לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

יישומון TRAILZE משהו חדש מאוויר...
28/05/15 16:52
39צפיות
למרות שזה יישומון פרי תוצאה  של START UP ובעתיד סביר להניח שיהפוך לעסק מסחרי, היות ועדיין זה לא קורה, מצאתי לנכון לתת להם במה.
חברת TRAILZE של רונן ביטון וטובים נוספים פיתחו יישומון הכולל כלי ניווט מבוסס התקן ה-GPS שבטלפון החכם (גם אייפון וגם אנדרואיד) יחד עם מאגר עצום של מסלולי אופניים (כרגע 650) שנתרמו ע"י רוכבים רבים כמו רז גורן ודני פריגל.
הורידו את היישומון והתחילו לנסות אותו. זה כייף.
יש לזכור כי היישומון בגרסאתו הנוכחית הוא בהרצה.
כרגע הוא מציג את המסלולים ש-"קרובים" למיקום שלך, על כן, יש להפעיל GPS ולצאת למקום עם קליטת GPS. אז תופיע רשימת מסלולים מוצגת בצורה ידידותית (אך ללא אפשרות סינון או סידור כלשהו).
גדולות של היישומון: יציג מרחק/זמן לסיום, וגם יתן התראה קולית באם סטית מהמסלול (לא בדקתי אם עובד) גם אם המסך כבוי.
כמו כן, אפשר יהיה להכניס הנחיות ניווט קוליות כמו: "פנה ימינה"... וכו'. (לא בדקתי).
ביום שישי הבא, 5.6.2015 יתקיים אירוע השקה ומפגש רוכבים ביער בן שמן.
פרטים בקישור בפייסבוק.
תיהנו !
תודה!
29/05/15 19:42
5צפיות
עדיין לא מופיע (אצלי) ב google play, כשיתעדכן אשמח להוריד, לנסות ולדווח.
סינגלים באזור שילה
27/05/15 19:56
48צפיות
מחפש מסלול של כ 25-30 ק"מ  באזור שילה לרכיבה ביום שישי . ראיתי באתר של חבל בינימין סינגל של 12 קמ אבל לא מצורפת מפה .  מי המומחה לאזור הזה ?
קצת תשובות...
27/05/15 23:00
41צפיות
ראשית אומר כי רכבנו בחבל בנימין לפני כשנתיים והייתה חוויה מיוחדת במינה, שונה מכל דבר אחר שהיינו בו בארץ.
הרבה סינגלים לרבות סינגלים בחבל בנימין תוכנונו ונבנו תחת הפיקוח של חובב לנדאו. אני אישית מאד אוהב את הסינגלים שלו, שהדגד העיקרי שלהם הוא מיזוג עם הנוף והטבע. הסינגלים ברמה של סינגלים של קק"ל, אולי טיפה יותר טכניים אבל זניח.
המסלול שצרפתי הוא מסלול דומה למה שעשינו: אנחנו חנינו בתוך היישוב שילה, אחרי השער הצהוב והתחלנו בסובב שילה (לא כל כך סובב את שילה, אך תזהה אותו בלולאה התחתונה, דרומית) ואחר עשינו את סובב עלי, הלולאה הצפונית. הלולאה הצפונית עשינו נגד כוון השעון, כפי שמצוין בהקלטה המצ"ב. אך זכור לי אבל ייתכן שאני טועה, הלולאה הדרומית עשינו בכוון השעון, ואילו בהקלטה הוא עשה נגד. כדי ליצור קשר עם חובב לנדאו דרך דף הפייס שלו: BIBLE BIKE או ליצור קשר עם קבוצת רוכבי השומרון בפייס בשם "דיווש בכיבוש" ולשאול אותם. ההקלטה המצ"ב טובה וזה נותן לך 22 ק"מ שיש בהם עבודה (לא לזלזל), ויחד עם זאת אתה צריך להשאיר זמן לשני מעיינות יפים בטרוף: מעיין הגבורה ומעיין העוז כולל רחצה. מז"א ביום שישי כנראה הולך להיות אופטימלי לרכיבה באזור.
לא מצרף את הקישור לאתר של חבל בנימין כי הבנתי שעיינת בו. אז אכן, לא מכוון לרוכבים עצמאים עי אין מפה ולא הקלטה אך סידרתי אותך עם זה.
בהצלחה.
אני אנשה למקם לך את המעיינות בפוסט המשך.
מעיין הגבורה: תמונה ומפה
הודעה זו מכילה תמונות
27/05/15 23:18
34צפיות
קשה לי למקם לך את המעיינות על המפה אבל זכור לי שנופלים עליהם מתוך הסינגל ללא סטיה ע"מ להגיע אליהם.
לפי התמונה אתה רואה שזה מקום מקסים, והתמונה לא משקרת.

מעיין העוז: תמונה ומפה
הודעה זו מכילה תמונות
27/05/15 23:20
37צפיות
גם מקום מקסים. המעיין גדול יותר (הבריכה) ממה שנראה בתמונה. פשוט אין קנה מידה אבל זו בריכה בקוטר של כ-15 מטר. ענק.
רז גורן: בין הבונים לבת שלמה
24/05/15 19:23
88צפיות
סובב כפר קמא - הסטוריה, חוויות ותמונות מיד עמירם אורן
24/05/15 19:21
57צפיות
עוד טיול של עמירם אורן: סביב מבשרת ציון
20/05/15 14:21
81צפיות
טיול וסיפור דרך של עמירם אורן: השפלה ומודיעין
19/05/15 15:28
117צפיות
עמירם אורן, חדש (יחסית) בתחום רכיבת אופניים, עושה מסלולים יפים ומתאר אותם עוד יותר יפה.
תיהנו!
º
לינק שגוי
20/05/15 12:26
31צפיות
לא שגוי... אולי רק לחבר שלו
20/05/15 13:21
56צפיות
רן, יכול להיות שהוא עשה את זה רק לחברים שלו. בקש מעמירם אורן חברות.
בברכה,
היו שלום חברים!!!
הודעה זו מכילה תמונות
19/05/15 20:49
162צפיות
הרבה זמן שאני מתלבט האם להמשיך בפעילותי כאן.
מודה שאת החברים שרכשתי כאן (כמו גם את הידע במסלולים) תמיד אוקיר ואשמור בליבי!
לאחרונה , אינני מצליח להגיע לביקור וכשאני מגיע זה דרך הסלולרי. הממשק הזוועתי של תפוז בסלולר פשוט בלתי אפשרי וכל פעם אני מתאכזב מחדש.

חברים!

אני תמיד זמין ומידי פעם גם אבקר כאן.
מוזמנים ליצור קשר דרך הפייסבוק או דרך המייל prigal@gmail.com
האתר של BCR ממשיך להיות פעיל ואתם מוזמנים לבקר גם בו: https://sites.google.com/site/thebcr2009/

תודה לכולם!
לאילן שחם - שהכניס אותי לניווט ומפות
לגיא גרינוולד - על הלימוד איך מנווטים.
למאסטרו רז על החשיפה למסלולים שלו . אתה ללא ספק מס' 1 בתחומינו!!!

ולבסוף למר אוקסמן! אדוארדו! מנהל הפורום אשר מנסה להשאירו מעל המים למרות הנטישה ההמונית ....
שיהיה לך בהצלחה אדוארדו! אני זמין ואת הסלולרי שלי אתה מכיר :)

מודה לכם על כל מה שלימדתם אותי!
אושר ושמחה לכולם!

ניפגש בשבילים (גם אלו שלא מסומנים.......:) )

דני פריגל
רות, סוף!

מר פריגל היקר
20/05/15 09:57
124צפיות
לא, לא ארביץ לך... כי אתה חמוד.
למרות שאתה ורז משאירים אותי לבד במערכה...
(אני אשאר כל עוד אני רואה כי יש אנשים שקוראים את הפוסטים....).
תרומתך לפורום גדולה מאד, לא רק בגלל התוכן החשוב של הפוסטים שלך אלא גם בגלל הצורה המיוחדת (לעיתים מחוספסת) שמוסיפה פלפל לדיון. העצבים שלך על הרט"ג, שעם השנים יתחלפו בתבונה (תראה אותי, זאב זקן ורגוע... ).
אנחנו מכירים הרבה זמן, וגם אני וגם אתה יודעים היטב כי הפרידה הזו היא חלקית בלבד ואנחנו נמשיך להיפגש בשטח וגם בדיונים ורטואלים בפלטפורמות אחרות.
אתה לא יכול לנהל את כל קבוצות אופניים בפייסבוק וגם להיות פעיל כאן...
בשם כל חברי הפורום, אני מודה לך על שנים של פעילות ברוכה ורבה, וכולנו שומרים לעצמינו את הזכות לקרוא לך לעזרה בכל רגע שנזדקק.
יהיה שלום דני יקירי.
אדוארדו
עוד סיבה להגיע לאלון הגליל
19/05/15 15:46
94צפיות
פאמפטרק חדש ומושקע נבנה באלון הגליל. (אני מקווה כי הוא כבר נחנך גם...).
מקסימום תתקשרו לדרור לשאול.
בכל אופן, כל סיפורי הבנייה ותמונות מעניינות של תהליך הבניה בפוסט המצ"ב.

רז גורן: סקר סינגים במענית מספר 5
19/05/15 15:37
66צפיות
גלגלים של תקווה - קליפ חמוד
19/05/15 15:23
36צפיות
שבת רכבתי במפעל העצום הזה שזו השנה ה-13 שהוא מתקיים לטובת ילדי אתגרים.
כ-8000 רוכבים (כביש, שטח ומסלול משפחות) בהפנינג אופניים עצום תחת מז"א נפלא.
אפי שנפר, חבר טוב, מצויד בציוד צילום רב ומגוון צילם וערך את הקליפ המצ"ב.
תיהנו.

פסיטבל אופניים במשגב בשבת האחרונה
19/05/15 15:18
35צפיות
בכתבה מצויינת של טל רוזוב (כתב וצילם וידאו) וסטילס של יוהן יאורד
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
17/05/15 16:11
12צפיות
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
סינגל חדש בפארק שוהם
16/05/15 18:49
112צפיות
היי
במסגרת חקירותי לגילוי סינגלים חדשים עליתי השבת על חד שביל חדש (בלתי מסומן)שנפרץ בפארק שוהם.
משהוא נחמד ברמה טכנית המקובלת בסינגלי הק.ק.ל באורך של כ1.5 ק"מ.
 הסינגל מוצל ומטפס ויורד ללא שיפועים חריפים.
פה ושם מדרגות סלעים,לא משהו  להתפאר בו.
הכיוון המומלץ-עם השעון.
כדאי וראוי לשלב הסינגל במסלול גדול יותר על דרכי ה4*4 וסינגלים נוספים שהאזור המדובר משופע בהם.
לבוניו העלומים מגיע יישר כח.
ההקלטה בפורמט trk ויש להמיר בהתאם.
לשאלות אני לרשותכם ב0737256438.
תהנו -אבינועם דור-חבורת אופן

רז גורן: מזרחית לכינרת
16/05/15 17:18
87צפיות
סינגל יחיעם קצת אחרת (וכבונוס: "סינגל בני")
הודעה זו מכילה תמונות
12/05/15 13:38
854צפיות
ביום שישי שעבר נטלתי חלק של אירוע רכיבת שטח גדול כחלק מחגיגות היובל של מפעל מסויים.
האירוע החל בקיבוץ כברי וכלל 4 מסלולי שטח. אני בחרתי להשתתף במסלול שכלל את סינגל יחיעם, אותו עשיתי בעבר רק פעם אחת.
באזור שני סינגלים קק"לים (כברי ויחיעם) שניהם מזרחית לכביש 70 ושניהם עם כוון מומלץ "בכוון השעון". היות והטופוגרפיה בתא השטח הזה מאד דומה עבור שני הסינגלים, מחצית הסינגל (החלק הצפוני שלהם) בעליה, והמחצית השניה בירידה. מדובר על רכיבות שבין 3 ל-4 שעות בכל סינגל כאשר העליות בשני הסינגלים הן די מוצלות בתוך חורש ים תיכוני עשיר באלונים. לעיתים הצמחיה ממש עושה מנהרה מעל הסינגל, אחד המאפיינים היפים של האזור.
זכור לי כי כשעשינו את סינגל יחיעם לפני קצת מעל שנה, כל קטע העליה חלמתי "איזה כייף לעשות את כל הסוויצ'בקים האלה בירידה".
ביום שישי שעבר, המארגנים גילו תעוזה לא מעטה והחליטו לעשות את סינגל יחיעם הפוך!!  (ראו במפה המצ"ב את ההקלטה: היא נגד כוון השעון) ואילו הכוון המומלץ, נראה בצבע תכלת: הוא עם כוון השעון. כמו כן, השכילו עוד המארגנים להבין כי קטע הטיפוס מכברי ועד לנקודה 1, על הסינגל יגזול זמן וכוח, על כן, חלק ממנו עשינו על כביש אספלט (עם רכב לווי). לאחר מנוחה והפסקת קפה בקבוץ יחיעם, התחלנו את הירידה היפה (מאד יפה) מנקודה 2 ע"ב סינגל יחיעם. לא טעיתי לפני שנה כאשר חשבתי כי הקטע הזה יהיה מאד יפה, ואכן כך היה. המוביל הסביר לנו כי בנקודה 3, נעזוב את סינגל יחיעם הקלאסי לטובת סינגל חדש שנפרץ לא מזמן ואורכו קצת יותר מק"מ אחד מנקודה 3 ועד נקודה 4.
הסינגל החדש נפרץ ע"י קבוצת רכיבה מקומית בניצוחו של גיורא בן סדון. גיורא נתן לסינגל את שמו "סינגל בני" כי בקרבת מקום ישנו אתר הנמצחה לבני יונסי בן ה-18 שבריצת אימון לפני גיוסו לצבא נהרג על חוף הים מפגיעת קטיושה.
צמחייה סבוכה בסינגל יחיעם
הודעה זו מכילה תמונות
12/05/15 13:40
169צפיות
התמונה צולמה בקטע היפה של סינגל יחיעם קצת אחרי נקודה 2.
מדפי סלע בסינגל בני
הודעה זו מכילה תמונות
12/05/15 13:45
178צפיות
גיורא (מקבוצת רוכבי עברון-ברמד) בחר ציר נפלא לסינגל המנצל היטב מדפי סלע בתוך ערוץ הנחל, שהופך את הסינגל למאתגר טיפה. ככלל, סינגל בני שומר על הרמה הטכנית של סינגל יחיעם.
מעבר להקלטה שאני מצרף, נקודה 3 מאופיינת ע"י מזלג (ישר לסינגל יחיעם ואילו שמאלה חזק לסינגל בני). במזלג רוג'ום אבנים של כחצי מטר המציין את התחלתת הסיגנל החדש.
מדפי הסלע בסינגל בני
הקלטה
12/05/15 13:52
108צפיות
כמובן כי ע"מ להינות מסינגל בני בירידה, חייבים לעשות את כל המסלול בכוון נגד השעון.
ואם אתם חפצים ברחצה: קצת אחרי נקודה 4 במפה, יש את המפל/בריכה של עין געתון, שביום שישי ה-8.5.15 היה מלא מים, ואם לא, אז בנקודה 5 יש את אגם המחצבה היפיפה.
סינגל בני
13/05/15 14:05
129צפיות
למה שקראת סינגל בני קראנו סינגל מירב לפני כמה שנים
האם הוא שונה ממה שתארתי ב :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...
ו :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז

רז: כן ולא...
13/05/15 14:43
99צפיות
השוותי את ההקלטה שלי לשני המסלולים שצרפת.
סיגנל בני החדש (מתברר), מתחיל בנקודה 3 בהקלטה שלי ומסתיים צפונית לנ"צ של עין אט במפה, ואז המשכו (כנראה) בסינגל מירב.
הפיצול בנקודה 3 מסינגל יחיעם זה הקלטה, ופשוט כולו סינגל שנראה חדש. בהסתכלות לאחור, המשך הסינגל נראה יותר כסינגל וותיק, כנראה מתאים למה שקראת לו סינגל מירב.
תודה על ההערה/הארה!!!
º
תודה
14/05/15 15:44
35צפיות
13/05/15 08:00
41צפיות
סינגל בני נראה כשדרוג משמעותי. חוסך עליה גדולה וירידה בדאבל.
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים בסין

פורום טיולים בסין

הטיול שתמיד רציתם היכנסו עכשיו לפורום!>>

פורום טיולים בארה

פורום טיולים בארה"ב

היעד הנחשק בעולם עכשיו בפורום! אל תישארו בחוץ >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום