לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

לחברי הפורום שלום רב
01/08/15 16:54
18צפיות
מחפש מסלולי רכיבה מסומנים בעזור בית זית .רמה טכנית בינונית סגנון xc
º
אזור
01/08/15 16:59
6צפיות
º
אזור בית זית
01/08/15 17:01
6צפיות
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/15 15:47
7צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
סיור סגווי
30/07/15 15:31
18צפיות
היי,
מי מכם שלא יכול לרכב על אופניים יכול להיעזר בסגווי. בדומה לאופניים לא צריך להפעיל כוח או ניתן פשוט לעמוד והסגווי כבר ייקח אותך ממקום למקום.
חזרתי השבוע מטיול ברומא ועשינו סיור משפחתי על הסגווי. לקחו אותנו למקומות מרהיבים וגם הנסיעה על הסגווי היתה חוויה בפני עצמה. נהנו מאוד!
תיכנסו ללינק כדי להיכנס לחברה שמציעה סיורים מסוג זה.
גם הר וגם בקעה
29/07/15 07:30
38צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה 1.8.15  .
 מסלול הטיול-   לטרון-הר כרמילה-כסלון דרך נוף דרומית-לטרון

אופי המסלול-הררי.

מרחק-   42 ק"מ.

שעת מפגש-0500.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)-למתקדמים .

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.
חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
 נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

טיול שהתחיל ברכיבה והסתיים בהליכה
26/07/15 11:55
208צפיות
אמונות טפלות זה לא הקטע שלי אבל נסו לשכנע אותי אחרי מה שחווינו  שלא צריך להתייחס ברצינות לסימנים מקדימים ,(פירוטם  מטה), שבישרו את הנאחס  שדפק לנו את הטיול הלילי ב24/7/15.

1.נפילה למשכב גרמה לדחיית  הטיול ממועדו המקורי.
2.התאריך החדש נקבע לערב צום תשעה באב.
3.המסלול עובר בחצות הליל בסמוך לבית קברות פעיל.
4 .המשכו טוב עוד פחות -דיווש בקרבת אתר קבורה מוסלמי נטוש.

אם זה לא מתכון לצרות אז מה כן?

להלן שרשרת המפגעים-

א.5 דקות מתחילת הרכיבה נקרעת השרשרת של שותפי לדיווש.
   הלילה היה חשוך מאוד אבל למזלנו זה קרה בצומת מוארת שהקלה על התיקון.

ב. איזכור העין הרעה-  חברי לרכיבה  אתגר את השטן באומרו  שהיה לנו מזל גדול  
   שהשרשרת   נקרעה ליד  עמודי תאורה והוסיף שלתחושתו מכאן  ואילך הכל יהיה  בסדר.

ג.רבע שעה לאחר מכן(ב0130) נקרעת שרשרתו בפעם השנייה והפעם על פסגת הר   קירח   במקום  חשוך  לחלוטין.

ד. ניסיונות לחיבור השרשרת לא צלחו בעיקר כיוון שלא חוליה אחת נקרעה גם לא
    שתיים וגם לא  שלוש ,ארבעה היה המספר.

ה. המשך הרכיבה לא עמד על הפרק והתחלנו(ב0300) במסע רגלי בן שעתיים ולאורך 9 ק"מ אל  הרכב .

החלק המנחם בכל הספור הזה היה שמבחינת פעילות גופנית לא הפסדנו כלום להפך גם רכבנו וגם  הלכנו.
האם היה כיף הלילה ?-קשה להגיד.
מכל מקום בעוד שבועיים ובתקווה שהמנחוס עזב אותנו , נחזור להשלים את המסלול.
אבינועם דור-חבורת אופן
"אני לא מאמין במכשפות, אבל בטוח שהן קיימות!!!"
27/07/15 11:09
55צפיות
זה קורה... ולעיתים אנחנו מייחסים את מזל הנאכס לעין הרעה או כל דבר דומה לזה. זה עוזר לנו להתגבר על תחושת החוסר אונים...
בהצלחה בפעם הבאה...
º
Every landing you can walk away from is a good landing
27/07/15 16:38
32צפיות
רז גורן: 3 מעיינות ליום חם (נחל ציפורי וסביב אלוני אבא)
25/07/15 17:42
73צפיות
הר חורשן - סינגים ליום חם עם טבילה בעין אביאל
25/07/15 17:37
78צפיות
רכבנו קצת פחות מ-4 שעות, 25 ק"מ עם 500 מטר טיפוס וקינוח בעין אביאל המרענן

אתר מסלולים חדש של עמירם אורן
24/07/15 17:33
79צפיות
עמירם, גאוגרף במקצועו משלב בטיולי האופניים שלו את הידע העצום שלו בגאוגרפיה, גאולוגיה, הסטוריה ואהבת הארץ.
ממליץ בחום!!!
רז גורן: בין השפלה למשור החוף
24/07/15 17:30
39צפיות
רכיבה לימי קיץ חמים: קצת צהוב וקצת כחול ביערות מנשה
24/07/15 17:23
50צפיות
כולל טבילה בעין האולמוסים. 25 ק"מ עם 600 מטר טיפוס, יחסית הרוב מוצל

רכיבת לילה קרירה
22/07/15 16:12
63צפיות

היי
חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות) בעלי(ות) ניסיון של שנתיים ומעלה ברכיבת שטח (קרוס קאנטרי וסינגלים)לטיולה בליל שבת ה24/7/15.
מסלול הטיול- בני עטרות-יער קולה-סינגלי פארק שוהם-גבעת כח-בני עטרות.
אופי המסלול-1/3 סינגלים והיתרה קרוס קאנטרי.
סה"כ- 40 ק"מ.
משך הטיול-5 שעות .
שעת מפגש-23.30.
מקום נקודת מפגש- .ימסר טלפונית לפונה ל0544-533874.
קושי פיזי(בעיני הכותב)-למתקדמים.
רמה טכנית(בעיני הכותב)-קלה בינונית.

חובה –חובה-חובה
---------------------------
ציוד חובה מעבר לשגרתי-
נצנץ אדום ,מערכת תאורה עם כושר הארה ל5 שעות+ מערכת תאורה חליפית בעלת תכונות זהות,
מגני ידיים ורגליים.
מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה .

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

אנו נוהגים לסיים הרכיבה בארוחה משותפת סביב שולחן ערוך.
כל אחד מאיתנו מביא מזון כזה או אחר ובטוחני כי גם אתה תצטרף למנהג יפה זה.

להצטרפות לחבורה נא התקשר(י) לנייד 0544-533874
אבינועם דור-חבורת אופן

המלצה לרכיבות באזור סאן פרנסיסקו
19/07/15 13:02
57צפיות
שלום,
בשבוע הבא אני כנראה באזור סאן פרנסיסקו לצרכי עבודה, חשבתי להוסיף את סוף השבוע ולרכוב באזור יומיים שלושה.
אשמח לשמוע המלצות איפה כדאי לרכוב וגם אם מישהו מכיר מקום טוב להשכיר אופניים. אני עם רכב ואין לי בעייה לנסוע כמה שעות ולהעביר יומיים באזור ששווה את הנסיעה.

תודה,
אלון
תשובה חלקית
21/07/15 14:00
46צפיות
היינו ב-SAN FRANCISCO בשנת 2012. הייתי עם זוגתי, ונושא אופני הרים אצלה חלש יותר.
על כן, שכרנו אופני TOURING בעיר ורכבנו לאורך הנמל והנחל עד לגשר הזהב, חצינו אותו (חוויה בפני עצמה) והגענו לעיירה מהצד השני, שם אכלנו צהריים וחזרנו לעיר במעברות. רכיבה עירונית מקסימה.
אופניים כאלה אפשר לשכור ברחבי העיר. מלא מקומות.
לגבי XC בסביבה אני לא מכיר.
תודה על המידע
22/07/15 10:14
31צפיות
אני מחפש המלצות לרכיבה בשטח,בעיר עצמה הסתובבתי ברגל מספר פעמים. בינתיים קראתי קצת ומצאתי שני אזורים פוטנציאלים: lake tahoe , mammoth אני מעריך שאסע לאחד מהם וארכוב שם. אם מישהו מכיר אשמח לשמוע. באזור של לייק טאהו הייתי כמה ימים לסקי לפני 15 שנה.
לי חבר המליץ על האיזור בלינק. בסוף לא רכבתי שם אבל נראה נחמד
22/07/15 13:44
34צפיות
לינק לרכיבה שלי באזור
23/07/15 23:18
23צפיות
הי אלון,
כשהייתי שם (דרומית לסן פרנסיסקו, באזור סנטה קלרה/סן חוזה) בנסיעה עסקית, שכרתי אופניים בסן חוזה, ורכבתי רכיבה של כמה שעות פה
לאורך הרכס שבין העמק לאוקינוס יש עוד אזורי רכיבה.
בועז

TAHOE
27/07/15 18:46
14צפיות
רכבתי בשנת 2011 בסופש בטהו.
היה מדהים. רכבתי עם חברה שהשכירה אופניים ברמה גבוהה + הדרכה. מאד ממליץ עליהם.
מכירים מעולה את השטח. נחמדים מאד ונותנים שרות סוף הדרך!!
מצרף לינק לאתר שלהם ומייל שכתבתי להם כשחזרתי והם העלו לבלוג שלהם.

אם תפגוש את Ken - תמסור לו ד"ש
Passion Trail Bikes
30/07/15 02:10
10צפיות
חנות אופניים קצת דרומה לשדה התעופה.
משכירים אופניים ברמה גבוהה. 75$ ליום.
כל יום ד׳ בשעה 6 בערב יוצאת רכיבה קבוצתית ל-Dog-Park הסמוך.

אזור יערות סנטה-קרוז מלא אתרים לרכיבה.
Skyline Highway כוללת הרבה נקודות עצירה למסלולי רכיבה ויש מסלול ארוך של כמה ימים שמתחיל בסן-פראן ומסתיים בסנטה קרוז.
האקתון שביל ישראל לאופניים דורשים עוד מתנדבים
21/07/15 10:47
55צפיות
שלום לכולם
האירוע האקתון שלנו ביום חמישי שיש הקרוב דרושים לנו עוד 2-3 מתנדבים מתחום בוני אתרים בוורדפרס !!!  
אשמח אם תוכלו לאתר בין רוכבי האופניים מתנדבים
עד כה יש כמות יפה של מתנדבים אבל לפי הרישום התחום הזה קצת חלש
תודה
הלל

שלום לכולם
בין התאריכים ב 23-24/7 נערוך במשרדי גוגל תל אביב האקתון – אירוע התנדבות בו מתנדבים מקהילת רוכבי האופניים ומומחים נוספים לוקחים חלק ומסייעים לנו  לאפיין ולהקים אתר וממשק לטלפונים ניידים עבור שביל ישראל לאופניים.
דרושים לנו  מתנדבים מפתחי אתרים, מפתחי אפליקציות, מעצבים, אנשי טכנולוגיה, אנשים המתמחים במיפוי ו-GPS, אנשים שאוהבים לכתוב וכו' שמוכנים להקדיש לנו מזמנם ומכישרונם.
לפרטים ולהרשמה - http://goo.gl/forms/bxrHVMhNCp

אשמח לראותכם,
הלל זוסמן
מנהל פרויקט שביל ישראל לאופניים
אתר טוב למפות OFFLINE של העולם
15/07/15 13:47
658צפיות
המפות מתבססות על OSM.
אפשר להוריד מפות למחשב, וגם לאנדרויד ואפילו ישירות לתוכנת ORUXMAPS.
אציין כי תקופה ארוכה השתמשתי בתוכנת ORUXMAPS בארץ (חינמית עם מפות OSM חינמיות).
בשלב מסויים עברתי להשתמש בתוכנת TWO NAV עם מפות שבילנט בשלום של 500 ש"ח, ואחרי שמתרגלים לתוכנת TWO NAV הלא ידידותית, אני מאד נהנה לעבות איתה עם שכבת מפות של שבילנט. (יש לי SAMSUNG 3).

לאחרונה, טיילתי טיול רגלי בדולומיטים, והתקמצנתי ולא קניתי מפות איטליה ל-TWO NAV אז חזרתי חזרה לדידי הוותיק ORUXMAPS, ושמתי שכבת מפות חינמית של איטליה. זה עבד פנטסטי.
הגעתי לאוסטריה, ואז לא דאגתי בבוא מועד להוריד מפות OFFLINE של אוסטריה.
היום בחיפושים מצאתי את האתר המצוין הזה (לינק למעלה) ובו אוסף יפה של מפות OFFLINE של אירופה.
לנייד יש להקפיד לעשות 2 הורדות לכל מפה.
הורדה ראשונה של המפה עצמה תחת הלשונית בתוכנה של MAPS, אך גם יש להוריד את ה-THEME גם בהורדה שניה תחת הלשונית המתאימה ולשים את זה תחת מחיצת MAPFILES ב-ORUXMAPS.
תודה על המידע
16/07/15 11:32
44צפיות
מידע מאוד מעניין, תודה על השיתוף וההסבר
קבל טיפ
20/07/15 12:17
58צפיות
אני מוריד מפות בעזרת Mobile Atlas Creator 
שים שניתן עם טריק קטן להוריד למכשיר לאורוקס מפות גוגל ותצומי אויר. הגרסאות החדשות של Mobile Atlas Creator  לא  תומכות בגלל זכויות יוצרים של המפות, אבל הגרסאות הישנות כן תומכות.
בקיצור, תוריד Mobile Atlas Creator 1.8 (או 1.9 אבל לא בטוח), ותוריד תצלומי אוויר לאורוקס, אני מאוד נהנה לרכב עם תצלומים.

עדי.

º
עדי, תודה על הטיפ. שווה לנסות...
20/07/15 13:13
25צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
16/07/15 11:12
5צפיות
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים באיטליה

פורום טיולים באיטלה

חולמיעם על הטיול המושלם? היכנסו עכשיו>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה