לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:38
1צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
אל הצמח המשקה את עצמו - סכום טיול
25/03/15 18:49
52צפיות
צמח מוזר הוא הריבס המדברי.

טיילנו בכדי למצוא אותו ולעמוד על צפונותיו.

על הצמח ועל הטיול - בבלוג
מעולה!
26/03/15 09:28
28צפיות
ים של רעיונות אתה מעלה לי לראש :)

דני
גיל עצמון למזכירות!!!
26/03/15 08:16
50צפיות
גיל שלום
הסינגלים בצפון זקוקים לתחזוקה מיידית !!!
מצב חלקם הוא כזה שמקשה מאוד על הרכיבה  .
סרפדים ועשביה בגובה של שני מטרים מכסה חלק מהסינגלים (סינגל הושעייה כמעט בלתי רכיב).
אגב בסינגל ריש לקיש  הורידו (כנראה האופנוענים!!) את השלטים שהיו תלויים על מוטות ברזל אשר אוסרים כניסת אופנועים לסינגל.
במות מנשה הסינגלים במצב מצויין והשילוט מוטבע על גבי הסלעים כך שלא ניתן להורידם.
ולבסוף  קק"ל תמשיכו לפנק ולפנק ולפנק.
בתודה עמיקם

למה כבר אפשר לצפות , עצוב
24/03/15 10:57
378צפיות
º
ככה זה היה בחורף 2013
הודעה זו מכילה תמונות
24/03/15 11:14
148צפיות
ספקולציות מכוערות
24/03/15 12:21
153צפיות
ללא שום נתונים מאחוריהם חוץ מארס ורוע.
הייתי בבורות לוץ וכולם מלאים, לפי אותו היגיון גם אותם צריכים לייבש.
אם למישהו יש משהו להגיד שיציג עובדות. לו היו מפרסמים דבר כזה על אדם פרטי זה היה על גבול לשון הרע אבל גוף ציבורי? הכול מותר הם עובדים שלנו
לדוגמא עין שריר בגולן
הודעה זו מכילה תמונות
24/03/15 12:44
138צפיות
הקיר שלו נשבר כדי שיהיה בגובה 60 ס"מ
ראה תמונות לפני ואחרי

אם נלך הרבה שנים אחורה אז קרה אותו דבר בבריכת הקצינים בבנייס שהיתה נהדרת והיום לא קיימת (זה התחיל בשבירת הקיר והנמכת הבריכה והסתיים בייבושה) (מדבר על שנות ה 80)

רז
בקיץ 2014
בקיץ 2013
עדיין כשפולטים אותיות מהמקלדת ללא עובדות
24/03/15 13:06
125צפיות
זה שטויות במקרה הטוב והוצאת דיבה במקרה הרע
אני מניח שאחרים יוסיפו עוד מקומות לרשימה
24/03/15 13:15
109צפיות
אני גם סומך על דודי שכתב את זה שהוא בדק מה הוא כותב

רז
גם בריכת מצפה השלום הונמכה ל 65 ס"מ
הודעה זו מכילה תמונות
24/03/15 13:28
119צפיות
תמונה אחרי ההנמכה מקיץ 2014

רז
מתוך דיון בכנסת בדו"ח מבקר המדינה ביולי 2013
24/03/15 14:08
111צפיות
קובץ RTF נפתח ב Word

רז

תיקון 2014
24/03/15 14:09
90צפיות
כדי להגיע לנושא תעשו חיפוש על 65 (65  ס"מ גןבה המים)

רז
את הדוח אני מכיר
24/03/15 14:35
104צפיות
הנקודה היא שיש פה התייחסות ספציפית לבור מסוים על סמך אמירות כלליות, דרך אגב מאחר והבור הוא עתיקה ומתוך היכרות איך מערכות כאלו פועלות, אסור לגעת בשום אבן מהבור בלי אישור רשות העתיקות ואני בספק אם אישור כזה היה מתקבל , שוב בורות לוץ שהם הרבה יותר מטוילים מלאים עד שפתם במים, זו אותה רשות ואפילו אותו אזור פיקוח.
תשובה
24/03/15 14:44
91צפיות
בורות לוץ בגלל שהוא יותר מטוייל מאוייש בפקחים בעונות הטיולים ולכן סביר שאנשים לא יתרחצו
בור חמת הוא בודד ולדעתי הרבה יותר מפתה לרחצה (או שלפחות היה)

גם במקרה שזו טעות (למרות שאני לא מאמין) , תראה לאיזה מצב של חוסר אמון ושנאה הגיע הגוף שאמון על שמירת טבע ע"י חובבי הטבע והטיילים
פשוט עצוב

