לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

טיולילה-ליל שבת ה3/7/15
01/07/15 05:43
47צפיות

היי
חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות) בעלי(ות) ניסיון של שנתיים ומעלה ברכיבת שטח (קרוס קאנטרי וסינגלים)לטיולה בליל שבת ה3/7/15.
מסלול הטיול-מסילת ציון-דרך הג'יפים-שואבה-סינגל לימון צפון-נחל כיסלון-מסילת ציון.
אופי המסלול-קרוס קאנטרי.
סה"כ- 34 ק"מ.
משך הטיול- 5-6 שעות.
שעת מפגש-2330.
מקום נקודת מפגש- .ימסר טלפונית לפונה ל0544-533874.
קושי פיזי(בעיני הכותב)-קל בינוני.
רמה טכנית(בעיני הכותב)-קלה בינונית.

חובה –חובה-חובה
---------------------------
ציוד חובה מעבר לשגרתי-
נצנץ אדום ,מערכת תאורה עם כושר הארה ל5 שעות+ מערכת תאורה חליפית בעלת תכונות זהות,
מגני ידיים ורגליים.
מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה .
האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד..
אנו נוהגים לסיים הרכיבה בארוחה משותפת סביב שולחן ערוך.
כל אחד מאיתנו מביא מזון כזה או אחר ובטוחני כי גם אתה תצטרף למנהג יפה זה.

להצטרפות לחבורה נא התקשר(י) לנייד 0544-533874
אבינועם דור-חבורת אופן

|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:42
6צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
טיפים לרוכב המתחיל
24/06/15 16:26
96צפיות

שלום לכולם,

בהשפעה משולבת של הטיול לאמסטרדם והשלווה שהרכיבה הסבה לי, רכשתי היום את זוג האופניים הראשון שלי (לפחות מאז שהייתי ילד).

אפשר להיעזר בכם בכמה שאלות של "צעירים"?

קודם כל, אני רוצה בתור התחלה לתרגל ולעשות מסלולים שהם קלים/פשוטים באזור המרכז. אני יודע שיש מסלול מכפר הבפטיסטים עד לנמל ת"א או האזור – אני צודק?

יש מסלולים נוספים באזור המרכז שהם "מנותקים" מהכביש ולא קשים במיוחד שאתם יכולים להמליץ לי עליהם?

בנוסף, ההורים הפולנים (גם כשאני בן 30..) ישר הזדעקו ואמרו לי לקנות קסדה. האם אתם שמים ברכיבות "פשוטות" שלא בין רכבים או בתנאי שטח קסדה?

עצות כלליות נוספות לרוכב המתחיל?

המון תודה.

ברוך הבא לעולם הרכיבה
24/06/15 17:25
76צפיות
קודם כל ציוד חובה בכל רכיבה היא קסדה, לא יוצאים לרכיבה בלי קסדה!

תוסיף לזה גם כפפות, זה חשוב. משאבה ופנימית רזרבית, ואם אתה רוכב גם בלילה 
אז גם פנס קידמי ונצנצים אחוריים.

ממליץ לך לרכוב בהתחלה בקבוצה של מתחילים שאתה יכול למצוא כאלה באתר גרופי.

יש הרבה מסלולי שטח בסביבה בדרגות קושי שונות. פיתולי הירקון, לאורך נחל שורק, בן שמן,
פלמחים ועוד.

תשובות
25/06/15 13:45
68צפיות
קסדה, כפפות ומים: חובה בכל רכיבה. אין דבר כזה "בלי קסדה".
אכן מהכפר הבפטיסיטי לנמל זו רכיבה יפה אך ייתכן כי קצת ארוכה להתחלה כי מן הסתם תרצה לעשות הלוך חזור. כהלוך חזור אני מציע כרכיבה ראשונה מבית חולים אסותא עד לנמל ובחזרה. יש מלא אנשים ואם יש תקלה תוכל להיעזר  בהם.
רכיבות דומות: לאחר שתקבל קצת ביטחון ביכולות, תתחיל להתרחק. אכן תעשה מהכפר הבפטיסטי, קרוב לאתר מקורות הירקון ועד לנמל.
בנמל אתה יכול לרכוב צפונה לאורך הטיילת עד להרצליה ובחזרה או דרומה עד לבת ים ובחזרה.
זה כבר 3 רכיבות שונות ויפות.
נחל אלכסנדר, כנסיה מכביש 4 צפונית לצומת נתניה. גם רכיבה יפה מאד.
בהצלחה.
לילה לבן בהר ירושלים
24/06/15 07:04
99צפיות

היי
חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות) בעלי(ות) ניסיון של שנתיים ומעלה ברכיבת שטח (קרוס קאנטרי וסינגלים)לטיולה בליל שבת ה26/6/15.
מסלול הטיול-מסילת ציון-דרך הג'יפים-שואבה-סינגל לימון צפון-נחל כיסלון-מסילת ציון.
אופי המסלול-קרוס קאנטרי.
סה"כ- 34 ק"מ.
משך הטיול- 5-6 שעות.
שעת מפגש-2300.
מקום נקודת מפגש- .ימסר טלפונית לפונה ל0544-533874.
קושי פיזי(בעיני הכותב)-קל בינוני.
רמה טכנית(בעיני הכותב)-קלה בינונית.

חובה –חובה-חובה
---------------------------
ציוד חובה מעבר לשגרתי-
נצנץ אדום ,מערכת תאורה עם כושר הארה ל5 שעות+ מערכת תאורה חליפית בעלת תכונות זהות,
מגני ידיים ורגליים.
מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה .
האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד..
אנו נוהגים לסיים הרכיבה בארוחה משותפת סביב שולחן ערוך.
כל אחד מאיתנו מביא מזון כזה או אחר ובטוחני כי גם אתה תצטרף למנהג יפה זה.

להצטרפות לחבורה נא התקשר(י) לנייד 0544-533874
אבינועם דור-חבורת אופן

לינה באיזור ירושלים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/07/15 16:23
25צפיות
היי!
אנחנו נמצאים במושב נחם,
אם אתם מעוניינים, יש לנו מגוון אפשרויות לינה, במחירים אטרקטיבים, שמתאימים מאוד לטיולים.
אתם מוזמנים לפנות אלינו לפרטים(:
אירוע בניית אתר שביל ישראל לאונפניים
23/06/15 18:50
116צפיות
שלום לכולם
בין התאריכים ב 23-24/7 נערוך במשרדי גוגל תל אביב האקתון – אירוע התנדבות בו מתנדבים מקהילת רוכבי האופניים ומומחים נוספים לוקחים חלק ומסייעים לנו  לאפיין ולהקים אתר וממשק לטלפונים ניידים עבור שביל ישראל לאופניים.
דרושים לנו  מתנדבים מפתחי אתרים, מפתחי אפליקציות, מעצבים, אנשי טכנולוגיה, אנשים המתמחים במיפוי ו-GPS, אנשים שאוהבים לכתוב וכו' שמוכנים להקדיש לנו מזמנם ומכישרונם.
לפרטים ולהרשמה - http://goo.gl/forms/bxrHVMhNCp
תודה
הלל
חומר...
הודעה זו מכילה תמונות
23/06/15 23:25
101צפיות
הלל: כל הכבוד על הגישה: פרויקט לאומי שמגייס את הלקוח העיקרי: הרוכב. זה עושה אותנו שייכים. תודה על הגישה ועל האפשרות שניתנת לנו הרוכבים ליטול חלק בפרויקט הלאומי הזה.
לי אישית יש הרבה חומר מצולם בסטילס ובקליפים ערוכים מקטעי שביל רבים. נראה אם אביא אותו בעצמי לאירוע או אשלח.
יישר כוח!!!!
ראיתי שנרשנמת
24/06/15 00:00
67צפיות
תביא כמה תמונות טובות ואולי גם סרטונים - אני בטוח שיהיה לזה שימוש באחת מקבוצות העבודה
המון תודה - ברור לי שזה לא פשוט לצאת ליומיים כאלו
עוד רעיון מגניב ושונה
27/06/15 13:32
61צפיות
מבית הלל ו"שביל ישראל באופניים".
סחטיין עליכם.
רז גורן: בין מבשרת ציון לאבו גוש
22/06/15 16:58
79צפיות
עזרה בבקשה בבחירת אמצעי ניווט למסעות אופניים
18/06/15 15:30
107צפיות
שלום חברים,

אני מעוניין לרכוש אמצעי ניווט כלשהוא למסעות  אופניים ארוכים בשטח  ( 8-10 שעות )
מבחינת זמן סוללה, GPS מדויק, הקלטה של מסלולים , עריכת מסלולים ,יכולת "הכלה" של מסלולים ארוכים  וכו', מה המכשיר המומלץ ביותר?
האם סונטו אמביט 2 יעשה את העבודה ואז ארוויח גם שעון לאימוני ריצה וכביש?
האם ספורטיבה או אולי אפליקציה בסמארטפון?
טווח המחירים בין 1000-1500 ש"ח .

תודה רבה מראש,
נועם.

תשובות
18/06/15 17:07
105צפיות
השאלה שאתה שואל מסתכמת ב: לגבי GPS, האם אפשר טלפון חכם או חייבים מכשיר ייעודי?
לגבי החומרה, גם זה וגם זה תוכל להעמיס עם מסלול ארוך ללא בעיה (העמסתי בטלפון נייד סמסונג 3 טרק של 140 ק"מ בלי בעיה). גם במהירות התגובה הוא סביר.
נושא הסוללה הוא הבעיה בטלפונים, ולזמן של 8-10 שעות ייתכן כי מכשיר ייעודי יתקשה (פחות) אבל תצטרך סוללת גיבוי.
בטווח המחירים של 1000-1500 שח לא נראה לי כי תצליח לרכוש מכשיר ייעודי. גם סונטו וגם ספורטיבה יעלו יותר וזה לפני ששמת מפות בתשלום.
טלפון נייד עם סוללה/סוללות נוספות יכול לעשות את העבודה.
לטלפונים ניידים יש תוכנות חינמיות רבות בשוק עם שכבת מפות של OSM שייתכן כי זה יהיה המענה הזול עוברך (אפס כסף...).
אפשרות בתקציב
21/06/15 11:08
72צפיות
בתקציב שלך ניתן לקנות את מכשירי Garmin etrax 20 או etrax 30. הם אמנם "סובלים" ממסך קטן ורזולוציה מוגבלת, אבל הסוללות מחזיקות הרבה יותר מ- 10 שעות (ומאחר ומדובר בסוללות AA רגילות, ניתן לקחת סוללות חלופיות).

אין כל בעיה להשיג מפות בחינם לכל העולם עם סינגלים או מסלולי הליכה רגליים ומחיר המכשירים הוא 150$ ל- etrax 20 או 250$ ל- etrax30. גם אם תוסיף עלות של יבוא אישי בדואר  + מע"מ לכל אחד מהמכשירים עדין תשאר עם עודף מהתקציב שלך.
והערה לגבי סונטו אמביט 2
21/06/15 11:14
80צפיות
השעון הוא שעון מעולה כשעון כושר (דופק, קצב וכו') וגם להקלטה של המסלול, אבל אינו מתאים לניווט בשטח. אמנם יש לו פונקציה של ניווט (שהיא למעשה עקיבה של הקו המופיע בשעון), אבל אין מפות וגודל המסך לא באמת מאפשר ניווט אמיתי.
º
תודה רבה !!!
22/06/15 11:20
25צפיות
תתאמץ עוד קצת וקח את האנימה
22/06/15 11:24
69צפיות
המכשיר מסופק עם מפות שביל נט המצויינות וכן עם תוכנת לנד לתכנון מסלולים,
אני משתמש במכשיר הזה ומרוצה בלי סוף.

מסלול"הכל כלול"
20/06/15 18:46
106צפיות
הכותרת למסלול המובא מטה "הכל כלול" נבחרה ולא במקרה.
הציר כולל מכל הבא ליד-דרכים רחבות(כולל קטעי כביש קצרים) חלקן קלילות טכנית והיתרה ברמת קושי גבוהה (דרדרת ,הרבה אבנים גדולות,מדרגות סלעים),סינגלי אופנועים ברמה טכנית קשה,קטעים טחונים,שיפועים קצרים אבל תלולים  ועוד מהמינון האתגרי.
המסלול מתאים למאותגרים פיזית וטכנית שלהערכתי יפיקו הנאה מירבית מה"הכל כלול" בדומה למה שאני חוויתי.
אלה מכם שיסיימו את  המסלול בלי להוריד רגל הם בליגה של הגדולים.עם ישראל הרגיל ידחוף שם ופה את אופניו בהליכה רגלית.
המסלול-בני עטרות –יער קולה- "מגדל צדק"-דרך חברת חשמל-נחל שילה-אלעד מזרח-כביש חוצה בנימין-סינגלי אופנועים ביער קולה-גבעת כח-בני עטרות.
כיוון רכיבה-
             מבני עטרות ועד לחציית כביש 6-נגד השעון .
            מהמשך הציר ועד סיומו-עם כיוון השעון.
מאפייני מסלול-
מרחק-39 ק"מ.
טיפוס אנכי מצטבר -475 מטר.
לא מומלץ לרכב שם לבד.
מגינים חובה.
מובטחת שריפת קלוריות גבוהה כך שתהיו חופשיים לזלול בסיום הרכיבה בלי נקיפות מצפון .
להמיר לפורמט gpx.
לשאלות והבהרות אני לרשותכם(0544533874).
תהנו אבינועם דור-חבורת אופן

טיול קצר-רטוב ליום קיץ חם - קצת סינגלים וטבילה בעינות ציפורי
הודעה זו מכילה תמונות
19/06/15 15:07
162צפיות
ניסינו לדחות את הקץ אך אין מנוס: הקיץ הגיע. רכיבת סינגלים בקיץ (אפילו בעליה) יש בה יתרון ברור אחד: לרוב היא מוצלת.
על כן, המסלול הזה די מוצל, וכולל טבילה כייפית במחציתו במעיין יפה. 24 ק"מ עם 400 מטר טיפוס ב-3.5 שעות בקצב טיול.
חנינו את האוטו במרכז השטח באלון הגליל.
יתרונות של חניה במרכז השטח:
1. חניה שמורה (לא דווח על פריצות)
2. פאמפ- טרק חדש דנדש לאוהבי הג'אנר.
3. חנות להשלמת ציוד/תיקונים
4. מקלחת מרעננת לסוף הרכיבה (הביא סבון מגבת ובגדי החלפה)
בשעה 6:30 ירדנו ממרכז השטח בנקודה 1 לכוון סינגל אלון הגליל וכעבור 500 מטר רכיבה פנינו שמאלה לפי שילוט לריש לקיש ועם הסינגל קטע קישור בירידה כייפית הגענו לנקודה 2 מתחת לצומת המוביל. בנקודה 2 התחלנו רכיבה בחלק הדרומי של סינגל הסוללים הזורם ושומר על קו גובה עד לנקודה 3 שם התחלנו בחניון שמשית לרכוב על סינגל שמשית עד לנקודה 4 שם עזבנו את הסינגל לטובת דאבל שהוריד אותנו לנקודת חצית הכביש המוביל-נצרת (חציית הכביש מסוכנת מאד). על בסיס דרך ישנה הגענו לעינות ציפורי בנקודה 5. טבילה מרעננת בנביעה שזורמת בעצמה רבה. מים קפואים ונתנו לנו כוח לסיים את הרכיבה. בנקודה 6 חברנו חזרה לסינגל שמשית (לאחר קצת עליה - יש לשלם על כייף המעיין...) וקצת לפני שהסינגל חובר לכביש הגישה ליישוב שמשית, עזבנו וחצינו את הכביש במעבר תחתי בנקודה 7 וטיפוס דרך ההרחבה של היישוב אלון הגליל, חזרה למרכז השטח למקלחת.
הקלטה
19/06/15 15:08
39צפיות
צונן בעינות ציפורי
הודעה זו מכילה תמונות
19/06/15 15:10
91צפיות
כאשר אתה בתוך המעיין היפה והשופע, אתה יכול להבין איך התפתחו היישובים היהודים וערבים באזור לפני מאות השנים. כמויות מים כבירות עזרו בשתיה וגידולים חקלאים. פשוט נקודה יפה... שמרו על הניקיון!!
חציר חציר
הודעה זו מכילה תמונות
19/06/15 15:13
83צפיות
כבר באזור נחל יפתחאל, שדות חציר ממתינים לאיסוף... שכבנו וחיכינו לחבר שהלך לאיבוד...
חומוס אבו שאדי בשפרעם
הודעה זו מכילה תמונות
19/06/15 15:15
88צפיות
ללא מילים... גרגירים חמים, שמן זית וקפה חמוץ כיאה לסוף רכיבה מוצלחת
לטייל בגבעות בין יער קולה למגדל צדק
17/06/15 17:07
64צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה 20/6/15 .

מסלול הטיול-  בני עטרות-יער קולה-מגדל צדק-בני עטרות 

אופי המסלול-גבעי,טרשי ובעיקר קרוס קאנטרי.

מרחק- כ38 ק"מ.  

שעת מפגש-0515.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)-קלה בינונית.

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה בינונית.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.

מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.

נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

שביל ישראל לאופניים - משוב לתכנון המוצע ערד מצפה רמון
16/06/15 12:53
150צפיות
שלום לכולם
בשנה האחרונה עסקנו בתכנון של המקטע הבא של שביל ישראל לאופניים מערד למצפה רמון , סירנו בשטח, נפגשנו עם רוכבים , חרשנו את הפורומים והגענו למספר חלופות לכל מקטע והמלצה של צוות התכנון אותה נרצה בעתיד הקרוב להכניס לתכנון מפורט וכמובן ביצוע.
רגע לפני, אני רוצה ( למי שיש כוח וזמן ) להזמין ואותכם לדפדף במסמכים ( טיוטות ) המתארים את המקטעים האלו ולקבל עצות טובות ורעינות .שצריכים כמובן   להיות תואמים את התפיסה של שביל ישראל לאופניים ברמת הרכיבה והתירות .
תודה
הלל

לינק
תדפדפו לכל מקטע יש PDF לפתיחה או הורדה.

http://www.ibt.org.il/section/heb/yatir

קראתי בעיון!
16/06/15 14:29
108צפיות
קודם כל סחטיין ענק!!!!
לא מובן מאליו היוזמה שלכם!!!
כל הכבוד!

התכנון כרגע נראה רציני ורוב החלופות שהועלו נראות ריאליות וטובות כולם.
מודה שמה שקראתי נראה מצוין ויש התחשבות בכולם. גם ברוכבים הטובים וגם בפחות.

שאלה - האם ההחלטה להיצמד לשבילים קיימים היא תקציבית או רצון להימנע מפגיעה נוספת? כי אני בטוח שיש מלא נאקבים שיתאימו אבל אולי קצת יותר טכניים ויותר בעייתיים לפיתוח?
לדוגמא - השביל מערד למצדה מעולה אבל כל האזור שבין מפעל צין לשדה בוקר לטעמי פחות.
לעלות במעלה אברהם או להיצמד לשבילים הרגילים של הג'יפים במכתש לדעתי יפגע במהות השביל.

בנוסף, בטוח שיש דרכים יותר טובות להגיע משדה בוקר למצפה רמון, לראייה הנאקב שרץ מעין אום צאלח דרומה. שביל שכיום אסור בתנועה אבל יפתח דרך חדשה לטיול במדבר עם הכשרתו ויתרה מזאת, יאפשר גישה למקומות שעד היום היו "מוקצה".

ברור לי שיהיו התגדויות לכל תוואי שיוצע אבל כדאי לנסות ולדחוף לכמה שיותר עניין בשביל שההשקעה בו עצומה. להיצמד לשבילים קיימים עלול לחטוא למטרה (לדוגמא השביל שרץ ליד גדר מחנה עובדה המשעמם עד מוות :) ).

ושוב תודה ענקית!!!!!
ובהצלחה!!!

דני
דני תודה על ההתיחסות - ראה תשובה
16/06/15 22:18
81צפיות
אולי החומר לא מספיק ברור במסמכים אבל רוב השביילים מסתמכים על נאקבים ומעט דרכי רכב לאורך התוואי !!!! עם התקציב נתמודד בשלב מאור יותר  .
אני מקווה שנגמור על אותו תמהיל שהיה עד היום . ממפעל צין הכוונה להגיע לתחתית מעלה עקרבים ונעלה משם במעלה עקרבים על הכביש , משם מראש המעלה סינגלים עד לכניסה למכתש הגדול , במכתש הכל סינגלים עד למעלה אברהם על בסיס נחל חויון !! לא על דרכי הרכב במכתש , מראש מעלה אברהם יהיה את אחד הסינגלים הכי זורמים ויפים משם עד לשדה בוקר - הכל במגמת ירידה מתונה . הסינגל הזה גם ישתלב אם המערכות של דשה בוקר היום והמרחב שם יתן עוד הרבה אופציות לרוכבים שם .
משדה בוקר למצפה רמון יש בעיה קשה של שטחי אש מצאנו כל מיני נקבים ברצועה הקרובה לכביש בלי להרגיש את הכביש - שוב הרבה סינגלים.
עין אום סלאח יהיה קשה מאוד להגיע לוגיסטית ולב השטח ובעיות שטחי אש וינתק את מצפה רמון מהשביל.
את התוואי בגדר עובדה נשנה יום אחד - זה תולדה של תקציב , חוסר ניסיון , וחששות שהיו אז לרט"ג לאשר לנו סינגלים נוספים.
שוב תודה
מקווה שהתשובות מספקות
הלל

יותר ממספקות!
17/06/15 11:58
72צפיות
תודה על ההתייחסות. מודה שלא פתחתי את הקבצים אז לא הייתי בטוח לגבי הדרך. הכל נעשה מקריאת החומר והמפה הסכמטית.
אחרי דברייך זה נשמע הרבה!!! יותר מפנק וטוב!

שיהיה בהצלחה!
לכולנו :)
מקווה שהשנה אוכל לבוא לעבוד על השביל :)

דני
סה"כ נראה מצוין, ואני מת כבר לרכב את המסלול
20/06/15 10:29
64צפיות
שתי הערות -
* מראש מעלה העקרבים היה עדיף (מאוד) לרכב על תוואי שביל ישראל (הרגיל) למצד צפיר ולכיוון נחל ימין, ושם לבנות מעקף לנחל.
* משדה בוקר לעבדת - מאוד מאוד חבל שבמקום הנופים המטריפים דרך נחל צין, עין עקב וכו' שולחים אותנו לרכיבה המשמימה מסביב. היית מבקש לעשות עוד מאמץ לראות אם אפשר למצוא חלופה שתעבור בתא השטח הזה בלי להפריע לחיי הבר העדינים - להתרחק ממקורות המים, אך בכל זאת ליהנות מן הנופים.
אילן תודה על ההערות
21/06/15 11:03
37צפיות
אילן אני שמח שהצלחת לעבור על הכל - לא מעט עבודה.
את נושא מעלה עקרבים נבדוק - תודה
הבעיה בעין עקב היא לא רק חיי הבר אלא שטחי אש ועליה קשה מעין עקב - היתרון החלופה השניה היא ההתבססות על שבילי האופנים שפותחו סיבב שדה בוקר - יש לנו פגישה מקרוב עם הגורמים באזור והנושא בטח יעלה שוב
תודה
הלל
המלצה - טיול והשכרת אופניים
15/06/15 18:17
68צפיות
אהלן,
ביום שבת הקרוב אני מעוניין לצאת לטיול אופניים
אני מתלבט בין 2 מקומות, מבחינת איכות המסלולים ומקום ההשכרה.
המקום הראשון הוא "נקודת מוצא" שבמושב צפרירים
השני "מצוק" שנמצא במושב עמינדב

אשמח לשמוע המלצות על שני המקומות, תודה!
קדימון לסיפורי הדרך של מחר: סובב הרי נצרת
הודעה זו מכילה תמונות
13/06/15 23:46
118צפיות
40 ק"מ של נצרת, עין מהאל, כפר כנא, משהד.
ירידת מדרגות כייפית לקראת הכנסה לעיר העתיקה בנצרת ורחצה במים הצלולים של עינות ציפורי.
מחר: הסיפור המלא
סיפורי דרך והקלטה
הודעה זו מכילה תמונות
18/06/15 17:13
49צפיות
זה טיול לא קל עם קרוב ל-40 ק"מ ומעל 1000 מטר טיפוס. לעונות המעבר. אנחנו זכינו למז"א טוב אך עדיין במקומות מסוימים (בעליות) היה חם.
התחלנו וסיימנו בנקודה 1, בעינות ציפורי.
משם, טיפוס אורבאני ארוך, מתון וממושך דרך השכונות הצפוניות של נצרת עד לשיא הגובה לתצפית נהדרת על כל העיר.
תצפית על נצרת
הקלטה
18/06/15 17:28
17צפיות
הירידה לעיר העתיקה
18/06/15 17:22
25צפיות
לאחר העליה הממושכת, קבלנו את שכרינו בירידה מפנקת על בסיס מדרגות לתוך העיר העתיקה (3). שבת בבוקר, השעה 9:00, עיר העתיקה בנצרת רק מתעוררת (בשונה מהעיר העתיקה בירושלים שבשבת בבוקר, יש לחצותה על 8:00 כי אחרת הולכים ברגל). אם רוכבים לפי ההקלטה, אזי תחילה הירידה היא על כביש, 200 מטר של מדרגות ברגל, ועוד כ-400 מטר של מדרגות ברכיבה (ראו תמונה). עצרנו בכנסיית בית הכנסת להסברים ודרך כנסיית הבשורה, עזבנו את העיר העתיקה כדי להתחיל לרכוב ברחובות בדרום נצרת .
עין מאהל-כפר קנא ומשהד
הודעה זו מכילה תמונות
18/06/15 17:35
34צפיות
הריכיבה מנצרת לעין מאהל היא על המדרכה של האזור התעשיה ממנה נשקף נוף עוצר נשימה לכוון הר תבור. נכנסנו שוב לרחובות עמוסים בעין מאהל, וכאשר הגענו למעיין העיר ("עין" מאהל...) התאכזבנו כאשר ראינו כי הוא אטום ע"י בטון... .
יצאנו מעין מאהל ורכבנו כמה קילומטרים בשטח (עד כאן מרבית הרכיבה הייתה בתוך נצרת או עין מאהל) ורכבנו קטע יפה של יער בית קשת וסינגל בית קשת. את יער בית קשת עזבנו ונכנסנו ליישוב היפה כפר כנא, שם בקרנו במתחם הכנסיות (ונכנסנו לכנסיית החתונה).
מכפר קנא המשכנו עד למרגלות משהד, וטיפסנו עליה קטלנית למרכז הכפר, למסגד. שם הייתה לוויה שהיינו צריכים לעקוף, ולאחר של עוד כמה קילומטרים של רכיבה ליד השעיה, הגענו למכוניות ולטבילה מרעננת בעינות ציפורי לאחר 6.5 שעות רכיבה
רז גורן: עין פיק (דרום רמת הגולן)
13/06/15 22:49
90צפיות
סינגל חדש בפארק שוהם
13/06/15 21:13
130צפיות
 בפארק שוהם יש חדש.
נסללים שם סינגלים מצויינים. חלקם הושלמו למעט סימונם ואחרים נמצאים בשלבי סלילה ו/או איתור תוואי.
מה שמובא כאן מתייחס לחלק הראשון.
אחדתי את כל הסינגלים החדשים הנ"ל למסלול אחד באורך של כ7 ק"מ.
הסינגל רץ על הגבעות הצפוניות של הפארק וממנו נשקפים נופים יפים הן לשפלת החוף וכנ"ל מזרחה לעבר ההרים.
רמתו הטכנית של הסינגל זהה למקובל בסינגלי ק.ק.ל ודירוגו הפיזי(בעיני) קל.
הרכיבה נגד כיוון השעון.
פורמט ההקלטה-gpx.
כדי להוסיף נפח התחלנו בבית נחמיה .רכבנו את סינגל חדיד ועם שביל ישראל(קטע פיזי וטכני) הגענו לפארק שוהם ובסה"כ קבלנו מסלול של כ32 ק"מ של כיף טהור.
לשאלות והבהרות אני לרשותכם(073-7256438)
אבינועם דור-חבורת אופן
נ.ב.
בפארק קיימים גם סינגלי אופנועים שרמתם הטכנית גבוהה ועל כך בפעם הבאה.

ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים בסין

פורום טיולים בסין

הטיול שתמיד רציתם היכנסו עכשיו לפורום!>>

מועדון איילות- אירגון מירוצים

הכונו הכונו...

מרוץ הרצליה יוצא לדרך, לפרטים נוספים , הכנסו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום