לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ביקורת מסעדות
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   
  למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 
  לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית ו- bruno01

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   
  למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 
  לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית ו- bruno01
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                   תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם
הפורום אינו פרסומי. נא לשלוח מידע לשירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                       עמוד הפורום בפייסבוק
המשך >>

כמה דיווחים מהזמן האחרון
29/08/2015 | 11:41
2
21

דה פפה- באתי בגלל הפיצה, נשארתי (גם) בגלל הלזניה
29/08/2015 | 11:49
23
כמו חלק מהגולשים פה, גם אני הייתי לאחרונה בדה פפה, בצפון רח' דיזנגוף.
הגעתי לפיצריה ולא היה מקום בפנים, אז ישבנו בחוץ. היה חם וזה בסדר, החום  של אוגוסט בתל אביב לא נחת עליי בהפתעה, הבעיה היא שגם בפנים חם ובקושי הרגישו את המזגן (ישבנו סמוך לכניסה כך שאם היה מזגן ראוי בפנים היינו מרגישים קצת קור) ובחוץ היה צפוף. הגב שלי כמעט נגע בגב של מי שמאחוריי. מיד אפרט על האוכל שהיה מצוין, אבל אתן לקיץ לחלוף עד שאחזור לשם
לקחנו פיצה רוקולה לימון- רוטב עגבניות טרי, מוצרלה, פרמזן, ארוגולה, טוויסט לימון, בזיליקום, שמן זית משובח (46 שקל): הבצק היה דק(רק בשוליו הוא היה מעט עבה). הוא היה נהדר- פריך, עסיסי, כל מה שבצק טוב צריך להיות. הטופינג היה גם כן מצוין- הגבינה עסיסית, הרוטב משובח והכל במידה הנכונה. הרבה פחות אהבתי את  עלי הארוגולה, שכללו טעם לימוני חזק מאוד. השילוב בין העלים והלימון לפיצה העלימו את טעמה של הפיצה. מה שהרגשתי זה את המרירות של העלים עם לימון. כמו כן בזיליקום לא נראה במנה למרות שרשום בתיאור המנה. יחד עם זאת, בלי העלים המיותרים שהזזתי הצידה- זו היתה אחלה פיצה.
האם זו הפיצה הכי טובה שאכלתי? לא, לדעתי גם בנונו בהוד השרון ובפסטה מיה הנפלאה הפיצות טובות יותר, אבל עדיין מדובר בפיצה מצוינת.

אבל מה שהפתיע אותי באמת היתה הלזניה.
הלזניה בולונז ובשמל (55 שקל) היתה מ-ש-ג-ע-ת! הבצק היה רך, צהבהב עתיר חלמונים, ובעל טעם נפלא. השילוב בין הרוטב לגבינה היה ממכר ממש. כל כך טעים שכמעט בכיתי מאושר. הבעיה היתה רק עם הבולונז, שהופיע במנה בצורת קציצת בשר (מצד שמאל בתמונה) שהיתה יבשה ולא הוסיפה מאומה למנה. אולם, הלזניה היתה כל כך טעימה כפי שהיא כך שזה לא השפיע במיוחד. מנה פשוט נפלאה
שורה תחתונה- אוכל נהדר שהשאיר טעם של עוד. 101 שקל עלו הפיצה והלזניה בסך הכל. בהחלט מקום שאחזור אליו (כשיגמר הקיץ).
פסטה פסטורי אילת- שלא נדע מצרות
29/08/2015 | 12:16
5
לפני כחודשיים ביקרתי באילת. כמה שנים טובות חלפו מאז הייתי לאחרונה באילת.
התאכסנו במלון ישרוטל אגמים ללינה וארוחת בוקר (מצוינת). את ארוחות הערב אכלנו בחוץ, ובאחד הערבים נסענו לפסטה פסטורי, מסעדה איטלקית שנמצאת בסמוך לטיילת.
עיון בתפריט  גילה מנות איטלקיות קלאסיות ברובן, אבל מה שלא היה קלאסי בכלל היו המחירים שהיו גבוהים מהרגיל (לדוגמא, ספגטי קרבונרה ב96 שקל, לזניה ב 78 שקל ועוד). ציפיתי לכל הפחות לאוכל ברמה טובה, כזה שאפשר לאכול במסעדות שונות בתל אביב, שיצדיק את המחירים. למרבה הצער, לא רק שהאוכל לא הצדיק את המחירים הגבוהים, הוא לא מצדיק שום מחיר. המסעדה  היתה כל כך גרועה ומדובר באחד המקומות עם התמורה לכסף (VFM) הנמוכים ביותר שאני זוכר.

התחלנו את הארוחה עם פיצה בלנקה- שמן זית, עשבי תיבול, אספרגוס, ארטישוק, זיתי קלמטה שמן כמהין ומלח ים (58 שקל): קיבלנו פיצה בגודל בינוני. הפיצה היתה לא טובה, שלא לומר חובבנית. הבצק לא היה פריך, בעל טעם סתמי, וגם הטופינג  לא הציל את הפיצה משיממונה. הוא כלל הרבה מדי פסטו שהעלים את הטעם של גבינה. וזה היה טוב לעומת האספרגוס, אחד הירקות האהובים עלי, שהיה גרוע ובעל טעם לוואי בולט של קופסת שימורים. על אספרגוס טרי כנראה לא שמעו פה

עיקריות
פולו טליאטלה, פורטובלו ופסטה טליאטלה, שמן זית, עשבי תיבול ואגוזים (84 שקל) : אחת ממנות הפסטה הגרועות שאכלתי. המנה כללה דף אחד או שניים ענקיים של פסטה (כמו של לזניה אבל ארוך בהרבה), שביניהם היה רוטב, ועליהם חזה עוף ומעליו פטריות. צורת ההגשה אילצה אותנו במשך כמה דקות (האמינו לי, כמה דקות) לחתוך את הפסטה ואז לערבב עם שאר המרכיבים כדי לאכול כמו שצריך. מילא אם זו היה מנה טובה, זה היה פחות משנה. אבל הפסטה היתה איומה- היא  היתה כל כך כבדה ועבה שהרגישה כמו יציקה. לא היינו יכולים לאכול יותר מכמה ביסים מהפסטה. האישה אכלה כמה ביסים, אני טעמתי שניים- שלושה בלבד. לפחות  החזה עוף היה בסדר, בניגוד לפטריות שהיו סתמיות.  האגוזים בתיאור של המנה היה 3 עיגולים קטנים בצלחת, בטעם שהזכיר מאוד... קרמל ואגוזי לוז. כן, פסטה עם קרמל וממרח אגוזים. טוב שלא שמו שוקולד השחר וקצפת למעלה. זו היתה מנה פשוט מחרידה, שרובה נשארה בצלחת.

כמו כן הזמנו לזניה די קארנה- פסטה, בשר בקר, שמנת וגבינת מוצרלה ברוטב פומודורו (78 שקל!), הלזניה היתה טובה יותר, עם בצק סביר, הרוטב טוב והבשר הרבה פחות- הוא היה עיסתי.  סך הכל מנה סבירה שאותה, בניגוד לפסטה, כן סיימתי

קינוח
פונדנט שוקולד (32 שקל) שבניגוד לשאר חלקי הארוחה היה מצוין. אמנם רק פונדנט, אבל גם זה לא מעט אחרי ארוחה כזאת. חם, נוזל מבפנים, לא מתוק בקיצוניות וטעים

אם הארוחה היתה גרועה, בא השירות של מלצר אנטיפת במיוחד והפך את כל החוויה לגרוטסקית ממש. בין היתר, רצינו להזמין מנת פסטה כלשהי. המלצר אמר ש"היא לא מגיעה חמה ולא כדאי". שמענו בקולו וביקשנו לחשוב עוד כמה דקות. אחרי כמה דקות קראנו לו ורצינו להזמין את מנת הפסטה עם העוף לעיל. גם עליה, מסיבה לא ברורה, הוא אמר שאינה מגיעה חמה. כאן כבר לא היה לנו כוח לחשוב שוב ולקחנו את הסיכון והזמנו את המנה. הפלא ופלא- המנה היתה חמה. לכל אורך הארוחה הוא שכח להביא דברים, והגדיל לעשות שלא רצה לארוז לנו את שאריות מנת הפסטה (את העוף והפטריות שנשארו בה) ואמר "שלא נשאר הרבה".  לפחות חסך לנו טיפ. טיפ הוא לא ראה.

שורה תחתונה- לא להתקרב. מחירים יקרים מאוד, בתמורה לארוחה גרועה במיוחד. מלכודת תיירים קלאסית שמוטב להתרחק ממנה

ביקורת על מסעדת מחניודה
27/08/2015 | 11:26
11
537
שלום לכולם. כבר זמן רב שאני עוקב אחרי הפורום הזה ולבסוף החלטתי להשתתף. 

התייצבנו במחניודה בשעה היעודה והובלנו כלאחר כבוד אל מקומנו על הבר שמול המטבח הפתוח – מקום שמוקצה בד"כ למי שמודיע מראש על ארוחת טעימות. 
משהו בשירות היה ילדותי. המלצר ששירת אותנו חזר וקרא לנו "יקיריי" וגילה גינונים נוספים אשר בד"כ מאפיינים את המלצרות התל-אביבית. הצפיפות המאפיינת את המסעדה באה לידי ביטוי בכך שבכל פעם שהוא ניגש אל שכנינו לבר הוא תקע את מרפקיו בגבי. נראה לי שהלחץ בו פעל המטבח וצוות השירות באותו ערב תרם לכישורי התנועה העלובים שלו במרחב. מים קרים מן הברז, שתי פרוסות לחם טוב של ראסל וצלוחית טחינה הגיעו במהירות לשולחננו.

תפריט הקוקטיילים כולל משקאות שנקראים על שם דיקטטורים. הזמנו קוקטייל אוגוסטו פינושה, שקצת לא היה לטעמי, וקוקטייל קרמי על שמו של מועמר קדאפי. כאשר הגיע קוקטייל טעים זה לא יכולתי להימנע מן המחשבה כי ההשראה ליצירתו ולעיצובו באה מתמונות הלינץ' שנעשה בדיקטטור הלובי עם לכידתו ע"י המורדים. בהמשך הזמנתי כוס קברנה סוביניון יוצא מן הכלל של יקב אבידן.

הארוחה נפתחה במנות שמחניודה מתעלה בהן, מנות ששגיא כהן קרא להן "קרטרשימי" ושלמרבה ההפתעה שמענו את צוות הטבחים מתייחס אליהן בשם זה. הפלטה הראשונה היתה פלטה ימית, אשר כלל גספצ'ו צהוב עם טרטר טונה, זרועות תמנון עם פלפלים צלויים וגולת הכותרת: סשימי טונה עם אבטיח. כל המנות היו מוצלחות, אבל השילוב של אבטיח עם טונה היה המרשים ביותר. בניגוד למנה הדומה שקיבלנו ממול ביודל'ה, כאן ההומאז' למנת האבטיח הקיצית הקלאסית היתה בדמות גבינה בולגרית מפוררת מעל. הגספצ'ו נעשה כנראה בעיקר על בסיס פלפלים צהובים, אבל כלל גם מרכיב פירותי כלשהו – אולי מנגו. במנת התמנון טעם הפלפלים הקלויים קצת השתלט על המנה, אבל היתה זו מנה מוצלחת ללא ספק. יש לציין שבביקורנו הראשון אכלנו את מנת התמנון המלאה, אשר אינה כוללת פלפלים, שהיתה מוצלחת מאוד ושהראתה יכולת יפה לטפל בפרי ים לא-פשוט-להכנה זה.
הפלטה הבאה כללה טרטר בקר על טחיגורט, קרפצ'יו בקר עם גבינת סנט-מור ותבשיל סיסקה – גם כן על טחיגורט. כל המנות היו עזות טעמים וטעימות מאוד. מנות קיץ יפות, צבעוניות ושמחות.

הפולנטה בצנצנת של מחניודה לא רק שזכתה לאינסוף חיקויים במחוזותינו, אלא שכבשה גם את לונדון. הדגימה שקיבלנו הדגימה היטב מדוע זה קרה. היא אמנם מגיעה עם אספרגוס ירוק, ראגו פטריות ופרמזן, אבל הפולנטה הגולמית טעימה להפליא ועל כך יבורכו ממציאיה.

פנכת פירות ים סימנה את תחילתו של מפנה לרעה בארוחה. היא כללה מולים לא רעים, קלמרי וזרועות נוספות של תמנון עם פלפלים צלויים והטחינה החמצמצה שקיבלנו עם הלחם. בשעה שהתמנון והקלמרי הסתדרו פחות או יותר עם הפלפלים והטחינה, הסכמנו שמקומם של המולים אינו במנה זו.

עוד לפני שסיימנו מנה זו קיבלנו פילה לברק שהוכן בצ'יפסר. הוא היה טוב, אבל קצת חסר ייחוד. בשלב זה קרה לנו משהו שלא אמור לקרות בארוחת טעימות מאוזנת היטב. התחלנו לחוש שובע, ולא שובע טוב, אלא שובע שנובע מהאבסה.
יצאנו לנשום קצת אוויר, אבל בחוץ חיכה לנו חום שלא היה גבוה בהרבה מן החום ששרר על הבר. חרף המיזוג, החום מן המטבח מנטרל במיקום זה חלק גדול מאפקט הקירור של המזגן. התנחמנו בכך שביודל'ה ממול חם יותר.

עם שובנו מניסיון ההתרעננות קיבלנו מנה ראשונה מן הגריל: אנטריקוט ונתח קצבים עם מח עצם. יש לי אמרה שמכתיבה חלק ניכר מחיי: "לא אוכלים סטייק במקום שזאת לא ההתמחות שלו". חוששני שסטייקים אינם ההתמחות של מחניודה. שני הנתחים היו קשים וצמיגיים. חוסר מקצועיות ניכר בייחוד בטיפול בנתח הקצבים, שהיה צמיגי במיוחד ושזנחנו במהירות. גם אחד מנתחי האנטריקוט לא היה אכיל.

מנה נוספת מן הגריל היתה מוצלחת מעט יותר וכללה קונסטרוקציה של פילה מיניון עם כבד אווז ועוגיית פיננסייר, אשר הוגשו עם קולי תותים ורוטב יין אדום. ניכר כאן ניסיון להגיש דוגמית של מנה יוקרתית. מה שהכשיל את המנה היה פילה המיניון, שגם הוא לא טופל היטב ותחושת הפיטום המחליאה שתקפה אותנו בשלב זה – אולי סוג של עונש קוסמי על אכילת כבד אווז.
כתוצאה מכך, כאשר הגיע מגש הקינוח המרשים עם טירמיסו, קוקילידה ופיננסייר(אותו אחד שהגיע עם המנה הקודמת), נשנשנו כפית או שתיים ולא יכולנו יותר. היתה לנו תחושה רעה, כי מה שטעמנו היה מעולה, אבל היינו על סף עילפון, תרתי משמע. שילמנו את החשבון ונסנו על נפשנו לנשום קצת אוויר חם ודביק בחוץ.

הרי מספר סיכומים, לקחים ורשימות בדיקה למבקרים שמתכננים להגיע למחניודה ואולי לאנשי מחניודה עצמם, אם כי כמובן, קטונתי. בשני ביקורי במחניודה קיבלתי את הרושם שמתקבל במסעדות ישראליות מובחרות רבות: הצטיינות ויצירתיות יתרה בראשונות, בינוניוּת ושבלוניוּת בעיקריות. בביקורנו הראשון אכלתי מנת צלעות טלה שהוכנו באופן מדויק על הגריל, אבל מלבד איכותו הטובה של חומר הגלם המנה לא הצטיינה בייחוד רב. קדרת פירות הים "נוסח קטמון" היתה לעומת זאת לא מוצלחת והמזמינה לא החזירה אותה רק בגלל שהיא לא אוהבת לעשות זאת כל עוד המנה לא בלתי אכילה. אם כן, למי שמתכנן לבקר במחניודה מומלץ להגביל את ההזמנה למנות הנמצאות בתפריט המסעדה תחת הכותרות "עד 52" ו"עד 69". בכל מקרה, רצוי להשאיר מקום לקינוחים, ובייחוד לעוגת הבסבוסה של אמא של אורי, ששמעה יצא למרחוק, ובצדק.

עניין האווירה במסעדות שוק ידוע ומוכר. אני אישית מעדיף בד"כ לאכול ארוחה רצינית באווירה שקטה, אבל ברור לחלוטין כי מבקרים רבים מגיעים למחניודה בגלל האווירה הצוהלת והרועשת. אפילו התיירים האוסטרלים שישבו לידנו, ושאכלו גם הם ארוחת טעימות, שאלו בשלב מסוים מדוע הווליום אינו גבוה יותר. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון גם את המרכיב הזה. יחד עם זאת, אפילו שמרן כמוני לא יכול שלא להתרשם מן האווירה ומתרומתה לחוויה הכללית של הביקור במחניודה.

ארוחת הטעימות. עלותה 265 ₪ לגולגולת, היא באמת כוללת מבחר יפה של מנות בשלל צורות הכנה, אבל יש איתה בעיה מהותית. בביקור הקודם ישבו לידנו זוג תיירים שהזמינו אותה. גם הם נשברו בשלב הסטייקים וכמעט ולא נגעו במנות האחרונות. היינו צריכים להפיק את הלקח מהתבוננות בהם. ארוחת הטעימות כנראה פופולרית מאוד, אבל ראינו כיצד פיילה עם ערימת פילה לברק שנשלחה לקבוצה חזרה עם כמעט חצי מן הפילטים. גם שכנינו האוסטרלים לא עמדו בעומס, למרות שחלק קטן יותר מארוחתם הלך לפח. ארוחת טעימות, כפי שמציעים אותה לרוב במסעדות מעולות, מתאפיינת בכך שהסועד זוכה לתצוגת תכלית של יכולות המסעדה. בסיומה הוא אמור ללכת לדרכו שבע אבל לא מפוצץ. זה לא המצב במחניודה. עם כל הכבוד לשאיפה הישראלית לפנק עם כמויות אוכל, כאב לנו הלב לראות כ"כ הרבה אוכל מושלך כלאחר יד לפח. לא פחות חמורה היתה התחושה הרעה שנבעה מחוסר היכולת ליהנות עד הסוף מן הארוחה, ובייחוד מן הקינוחים המצוינים. 

אם כן, אחרי שני ביקורים תחושתנו היא שמיצניו את מסעדת מחניודה. לפני מספר שנים בן-דודי מדרגה שניה ואשתו הגיעו לביקור מן החוף המערבי ולקחנו אותם ליודל'ה. יומיים לאחר מכן הם הלכו לבד למחניודה. הם סיכמו באופן חד-משמעי שהיודל'ה היה מוצלח יותר. זוהי גם השורה התחתונה שלי ושל שותפתי לשתי הארוחות. הסיבה לכך היא כנראה רמת הציפיות הנמוכה יותר ביודל'ה וההתאמה הטובה יותר של האוכל לאווירת המקום. למסעדת מחניודה נאחל בכל זאת הצלחה ומבקרים רבים מחו"ל ומן העולם. תרומתה לסצנה הקולינרית של ירושלים ולפריחתו של שוק מחניודה אינה מוטלת בספק.

את הנוסח המלא של הביקורת וכן תצלומים מן הביקור ניתן למצוא בבלוג שפונדרה

ברוך הבא - כל הכבוד על ביקורת בכורה משוקעת ומוצלחת
27/08/2015 | 14:02
182
לצערי רוב המסעדות בארץ יכשלו בשלב העיקריות ויתנו תמורה טובה פחות לכסף מאשר מנות ראשונות בלבד. לפחות תתנחם שהמתוקים במחנהיודה (למרות שכמעטו לא טעמתם מהם) טובים יותר מאשר קינוחי השטאנץ במרבית מסעדות ארצנו
יופי של ביקורת ויותר מכך-
27/08/2015 | 16:34
215
זו המתוארת בבלוג שלכם. משעשע לקרוא את ברזומה שלכם
בבלוג. אתם בהחלט ראויים לחשיפה פה שכן יש לכם אמירה ברורה.
אני אשמח לקרוא כאן מהמקלדת של חבריך לבלוג.
תודה.
על הדיווח
27/08/2015 | 17:53
109
וברוך היוצא לאור בפורום .

אני לא מתחברת לרעש ולהמולה במחניודה, ולנסיונות הכושלים של אשכנזים לצהלל.

אני מסכימה איתך שהמנות הראשונות טובות מהעיקריות, ושאין סיבה לאכול סטייקים במחניודה. מנות השוק בסגנון מחבת חלקי פנים, שיקשוקית וכדומה טובות ומעניינות בהרבה.
יודל'ה
27/08/2015 | 22:15
6
202
תודה למגיבים על הדברים הנחמדים. אנסה לשכנע את שותפי לכתוב כאן, אבל כמוני, גם הם נוטים להישאר מאחורי הקלעים.
בדיוק חזרתי מביקור שני השבוע ביודל'ה וצר לי לומר שהמקום אכן אטרקטיבי יותר לדעתי מספינת האם שממול. בשני הביקורים דגמתי את המנות הבאות:
קרואסון עם שקדי עגל בנוסח עיראקי (65 ש"ח) - שילוב טעמים נפלא, אם כי בפורטונה שברחוב המקביל יודעים להכין שקדי עגל מדוייקים יותר. הזמנו את המנה לחלוקה, אבל אחרי שהיא נגמרה הזמנתי אותה שוב, הפעם רק בשבילי.
טרטר מוסר עם אבטיח וצנוברים (49 ש"ח) - ביודלה נתקלתי לראשונה בשילוב הזה של דג ים נא עם אבטיח. מאז אני מקפיד להזמין מנה כזאת בכל פעם שהיא מופיעה בתפריט. זה שילוב מנצח שכאן תמיד מקבל איזה טוויסט קראנצ'י.
טרטר מוסר עם אננס (49 ש"ח) - שילוב קצת פחות מוצלח לדעתי. האננס שתלטני כהוגן.
מולים ושרימפס ברוטב רימונים וסילאן (78 ש"ח) - לרוטב חמיצות מטרידה במקצת בטעימה ראשונה, אבל בסופו של דבר ניגבתי אותו עד תום עם הלחם המצויין של ראסל (אשר מגיע כמו שצריך על חשבון הבית עם טחינה חמוצה וזיתים טובים). המולים מפתיעים בטעמם בהתחשב בכך שמדובר בסבירות גבוהה במוצר קפוא.
הפולנטה בצנצנת (38 ש"ח) - זהה למנה שמקבלים במחניודה ושעליה כתבתי רק דברים טובים.
קרם בוואריה עם ריבת חלב וקרנץ שקדים (32 ש"ח) - לא ממש קרם בוואריה, אבל בכל זאת מחווה יפה וטעימה למנת הקאלט של המסעדות שהיו ממוקמות בשנות ה-70 בתחנות דלק.
בירת דווידקה של הרצל (26 ש"ח) - סוג של פייל אייל שמבשלים במיוחד עבור קבוצת מחניודה. עוד בירה מעולה מבית היוצר של המבשלה המופרעת הזאת.

בביקור הערב נצפו במקום לא רק השף החדש של היודל'ה, אסף סרי, אלא גם השף האגדי תומר עמדי, אשר זכה בינתיים לפרסום בינ"ל כשף של פאלומר הלונדונית. נוכחותו תרמה לאווירה הנהדרת. הוא אמנם לא תופף, אבל שר בסלסולים למנת המולים ושרימפס שלנו. שוב נדהמתי כיצד הם מצליחים להוציא מנות כל כך יפות בתוך הכאוס ששורר שם.
למה אתה מניח שהמולים קפואים? יש יבוא סדיר של מולים
27/08/2015 | 23:41
5
200
טריים מנורווגיה. אם הפנים של הצדפה כחול - זה היבוא הטרי מאירופה. אם הפנים ירוק ויש רק חלק אחד של הצדפה - זה קפוא מניו זילנד והאיכות ירודה בהרבה.
יש גם מולים שלמים קפואים
28/08/2015 | 10:56
2
166
 מבלגיה קטנים, מגיעים בשקיות וואקום של 900 גרם נראה לי.
גם אני לא סובלת את הגדולים מניו זילנד אבל את אלו קנינו כמה פעמים והיה ממש בסדר.
תודה על העדכון. לא נתקלתי בהם עדיין במקומות בהם אני רוכשת
28/08/2015 | 22:49
1
74
פירות ים. טוב לדעת למקרה שהטריים לא בנמצא.
אני הייתי קונה אותם בירכא
29/08/2015 | 11:08
15
מניחה שיש בעוד מקומות.
לצערי אין לי גישה לטריים
מולים
29/08/2015 | 10:05
1
37
הנחתי שהם קפואים בגלל המרקם שלהם, אבל יכול להיות שהדבר נבע מחוסר הקפדה על משך הבישול. 
אני מכיר את שני סוגי המולים שתיארת. הירוקים אכן בלתי אכילים. עם הנורבגיים עבדתי פעמיים בעבר, אבל טעמם אינו משובח לדעתי. על הבלגיים שתיארה העצלנית לא ידעתי.
מרוצה מאוד מהמולים הטריים שקונה אצל חמיס
29/08/2015 | 12:14
1
ביפו. לדבריו ההספקה מגיעה פעמיים בשבוע. המולים גדולים ורובם סגורים.
תודה ! אכלתי שם פעם אחת ולא ראיתי סיבה לחזור
27/08/2015 | 22:41
222
גם בפלומר בלונדון היה נחמד ותו לא, למעט הקינוח- כנאפה שהיתה בעצם דיקט חסר טעם ורק בגלל החברים אותנו הזמנו לארוחה לא החזרתי את מנה. בדיעבד חבל שלא .
קמאו בתחנה - אוי אוי אוי
29/08/2015 | 08:56
2
101
אתמול הוזמנתי למסיבת יום הולדת בבר/מסעדה קמאו במתחם התחנה בת"א. 
המקום עצמו גרנדיוזי וענק, שולחנות ובר בפנים, דק בחוץ + שולחנות ובר עגול בחוץ, בהחלט מעורר ציפיה.
ישבנו בחוץ. אומר כבר כאן, שאני לא זוכרת מתי הייתי בפעם האחרונה במסעדה בה המחירים היו כל כך מוגזמים בלי שום הצדקה אפילו לפוטנציאל הרעיוני של המנות, בלי קשר לאיכות הביצוע.

התחלקתי עם חברה, הזמנו  ארטישוק צלוי (סלסת עגבניות ובצלצלי שאלוט, גבינת טולום, קרם זיתים ובוטנים) ב-....54 ש"ח.
הגיעו 4 חתיכות ארטישוק - עשוי היטב, אין ספק, השילוב של הסלסה, גבינת טולו, הזיתים והבוטנים החמיא למנה והיא נאכלה בהתלהבות. אבל מה, לחלוטין לא מצדיק 54 ש"ח, גם בסטנדרט של ת"א זה היה מחיר גבוה לגודל המנה.

בנוסף, הזמנו פיצה קלאסית. 
רוטב עגבניות ומוצרלה טרייה, פרמז'ן ב.... 68 ש"ח (!!).
 הפיצה היא לחלוטין מנת יחיד(!), בשונה מהרבה פיצות מהסגנון הזה שראיתי במסעדות מקבילות אחרות, שם מגיעה פיצה דקה אבל גדולה.
הקרום היה קשיח מדי, רוטב העגבניות לחלוטין לא הורגש, ולא היה שם דבר שהצדיק תשלום של 68 ש"ח.

אני אוהבת לאכול במסעדות ויצא לי לשלם מאות שקלים על מסעדות מישלן, מזמן לא הרגשתי שנעשקתי עד כדי כך במנות  כל כך בסיסיות. אמנם ידעתי שמחיר הפיצה בלתי סביר עוד לפני שהזמנתי אותה, אבל הייתי רעבה, מודה.

האלכוהול בהחלט היה נחמד, גם הוא במחירים מופרכים - 52 ש"ח למרגריטה, 46 ש"ח לגוורצ' (זה איכשהו פחות צרם לי)

אבל הכי גרוע, למרות שגם ב-10:30 המקום היה חצי ריק, השירות היה איטי, לא מסודר (ארבעה מלצרים שונים ניגשו אלינו), הזמנו את האלכוהול לפני האוכל אבל הוא הגיע אחריו וכד'.

הארטישוק היה טוב והאלכוהול היה טוב, אבל ביננו, אין ממש הצדקה לחזור, ואני לא רואה אותם באמת מתחרים בהצלחה של ויקי כריסטינה, שגם היא סובלת ממחירים גבוהים אבל המנות מצליחות להיות יחודיות מספיק כדי לא להרגיש עשוק מה גם שחומרי הגלם שהם משתמשים בהם יותר יקרים.

על הדיווח
29/08/2015 | 10:22
36
מזכיר לי מקום אחר בתחנה בו היינו באירוע דומה - שירות איום ונורא, מחירים גבוהים, ואוכל בינוני להפליא.
אולי מדובר באותו מקום ורק השם התחלף?

בסך הכל, לא נתקלתי עדיין במסעדה או בר משובחים במתחם.
מה יהיה עם המתחם הזה?
29/08/2015 | 11:16
25
מזכיר לי את איטלקיה בתחנה, שפעם אחת לפני כמה שנים ישבתי בה, אכלתי פיצה  ופסטה בינוניות להפליא ויצאתי עם יותר מ150 שקל מיותרים ומוגזמים 
מבחינה קולינרית המקום הכי מוצלח שם זו גלידה וניליה
השירשור השבועי
27/08/2015 | 06:20
7
22
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים,

ברונו והחתולית
טייגר לילי בשרונה נפתחה
27/08/2015 | 06:40
177
נפתחה טייגר לילי–שרונה מרקט, המצטרפת לטייגר לילי-ת"א ברמת החיל.

טייגר לילי-שרונה מרקט מציעה אף היא תפריט תאילנדי מגוון, המושפע מאוכל הרחוב של בנגקוק ומתבסס על מתכונים מסורתיים וחומרי גלם טריים, והכל בניצוחו של השף יניר גרין.
לצורך כך גם גוייס במיוחד צוות טבחים תאילנדיים, שהגיע בשבועות האחרונים מתאילנד.

בין המנות החדשות, אשר מוגשות בטייגר לילי-שרונה מרקט בלבד:
פאד תאי 'אייסן' חריף בסגנון מזרח תאילנד, המוגש מעמדת הווקים (56 ₪);
מגוון מרקי רחוב תאילנדים המוגשים מעגלת קוטייאו אותנטית (35-64 ₪);
מידי יום יוצעו 2 תבשילים תאילנדים בבישול ארוך (69 ₪); ועוד.

מנות אלה מצטרפות למנות הרגילות דוגמת: הטום יאם (64 ₪); הפאד טוד קאתייאם (39 ₪) וכיוב'.

חיים נלו - ארוחת ראש השנה
27/08/2015 | 06:48
110
גם השנה מציעים במסעדת חיים נלו, ארוחה חגיגית בערב ראש השנה.
מחיר לסועד בוגר: 235 ₪
מחיר לילדים מגיל 4 עד 10 : 185 ₪

התפריט:
על השולחן יוגשו:
קנקני שתייה קלה חופשי:גזוז בטעמים /לימונדה /סודה /תפוזים,
יין הבית במזיגה חופשית: לבן/אדום,
לחם וחמוציי הבית.

מנה ראשונה - אחת לבחירה לסועד
סלט חציל רומני קלוי( טבעי) עם עגבנייה ובצל קצוץ
איקרה מוגש עם בצל קצוץ וזיתים שחורים
פילה מטיאס במרינדה בצל וזיתים שחורים
כבד קצוץ עם בצל מטוגן פריך / בצל קצוץ
סלט רומני - חציל פלפל קלוי בחומץ ושום
סלט שעועית"דפוקה" מוגש עם בצל מטוגן פריך
רגל קרושה מוגש עם חזרת/לימון
גפילטא פיש ביתי מוגש עם חזרת

מנת ביניים - אחת לבחירה לסועד
מרק עוף צח עם אטריות
מרק עוף צח עם קרעפלך בשר

מנה עיקרית - אחת לבחירה לסועד
כרוב ממולא(סרמלה) בסגנון רומני מוגש עם ממליגה(פולנטה)
סטייק פרגית
המבורגר בלחמנייה עם ירקות וצ'יפס
סטייק צלע לבן
סטייק סינטה לבן
קבב רומני 3 יח'(מיטיטיי) (עם שום)
כבד עוף מטוגן עם בצל ומוגש על פירה
סטייק עוף
דג דניס
דג פורל
אנטריקוט בקר
המנות העיקריות מוגשות בתוספת של צ'יפס או סלט                                                
קינוח - אחד לבחירה לסועד
סורבה / גלידה / בווריה / מוס שוקולד /קרם ברולה
שתייה חמה: קפה /תה

ארוחה לילדים  מגיל 4 עד 10
מנה ראשונה אחת לבחירה מהמבחר מהתפריט
מנת בינים : מרק עוף צח עם אטריות
מנה עיקרית אחת לבחירה מתוך:
שניצל עם צ'יפס -  המבורגר בלחמנייה וצ'יפס - סטייק עוף וצ'יפס
סטייק פרגית וצ'יפס –כבד עוף מטוגן עם בצל עם פירה- קבב רומני (עם שום)
קינוח אחד לבחירה: סורבה / גלידה / בווריה / מוס שוקולד /קרם ברולה

* ילדים עד גיל 4 משתתפים במנת ההורים 
* התשלום מראש
* המחיר אינו כולל 12% דמי שרות
טשרניחובסקי 6 - אוכל לחג הביתה
27/08/2015 | 06:52
78
בביסטרו טשרניחובסקי 6 שבבעלות השף איל מרון, מציעים כמידי שנה תפריט אוכל מוכן לחג.

בין המנות הראשונות, המוצעות בתפריט החג:
לחמי בוטיק (18 ₪),
חלת דבש (20 ₪),
כבד קצוץ בשמאלץ (9 ₪ ל-100 גרם),
גפילטע פיש (17 ₪ ליחידה),
קציצות דגים ברוטב עגבניות ופלפלים פיקנטי (52 ₪ למנה),
סלט תפוחי אדמה (6 ₪ ל-100 גרם),
קציצות פרסה (55 ₪ ל-10 יחידות),
צימעס (8 ₪ ל-100 גרם),
כרובית אפויה (6 ₪ ל-100 גרם) ועוד. 

במסגרת המנות העיקריות ניתן להזמין, בין היתר:
עוף צלוי בתנור ביין לבן ופלפלים (42 ₪ ל-100 גרם),
צלי בקר בפטריות וציר בקר (52 ₪ למנה),
ביף בורגיניון (52 ₪ ל-100 גרם),
שוק אווז קונפי ברוטב פורט (62 ₪ ל-100 גרם)
פילה סלמון אפוי במרווה (44 ₪ ל-100 גרם).

מנות צמחוניות וטבעוניות:
קציצות עדשים שחורות ברוטב עגבניות, שרי ויין לבן (28 ₪ למנה)
ירקות ממולאים באורז מלא וירקות (14 ₪ ליחידה). 

תוספות למנה:
אורז לבן ועשבי תיבול (19 ₪ ל-500 גרם),
אורז מלא וירקות (26 ₪ ל-500 גרם)
שורשים אפויים בתנור (35 ₪ ל-500 גרם).

הזמנות: עד יום ד' 9.9.
כתובת איסוף: רחוב טשרניחובסקי 5, תל אביב
להזמנות: 03-6208729

טשרניחובסקי 6 - ארוחת ראש השנה
27/08/2015 | 06:54
68
בביסטרו טשרניחובסקי 6 יקיימו ארוחת ערב ראש השנה באווירה חגיגית ומשפחתית, אשר תתקיים ביום א' 13/9 החל מהשעה .

השף אייל מרון בנה תפריט חג הכולל: תפוח בדבש, רימונים, מבחר מנות ראשונות, מנה עיקרית, קינוחים, סלסלת לחמים, שתייה קלה, שתייה חמה ויין הבית אדום ולבן.
למנה ראשונה, יוגשו לשולחן: גפילטע פיש וחזרת אדומה, כבד קצוץ עם בצל מטוגן בשמאלץ, קציצות פרסה ומבחר סלטים.

למנה העיקרית ניתן יהיה לבחור מבין המנות הבאות:
צלי עוף בתנור ביין לבן, פלפלים ובצלצלים;
ביף בורגיניון - בשר בבישול ארוך ביין אדום וירקות שורש;
שוק אווז קונפי עם רוטב פורט ודבלים;
פילה סלמון ברוטב לימוני מתקתק;
ופילה דג בעגבניות שרי, יין לבן, צלפים, מרווה וזיתים.

בין המנות האחרונות, שיוגשו למרכז השולחן:
טארט שוקולד,
טארט פירות העונה ועוד.

האורחים הצמחוניים והטבעוניים יוכלו ליהנות מארוחת החג של מנות טבעוניות וצמחוניות, כולל קינוח (יש לציין מראש בעת ההזמנה).

מחיר הארוחה לאדם, כולל שתייה ללא הגבלה (גם היין) - 340 ₪.

כרוביות מבשלות בבישולים
27/08/2015 | 08:18
123
פרוייקט כרובית - חלוקת מזון לחגים לקשישים ונזקקים, יפעל גם השנה.

לקראת ראש השנה נפגשים כדי לבשל ארוחות חג לנזקקים.
מתי? יום חמישי, 10.9, החל מ-8:00 בבוקר ועד התבנית האחרונה
איפה? בית הספר "בישולים", רחוב הזרם 10, ת"א
בתפריט: 1,000 מנות אנטיפסטי ו-400 מנות אורז
איך מצטרפים? נכנסים לאירוע בעמוד אירוע שנפתח בפייסבוק, ומעדכנים באילו שעות רוצים להגיע, עולים על בגדי עבודה ומגיעים חמושים בסכין מטבח ומצב רוח טוב (לא, לא מספיק לעשות אטנדינג, חשוב למארגנים לדעת גם שעות).

דרכים נוספות לעזור? הובלת האוכל המוכן מת"א לחולון במהלך אותו היום, או מבשלים בבית ומביאים לאחד המתנדבים.

מה זה בכלל הכרובית הזה? כל הפרטים פה: https://www.facebook.com/kruvitProject?fref=ts

יהיה קוסם בסוף? לא, אבל יהיו מאפים בבוקר, מוזיקה טובה ואנרגיות מטורפות לאורך כל היום וקארמה טובה ליום כיפור.

אירוע חגיגות בציר 2015
27/08/2015 | 08:31
71
ביום ד'  ה- 2/9/2015 בשעה 19:30 יתקיים ב"דן גורמה" ערב חגיגות בציר 2015, שכל ההכנסות ממנו קודש להכנת ארוחות ראש השנה לדיירי רחוב ונזקקים בת"א.

מחיר לאורח: 100 ש"ח בלבד.
לשמירת מקום יש להתקשר או לשלוח SMS  לנייד מספר 0543200033

בתוכנית: 
19:15-20:45 - אירוע קוקטייל עם מנות טאפס של הייננים ארקדי פפיקיאן מיקב "אמפורה", יעל סנדלר מיקב "בנימינה", דורון רב הון מיקב "ספרה", ערן פיק מיקב "צרעה" ודוד בר אילן מיקב "טוליפ" ויקב "מאיה".
המנות שיוגשו עם יינות מותאמים:
לבנה כבשים עם חציל קלוי ודובדבני אמרונה – עלי גפן צרובים על ציזיקי נענע ונקטרינות- אמפנדס עם טחינה שחורה- ארטישוק צרוב עם פרמז'ן - ניוקי בשמנת מחית כמהין.

20:45-23:00: כניסה לאולם והתחלת האירוע:
  • תמי סירקיס בסטנד אפ קולינרי מתוך המופע  "בין הסירים",
  • מכירה פומבית בהנחיית אמנון פאר, בה יוצעו למכירה יינות מיוחדים ומפתיעים, צילומים של הצלם אייל גוטמן שמלווה את ענף היין, שתי  ליטוגרפיות של הצייר אורי ליפשיץ (מתנת המשפחה).
  • לפינלה יוקרן סרטו של היינן זאב דוניה "בשכיבה במקום אפל וקריר".

הגורמים האחראים לערב המיוחד:
השף ועיתונאי היין אלון גונן,  מועצת גפן יין, בית הספר לקולינריה "דן גורמה", פורטל היין והקולינריה "אכול ושאטו", תמי סירקיס ועמותת "מבשלים באהבה". .
קוצ'ינה תמר - מתנות קולנריות לחג
27/08/2015 | 17:32
77
במסעדת השף האיטלקית 'קוצ'ינה תמר' כבר החלו בהכנת ה'דיספנסה' (מזווה) לחג ומציעים מגוון מתנות קולינריות לראש השנה.

הדיספנסה, ממוקם בקומה השנייה של המסעדה ובו מגוון מוצרי מזון ומשקה ומארזים, ביניהם: רטבים ותבלינים, ליקרים, ריבות דבש ומעדנים נוספים - אשר יתאימו להגשה בארוחת החג ו/או כמתנה לשנה החדשה.

בין היתר, יוצעו מארז לשנה מתוקה, אשר יכלול מוצרים ייחודיים: ליקר תוצרת בית, תפוחים מסוכרים ביין לבן, דבש מתובל, ומעדן תמרים צהובים בצ'ילי וקרמל; ומארז מלוח, המתאים להגשה לשולחן, ובו: שמן זית מתובל, רוטב דבש בלסמי לסלט, פטריות מוחמצות וסלק כבוש עם ציפורן.

עלות כל אחד מהמארזים, אשר את כל המוצרים הנכללים בהם מכינה השפית תמר כהן-צדק, הינה 145 ₪.

כמו כן, ניתן יהיה לרכוש את המוצרים המרכיבים את המארזים באופן נפרד ועצמאי, כמו גם מוצרים נוספים, דוגמת: ריבת תאנים ביתית (38 ₪ לצנצנת של 200 גרם), ריבת תפוחים קלאסית (35 ₪ לצנצנת של 200 גרם) ועוד.

סיור שווקים בתל אביב
27/08/2015 | 00:34
14
447

לפני יותר מחצי שנה בילינו סוף שבוע נפלא בתל אביב שבמרכזו כמובן עמד נושא האוכל. הלכנו הרבה בעקבות המלצות חברי הפורום והצלחנו בזמן קצר לדגום הרבה ממה שיש לעיר להציע. חלק שהרגשנו שלא מיצינו היה שווקי האוכל, הבטחנו לעצמנו שנחזור ליום השלמות ולאחר שנפתח השרונה מרקט החלטנו שזהו זמן מתאים.
היינו בשלושת שווקי האוכל העיקריים של העיר: לוינסקי, הכרמל והשרונה מרקט. 

איזור שוק לוינסקי והתחנה המרכזית
27/08/2015 | 00:40
3
447
הגענו באוטובוס לתחנה המרכזית החדשה ומיד ניגשנו לשני החנויות הפיליפיניות האהובות עלינו הנמצאות בתוך בניין התחנה. החנויות מציעות מאכלים תוצרת בית הנמכרים בעיקר בסופי שבוע. זכינו לדגום רבים מהם אך פיתחנו התמכרות קשה לעוגות ה- hopia, אלו הם מאפים אישיים מתוקים מבצק עלים/פריך הממולאים במליות על בסיס שעועית מש (מתובל בפאנדאן=ירוק), יאם סגול (ube) או סוג של דלעת (winter melon) בתיבול שומן חזיר. בכל פעם שאנו באים לתל אביב דרך התחנה המרכזית אנו דואגים להצטייד במלאי שלהן. לצערנו, בגלל התכנון האדריכלי המשונה של הבניין אין לנו יכולת להגיד היכן נמצאות החנויות, למצוא אותן זה עניין של תחושת בטן, כמו גם היציאה מבניין התחנה. מלבד אלו, החנויות מוכרות מגוון מוצרים מיובאים מהפיליפניים וירקות ופירות מיוחדים כמו פלנטיין, קסבה ועלים למינהם, אנו רכשנו בקבוק של חומץ קנה סוכר מתובל וקטשופ בננה.
מאיזור התחנה הלכנו על רחוב לוינסקי עד הגיענו לאיזור השוק. שם הסתובבנו הלוך ושוב על רחוב לוינסקי והרחובות החוצים אותו.
נכנסנו לפוני לטעום מהבורקסים שאומרים שהם בין הטובים בעיר, כנראה שנכון. המליצו לנו גם על עוגת מוס השוקולד, בילינו את כל היום אתמול בלהתחרט שלא קנינו אותה.
ברחוב החלוצים נמצאות אחת לצד השנייה חנויות כלי מטבח, פילבו הגדולה המוכרת כלים לבישול, אפייה והגשה, דאבמי המוכרת מכשירים ייעודיים כגון מכונות פסטה, מחבתות לסטייקים ועוד, ויש את גרובשטיין שבה ניתן למצוא כל חומר או כלי הדרוש לקונדיטוריה ביתית.
על רחוב לוינסקי עצמו ישנן מעדניות וחנויות תבלינים רבות. בפיצוחי קליפורניה הצטיידנו בפירות מיובשים מעניינים: צימוק אוזבקי, אפרסקים, golden berry (שמקוטלג כמזון על, הוא בעיקר חמוץ) ושיזף (או דום) שהרגיש כמו שילוב בין תמר לספוג...
עוד חנות שמוכרת בעיקר פירות מיובשים באוריינטציה בריאותית היא טעם לחיים שנמצאת על פינת מרחביה. שם ניתן למצוא מגוון גדול של פירות מיובשים ולדרים שחלקם הגדול ללא תוספת סוכר וניתן לטעום מהכל. אנחנו אהבנו וקנינו את הפסיפלורה (שלמה מיובשת, מלאת בשר והגרעינים לעיסים), מנגו, בננה ולדר בננה-אננס.
ארוחת צהריים: לאחר התלבטות בחרנו בסאלוף ובניו, חמארה תימנית. שם אכלנו מרק תימני עם בשר ותפוח אדמה הנאכל יחד עם חילבה מוקצף וסאלוף (פיתה דקה על המחבת). כאשר אוכלים אותם כל אחד בנפרד המרק פשוט והחילבה מוזר. כשאוכלים את שלושתם ביחד נוצרת סימביוזה גאונית. הסאלוף, הוא טעים גם בפני עצמו. המנה השנייה שאכלנו היא הקובנה שהגיעה עם שלושה מטבלים: עגבניות, טחינה ושמנת חריפה. הקובנה היא מעין שילוב בין בריוש למלוואח ולכן החלטנו שאין מאפה שמתעלה עליו (מישהו יכול לחשוב על שילוב יותר גאוני?). הקובנה של המקום עצמו אלוהית, כיכר עגולה ושחומה מלאת קפלים, כל קריעה של חתיכה ממנה מפיצה ריח חמאה בשולחן כולו, עם הכנסתה לפה ישנו פיצוח עדין של הקרום והטעם, כבר אמרנו שזה שילוב של בריוש ומלוואח. פונקנו לקינוח בשוט של ארק. מלבד האוכל המעולה מאוד אהבנו את העיצוב העכשווי עם שולחנות ארוכים במרכז ויותר אינטימיים בצד, קירות לבנים חשופות ותקרה תעשייתית גבוהה. סימנו לנו לחזור לערב של שתייה או כאשר הצורך בפחמימות יכריע אותנו.
לקפה וקינוח התיישבנו בקפה טוני ואסתר, בית קפה שנמצא בכיכר קטנה הנכנסת מהרחוב. הקפה טוב, טארט השוקולד לבן וריבת השזיפים היה עשוי טוב אך לא התעלה.
עוד מקומות באיזור שסימנו לחזור אליהם:
- תבליני חבשוש שהיה סגור והגיעה השמועה על תבלינים שניתן למצוא רק שם.
- קונדיטוריה אלברט שהיה סגור ומוכר מרציפן משובח בעבודת יד.
- בורקס פנסו.
- מעדנייות יום טוב וחיים רפאל, זו מול זו. בפעם הבאה נבחר באופציית הפיקניק ונצטייד במגוון נקניקים, גבינות, מאפים, וסלטים משם.
- סלימי, מסעדה פרסית. 
תודה על הדיווח
27/08/2015 | 07:09
1
181
שלאורו אני מבין שממש טרם מיציתי את מיפוי שוק לוינסקי שאני טורח עליו.
אשמח לקבל נ״צ לחנויות שבתחנה החדשה. האם הן ברחוב או בתוך התחנה?
שוק הוא עולם ומלואו ואתם כיסיתם שלושה. הכבוד לכם!
החנויות הן בתוך התחנה - בקומות 4-3
27/08/2015 | 09:08
183
לתת ציוני דרך מעבר לכך כבר יותר קשה. כבר היינו שם הרבה מאד פעמים ועדיין כל פעם אנחנו עושים כמה סיבובים מסביב לתחנה כדי למצוא.
נהנתי לקרא...
29/08/2015 | 06:40
18
ביקורת מעולה .
אני לא כל כך אוהב את אזור התחנה המרכזית בת"א, ואת התחנה המרכזית עצמה, מאוד לא נעים לי להסתובב שם. אני לא מבין איך אפשר להנות מחוויית קניות בתחנה המרכזית?
איזור שוק הכרמל
27/08/2015 | 00:44
350
בכניסה לשוק (זו שבצומת שיינקין) ישבנו ב- the bun לטעום מה- (כמה מפתיע) באן שלהם. לקחנו את הבאן ה"מפורק" של צלעות בקר בבישול ארוך (הבשר מפורק לחוטים) ברוטב מיסו-ברביקיו ומלפפונים חמוצים. הלחמנייה והבשר רכים ועשויים היטב, היה אפשר עם קצת פחות רוטב. עוד רצינו לנסות את הראמן עליו שמענו המלצות אבל היינו אחרי ארוחת הצהריים.
קפצנו לרגע למאפיית אדון שיפון על רחוב אלנבי, משם קנינו את השיפון 100% שהוא לחם למתקדמים- חמוץ, לח, דחוס ועמוק. מומלץ מאוד למרות המחיר הלא זול (25 ש"ח).
בתוך רחובות השוק עצמם התחלנו בבורקס הטורקי אורגינל, שם פסחנו על הבורקס (שהיה נראה טעים מאוד) ולקחנו קינוח: אשורה, שזה פודינג של חיטה מבושלת עם אגוזים ופירות מיובשים, מתובל בגרידת לימון וקינמון. חובה.
היינו כבר די מלאים מהאכילות הרבות ועברנו על פני דוכנים וחנויות רבות שהבטחנו לעצמנו לחזור אליהם במהרה (הארפס הוונצואליני, השומר 1 שמגיש דברים במיני חלות, משם הריחות היו מדהימים, הבסטה- בר יין עם תפריט אוכל מבטיח וה- M25, המסעדה של ה- Meat Market). כשעברנו מול דוכן הבוריק בפעם השנייה כבר לא יכולנו להתאפק ואכלנו בוריק במילוי פירה תפוחי אדמה וביצה. המוכר הפציר בנו רבות שניקח את הבוריק בתוך פיתה, חשבנו לעצמנו שזה טירוף מוחלט לאכול פיתה ממולאת בבצק מטוגן שממולא בתפוח אדמה (בעיקר במצב המלאות שהיינו בו) אך בדיעבד היינו צריכים להקשיב לו, גם בשל קלות האכילה אך בעיקר דמיינו איך זה ישדרג את המנה לקבל בביס אחד גם רכות של פיתה, קריספיות של בוריק, קרמיות של תפו"א ונימוחות של ביצה. 

השרונה מרקט
27/08/2015 | 00:52
4
405
לפני שהגענו למתחם שרונה עצמו קפצנו לגלידריה חדשה, בוזה היא גלידריה מהצפון בבעלות יהודית-ערבית והיא פתחה עכשיו סניף בת"א.
יש שם מבחר גדול של סורבטים (הליצ'י ממולץ ע"י עובדי המקום פה אחד) וגלידות שמנת. אנחנו בחרנו בשוקולד חמאת בוטנים לאחר התלבטויות וטעימות רבות.
אל תחשבו אפילו על לוותר על גביעי הגלידה, הם האטרקציה המרכזית בכל הסיפור. גביעים עבים בעבודת יד בטעמים של שוקולד מלוח או קינמון ותבלינים.
השרונה מרקט עצמו בנוי כשדרה מרכזית שלאורכה פרוסות חנויות. במרכז השדרה עומדים דוכנים שחוצצים בין שני צידי השדרה. מבנה זה מאפשר בהליכה אחת הלוך וחזור לדגום את כל החנויות, אין (מלבד אחת) התפצלויות, מפלסים ושאר קונספטים מבלבלים. החיסרון בבנייה הטורית הוא שכאשר ישנה צפיפות של קהל נוצרים פקקים. תוספת של מטר אחד ברוחב היתה נותנת הרגשה יותר מרווחת.
מה אכלנו שם:
במעדניית סרדיניה אכלנו מנות טאפאס של מוצרי המקום על לחמים. את הדג מלוח על באגט פשוט הכריחו אותנו לאכול (זה באמת היה הכי מוצלח), היה גם כתף בקר על לחם שחור וסלמון מעושן במיני קרואסון. מחיר כל מנה חמישה שקלים ובעינינו זהו קונספט מוצלח המאפשר לאכול מדגם מייצג ולהשאיר מקום בבטן גם לדברים אחרים.
הניו יורק דלי מרקט מתמחה בכריכים בהשראת מעדניה ניו יורקית. מהמטבח נפוצו ריחות מבטיחים ואנחנו הלכנו על המנה הנושאת את שם המקום: כריך עם קורנביף, חרדל תותים, איולי ועלים. הבשר היה חתוך לחתיכות קטנות ונוחות ללעיסה, בעל טעמים עמוקים של עישון, מזכיר נקניקיות בעבודת יד. מומלץ ביותר.
בביירן מרקט אכלנו נקניקיית בקר ואמנטל שהוגשה בלחמניה מעט פרצלית ועם כרוב כבוש. היה טעים ועושה חשק לחזור ולנסות את הנקניקיות האחרות מהמגוון. נראה שזהו כרגע הדוכן הפופולרי ביותר, דבר שהפך את חוויית התור ללא נעימה בכלל.
שמחנו למצוא שם את איקה שוקולד שמייצרת פרלינים איכותיים, קנינו ואכלנו על המקום פרלינים בטעם: ארל גריי, זעתר (זה עובד), פולי קקאו והקראנץ' (שזה כמו הקינדר בואנו האידאלי).
עוד מקום ששמחנו שנמצא היא מאפיית לחמים, שם קינחנו בעוגת שמרים-פרג מצויינת המכילה מלית עבה מאוד של פרג עם עטיפה דקה של בצק שמרים שחום ואת עוגיות הבית שלהם עם ריבה ומרציפן (מדהים). בזמן ההמתנה בתור אכלנו בערך רוגעלך שלם מסלסילת הטעימות...
סיימנו את היום הארוך בישיבה בחוץ במדשאות מתחם השרונה עצמו יחד עם כוס בירה מהביר מרקט שמוכר בירות בוטיק ישראליות. ישנו מגוון גדול מאוד של בקבוקים ומהחבית יש מבחר מתחלף שמוצג על מסך אלקטרוני.
עוד מקומות ראויים לציון שהיינו מנסים לולא הנדלן המוגבל בקיבתנו:
- הדוכן של פורל הדן שמגיש כריכים של דגים.
- FISHOP: דוכן דגים ופירות ים שעוד לא ראינו כמותו בארץ. ניתן גם לאכול במקום מנות דגים מהירות, רובן על הפלאנצ'ה.
- אראייס של ה- meat market.
- מאפיית לה פרינה שמוכרת לחמים ומאפים איטלקיים.
- דוכנים של חנויות ירושלמיות אהובות: באשר פרומג'רי, מעדני צידקיהו וממלכת החלבה.
- לצערנו לא יצא לנו להיכנס לפושון בשל חוסר המקצועיות של מארחות המקום שלא מיודעות לגבי שעות הפתיחה/סגירה. בכלל, נראה שבסניף המרכזי של הרשת היוקרתית לא היו מרוצים אם היו רואים את האווירה שמושרית על ידי אנשי הצוות.  
יופי של ריכוז ביקורות והספק
27/08/2015 | 11:37
3
189
מוזר קצת המיקום של בוזה, לדעתי הם רק יצאו נפסדים מזה וחבל, אבל הלוואי שזה לא יהיה כך. רחוב החשמונאים אומנם הומה יחסית ולחוץ בשעות העבודה, אבל לדעתי בעייתי למקם בו גלידריה, בשעות הערב כמובן אין הרבה על מה לדבר, הקהל הרב ברחובות תל אביב המרכזיים לא טורח לעבור שם ולדעתי לא רבים יגיעו במיוחד בשביל גלידה. אבל נראה ונאחל להם המון הצלחה, עושים רושם של אנשים רציניים וטובים.
מקווה שאנשים יקפצו לשם מרחוב הארבעה או משרונה
27/08/2015 | 14:05
2
185
הגלידה שווה את זה ולא נראה לי שיש חלופות טובות באיזור.
יש בצמוד לשם סניף של וניליה ושל אניטה
28/08/2015 | 00:19
1
141
ששתיהן כמה רמות מעל...
לטעמי וניליה פחות טובה מבוזה
28/08/2015 | 07:19
136
את הגלידה של אניטה אכלתי רק פעם אחת, אז איני יכולה להשוות.

לגבי המיקום, זה מתחם בילויים מוכר, שדי מלא בערבים.
תודה רבה!
27/08/2015 | 06:06
129
אכן הבוריק בפיתה הוא המצאה מופלאה, אני סבור שהשילוב הזה בהחלט עומד לצד שילוב המלוואח והבריוש של הקובנה. 

רשמתי לעצמי את העראייס
וואו, עשיתם יופי של סיורים
27/08/2015 | 10:02
2
181
העראייס של המיט מרקט הוא מצויין.

האשורה של התורכי הוא שיחוק אמיתי. אכלתי אותו כקינוח ביום ההולדת שלי ולקח לי זמן לפעמנח מה אני אוכלת.

רשמו לפניכם השלמות בשוק הכרמל: המסעדה של המיט מרקט (לא חייבים ללכת לשרונה), דוכן הארפס, באני צ'או הדרום אפריקאי, השומר 1, הקבאב של שמואל.
כל כך הרבה מה לאכול - וכל כך מעט זמן (ומקום בקיבה)
27/08/2015 | 10:21
1
196
אכן את כל המקומות שכתבת פה ראינו בדרכנו וכולם נראו מפתים מאד (בעיקר הריחות מהשומר 1 + הלחמנית חלה) כנראה שלא תהיה ברירה ונצטרך לעשות עוד סיורי תל אביב כאלו בקרוב. 
אם אין ברירה, אז אין ברירה
27/08/2015 | 10:34
158
לא החלטתי עדיין עם העניין עם זה עם קיבה שלא נמתחת להכיל את כל מה שרוצים לאכול, הוא טוב או רע.

אודיע לך כשאחליט
שירשור שבועי
25/08/2015 | 07:05
15
25
מה מומלץ להביא מברצלונה?
25/08/2015 | 08:58
10
47
טורון, חמון ארוז בואקום
25/08/2015 | 10:44
58
אננס
25/08/2015 | 14:57
3
51
טרי?
25/08/2015 | 20:00
2
33
מוכרים אננס טרי
25/08/2015 | 21:32
224
והמחירים זולים מאשר בארץ, אבל לא יודעת אם הייתי סוחבת פירות במזוודה.
ברור. תביא בחשבון שגודלו כאבטיח מכובד. כמינימום -
26/08/2015 | 07:18
188
קנה שם וקח לחדר המלון ותאכל במקום.  חובה.

כהערה :
למיטב ידיעתי אסור בייבוא לארץ ככל פרי אחר.  אנחנו פשוט הכנסנו אותו לתיק גב ולא היו בעיות.  שווה לנסות.
יין
25/08/2015 | 17:44
3
27
וגה סיציליה ? מה עוד מומלץ? אם יין אז הכי הכי.
26/08/2015 | 08:14
2
36
לפני מספר שנים ביקרתי בברצלונה
27/08/2015 | 20:34
107

בחנות vila viniteca
היא עשתה אז רושם טוב.

מאחר והזכרת את וגה סיציליה, ממליץ לך גם לשקול קנייה של Dominio de Pingus מריברה דל דוארו.
בחנות הנ"ל הם מחזיקים אוסף של יינות בינלאומיים וספרדיים כולל פינגוס ואחרים.

.

לך על זה. הרזרבה אספסיאל חצי מחיר מבארץ שם
28/08/2015 | 08:07
9
המלצות
27/08/2015 | 17:27
43
1. חמון בואקום
2. יין ובפרט הייתי מחפש בקבוק של פאוסטינו 1 (2001) - בארץ קרוב למאתיים שקל, יש סיכוי שתמצא אותו באיזור השמונים - תשעים בחנות משקאות. 
3. לא ניסיתי אבל יכול להיות שגם זעפרן
העיר METZ בצרפת- מישהוא היה ? יש המלצה? תודה רבה
25/08/2015 | 10:31
1
43
לא על מסעדה כי עברו כבר 7 שנים. העיר יפהפיה, תהני.
25/08/2015 | 14:00
43
אירוח של רני כשר בפורום מוותרים על ברית מילה
26/08/2015 | 10:06
122
רני כשר מותיקי העורלקטיביסטים בישראל, הוא הוציא לראשונה בישראל חומר הסברה כתוב עבור הורים ומתלבטים כבר בשנת 1999!

רני התחיל לאחרונה פרוייקט במימון המונים עבור כתיבת ספר מקיף בנושא בעברית.

כולם מוזמנים לקרוא וכמובן לשאול שאלות. רני יענה היום וגם מחר על שאלות הגולשים.

(ההודעה נכתבה בעקבות הזמנה של החתולית ובהסכמתה, תודתנו על כך).
המלצות לאתונה ולאי אגיסטרי?
26/08/2015 | 10:17
81
נשמח לכל המלצה ובעיקר למקומות לאכול בהם

תודה!
קאנו, אוכל רחוב ויטנאמי ממש מתחת לבית שלי
27/08/2015 | 12:05
3
432
ביקור שלי במקום והיה טעים , מומו , כיסונים  נפאלים מאודים במילוי עשיר וטעים במיקס בשר ,ספרינג רול עם גבינת עזים , פיוז'ן מעניין וטעים
פלודה , הגרסה שלהם למשקה הנ"ל , מי קוקוס , אטריות שעועית ומי ורדים
קינוח קטן ומתוק , מומו , כיסון עם קרם חלבה חמים YUMM
הרצל פינת פלורנטין , מקום  קטן ומקסים
מקום חמוד ממש. הפו שלהם הכי טוב בעיר!
27/08/2015 | 16:08
63
מקום נחמד וטעים
27/08/2015 | 17:58
192
אכיסונים שלהם היו מצויינים.
פשש נראה טוב!
27/08/2015 | 20:32
134
עברתי שם כמה פעמים ותהיתי אם להיכנס..סגרת לי פינה!
מחפשת המלצה לשישי צהריים ברמת הגולן. תודה
25/08/2015 | 14:34
6
48
מושבוץ במושב רמות
25/08/2015 | 15:11
3
107
בכל מקרה הרמה גדולה ואין צפון הרמה קרוב לדרומה
כתבו איזור ספציפי יותר ומה אתם מחפשים ויתכן ונוכל לעזור יותר.

תודה. הכיוון הוא מקרית שמונה עד מג'דל שאמס
25/08/2015 | 15:23
2
40
אם זה כיוון התנועה, אז כדאי לבדוק את פוקצ'ה בגן הצפון
27/08/2015 | 10:13
30
יש כמה מזרחיות נחמדות לארוחה משפחתית בכפר מסעדה (massade)
27/08/2015 | 14:00
52
המסעדה של נידל בולטת מעל האחרות 
אין בה משהו יוצא מגדר הרגיל (חומוס, צ'יפס לבאנה סלט וכו'...) אבל מה שיש טרי וטעים.
אני הייתי ממליץ לוותר על השיפודים שם שהם סתמיים לחלוטין ולהסתפק במנות הצמחוניות הטובות יותר.
איפה ברמת הגולן? צפון? דרום?
26/08/2015 | 22:14
69
אני יודעת שבקצרין יש את מיטשוס

בנוסף, אבא שלי לאחרונה ביקר בגשור במקום שנקרא "פס", שמוכרים בירות ובשרים מעושנים, הוא אמר שהבשרים טובים והאווירה מצויינת. לא הייתי בעצמי כדי להגיד.
אני תמיד שולח
27/08/2015 | 20:30
72
את מי ששואל אותי על האזור למושבוצ ברמות.
מהפעם הראשונה שהיינו שם חזרנו כל פעם שאנחנו באזור.
יש להם מגוון גדול של מנות ואם רלוונטי גם מנות ילדים טובות, ושירות ביתי וכיפי.
מחפש המלצות לפריז בסוכות
24/08/2015 | 23:44
25
148
לא מעט אנשים כתבו על פריז כמובן, והיא מלאה במסעדות משובחות. אבל חשבתי לבקש המלצות למשהו קצת יותר ספציפי.
אני מחפש מסעדות שמציעות מנות מהמטבח הצרפתי הקלאסי שמשתמשות בבשרים או דגים יותר "הרפתקניים" מהרגיל - למשל רגלי צפרדע, ארנבת, צלופח, דברים כאלו.
רעיונות? מנות שאהבתם?
שני מקומות שהמלצתי עליהם בעבר
25/08/2015 | 07:25
206
אלה מקומות שאנחנו חורים אליהם שוב ושוב ה "ביסטרוטר"  מטבח צרפתי חדשני
ו"סקרה פלור" כאן תמצא את המטבח הצרפתי הקלאסי מרק בצל רגלי צפרדעים וכד' 
לא יודעת אם נאכל מנות כאלה
25/08/2015 | 17:32
23
219
אבל טסים לפריז בשבוע הבא, ומקווה להעלות דיווחים תוך כדי הטיול.

ההזמנה לארוחת צהריים ב- Chez L'amie Jean כבר אושרה לנו, אחרי שבצעתי הזמנה באינטרנט.

מחר אזמין מקומות ל- Bistro Paul Bert ברובע ה- 11 (לא מצאתי תפריט ברשת), ול- Breizh Cafe.
עוד על הכוונת: Le Comptuar De Relais ברובע ה-6, Gyoza Bar ברובע ה- 2, Le Relais de Venise ברובע ה- 17 (לפי הוראות מדוקדקות של סבתא רותרות), ושתי מסעדות נוספות עליהן נחליט בהמשך.
הערות
25/08/2015 | 17:47
2
139
פול ברט מסעדת תיירים טיפוסית בפעם הראשונה מאד הינו בביקור השני התאכזבנו
אצל החבר ז'אן (אוכל באסקי) האוירה צפופה וכייפית גם שם חוויה עליות וירידות אני מאד אוהב את קינוח אורז בחלב שלהם
ב"לה קומפטואר" בצהריים צריך לעמוד בתור כדאי להגיע ב11:45 (פותחים ב12:00) או ב13:15 לקראת המשמרת השניהג
על פול ברט קיבלתי המלצה חמה
25/08/2015 | 18:24
1
122
מבן דוד שמבין באוכל ומסעדות, ומבנו השף. סומכת עליהם.

יודעת שבלה קומפטואר צריך לעמוד בתור. מתכננים להגיע ב- 13:15 ולקוות לטוב. אם לא, יש מספיק מקומות בסביבה. לא נרעב לבאגט :)
תוספת
25/08/2015 | 21:33
104
לא אמרתי על. פול ברט דבר שלילי רק שיש מנות מוצלחות יותר ויש פחות
ושהוא פונה בעיקר לתיירים בתקופה האחרונה אנחנו מחפשים דווקא את אלו שאוכלים בהם מקומיים
אם תאכלו צהריים בלה קומפטואר את קינוח אני מציע תאכלו ממטעמי "פייר הרמה" שנמצא במרחק הליכה קצר משם

במקום Paul Bert
25/08/2015 | 19:33
11
163
הייתי מציע את Le 6 - אותה בעלות, אותו רחוב, אבל האוכל טוב יותר והמקום תיירותי פחות.

תודה, אבל נישאר עם הביסטרו
25/08/2015 | 21:30
10
131
אני יודעת שיש ביקורות טובות על Le 6, אבל סומכת על ההמלצות של בן דודי ושל שני שפים ששיבחו אותה בינתיים.
אני מבין שבן הדוד שיבח
26/08/2015 | 03:41
9
151
והשפים אמרו ששמח, אבל זה לא ישנה את המלצתי שמבוססת על ארוחות כמעט בכל מסעדות הרובע ה 11 בשנה האחרונה (ועל 5 ארוחות בביסטרו פ.ב. מאז שנת 2000 ועוד 2 במסעדת פירות הים שלהם ועוד 2 ב LE 6) וגם לא את זה העובדה שתשבו קרוב לוודאי בחדר לתיירים בלבד ואפילו לא את זה שבקטגוריה שפ.ב. משתייך אליה (ביסטרו שהעיקריות המככבות שלו הן חתיכות בשר גדולות) הוא נשאר הרחק מאחור כשבצרפת למדו לגדל, לקנות וליישן בקר כהלכתו.

אקח את זה בחשבון ואולי נשנה את ההזמנה
26/08/2015 | 05:56
4
41
אל תשני, תוסיפי...גם וגם.
27/08/2015 | 04:14
3
30
התקציב, סר"ר, התקציב
27/08/2015 | 06:21
2
24
יספיק. כמו פך השמן....
27/08/2015 | 08:42
1
23
27/08/2015 | 08:45
7
איפה ב-11 אתה ממליץ?
27/08/2015 | 15:52
3
65
הדירה שלנו נמצאת ברובע הזה. מעניין אותי לשמוע מה אהבת...
וגם לנו יש עכשיו את ההתלבטות לגבי ביסטרו פ"ב. בפעם הקודת בעיר היינו אמורים לאכול ב-6, אבל אחד הטבחים התאבד (סיפור אמיתי) והמסעדה לא נפתחה באותו היום... עכשיו מתלבט האם ולאן...
מתי אתם נוסעים?
27/08/2015 | 17:36
2
43
אולי תחכו לדיווח שלי.
נוסעים עוד שבועיים בדיוק
27/08/2015 | 17:55
1
56
קודם כל 3 ימים בפזנאס, אח"כ 6 ימים בדורדון (לא רחוק מפריגו) ואח"כ 6 ימים בפריז.
אם למישהו יש המלצות לדורדון, אגב...
אני חוזרת ב- 11/9 בבוקר
27/08/2015 | 18:01
58
אשתדל לדווח בחי מפול ברט, ואם אלך גם ל- 6, מבטיחה לספר איך היה.
תפריט על גבי הלוחות (: כאן
27/08/2015 | 11:10
5
130
דוד, ככה אתה מכיר אותי?
27/08/2015 | 11:11
3
106
כבר חרשתי את כל התמונות האפשריות של התפריט של פול ברט.
לתכנן נסיעת גורמה לפריז לזמן קצוב זה כמו
27/08/2015 | 13:12
2
97
להגיע לדיסניוורלד לשעה. משימה ממש ממש קשה.
מקווה שתאהבי את שתבחרי.
אני עסוק עכשיו בתכנון דומה לגבי ברצלונה.
Cinc Sentits מאד מומלצת!
27/08/2015 | 15:06
1
22
גם הייתי שם והיתה חווייה מיוחדת.
27/08/2015 | 19:41
13
ושיהיה לנו בהצלחה עם להבין מה כתוב
27/08/2015 | 14:20
23
הזמנתם שולחן טלפונית? באנגלית?
27/08/2015 | 14:30
1
81
יש את הסטריאוטיפ הזה על פריז שהם מסרבים לדבר אנגלית, אז חשבתי לשאול...
התקשרתי לשלוש מסעדות
27/08/2015 | 17:45
98
אמרתי יפה בונז'ור. אמרתי בנימוס שאני תיירת ושאלתי אם במקרה מדברים אנגלית, ושלוש פעמים ענו מהצד שכן ודיברו איתי באנגלית.

אם אתה בכלל לא מדבר צרפתית, כדאי להכין בגוגל טרנסלייט משפטי מפתח בנושא הזמנת מקום. וכמובן את משפט החובה:
Je suis desole, je suis un touriste et je ne parle pas francais, peut-etre par azar vous parlez anglais?
סליחה, אני תייר ואיני מדבר צרפתית, אולי במקרה אתם מדברים אנגלית?
ניו יורק - ניו יורק
25/08/2015 | 00:53
24
323
וגם ניו אינגלנד אוטוטו ואנחנו  מתרגשים -
הבנתי שיש מקומות שעדיף להזמין מקומות כבר מעכשיו
אז הייתי ממש שמחה להמלצה על מקומות אוכל מכל הסוגים
ממושלנות, מהממוצעות במחיר אבל שוות באיכות וגם עממיות מיוחדות
מלבד המלצה על "פטר לוגר" שחוזרת בכל מקום לא קיבלתי מידע נוסף.

ועוד דבר: אנחנו מסתובבים גם בניו אינגלנד, אז נשמח להמלצות גם שם - בעיקר  האופנוען שאיתי הוזה כבר שנים על לובסטר במיין

כוד דבר קטן - אני יודעת, חיפוש הפורום וזה, ואני מציצה גם שם - אבל  אשמח להצעות"טריות" יותר
רב תודות
לא בחיפוש, אלא בקישורים
25/08/2015 | 06:45
164
יש בקישורים מדור של דיווחים מחו"ל שמחולק לארצות. בדקי גם שם.
סבורני שלא דיווחתי על הבקור האחרון שלי במאי
25/08/2015 | 11:27
2
238
הומלץ לי כאן על ארוחת צהרים ב BOULEY - 5 מנות ב 55 דולר- נ פ ל א  !! מסעדה מעוצבת להפליא, אוכל טעים מיוחד ועגלת לחמים שלא מהעולם הזה. שרות נהדר ולבסוף קבלתי עוגת לימון בשקית הביתה. לדעתי הכי תמורה לכסף והכי MUST

כמו כן הומלץ ואכלנו במסעדת בשרים בסגנון ברזילאי בשם FOGO DE CHAU
היה מוצלח מאד ואהבתי שקבלתי נתחים קטנים חמים בכל פעם ולא סטייק שמתקרר עד שאתה מגיע למחצית . מומלץ להגיע מוקדם ולאכול בנחת עד אינסוף בלי להתפתות לבופה הסלטים

אישית, התאכזבתי מפיטר לוגר- לא שווה את הנסיעה ואת המחיר של 50 דולר לסטייק לא כולל תוספת..
אני אחפש חתולית - ותודה רבה גסטרו
25/08/2015 | 11:32
131
נשמע מצויין אני רושמת לי )
ו..המסעדה בסגנון ברזילאי נמצאת מול המומה- כך שאפשר לשלב
25/08/2015 | 11:32
172
, הכניסה למומה בימי שיש אחרי 15 או 16 היא בחינם , התור מתקדם מהר כך שאפשר לשרוף את הקלוריות בצורה תרבותית
כמה המלצות
25/08/2015 | 14:58
1
198
חוויה מיוחדת היא "מומפוקו קו" הבעיה היא בהזמנת המקום רק דרך אתר האינטרנט שלהם. ותו ך דקות המקומות נתפסים אגב 2 כוכבי מישליין
גם "סוטו" מאד מומלצת
בולי כאמור נהדרת עיסקית בצהריים שווה 
אי אמ פי מסעדה נהדרת אך יקרה מאד
ברנרדין מצויינת (דגים) ויש עיסקית טובה אבל צריך ג'קט
לגבי פרובידנס בוסטון קייפ קוד המלצות כשאחזור מחו"ל בשבוע הבא
גם בבולי צריך ז'קט ,הם משאילים במידת הצרך
25/08/2015 | 15:58
58
מצטרף להמלצה על בולי +
25/08/2015 | 16:41
11
192
בולי מצויינת, ובצהריים גם קרדיגן תופס, כמובן שעדיף וצריך להזמין מקום כמה שיותר מוקדם - באינטרנט, באתר ידידותי. אם לא הייתה לנו טיסה חזרה כנראה שעד עכשיו הייתי מנשנש את לחם הזעפרן מעגלת הלחמים שלהם. בהחלט ארוחה מופלאה. 

מן הסתם, אבל לא כתבו כאן אז אנצל - צ'לסי מרקט ובעיקר חנות הדגים שקרוב לקצה השוק. זה גם פיתרון טוב ולא יקר לנסות מיין לובסטר. 
חבל לאכול לובסטר בנ"י
25/08/2015 | 17:50
178
אם עולים צפונה לניו אינגלנד
צ'לסי מרקט
25/08/2015 | 17:53
9
169
אחד היעדים הראשונים שסמנתי לי בניו יורק

אבל אני משערת שאת הלובסטרים נשאיר למיין עצמה
אם את גם בעניני בשול- בצ'לסי מרקט יש חנות גדולה לכלי בית
25/08/2015 | 19:40
6
153
סכינים וכו', מוכרים שם תרוודים ומריות  שיש להם רגלית קטנה כך שניתן להעמיד על השיש בחצי מהמחיר בסוהו כאן - תוצרת JOSEPH , קניתי שם מרית (לקקן ) מעולה ולא מלכלכת את השיש בין לבין .
החנות בצד שמאל- כשנכנסים משד 8  , לידה יש מרכול קטן שמוכר הכל . קנינו שם פירות חתוכים וישבנו לנפוש.
אנחנו לא נבשל בניו יורק
25/08/2015 | 23:19
4
145
לקחנו מלון, לא דירה -
אבל אני מתה על שווקים ולא פחות  על כלי מטבח שווים
אבדוק נשמע יעיל.
לא חשבתי שתאפי שם
27/08/2015 | 12:13
3
21
אפייה, לא שם לא כאן ובשום מקום
27/08/2015 | 13:34
2
58
בשביל זה "אפיתי" את יורש הקצר
עוגה בחושה אני לא יודעת להכין חחחחח
אם תרצי סדנה- בשמחה, אני אלופת העוגה המעולה בקערה אחת
27/08/2015 | 19:41
1
14
תודה רבה
29/08/2015 | 11:56
1
אני התחכמתי והעברתי את אחריות על אפייה מחמותי המאמא-ליגה ליורש הקצר
כך שעדין, כשצריך, יש בבית עוגות אליפות בנתיב עוקף אני
צ׳לסי מרקט
29/08/2015 | 03:03
7
אכן חויה לכל פודי אמיתי.

הייתי עובר לגור שם .
יש בשוק חנות נפלאה בשם elenis
26/08/2015 | 18:47
1
108
חנות צבעונית  ויפהפיה של עוגיות וקאפקייקס. כדאי מאוד לבקר שם

אין צ'אנס שאני מפספסת
27/08/2015 | 00:42
18
איזה כייף - תודה לכולכם
25/08/2015 | 17:54
115
עוד יותר מתרגש לי עכשיו חחחחח
שני סנט
25/08/2015 | 18:22
177
בוליי היא בהחלט טובה, אבל לא נדהמתי מרוב המנות..
לוגר היא בסדר פלוס. הקצפת היא הדבר הכי טוב בתפריט. KEENS עדיף.

שתי מסעדות מומלצות ביותר ומה להזמין:
GOTHAM BAR AND GRILL: בלאק קוד ועוגת שוקולד..
MOMOFUKU SSAM: לחמניות מאודות, נקניק חריף ועוגיות אורז, עוגת פופקורן וקרמל מלוח..

למי שאוהב אויסטרים, OYSTER BAR GRAND CENTRAL: צ'אודר ומגוון אויסטרים מהחוף המערבי והמזרחי. 
המלצת חובה שלי - סיורי תרבות ואוכל
26/08/2015 | 08:01
1
223
עשיתי את כולם, תמיד מי שהיה איתי נהנה בטירוף, כל אחד ששלחתי לשם חזר מעריץ שלהם גם כן. האוכל טעים ומעניין, אבל הערך המוסף האמיתי זה היכרות מעמיקה יותר עם שכונה/אזור. כל המדריכים שהיו לי היו מקסימים.
כמובן, לא להגיע עם ציפיות גבוהות מדי, זה מתכון לאכזבה ;)
26/08/2015 | 12:33
117
נראה אולי אחד. אנחנו פחות אנשים של הדרכות
המלצות מהשבוע האחרון
29/08/2015 | 03:00
1
19
3 כוכבי מישלן:
Per Se- מנות מעוצבות המדגימות טכניקה, איכות חומרים, יצירתיות וטעמים נפלאים
Le Bernardin - הנ״ל כשרוב הארוחה מן הים, להוציא חתיכת סטייק מבשר קובה.
שתיהן יקרות מאוד, דורשות קוד לבוש רשמי (אם כי ללא עניבה) וכדאי להזמין שם מקום כחודש מראש, למרות שלפעמים יש ביטולים ואז כדאי לקפוץ עליהם מהר.

כוכב מישלן אחד:
Tulsi
סוף סוף מסעדה הודית ראויה שבה השף אף לקח את הבישול ההודי צעד גדול קדימה.

אם תרצו, כשאחזור ארצה אעלה תמונות מהארוחות האלה.
תודה רבה
29/08/2015 | 11:59
רובינשטיין מסעדת קצבים נתניה
27/08/2015 | 09:41
1
246
אתמול 6 בערב. מסעדה ריקה. עד שניגשו אלינו עברה רבע שעה אך מכשניגשו הכל היה בסדר והשירות היה מעולה. הוזמנו למנה ראשונה מרק חצילים (מרק היום)  ומנת צלעות. לאחר 5 דקות התברר שאין מרק חצילים והוזמנו 2 מנות צלעות. לעיקריות הוזמנו פסטת הציידים - מנה טעימה של פסטה ביתית משולבת ברוטב שמנת פלפל עם המון נתחי בשר מסוגים שונים. מנה עיקרית נוספת סטייק אנטריקוט ולצידו רוטב שמנה פלפל (300 גרם) היה מעולה ולווה בסלט ירקות. לקינוח הוזמן סורבה מלון + 2 אספרסו. השתייה הקלה שהוזמנה כוס אשכולית אדומה וכוס קולה. סה"כ 235 ש"ח לפני טיפ שהיו מוצדקים בהחלט. כמו תמיד נחזור לשם משום שאף פעם לא התאכזבנו.

על הדיווח
27/08/2015 | 10:36
79
הפסקנו ללכת לרובינשטיין אחרי כמה ארוחות מאכזבות הן מבחינת השירות והן מבחינת איכות הבשר.
ארבעה ימים ביסוד המעלה
26/08/2015 | 19:55
2
200
עבודה וזה.
יש סיכוי שאמצא שם משהו לאכול?
משהו צמחוני שווה?
למרות שאני אישה קלה ומוצאת מה לאכול גם במקומות מבוססי בשר.

ביסוד המעלה... לא
27/08/2015 | 07:01
1
156
למרות שראיתי שם מישהי שאופה עוגות... אבל לא בדקתי
בצומת יש מסעדה מזרחית... מהשגרתיות, יש להם כמובן הרבה סלטים צמחוניים
לא רחוק בצומת כח ,יש מסעדה מזרחית טובה בשם תנורין- להם הרבה מאד מאכלים צמחוניים (ואפילו טבעוניים) ממש טובים. קצת יותר רחוק בראש פינה גם יש כמה מסעדות.

ואם את ביסוד המעלה גשי ל"חוות התבלינים בחולתא" (מטר משם) ותצטיידי בתבלינים מופלאים

תודה רבה (:
27/08/2015 | 10:11
75
עם תבלינים אני מסודרת, אבל בהחלט מתכננת קפיצה לשלום על לחם

שרונה מרקט - הפעם ביקורת חיובית
23/08/2015 | 20:42
8
698
לפני מספר לא רב של שנים, כשאבי ואני עבדנו שנינו באיזור הקריה, חיפשנו מקום לאחה"צ של בירה ונשנוש. האפשרות היחידה הייתה קרלסברג/טובורג בדובנוב 8 כאשר הנישנוש היה אחת מהמנות הראשונות. שווה להזכר בדוגמה הזו כשמתלוננים על המתחמיות המוגזמת של שרונה או על הניתוק המסוים של השוק מהעיר - עדיין מדובר בהתפתחות ראויה לציון ובמצב טוב יותר מזה שהיה קודם לכן. 

אומנם הגענו לשוק שלא בשעת השיא (יום שלישי בשלוש) מה שכנראה הפחית מהעומס ותרם להנאה. אז בצד השלילי - מרבית החנויות קיימות במקומות אחרים (סוהו, לחמים, הקפה מהנמל, פרימו, באשר וכד'), מצד שני הריכוז שלהן במקום נגיש (הרכבת 100 מטר משם) הוא פלוס גדול. השוק מרוווח יחסית, נעים להסתובבות והמחירים סבירים בהחלט (באשר יקר גם במחנה יהודה ויקר גם כאן). 

נדגמו במקום - רבע סטאוט בדוכן הבירות הישראליות - משקף בעיני את מהות השוק, תוצרת מקומית, מחיר סביר (18) - פשוט כיף וסנדוויץ בגטון טונה חביב מדוכן הקפה. נלקחו הביתה - קישים מוצלחים מלחמים, זיתים מחמוצי סאסי, דובדבני אמרנה מבאשר ובוראטת באפלו מעולה ופסטות של דה צ'קו במבצע 2+1 מפרימו. 

לסיכום - עוד נשוב

שרונה מרקט בסה"כ יוזמה חיובית
24/08/2015 | 10:13
4
440
המיקום מעולה. בעיקר ללא תל אביבים שרוצים לקפוץ - בזכות הקרבה לרכבת.
המקום מושקע, ממוזג, מסודר למדי ונקי. יש לא מעט דוכני מזון טובים ויפים (מעדניות טובות, חנויות הגבינות, דוכן הטחינה והחלבה, המאפיות, האיטליזים, חנויות של פירות וירקות, חנות הדגים ופירות הים). יש דוכני מסעדות וברים שברובם נראים נחמדים. בהחלט עומד בסטנדרט גבוה. 
באופן אישי ניסיתי כבר את מעדניית באשר (יקר אבל טעים מאד), את הדגים ופירות הים ב-Fishop (איכות גבוהה מאד), את החלבה בדוכן של ממלכת החלבה. טעמתי גם את הגלידה בגלידריית ג'לטו (בינונית בעיניי) ואכלתי בעראיס של מיטמרקט (טעים מאד אבל לא זול).

2 בעיות שאני נתקלתי בהן:
1. המבנה עצמו שהוא ארוך יחסית ודי צר. יש 2 פסאז'ים מרכזיים ובשעות העומס זה יכול להרגיש כמו בפקק תנועה. 
2. לחלק מדוכני המסעדות אין כמעט מקומות ישיבה. צריך להזמין טייקאוויי ואז ללכת לחפש מקום ישיבה איפשהו במתחם. אם מדובר בסנדוויץ' זה לא נורא, אבל אם בא דווקא צלחת עם שניצל בבאיירן אז זה מעצבן...
אני הייתי שם ביום שישי
24/08/2015 | 11:42
3
459
וזה הרגיש כמו פקק תנועה אחד גדול.
ברחנו משם כמה שיותר מהר.
חבל שנראה שאפשר לבקר במקום רק בשעות שאין בהם עומס, וזה פחות או יותר מבטל לי אותו לגמרי.
גם לא במוצאי שבת
24/08/2015 | 12:06
2
393
הייתי וברחתי כל עוד נפשי בי

עוד כמה חודשים
26/08/2015 | 15:41
1
186
ואני בטוח שיהיה אפשר לנוע שם בחופשיות רבה גם בשבת בערב, כמו כל דבר חדש ויחד עם החופשה, בטח שעמוס שם מאוד, לא שמאחל להם אחרת, אבל טיבם של "להיטים" כאלו להפוך לדברים שפויים הרבה יותר כשהסערה הראשונית שוכחת.
אכן, לדעתי לפחות מספר חודשים כדאי להימנע מהמקום
26/08/2015 | 18:52
160
בשישישבת. העומס פשוט בלתי נסבל, בקושי אפשר לזוז. הפתרון הוא ללכת באמצע שבוע, למי שיכול
עדכון אמצע שבוע של אוגוסט + ביקורת על פושון
26/08/2015 | 10:39
2
370
למרות שמדובר בחודש אוגוסט, בין 16:00-19:00 נחמד מאוד בשרונה מרקט ולא עמוס.
מ-19:00 נהיה בלתי נסבל.

לא הספיקה לנו אווירת חו"ל במרקט ורצינו בפרט פיסה מפריז, לכן יצאנו מהמרקט ועברנו לפושון. מה אגיד - אכזבה גדולה. המגוון מאוד מצומצם ובעיקר הכל מרגיש דביק ומלוכלך.
המדים המצחיקים של הצוות (המארחות בצעיף ורוד, המלצריות בסינור ורוד, המלצרים בסינור שחור עם פס ורוד, צוות הבר בשחור עם עניבה ורודה. נשמע כמו בחירות של כלות: שמלה לבנה עם סרט בורדו ומפיות בבורדו וגם הפרחים בבורדו וההזמנה וכו' וכו'. אה, כן: בפושון גם השולחנות ורודים וגם שקיות הסוכר.) כל אלו לא הפריעו כמו ההתנהגות הישראלית - צ'פחות ודחיפות ידידותיות בין המלצרים באווירת שכונה, ומלצריות שמסתובבות באופנה העכשווית - טייץ בתפקיד מכנסיים. איכשהוא זה עובר לפחות עם סינור. לפחות אחת מהמארחות היתה לבושה בשמלה קטנה שחורה, אלגנטית, רפויה, מתנפנפת ומושלמת והחזירה לי לרגע את אווירת פריז.
באמצע שהיינו שם התקיים תדרוך מלצרים, אחראי המשמרת (כנראה) אסף את הצוות והוציא את רובו לפגישה בחוץ. דרך החלונות נראה שהוא נוזף בהם יותר מאשר מסביר ומתדרך. התכווצתי בשביל המלצרים.
השולחנות ערוכים לארוחה קלה עם סכו"ם שנח בתוך צלחת מלבנית. ביקשנו רק קינוח, המלצרית באה וערכה סכו"ם חדש על מפית חדשה, ולאחר ששמה אותו לקחה את הסכו"ם שנח על השולחן ואת הצלחת. כלי האוכל נראים באותו גודל (אולי הבדל של מילימטר בגודל, למה לא מזלג קינוחים בעצם?) כך שההחלטה הזאת לערוך מראש ולהחליף סכו"ם בעיקר מתמיהה.
ישבנו והזמנו לשולחן שני קינוחים. הם מגיעים על גבי צלחת מלבנית למרכז השולחן, כאילו לחלוקה. ומה אם לא מתחשק לנו לחלוק? ולמה שנפיל פירורים על השולחן עד שהקינוח יגיע לפה שלנו? מה עם צלחת לכל אחד? מה על צלחות אישיות שבהן נחים הקינוחים? עוד החלטה תמוהה. גם בשולחנות לידנו הקינוחים הגיעו כך.
אבל מה שהכי התמיה הוא חוסר הניקיון במקום חדש כזה, בוודאי ובוודאי בהשוואה לשרונה מרקט עצמו (פושון יושבים בחנות נפרדת שהכניסה אליה מבחוץ, יש להם גם דוכן בשוק שטרם פועל נכון לאתמול). מהמקום בו ישבנו היה ניתן לראות את עמדת הבר, עם מלא דברים שעמדו על הרצפה, כולל ג'ריקן מיץ. הבר היה מבולגן ולא נקי. ארנק התשלום שמוגש דביק ולא נעים. מלצר הסתובב בסינר מלוכלך מאוד. השירותים גם אינם מופת של ניקיון, מגבות ידיים אישיות דווקא יש שם.
הכל בפושון העיד שהמקום מכוון גבוה ונופל במקומות של החלטיות וביצוע שאינם מתאימים כלל לטייפקאסט שהוא מנסה להיות. בפרט במקום שמעוצב בסגנון מודרני עם מיעוט פריטים, חייב להיות ניקיון. במקום שבו יש עומס פריטים או עניין עיצובי, העיניים משוטטות למקומות אחרים.
הקינוחים, כמעט שכחתי - טעימים אך לא נפלנו מהתלהבות. העלים של המילפיי עברו אפיית יתר.
לא התאפקתי והערתי למארחת על הניקיון. היא מיד העבירה את ההערה לבר. נקווה שמשהו ישתפר שם.
קוראים לזה חובבנות
26/08/2015 | 10:48
285
כשנפתח המתחם האיטלקי בשרונה והגענו באותה פעם אחת ויחידה לפיקניק, גם שם עשו ילדים לילדים אחרים הצגות מעיקות של שירות ומנהיגות באמצע מקום הומה באנשים, עם האף למעלה וכאילו מדובר בדבר הכי חשוב בעולם, הלקוחות זה די משני בכל הסיפור, כתבתי על זה אז, ללא קשר אם דומה בדיוק למה שראית בפושון אלא יותר לכיוון הכללי של ניהול לא טוב.
יש חובבנות רבה לצערינו בניהול ובביצוע של מקומות כאלו, האריזה חזקה יותר מהתוכן, במקרה הזה פושון תמיד נצצו אגב, ללא קשר לתל אביב. יש גם דוגמאות מאוד מקצועיות אחרות למסעדות וחנויות בארץ, אבל כנראה שלא הרבה, או לא מספיק. 
על השקעות בקנקנים ולא במה שבתוכם
26/08/2015 | 21:33
213
התיאור שלך הוא בדיוק מה שמשגע אותי לעיתים - מצד אחד השקעה מטורפת בנראות - המדים, העיצוב, צבע השולחנות וגוון הקירות ומצד שני אפס השקעה בתוכן - בהכשרת הצוות והמלצרים. לפעמים זה נראה אפילו מתוך אמונה - משהו בסגנון "נדאג להם למדים יפים, זה מה שעוזר לתת שירות טוב". הרבה פעמים לצערי זה דווקא סימן אזהרה. 

מה שכן במרבית המקומות במרקט הרגשתי שהמוכרים דווקא מבינים מאוד במה הם עוסקים - המוכר בפרימו היה מקצוען בתחומו (לדעתי קוראים לו גיל) וכך גם האיש בביר מרקט. בלחמים זיהיתי מוכרת מבוגרת שעובדת לפחות מספר שנים בסניף שלהם בנמל. אני גם אופטימי לגבי ויסות העומסים בעתיד - מצד שני, מקום מוצלח תמיד יהיה מלא בשישי בבוקר...

גטסבי - ירושלים - מצוין!
25/08/2015 | 22:20
12
718
כבר המון זמן שלא רשמתי כאן סקירה\ביקורת... אני מניח שחלקכם קורא אותי "אצלי בבית" אך הפעם חשבתי שלרשום את הסקירה הקטנה שלי על גטסבי כאן.
אולי מפני שאם אני לא טועה, שאבנו את הצורך ללכת ולהתנסות בעצמנו מסקירה אחרת שקראנו כאן... 

אנו כבר מזה זמן רב מתכננים להגיע לירושלים אפילו ל 24 שעות, לילה במלון, סיבוב בשוק, ארוחת צהריים ובילוי לילי משולב בטיול רגלי מקסים באוויר הצלול ובמקרה שלנו גם באחד הערבים המדהימים מבחינת טמפרטורה שידענו הקיץ (20 מעלות מ 8 בערב לערך... ) אז את הטיול כולו לא אשכיב כאן ברשותכם, היריעה קצרה מלהכיל את מה שאכלתי, אך מי שמבקר אצלי בבלוג, בוודאי ימצא בקרוב תמונות וכמה מילים בעניין... 

כבר ימים ספורים לפני ההגעה לירושלים... חשבנו לאן נצא בערב, היות וידענו שנאכל לא מעט מהגעתנו בבוקר ועד אחהצ (לפחות) חשבנו שאולי אחד הברים המדוברים של העיר יצליח סוף סוף להדחף לרשימה שלנו ולא מטרה אחרת קולינרית גרידא. קצת קריאה ברשת, SMS לחברי הטוב אילן רוזינר שידוע באהבתו לשתייה טובה והפור נפל על הגטסבי החבוי ברחוב הילל. האופציה השנייה כמובן הייתה ה"גלן" שהוא בר על טהרת הוויסקי, אך בהעדר תפריט אוכל (בכל זאת רצינו לאכול משהו ולא רק לשתות) הגטסבי זכה.
הזמנו מקום ל 21:00 כמה ימים לפני כן על הבר, ואכן לשם כיוונו. קצת בירבורים סביב הרחוב כדי למצוא את דלת הקסמים ללא שום שלט או כיוון ונכנסו כמה דק' אחרי תשע. מארחת חיננית וחייכנית ישבה מאחורי שולחן בספרייה קטנה וחשוכה ואחרי בדיקה קצרה ברשימות ההזמנה שלה, פתחה את דלת הסתרים והגטסבי נגלה בפנינו.
מקום קטן, על טהרת בר עם עיצוב קלאסי של 1930, בדים כיסו את הקירות, מראות מעוטרות מסגרות מתכת, תאורה מעוממת ומוסיקה מדליקה בווליום די גבוה. 
הובלנו אל הבר המקסים והתיישבנו על זוג שרפרפים גבוהים. מסביב לבר, ישנם כמה וכמה שולחנות ל זוגות ורביעיות. שנכנסו היה יחסית ריק... אך בהמשך הערב, הגטסבי התמלא עד כמעט אפס מקום, שזה הפתיע אותנו לטובה, בעיקר שחושבים על כך שהיה יום ראשון בערב ולא אחד מימי סוף השבוע. 

תפריט קצר על קרטון חום סיפר על 6-8 מנות סה"כ במגוון מחירים נוחים לגמרי! וספרון שחור עם כרטיסים מעוצבים לכל קוקטייל הונח לפנינו גם כן. בספרון יש את הקוקטלים המומלצים ע"י צוות הגטסבי אך למעשה הם יכולים או מוכנים\אם יודעים (ואם יש בנמצא את חומרי הגלם) לבצע עבורכם כל משקה שתרצו. 
הזמנו זוג קוקטלים מהספרון לפתיחה - 
* אולד פאשן על בסיס לאפרוייג 10
* ומנהטן לחצי השני שלי.. 
את הקוקטלים רקחה ברמנית\מלצרית מלתמדת שהייתה לבושה בשמלה שחורה ומאופרת בקפידה, אך למרות המראה המהוקצע, זמן הכנת הקוקטלים ארכה די הרבה זמן. לא נותר לנו אלא להמתין ולהביט במתרחש, שמאחוריה ברמן מנוסה עוזר מסביר ומדריך אותה בכל צעד ושעל. 
{במאמר מוסגר הייתי קצת אמביוולנטי לגבי הקונספט שאני משלם מעל 100 שח לזוג הקוקטלים הללו והם מיוצרים ע"י מתלמדת שניכר שלא הכינה אותם מעולם, לפחות ב LIVE במקום...)
בסופו של דבר לאחר המתנה די ארוכה שאנו שבויים של המתלמדת והמורה, הקוקטלים הונחו לפנינו בטכס רב. 
לשמחתנו הם נעשו באהבה ובכיף וכך גם הרגישו ונטעמו. המידות מאד מאד מדויקות כך שאין פה לארג'יות מצד הבר (ד"א היה לי מאד מוזר שלא "הוזמנו" בשום שלב באותו הערב לצ'יסר או כל דבר אחר, אפילו לטעימה כזו או אחרת בשלבי התלבטות מאוחרות יותר, אך זה לא דיל ברייקר מבחינתנו כמובן, סתם הרמת גבה אגבית).

יחד עם זוג הקוקטלים הפותחים של הערב, הזמנו גם את
*צלחת פירות הים של המקום (96 שח) שהכילה קלמרי מטוגנים, שרימפסים מקולפים (עם הזנב בלבד), מולים טריים שבושלו ושני חצאי סרטן. הצלחת יצאה יחד עם כלי פיצוח ואחרים, מפיות וסכום. המנה הייתה נדיבה ביותר, בעיקר בשל המחיר הנמוך יחסית (לשאר המקומות שמגישות צלחות "דומות") ופירות הים למרות שהיו מהצד הקפוא של האוקינוס, הותקנו נהדר ובמידה - כך שנשארו פריכים וטעימים. יחד עם המנה קיבלנו קערית נירוסטה קטנה עם רוטב של חמאה ושום שטבלנו בו מידי פעם. 
הארה אחת בנוגע למנה - זו הייתה הפעם הראשונה שלי בארץ שהוגש לי סרטן שאכן היה בו בשר לאכילה ולא דרש ממני לדמיין את טעמו, מפיסות מיקרוסקופיות שבעמל רב משתדלים להפריד. אז שאפו שהצליחו להשיג גם כאלה. 

אחרי שעה שאנו נהנים מהאווירה המקסימה ומשיחה כיפית ביננו, סרנו אל חדר העישון מאחור "לנשום קצת אוויר של סיגר משובח"... בעת ההפסקה אחד הברמנים הראשיים הצטרף אל החדרון האחורי ושיחה על המשך הערב קלחה ביננו וגם הצעות ודו שיח ער בינו וביני- חובבי סינגל מאלט - שהכריע שאזמין כוסית של טאליסקר סטורם שהיה מרומם נפש ומדהים!
החצי השני שלי הזמינה מנהטן נוסף (כדי לא לערבב אמרה ) וגם צלחת של
* קרפצ'יו עם קוביות תפוח סמית' ולחם קלוי - שלא נשתה על בטן ריקה. 
גם המנה הזו הותקנה באופן מצויין, פרוסות הפילה היו בעובי הנכון ונחלטו בלימון ובשמן זית בעדינות מעולה. קוביות התפוח הירוק הביאו חמיצות וקראנצ'יות למנה וחשבנו שזו תוספת מרעננת ועדיפה על תועפות "הפרמזן" הבנאלי שבדרך כלל מפוזר על מנות דומות ברחבי הארץ. 

באישון לייל בשנת 1934, יצאנו מהבר וחזרנו אל שנת 2015 מייד שנסגרה מאחורינו דלת הסתרים בספרייה קטנה, מאחורי דלת הברזל השחורה ברחוב הילל 18 בירושלים. מאושרים, שמחים וטובי לב יצאנו שוב לטיול רגלי קצר באוויר הפריך של ירושלים ומונית הובילה אותנו לבסוף אל חדר המלון המפנק. 

גטסבי - אולי אחת היציאות הטובות שבילינו בהן בשנה האחרונה, אני ממליץ בפה מלא וביד על הלב. אנחנו ללא ספק נחזור לשם. 

ברוך שובך האם תוכל לפרט גם על שאר הבקור
25/08/2015 | 22:52
2
175
ובאיזה מלון שהיתם

עשית לי חשק לירושלים ...

תודה לך :)
26/08/2015 | 10:50
1
123
לנו בדן ירושלים (לשעבר הייאט), אמנם היה קצת עמוס אבל אנחנו לא ממש השתמשנו בפסיליטיס, אז זה פחות שינה לנו. החדר היה מקסים מרווח נקי וממוזג. המחיר סביר בהחלט לזוג.. והחניה בחינם.
מהבוקר טיילנו ברגל סביב השוק ודרכו, טעמנו מגוון מטעמים, שתינו קפה קר עם פאי דובדבן ומרציפן, חלווה, טחינה ועוד. לאחר מכן הלכנו על קו הרכבת הקלה עד שער יפו... אכלנו בדרך גם בחומוס פינתי (שהיה זכור לי הרבה יותר מעניין וטוב מילדותי)... קצת שופינג בקטנה... והפתעות מפה ומשם... לאחר שהתעייפנו מעט חזרנו חזרה לכיוון השוק, ישבנו לצהריים בפורטונה ממש בצמוד לרחמו במעלה הרחוב ממורדוך. אכלנו מגוון סלטים טעימים, נתח קצבים, חזה אווז, שקדי עגל וקבב. ערק בזוקה ומים קרים! בערב גם ישבנו בממילא לקפה ופאי פקאן באוויר הצונן. כמובן שבין לבין היו דברים נוספים :)... ירושלים היא עיר אהבתי בארץ. אני מרגיש בה בבית (עיר הולדתי) ותמיד כיף לי בכל רגע ופינה.
תודה רבה המלון רחוק מהמרכז, אחי היה והמליץ על מלון שני
26/08/2015 | 21:53
25
לאן נעלם אילן רוזינר?
25/08/2015 | 23:24
2
211
הוא חסר לי בפורום
חי וקיים בסביבות אחרות
26/08/2015 | 10:32
201
גם לי הוא חסר.
אריה, מיתר - תודה על ה"חסרון"
26/08/2015 | 16:28
161
גם לי חסר הפורום ורבים מהחברים הטובים כאן. אני חי וקיים ואוכל ושותה, אבל כבר תקופה ארוכה נלחם בחוסר זמן קיצוני - בגללו אני גם יוצא פחות  ובטח ובטח לא יכול להרשות לעצמי לכתוב, גם כשבא לי. בנוסף - יש פחות ופחות מקומות שבאמת בא לי לכתוב עליהם. אין בעיה לקטול, א לה מנייר דה שגיא כהן, כל מיני מקומות פרטנציוזיים ויקרים, אבל חבל לי על הקארמה שלי (קארמה היא כמו אמא, יש רק אחת, מקסימום - שתיים). נתפלל לימים טובים יותר .    
תוכל בבקשה לצרף קישור לבלוג שלך או לציין את שמו?
26/08/2015 | 01:02
65
על הדיווח
26/08/2015 | 05:59
130
בהחלט מקום שנבקר בו בסופ"ש הירושלמי הקבוע שלנו.
היינו שם אתמול
26/08/2015 | 10:15
1
207
הקוקטיילים נהדרים אבל אחרי שדגמנו בערך חצי תפריט במצטבר, חייבת לומר שהם חייבים לעבוד על האוכל.  למשל אתמול-
פירות הים היו גרועים (מולים במרקם פירורי, קלמרי עם טעם לוואי) ועם רוטב חסר טעם לחלוטי
פילה הבקר היה עשוי מדי ולכן יבש
הקרפצ'יו הוטבע בשמן זית ולימון ולכן טמו של הבשר ממש נעלם...

בקיצור-שווה לבוא בשביל הקוקטיילים אבל לאכול לפני

נראה שחווינו חוויה שונה
26/08/2015 | 10:41
173
בהקשר הקולינרי.
אני רק יכול להצטער ולהסיק מכך שהם לא יציבים בעיניין. למרות שמהסקירה ששאבנו את ההמלצה לגשת לשם זכור לי שהם גם נהנו מהאוכל. בכל מקרה התפריט שם פשוט ולא מתיימר-בתקווה שהם יהדקו את היכולות כדי שמה שכן יש שם לאכול יצא תמיד נהדר לכולם ובכל זמן.
גם לי היתה חויה נפלאה בגטסבי
26/08/2015 | 14:23
1
170
וגם לי הגיבו עם חויה פחותה. כנראה שאכן יש שם בעיה בגסטרונומיה, שלמזלי נמנעה ממני. אני יצאתי משם עם טעם של עוד, ויתכן ששבוע הבא אגיע לביקור נוסף, בתקווה לא ליפול. וד.א. אני מתה על טאליסקר סטורם , ויצאה לא מזמן גרסה משודרגת (ויוקרתית מין הסתם) שעוד לא יצא לי לטעום.
אם הכוונה ל SKY
26/08/2015 | 14:32
157
אכן בקבוק משובח, לא בטוח בקונספט השדרוג שניהם מדהימים. 
מקווה שתצלח את הביקור הבא בדיוק כמו הקודם. גם אנחנו יצאנו עם הרגשה של עוד.
טוטו- אלגנטיות קפואה ומוקפדת
26/08/2015 | 11:21
4
364
הביקורת המלאה מפורסמת גם אצלי בבלוג

בתל אביב יש לא מעט מסעדות חדשות, אופנתיות, שמחליפות טרנדים בכל יומיים ומנסות לחזר אחרי קהל, מחליפות תפריטים, משנות עיצוב, קונספט חדש... ויש את המקומות שלא משתנים ושומרים על ה-DNA  שלהם, אבל לי זכור ק מקרה בודד של מסעדה שעברה שינוי מטלטל ומהותי, חזרה למקורות ושמרה על יציבות מדהימה ומקפיאה.
יום תל אביבי רותח מחום באמצע גל החום שלא אפשר לצאת מהבית ללא מזגן צמוד ואנחנו צועדים בצהרים לתוך טוטו, מזגן מקפיא מקבל אותנו ומכניס אותנו לממלכה האלגנטית והמוקפדת שבאופן מדהים מלא בכל פעם מחדש, תפריטים מנוחים במהרה וכוס מים קרים מוגשת במהירות לשולחן עם פלח מלפפון מרענן, אין ספק שהשירות במקום הזה הוא מקצועי.
חילופי שפים, מאבק בתקשורת, חזרה של שף והכל נראה כאילו שום דבר לא השתנה, קהל אמיד מאוד, תפרטי כמעט ללא שינויים שנראה קצת מופשט מדי למסעדת שף ותפריט עסקית בעלות של 125 ₪ לאדם.
קודם כל מקבלים לשולחן לחם מעולה עם קרום עבה ופריך, צלוחית של שמן זית ועגבנייה מרוסקת, מבחר של זיתים משובחים ומרירים וצלוחית קטנה של שעועית בואבס שבושלה בציר לימוני נעים, הלחם מדהים ואי אפשר להפסיק לנגב את הצלוחיות על השולחן, פתיחה מכובדת בעליל.
המתנה לא ארוכה מדי והמלצרים מיד מביאים את הראשונות שלנו, בצד אחד נוחת על השולחן מנת החציל האגדית, חציל צלוי באש גלויה בדיוק כמו שזוכרים מתפייט התפריט, חציל לא גדול בצלחת גדולה עמוסת מרכיבים, החציל מתקתק, קלוי בדיוק עם ריח נהדר של גחלים ועשן, נח על מצע עבה של טחינה משובחת, בצד ערימות של גבינה מלוחה, לאבנה, עגבניות מרוסקות, טפנד, צנוניות ופלפל חריף. המזלג מסדר לו בכל פעם ביס אחר והרמוניה של טעמים ממלאת את הפה, מנה קלאסית בהחלט ומאוד טעימה.
בצד שלי מגיע סלט קר של גופי קלמרי סגולים עם גרגרי חומוס, הקלמרי עשויים במדויק ומלאי טעם, הם מעורבבים עם גרגרי חומוס רכים, עגבניות ובצלים קלויים וטחינה, סלט קליל ומאוד קיצי אבל לא מנה שנושאת בשורה.
נחים אחרי הרבה מאוד אוכל, ממשיכים לנגב את שאריות הטחינה עם הלחם המצטיין, לוגמים כוסית של יין לבן חביב במחיר עיסקי הגיוני של 29 ₪ ומנסים להבין מי הקהל שיושב במקום בצהריי היום, אין כמו קצת אנתרופולוגיה לצהרים...
העיקריות מגיעות אף הם במהירות נכונה, בצד שלה מגיע צלחת עם טורטליני גבינות רכות, 5 כיסונים יפיפיים שנעשו ביד מבצק בעובי מדויק, עמוסים בגבינה עדינה וטובלים באמבט של רוטב עגבניות נעים ותלולית של פרמז'ן בצד, פסטה באיכות עליונה ומנה מאוד קלאסית שאי אפשר להגיד עליה משהו רע, מצד שני היא גם שעממה למדי, לא היה במנה משחק טעמים או עניין מיוחד, פשוט מנה מקצועית .
בצד שלי הגיעה צלחת עם 2 נתחים יפים בגודלם של צלע חזיר בקרמל תבלינים תאילנדי שהיה עטוף בקשיו ובוטנים, הצלע הייתה עשויה במידה מדויקת, הרוטב מתקתק ומעניק טעמים נוספים שכיף לטבול בו את הבשר, האגוזים מעניקים מרקם חביב, המנה גדולה בהחלט והיה קשה להתמודד איתה, אבל עוד פעם הגענו לבעיה- אחרי הנתח הראשון המנה איבדה ענין, האגוזים נכחו בכמות גדולה מדי ובשלב מסוים כבר הסרתי אותם מהצלחת. לפחות הפריה שהוגש בסיר קטן בצד היה מושלם, רך ומפתה.
הגענו לשלב הקינוח, כבר מראש ידעתי מה אני רוצה בתור קינוח יום הולדת, מילפיי טוטו 2015 נכתב בתפריט, לשולחן הגיע ברוב רושם מלצר עם צלחת גדולה ועליה מגדל של בצק עלים וקרם מסקרפונה עשיר, מעל הוא שפך המון המון רוטב קרמל ואז במכה אחת חצה את כל המגדל עם סכין גדולה ובשאיר אותנו להתענג, הבצק עלים היה חמים ומעולה ועבר קירמול נוסף שסגר אותו והפך אותו עמיד בפני הקרם, המסקרפונה עשירה ולא מתוקה מדי, הקרמל מושלם ומעט מלוח, בצד גלידת וניל מעולה עשירה בגרגרי וניל, טירוף של מנה.
אז מה היה לנו? מסעדה קלאסית שלא זזה מטר, מקצועית ברמות שלא מכירים בתל אביב, שף עם יד מעולה שמוציא מנות ללא פגמים, אבל גם מסעדה מעט מנוכרת וקפואה שלא מרגשת, זה המקום להביא את הדוד מחו"ל בשביל להרשים אבל לא בשביל טירוף קולינארי, מאוד נהניתי אבל העם הארוחה הזאת הייתה בלתי נשכחת?
2 ארוחות עסקיות- 250ש"ח
2 כוסות יין- 58 ₪
מילפיי- 52 ₪
סה"כ 360 ₪ מוצדקים, אוכל טוב, אבל לא בטוח שאני אשוב פעם אחר פעם, ציון הדוקטור 8

טוב לקרוא שהאיכות חזרה לטוטו
26/08/2015 | 15:20
1
132
התיאור שלך תואם לגמרי למה שאני הרגשתי בטוטו בכל פעם שישבתי שם לעסקיות צהריים (לפני תקופת הנפילה). עסקית מוקפדת, טעימה ואיכותית, אבל לא מרגשת. הקינוחים (של סאני דרעי המוכשרת) תמיד הצטיינו וזרחו. בכל מקרה טוב לראות שהמסעדה חזרה לתפקד כמו שצריך. 
בהחלט איכות קבועה ולא משתנה
26/08/2015 | 15:53
117
יש כמה מסעדות כאלה בארץ ששומרות על רמה- קלאוליס וטוטו לדוגמא.
לי מרגיש תמיד שירון שלו יכול לעשות הרבה יותר ושבטוטו הוא די קופא על השמרים, אבל מצד שני הייתי שמח למוסד אוכל קבוע שלא משתנה שיחזיק שנים רבות.
והקונדיטוריה משובחת בהחלט, הרבה יותר פרועה ומענינת , הבעיה היחידה היא שהמילפיי פשוט טוב יותר מדי ואתה תמדי בוחר בו ולא משאיר מקום לשאר מנות הקונדיטוריה
תודה ! בעבר היתה עיסקית גם בששי מענין אם עדין יש , אבדוק
26/08/2015 | 21:55
1
29
קיימת גם בשישי שבת ב-145 ש"ח
26/08/2015 | 22:27
32
פלמה
25/08/2015 | 17:58
4
228
איך האוכל בפלמה? מה אסור לפספס שם? תודה!
פלמה זו מסעדה?
25/08/2015 | 18:25
3
45
פלמה דה מיורקה.
25/08/2015 | 23:51
2
47
אולי את צודקת
26/08/2015 | 06:13
1
40
הכוונה היא לפלמה דה מיורקה!
27/08/2015 | 20:34
13
עסקית אסייאתית
24/08/2015 | 14:30
2
200
אהלן ! רציתי לבקש המלצה לעסקית אסייאתית טובה בתל אביב בחופש הקרוב.
חשבתי על טאיזו, אבל רציתי להתייעץ אתכם לעוד אפשרויות
תודה!
בצפרה ובטומפולופומפו יש עסקיות
24/08/2015 | 15:19
76
אופציות
24/08/2015 | 16:58
222
טופולופומפו וצפרה הוזכרו. יחד עם טאיזו אלה האופציות היותר יקרות. 
תאילנדיות: בית תאילנדי, טייגר לילי, נאם, מועדון הקצינים (ג'ירף מונטיפיורי).
גם מסעדות יפניות אפשר להגדיר כאסייתיות ואז יש את יקימונו כאופציה מושקעת ואת אובן קובן כאופציה יותר פשוטה.
אופציות יותר פשוטות ועממיות - ג'ירף על סניפיה, וונג הוייטנאמית, מינה טומיי.

חיפשתי בקישורי הפורום ולא מצאתי. בודפשט
22/08/2015 | 19:07
3
164
המלצות?
אוכלים הכל מהכל.
מצאתי בקישורי הפורום בקלי קלוטו
22/08/2015 | 19:17
224
קישורים - דיווחים מחו"ל - הונגריה.
מסעדת יוקרה טובה מאוד
24/08/2015 | 11:20
172
מסעדה עם אוכל רוסי משודרג מאוד, שפע של קוויאר, מנות חידקן
ותפריט יינות מכובד. לא זול, אבל יותר זול ממסעדה באותה רמה
במערב אירופה.
סקירה שלי מ- 2012
24/08/2015 | 23:32
109
מסעדת ימטויה בהוד השרון- אכזבהההההה
24/08/2015 | 00:36
5
433
התלבטתי אם בכלל להכנס ולכתוב , אבל דווקא בגלל האכזבה חשבתי לשתף.....
ימטויה היא מסעדה יפנית בהוד השרון, אחרי שהתרגלנו ולמדנו לאהוב את האוכל בסושיה השכונתית, (לא ללגלג , כי פשוט האוכל מעולה!)  הציעו לנו חברים שאהבתנו לסושי וכדומה הגיעה לאוזנם להצטרף לימה טויה. החברים ספרו כי שמעו ביקורות טובות
וחברה טובה שהייתה במסעדה המליצה מאד. אז למה שלא נלך ?
אז כגודל הציפיות כך גודל האכזבה, המסעדה ממקומת באזור שנראה כמו אזור תעשייה, (לא הפריע לנו) מבפנים  נראה דיי מנוכר וקר, וזה כנראה מה שמשפיע על נותני השרות במקום.
חוץ מסושי על כל צורותיו לא הכרנו אף מנה, לא בשם ולא בצטרה, מלצר חביב הסביר לנו על המנות . כמנת פתיחה חלקנו אני וזוגי 8 דוגמיות של סושי , שפשוט איכזב ולא נטעם טוב, מזל שהיה רוטב טריאקי שיכולנו לטבול בו את הסושי ולהבין שזה לא זה . גם זוג החברים הזמינו שמיניית סושי שלדעתם הייתה סתמית ומיותרת.
טוב נעבור לעיקריות  אנחנו הזמנו פלטת פירות ים שכללה קלמרי , שרימפים, ועוד כמה סוגים של סרטנים שהיה צריך לפצח אותם כדי לאכול, אגב מנה זו הומלצה מאד ע"י המלצר, בדקנו עם ההזמנה, וציינו מפורשות שאין בדעתנו להתחיל לפצח ולהתעסק עם כל מיני מספריים ומפצחים למינהם . אבל המלצר הרגיע ואמר זה בסדר , זה רק בשביל להקל. בקיצור זרמנו , והמנה פשוט הייתה מאכזבת , פשוט לא נהנתי ויצאתי ממש רעבה . כשהמלצר ניגש לשאול אם אנחנו שבעי רצון , אמרתי לו שהמנה מאכזבת, הוא אפילו לא שאל מה לא בסדר , ולא ניסה להציע להחליף את המנה , כפי שמקובל בהרבה מסעדות! ואותי זה ממש עיצבן . טוב ויתרנו כבר והבנו שזה פשוט נפילה. החברים הזמינו סוג של מוקפץ ודווקא היה להם טעים. אבל מה יכול להיות רע במוקפץ??
לקינוח הזמנו אצבעות שוקולד, בגודל של גמדים , נשבעת לכם המנות כנראה כמו הגובה של היפנים . בקיצור היה מאכזבבבבבב   מאד מאד .
גם השרות לא היה מי יודע מה , לא משתדל ולא מתאמץ ומלצרית נוספת ששירתה אותנו  הייתה חמוצה וקרה .
בקיצור ביחד עלה לנו 540 ש"ח.
אם אתם רוצים לאכול יפני  , חפשו לכם מסעדה אחרת , ואני אומרת לכם למחרת הלכנו לסושיה ליד הבית  לחוויה מתקנת.
לימטויה לא נחזור לעולם ! וגם לא נמליץ !!11!
על הדיווח וחבל שהתאכזבתם
24/08/2015 | 07:01
3
301
יאמאטויה היא מסעדה יפנית שפחות שינתה את המנות כדי להתאימן לחיך הישראלי. אמנם יש בתפריט כמה מנות שאוזרחו כאן, אבל חלק ניכר מהתפריט מכיל מנות שאנחנו פחות מכירים.

מה היה סתמי בסושי שהזמנתם? איך היה היחס בין האורז לדגים?

מנה שמכילה סרטנים תמיד תצריך פיצוח והתעסקות, חבל שהמלצר לא היה קשור לדברים שלכם ואמר את ההפך.

קינוח אצבעות השוקולד היה לנו בדיוק מספיק אחרי ארוחה מלאה, והיה די מוצלח.
האמת שסקרנת אותי מאוד...
24/08/2015 | 07:52
2
332
.. ואני שוקלת ללכת לשם.

אז אני מבינה שאת היית שם והיית מרוצה? 

---
דרך אגב, נראה שיש תקלה ולא ניתן לשלוח תגובה מהירה. לחצן ה״פרסם״ לא מופיע..
אכלתי שם כמה פעמים והיה טוב
24/08/2015 | 08:59
1
288
לא אגיד לך שזה האוכל היפני הכי טוב שאכלתי בחיים שלי, ויש לשער שאם אצטרך לבחור אעדיף את אובן קובן שיותר מעניינת לטעמי. אבל זו מסעדה יפנית טובה והם משתדלים לשמר את זכרה ודרכה של השפית שלהם שהלכה לעולמה.

כן, יש בעיה עם התגובה המהירה, ודיווחנו על כך להנהלת הפורומים.
24/08/2015 | 15:59
110
וגם התגובה המהירה הסתדרה בינתיים.
השירות נקרא לא טוב אבל מבחינת האוכל
24/08/2015 | 07:25
310
נראה שהאכזבה שלכם נובעת מחוסר היכרות עם המטבח היפני.
כמו כן, כפי שהחתולית ציינה, סרטנים תמיד צריך לפצח.
בפעם הבאה לפני שאתם הולכים למסעדה לא מוכרת מומלץ לבדוק את התפריט באינטרנט ולחפש ביקורות, במיוחד ביקורות עם תמונות של המנות.
גלידה יונק חיפה -מסעדה רומנית
21/08/2015 | 11:43
1
402
מנה ראשונה - כבד קצוץ שמוגש עם לחם לבן ובצל ליד - טעים מאוד, 2 מנות מרק  צ'ורבה - מעולה, 2 מנות סטייק לבן - מעולה, ציפס, חמוצים, בקבוק אשכוליות ובקבוק סודה, בווריה אחת ו 2 אספרסו. סהכ החשבון 225 לפני טיפ. מחיר סביר בהחלט לארוחה טובה , טעימה וכרגיל לא מאכזבת כבר שנים....

תודה רבה - נחמד לשמוע שהם מתאוששים
24/08/2015 | 09:15
159
הייתי לפני כמה שנים והיה לא טוב.
נחמד לקרוא שהם מתאוששים וחוזרים לעשות אוכל טוב.

חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
Make my wed - ארגון חתונות
מתחתנים?
Make my wed - ארגון חתונות
אל תתפשרו על החתונה שלכם
FOODPAGE
כל המתכונים במקום אחד
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
08:56 | 29.08.15 אור2221
11:26 | 27.08.15 דני עוזיאל
06:20 | 27.08.15 החתולית
00:34 | 27.08.15 amity001
19:55 | 26.08.15 נופשתתת
11:21 | 26.08.15 דוקטור פוד
22:20 | 25.08.15 מבולבלשלם
07:05 | 25.08.15 החתולית
00:53 | 25.08.15 קליספרה
23:44 | 24.08.15 מיכאל ג
מקרא סימנים