רז

אתה הרי עובד ברט"ג, נכון?
24/03/15 13:54
124צפיות
אתה טוען שאין לרט"ג שום קשר למעשים ושגם אתה חושב ( כך אני מבין ) שאלו מעשים בזויים שפוגעים בטבע ובמטיילים?
º
אל תעליב אותו הוא עובד קק"ל
24/03/15 14:06
89צפיות
זהר צפון
24/03/15 14:51
110צפיות
לא ארס ורוע.
עובדות.
הרט"ג לא ביצעו זאת בחטף בלילה. 
שאלנו את איש האזור, שמתפרנס מתיירות מדבר  והקפיץ אותנו, אם בור חמת מלא, כשעברנו ליד הבור והוא סיפור לנו את הסיפור. 
הוא סיפר שהרט"ג החליט לשים קץ לרחצה בבור חמת מתוך חשש שמשהו יטבע שם ולכן שברו את תעלת ההטיה.

גם אני כמוך הייתי רוצה שזה לא יהיה נכון. ידוע שזה קורה בכל הארץ. אז למה שלא אאמין לבחור?

דיון על הנושא בג'יפולוג
24/03/15 13:52
112צפיות
לטענתם גם בריכת הקצינים בגילבון יובשה מאותה סיבה (אני סתם חשבתי שזה מחוסר תחזוקה)

רז

ועוד
24/03/15 13:58
90צפיות
קצת עובדות
24/03/15 15:12
115צפיות
לאחר שיחה עם ארכיאולוג המחוז,
מה שידוע לו שרט"ג חסמו לא שברו את תעלת ההטיה כדי למנוע כניסת מים לבור מכיוון שהוא התמלא יותר מידי והתחיל להתפרק מבפנים.הבור לא עבר שימור ולכן למרות שלכאורה הוא אמור להחזיק מים , ללא טיפול קבוע הוא עלול להינזק. הוא גם יודע שהייתה תביעה נגדם מאנשים ששחו בבור בשנה שעברה.
א. תמיד עדיף לברר עובדות ממקור ראשון(בערך) ולא מעדות שמיעה
ב. אכן רט"ג חסמו את מעבר המים
ג. לפעמים יש סיבות הגיוניות לדברים חוץ מסתם " רשעות"
ד. יכול להיות שתביעות מזרזות פתרונות מסוימים שאחרת היו מתלבטים שנים אם ליישם אתם
????
24/03/15 15:25
93צפיות
לא עבר שימור?
אתה קונה את זה?
מאות רבות של שנים עמד הבור במקום ודווקא ב2015 גאוני הרט"ג מזיקים לו כדי שלא יינזק?
אני יודע שהייתה תביעה נגד אנשים ששחו בבור. לא של אנשים ששחו בבור.

צדקתי בעובדות למרות שהתנפלת עלי כנשוך נחש. עוד תראה שצדקתי גם בפרשנות.

בכל מקרה - הלך בור חמת

מצעד האבסורד.

השאלה מתי זה יפתח
24/03/15 15:32
93צפיות
סביר שהבור לא יחזור לקדמותו ולא יתנו לו להתמלא שוב
בו נדגום את זה פעם בשנה

לגבי תביעות , ברור שזו רעה חולה שפוגעת ברוכבים ובמטיילים ומועילה רק לעורכי דין וסוכני ביטוח
אבל במקום לפגוע במטיילים אולי גופים כמו שלכם (קק"ל , רט"ג) צריכים לפעול יותר לביטול השטות הזו שכל אידיוט שעושה מעשה טיפשות יכול לתבוע את מנהל השטח
בכל הזדמנות שאני נתקל במישהו שחושב על תביעה אני נוזף בו על זה (ראה דוגמא ב Facebook בקבוצת Biketalk אתמול ושלשום)

רז

לגבי השימור
24/03/15 15:56
103צפיות
כמי שאחראי על נושא השימור אצלי במרחב אני בהחלט קונה את זה למרות שאני מאמין שהתביעות זירזו את הפתרון,
לגבי הנשוך נחש - אני אוהב לדעת את העובדות המדויקות לפני שאני כותב משהו, אני נוטה להניח שהפתרון הזה לא אהוב גם ברט"ג מפני שהוא מייצר בעיות של שמירת טבע עקב ייבוש מקור מים חשוב.
לגבי התביעות- יש במדינת ישראל הלכה שיפוטית בה נוטים להתייחס אל האזרח כתינוק שאינו מבחין בין ימינו לשמאלו ולרשות כגורם האחראי על כל רובד מחיי האזרח ובגישה כזו אין סיכוי להצליח. זה נכון לא רק לבור חמ"ת אלא גם לרוכב אופנוע שנהרג בירידה לים המלח ובכתבה צוטט רוכב אחר שאומר כ אם מע"צ היו מתקינים מעקה המוות היה נמנע, לא אם הרוכב לא היה מחליט לדהור בסלאלום למטה לים המלח, או רוכב אופניים שמחליט לרכב על הדק בנמל ת"א למרות השילוט, מחליק וחושב שהוא לא אשם. אנחנו רגילים לא לקחת אחריות על מעשינו(כל עקיפה על קו לבן) ולהאשים את הרשויות ואז ניהל השטח נקבע בהתאם לפסקי דין
ידידי
24/03/15 16:38
99צפיות
ואני מרשה לעצמי לקרוא לך ידידי מפני שדברי שנינו תובלו בטון מתלהם מתוך כאב וחרדה לאותו עניין ואותה מטרה.

ברור שהרט"ג עומד בפני דילמה קשה ביותר כשחלק גדול מתקציביו יכול בכל רגע להיות משועבד לתשלום על תביעות הזויות. כמו במקרה של הבחור שנפל בשמורת היהודיה מחוץ לשביל מסומן.
בתי המשפט מעדיפים את טובתו של הפרט במקרים טרגיים  על פני מה שהם מחשיבים כאינטרס של הגופים השמנים. ככה גם למשל בפיצויים שחברת גני יהושוע שילמה להולך רגל שנפגע מאופניים על שביל אופניים מסומן.

מצד שני נראה שיש כאן קצת פאניקה. הארגון מגן על עצמו תוך פגיעה בדברים עליהם הוא אמון ואמור להגן!!!
בור חמת הוא גם מקור מיים לבעלי חיים. מה איתם? מי יתבע בשמם?

כשגוף פוגע בדברים עליהם הוא אמון בכדי להגן על עצמו הרי זו תופעה ידועה של תהליך כשל מערכתי חמור על פי תורת המערכות המורכבות. 
אינטרס ההישרדות והשימור של הארגון דורש פגיעה במטרות הארגון. במקרה הזה - פגיעה בשימור הטבע.

פיקחו עיניים ומיצאו פתרון קצת יותר יצירתי מזה שמצאתם לטובת כולנו ומעל לכל לטובת מילוי תפקידכם. 

יש לפחות שלושה פתרונות הגיוניים לדבר הזה לדעתי:
1. חקיקה שמסדירה את אחריות הרט"ג וקק"ל לבטיחות בתחומי האחריות. חקיקה שמעבירה את האחריות להתנהג באופן סביר ובטוח על האזרח.
2. ביטוח נגד תביעות. כמו בחברות ציבוריות - הציבור תובע את החברה והחברה תובעת את מנהליה המבוטחים מכספי החברה.
3. שילוט הדרכה. שים לב ששילוט ההדרכה הוריד מהעיריות את האחריות לכל הטביעות בחופים שלא מוסדרים בתחומן. אפשר לעשות את זה גם בשמורות.

עד שאין את 1 תעשו את 2 ואת 3 ואז תהיו פתורים מפתרונות קיצוניים כמו ייבוש כל הבריכות המלאכותיות שנבנו בארץ בעשרת אלפי השנים האחרונות.

קודם כל התנצלות אכן צדקת
הודעה זו מכילה תמונות
24/03/15 17:46
123צפיות
לצערי נושא השילוט לא תופס בארץ. לדוגמה השופט שחייב את קק"ל בפרשת הבחור שקפץ בסטף ואמר שקק"ל עשתה את מה שנדרש ממנה, אבל ניתן היה להגדיל מעט יותר את האותיות בשלטי האזהרה. אני מצרף צילום שלט בפארק אופניים סופר אתגרי בארה"ב, שם זה עובד כאן לא. והבעייה היא לא כסף מפני שלכולם יש ביטוח וכיסים עמוקים אלר תביעה פלילית שם אין סוכן ביטוח שילך לכלא במקומך ותאמיין לי שהמשכורות שלנו לא שוות ישיבה בכלא.(זה לגבי 2,3) .1 הוא מאוד בעייתי, ראה שביתת המורים שביקשו חסינות מהעמדה לדין פלילי בטיולים שנתיים. בינתיים לא מצליח להם
עוד קצת...
24/03/15 20:33
71צפיות
אכן כפי שנאמר, בארה"ב ובאירופה, החוק מטיל אחריות אישית על האזרח: הדוגמא שהבאת של השלט בפארק, אם אתה רוכב שם זה על אחריותך, ואם אתה נפגע, אין לך טעם לתבוע כי השופט לא יפסוק לטובת האזרח, אלא יטיל עליו את האחריות. בארץ זה מאד שונה ואכן השופטים פוסקים לטובת האזרח. מנסיוני, כאשר ארגנתי ארוע רכיבה גדול בפארק הכרמל מטעם החברה בה אני עובד, דרשו מהחברה שלנו לעשות בטוח לטובת הרט"ג לזמן הרכיבה (שהייתה 6 שעות) בעלות של 10,000 ש"ח רק לשעות האלה. בשיחות שניהלתי עם מנהל פארק הכרמל אז, הוא אמר לי כי הוא (הרט"ג) במוצקה גדולה כי מטייל רגלי שמטייל בפארק (אני מצטט) "החליק על מחטי אורנים, שבר משהו, תבע אותנו וזכה" . אגב זו לא בדיחה, אלא סיפור אמיתי. וכאלה סיפורים יש לרט"ג כל הזמן.
כמובן יש את האזרח המכוער שמנצל את הגישה של בתי המשפט ותובעים על כל דבר. כמובן מי שצריך לשנות את הסוגיה הזו (מספר 1 בפתרונות של דודי) זה המחוקק, מלווה בעניין חינוכי, אבל לא בטוח שעם ישראל בשל לזה.
שאלה נוספת: מצד אחד, הרט"ג מגן על עצמו מפני תביעות ועושה כל מיני מעשים שמעוררים את זעמם של רוכבים רבים. מהצד השני, ישנו הקק"ל שמפנק את אותה אוכלוסיה במאות קילומטרים של סינגלים... הקק"ל לא מפחד מתביעות בסינגלים שהוא בונה? למה יש הבדל תהומי בין שני הארגונים בהיבט הזה?
ואני מודה לזוהר ולדודי שהגעתם לדו שיח רגוע לאחר ההתלהמות הראשונית.
גם בקק"ל מפחדים מתביעות אבל
24/03/15 20:50
75צפיות
יש הבדל גדול בגישה. תפקיד הרט"ג על פי חוק קודם כל לדאוג לשמירת טבע ולכן כל שאר המרכיבים הם נלווים ואם יש תביעות זה מפריע למטרה העיקרית(אני מנחש כמובן על סמך היכרות טובה עם המערכת שלהם) שיכולה להיות מושגת ע"י פיקוח ואכיפה. המטרה שלנו אינה שימור טבע אלא מטרה שבמהותה היא יותר חברתית ובנוסף אין לנו חוק שמאפשר לנו לקבל החלטות דרקוניות, כתפיסה אנו חושבים שללא חוק הדרך העיקרית לשמור על שטחים פתוחים זה דרך הכרה של הציבור בחשיבותם ולכן אנו מעודדים פעילות של הציבור בשטחים פתוחים, במאזן הרווח וההפסד , למרות כל התביעות לדעתי אנו עדיין מרוויחים יותר מאשר מפסידים.
בנוסף אם נתנהל כל הזמן מתוך פחד לא נגיע לשום מקום(זה כלל לחיים לא קשור לתביעות)
התשובה היא בידי המחוקק
24/03/15 23:45
53צפיות
והוא כרגע החליט לפנות אל הכיס העמוקה יותר לטובת האזרח הנפגע.

השאלה איך מתנהל הרט"ג לאור זאת.
מכיל את התביעות או שמוציא את זמנו ומשאביו להתגוננות בפני תביעות על פני קידום מטרותיו.
נראה שוב שקק"ל קצת יותר פרגמטי מהרט"ג במדיניות.
התשובה פשוטה
25/03/15 11:26
79צפיות
קקל הוא גוף צעיר בראשו
רט"ג הוא גוף עתיק מנוון והגיע הזמן שמישהו יפרק אותו.

מאחר וכבר נתקלתי בכמה וכמה פקחים בשטח, גם שם ישנם כאלו שחושבים שהגיע הזמן להתקדם הבעיה הינה שהם מיעוט.
כולי תקווה שזה ישתנה יום אחד ואז אולי נראה כמו מדינה מתוקנת (בתחום הזה לפחות).

עד אז אמשיך לעשות מה שאני עושה עד היום: רוכב איפה שאני רוצה (כל עוד זה מסומן) ומקווה לטוב.

זוהר, מילה אישית - תודה על כל העבודה שאתם עושים לטובת הרוכבים! וזה למרות שאני יותר אגרסיבי והייתי שמח לראות פעולות גם לטובת הרוכבים האלו.

דני
,תודה על הפירגון
25/03/15 17:45
48צפיות
לגבי סוף הפסקה, אל תתייאש
כל דבר מגיע בזמן הנכון
מה שמדהים אותי
24/03/15 15:51
116צפיות
שזוהר צפון קופץ עלי שאני משלשל מהמקלדת. טוען שאני מוציא דיבה ואז מפרט שוב בדיוק את העובדות שהעליתי בקישור.

1. הרסו את תעלת הניקוז של בור חמת.
2. הרט"ג הרס את התעלה.
3. הרט"ג עשה זאת מחשש לתביעה.
כל ההבדל בין הגרסאות הוא שאני טוען שזה על רקע סכנת טביעה ומדברי זהר צפון עולה שזה מחוסר תחזוקה... הרי ברור שאני צודק ומכל מקום זו לא הנקודה.

כל מי שהיה בבור חמת בשנה האחרונה לא צריך להיות מהנדס בשביל להבין שאין שם מה שיתמוטט שם זה בור חול ללא קירות שעומד מאות בשנים במקומו.

אז דיבתו של מי יצאה רעה על ידי מי?
º
24/03/15 15:57
26צפיות
זהר תודה לך למרות שהפעם טעית כי אתה תמיד נרתם למשימות
26/03/15 08:09
39צפיות
זהר שלום  אפילו בקק"ל שמפנקת אותנו אתה יחיד ומיוחד ותמיד מוכן לעזור ולפעול (ולעיתים גם אתה כמו במקרה הזה נופל ברצון להגן על הרשעט"ג!!).
בנושא הכאוב של הרט"ג לצערי גם לך קשה להתערב ולעזור לנו להזיז את הגוף המגושם והארכאי הזה כדי שיחבק כמוכם את רוכבי האופניים! ושאר חובבי הטבע.
ובאותו עניין עזור לנו עם גיל עצמון שיכנס כבר היום לעבודה עם צוותי התחזוקה לסינגלים בצפון שלאחר עונת גשמים ברוכה מאוד זקוקים לטיפול בעיקר בסירפדים והצמחיה שסוגרת על הסינגלים.
º
יעבור הלאה
26/03/15 14:20
16צפיות
לסינגלי יער בן שמן כולל חדיד החדש
26/03/15 05:35
37צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה 28/3/15 .

אופי המסלול-סינגלים.

מרחק-   35 ק"מ.

שעת מפגש-0645

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)-קלה בינונית .

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה בינונית.

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
 נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

סינגל חדש במענית מבית היוצר של משה
22/03/15 11:09
117צפיות
הסינגל יוצא מבית הספר באום אל קוטוף
יש סרטי סימון כתומים על גדר בית הספר
הסינגל מסתיים צומת אחת לפני סינגל האקליפטוסים
הסינגל רכיב וזורם
צריך עכשיו בעיקר רוכבים כדי לבסס אותו בשטח

צחי
שמו סינגל הטווילים
22/03/15 11:17
117צפיות
המסלול יפורסם בקרוב כשאבדוק אותו

רז

למה בקרוב..
22/03/15 15:34
106צפיות
הנה פרסמתי
תגיעו לגדר בית הספר
משם הכל ברור

ואם תלכו לאיבוד...
הכי טוב
כמה מוצאים את הסינגלים והמסלולים הכי טובים.

איפה ומתי מתכנסת הועדה הבין משרדית שבוחרת את שמות הסינגלים במענית ?

תשובה
22/03/15 15:44
101צפיות
יש לי הקלטה שלו שקיבלתי ממשה שפירא לפני מספר ימים והמסלול כבר בתוכנית לשבוע זה
משה קובע את השמות לסינגלים שהוא בונה
בעבר לאלה שלא היו שמות או לא הייתי מודע לשמותיהם נתתי שמות בעצמי

רז

º
22/03/15 15:59
18צפיות
סינגל הטווילים החדש וסקר מענית אחרי החורבן 2
23/03/15 13:35
83צפיות
לפני כמה ימים קיבלתי ממשה שפירא את הקלטת סינגל הטווילים החדש שהוא בנה בעזרת ילדי ותושבי הכפר אום אל קוטוף (מכאן שם הסינגל) .
לכן החלטתי לצאת לסיבוב במענית ולהכיר את הסינגל החדש שבעצם מאפשר רצף כמעט מלא של סינגל מתחנת הדלק אל המגדל , הכפר אום אל קוטוף והלאה לסינגל האקליפטוסים ולסינגל העץ הבודד
בנוסף המשכתי בסקר של הסינגלים ששרדו במענית אחרי החורבן שהאיזור סופג מכיוונים שונים

תאור המסלול , מפות ועוד ב :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז
‫מחפש שותף לרכיבת שטח בגליל מערבי ‬
22/03/15 20:04
70צפיות

שלום,
רוב האנשים שאני מכיר ברמה מאוד מתקדמת ולא יכול לצאת איתם בינתיים.
אם יש פה רוכבים מתחילים אשמח להצטרף לרכיבה שבועית בסופ"ש בבוקר.

דווקא רוכב די וותיק, אבל מתון וזהיר
22/03/15 21:00
73צפיות
הראיה לא מה שהיתה פעם, והכרס לא משאירה מקום לאוויר בריאות, כך שהקצב מתאים לקשיש בן-53 שכמוני.

מסלולי הבית שלי הם יער קריית אתא אבל יש בסביבה עוד לא מעט.
אשמח להצטרף מתישהו :)
23/03/15 09:51
53צפיות
לרכיבה רגועה ומהנה
המידבר במיטבו
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 19:57
113צפיות
סוף שבוע מידברי ,היום הראשון לגבי זרחן תינה ושרף ,ביום השני על פי הטיול האחרון של המאסטרו רז לנחל פרס מצפון. הטבע במלוא  עוזו .
המידבר ירוק
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:30
3צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
Northern Riders רוכבים בגבעות ירוקות עם פריחה צהובה בלכיש
22/03/15 07:07
104צפיות
ביום הבחירות עברתי עם האוטו באיזור כביש הגבול בין שומריה לשקף אחרי טיול רגלי באיזור סנסנה ואחרי שראיתי את הגבעות הירוקות הטבולות בצהוב של פריחה אמרתי לאשתי שפה אני רוכב בששי
בניתי מסלול שהתברר כמשובח
התחלנו מהחניייה של תל לכיש ועלינו לתל
אחרי סיור קצר בשרידים ירדנו צפונה והמשכנו לגבעות מראשה הירוקות
טיפסנו לחרבת בית לווייה המדהימה שבה שרידי כנסיה ביזנטית עם פסיפס נהדר
רכבנו על דרך הפטרולים הישנה (עד 1967) והמשכנו בנחל לכיש בו הגבעות הנהדרות שמשכו אותי לטייל כאן
פנינו ליד אמציה לדבל עם צמחייה גבוהה עם רכיבה כייפית עד הגדר של מושב אמציה ואז לסינגל בני דקלים הנהדר
משם לגבעת עוקצר ודהירה כייפית עך הרכס וירידה לסכר אדוריים
טיפסנו לרכס שמדרום עד ליד תל אגרה ואז
המשכנו לנחל אדוריים על הקניונים הקרטוניים שבו
בהמשך חתכנו צפונה לנחל נועם וחזרה ללכיש
טיול מדהים בנוף ירוק בוהק עם גוונים צהובים של פריחה אבל גם אדום של פרגים ורוד של שמשון , כחול של לשון הפר ועוד ועוד
מזג האוויר הקריר והמעונן עזר גם הוא
איזה יופי
תאור המסלול , מפות ועוד ב :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז

º
על תל לכיש
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:08
66צפיות
וקצת היסטוריה על התל
22/03/15 09:36
41צפיות
º
ביובל של נחל מראשה
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:09
55צפיות
º
האנייה בפסיפס בחרבת בית לווייה
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:10
64צפיות
º
בשרידי הכנסייה בחרבת בית לווייה
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:11
47צפיות
º
חרציות מיוחדות בחרבת בית לווייה
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:12
46צפיות
º
בנחל לכיש
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:13
46צפיות
º
בנחל לכיש (2)
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:13
39צפיות
º
בסינגל "בני דקלים" (1)
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:14
57צפיות
º
בסינגל "בני דקלים" (2)
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:15
52צפיות
º
צריל להיות "סינגל" בני דקלים לא סינגל "בני דקלים"
25/03/15 09:32
7צפיות
אני שם את המרכאות בשביל להבליט את השם
25/03/15 09:38
9צפיות
לגבי דקדוק , שכחתי הכל ברגע שסיימתי את הבגרות בכתה י' אם אני לא טועה לפני 39 שנה

רז

עולים לחרבת חזן מסינגל בני דקלים
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:16
54צפיות
צילם : דורון סלע
º
גדיים ליד סכר אדוריים
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:17
63צפיות
º
בנחל אדוריים
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:18
51צפיות
º
קניון הקירטון בנחל אדוריים
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:19
59צפיות
º
קניון הקירטון בנחל אדוריים (2)
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:19
55צפיות
º
בנחל אדוריים (3)
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 07:20
51צפיות
לסינגלי נווה שלום ופארק קנדה וקצת קרוס קאנטרי.
22/03/15 08:25
71צפיות
זהו אחד מהמסלולים היותר יפים שאני מכיר .
הוסף לכך את שפע הפריחה שהביא לנו החורף ברוך המשקעים ותקבל אביב אירופאי אמיתי .
לטעמי סינגל פארק קנדה המשובח, הוא אחד הטובים בארץ וכיף אמיתי לרכב עליו.
המסלול-משמר איילון-קיבוץ נחשון-מצפה הראל –סינגל נווה שלום-פארק קנדה-משמר איילון.
מאפייני מסלול-
מרחק-47 ק"מ.
טיפוס אנכי מצטבר-1103 מטר.
זמן רכיבה נטו 4-6 שעות.
קושי פיזי(בעיני)-קל.
רמה טכנית(בעיני)-קלה בינונית(למעט סינגל נווה שלום שרמתו קשה).
סיכם -אבינועם.
נ.ב. רצ"ב הקלטת מסלול אותה יש להמיר לפורמט trk

סינגלים באזור נחל צאלים - סכום מסלול
21/03/15 18:22
84צפיות
תשכחו מהזמן...

תאור הטיול עם מפות ותמונות ועוד חפירות בבלוג.
º
תמונה
הודעה זו מכילה תמונות
21/03/15 20:21
79צפיות
º
לא פחות ממדהים. תודה רבה דודי.
22/03/15 06:16
26צפיות
סכום מסע אל ארץ גבעות החרוט
הודעה זו מכילה תמונות
18/03/15 12:54
131צפיות
על חרוטים, רכיבה, תעופה, שיקום הראם הלבן ועוד קצת בוטניקה - בבלוג
מרשים מרשים מרשים
21/03/15 11:24
49צפיות
תודה על המתנות שאתה מפנק את הפורום.
תודה על מילות הפילוסופיה בתחילת כל פוסט.
תודה על סיפורים גאולוגים שנראה שאתה חש אותם מעומק קיבתך.
תודה על תאור מושקע יותר מאשר באופן מקצועי
תודה על תמונות ממחישות.
תודה על מגדיר צמחי מדבר קצר.
מגוון, זורם, מעניין, פשוט כייף.
אל תפסיק.
º
21/03/15 11:28
5צפיות
אירוסים בגלבוע - מיקום מדויק?
הודעה זו מכילה תמונות
19/03/15 15:20
114צפיות
מחר נעשה את סינגל רום הגלבוע, אותו נתחיל צפונית להר יצפור כדי לקצר טיפה ונעשה את החלק הדרום מערבי שלו.
לא נגיע למלכישוע, ששמעתי שיש באזור רכוז גדול של אירוסים.
אבל כפי שנראה בתמונה המצ"ב, בעיגול המסומן בחץ שחור, צפונית להר יצפור, בעמוד ענן מופיע כי בעונה יש ריכוז של אירוסים.
וזה בדיוק במקום בו נתחיל לרכוב. משהו היה שם לאחרונה ויכול להכחיש/לאשר?
תודה
אזהרה
19/03/15 15:29
131צפיות
בדרך כלל בעונה זו (סביב 21 במרץ) אני נמנע מלהגיע לגלבוע כי זה שיא עונת האירוסים והגלבוע מפוצץ במטיילים שסותמים שם את כל הכבישים וסביר שגם יפריעו לרכיבה

רז

תתכונן למסרקות גדילנים ומיצלפות סירפדים. ממולץ מגינים.
הודעה זו מכילה תמונות
19/03/15 19:01
110צפיות
הסינגל סבל קצת החורף. משער הזהב ועד הסמ"ש האדום הסינגל רכיב אולם מלא בורות עקבות של פרות ולפרקים מתחכך בחומות גדילנים וסירפדים. מהסמש האדום ומזרחה הסינגל אבד בשדות הקוצים.
אירוסים תמצא לאורכו של הסמ"ש האדום ממזרח להר יצפור.

רום גלבוע - תמונות ותובנות
הודעה זו מכילה תמונות
20/03/15 21:42
118צפיות
רכבנו היום קבוצה גדולה של רוכבים ורוכבות בסינגל רום גלבוע.
עשינו הקפצת רכב כדי לא לטפס את הכל. השארנו מספר מכוניות באתר הסקי ויתר הרכבים עלו לכוון שער הזהב.
חנינו בדאבל כורכרי וממנו טיפסנו לכוון מעלה גלבוע.
בתמונה רואים כי רכבנו בגן פורח, צפוף, צבעוני להפליא.
החרדל שלט, אך היה שלל צבעים של נוירות ודמומיות ועוד פרחים בצבעי סגול והברה פישטה.
לרגעים החרדל סגר על הסינגל והיה צריך לנחש הרבה. הגי.פי.אס. עשה עבודה נפלאה כי בכניסות ופניות לסינגל, לא היה אפשר לראות אותה מפאת הפריחה/צמחיה וסלעי הסימון היו מכוסים מעל לחצי מטר מעליהם בצמחיה.
כבר דברנו על הגשמים בחורף שכמעט ועוזב אותנו, ואחת הרוכבות אמרה בחניה בסוף הטיול: "לא רואים בחו"ל פריחה בצבעים ובמימדים כאלה", ומן הסתם יש הרבה אמת בדבריה.
עד כאן הדברים הטובים, המשיכו לפוסט הבא לפחות טובים...
אירוסים וסרפדים
הודעה זו מכילה תמונות
20/03/15 21:52
95צפיות
הריכוז הגדול כנראה נמצא במלכישוע.
לאורך הסינגל ראינו כמה פריטים "עייפים" כבר, ולא מהודרים כמו בתמונות של ארנון, אך בכל זאת היה מרגש.
החוויה הפחות סימפטית של הטיול הייתה הצמחייה הקוצנית... ומזו, הייתה הרבה. הסרפד היה המלך, אך כמו שארנון כתב, היה מכל טוב. אישית לקחתי מגנים, ואם הייתי רואה את הפוסט של ארנון קודם, הייתי מעביר מסר לכל הקבוצה.
היה לא קל. יש לציין כי אנחנו לא פרצנו את הסינגל לאורך הסרפדים, אלא היה משהו לפנינו, או היום, או כמה ימים קודם (ואני מודה לו).
הקוצים לא הצליחו לדכא את הכייף של רכיבה בגן פורח, אבל זה עדיין כואב.
הם גם חיבלו בהנהה בכמה קטעים של הסינגל כמו הקטע של הסלאלום במטע הזיתים קרוב למעלה גלבוע, שאפילו רז ציין את הנקודה בעמוד ענן ואני זוכר את התמונות של קטע זה, ללא צמחיה בכלל. שם הסרפדים הגיעו לגובה הכתפיים שלנו.
כנ"ל בקטע הסלאלום המדהים ממגדל המים של גן נר ועד ליישוב לאורך הוואדי. גם שם הייתה צמחייה גבוהה.
הסלאלום לגן נר
הודעה זו מכילה תמונות
20/03/15 21:57
94צפיות
מכוסה לחלוטין בצמחיה עבותה, בחלקה קוצנית, בחלקה חרדלים וחגיגה לעיניים.
הייתה חוויה מאד מיוחדת בדגש על רכיבה בגן פורח. פצעי הקוצים יגלידו ויישאר זכרון מבוסם של פריחה צבעונית.
נ.ב.:
רז: תודה על האזהרה. אתמול בערב, עוד אמרו לי כי היום ומחר יש את צעדת הגלבוע. יצרתי קשר עם הקב"ט של האירוע ולאחר שמסר לי את הלו"ז של חסימת ציר דרך הנוף, התאמנו ב-15 דקות את הלו"ז שלנו, ולא היו תקלות מבחינה זו. לא הולכי רגל ולא פקקים. מחר שבת, כנראה זה משהו אחר (אם הגשם לא ירתיע אנשים מלהגיע)
לסינגלי נווה שלום ופארק קנדה
19/03/15 07:30
62צפיות

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה בשבת ה 21/3/15 .

מסלול הטיול -משמר איילון-נווה שלום-פארק קנדה-משמר איילון.

טיפוס אנכי מצטבר-כ700 מטר.  

אופי המסלול-בעיקר סינגלים.

מרחק- 42 ק"מ.  

שעת מפגש-0800.

מים-4-5 ליטר,

דרגת קושי (בעיני הכותב)- קלה.

רמה טכנית (בעיני הכותב)-קלה בינונית. .

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.

נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

אשמח להצטרף
22/03/15 21:03
18צפיות
הי שמי רומן.  אני רוכב מנוסה עם הרבה שנים של רכיבת.  
אשמח להצטרף לקבוצה ☺
הצטרפות לחבורת אופן
23/03/15 10:59
17צפיות
היי רומן
שלחתי לך מסר.
אבינועם

Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום