאן
ועל סיגנל גווני הרמון - ממליץ לוותר
09/12/14 22:33
162צפיות
ממש סתם....הזוי ומיותר...לדעתי...
שיפורים מצפה רמון בארות
הודעה זו מכילה תמונות
11/12/14 19:10
169צפיות
חזרתי מהעבודות במכתש שבוע הבא תהיה תוספת נחמדה למצפה רמון בארות גם סינגל חדש וגם שיפורים לבקעות החול בסינגל בבקעת מחמל .
º
הקטע החדש
הודעה זו מכילה תמונות
11/12/14 19:11
153צפיות
º
מהסינגל שבו המתנדבים ליד קצרה
הודעה זו מכילה תמונות
11/12/14 19:13
160צפיות
תודה הילל, זה נראה מרשים
13/12/14 22:29
78צפיות
וכתוצאה מכך, החלטנו כי טיול המדבר השני בפברואר יהיה יומיים ממצפה למואה עם לינה בבארות
(צחצח לנו טוב טוב, שיהיה יפה כמו בתמונות.... )
ושוב תודה על מפעל ענק זה!!
עד השבוע השני של פבואר יהיה הרה יותר טוב !!!!
13/12/14 22:36
88צפיות
אנחנו נוסיף עוד גם את הירידות מקצרה
תהנה ואשמח לקבל כמה תמונות טובות
הלל
האם יש איזו חלוקה מומלצת לרכיבה?
15/12/14 22:03
69צפיות
אנו מתכוונים לרכוב בסוף פברואר והכוונה היא לישון בחאן בארות ומשם למשוך דרומה.

לפי ההקלטות החלוקה היוצאת היא כדלקמן:

חאן בארות לפארן 37 ק"מ (340 מ')

פארן ליהל 44  (361)

יהל שחרות 51  (807)

שחרות תמנע 56  (1,032)

תמנע אילת 36  (642)

(בסוגריים הגובה המצטבר).

במידה ונרכב שלושה ימים מלאים האם יש דרך למשוך יותר בימים הראשונים ולהגיע למקום לינה?

-האם מישהו כבר רכב משהו דומה, אשמח להמלצות לוגיסטיות (הקפצות ציוד,רכבים וכו') והערכות תיזמון, אנו בכל מקרה מצויידים בתאורה וניווט טובים.

האם מחאן בארות ליהל אפשרי ביום אחד?
15/12/14 22:16
61צפיות
יצא 80 ק"מ עם 700 גובה מצטבר, בהנחה שזה היום הראשון זה לא אמור להיות כל כך קשה, השאלה אם יש בדרך דשדש או בעיות אחרות שיעכבו ויקשו ושלא קשורים לגובה המצטבר.
מכיר את יואב בהט?
16/12/14 08:46
80צפיות
דבר איתו!
הוא גם מכיר וגם יש לו שירותי ליווי והקפצות ומנהלות מדבריות.
שווה במיוחד אם אתם מתכננים כזה מסלול מפנק.
אולי כדאי לישון בשטח ואז תרוויח גם משהו אחר :)
בכל מקרה הוא ישמח לעזור.

דני
חלוקה לימים
16/12/14 10:03
81צפיות
ראשית אני ממליץ להתחיל ממצפה רמון
חאן בארות מואה זה 35 ולא עד לפארן - חסר לך יום או מקטע
אין בעיה אחרי ההסדרה שעשינו להגיע מבארות עד לפארן באותו יום לרוכבים מנוסים
אפשר לא לעלות לתמנע ולסתדר בבארות זה יורד לכם קצת רכיבה .
אפשר להגיע מפארן לסמדר זו דרך מישורית למעט מעלה קטורה
אסור לרכב בשמורות בלילה אז לא לבנות על רכיבה בלילה
יש די הרבה נותני שירותים כמו גיאופן , יואב הבט, סמר , יש בפארן .
חלק מהקבצים זה הקלטות וחלק ממפות כך שנתוני הגובה לא מדויקים - מה גם שבמדבר לרכב בערוץ נחל יותר קשה מעליה בהרי ירושלים
º
תודה לכם-אבדוק
16/12/14 14:28
77צפיות
מקטע מואה-פראן
16/12/14 16:13
62צפיות
נתי: אכן חסר לך קטע: מואה-פראן, או על המפה: צופר-פראן.
אם אתה בא ברצף מחניון בארות אין טעם להגיע לצופר, ואכן המקטע המחובר הוא: בארות-מואה-פראן.
את המקטע בארות-מואה לא עשיתי, אך הקטע מואה-פראן כן עשיתי והוא קל יחסית, ולדעתי כן ניתן לחבר את המקטע בארות-מואה ולהגיע עד פראן (אבל לא ליהל).
לגבי לוגיסטיקה, אתה צריך להגדיר את אופי הטיול. אם יש רכב הקפצות, כמו יואב או גיאופן, אז זה פינוק. הוא יפגוש אותכם בבוקר ובלילה (או יישאר לישון במקום) ואז הרכב משמש כמחסן נייד של ביגוד ואוכל. זה עלול להיות יקר. אופציה אחרת היא לסחוב את הביגוד אתכם ולהתבסס על מקום הלינה לאוכל ולינה, אופציה זו עשויה להיות זולה יותר. א מדובר על 3 לילות: לינה בפראן (חאן אבירן), לינה בשחרות ולינה באליפז.
º
בארות - פארן - כ-66 ק"מ.
16/12/14 16:26
38צפיות
תיקון קטן להלל
16/12/14 16:01
77צפיות
"... לא לעלות לתמנע ולהסתדר בבארות..."
דעתי במקום בארות צריך להיות באר אורה.
º
צודק טעות שלי
16/12/14 16:23
33צפיות
הבנתי היכן הטעות בקובץ-הלל
16/12/14 19:44
52צפיות
יש טעות בקובץ GPX של בארות מואה, ישנו קטע קטן של 4 ק"מ...בפורמט TRK הוא 34 ק"מ...

איזה אוסף קליפים מכובד !! קטעים נבחרים
16/12/14 23:56
39צפיות
כל קטע לדעתי יש לו ייחוד אחר
אני חשוב שמצפה רמון מואה - מנצח ממסלול קשה וגיפה של הנקרות והדרך על המצוק והחול יצאו כ 80 ק"מ רובם סינגלים זורמים - והוא כמובן טרי .
הסינגל של צוקים מאוד מיוחד ( מעבר לכך שהוא גם תוצר של מנדבים ) יש בו משהו קסום בפינה המדברית שהייתה חבויה שם כל השנים .
סמדר שחרות - אחד הסינגלים היפים בעולם ( כמה אני משוחד  ) שילוב של מדבר שהיה סגור למטיילים בדיונות חול נופים לערבה ....
2 קטעים פחות מוצלחים האחד תמנע אילת ( משהו עוד לא עובד שם הכי טוב ) למרות שיש צפית מאוד יפה מפארק הסינגלים מעל אילת וכיף לסיים בים .
והשני בין פארן ליהל לאורך הערבה ( מגבלות שטחי אש ).

ועוד שאלה להלל...
16/12/14 16:27
63צפיות
לפי מה שכתבת בפוסט למעלה, למרות שהמקטעים ממצפה רמון עד אילת "נפתחו" העבודות בהן נמשכות.
מה זה אומר? שלדוגמא היום המקטע מצפה-בארות גמור אך יש קטעים של דאבלים שבהמשך אתה תסיט לקטע סינגל שייפתח?
איך זה משפיע על ההקלטה? השילוט בשטח מושלם?
או יותר חשוב מזה: קבצי ההקלטות שמופיעים באתר של IBT הן לא "הקלטות" בפעול?
תודה מראש.
הלל: שים לב שלפי השאלות, יש היענות גבוהה בחורף הזה לשביל ישראל שנפתח על כל קטעיו... אתה תידרש כאן בפורום בדירות גבוהה יותר מהרגיל
כיף לראות שיש היענות גבוהה
16/12/14 18:30
65צפיות
לגבי מצפה בארות אתה צודק - יש דבלים שהופכים לסינגל - כמו שאמרתי זה חלק מדינאמיקה של השביל שמשתפר כל הזמן זה תלוי בתקציב שמשתחרר או פעילות ההתנדבות שהייתה שאיפשרה עד סינגלים או אישורים שאנחנו מקבלים או רעיונות שעולים.
גם במעלה קטורה העברנו את השביל אחרי השיטפון הגדול בתוואי קצת אחר וכד'
אני יעדכן כל פעם מחדש את ההקלטות.
השילוט כמעט מושלם חסרים כמה חלקים קטנים או אזורים שצריך להוסיף וזה כל הזמן בעבודה.
חלק זה לא הקלטות ( כסוי ואולי הרי אילת ) אבל מאוד מדויק ובפועל תרכב לפי שילוט והשביל הברור.
עוד שאלה בבקשה, סמדר באר-אורה כמה?
16/12/14 21:03
55צפיות
1. ראיתי כאן משחרות לבאר אורה 55 קמ ולפי התיאור הרבה דשדש וכו', אז מסמדר זה לא אפשרי (לאנשים נורמליים)?
2. מבחינה נופית אילו קטעים יפים יותר?
פורסמו פעם התמונות המדהימות של אילן ...באיזה איזור צולמו?

קצת קליפים...
16/12/14 22:09
53צפיות
הקליפ הזה http://youtu.be/ORyQqSTRfCk צולם לאורך ה-56 ק"מ של המקטע שחרות-באר אורה.
אם שאלת מה הם הקטעים היפים, אני לא עשיתי את כולם, אך הקטע הזה הוא מרשים (גם בגלל אורכו שאתה חוצה הרבה תצורות שונות ומגוונות) וגם בגלל קטעי סינגלים ארוכים וזורמים. יש קטע יותר משעמם ליד הבסיס הצבאי, וגם לקראת הסוף יש קטע של דשדש, אבל זה מדבר... מה לעשות?

הקליפ הזה: http://youtu.be/PMIZnNF7ufM צולם לאורך המקטע מואה-פראן (בעצם התחלנו בצופר). הוא חמוד אך לדעתי הוא פחות מרשים. אילן שחם עשה את הקטע הזה בטיול המשפחות שלו.
הקטע מעל אילת, באזור הלונה פארק הוא מדהים.

עוד קליפ של חלק מהמקטע מעלה קטורה
16/12/14 22:15
44צפיות
כאן לא עשינו את כל המקטע, כי היה בתחילת מאי והיה חם, ועשינו רק שעתיים רכיבה.
וגם עשינו את קטע המעלה בירידה (מדהים) ונראה היטב בקליפ.
הכוון המומלץ לפי IBT הוא בעליה.
º
תודה רבה על הקליפים המדהימים אדוארדו - עריכה מקצועית לעילא!
17/12/14 08:07
18צפיות
חן חן
17/12/14 11:02
27צפיות
צולמו במסלול משזפון (נאות סמדר) לאילת.
שזפון עד שחרות פחות או יותר בנתיב של שביל ישראל לאופניים (הוא עוד לא היה קיים בקטע הזה בזמנו. ירון דרעי הוביל אותנו שם).
משחרות המשכנו על שביל ישראל לאופניים עד לנחל עתק, משם חתכנו מערבה לחניון הלילה של הקניון האדום (ועשינו שם מסלול רגלי קצר).
ההמשך ברחם, הר שחורת, הגיא האבוד וסיום על שביל ישראל לאופניים (כולל הלונה פארק) לתוך אילת.
המלצת השבוע , שבוע 51 2014
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 11:05
98צפיות
הפעם מסלול יפה בגלבוע - חוצה גלבוע
בניגוד לכל אלה שעושים סיבובי קק"ל בלבד ומזניחים את שאר האפשרויות , אז פה יש מסלול שחוצה את הגלבוע לרוב אורכו ומה שהייתי מצפה שיהיה באמת סינגל בגלבוע
הוא כמובן משתמש בקטעים רבים מסינגלי הגלבוע הקק"ליים
תאור המסלול ב :
רז

º
בירידה מהר אבנר
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 11:06
71צפיות
º
בדרך למעלה גלבוע
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 11:07
61צפיות
º
יער להב-רכיב מחר, יום ג׳?
15/12/14 16:34
53צפיות
º
כן
15/12/14 19:53
28צפיות
º
. סביר לרכוב לבד על גדר ההפרדה?
15/12/14 20:25
49צפיות
מאחר והייתי שותף לבניית אותה גדר :)
16/12/14 08:47
78צפיות
כן. אין באזור בעיה והוא רגוע למדי.
תעשה חיים :)

דני
º
16/12/14 15:13
4צפיות
Northern Riders בהר ניתאי
14/12/14 07:50
129צפיות
ביום ששי חזרתי לפסגת הר ניתאי עליו הייתי בפעם הראשונה והאחרונה לפני כ 30 שנה (אז כמובן בטיול רגלי לבדי - אני זוכר טוב את המנגו הענק והעסיסי שאכלתי בפסגתו)
הפעם התחלנו ברכיבה מבית הקברות של טבריה ליד חוף גיא ורכבנו ברכיבת אורבן בטיילת ואז טיפסנו קצת ברחובות והלאה בירידה כייפית לנחל רקת
משם קטע קצר בכביש לנחל ארבל ובו רכבנו בסינגל ארבל עד היישוב וואדי חמאם
טיפסנו דרך היישוב וואדי חמאם והלאה בעליית 4X4 טובה לרכס של הר ניתאי
לפסגה עצמה עם המצוק הנהדר והנוף המקסים צריך להוליך את האופניים עם רכיבה פה ושם
השארנו את האופניים ליד שרידי החומה כ 100 מ' מהמצוק ומשם רגלית
הנוף היה מדהים וראינו יפה את הארבל שממול ואת כל האיזור כשהכל טובל בירוק
חזרנו חזרה עד המטעים שעל ההר הפעם בירידה קלה ולכן פה ושם רכבנו
הירידה מהר ניתאי לנחל ארבל היא בדבל טכני משובח ומתפתל , רכיב כולו , ירידה משובחת טובלת בירוק
עלינו קצת בנחל ארבל לכיוון בקעת ארבל וחצינו אותה דרך מושב כפר זיתים ובמושב ארבל המשכנו בכביש המטפס לשמורת הר ארבל (אליה כמובן אסור להכנס - היא מוחזקת ע"י "האויב")
אחרי טיפוס ארוך הגענו לתצפית יפה מזרחה ליד פסגת הארבל
כאן מתחיל סינגל משובח על תוואי שביל ישראל שיורד וחובר לשביל צופה כנרת עד נחל רקת
טיפסנו בנחל רקת עד הכביש לארבל וטיפסנו בדרך 4X4 ליישוב מצפה
חצינו את כביש "צומת גולני טבריה" במעבר חצייה וטיפסנו לכיוון יער שווייץ בשדרות ספיר בטבריה
ביער שווייץ ירדנו בדרך הנוף ופה ושם קיצורים בסינגלים קצרים עד חיבור לסינגל בן זומא המהמם
זהו סינגל תלול ודרדרתי שיורד כמעט 200 מ' הפרש גובה על 400-500 מ' מרחק
זהו קטע מאתגר וכייפיי
הוא ממשיך בירידה טובה בדרך 4X4 עד חוף גיא
יופי של טיול

תאור המסלול , מפות ועוד ב :

רז

סרטון משובח שצילם יניב
14/12/14 07:52
59צפיות

https://www.youtube.com/watch?v=_b5QKD6gy0I&fe...
סליחה על שגיאת הכתיב בשם ארבל בסרטון

רז

איפה הנעל
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:54
102צפיות
אם  הגעתם לתחילת טיול אופניים וחשבתם ששכחתם נעל רכיבה - תבדקו שוב
יכול להיות שהיא נדבקה עם הסקוץ' בדלת תא המטען
זה מה שקרה למוטי שחשב שיצטרך לרכב עם נעלי התעמלות עש שמישהו חד עין גילה את הנעל

רז

º
בירידה מתל רקת לנחל רקת
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:55
78צפיות
º
סינגל ארבל
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:55
83צפיות
º
טיפוס להר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:56
75צפיות
º
רקפות על הר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:56
67צפיות
º
בדרך לפסגת הר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:57
72צפיות
º
הארבל מהר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:58
75צפיות
º
היישוב וואדי חמאם , מבט מהר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:59
76צפיות
º
על פסגת הר ניתאי
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 07:59
69צפיות
º
בירידה המשובחת מהר ניתאי לנחל ארבל
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:00
72צפיות
º
בסינגל שביל ישראל בראש הארבל
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:01
69צפיות
º
בנחל רקת
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:02
66צפיות
º
בסינגל "בן זומא" היורד מיער שווייץ לטבריה
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:03
76צפיות
º
בסינגל "בן זומא"
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:04
78צפיות
º
סוף הירידה בסינגל "בן זומא"
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 08:05
72צפיות
רז, תודה על השיתוף
14/12/14 15:07
41צפיות
מסלול יפה, סרטון ותמונות מצוינים.
תודה
יפה מאוד. לדעתי צריך לכתוב "נתאי" עם פתח
15/12/14 21:55
18צפיות
כמו שמאי, עזאי וכו'...וכך כתוב גם בכתבי יד עתיקים (רמבם אוקספורד ועוד), ומסכת אבות כתב יד תימן...
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:11
2צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

הסבר על סימוני השבילים השונים
15/12/14 12:32
93צפיות
בשנים  האחרונות אנו רואים בשבילים המסומנים עיגולים סגולים ואחרים פרט לסימון הרגיל של 3 הפסים או שביל ישראל

רז

אופניים נפלו מהרכב
13/12/14 10:54
180צפיות
הבוקר בין חורשים להוד השרון נפלו לנו מהרכב אופני ספשלייזד FSR XS כסופות
כל היודע מתבקש להתקשר
יהודית
0507271785
º
אולי תילמדו לקח ולא תסכנו עוד את שאר משתמשי הדרך
14/12/14 12:05
95צפיות
לא צריך להוסיף...
14/12/14 15:06
127צפיות
אין ספק שאופניים שנופלים מהאוטו מסכנים נהגים אחרים.
אין ספק שזה לא נעשה בזדון (קרה גם לי פעם אחת - מהגגון...).
יחד עם זה, אני מקווה כי הלקח נלמד... לקח "יקר" שהיה יכול להיות "יקר מאד" אם מדבור על נפגעים בנפש.
ולבסוף, creth11, אפשר באופן עדין יותר...
מישהו יודע איפה יש מעיין איתן במערב הנגב ?
13/12/14 21:11
79צפיות
הכוונה לאחד כזה שזורם בכל השנה
בנחל הבשור
14/12/14 00:12
68צפיות
עין הבשור בתוך פארק אשכול.
עין שרוחן כמה ק"מ דרומה משם.

יש כמה
14/12/14 11:47
87צפיות
נחל גרר - פארק שרשרת דרומית לנתיבות
פארק אופקים מתחת למצודת פטיש(סינגל אופקים עובר בתוך המים)
פארק אשכול
נחל הבשור סמוך למפגש של הנחל עם קו ירקון נגב/שפ"דן, כמה מאות מטרים במעלה הנחל
התיעצות לפני מחלת השדרגת
09/12/14 20:55
159צפיות

מתלבט לגבי מספר שדרוגים,לפני שמשקיע בעניין אשמח לקבל חוות דעת מן המבינים:ראשית כרגע יש לי ברקסים של סראם  exelier 7 sl 2012, שמעתי שבעקרון שימנו עדיף?יכול להחליפם בברקסים של שימנו slx 2012 שברשותי,הם עדיפים?ארגיש בהבדל?או אולי להשקיע ולקנות חדש?או פשוט לעזוב את זה כך?כמו כן רוטור קדמי +אחורי 160,האם כדאי להחליף קדמי ל 180?ישפר לי בהרבה העצירה?  בעקרון רוכב בעיקר xc,פחות טכני וסנגלים ,  ומשקלי סביב ה 80 קג ,רוכב על אופני 29 100 ממ שיכוך מלא הבנויות למהירות.
גלגל קדמי בא עם ציר 9,האם הבדל משמעותי בקשיחות לעומת 15 ממ ?חשוב לרכיבות מהסוג שאני רוכב?ההבדל מורגש?
לפי מה שקורא באינטרנט היתרום היחידי בציר 9 וברוטור 160 הוא חיסכון במשקל,זה באמת העניין?30 גרם פחות בציר ועוד 30 גרם פחות ברוטור?סכה חיסכון של כ 60 גרם?
תודה מראש לכל מידע

לגבי הברקסים ללא ספק תרגיש הבדל גדול
09/12/14 21:50
122צפיות
הייתי במצב הזה וההרגשה מאווווד משמעותית (אני רוכב טכני בעיקר וסינגלים מסולעים ומאוד מורגש), אבל גם בירידות דאבל ארוכות יחסית (כמו מול היישוב זנוח) עם האוויד עצרתי בדרך לשחרר את האצבעות והידיים והשימנו SLX עצרו חזק ובקלות.

לגביי הציר והרוטורים לא הייתי מחליף בהתאם לסיגנון הרכיבה שציינת.
שידרוגים
10/12/14 20:22
73צפיות
השידרוג היחידי שישפיע על רכיבתך הוא החלפת הדיסק הקדמי ל 180 מ"מ
הרמה של הברקסים של סראם גבוה מהרמה של SLX 2012 להבדיל מהברקסים שיצאו ב2013.
ציר הגלגל לא משפיע על האופניים והרכיבה. אך הוא מהווה סיבה לשידרוג.
כל הסיפור על ציר 15 20 או כל קוטר אחר הוא סיפור יפה. אך חסר כל משמעות מבחינת הרוכב.
אולי באופני דאונהיל יש השפעה לקוטר ציר הגלגל.
הכל תלוי בך, איך אתה רוכב, רמת הרכיבה, וותק ועוד...
11/12/14 18:43
66צפיות
אם אתה רוכב מהיר וטכני אז ברור שציר 15 ודיסקים גדולים ישפיעו לטובה
אם אתה רוכב XC (ירקון, שדות השרון, בן שמן קל, בארי וכדומה) אז חבל על הכסף, תשקיע בגלגלים יותר קלים ויותר טובים.

מה מצבו של סינגל הגלבוע?
11/12/14 13:08
95צפיות
האם סינגל הגלבוע יהיה בוצי מחר, או רכיב?
למה שיהיה
11/12/14 13:30
122צפיות
ירדו באיזור החודש 3 מ"מ אולי
פשוט צריך לבדוק באתרי מזג אוויר של האיזור ורואים כמה גשם ירד ומתי
לדוגמא :

יש ריכוז גדול של אתרי מזג אוויר ותחנות מטאורולוגיות באתר שלי בדף בנושא מזג אוויר :

רז

סינגלים בנווה שלום ופארק קנדה-שבת ה13/12/14
11/12/14 11:23
66צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה13/12/14  .

אופי המסלול-סינגלים ודרכי קרוס .

מרחק-   40 ק"מ.

שעת מפגש-0800.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)- קלה בינונית.

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה בינונית.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.

מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.

נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הטיול ללא תשלום.

במקרה של גשם ישתנה המסלול ונעבור לקרוס קאנטרי על דרכים נטולות בוץ.

המעונינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד  0544-533874

להתראות בשבילים

אבינועם דור-חבורת אופן.
איך להוריד מסלול מ Strava
10/12/14 13:18
108צפיות
הוספתי בדף שכתבתי בעבר על איך להוריד הקלטת מסלול של אחרים מ Strava
עוד שיטה נוחה יותר :

רז
בחינם אתר הקניות של ישראל

ערכת לק ג'ל

כולל מנורה, רק ב495 ש"ח היכנסי והזמיני עוד היום>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה