לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

º
הזמנה להצטרף לפעילות קבוצת אקו טים
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 13:30
13צפיות
כביש
ובשטח
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 13:33
9צפיות
נשמח לראותכם/ן
ילדים
נשים, גברים
אליפות ישראל בסיגמא, מגידו 10.10.14
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 13:11
12צפיות
שלום ביום שישי הבא תתקיים אליפות ישראל במרתון אופני הרים. אפשר לעשות בתחרות הקפה אחת של 20 ק"מ ועד שלוש הקפות כאלו.
התחרות פתוחה לכלל הרוכבים לפי התקנון המצורף
נשמח לראותכם
אליפות ישראל
רוצים לזכות בכרטיס לפסטיבל הטבעוני?
01/10/14 10:52
2צפיות
|פרח|אירוע הטבעונות הגדול בעולם, יתקיים ממש כאן בישראל בחול המועד סוכות ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי.
היכנסו לפורום צמחונות וטבעונות וכתבו לנו על הבן אדם שהכי הפתיע אתכם ועבר לטבעונות ואולי תזכו בכרטיס לפסטיבל!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תו|אנחנו מחלקים חמישה כרטיסים זוגיים להופעה של אהוד בנאי באמפי שוני! כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לפורום ציפורי לילה,
וכתבו לנו כתגובה להודעה איזה שיר של אהוד בנאי אתם הכי אוהבים ולמה? ואולי תזכו בכרטיס זוגי!

לפרטים נוספים והשתתפות:

|תו|בנוסף, יש לכם הזדמנות לזכות בכרטיס להופעה של אביתר בנאי! היכנסו כבר עכשיו לפורום מצעדים וביקורת מוזיקה
כתבו  לנו סיפור קצר שמשתמש מתוך שמות השירים מאלבומו החדש "יפה כלבנה" ותוכלו לזכות בכרטיס זוגי להופעה באמפי שוני|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:

|בועית| היום בין השעות 19:00-20:30, נארח בפורום קריירה וחיפוש עבודה את טלי ברק , יועצת קריירה ובעלת חברת השמה.
טלי תענה על שאלות בנושאים העולם החדש של קריירה, תהליך גיוס עובדים, טיפים  וגם על איך למצוא בו עבודה רצוי קבועה ולאורך זמן.

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:
רעיונות למסלולים מעגליים ארוכים באיזור סמר , יטבתה
29/09/14 13:19
96צפיות
מתכנן השנה את סוף השבוע המדברי של הקבוצה באיזור סמר- יטבתה בו כולם כבר רכבו עשרות פעמים ורק אני לא
מחפש מסלולים או רעיונות (הקלטות או מפות) , עדיפות למסלולים מעגליים
מי שמתבייש שישלח לי ל  goren.raz@gmail.com

רז
חומר גלם
30/09/14 09:46
60צפיות
את המסלול הזה קבלתי במאי מאמנון היימן. היות והיו לנו רק שעתיים לרכיבה, עשינו את הקטע מתחילת המסלול
ועד ליישוב קטורה על הערבה ללא המשך עד ליתבטה, ולפי אמנון, ההמשך הוא טכני יותר.
ע"מ לעשות את המסלול הלא מעגלי נעזרנו בהקפצת רכב קצרה.
ה-highlight  של המסלול הוא ללא ספק מעלה קטורה, שכמובן עשינו אותו בירידה והוא פשוט אחד הדברים הטובים שיש בארץ.
יש שממליצים לעשותו בעליה... (בבקשה be my guest). גם התצפית מעל מפל נחל קטורה שווה גיחה לשם כפי שמצוין בהקלטה.
רז: אם תצליח לשלב את המסלול או חלקים ממנו במסלול מכובד שלך, זה יהיה להיט. בהצלחה.
קליפ מהרכיבה המדהימה:
הנה שלנו משנה שעברה.
30/09/14 11:58
62צפיות
ישנו בקטורה, מסלולים לא מעגליים עם שירותי הקפצה של אוטובוס ( 800 ש"ח ליום. בבוקר העברנו מכוניות למקום הסיום והאטובוס לקח אותנו להתחלה). 
בטוח שאתה תמצא דרך לחבר מעגלית, אנחנו העדפנו להתמקד בירידות.......
אם תצטרך עוד משהו, אתה יודע איפה למצוא אותי :)

יום ראשון, מסלול משחרות לכיוון צפון על בסיס החדש של שביל ישראל. ירידה במעלה יתרו הטכני וסיום בסינגל הדרקון עד יטבתה.
יום קצר יחסית אבל בגלל שהגענו מהצפון יצא מעולה.
הירידה ביתרו היא חוויה מטורפת!!!

שנה קובץ ל TRK.
דני
º
3 הקבצים לא תקינים - גודל 2k
30/09/14 13:52
26צפיות
º
שולח לך למייל את הקבצים
30/09/14 19:59
15צפיות
היום השני
30/09/14 12:12
46צפיות
שחרות דרך נחל הגדירה וירידה במעלה זוגן וצאלה.
מסלול ארוך ולא קל (נחל הגדירה קשה לרכיבה אבל יפהפה.) הירידות בזוגן וצאלה מדהימות ומהוות אטרציה רכיבתית וטכנית מהמעלה הראשונה :).
סיום ביטבתה. 

מצורף גם קובץ
היום השלישי
30/09/14 12:15
40צפיות
רחם + הקניון האדום.
הקניון מאוד יפה אבל לא מאוד רכיב. בדיעבד יותר טוב להיצמד לרחם ולהנות מיום שהוא רק ירידות.
מסלול קצר כי חוזרים צפונה אבל מלא בירידה אחת ארוכה ארוכה.
תמונות:

אנשי קשר:
יובל סרט מפארן מכיר כל שביל במדבר.
אייל סקוזה שפעיל גם כאן לפעמים והיה אילתי ומאוד מבין בגזרה.
וכמובן גיא כנען שמגיע מידי פעם לבקר כאן והוא המומחה הטכני למקומות הנכונים :)

תהנה!!!
דני
מסלולים בערבה
30/09/14 21:50
34צפיות
לרז,מה שמצאתי ,נקווה שתיבנה לכולנו מסלול ליומיים לפחות...
º
תודה , נראה שיש לי כבר מספיק להרבה ימים
01/10/14 08:02
12צפיות
שאלות לגבי מסלול
30/09/14 16:00
56צפיות
אף פעם לא יצא לי לרכוב צפונית לואדי קלט. חיפשתי קצת ב-GPSIES ולא מצאתי משהו פיקס, אז ערכתי טיפה הקלטה מסוימת.
בכוונתי לעשות מסלול חוויתי לא רק מבחינת הרכיבה אלא גם לשלב ביקור במנזר בואדי קלט, על  כן הייתי רוצה להגיע למנזר מהגדה הצפונית.
כמו כן, הכוונה היא לצאת ממעלה מכמש מזרחה ובשלב מסויים לאבד גובה מצפון לדרום לכוון ואדי קלט.
יש 3 תואיים אפשריים לפי ההקלטות השונות. אני מעוניין בחלופה הרכיבה יותר ולפי קווי הגובה, נראה כי זו האמצעית. דעות?
כמו כן, עם הגעה למצוק ואדי קלט יש את הסמו"ש האדום שמגיע עד למנזר. כמה הוא רכיב אם בכלל, או יש לעשותו רגלית?
לאחר הביקור במנזר, נחצה את הנחל ונתחיל את הטיפוס לכביש האספלט ולחניה מעל הואדי. עד לכאן יש 20 ק"מ ולכן אם בשטח מדברי
זה ייקח לנו 4 שעות, אפשר להזמין את הקפצת האוטובוס לכאן, לחלופין לבחור את המסלול "הרגיל" עד לאלמוג, שיוסיף לנו עוד 10 ק"מ, אלה כבר בשטח מוכר.

תודה על כל עזרה.
קישור למסלול המוצע:

מצורף המסלול שלך :)
30/09/14 20:16
27צפיות
הקלטה של גיא גרינוולד שחקר כל שביל ונאקב באזור :)
מבוסס על נאקבים רכיבים בשיפועים מצוינים.....
יצא 23 ק"מ שלדעתי יביאו אותך עד לצומת אלמוג בכיף ובשמחה רבה :)

שנה סיומת ל TRK

דני
נסיון נוסף לקובץ
30/09/14 20:17
29צפיות
תפוז ימח שמכם!!!
האופניים שלי שוקלים 17 ק"ג.
29/09/14 11:48
132צפיות
זה לא המון?! קיבלתי אותם ממישהו. יש מצב שהן אופניי דאון-היל? יש מצב שהן סתם גרועות?
º
אולי לא שמת לב וזה אופנוע...
29/09/14 18:53
58צפיות
אני מבין שזה נשמע מצחיק..
29/09/14 22:06
96צפיות
אבל אני באמת מגיע בלי רקע בכלל על עולם האופניים..
אז אני מקבל בכיף את הבדיחה :) אבל אשמח בנוסף אליה גם לתשובה רצינית..

º
צילום של האופניים
29/09/14 23:08
62צפיות
º
30/09/14 18:32
7צפיות
זו באמת בדיחה, מישקל חשוב שאתה קונה לפי מישקל
30/09/14 07:54
83צפיות
לאופניים יש עוד הרבה נתונים נוספים, מישקל הוא אחד מהם ולא הכי חשוב ובבוודאי לא לתשובה רצינית.
אפילו קפה שאתה קונה יש כמה נתונים נוספים למישקל כדי לברר את טיבו.

לא לעיניין
30/09/14 10:00
83צפיות
יכול להיות שאלו אופניים טובות ליעודים מסוימים אבל מכיוון שהעדת על עצמך כמתחיל, ההמלצה שלי להתנסות עם אופניים קלות יותר.
4 ק"ג מיותרים עלולים לייאש אותך.
תודה רבה על התשובה!
30/09/14 12:09
54צפיות
אני לגמרי מתחיל..!
אני מניח שהטווח הוא די רחב, אבל בכל זאת - מה נחשב למשקל נורמלי של אופניים?
Northern Riders בסינגלי נחל שופט החדשים
28/09/14 13:50
102צפיות
בששי האחרון חזרנו לסינגלים החדשים באיזור נחל שופט שנבנו ע"י המועצה האיזורית מגידו
הפעם הם היו מסומנים למופת ורכבנו אותם "לפי הספר"
אכן נעשתה פה עבודה מרשימה אם כי פה ושם כמו שהתרשמתי בסיבוב הקודם לפני כחודשיים הם סובלים מהמחלה של רבים מסינגלי קק"ל החדשים ודומיהם - מחלת פתלת קשה שלעתים נראית מיותרת ובנוייה רק לצבירת קילומטרג'
עכשיו כשהסינגלים הושלמו הבעייה פחות מורגשת כי יש גם הרבה קטעים מאד כייפיים שחסרו אז ויוצרים רצף סינגלים כייפי והרושם חיובי בהרבה מהפעם הקודמת https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...
הסינגלים מחולקים ל 2 :
מערכת הסינגלים המערביים בסימון סינגלים כחול של קק"ל והמערכת המזרחית בסימון צהוב
הקטעים המשותפים לשתי המערכות צבועים בסימון שחציו צהוב וחציו כחול
בעתיד סביר שלא ארכב את הרצף אלא אשלב חלקים רלוונטיים במסלולים כולל הסינגלים הנהדרים שהלל בנה וחלקם לא נכללו כמו סינגל "יואש ויצחק" ועוד שהם קצת יותר טכניים

תאור המסלול , מפות ועד ב :

רז
סרטון שצילם יניב
28/09/14 14:05
58צפיות
ברוך שובך...
28/09/14 21:45
54צפיות
עכשיו שיש את ההקלטות שלך, אפשר לומר כי הסינגלים הושלמו...
תודה
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:19
6צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
עזרה עם מסלול משפחתי ברמה
28/09/14 07:34
44צפיות
בחוה"מ סוכות נתארח במושב רמות ברמה"ג.
אשמח להמלצה על מסלול רכיבה של כ-15 ק"מ כמו כן אם יש המלצות למסעדה אינטימית בסביבה עדיף כזו שמתאימה לילדים.
תודה.
רכיבה חד יומית בצ'כיה
הודעה זו מכילה תמונות
25/09/14 11:23
185צפיות
חתונה הביאה את זוגתי ואותי למזרח בווריה שבגרמניה לעיירה קטנה וציורית בשם   BODENMAIS כשעה וחצי צפון מזרח ממינכן.
העיירה נמצאת בלב היער הבוורי גדול המימדים, יער עבות ועתיק בדומה ליער השחור שבמערב המדינה, אך הרבה פחות מוכר לתייר הישראלי.
אם נוסעים חצי שעה מערבה מהעיירה, מגיעים לנהר הדנובה שם רכבנו לפני יומיים, ואם נוסעים חצי שעה מזרחה, חוצים את הגבול לצ'כיה. זאת עשינו אתמול ע"מ לחוות חוויה שונה.
הגבול הבינלאומי חוצה באופן שררותי את היער, אך בצד הצ'כי של הגבול, היער גם הוכרז שמורת טבע ושמו SUMAVA FOREST.
הפסגה הגבוהה של היער נמצאת דווקא בצד הגרמני, הר ה- ARBER המתנשא לגובה של 1456 מטר.
למרות הגובה  הנמוך יחסית , בחורף כאן עושים סקי וכמובן בקיץ האזור תמלא טיילים ורוכבי אופניים.
בצד הגרמני של היער, יש שפע של מסלולים מסומנים: מסלולי הליכה, רכיבה, קרוס קאנטרי סקי ועוד, לפי מספרים ברורים שתואמים גם מפת הנייר שמחולקת בלשכת התיירות העירונית.
אתמול בצד הצ'כי, משולטים רק מסלולי ההליכה, ולכן רצוי לבוא עם GPS.
בחיפוש ב-GPSIES מצאתי מסלול מתאים ליכולות הצוות ואתמול חצינו את הגבול לצ'כיה לרכיבה וחוויה חד יומית.
היה כייף גדול, מעניין, שונה.
כבר הכתיב של שילטי הכבישים מאד קשה, אנשים לא מדברים אנגלית, לעיתים גרמנית.
אין את העושר שבגרמניה וזה ניכר בתשתיות, במכוניות ובלבוש האנשים.
אבל הטבע הוא אותו טבע והמסלול שהביא אותנו לאורך היער היפה לשני אגמים בגובה מעל 1000 מטר, היה שווה כל מאמץ.
המסלול הותאם לצוות הרוכבים ולכן היה בן 15 ק"מ עם קרוב ל-450 מטר טיפוס. המסלול המקורי היה בן 20 ק"מ עם 600 מטר טיפוס אבל החלטנו לקצר ולהינות ממסעדה...
מי שיש לו זמן לצפיה בקליפ היפה...
נראה מדהים!
28/09/14 07:31
38צפיות
מכירה את צ'כיה היטב כיוון שגרתי שם שנתיים. המקומיים מחוץ לפראג אכן בקושי מדברים אנגלית ולפעמים אתה לא מאמין באיזה עידן אתה.. אבל הנוף משגע ללא ספק!!!
º
שבילי גוש עציון SAVE THE DATE
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 11:07
238צפיות
יכול להיות שאני טועה
27/09/14 18:31
151צפיות
אבל עוד לא ראיתי שגובים כסף עבור השתתפות בחנוכת שביל
לא מסתדר לי הרצון לחשוף את השביל עם נושא הגביה
זה מה שקורה כאשר לא קוראים את האותיות הקטנות
27/09/14 19:20
129צפיות
ועל כך אני מתנצל. לאחר שהערת את הערתך, חזרתי וקראתי את הכל וגם הופתעתי כי
גובים כסף על חנוכת השביל בשונה מאד מחנוכות שביל אחרות.
השיקולים של המועצה לרצון לגבית כסף לא מעניינים אותי/אותנו ומן הסתם אני בטוח שיש לזה סיבה.
אם משהו מן המארגנים קורא פוסט זה, אז אנא הסבירו.

יחד עם זאת, אני לא רואה פסול בלפרסם אירוע רכיבה שיכול לעניין משתתפי הפורום הרבים, אפילו אם הוא כרוך בתשלום.
בעבר עשיתי/עשינו את זה (גלגלים של תקווה, בשביל הבנים הדרוזים, לאחרונה, אפיק ישראל ועוד).

אבל מצד שני, אני חושב שלא צריך לתת להודעה זו, יותר במה מאשר להודעות אחרות ועל כן, אחרי הערתך, ביטלתי את הנעיצה.

גילוי נאות: אין לי שום קשר עם מועצת גוש עציון.

יחד עם זאת, אני ממליץ לכל רוכבי האופניים להשתתף באירוע שמתרחש בחבל ארץ יפה ומיוחד ולחנוך שביל רכיבה, אפילו בתשלום סמלי של 25 ש"ח.
בברכת שנה טובה, אדוארדו.
אתה אכן טועה
30/09/14 21:26
23צפיות
שתי דוגמאות שקופצות לי לראש - תמנע ובנימין.
תמנע זו לא דוגמה טובה
01/10/14 12:41
11צפיות
התשלום הוא דמי כניסה לאתר ולא דמי השתתפות בחנוכת השביל
לגבי בנימין - לא מכיר
הרלוונטיות זהה. הבדל גדול במחיר
01/10/14 15:26
ההבדל בגישה שלך הוא ככל הנראה שתמנע הוא חלקית קק"לי ואתה מודע למה שמאחורי הקלעים ופה לא. ככל שידוע לי בגוש עציון מתוכננת חלוקת ערכת משתתף ובכל מקרה ומעוד סיבות רוצים להיערך לכמויות.  גם ארועים של קק"ל שדורשים תכנון לאור מספר משתתפים הם בתשלום סמלי.
מסלול רכיבה משפחתי נחל שניר
26/09/14 15:55
87צפיות
שלום,
אני מחפש מסלול משפחתי לרכיבה באזור נחל שניר. כל המסלולים שמצאתי הם ישנים מאוד ומזהירים בהם שתוואי הדרך בהם אינו וודאי עקב סגירת שערים וכדומה.
הדגש הוא על מסלול משפחתי קליל סביב 25 ק"מ ומספיק רחב ועביר שאפשר לעבור בו עם נגרר תאומים

תודה 
º
כתבתי לך בפרטי
27/09/14 16:43
43צפיות
אולי בכל זאת
27/09/14 17:04
99צפיות
זו הקלטה שעשיתי אז הכל פתוח ורכיב.
אם זה יותר מדי, אתה מתחיל בחניון מעיין ברוך ועושה את המחצית התחתונה של העיגול עד
 לשאר יישוב ומוותר על הלולאה הצפונית לכביש.
המשפחה ממתינה בשאר יישוב ואתה רוכב על הכביש להביא את האוטו,
למרות שזה עונה על הקריטריון של ה-25 ק"מ. מסלול יפיפה.
º
שותפים וטיולים לחג!!!
24/09/14 10:44
64צפיות
º
יום חמישי
24/09/14 10:46
6צפיות
חמישי לילי ממרכז שטח , מהיר, אנרגטי ומהנה
24/09/14 14:16
22צפיות

יום: חמישי
שעת מפגש: 20:30
אורך המסלול: כ- 25 ק"מ
הערכת זמן: כ- +2 שעות
קושי פיסי וטכני: קשה
מקום מפגש: מרכז שטח אלון הגליל

º
יום שישי
24/09/14 10:46
9צפיות
מתחילים ומתחילות ממרכז שטח, רכיבה נינוחה
24/09/14 14:19
22צפיות
26.9.14
מתחילים ומתחילות ממרכז שטח,
רכיבה נינוחה לרוכבים שמסוגלים לרכוב 20 קמ' בשטח.
 יום: שישי
שעת מפגש: 15:00
אורך המסלול: כ- 20 ק"מ
הערכת זמן: כ- 2 שעות
קושי פיסי וטכני: קל-בינוני
שישי בצהריים לעיכול ארוחות החג
24/09/14 14:19
25צפיות
26.9.14
שישי בצהריים  לעיכול ארוחות החג ממרכז שטח אלון הגליל
מתחילים שהתקדמו , רכיבה המשלבת שבילים וסינגלים, מתאמנים בעליות עם דני.
יום: שישי
שעת מפגש: 15:00

צוברי גובה ואוהבי אתגרים למתעללים
24/09/14 14:22
28צפיות
26.9.14
צוברי גובה ואוהבי אתגרים למתעללים... 
שעת מפגש: 14:00 
אורך המסלול: 35 קילומטר 
מעגלי: כן 
הערכת זמן: כ שלוש שעות 
קושי פיזי וטכני קשה מאוד 
מקום מפגש: מרכז שטח אלון הגליל 
פרטים נוספים: רכיבה מהירה. מלאת הרפתקאותלמבוגרים מנוסים,
רכיבה לכיוון עליות לטיפוסים שאוהבים עליות.
לאתגור המאמץ הגופני

º
יום שבת
24/09/14 10:47
10צפיות
כמידי שבת ממרכז שטח
24/09/14 14:24
26צפיות
27-9-14
כמידי שבת ממרכז שטח  
יום: שבת
שעת מפגש: 7:00
הערכת זמן: כ- 3 שעות
קושי פיסי וטכני: בינוני-קשה

בין בית נחמיה לנחל שילה
25/09/14 11:41
38צפיות

|
היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה 27/9/14.
 מסלול הטיול- סינגלי אופנועים ודרכי קרוס על הגבעות שבין בית נחמיה לנחל שילה.  

אופי המסלול-גבעי,טרשי ובחלקו דרדרתי.

מרחק-   35 ק"מ.

שעת מפגש-0600.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)-קלה בינונית .

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה בינונית.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
 נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י). 

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

רכיבה "אורבאנית" בעיירה REGENSBURG
26/09/14 12:14
91צפיות
העיירה REGENSBURG במזרח בווריה בגרמניה מפנקת את הרוכבים בנתיבי אופניים משולטים, רמזורי אופניים יחד עם כל הסמטאות היפות והעתיקות. כייף לבקר ועוד יותר באופניים. כמו כן, היא שוכנת על הדנובה ועל כן משמשת נקודת יציאה/סיום/עצירה לרוכבים שמטיילים לאורך הדנובה. מזג האוויר הגשום/סגרירי שהיה בהרים, הביא אותנו שוב לרדת לגובה אפס, אך לא הצטערנו לרגע...
קצת תמונות וסרטונים בקליפ להלן:
מתנדבים לאירוע בניית שביל ישראל לאופניים
23/09/14 08:47
176צפיות

רשות הטבע והגנים, שביל ישראל לאופניים, מועצה אזורית ערבה תיכונה והחברה הממשלתית לתיירות מזמינים אתכם להשתתף באירוע בניית מקטע של שביל ישראל לאופניים באזור שבין חרבת קצרה למואה שבערבה התיכונה.
אירוע זה הוא חלק ממסורת חשובה של עבודת מתנדבים המשתתפים בהשלמת מקטעי השביל.
מקטע זה הוא האחרון שנותר על מנת להשלים שביל באורך של כ 300 ק"מ בין מצפה רמון לאילת, שביל שעומד להיות אחד השבילים המדבריים היפים בעולם!
הפעם  אל האירוע מצטרפים משפחתו וחבריו של  עמית יאורי ז"ל, ששירת בחיל ההנדסה הקרבית ונהרג במבצע צוק איתן. עמית היה רוכב אופניים ואוהב שטח שחלם לאחר השחרור לעשות את שביל ישראל. משפחתו, חבריו והגדוד בו שירת בחיל ההנדסה יתנו לנו כתף להשלים את משימת בניית השביל.
הכשרת השביל תימשך כשבוע ותכלול עבודות תשתית בסיסיות שנבצע בעזרת כלים ידניים תוך שימוש בחומרים מקומיים.
מחנה העבודה שלנו ימוקם בחאן דרך הבשמים בסמוך לישוב צופר ויכלול את כל פינוקי המקום.
במהלך העבודה נלמד כיצד בונים שביל אופניים, נחווה את המדבר ונקבל הסברים מפקחי רשות הטבע והגנים על האזור.
העבודה תתקיים בשבוע שבין ה 16-21 לנובמבר.
נספק למתנדבים לינה וכלכלה מלאה למשך ימי העבודה מינימום  ימי עבודה למתנדב יהיו שניים.
יש להירשם מראש .
להרשמה ופרטים נוספים נא לפנות:
 להלל זוסמן
  hillel_s@netvision.net.il
052-3475606

נשמח לראותכם לוקחים חלק ושותפים בפיתוח שבילי אופניים בארץ

תרשום אותי ל 20-21/11
23/09/14 19:44
64צפיות
בכייף אשמח לעזור,
שנה טובה,
רן גנור