לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

מאמר במגזין לרוכב : כיצד מקשרים מסלול לעמוד ענן
26/04/15 18:35
40צפיות
אני רק שאלה...
27/04/15 16:04
27צפיות
רז: אני מודה, לא הבנתי משהו. לא מתבייש ושואל.
כאשר אני רוצה לראות הקלטה על שכבת עמוד ענן, אני עושה OPEN FILE בעמוד ענן ועושה BROWSE לקובץ (עם סיומת מוכרת לעמוד ענן כמו GPX).
זה במחשב הנייד או הנייח. ואז ההקלטה מופיע כל פני שכבת עמוד ענן. אם ארצה לראות אותו גם בטלפון הנייד באפליקצית עמוד ענן בשטח, עושים V על תיבת טקטס בעת הפתיחה של הקובץ במחשב הנייח. קצת עקום אבל עובד.
עכשיו, על בסיס מה שכתבתי, תסביר לי מתי אני צריך להשתמש במה שאתה הוספת. תודה וסליחה אם השאלה היא טיפשית מידי.
תשובה
27/04/15 21:28
16צפיות
מה שאני כתבתי מתאים למקרה שאתה רוצה לפרסם באתר שלך או כאן קישור שכשתלחץ עליו הוא יפתח את עמוד ענן ישר עם המסלול בתוכו
למשל הקישור שאני שם באתר שלי או כמו בקישור בגרופי בדף המסלולים

רז
º
הבנתי... (אתם המפרסמים... )
27/04/15 22:39
8צפיות
מתחנת רכבת ראש העין צפון לנווה ירק באופניים?
27/04/15 13:28
21צפיות
האם מישהו/י יודע אם יש דרך קלה ונגישה באופניים מתחנת רכבת ראש העין צפון, למושב נווה ירק? תודה
סינגלים חדשים באזור שדה בוקר: אבטיח והללויה
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 21:42
79צפיות
לפני מספר ימים רז רכב והעלה פוסט על הסינגל הזה. כמו כן שמעתי אנשים שרכבו אותו גם וסיפרו על "משהו שונה".
עשינו רק 20 ק"מ של המסלול הקלאסי. בחוות נחל בוקר, קצת לפני שמגיעים לשדה בוקר, חנינו. (צפוניים שהחלטנו על חד יומי ועל כן נסענו שעתיים וחצי לכל כוון) רק כדי לרכוב את הסינגל: היה שווה!!!
הסינגל נבנה ע"י שני משוגעים (לפי תמונות בהמשך, עם אישור של הרט"ג ובשיתוף פעולה) קן ומייק.
הסינגל (לא אתייחס לאבטיח והללויה) אלא לסינגל הדרומי (בהלוך ובירידה) ולצפוני (בחזור ובעליה), שונה מכל מה שאני רכבתי קודם. הסינגל (לרוב) שומר על קו גובה גבוה מעל ערוצי הנחלים שמתחתיו, מנצל כל סכין, נאקב ואוכף ע"מ לעבור מגבעה לגבעה ומנצל כל נקודת גובה כדי לתת לרוכב זוויות נוף מיוחדות, אל תוך תא שטח שהיה פחות זמין עד שנפרץ הסינגל.
רוכב שירכוב את הסינגל מהר רק בשביל האדרנלין, יפסיד את אלמנט הנוף שהסינגל מספק.
10 ק"מ בירידה ו-10 ק"מ בעליה.
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 21:51
69צפיות
לא פשוט. הסינגל הדרומי, עליו התחלנו, כאשר יוצאים מחוות בוקר ואחרי רכיבה מנהלתית של כ-2 ק"מ מתחילים לטפס (קצת) ואז מתחילים ירידה מתמשכת של כ-8 ק"מ עד לסוף הסינגל הדרומי (נמתח ממזרח למערב). יש קטע טכני אחד, אותו ירדנו ברגל, אך אם בוחרים טוב את ציר הירידה (כ-30 מטר אורך) אפשר להעקש ולרדת ברכיבה. פרט לקטע הזה, הכל רכיב, גם בעליה. כעבור 10 ק"מ מגיעים לנקודה המערבית יותר של הלולאה, נחל הבשור, ופה מתחילים לחזור. החזרה היא בעליה מתמשכת (ממערב למזרח, עולים מה שירדנו...) והמזל שלנו, שמז"א היה מעולה, אחרת זו יכולה להיות עליה קשה מאד. למרות שזו עליה, אתה עולה לאורך נאקבים ומצוקים, הרבה מעל הואדיות שמתחת לסינגל, בשביל צר, לעיתים מדפי סלע שהבונים לא נגעו. יש אלמנט (קטן) של פחד שמעלה את רמת האדרנלין.
יש להוסיף לנ"ל, כי אמנם הושקעה עבודה רבה בתמיכות, סוללות ומעברים, הבונים לא בנו סינגל רחב, אלא שביל עזים על פי תהום, שיש לרכוב לאורכו ברכוז רב. זה מה ששונה בסינגל הזה: צר, גבוה ובהרבה מקומות הבונים היו יכולים לכתוב: "לא נגענו" ופה היופי.
גמור/לא גמור, לא מסומן עדיין באופן סופי
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 21:59
65צפיות
ועל כן, נדרשת כאן הקלטה (בגדר חובה). השביל מסומן ע"י רוג'ומים (גל אבנים, צורת סימון מקובלת במדבר) אך לא מוכרת לכולם ולא ידידותית מספיק לחסרי נסיון בניווט מדברי (צריך לחפש את הרוג'ומים... הם באותו "צבע" כמו הסביבה ולא בולטים לעין בלתי מזויינת). 
ה-4 ק"מ האחרונים לא מושקעים כל כך (לא נוקו מאבנים) (בוני הסינגל, רגע!! זו לא בקורת, זה טוב, אל תגעו), ואז התחושה היא (כמעט) של רכיבה בר בשטח. בסוף העליה המפרכת של הסינגל הצפוני, יש ירידה בת 2 ק"מ מפצה מאד, על מדף סלע, פראית, לא מעובדת לגמרי, שגורמת לך לסיים את המסלול בין ה-3.5 שעות (עם הפסקות) עם חיוך רחב.
(בתמונה: הירידה המדוברת)
מידע נוסף וחומר רקע:
25/04/15 22:02
51צפיות
בקישור של בית ספר שדה שדה בוקר:
תודה לבוני הסינגל: Ken Quinn ומייק סמואלסון
25/04/15 22:07
53צפיות
כתבתי לשני הבונים ע"מ להודות להם וזו התשובה שקבלתי מקן, כמו כן, הוא שלח לי לינק לתמונות מתקופת בנית הסינגל
Hi Eduardo,
Ah, thank you for the post and the kind comments.  We have had a great time working on the trails and still the work is not finished.  I am presently back in Amsterdam but will return to Ashalim in October to continue the work through the next winter season.  When ALL of the trail is groomed as is The Hallelujah Trail section then we will have a circuit that will be all-around good fun.
So welcome to our "office."  Here is a photo link that you might want to share.
https://www.flickr.com/photos/113937636@N07/sets/72157641959643025/
These photos were taken in the winter 2012/2013 when Mike and I worked every Friday for five and a half months to complete The Hallelujah Trail.
Best regards,
Ken
Amsterdam

באמת אחד הסינגלים היפים ביותר שיש
26/04/15 22:09
45צפיות
רק חבל שגם אליו מגיעים אופנוענים.
מעניין אם גם בחו"ל אופנוענים נוסעים בסינגלים של אופניים, או רק בארץ הקודש
º
גם אני נתקלתי בהם
הודעה זו מכילה תמונות
27/04/15 13:03
32צפיות
Northern Riders מסיירים בחיפה בעקבות קרבות מלחמת השחרור
26/04/15 07:36
64צפיות
בדיוק השבוע  לפני 67 שנה , 21-22 באפריל 1948 נערך הקרב לשחרור חיפה
כבר הרבה שנים אני מהרהר בבניית מסלול בחיפה שיעבור דרך אתרי הקרבות והסברים שאתן
לפני 26 שנה כשהדרכתי בחוגי סיור בחיפה העברתי סדרת פעולות/טיולים בנושא שהיו מאד מוצלחים וחיכיתי להזדמנות להרחיב את זה לטיול אופניים והשבוע הצלחתי
כמובן שבנוסף לאתרי הקרבות וקצת נוסטלגיה משנות ילדותי בחיפה הוספתי קצת שטח אתגרי כדי שיהיה יותר מעניין (ומרחק של 40 ק"מ עם טיפוס של קרוב ל 900 מ')
חנינו בקניון קסטרא וטיפסנו בשטח למה שנקרא "גבעת העיזים" ובילדותי קראתי לה פשוט "הגבעה"
משם דרך רחוב סורוקה ווטסון אל הפנימיייה הצבאית ששימשה ב 1948 כבסיס של הלגיון הירדני ויןתר מאוחר באותה שנה הבסיס הראשון של הצנחנים של צה"ל
המשכנו דרך רח' איינשטיין בכיוון עמק השמש ושכונת רמת אלון והלאה לנווה שאנן
שם עצרנו ליד בית ספר תל חי שבו היה אחד הסליקים של ההגנה שנחשף הרבה שנים אחרי המלחמה
ברח' טבנקין בנווה שאנן גם היה מחנה של הלגיון
המשכנו ל"בית האדום" שאחרי שהבריטים עזבו אותו הפך לעמדת תצפית של ההגנה לכיוון וואדי רושמייה והעיר
מכאן לגרנד קניון ולגשר רופין בו דיברנו על הקרב באיזור גשר רושמייה ובית הנג'אדה
המשכנו ליד קופת חולים של רח' גאולה שהיה מפקדת ההגנה בחיפה בזכות קו הטלפון שהיה בו
מכאן לרח' בצלאל ובית ספר גאולה ששימש הסליק הראשי של ההגנה בחיפה
הלאה דרך הדר לבית התעשייה ולגשר רושמייה , בית הנג'אדה
טיפסנו קצת לחליסה וירדנו במדרגות והלאה לעיר
עצרנו בככר פריז והמשכנו דרך הרחובות שבין יפו לעצמאות שמשופצים בחלקם והיוו את הריווירה של חיפה לפני בניית הנמל וייבוש הים באיזור רח' העצמאות
טיפסנו חזרה להדר לאיזור מגדל הנביאים בו היה ב 1948 בית חורי שהיווה את משרדי הנהלת הרכבת ונערך עליו קרב קשה
מכאן לעיריה ולגן העצמאות (הבורג') ובזק שהיתה אז מרכזת הטלפונים שעליה גם נערך קרב קשה
מכאן טיפסנו בכיוון גן בנימין והלאה ברח' ירושלים ולטכניון הישן ולמה שהיה בי"ח הדסה לידו
מכאן דרך שכונת הרצליה לרח' הנביאים ולרח' צידון שהיה ב 1948 בתפר בין היהודים והערבים והיו בו עמדות של האצ"ל
מכאן לוואדי נסנס ולשכונה הגרמנית ואז טיפוס לסטלה מריס וירידה בשביל הנזירים המאתגר למערת אליהו ואז לאורך החוף והטיילת למלון מרידיאן
טיפסנו דרך מחנה דוד ובתי הקברות והלאה לגיחה קצרה לשרידי בית הקפה של משפ' כיאט בנחל שיח שהבריכות שלו היו מג'ויפות ולכן לא שחינו וחזרנו חזרה לכביש והלאה חזרה לקסטרא
טיול משובח ואני מקווה שהיה מעניין לרוכבים
תאור המסלול , מפות ועוד ב :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז

סרטון מהמסלול שצילם יניב
26/04/15 07:37
20צפיות
º
טיפוס טכני מקסטרא לגבעת העזים
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 07:38
43צפיות
בדרך לגבעת העזים
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:13
39צפיות
צילם : גיל איזקוב
הסבר ליד הפנימייה הצבאית
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:14
37צפיות
תצפית צפונה
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:15
34צפיות
הסבר בבית ספר תל חי
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:15
34צפיות
רח' גאולה
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:17
30צפיות
º
מדרגות בית"ר
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:17
37צפיות
הסבר בבית הנג'אדה
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:18
34צפיות
º
מדרגות בחליסה
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:19
36צפיות
מנוחה בככר פריז
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:20
31צפיות
בריווירה של חיפה בשנות ה 20 וה 30 המוקדמות
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:21
36צפיות
בגן הזיכרון
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:21
31צפיות
הסבר ברח' צידון
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:22
30צפיות
בעלייה לסטלה מריס
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:23
33צפיות
º
בסינגל היורד לקפלה של סטלה מריס
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:24
39צפיות
º
בסינגל לקפלה של סטלה מריס (2)
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:24
36צפיות
בשביל הנזירים מסטלה מריס למערת אליהו
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 08:26
38צפיות
צילם : אלי שהרבני
סרטון שצילם גיל איזקוב
26/04/15 09:09
24צפיות
º
תודה רז על תאור טיול משובח ושונה
26/04/15 15:20
16צפיות
סיבוב יפה שעשיתי בעמק חפר ביום הזיכרון
הודעה זו מכילה תמונות
26/04/15 07:30
60צפיות
º
מחפש מקפיצן מאלמוג לקידר הישנה ליום שבת הקרוב
23/04/15 15:50
36צפיות
אמגאד
23/04/15 22:30
54צפיות
  נסענו  עפ אמג'ד  פעמיים  והיה מצויין  טלפון 0522609116
º
,תודה רבה על המידע ננסה את הבחור מחר
24/04/15 15:52
20צפיות
2 תמונות שצילמתי מופיעות ב IMB
23/04/15 17:18
115צפיות
º
תמונות נהדרות. תודה רז.
24/04/15 08:49
18צפיות
º
כל הכבוד רז, התמונה בתמנע מדהימה
24/04/15 22:01
21צפיות
אל שיפולי הר ירושלים
22/04/15 18:37
61צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה25/4/15  .

מסלול הטיול- לטרון - בקוע-צלפון-יער צרעה-נווה שלום-לטרון.  

אופי המסלול-קרוס קאנטרי.

מרחק-  40 ק"מ. 

שעת מפגש-0615.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)- למתקדמים.

רמה טכנית (בעיני הכותב)- למתקדמים.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.

מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.

נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור
רצף של 10 ק"מ סינגל במענית
20/04/15 14:35
168צפיות
הבוקר המשכתי בסקר הסינגלים במענית אחרי החורבן
בדקתי גםאת סינגל הטווילים שנבנה לפני כחודש והתווסף עוד קטע שמחבר אותו מאום אל קוטוף קצת אחרי הירידה מהמגדל עד סינגל אקליפטוסים עליון
בכך קיבלנו רצף סינגלים של קצת יותר מ 10 ק"מ שמתחיל מחציית הכביש ליד האלונית ומסתיים בכביש הכניסה למצפה אילן אחרי הירידה בסינגל העץ הבודד - איזה כיף
תאור המסלול , מפות ועוד ב :

רז

תקלות...
19/04/15 19:06
194צפיות
כפי שרז ציין, יש כרגע תקלות רבות בפורום (כמו בכל יתר הפורומים בתפוז).
גולש שמעלה פורנו, נחסם בכל מיני אופנים, אך מופיע שוב. הנושא בטיפול.
חוסר אפשרות בהעלאת תמונות או איטיות בנושא גם בטיפול.
הבדיקות נעשו דרך פורום מנהלים.
הבעיה היא של כל הפורומים (בעית רבים...).
הנושאים בטיפול... נקווה לטוב מחר.
אכן, גולש הפורנו היה הראשון שהגיב לפוסט שלי
20/04/15 07:51
128צפיות
אבל לפי קצב התגובות, הקהילה הזאת היא לא מה שהייתה פעם... אם כי עדיין קיבלתי מה שרציתי
זה הזמן להתקדם לפייסבוק
20/04/15 08:40
129צפיות
עם כל הצער שבדבר....
רובנו חברים גם שם, הממשק פחות נוח אבל לפחות ידידותי גם מהסלולרי.

תפוז היה בית להרבה מאוד שנים אבל נראה לי שהוא מיצה את עצמו ולא נראה שמישהו למעלה רוצה לשנות אותו....

דני
º
מחזק ++
23/04/15 19:38
20צפיות
למי יש GPS למסלול עירוני טוב בירושלים
18/04/15 21:43
210צפיות
עד 20 ק"מ, 
לא חלקי מסלול שצריך לבשל
בלי סניגלים בשטח
תודה
º
דבר איתי אמנון
19/04/15 12:23
33צפיות
מסלול בירושליים
19/04/15 19:56
64צפיות
 מסלול מעולה במיוחד ללילות הקייץ החמים  http://www.gpsies.com/map.do?fileId=dhwmopwaeexdql...
º
תודה לדנים
19/04/15 22:31
30צפיות
נראה לי שהגיע הזמן לפרוש מתפוז - יותר מדי תקלות
19/04/15 16:33
159צפיות
מאתמול התמונות לא עולות
עד לא מזמן הקומונה של הקבוצה שלנו היתה בתפוז אבל בגלל תקלות שונות והצקות מעצבנות החלטתי לעבור לשיטה אחרת
כנ"ל כמות התקלות , בעיות , נפילות בתפוז מתחילות לעצבן ולהציק

נראה שגם הגיע הזמן לעזוב את הקומונה הזאת
כבר היום כל המידע שאני מפרסם כאן נמצא גם ב Google+  וגם ב Facebook
וכמובן באתר שלי :

רז

היי רז
19/04/15 18:44
138צפיות
לצערי אתה צודק.
אתמול ראיתי שהעלת את הפוסטים ולא הבנתי למה התמונות לא עולות. רציתי לשלוח לך מסר אבל כנראה שברחתי למשהו אחר.
לא מתפקידי לסנגר על תפוז, אני בסה"כ בדיוק כמוך, עוד רוכב אחד שאוהב לשתף חוויות.
גם לי קורות תקלות לא מעטות.
אני אעביר את התלונה שלך להנהלה.

Northern Riders בסינגלי הללויה ואבטיח בתוספת רכס כתף שבטה
18/04/15 20:49
139צפיות
אחרי הגשמים החזקים בשבת וראשון האחרונים והצפי לגשם ביום חמישי החלטתי שזו הזדמנות לטיול אחרון כנראה במדבר בשנה זו (אולי עוד נצליח לדחוף עוד טיול מדבר כמו בשנה שעברה במאי כשהיה גשם בצפון)
כבר שוכב אצלי במגרה זה זמן מסלול בסינגלים הללויה ואבטיח החדשים שנבנו ע"י תושבי המקום
בגלל שאורך הסינגלים הללו בלבד כ 20 ק"מ הוספתי עוד נפח ברכיבה בנחל הבשור וזיתן וחזרה על רכס כתף שבטה
מצטער אבל לא יודע ולא הצלחתי לגלות מי מהסינגלים נקרא הללויה ומי נקרא אבטיח אז אתייחס אליהם כסינגל הדרומי והצפוני
סה"כ הכיוון הכללי המומלץ של שני הסינגלים יחד הוא עם כיוון השעון כמו שרכבנו אבל אם מתאפשר שניהם טובים וחווייתיים יותר ברכיבה ממזרח למערב כי אז יש מקסימום ירידות משובחות
בעתיד סביר שאשלב כל אחד מהם במסלול אחר ובכיוון הטוב
תאור המסלול , מפות ועוד ב:

רז

º
מתחילים ברכיבה מחוות בוקר
18/04/15 20:53
78צפיות
º
התמונה
19/04/15 16:27
39צפיות
º
ועוד ניסיון
20/04/15 13:45
19צפיות
º
מטפסים בסינגל הדרומי
18/04/15 20:58
53צפיות
º
אחרי העליה בדרומי
18/04/15 21:02
37צפיות
º
הסכין - הקטע הטכני ביותר במסלול
18/04/15 21:06
48צפיות
במערות
18/04/15 21:25
23צפיות
צילם : אביב דגן
בסינגל הדרומי בצומת הפנייה למערות
18/04/15 21:29
27צפיות
צילם : אביב דגן
º
בסינגל הצפוני
18/04/15 21:33
19צפיות
º
בירידה מרכס כתף שבטה
18/04/15 21:38
14צפיות
º
בסינגל הצפוני (2)
18/04/15 21:41
17צפיות
מסלול הסינגלים ללא התוספות
19/04/15 11:07
34צפיות
מצטער , אבל משום מה תפוז לא מעלים תמונות , שמתי לב רק עכשיו
19/04/15 16:28
34צפיות
למי שרוצה לראות את התמונות , יש תמונות בתאור המסלול

רז

רז, בענין השמות ...
23/04/15 19:13
20צפיות
הדרומי נקרא אבטיח הצפוני הללויה.
בונה הסינגל אבטיח סיפר לי שקרא לו כך על שום הסכין שרוכבים עליו באחד הקטעים של הסינגל.
לגבי האבטיח על הסכין - מישהו זרק את העניין
23/04/15 20:14
19צפיות
ואמרתי לא נראה לי שזו הסיבה

רז

º
הכנסתי תיקון בעניין למאמר
23/04/15 20:21
6צפיות
עליות מנחל ציפורי לנופית
18/04/15 00:35
73צפיות
למדוושים בנחל ציפורי, כדאי לשלב עלייה לנופית ולו רק כדי לרכב בשביל הסובב את היישוב, הנקרא על שמו של לוחם צה"ל אוהד זך שנפל בלבנון בדצמבר 1998. השביל, רכיב כמעט כולו (רצוי להזהר בקטע של המעקה בו מכוסה השביל בחצץ מעצבן ולקראת הסוף, כשהוא הופך לשביל עיזים) ומאפשר תצפיות מדהימות ב-270 מעלות להרי נצרת, איזור אלון הגליל, הנפתול של נחל ציפורי והמשכו בואכה כביש 70. 
נופית ממוקמת על שלוחה דמוית אצבע צפון-דרום (רכס קשט), כ-150 מטר מעל נחל ציפורי. אני מכיר שלוש דרכי טיפוס:
1. המערבית- על בסיס שביל חוצה-ישראל, מהכביש היורד מגבעת עליל פונים שמאלה (לבאים ממזרח) וממשיכים לפי הסימון כשני קילומטרים עד שהציר פונה שמאלה ונפרד מחוצה-ישראל ומתחיל לטפס בתלילות. השביל מגיע עד לקו-הרכס באיזור הכפר הערבי הקטן בכניסה לנופית. השביל תלול ולא קל, ובדרך כלל זרוע מוקשי-פרות לרוב. 
2. המזרחית - מעט מערבית לטחנת הנזירים , בדיוק מול נביעת יערה, שביל עם שיפוע סביר מלבד קטע תלול קצר לקראת הסוף. החיבור עם קו הרכס והכביש המוביל לנופית כק"מ לפני שער היישוב.
3. אלטרנטיבה נוספת, מזרחית יותר, היא למי שרוכב מזרחה בגדה הדרומית של נחל ציפורי. כקילומטר מזרחית לטחנת הנזירים השביל מתעקל ימינה (דרומה) בשיפוע מתון לכיוון משאיח-א-סעדייה ובסמת-טבעון. ניתן לרכב דרך היישוב (עליה תלולה מהשכונה הצפונית למרכז היישוב, פלאפל מצוין בעשרה שקלים מול מרפאת קופת-חולים) או קצת לפני הכניסה למשאיח (לפני שחוצים דרומה את הואדי) יש פיצול לשביל מעט תלול המטפס לכיוון הבתים שממזרח לקו-הרכס.
תהנו.
גיאוסייקלינג בנחל סבך ויובלי נחל מסור - סכום טיול
הודעה זו מכילה תמונות
14/04/15 15:38
203צפיות
פרוט המסלול והגיגים בבלוג

כתבת שתאמת כניסה עם צהל
16/04/15 16:19
195צפיות
זה לא נכון. הם לא מאשרים. זה מטווח פעיל שאינו מזוכה בסופשים. אני יודע כי ניסיתי לתאם גם.
נראה לך?
16/04/15 17:11
139צפיות
נראה לך שהייתי נכנס לשם בלי לדעת בוודאות מוחלטת שלא תיפול לי פצצה על הראש?
º
"המטייל", ע"פ התגובה שלך אני מבין למה צה"ל לא אישר לך...
16/04/15 21:32
90צפיות
º
אתה בכלל גאון הדור.
18/04/15 12:14
67צפיות
Flix
פורום חופשות סקי

פורום חופשות סקי

חוף ים, שמש וחול יש גם בארץ. בואו לדבר על זה בפורום! >>>

בחינם אתר הקניות של ישראל

ערכת לק ג'ל