לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ביקורת מסעדות
פורום ביקורת מסעדות : הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? לא נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות והמחירים במסעדות בפורום ביקורת מסעדות תפוז. המשך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   
  למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 
  לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית ו- bruno01
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                   תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם
הפורום אינו פרסומי. נא לשלוח מידע לשירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                       עמוד הפורום בפייסבוק
המשך >>

|*|הפורומים מתחדשים|*|
02/08/2015 | 18:45
6
104
גולשות וגולשים יקרים,
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.
מזכירה לכם להעתיק ולשמור על החתימות שלכם
02/08/2015 | 20:29
2
73
מה שהחתולית אמרה
03/08/2015 | 17:13
45
מה אומרת הספרה בצד השמאלי של שם המשתמש?
04/08/2015 | 12:36
שנתחדש אבל למה צריך דאבל קליק על כל פונקציה?
04/08/2015 | 11:02
2
40
זה קשה לאפיין מערכת בכזה גודל, אבל....
04/08/2015 | 11:32
1
47
פונט בולד בכל דבר? היישורים על הפנים, פיניתם עוד מקום למודעות, בעיקר, סבבה עליכם, אבל מעכתם את התוכן עוד יותר, איפה הגרפיקאים שאישרו כאלו יישורים??
בבקשה העלו את ההערות החשובות שלכם בפורום משוב
04/08/2015 | 12:40
כדי שאנשי תפוז יוכלו לראות אותן.
שימו לב: תקלה גורפת בתפוז כעת
04/08/2015 | 08:05
2
143
הודעות המכילות אמוטיקונים או סימן מקף, אינן נשלחות.

זה כבר מאתמול...
04/08/2015 | 09:50
1
30
נכון. מאתמול בערב.
04/08/2015 | 10:01
20
שירשור OFF שבועי
04/08/2015 | 07:40
5
17
אניניסט = פודיס בעברית
03/08/2015 | 15:59
2
242
לא יודע עד כמה זו מילה רשמית אבל היא יכולה לתפוס 
להבא, התאפק עד שירשור האוף השבועי
04/08/2015 | 08:09
28
אהבתי את החידוש
04/08/2015 | 09:31
57
יש לזה צליל נחמד.

אתמול במאסטר שף רושפלד הראה שימוש באבקת קסנטן
04/08/2015 | 10:03
1
76
הגורמת לאמולסיה ברטבים המבוססים על שומן ונוזל. מישהו מכיר? השתמש בזה פעם?
נראה לי פתרון נפלא למניעת התפרקות רטבים.
אם כגון אלו מעניינים אותך שווה להציץ בסדנאות של Fein Cook
04/08/2015 | 11:51
20
על מרקמים.
עסקית במסה
03/08/2015 | 21:25
3
198
עברו אי אלו שנים מאז הארוחה הקודמת שלי במסה, גם כן בעסקית וכבר מזמן רציתי לחזור.
אני זוכרת מאז שמאוד לא התחברתי לעיצוב, אבל שהאוכל היה לטעמי מאוד.

הזמנו מקום לצליאקי, לי ולעגלה שבאה איתי.
הבטיחו לו בטלפון שיש לו מה לאכול. אז הבטיחו.
בפועל, במנות העיקריות היו רק מנות בשריות. שאר המנות היו עם ניוקי או פסטה או שניהם.

בסוף לקחנו לראשונות:
שקדי עגל על קרם ארטישוק ירושלמי שהיו פשוט מעולים
סלט עם אנדיב, ברי, ירוקים ורוטב בוטנים כלשהו היה טעים ומעניין

לעיקריות: 
נתח קצבים עם פירה ופיטריות: היה עשוי MR לבקשתנו והיה טעים. הפירה היה מצויין
ריזוטו שאני לא זוכרת מה היה בו והיה עשוי משולם.

לקינוח התאימו לנו את מנת הפירות יער.

השירות היה מצויין האוכל היה טעים מאוד ברובו. קצת התבאסנו מהמבחר לצליאקים.
אני לא זוכרת את השורה התחתונה כי השארתי את הכרטיס על השולחן לטיפולו המסור ויצאתי עם העולל.

אני עדיין לא מבינה מי לעזאזל החליט שלשבת על כורסא שכזו זה מתאים למסעדה... אבל ניחא. כנראה שלעולם לא אתחבר לעיצוב המאוד מוזר שם. אבל בעסקית היא מספקת תמורה טובה מאוד.
הישיבה במסה קשה
04/08/2015 | 07:43
2
126
האפשרויות הן כורסאות שמתאימות אולי להתרווחות בסלון, או כסאות גבוהים. זו אחת הסיבות בגללן מסה פחות על הראדאר שלי.

הבטיחו לצליאקי שיש לו מה לאכול, וקיימו מבחינתם. עובדה שהוא אכל. העניין הוא המבחר והנכונות לשנות מנות למען אנשים.
גמישות יחסית היתה
04/08/2015 | 08:41
1
97
מה שניתן היה להפוך ל... הציעו. אבל רוב המנות היו יותר מובנות.

הכורסא היתה אחלה להנקה...
חבל שלא לקחת אחת הביתה
04/08/2015 | 09:23
34
מישהו ביקר/ה ברומנו?
04/08/2015 | 08:14
50

קראתי ביקורות בכמה אתרים/עיתונים, אבל עליכם אני סומכת יותר :)
מישהו כבר ביקר ב"רומנו" ויכול לספק קצת רשמים?
מעבר לאוכל, אשמח לשמוע האם היתה המתנה ארוכה בכניסה (ומתי). חן חן...

שגב גארדן, מישהו ביקר?
03/08/2015 | 16:10
2
139
היי פורום נפלא
מחר אני ואחותי נהיה שם לחגוג לה יום הולדת

האם מישהו פה כבר ביקר ויכול להמליץ על מנות טובות ?
תודה
נדמה לי שהיה דיווח על המסעדה
03/08/2015 | 20:46
127
חפש באמצעות החיפוש של הפורום.
אני ממש נהניתי
04/08/2015 | 05:33
88
אכלתי לעיקרית את הפילה מוסר 
מבקשת את עזרתכם הקולינרית - סיציליה
01/08/2015 | 13:26
11
207
סוף סוף הצלחנו לארגן לנו טיול יום הולדת בחו״ל.
זה לא קל למצוא מי שישמור על 3 ילדים, ולכן צריך לחגוג ולנצל כל רגע.
אז עזרתכם נדרשת בהמלצות על מסעדות טובות/ מעניינות בסיציליה - סירקוזה.

חיפוש בהיסטוריה לא הניב מידע קונקרטי או עדכני.

תודה מראש ...
אז ככה:
01/08/2015 | 22:52
8
161
בטיולי הארוך באיטליה, הגעתי לסיציליה(12-13 יום) לקראת סוף הטיול ועם תקציב פחות. מסעדות "אדירות" לא דגמתי, אך נדמה לי שחשתי במהות הקולינרית של סיציליה.
ועל סמך זה אני בהחלט מתחבר לכותרות שאומרות שסיציליה זה מקום של אוכל רחוב. לא אומר שלא הייתי הולך לסמעדות מכוכבות, נהפוך הוא, הייתי הולך בהחלט, משום שסיציליה זה איזור חקלאי עצום ועם תוצרת מדהימה. אבל המון מהקסם הקולינרי שלה נמצא ברחוב ובשווקים.

לאיפה בסיציליה תגיעו(מלבד סירקוזה) ולכמה זמן?
רחוב ושווקים!
01/08/2015 | 23:40
6
173
בסיציליה כמו בכל איטליה אפשר להסתדר ללא  המלצות כי הסיכוי לנפילה הוא אפסי. לכן, לאן שלא תיכנסו תצאו מבסוטים.
אכן, הערך המוסף של סיציליה הוא אוכל רחוב נפלא, ותוצרת חקלאית משובחת בשווקים.
מסכים ומסתייג
02/08/2015 | 00:10
5
171
לא הייתי מכליל שהסיכוי לנפילה באיטליה הוא אפסי. נהפוך הוא, במיוחד ככל שהאיזור יותר מתוייר. נגיד רומא וטוסקנה. לתחושתי דווקא יש "מלכודות תיירים" בשפע.
בפיימונטה(אלבה וסביבתה) ובולוניה לא חוויתי נפילות. בסיציליה אכלתי במסעדות פשוטות וברובן היה בסדר עד טוב. הפנינים היו כאמור ברחוב ובשווקים.
זהו, שכמעט ואין מלכודות תיירים
02/08/2015 | 08:10
1
157
גם במקומות הכי מתוירים באיטליה, ובמסעדות שהכי נראות מלכודות תיירים, לרוב מקבלים תמורה טובה. נדיר, אבל ממש נדיר ליפול מבחינה קולינרית. ומבחינה כספית, ברוב המכריע של המסעדות יש מחירים בתפריט.
אני ממש לא מסכים...
02/08/2015 | 15:08
48
אתה עדין עם הניסוח
02/08/2015 | 14:42
2
149
באיטליה יש ה---מ---ו---ן מלכודות תיירים, נכון לביקור הראשון שלנו באיטליה שהיה ב-2006. אם המצב שופר מאז או לא נדע בקרוב, התחושה שלי היא שמה שהיה הוא גם מה שנפגוש הפעם וצריך להזהר טוב טוב.

רומא מועדת לפורענות. לא אשכח לעולם את הפיצה הדחויה שאכלתי ביום הראשון שם. גם איטלקים אומרים שהפיצה ברומא הרבה פחות טובה מאשר בדרום ובכל זאת בארץ שבה בכל משפחה יש לפחות מישהו אחד שיודע לגלגל בצק אתה מצפה למצוא משהו לפחות סביר ולא ברמה ירודה ובכל זאת עובדה שמצאנו. כנ"ל גם פסטות שחלק מהן הזכירו לי מנות ילדים של הגרועות במסעדות ארצנו. מי שאומר אין נפילות או שהתמזל מזלו או שבלוטות הטעם שלו הסתנוורו מזה שהוא באיטליה.

מקום מועד לפורענות נוסף? מגדל פיזה. מקום ששורץ מסעדות גרועות. אחת הארוחות הגרועות ביותר שלנו אי פעם אכלנו שם.

פירנצה. מסעדה שהומלצה לנו על ידי מקומיים. התחיל נחמד עד שהתברר ש-90% מהמנות שם זה כל מיני דברים שמטוגנים בשמן עמוק. היתה קשה להתאושש מזה אחר כך.

עוד נוסיף את הלחם הבזוי שבגלל שהוא כלול בקופרטו שלו, יענו אתה משלם עליו, ציפיתי שיהיה לחם סבבה ובפועל ברוב המקומות מדובר בגוש אבן לא ראוי למאכל. רק בצפון איטליה התחלנו להתקל בלחמים ראויים.

ולא שהכל היה כל כך גרוע. היו בהחלט חוויות מתקנות בטיול ההוא. אבל לא פעם אמרנו ואללה חבל שבזמנו לא הכרנו את הפורום היה יכול להציל אותנו מכמה מלכודות ידועות וזה אומר שמלכודות יש ויש. כדאי להזהר בדיוק כמו בכל מקום אחר. עם כלל האצבע שנתנו אחרים אני מאד מסכים: באיטליה עדיפה טרטוריה משפחתית מלאה במקומיים או אפילו סתם מסעדת פועלים כמו זו שנפלנו עליה סתם במקרה בדרך מהרכבת לעיר - על פני מסעדה מלוקקת שהקסם שלה מתפוגג עם הביס הראשון. וכמובן השווקים. תענוג.

אכלתי במאות (כן!) מסעדות בכל רחבי איטליה.
03/08/2015 | 23:05
1
82
היית באיטליה רק פעם אחת? אני מבין מדבריך שהיית באיטליה רק פעם אחת. ב 2006. אם אני טועה תקן אותי.
אני לעומת זאת, הייתי במצטבר מאות ימים בכל רחבי איטליה ואכלתי במאות מסעדות.
ובכן, קודם כל מלכודות תיירים, קיימות אך נדירות. בעיקר ברומא ופירנצה. גם לי זה קרה. לעומת זאת ברוב המקרים גם בצנטרום של הצנטרום של רומא, של פירנצה, גם בפיזה וגם בנאפולי אכלתי במקומות רבים שהיו טובים עד מצוינים. לא מעט פעמים עם שותפים אנינים לסעודה.

הדבר היחידי שאני מסכים אתך הוא לגבי הלחם/לחמניה המסורתית שמוגשת במסעדה. גם אני לא אוהב אותה, אבל עובדה שזה מה שמגישים ברוב איטליה. זה שלי ולך הלחם הזה לא נראה לא יכול לשנות את הרגלי הלחם/גריסיני/קופרטו של האיטלקי.
איזה גבר
04/08/2015 | 00:34
15
טיול קצר של 4 ימים
02/08/2015 | 22:39
94
ולכן נהיה בטווח של סירקוזה, קטניה ומה שסביבם.
אוכל רחוב זה די ברור.
הוא זמין גם לארוחות ערב ? בדרך כלל בערב מחפשים מסעדות..
לא המלצה ספציפית אלא יותר קריאת כיוון
02/08/2015 | 09:38
180
בביקור בצד המזרחי של סיציליה לא חוויתי חוויות קולינאריות יוצאות מגדר הרגיל.
ייתכן שלא הכנתי שיעורי בית מספיק טובים או שאולי לא התמזל מזלי.

בכל אופן, כאן סיכמתי את החוויות שלי  .

איזה כיף תהנו
02/08/2015 | 22:44
81
לא הייתי בסיציליה, אבל כן בצפון איטליה וברומא, ואכלתי נפלא בלי שום נפילות.
הטריק הוא שאם את לא בטוחה אם מסעדה מסויימת היא טובה באמת או סתם מלכודת תיירים, תעמדי איזה חמש דקות מחוץ למסעדה ותראי באיזו שפה מדברים האנשים שנכנסים ויוצאים ממנה. אנחנו סמכנו על זה במילאנו בשני מקומות שחשדנו בהם, והאוכל היה מצויין.
מחוץ לערים הגדולות אז בכלל אין מה לחשוש לדעתי.
כמו כן, טיפ כללי יותר, הביקורות בטריפאדווייזר לא הכי אמינות ויש נפילות לפעמים, אבל עם yelp תמיד היינו ממש ממש מרוצים.
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
02/08/2015 | 07:24
53
500
המשך>>
שירשור ביקורות וכתבות מכלי התקשורת
03/08/2015 | 07:06
24
37
ליאור פרי על ג'פניקה - כולל כמה אמירות "קשות" על סושי
03/08/2015 | 10:02
6
332

ג'פניקה - סושי מוצלח, משביע ושווה לכל כיס
ליאור פרי נכנע לבקשות בתו ולקח אותה לג'פניקה במרכז הכרמל בחיפה. הוא נדהם לגלות איך ילדה בת 11 שולטת בהבדלים בין מאקי לניגרי לפוטומאקי. הוא מצדו זכה לארוחה משביעה להפליא, והודה כי בעיניו לכל סוגי הסושי יש בדיוק את אותו הטעם (טעים)
ליאור פרי 
פורסם:  02.08.15, 07:03

הקיץ בשיאו, החום מחניק, הילדים משועממים, ומצאתי עצמי כקצין בידור ותרבות שלהם. אחרי שתכננתי קיץ שכללתי בו את הסחנה, עמק המעיינות, שלושה פארקי מים, גני חוגה, סופ"ש בכנרת, ספארי, לונה פארק, גן החיות התנ"כי ושלושה ימים ברודוס, עדיין נשארו לי קצת יותר מ-40 ימים להעביר עם הילדים, כשבין לבין אני גם צריך לעבוד מתישהו.

קשה לי לקלוט שילדים היום מבינים היטב את ההבדל בין מאקי לפוטומאקי. אני עצמי לא אכלתי אוכל יפני עד גיל 32. עד לפני 18 שנה לא הייתה בחיפה אף מסעדה יפנית, והמעט שהיו בגוש דן היו יקרות להחריד. לפני 18 שנה, כשהוסמכתי כעורך דין, משפחתי החליטה לחגוג זאת באופן מיוחד, אז הלכנו למסעדה היפנית הראשונה בתולדות חיפה, שנפתחה בגן האם (ונסגרה זמן קצר אחר-כך, כנראה כי באותן שנים עדיין לא היו מסמיכים עורכי דין בסיטונות כמו היום). שם פגשתי לראשונה את האוכל היפני, שהתגלה כמעניין, טעים, מרתק, מהנה ועדיין לא הבנתי למה אוכל שמורכב מ-90 אחוז אורז עולה כל-כך הרבה.

מאז זרמו הרבה נחלי סויה במטבחי מסעדותינו, והיום האוכל היפני הוא זמין מאוד, כאשר במקרים רבים כבר לא מדובר באוכל יוקרתי במסעדות מפוארות, אלא באוכל רחוב מהיר, זמין, שנעשה בדוכנים וברים, ומוצע במחירים שפויים במיוחד. רשת ג'פניקה החלה את דרכה כסושי בר קטן בתל-אביב, וצמחה תוך עשור להיות רשת מסעדות סושי ארצית, שמציעה אוכל יפני בפרט ואסיאתי בכלל, במחירים סבירים מאוד. כך גם הבנתי מיד כאשר הגעתי עם מאיה לסניף במרכז הכרמל. לקחנו שולחן הצופה אל גן האם (אותו גן האם שבו נפתחה בצידו השני בשעתו המסעדה היפנית הראשונה בעיר) ועברנו על התפריט.

יש בג'פניקה עסקיות, ובמחירים מאוד סבירים. מנה ראשונה, מנה עיקרית או קומבינציה שמשפיעה על מחיר העסקית ושתייה, במחיר ש החל מ-48 שקל. מאיה בחרה בקומבינציה צמחונית (עוד טרנד עכשווי מוזר, כשאני הייתי בן 11 מי ידע בכלל מה זו צמחונות?) בעוד אני בחרתי בקומבינציית טוקיו. העסקית שלה עלתה 48 שקל, שלי 51. למנה ראשונה הזמנו סלט וואקמה וסלט ירוק, תוך הסכמה הדדית שמחלקים את הסלטים בינינו.

הגיעה לנו גם שתייה במסגרת העסקית, אני הזמנתי סודה, מאיה תפוזים וביקשנו גם קנקן מים. נפילה ראשונה. הגיעה כוס מיץ תפוזים לא טבעי, כזה שנעשה כנראה מתרכיז, מתוק מדי ולא טעים. הצעתי למאיה לדלל את המיץ עם המים, זה עזר חלקית. קצת מוזר שמסעדה שמביאה טבחים מיפן ומשקיעה המון בחומרי גלם יקרים כמו דגים טריים מסוגים שונים, לא טורחת להביא תפוזים ומסחטה במקום לעבוד עם תרכיזים.

הסודה אגב הייתה מצוינת. מהר מאוד הגיעו הראשונות. סלט הוואקמה התגלה כסלט של אצות וואקמה עם אטריות זכוכית, מלפפונים, צנון, גזר, בצל ירוק, והכל שוחה ברוטב סויה, לימון ושומשום. שנינו מאוד אהבנו אותו, וניהלנו תחרות סביבו, אני בצ'ופסטיקס, מאיה במזלג, כאשר המתקתקות של הרוטב עושה
את הירקות והאצות לטעימים במיוחד. הסלט הירוק לעומת זאת היה סתם סלט ירוק, שגרם לנו להצטער שלא הזמנו משהו קצת יותר יפני. כלומר הוא היה בסדר, עלי חסה, רוטב שנראה כמו אלף האיים, די טעים, אבל חבל שלא הזמנו מבין המנות הראשונות היפניות משהו קצת יותר מרתק.

השירות היה מהיר מאוד, ובעוד שאנו לקראת סיום הראשונות כבר הגיעו העיקריות. הקומבינציה הצמחונית כללה שמונה יחידות ריינבו ווג'י רול, שש יחידות מאקי בטטה בטמפורה ושתי יחידות ניגרי אבוקדו וטמאגו. קומבינציית טוקיו כללה שש יחידות מאקי בטטה בטמפורה, ארבע יחידות פוטומאקי טונה, אספרגוס ואבוקדו ושש יחידות אינסייד אאוט עם סלמון סקין, מלפפון ועירית.

בזמן שאני עושה הכנות לזלילה הגדולה, שופך רוטב סויה לקערית, מוסיף לו וואסבי חריף, ומשחיז את הצ'ופסטיקס, מאיה נתנה לי הסבר קצר מה זה מאקי ומה ההבדל בינו לבין פוטומאקי. אז מתברר שמאקי זה רול סושי דק עטוף באצת נורי, מחולק לשש יחידות, פוטומאקי לעומת זאת זה אותו דבר רק שרוול סושי עבה שמחולק לשמונה יחידות. ניגרי זה אצבע אורז עטופה דג או ירק, ואינסייד אאוט זה רול סושי מגולגל, כאשר האצה בפנים והאורז בחוץ, והמהדרין גם מוסיפים ציפויי שבבי טמפורה. הריינבו ווג'י רול מהקומבינציה של מאיה זה רול עם אספרגוס, אבוקדו, עירית ופטריות שיטאקי, בציפוי בטטה וטמאגו. טמאגו, אגב, זו חביתה יפנית, שמכינים אותה עם סויה, חומץ, אורז ולפעמים גם סוכר.

אז אחרי שקיבלתי את כל ההסבר המלומד הזה, עברנו לשלב האכילה, שבה גם לי היה מה להגיד. תפיסת העולם שלי היא שבאוכל יפני זה ממש לא משנה אם אתה אוכל מאקי או פוטומאקי, אם הרול דק או עבה, ואם האצה מגולגלת מבפנים או מבחוץ. גם לא באמת משנה אם יש ברול טונה או צלופח או סלמון. אתה לוקח את היחידה, ולא משנה ממה היא עשויה ואיך היא נראית, טובל אותה בצלוחית סויה עם המון וואסבי, מכניס לפה, וממילא מה שאתה מרגיש בחלל הפה זה בעיקר את הטעם של הסויה והחריפות הקטלנית של הוואסבי. כשזה נכנס לפה זה כבר לא משנה אם האצה בבפנים או בחוץ ואם הרול היה דק או העבה. אני מכל מקום אהבתי הכל.

טבלתי כל יחידה גם ברטבים הנוספים, בספייסי החריף וגם בטריאקי המתקתק, נשנשתי קצת ג'ינג'ר, ביקשתי עוד מהוואסבי, ונהניתי. נכון, פה ושם התפרק לי רול שלא נעטף הכי טוב, אבל זה לא שינה כלום. גם מהצד של מאיה לא נשמעו תלונות.

כמו בכל ארוחת סושי, קרה הדבר הצפוי. כשאתה רואה בהתחלה את המנה, אתה חושב שזו מנה קטנה, בקושי תצליח לסתום את החורים בשיניים. באמצע המנה אתה כבר מתחיל להרגיש סימני שובע. לקראת סוף המנה אתה מתחיל לחשוב אם להתאמץ ולגמור הכל, או לעשות טייק אווי. הסושי מאוד מטעה, והוא הרבה יותר משביע ממה שהוא נראה. בגלל שיש לי עוד שלושה ילדים מורעבים ומשועממים בבית, בחרנו באופציה השנייה.

אחרי שמאיה הרימה ידיים (שזה בערך בחצי המנה שלה) ואחרי שגם אני שבעתי, לקחנו טייק אווי של 12 היחידות שנשארו לנו, כשהמלצרית גם הוסיפה לנו קפסולות עם סויה, טריאקי ורוטב ספייסי לטייק אווי. קיבלנו חשבון של 99 שקל לארוחה סבירה לאב ובתו, פלוס טייק אווי לסועד שלישי בבית. ונשארו רק עוד 30 ומשהו ימים לסוף החופש הגדול.

ג'פניקה סושי בר
מרכז הכרמל, חיפה
נו ברור שהוא אהב הכל
03/08/2015 | 10:53
3
287

סליחה על התיאור, אבל זה פשוט חירבון על המקלדת.
ברור שהוא לא יוכל להעביר שום ביקורת כי כל מה שהוא טועם זה סויה, אין לו מושג מה זה סושי, כנראה שגם החך שלו לא יודע מה זה טעם שהוא לא מלח. בקיצור, מי נתן לך רישיון ילדה?
אני לא יודעת איך להתייחס לביקורת הזאת
03/08/2015 | 11:11
2
268
ברצינות או כאל בדיחה.

דרך אגב, טבחים יפנים? הצחקתם אותי.
גם אני לא ממש ידעתי איך להתייחס לביקורת - (לא אוהב סושי)
03/08/2015 | 13:20
1
194
מצד אחד - אני מתחבר לשורה התחתונה שלו - אני לא מצליח להבין ולהתחבר לסושי - זה תמיד נראה לי הגרסה הפחות המוצלחת של עלי גפן ממולאים ואף פעם לא הבנתי מה כל כך מיוחד או מעניין בסושי. מצד שני אני יודע שאני מפספס משהו וכל הפעמים שטעמתי סושי הם היו בארץ במקומות בינוניים ונראה לי שיש עולם שלם שאני מפספס ופעם כשתהיה לי את הפניות אשמח לנסות לצלול פנימה ולגבש דעה מושכלת לא סתם התרשמות של בור.

בכל מקרה - הכתיבה שלו לרוב מביכה אותי - אני לא מבין למה הוא משמש כבר שנים במבקר האוכל היחיד בצפון כאשר ברור שהוא לא ממש מבין באוכל או מתעניין בו וגם לא עושה מאמץ לנסות וללמוד. אבל - בצורה זו או אחרת הוא משעשע אותי. ונותן לי סוג של מבט על איך אדם מן השורה שאינו פודי רואה את הדברים.
מה שבטוח
03/08/2015 | 14:11
151
זה שאתה חוסך לעצמך הרבה כסף אם אתה אוכל עלי גפן במקום סושי. 
הביקורות שלו באופן עקבי פשוט מביכות
03/08/2015 | 11:10
206
וזו לא נבדלת מהן
הוא אמור להיות מבקר מסעדות?
03/08/2015 | 17:05
100
חבל שאין לו את היושר המקצועי לא לכתוב על סוגי מזון שהוא לא מבין בהם שום דבר.
לא מכירה את ג'פניקה, ובכלל לא אוכלת סושי בארץ.ניסיתי כמה פעמים, מזמן, והתיאשתי.  אולי יש מסעדה עם סושי סביר, אבל אז היא בטח תהיה יקרה בטירוף. 
התיאור שלו בטח לא יגרום לי לנסות לאכול בג'פניקה.
שגיא כהן "הארץ" בביקורת נוקבת על הרכבת הקלה וקצת על מי ומי
03/08/2015 | 10:08
212

להערכתי יותר מ- 70% מהביקורת עסק בעבודות הרכבת הקלה בתל אביב ורק היתרה במסעדה ובמה שמוגש בה.

דוגמא מהכתבה:

"...בקיצור, "מי ומי" זו לא סטייקייה, זו מורשת. וכמו מוסדות מורשת אחרים, גם "מי ומי" שבויה קצת במיתולוגיה של עצמה. במקרה שלה זה חינני לגמרי ולא מונע מהפכים. הדרמטי שבהם – מהפך שעתיד להכות אתכם בתדהמה – עוד יתואר בהמשך.
פתחנו בחומוס, חצילים בחומץ וסלט ערבי. לצד סלט הכרוב הלבן, זו שלישייה קאנונית כאן. החומוס טרי מאוד, עשיר טעם, והתוספות – טחינה, שמן זית, המון פטרוזיליה – מדגישות את הטריות החמצמצה שלו. החצילים בחומץ, תמיד עם עיגול קטן וממזרי של פלפל חריף, מוצקים, קטנים ועזי טעם. הסלט הערבי, שנחתך עם ההזמנה, ממשיך להראות שסלט טוב הוא, בעצם, מבחנה האמיתי של כל מסעדה. הוא עשיר, קצוץ דק, מתובל בעדינות, וכמו תמיד כשלא מציקים לירקות הטובים שלנו: אי אפשר להפסיק לאכול אותו.
גם במנות העיקריות נשארנו עם הקלאסיקה: סטייק "מי ומי" וקבב. "מי ומי" הצטיינה תמיד בנתחי בשר לבן משובחים, וסטייק הבית מגיע בשלושה עוביים: לבן, מיוחד ומי ומי. השלישי הוא נתח עבה מאוד, שמכסה שני שליש צלחת, של בשר לבן, ורדרד במרכזו, עסיסי ומצוין. התיבול היחיד של הבשר הוא ניחוח הגחלים, וכשמשדכים אותו לכרוב הלבן הפריך והחמצמצץ ולטחינה הסמיכה והמרירה מתקבלת מנת בשר מופתית.
הקבב, כמו תמיד, היה מצוין אף הוא. היו שנים שבהן "מי ומי" היתה אחד המקומות היחידים בתל אביב שבהם אפשר היה לאכול קבב בלי לחשוש ממה שמוכנס לתוכו. היום בדרך כלל לא מרעילים אנשים עם בשר טחון, אבל פעם קבב היה אצלנו כינוי גורף לבוחן פתע בזואולוגיה. הקבבים, עד כמה שניתן לשפוט, כמעט לא השתנו בעשורים שחלפו. הם מוצקים, מתובלים בתקיפות, ומרקמם המחוספס מדגיש את טעמם המחוספס. זה לא קבב עדין אלא קבב שמודע לכך שהוא יצטרך לשמור על זהותו גם בתוך פיתה עם סלטים, טחינה וחריף. ואיכשהו הוא מצליח לקלוע אל השערה ולהיות נהדר גם כשלעצמו, כשטעמיו משוחררים, וגם בפיתה, כשטעמיו ממותנים על ידי השכנים.
ואז הגיעה הסנסציה. לקינוח הזמנו בוואריה. לא כי אני אוהב בוואריה, או כי יש לי מושג למה מישהו אוהב בוואריה, אלא כי צריך. מסורת, לא? והסנסציה הכתה אותי באלם. הבוואריה – הסכיתו ושמעו – היתה עגולה, לא מרובעת. השוקולד המומס והאגוזים הקצוצים לא הצליחו להסתיר את התדהמה."
ערן לאור על קיוסקו וכרכי "פניוטלה"
03/08/2015 | 10:14
136

"... קיוסקו", מקום חדש שנפתח בחלקו הצפוני של אבן גבירול, שייך בבירור לחלק השני. מדובר בבר-מסעדה-מזללה, שגולת הכותרת בה היא כריכים איטלקיים הנקראים פניוטלה. במקור האיטלקי זהו כריך שהבצק שלו עשוי משאריות בצק הפיצה, אך כאן הוא מוכן במיוחד עבור הסנדוויץ'. ב"קיוסקו" – תוצר שיתוף פעולה בין בעלי רשת "פסטה מיה" האיטלקי, בחור ישראלי ושף ירדני – מגישים כרגע ארבעה סוגים שלו, המבוססים על בשר טחון ברוטב משתנה עם ירקות טריים, ומבטיחים עוד בהמשך. מסביב וליד יש גם קוקטיילים וגזוז, ממתקים ומתוקים, ואווירה ועיצוב וגישה של "באנו לעשות שמח", כשכל לקוח מזדמן הופך מיד מבחינת הצוות לחבר הכי טוב שלהם.
"קיוסקו". אווירה ועיצוב וגישה של "באנו לעשות שמח"ערן לאור
הזמנו שלושה כריכי פניוטלה (38 שקל לאחד): "האיטלקית" (ראגו בקר ברוטב עגבניות, יין וירקות שורש; מוצרלה, פרוסות עגבנייה ובצל אדום), "הישראלית" (תערובת של אנטרקוט, שייטל ופיקאניה המבושלים ביין עם גזר וסלרי; איולי, עגבנייה ומלפפון) ו"הפלשתינאית" (בשר טלה טחון עם צנוברים, בהרט והל; חציל קלוי, טחינה, יוגורט עזים וירקות). הוספנו 5 שקלים וקיבלנו גם תפוחי אדמה קטנטנים אפויים בתנור. ...."

אבי אפשרתי על קימל בגלבוע
03/08/2015 | 10:18
125

ההרגשה שלי היתה שהוא בא לחפש אותם ודי התאכזב שהוא לא ממש מצא

"קימל בגלבוע: הקהל מצביע ברגליים
יתרונותיה של קימל בגלבוע של השף שאול בן אדרת הם מיקומה, בנוף המרשים הניבט ממנה ומנותיה הנדיבות כמותית. מבחינת איכות האוכל, הבינוניות, הממוצעות וההתאמה לכו-לם חוגגות. אולי זה סוד ההצלחה שלה

אבי אפרת ייום חמישי, 30 ביולי 2015, 07:30

קיץ. הילדים בחופש. מטיילים. קשה לחשוב על לוקיישן אסטרטגי יותר למסעדה מזה בו ממוקמת קימל בגלבוע - על רכס הצופה לנוף יפהפה בדרך שדרכה עוברים כשנוסעים לכל מיני מקומות בצפון. קימל בגלבוע היא חלק מקבוצת המסעדות של השף שאול בן אדרת, הכוללת את המסעדה-האם קימל, התרנגול הכחול ומר וגברת לי. קימל פועלת למעלה מ-20 שנה. כרונולוגית, קימל בגלבוע היתה השנייה בקבוצה להיפתח. היא שוכנת במבנה גדול, מרובה חללים, עם ויטרינות ענק המשקיפות מרכס הגלבוע אל הנוף שמנגד. ישראל היא ארץ עם מעט מסעדות שבאמת יושבות מול נוף. היתרון האסטרטגי של קימל בגלבוע בהקשר זה הינו חד משמעי. החלל עצמו משדר כפריות צרפתית-פרובנסלית שכזו, קצת כמו בקימל התל אביבית, כלומר שום דבר שמתכתב עם הבון טון העיצובי בן זמננו. אם לדייק, מדובר בעיצוב ניינטיז. בתל אביב כבר לא פותחים מסעדות שנראות כך. גם כשקימל בגלבוע נפתחה, לפני כשמונה שנים, לא עשו כן. בכל זאת, אין דרך להמעיט בהערכת האינטואיציות המסחריות של בן אדרת. המסעדות שלו מצליחות. כזו היא גם קימל בגלבוע.
הגענו בסוף השבוע, ומצאנו מסעדה מלאה למדי. הושיבו אותנו בשולחן הפונה לנוף, לצד ויטרינה. ברור שבאביב ובחורף הנוף מכאן יפה קצת יותר, אבל גם בימים אלה נוכחותו משמעותית. הגיע התפריט. לא נורא יצירתי, די מיושן, אבל מגוון מאוד, שופע אפשרויות, וללא ספק בנוי לכולם כולל כולם. בהכירנו את הבישול עתיר הרטבים, עמוס הפרי והמתיקות מבית מדרשו של בן אדרת, התאמצנו לפלס את דרכנו בבחירה כדי להימנע משכאלו. מתוק בבשר זה, איך לומר בלשון המעטה, לא בדיוק כוס התה הפרטית שלנו. האפשרויות, בעיקר בעיקריות, הצטמצמו לא מעט, אבל עדיין נותר די מבחר.

הלכנו על טרטר טונה (59 שקלים) וסטייק טרטר (69 שקלים). בטרטר הטונה היתה פירותיות רעננה אבל גם רוטב מנגו עם נטיות המתיקות המוכרות. זו לא היתה מנה רעה, אבל ברור שבמקום להדגיש ולחדד את טעמי הדג המעודנים, טעמי המעטפת הם שניהלו את המרקם בחיך. סטייק הטרטר הגיע בתצורה הקלאסית של טרטר בקר. תלולית בשר קצוץ, חלמון באמצע הצלחת ומסביב סט התוספות המוכר – צלפים, שאלוט, חרדל ועוד. בתוספות מטפלים בשיטת "ערבב בעצמך". בטרטרים מסוג זה קודם טועמים קצת מהבשר הנא נטו, בטרם עורבב עם כל השאר. טעמתי כזית, ולא התפעלתי. לא זוועה, אבל ודאי לא סוגה עילית. מה שציער יותר היה גון הבשר ומצב הצבירה שלו. הוא לא נראה כמי שנקצץ על המקום, כמתבקש, אלא כמי שהמתין קצוץ לא מעט זמן במקרר, ואז הועבר כמו שהוא לצלחת. המשמעויות לגבי איכות ורעננות הטרטר ברורות. זו היתה מנה שמינוני הבשר בה נדיבים. איש לא יוכל להלין על חוסר נדיבות. אנינות? לא כאן.

המשכנו: פילה מוסר ים (112 שקלים) ורוי בורגר (83 שקלים). במנת הדג היו שני נתחי פילה בקראסט שמן זית, שום קונפי וזיתי קלמטה, עשבים וערק. בדיוק כמו בטרטר הבקר, בקימל בגלבוע לא מתקמצנים. אלו היו שני נתחים גדולים מהסטנדרט. בקראסט בלטו טעמי העשבים והשום. קשה להגיד שהוא היה מוצלח. טעמיו היו עזים מאוד, לא כאלה שבהכרח מעשירים את טעם הדג או מוסיפים לו ממד כלשהו. יחד עם פירה החציל, שנכח מתחת לדג בהמוניו, זו היתה מנה גדולה ומאסיבית, רטרואית עד מאוד, מהסוג שהגישו כאן לפני 20 שנה ויותר, ואיך לומר, קצת המונית.
הבורגר נצלה מידיום כמתבקש, והגיע עם ערימת צ'יפס טובים. הבשר היה בינוני למדי. גם מאסת שומן לא מבוטלת, זו שבדרך כלל קצת מסווה מגבלות בשר בהמבורגרים, לא העלימה זאת לגמרי. זה לא היה משהו שאי אפשר לאכול - כיוון שהגענו מורעבים, חיסלנו די מהר אפילו - אבל בפרמטרים של איכות ובשקלול התמחור, הגבוה למדי בהקשרי בורגר, אפשר היה קצת יותר.
חלקנו סמיפרדו וניל (39 שקלים) שהגיע על עוגיית קוקוס עם רוטב פטל וקרמל. מנה גדולה, עמוסה מאוד ומתוקה מאוד מאוד. קימל בגלבוע, עיניכם הרואות, אינה מופת של אנינות, עידון או איכויות. מחפשי ניואנסים בצלחת לא ימצאו בה את מבוקשם, קל וחומר שוחרי עדכנות. מאידך, זו מסעדה שכו-לם יוכלו למצוא בה את מבוקשם. המינונים נדיבים, התמחור מקפיד לא לחרוג מהממוצע והשירות אדיב, ממוקד לקוח. האוכל לא בתפקיד ראשי, אבל הקהל מצביע ברגליים. ייתכן שגם בגלל זה היא חלק ברור מנוסחת הטעם הכל ישראלי.
קימל בגלבוע. מתחם הסקי בגלבוע. 04-689-5566. לא כשר"
קובי רובין על "האוכל של יעקב" בני ברק
03/08/2015 | 10:21
107

המונה טועם: העסקית הכי שווה באיזור בני ברק
המונה מגיע לבני ברק ומתמוגג מהאוכל של יעקב שמציע פתרון משתלם לכל סועד, וטורף אצלו קציצות וקוסקוס אוורירי בצלחת ענקית, סלטים ושתייה ב-35 שקלים בלבד

קובי רובין - וואלה

יש מדינות בעולם בהם אנשים עם כסף לא מרשים לעצמם להיראות במקומות זולים, הם רואים במקומות נחותים ופשוטים מידי לכיסם. כאן אתה יכול לחלוף על פני מזנון חביתות ולראות מכוניות מפוארות ליד טנדרים מוזנחים, כולם אוכלים את מה שטעים להם, לא מה שמספיק יקר להם. לא תמיד אני אוהב לאכול בעמידה, לפעמים אני יכול להרשות לעצמי לשבת, אותם ימים נדירים במהלך השנה בהם הקופה היומית מאפשרת לעצור את הזמן ולאכול בנחת.
אזור מכון הטסטים של בני ברק עובר עכשיו שיפוצים, מזיזים את המדרכות, כל האזור זרוע מחסומים וגדרות. הגעתי לשם עם המונית, ראיתי על פינת הרחוב המולה מסוימת מול המזנון של יעקב. מילדות לימדו אותי שאיפה שיש תור, אתה חייב להצטרף אליו. מקום חנייה באזור אין, חניתי כשאר הרעבים על המדרכה בצמוד למזנון והצטרפתי למחכים.
מדי בוקר יעקב הולך לאימא ואוסף את הסירים, הוא לוקח את הסירים לגומחה בקיר, חלקיק של מזנון על פינת רחוב מול מכון הטסטים של בני ברק, יעקב מניח את הסירים על הפלטה לשמירת החום וממשיך להכין את כל שאר הסלטים. יש במזנון הרבה מה לאכול, כולל פלאפל במחיר 12 שקלים, יעקב מנסה לתת פתרון לכל סועד באזור.

בסוף התפריט על הקיר יש את מנת הדגל של המקום, מנה בישיבה עם שתייה ב 35 ש''ח. לא ניתן לוותר על השתייה, לא ניתן להחליף את השתייה בעוד מנה בשרית. יעקב לא גמיש ובצדק, כל מנה בשרית במקום הוכנה מכל הלב, חבל להוציא אותה כתוספת על המנה הבשרית שכבר קיבלת. הוא לקח צלחת בגודל של הגה, לא צלחת שבדיוק מגבילה את כמות המנה, קוסקוס או אורז? קוסקוס כמובן, יעקב הרים את המכסה מעל הקוסקוס, אני נעמדתי על קצות האצבעות רק בשביל לקבל עוד מבט על הלבן לבן הזה, יש יופי בסיר של קוסקוס. חלקיקי הקוסקוס מרחפים להם.
זה קוסקוס בסגנון טוניסאי שפתחו לו את כל הנשמה, כל גרגר סולת נופח עד למקסימום האפשרי, לא השארתי פירור בצלחת של הזהב הלבן הזה. לידו הונחו קציצות בשר פשוטות בטעמן, על יד הקציצות שמתי סלט של חצילים בנתחים ברוטב מוחמץ, סלט לפת עם שיפקה רצועות, זה משווייאה של לפת, אבל יותר חריף ומוסיף המון, איך לא נתקלתי בסלט הגאוני הזה עד היום? האוכל היה כל כך טעים שלא המלחתי בכלל ולא ביקשתי חריף, עד כדי כך נהניתי. עצה לרעבים, תגיעו מוקדם, זה נגמר מהר מידי לקראת הצהריים.
אוכל טוב אצל יעקב המחייך. רחוב כינרת על פינת הירקון בני ברק. 050-5247188. שעות פתיחה: א'-ה' 07:00-16:30. 
לא כשר. אמא של יעקב בישלה הכל, מספיק מושגח מבחינתי.
קינוחי השוקולד הטובים בתל-אביב
03/08/2015 | 11:41
2
166
יעל רוזן בטיים אאוט, על קינוחי השוקולד הטובים ביותר לטעמה.
רשימה טעימה ללא ספק
03/08/2015 | 12:29
1
127
לא מתחשק להתייחס פרטני לכמה בחירות אולי פחות מוצלחות, בעיקר כי לא יצא לנסות את המנה האמורה.. מה שמעניין אותי, זה באחת מתגובות הפייסבוק רשום שפופינה מציינים במעמד ההזמנה, אם שואלים כנראה, שהסופלה אינו סופלה קלאסי או משהו כזה ברוח הדברים וזה קצת מוזר לי, גם כי המנה הרגישה בעבר כסופלה (למרות תחושות של אחרים זה מה שהרגשנו) ובעיקר כי למיטב זיכרוני גם אנחנו שאלנו סופלה סופלה ונעננו שכן.. אחד מוויכוחי הקינוחים המסעירים בהיסטוריה הארץ-ישראלית "
יש לי הרגשה שסוגיית הסופלה של פופינה הולכת ללוות אותנו עוד
03/08/2015 | 17:03
74
זמן לא מבוטל
גיל אקרמן על אויסטר בר
03/08/2015 | 11:50
2
135
גיל אקרמן בביקורת בטיים אאוט על אויסטר בר החדשה מבית גוצ'ה.

שורה תחתונה:
"...אויסטר בר הוא מקום מעולה לגרופים של אויסטרים ואופציה טובה לחובבי הדגים הנאים ושירת הקינוחים. כל היתר יוכלו אולי להסתפק בשאר הסניפים של גוצ'ה".
גם ביצה עלומה במאקו ביקר באויסטר בר...
03/08/2015 | 13:54
1
114
וקטל להם את הצורה...

אני לא הולכת לקרוא את הביקורת
03/08/2015 | 16:13
114
בעיקר כי מהמעט שקראתי אותו הוא נראה גם כן מבקר לא מקצועי במיוחד ולא התרשמתי מהידע שלו (או יותר נכון היעדרו)
2015 - ככל הנראה שנת בציר יוצאת דופן ליינות פורט
03/08/2015 | 12:25
3
103
רק חבל שאת התוצרת נטעם רק עוד 10-20 שנה.
תודה על ההפניה. שתי נקודות שכדאי להדגיש
03/08/2015 | 12:49
88
1. הבציר עדיין לא החל.

2. בשנים האחרונות יינות קינוח ויינות פורט אינם בשיא הפופולאריות שלהם לא כאן ולא בעולם.  
עד כמה שאני יודע יש מעט מאד ייבוא של פורט לארץ.
אם אתה חובב של יינות פורט וינטג'
03/08/2015 | 12:56
1
68
אז יש עכשיו בשוק לא מעט מוצרים מבציר 2011, שנחשב לאחד הטובים בקנה מידה של הרבה מאוד שנים.
תודה על המידע
03/08/2015 | 16:59
35
טס לפורטוגל בעוד חודשיים, בטח אטעם מהם.
פליאו וטבעוני נכנסים למסעדה... וזו לא התחלה של בדיחה
03/08/2015 | 12:41
2
203
הטרנד החדש בעולם הדיאטות הוא Pegan, דיאטה שמשלבת
את עקרונות הפליאו עם עקרונות הטבעונות (Paleo+Vegan)
הדיאטה מאפשרת אכילת בשר ושומנים איכותיים בתוספת של
פירות וירקות ודגנים חסרי גלוטן. אין מזון מעובד, אין גלוטן ואין מוצרי חלב.

בלי מזון מעובד תעשייתי מהונדס זה המפתח
03/08/2015 | 12:58
1
154
זה א לא טעים, ב לפי השמועות לא בריא, לטעמי כל מה שמעבר, שוויין, לא צריך להפוך את זה לתורות על גבול הפאנטיות. 

המפתח הוא כמותי
03/08/2015 | 15:07
118
ההרכב זה כבר בחזקת צרות של אשכנזים.
טופולופומפו - הסוללים 14 תל אביב
03/08/2015 | 12:04
5
303
אז היינו שוב ונהננו, פעם ראשונה בערב, מבחינת הישיבה נעים שם מאוד, במיוחד בשולחנות המוגבהים עם המושבים הארוכים, ממש סבבה. 
המלצר הראשון היה קצת "ייצוגי" מידי והרגיש צורך, די כרגיל במקום כזה ושאר מסעדות יוקרה, להחכים אותנו ביחודיות ונפלאות המטבח אליו המסעדה מכוונת, כשאמרנו שאנחנו מסתדרים עם המורכבות היחסית הזו, הוא ניסה לעשות
בוחן פתע מהיר ושאל אם אנחנו מכירים נניח מה זה קאטשפ מאניס, חמוד
כמו שכיוונתי בשאלה בפורום וגם ממה שזכרתי שטובים כתבו בעבר על המקום, רציתי לבחור כמה מנות יפות מהטווח הזול יותר של המנות העיקריות כדי לא לצאת בשן ועין, 370 ש"ח או 300 לקילו על נתחים גדולים מבושלים, יקר לנו מידי.
זה יכול להיות כיון מסקרן בעתיד לארבע ומעלה (בביקורים עד עכשיו לא ראיתי את המנה מוגשת, או שלא שמתי לב), אבל לשניים זה פשוט מרתיע מאוד, למרות שנאמר שיש אופציות זוגיות מתונות כנראה, אולי במיוחד לרגל טו באב.

הג'קרטה ביף שהזמנו נעם לנו מאוד, יופי של ביצוע לבקר בבישול ארוך ויופי של רוטב, המון השפעות הודיות עדינות באוכל של קונפורטי בטופולופומפו ותאי וסיני וקמבודי וויאטנמי וטיפה יפני, לטעמי זה פיוז'ן אסיאתי ברמות גבוהות מאוד. זאת בהחלט לטעמינו הייתה מנת בקר מעניינת ולא חד גונית עם שתי דיסקיות אורז כהות, טעימות ביותר גם כן.. טרונייה יחידה, כמו כמעט כל המנות שאכלנו, הכל טעים ומושקע, אבל לטעמי קצת קטן למחיר, למרות שקטן באמת זה לא.. כשטעים אני רוצה לאכול הרבה, ופה המנות די "על הנקודה" לטעמי ולא מעט מעבר, במיוחד תקף למנה זו.

העיקרית השנייה בנגלאור צ'יקן - פרגיות "אדומות" בסיגנון הודי עם ראיטה טובה ולחם צ'אפטי הודי לגילגול. אדומות אולי בעיקר בגלל השרייה ארוכה במשרה הטנדורי ההודי או שהיה שם שימוש באבקת\משחת הצ'אר סיו הסינית, בכל מקרה עוד מנה טובה מאוד שממש היה לנו כיף לאכול, גם היא לא זולה בכלל לחומרי הגלם, כ 100 ש"ח לכמות סבירה, אבל הכנה מצויינת.

העיקרית השלישית הייתה מנה שאהבנו מאוד בביקור הקודם, מין סינטה חזיר בשבעה תבלינים ורוטב צהוב על בסיס תירס וכורכום, כנראה - הפעם זו הייתה המנה שפחות אהבנו בארוחה, מעבר לזה שחתיכת הבשר הייתה פחות מרשימה הפעם "בנוכחות" ואולי בהקשר הזה גם קצת בגודל, הרוטב פשוט לא היה מוצלח כמו פעם קודמת, היה לו אפילו משהו קצת חרדלי מידי על גבול הלא נעים בעדינות, גם המרקם טיפה יותר מימי ממה שזכרנו. המנה היקרה ביותר באיזור 130, חבל שלא לקחנו את ההמבורגר כדי לגוון  

שני הקינוחים היו נהדרים, ברמה בהחלט גבוהה - עוגת בננות קטנה עם גלידת אגוזי לוז למיטב זיכרוני, כשהבננות בשיאן זו מנה לא מורכבת במיוחד אך טעימה ביותר ודי פשוטה לשיחזור בבית. 
המנה השנייה הייתה גולת הכותרת, שוקולדית מאוד, אם כי לווא דווקא ממש "מריר" כמו שהייתי רוצה, אבל יש שם שוקולד בהחלט באיכות טובה וכמות יפה של ואריאציות קטנות כמו מוס, טוויל, מיני פרלינים ומקרונים וגלידה מוקה הל טובה, בכלל הגלידות שם ברמה והקינוחים מושקעים, יפה מאוד בשביל 48 ש"ח. מה שקצת "כרגיל" הפריע, זה שמנת הבננות פשוט קטנה בכל קנה מידה, מנת השוקולד מכובדת ונאה בכמותה, מנת חלוקה כיפית לסגירת פינה מתוקה לשניים.

יחד עם לימונדה ותה קר מושקע יחסית עם פסיפלורה (34 ש"ח קצת יקר לתמורה ללא אלכוהול, הקוקטיילים שם באיזור 50 ומשהו, ממש לא זול..) הצלחנו לעמוד באיזור ה 500 ומשהו לפני, היה לנו כיף ואני בהחלט חושב שבנוסח הקבוע של המציאות של היום וכולי וכולי...... זו הייתה עבורינו ארוחה ותמורה טובה. 

אגב לגבי אדון קונפורטי או למעשה כל הסיפור וההצגה והמיצוב של טופולופומפו והמים הנושמים וכולי וכולי, אם נשים את כל "השנוי במחלוקת" בצד, יש מה לשים לדעתי, אני בהחלט חושב שהבישול שם\שלו הוא בין המעניינים והיצירתיים שאפשר למצוא בארץ וזה ב"אנדרסטייטמנט".. כן חושב שלקונפורטי יש מוח בישולי יוצא דופן בכל קנה מידה ובמיוחד בתחום הבישול האסיאתי שאני מאוד אוהב, יש מעט מידי אנשים בארץ שיכול לעלות בדעתי שהייתי שמח לרכוש ספר פרי יצירתם, אין לי שמץ של ספק שבעניין הזה הבחור נמצא ברשימה שלי שם למעלה, במיוחד עם מה שהוא עושה בטופולופומפו. מעריך גם את העובדה שמדובר כנראה באחד השפים היותר פעילים בישולית במחוזותינו ושאינו עסוק רוב הזמן בצילומי טלויזיה ומימוש פוטנציאל ה"טאלנט" שלו, כמו שרבים אחרים שמחים מאוד בבניית שמם ומותגם באמצעות פרסונה טלוויזיונית חסרת משמעות בישולית.

נקרא טעים
03/08/2015 | 12:15
4
38
טעים מאוד, יקר, לצערי תישאר מסעדה לציון אירוע בלבד
03/08/2015 | 12:17
3
167
או עסקית מזדמנת.
זו בדיוק הייתה שורת הסיכום שלי בדיווח
03/08/2015 | 12:18
2
144
יקר, טעים, מתאים לאירוע מיוחד.
מכוונים שם למשהו כזה
03/08/2015 | 12:23
1
136
או לאוכלוסייה מסויימת שיכולה להרשות לעצמה לאכול שם יותר, זכותם. מצד שני כולנו היינו שמחים אם היו יוצאים בסוג של ארוחות גם בערב, כל מקום יוקרתי, שמנגישות מעט יותר אוכל כזה ואפשרויות גם לצעירים, בלי ליפול למלכודת קופונים נניח, סוג של "ארוחות יעודיות" אפילו בתפריט סגור, יכולות לעשות עבודה טובה. מצד שני היה שם מלא, בעיקר בחברה שנראו בהחלט צעירים עד אפילו מאוד צעירים, כולל שולחן די גדול כנראה של משלחת זרה צעירה או משהו כזה, אז לא יודע, אולי המקום מספיק "נגיש" ולא "זקוק" לזה, אבל באמת שקשה מאוד להסיק מאותו "ערב של אהבה"  
כשאנחנו היינו שם
03/08/2015 | 12:45
129
היה זה ערב עם היחס הכי גדול של תיקי שאנל למטר רבוע שיצא לי לראות,
כך שנראה לי שיש לא מעט כאלה שאוכלים שם סתם ארוחת ערב באמצע שבוע.
שיהיה לכולם לבריאות.
גטסבי - ה - פאב ב"ה" הידיעה
01/08/2015 | 18:10
12
463
בטח לרבים מכם קרה שגיליתם מקום והתלבטתם אם לשתף בפורום או לשמור אותו "לעצמכם"? אז לי זה קרה אתמול, ומתברר שההתלבטות היתה מאד קצרה, כי הנה אני משתפת.
אתמול עברנו ארוע אישי מאד קשה(ברוך השם כולם בריאים וזה הכי חשוב) שלצערי עוד רחוק מלהסתיים. בערב הודעתי לבנזוג שלא מעניין אותי כלום, אני רוצה לצאת, ואני רוצה לשתות. ורצוי הרבה. הבכור זרק לי בד.א. שהוא ממליץ שנצא לגטסבי. "יש שם קוקטילים טובים, את בטח תהני". אני סומכת על הבכור, ירושלמי אסלי שמכיר את כל המקומות שצריך וגם מכיר אותנו ויודע מה מתאים לנו. הגענו.ראשית, אם לא היה אומר, לא היינו מוצאים. רחוב הלל , ממש ליד ארומה (זה הכי מדוייק שהלא ירושלמית שאני יכולה להגיד), יש דלת ברזל. פתחנו בחשש קל. נכנסנו למבואה מקסימה . "גטסבי?"- כן חייכה אלינו הנערה. ואז דחפה דלת שלמעשה היתה "דלת סתרים", כיון שנראתה כמו קיר ספרייה והפאב נגלה לנו. ודאי תבינו מהשם וגם מהכניסה המיוחדת ,שהאוירה היא מאין שנות ה20 של המאה הקודמת. פשוט קסם של מקום וקסם של עיצוב. המוזיקה איכותית ברמות לא מוכרות במקומותינו, מוזיקה של ה-50,40, שהובטח לנו שכשהמקום הומה, הקצב עולה אבל איכות המוזיקה נשארת. לי הווליום היה מתאים בשלמות. הבאר גדול וזכינו שיהיה לנו מקום לשבת עליו. הבארמנים לבושים כמו פעם, עם שלייקס, עניבות אדומות . לפני כמה שנים היינו בפאב נפלא בנשוויל. מאז אני חולמת לחזור אליו. לא צריך- יש את גטסבי. לאחר הרושם הראשוני המדהים שאלתי את הבארמן איך הוא מכין ויסקי סוואר. הקוקטיל האהוב עלי, שמאז נשוויל ניסיתי לשחזר אותו באין ספור פאבים בארץ ללא הצלחה. הבארמן ענה- עם חלבון או בלי? וזהו נישבתי! אמרתי לו שעם חלבון וכבר ברור לי שזהו- הצלחתי. בקשתי עם ג'ק דניאלס והוא, בהגינות הציע אולי לחשוב על אופציה זולה יותר, והסכמנו יחד על 4 רוזיס. לכל אורך הערב נהנתי לעקוב אחר עבודת הבארמנים שאין ספק שהם הכי מקצועיים שיש. לקחתי פעמיים ויסקי סאוור ולקינוח בלאדי מרי באינטרפטציה של המקום (עם ג'ין), שגם היה דרגה אחת מעל למושלם. לידי הוזמן קמפארי , BORING , ועדין הוגש בצורה הכי נכונה ומקצועית שיכולה להיות.
טוב גם אכלנו. התפריט לא גדול ונקרא נפלא, גם המחירים שפויים ביותר. לקחנו מנת ים זוגית (96-המנה היקרה בתפריט), שהכילה שרימפס, קלמרי מטוגנים, צדפות וסרטן. רוטב יין לבן חמאה , שום והרבההה לימון. מנה נהדרת. לאחר מכן לקחתי סטיק פילה 220 ג' עם מח עצם ופירה.(88?) אני לא מתה על פילה אבל הרגשתי שאני חייבת בשר. הסטיק היה מעולה , הפירה טוב, ומח העצם הגיע בתוך העצם, כשהיא חתוכה לאורכה מה שאיפשר הוצאה קלה של השחיתות הנפלאה הזאת, ובנוסף הכמות היתה הנדיבה ביותר שאני נתקלתי בה עד כה. לידי נלקחה עוד מנת שרימפס שהיא לא מהתפריט אבל הסכימו להכין לנו אותה. להפתעתנו אין שתיה חמה בפאב("יש בחוץ בארומה")- לא בטוחה שהגישה נכונה, ומכך שויתרנו על קינוח (אופציה של שניים שאינני זוכרת, אבל בהחלט נקראו שווים ביותר). סה"כ על כל הטוב הזה שילמנו 400 ש"ח. לדעתי אין הוגן מזה. אין ספק שזה היה גרנד פינאלה מנחם ליום מזעזע.
כמה קטנות: לנו התמזל המזל, אבל המקום לא גדול, אז נראה לי שכדאי להזמין מקום מראש.
הפאב ידידותי למעשנים -יש יציאה לחוץ מזמין ביותר ומאד נוח, וכבתזוגתו של מעשן כבד, זה יתרון גדול. ועוד קטנה, לא חשוב עם השלפוחית לוחצת או לא, חובה לבקר במתחמון השרותים ולפתוח את ברז שטיפת הידיים הכי מגניב.
גטסבי- פאב גסטרו - בועה קסומה בתוך מדמנתנו הקטנה והלוחצת.

עשית חשק לדגום
01/08/2015 | 21:49
52
תודה . נשמע מעולה גם לנו ברבע שנתי "המזעזע " שלנו....
01/08/2015 | 22:17
3
270
גילאים ממוצעים?   נשמע מתאים לגילאים שקצת מעבר לצבא + חזרתי מהטיול במזרח סטייל. והשאלה הדי קבועה : גם צמחונים ימצאו שם משהו לנשנש עם האלכוהול? ( צמחונים סבירים )
לדעתי ממוצע הגילים הוא 30(-) ומעלה
02/08/2015 | 08:31
1
171
לדעתי המקום מאד מתאים לגילאים מבוגרים יותר (ע"ע אני..)
עד כמה שאני זוכרת , התפריט מצומצם, אז אני חושבת שיש שם סלט שמתאים ללא בשריים.
תודה
02/08/2015 | 13:38
16
נראה לי סביבות 30 ומעלה
02/08/2015 | 11:48
115
האווירה בוגרת, וגם מבוגרים כמונו (עם ילדים בגיל ביה"ס) מרגישים שם נוח.
על הדיווח
02/08/2015 | 07:20
134
ואיחולים לאירועים טובים.

מצטרפת לשאלה על ממוצע הגילאים במקום.
אכן מקום מקסים
02/08/2015 | 11:51
1
181
אם אתם בוחרים ללכת, לפחות אל תגלו לאנשים נוספים לקראת מה הם מגיעים. אפקט הוואו מועצם כשהכל בגדר חידה.
ובעיני הכי שווה לשבת בגטסבי על הבר, לא בשולחן. אם באים בזוג - יעבוד, בחבורה גדולה כבר לא מתאים.
תודה על ההמלצה לבקר בשירותים, אציץ בפעם הבאה
האמת, אני מכה על חטא.
03/08/2015 | 07:54
97
הייתי כ"כ נלהבת כשכתבתי את הבקורת, שעשיתי ספויילר רציני וחבל. מתנצלת
לא הבנתי את הידידותי למעשנים
03/08/2015 | 00:33
3
156
אפשר בבקשה הסבר
האם מעשנים במקום?

טינטין כתבה שמעשנים בחוץ
03/08/2015 | 06:45
120
במקום שהוא נעים.
המעשנים יוצאים
03/08/2015 | 07:52
1
142
לחוץ פרטי, שלא נותן תחושה של יציאה מהמקום. ועם זאת, טיפת עשן לא נכנסת לפאב. 
מעולה, תודה
03/08/2015 | 11:41
13
ברטי: מזרח תיכון יציב
02/08/2015 | 13:20
2
329
אחת הארוחות הטובות של הזמן האחרון הוכיחה שוב למה ברטי היא אחת המסעדות היציבות והאהובות בתל אביב.

מסעדנות בתל אביב היא, כידוע,  אתגר לא פשוט. בתוך שפע של מסעדות ובתי אוכל מכל המינים מסביב,  בתוך ההתפתחות והשכלול הבלתי פוסקים של הידע הקולינרי, לא קל להחזיק מסעדה בתל אביב לאורך זמן. יותר מאשר ההוצאות הכלכליות והמצב הכלכלי הכללי, זה שגורם ללא מעט אנשים להעדיף לאכול בבית, העניין המרכזי הוא היציבות. בעיר תחרותית ויקרה כזו, כל מסעדה שבה תאכל ארוחת ערב טובה אחת וארוחה בינונית כעבור זמן מה, נמצאת בסכנה. אלא מה, יש מספר מצומצם של מסעדות שפשוט יש להן את זה. איכות ויציבות גם יחד. ברטי שייכת בהחלט למועדון. ביקורות מפרגנות  מקיר לקיר, מההתחלה ועד עכשיו, לא גרמו לרגע לירידה ברמה. אפילו העזיבה של אחד השפים השותפים, לא פגמה, כך נדמה, בשום אספקט של ההתנהלות במטבח. הקו  ברור לכל האורך: ים תיכוניות בהשפעה צפון אפריקאית אישית, בשילוב נכון של תיבול מוחשי מצד אחד ועדינות מרגיעה מהצד האחר. הארוחה בשישי האחרון, יוזמה של המגזין "על השולחן" ומועדון "פודי" (אגב, מומלץ לגמרי) המחישה את כל זה הלכה למעשה.

זה מתחיל בשירות, האדיב מאין כמותו, כולל פתרון של בעיה לא פשוטה של חוסר גישה לשירותי הנכים, דבר שהצריך את עבדכם הנאמן לסוג של אקרובטיקה בלתי מבוטלת. מזל שנשארו לי כמה יכולות. נמשיך בשותפים לשולחן, שכללו לשמחתנו דמות מוכרת, עמנואל רוזנצווייג, כן, ההוא מהגמר של מאסטר שף 2, יחד עם עוד כמה אוהבי אוכל. כל זה לא היה משתלם כל כך אלמלא הכישרון במטבח.  מרשים היה לגלות שאף מנה בארוחה הזו לא ירדה מתחת ל"טוב". היו גם טובות מאד ויותר מכך.

ראשון הגיע לשולחן קוקטייל מצויין של ערק ורוזטה, מהסוג שמתכתב בדייקנות עם תפריט האוכל, ואחריו לחם משני סוגים עם מטבל חריף וגם צלוחיות של ממרח עדשים וכמון בשמן זית שעשה נעים בפה. הכיוון המבהק שאליו שואפים במטבח החל להתבהר. ראשונות: ירקות אחדר עם גבינת המאירי, קערה צלוייה של כרובית ולפת באש על עדשים שבורות, טרטר דג ים עם סלק שרוף שמן צ'ילי והל, סינטה כבושה עם סלסה של צלפים ואנשובי, תמנון מקומי בתוך כרוב כבוש בגריל פחמים, קלמארי בגריל קרם חומוס וחציל שרוף.

כמה טוב היה? אז ככה: הירקות, שעועית ירוקה, ברוקולי ובעיקר זוקיני נהדר, בושלו בדייקנות למקום המדוייק בין פריכות שעולה על העצבים לבין סמרטוטיות רופסת. הגבינה האיכותית הוסיפה הרבה חן. הכרובית והלפת נצלו בדייקנות לאותה נקודה נהדרת שצויינה קודם, ועל האיכות של ממרח העדשים השבורות בכמון כבר לא היה מה להתפלא. שימוש מושכל בכמון, הל וזרעי כוסברה הוא תו תקן האיכות של ברטי. הטרטר היה אף הוא טרי ומדוייק כשהסלק השרוף וההל אומרים את שלהם בנוכחות אבל בשקט, הסינטה הטרייה עשתה את שלה ביעילות עם מלפפונים כבושים ליד, כך גם הקלמארי, ואילו הכרוב הוגש, לבקשתי, עם אינטיאס נא במקום תמנון, דג טרי ואיכותי כמובן, שהיטיב ללהטט יחד עם הכרוב הכבוש והחרוך אל בת טעם ייחודית שהבהירה למה המנה הזו היא מנת דגל במסעדה. זו הייתה פתיחה חזקה וראוייה, עם אוכל שמח ואיכותי לכל אורכו, שהוגש בנדיבות גדולה, ממש כמו בבית. 

בעיקריות הייתה גם אפשרות לבורקס עם גבינת טולום עם תרד טורקי וחלמון ביצה. השולחן שלנו לא בחר בה. לפי מראה עיניים מדובר במאפה עצום בגודלו בעל צבע זהוב שחום מגרה, שהמילוי נוכח בו בכמות מכובדת. כמה רע זה כבר יכול היה להיות. בשולחן שלנו הייתה העדיפות לשתי האפשרויות האחרות: לברק על גריל פחמים בורגול קרם שום ועלי גפן, כמו גם לחי עגל בבישול ארוך על מלאווח ולבאנה. הלברק היה אחד מהמנות הפחות מרשימות, יחסית, בארוחה הזו. דג שנצלה בדיוק רב עם תבשיל בורגול חביב להפליא. אני חובב קטן מאד של מאכלי דגן. לא יכול לאכול כוסמת, וכשהפה שלי פוגש קינואה הוא מתחיל לנחור. נרדם חוש הטעם. יסלחו לי אחיי הטבעוניים. הבורגול הזה היה סימפטי בהחלט וזו מחמאה גדולה עד מאד.  בל נטעה, כל המנה הייתה טובה בהחלט מסוגה. עצם היותה המנה המשכנעת קצת פחות מצביעה על איכות האוכל מסביבה. מנת הלחי, בחירתו של כותב שורות אלו, ללא לבאנה מהסיבות המתבקשות, החזירה את רף האיכות למצבו העליון. על מלאווח איכותי נח נתח של לחי, תבשיל פשוט כשלעצמו אבל בביצוע מצויין עם בשר רך לחלוטין שהמתקתקות נכחה בו אך ברמז להבדיל מתבשילי הבשר והפירות המתוקים והבנאליים. שילוב של בשר ומתוק רחוק מלהיות הטעם האישי שלי, אבל כאן היד במטבח, שוב, עשתה את שלה. זו הייתה עוד מנת דגל שהצדיקה את השמועות. לגמרי.

קינוחים למרכז השולחן: מלבי, בסבוסה עם קרם פרש, נמסיס שוקולד עם קרם קפה לבן, ומעמול תמרים עם טולום ודבש. ארבע פעמים מצויין. המלבי הקרמי עם קונפיטרות ורדים חמצמצה, להבדיל ממתקפת הסוכר וצבע המאכל, הבסבוסה במנה גדולה ובמרקם נמס בפה, הנמסיס המריר והתקיף עם הקרם המעודן מתחתיו, והמעמול האינטליגנטי שמאתגר את הפה עם מתיקות התמרים ומליחות הגבינה. גם כאן חזר השילוב בין עדינות המרקם לנוכחות התבלינים המאפיינים את המטבח. קינמון, הל, ורדים, חוויאג'. הכל במידה. הכל טעים באמת.

150 שקלים עלתה הארוחה כולה כולל שירות, מחיר מיוחד לחברי המועדון.  שווה כל שקל. זה לא שקיבלנו משהו שאף אחד לא מקבל עבור המחיר הזה. המטבח עשה בדיוק מה שהוא יודע הכי טוב. היה משמח להיווכח שכל בעיה או שאלה לגבי האוכל באה על פתרונה. ניכר שבלי קשר לשום מבצע, זה מקום שיעשה הכל כדי לארח אותך כמו מלך. תחושה של בית. כולם אוהבים את ברטי, ומסתבר שזה לגמרי בצדק.

מסכימה עם כל מילה. מקום כיפי, הייתי שם גם בשבוע שעבר
02/08/2015 | 14:51
156
אכלנו מנות שונות, אבל גם כל מה שיצא לי לטעום בשבוע שעבר היה טעים מאוד. הסינטה הכבושה היא הצלחה מסחררת לטעמי, עם הלחם הטעים שלהם. אכלנו גם פאייה בורגול וירקות צלויים שהיתה מצוינת, ספיחה (נתח אונטריב בבצק עלים) טעימה מאוד. פפרדלה לימונית עם נתחי טונה אדומה היתה מנת פסטה מיוחדת במינה וממש טעימה.
המנה היחידה שהיתה חלשה יותר לטעמי היא סלט הכרוב וירוקים עם דג נא שהיתה לא רעה, אבל לא באותה רמה כמו השאר.
לקינוח אכלנו מלבי טעים-טעים ועוגת בסבוסה שגם היא היתה נהדרת - מתוקה ולחה, והשתלבה מצוין עם הקרם פרש החמצמץ.
עם שירות מוצלח וקשוב לא צריך לבקש עוד שום דבר :) אחלה מקום!
על הדיווח
03/08/2015 | 07:03
71
לא חזרתי לברטי אחרי שתי אכזבות במקום, הן מהאוכל והן מהשירות, לכן גם וויתרתי על הארוחה של פודיז.

טשרניחובסקי 6 ( שעה 5, תבוא לבד)
02/08/2015 | 09:15
3
347
אחרי התבלטויות והמלצות פה בפורום (חתולית - שמלת הבז' בדיוק היתה בכביסה...) שמנו פעמינו לארוחה בביסטרו בטשרניחובסקי 6 בצהרי שבת .
הקונספט נחמד. 95 ש"ח (מחיר בסיס, ללא תוספות על מנות רבות מהתפריט) מקנים מנה עיקרית וראשונות + לחם שמוגשות לשולחן.
בוב68 הגדיר זאת הכי קרוב - נעים וטעים - לא לצפות לוואו. אנחנו קצת פחות התרשמנו מהטעים...

היינו 6 + פעוטה רעבתנית ודעתנית. 
המקום מאוד מאוד נעים - גם האוירה וגם השירות.
למנות הראשונות הוצאו, למרכז השולחן - ירקות מוחמצים קלות, ציזיקי (נוזלי), מלפפונים בחומץ ושמיר (שהיו מעולים), טאבולה, סלט שעועית, כרובית מאודה וצרובה, סלמון עם קרם פרש, גזר חצוי ביוגורט ותפו"א מרוסקים גס עם בצל. יתכן ששכחתי עוד מנה אבל זה היה העיקר. המלצרית / ברמנית החביבה אמרה שככל שנרצה חידוש צלחת - לא נהסס לבקש.
הוגשה גם סלסלת לחמים עם לחם ממנו לא התרשמנו - לא מבחינת הטעם ולא מבחינת הטריות.
הסלטים היו ברובם מוצלחים וטעימים. אכן לא וואו אבל טריים וטובים.

לעיקריות הוזמנו דג לברק שלם אפוי עם יין לבן וגרידת לימון (מוגש עם תפו"א אותו ביקשנו להמיר באורז מלא) - שתי הסועדות שלקחו מנה זו מאוד נהנו ממנה.
שוק אווז - הייתה נימוחה ועשויה טוב. מבחינת הטעם - לטעמי האישי לא ספגה מספיק טעמים.
נתחי פילה חזיר עם מולים , תפוח אדמה שום ,לימון וכוסברה - הסועד לא התרשם, שלא לומר לא היה לו טעים. ברכב הוא ציין את התגובה האכזרית ביותר לגבי אוכל - היה לזה טעם של עוף.
המולים היו מהזן הקטן והלא בשרני.
סטייק שייטל - המנה אותה לקחנו אחי ואני. אחי לא נהנה בכלל מהמנה, ומדובר בקרניבור מושבע. לטעמי היא הייתה "בסדר". הסטייק היה עשוי בצורה לא אחידה - הקצוות שרופים והמרכז מושלם.

לקינוח - טארט תאנים בקרם שקדים וטארט שוקולד בלגי - השוקולד היה טעים אך לא וואו והתאנים היה סתמי ויבש - למרות שהיה מאוד טרי. הקלתית התפוררה.
סה"כ, כולל 3 כוסות יין ובקבוק בירה ו 4 כוסות שתייה חמה - 960 ש"ח, לא כולל שירות.

לסיכום - אני מודה לכולם על ההמלצות. בחרתי לגמרי לבד את המקום אותו רציתי לנסות כבר זמן רב.
לדעתי במחיר של 95-125 ש"ח (מחיר רוב המנות לאחר השדרוג) מקבלים, כמותית, תמורה יפה. מבחינת הטעם... נו, זה כבר עניין של טעם.
האוירה והשירות כאמור - נפלאים.

ג'וי

תודה על הדיווח
02/08/2015 | 11:19
122
היינו שם לפני חודשיים בערך לבראנץ' שהיה יקר מדי ביחס לתמורה שלו ולא מלהיב או מרשים מספיק. למרות שהמקום מרחק הליכה מהבית, אנחנו לא ממהרים לחזור.
תודה שחזרת, היינו שם פעמים בחרף האחרון (ירד גשם!)
02/08/2015 | 16:28
145
היה טעים ונעים אבל עכשו אני שמה לב שלא שבנו לשם , אולי חשנו שמיצינו ולא היתה אף מנה שעשתה חשק לאכול אותה שוב
הם בהחלט נחמדים מאד
שחזרת לדווח
03/08/2015 | 07:00
69
ומזל שלא לבשת בז'

הוטל מונטיפיורי- מה אוכלים?
31/07/2015 | 15:11
11
364
ביום ראשון אני בהוטל מונטיפיורי בפעם הראשונה ויש עליי אחריות כבדה- אני לוקח איתי שני חברים פחות מנוסים בעולם של מסעדות השף במטרה לפתוח אותם לעולם המופלא הזה. אז זה חייב להיות מדהים.

2 מתוך 3 המנות הכי מפורסמות שם (נאמס וצלע חזיר) כוללות חזיר, שאני אישית לא אוכל (לא בקטע של כשרות, משהו בחיה הזאת לא מסתדר לי עם אוכל). אז מה עוד מומלץ שם?
תהיו בערב? יש מגבלות תקציב?
31/07/2015 | 18:35
2
264
יש בתפריט שצירפת פקין דאק. אצלם לא אכלתי את זה אבל זו מנה נהדרת. העוף הפריך מצוין.
מניחה שגם הרוסיני מנה טובה. למעשה, הכל הם עושים טוב אז תבחרו לפי חומר הגלם שאהוב עליכם.
ערב, ובלי מגבלות
01/08/2015 | 02:21
1
284
גם לי הפקין דאק תפס את העין אבל זאת אחת המנות היחידות שלא מצאתי עליה שום דבר באינטרנט (אפילו לא תמונה) אז אני מעט חושש.
בכל אופן תודה כולם על ההמלצות, אבל ההימנעות מחזיר נובעת מאהבה לחיה, אז הטעם פחות קריטי כאן.
לדעתי זו מנה חדשה בתפריט לכן עוד אין תגובות עליה. כשהייתי שם
01/08/2015 | 11:14
198
לפני כחודשיים היא לא הייתה. כפי שכתבתי, הם כל כך מקצועיים שלא נראה לי שאתה יכול ליפול איתה. ההיפך, יהיה נחמד אם יהיה דיווח מחדש על ההוטל ולא תמיד הצלע חזיר...
חבל, הצלע חזיר ממש מעולה
31/07/2015 | 19:12
252
שווה לתת לזה צ'אנס בעיניי, אם אין מגבלות כשרות.
אני יכולה להבין על מה אתה מדבר, כי לי שרימפס למשל תמיד נראו כמו ג'וקים (ואז נתקלתי בציטוט מכתבה בכלכליסט על דייג בים התיכון ואיך השרימפס משגשגים דווקא בגלל הביוב המוזרם לים, שם אומר אקולוג אחד: - אזהרה, זה ציטוט לא מעורר תיאבון - "מוכרים לתל־אביבים עשירים את החרא שלהם ב־120 שקל לק"ג, לדעתי מדובר במפעל מיחזור מהמדרגה הראשונה"). אבל אני מנסה מעת לעת פירות ים ולעתים זה אפילו טעים לי. תלוי בהכנה, תלוי במנה, ושווה לנסות לשמור על ראש פתוח.
סנט הונורה, לימונשלי. (במסגרת קינוחים)
31/07/2015 | 21:18
65
הייתי נותנת צ'אנס לנאמס. הבשר זה לא הטעם
31/07/2015 | 21:48
88
הייתי שם בשבוע שעבר
01/08/2015 | 11:59
1
321
זה היה יום אחרי שהתפריט הוחלף.

הזמנו  :
טורטליני סרטנים בקונסומה עגבניות צהובות – מנה מעניינת. המילוי כמעט ולא הורגש אבל היה משהו בקונסומה ששבה את ליבי.
בנייז שרימפס, קרם תירס – הקרם תירס היה טעים, הבנייז פחות שכנעו .
"פקין דאק" – ביצוע לא ממש קלאסי ואותי אכזב. בין המרכיבים בצד היו פטריות שימאג'י שהיו בתחמיץ שלא אהבתי. היה גם חסר לי משהו נוקשה כמו למשל רצועות מלפפונים שיוסיפו מרקם נוסף.
צלע חזיר – שומר על הרמה הרגילה.

בעבר התנסיתי במנות נוספות. בהנחה שהתפריט החדש משקף את העבר, לטעמי כדאי לשקול להזמין  :
סלט אנדיב עם הסטילטון והתאנים
טונה נא עם היוז'ו
טטאקי סינטה
"צ'יקן טיקה"

תיהנו.

מעולה, תודה רבה!
01/08/2015 | 15:23
44
אז דיווח מהיר
03/08/2015 | 00:43
2
182
לראשונות לקחנו:

אינטיאס נא ביוזו - לא מיוחד אבל עשוי מעולה, דג טרי ששוכב על סלק ברוטב יוזו, פשוט וטעים.
סלט שרימפס ואטריות זכוכית- מנה מנצחת, הסלט היה ספייסי ואותנטי, השרימפס עסיסיים עם סימני חריכה של גריל. תענוג.
נאמס - החלטתי בכל זאת לקחת ביס ואני אישית פחות התחברתי, היה לי קצת כבד עם כל השמן.

עיקריות:
צלע חזיר- אני כאמור לא אוכל, אבל החבר שאכל התלהב מאוד
צ'יקן טיקה- מעולה, טעמים חזקים של המזרח, חריף וכיפי.
פקין דאק- סה'כ מיוחד וטעים אבל כן טיפה התאכזבתי כי הרגשתי שהיה כאן פוטצניאל למשהו אפילו יותר טעים. חבל שהאווז לא היה יותר מלא ועסיסי.

קינוחים:
סנט הונורה- בהחלט טעים ואני מבין את ההתלהבות, אבל מעט מתוק מדי, ובנוסף הגיע מאוד קר וחבל.
לימונצ'לו- פגז, למי שאוהב קינוחים לימוניים זה גן עדן.

בקיצור לא היה חוויה בלתי נשכחת אבל כן היה אוכל באיכות גבוהה, טעים וכיפי! והשירות היה מעולה. תודה לכולם על ההמלצות
על הדיווח
03/08/2015 | 06:43
72
האם הפקין דק (שהוא ברוז ולא אווז), הוגש עם פנקייקס, מקלות מלפפונים וכו'?

לקינוח קוראים לימונשלי, אם אני זוכרת נכון.
תודה על הדיווח. האם צילמת את הפקין דאק?
03/08/2015 | 10:38
20
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/2015 | 15:47
2
331
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
נא לא להגיב בשירשור הנעוץ
30/07/2015 | 18:11
247
אם יש לכם חתימות שחשוב לכם לשחזר בגרסא הבאה של הפורומים, אני ממליצה להעתיק אותן לקובץ WORD ולשמור עליהן.
שימו למידע על החתימות
02/08/2015 | 07:26
127
והעתיקו את החתימות שלכם, אם הן חשובות לכם.
המלצות לערב הודי בטאיזו
02/08/2015 | 12:32
1
136
מישהו היה ויכול להמליץ על מנות שוות? 
אני מאוד אוהבת אוכל הודי, גם חריף, אז הכל הולך
ממליצה להתרכז במנות הצמחוניות , לא להתפתות
02/08/2015 | 14:44
157
להצעה לארוחת טאכלי ב 200 שחי לסועד

המנות הצמחוניות מתומחרות בשפיות (בניגוד למנת שיפוד טלה שלקחנו פעם אחת והיה מעט בשר בהרבה כסף) ונותנות חוויה הודית מושלמת , הייתי שם פעמים - לקחנו בכל פעם 4 מנות לזוג וזה הספיק בהחלט במחיר של כ230 לזוג
ממליצה גם על הגולאב גמון לקנוח

שרונה מרקט כמה קטנות
31/07/2015 | 17:56
12
619
מאז באג 2000 לא זוכרת תחזיות כה קודרות.... ומאחר שאני פסימית ידועה (או פשוט פולניה),
אצנו רצנו היום בבוקר לשרונה מרקט , לפני שתל אביב תיחסם לעולם החיצון...

כמה מילים על המבנה: מזמן לא ראיתי ( וראיתי כצה וכמה  מבנים בחיי)מבנה כל כך ידידותי, נאה, מתוכנן  היטב, חנייה מרווחת ונעימה.
פשוט שאפו גדול לאדריכליםולמתכננים.

הפודיז או סתם גרגרן מצוי יכולים להתבלבל מאד עם הגיעם למרכז.
כל טוב מכל עבר:
ניו יורק דלי, אבו חסן, פושון, באשר, ממתקי נצרת ועוד ועוד ועוד

החלטנו להתמקד באבן חסן בתור התחלה, אחרי חיפושים ראינו חנות קטנה שלצערנו הייתה סגורה.
לניו יורק דלי הגענו כשכבר השתרך תור( נראה שכל המקומות עם חבלי לידה קלים לגבי ההתנהלות היעילה ביותר)
הבחור לקח כריך דלי ואני ברוקלין
כריך ניו יורק דלי עם קורנביף, חרדל תותים, עגבניות תמר, ארוגולה, איולי ושום קונפי (35 שקלים), כריך ברוקלין עם סלמון מעושן, גבינת שום-שמיר, עירית, בצל סגול וארוגולה
שמי הכריכים היו מעולים! הקורנסיף היה עסיסי והכריך מלא מיצים . הבחור טרף.
בברוקלין חתיכת סלמון בשרנית , עם טעמים עדינים שמשתלבים היטב עם כל שאר המרכיבים. תענוג.

בבורקס פוני השתרך תור משני הצדדים שנראה שלא יגמר לעולם.
בסוף קיבלתי את הנה שלי ( עם חתיכת קליפה על הביצה. נו שוין)
מנת הפיקס כוללת שבלול בורקס , ביצה, טחינה , מלפפון חמוץ וסלטים עגבניות חריף.
לקחנו בורקס תרד שהיה מעולה וקשה היה להפסיק לאכול אותו.

בסביבות 10:30 בבוקר המקום התמלא מאד והחלטנו שהספיק לנו לעת עתה(מה גם ששאר הדברים שרצינו היו סגורים עדיין...)
קינחנו בקניות של גרוייר בבאשר, חלבה ממלכת החלבה, פיצוחים מחממה ופחמימות בלחמים.

אם יתברר שבכל זאת יהיה אפשר להיכנס לתל אביב (או לעבודה שלי) ב6 שנים הקרובות, בהחלט נראה כמקום שנבקר בו עוד רבות.
גם אני הייתי שם היום, דווקא לא התלהבתי
31/07/2015 | 18:44
482
התחושה היא תחושה של קניון ולא של שוק - יש אולי כמה פנינים, אבל הרוב הוא מישמש של חנויות כמו חנות קונספט תמוהה של מי עדן או פלאפל ג'ינה, הכל יקר והכל דחוס. נראה לי שזה יהיה מסוג המקומות שארצה ללכת אליהם אולי פעם בשנה ואתחרט על זה 5 דקות אח"כ, כמו איקאה.  
גם אני עברתי שם אתמול
31/07/2015 | 19:05
3
525
בעיניי זה די דחוס, ובשעות מסוימות של עומס יכול להיות לא נעים, וזה עוד כשהרבה מקומות בפנים לא פתוחים עדיין - היה למשל סוג של דוכן של פושון שלא רק שהיה סגור, אלא גם נראה כאילו הוא עדיין בשלבי עבודה ושיפוץ (כמו עוד כמה מקומות שלא נפתחו עדיין). זה די מבלבל, כי יש גם את פושון בחנות מסודרת עם כניסה שמגיעים אליה מחוץ למבנה, ושם אשכרה עמד תור של עשרות אנשים רק בשביל להיכנס לחנות ולראות מה מוכרים בפנים. וזה בחום ובלחות התל אביבית! לא בשבילי, ואף על פי שעברתי שם בשביל פושון, ויתרתי, וכנראה אמשיך כך נוכח תחזיות האפוקליפסה הקלה הצפויות משבוע הבא. תכלס, רק הנסיעה בתחבורה ציבורית ללא העבודות לתל אביב אתמול היתה סיוט מספק דיו מכדי להניע אותי לעשות את זה שוב הקיץ (אוטובוסים מאחרים, אחד עם מזגן מקולקל, השני מקפיא מדי, המתנה של 40 דקות בחום שיגיעו... לא תודה).

בעיניי היה קצת מוזר שכל כך הרבה זמן הפתיחה נדחתה ובסוף עושים אותה שנייה לפני הרכבת הקלה ועם כל כך הרבה חלקים סגורים. כבר דחיתם ודחיתם, לפחות תשיקו הכל במכה אחת, גמור, בלי עמדות וחללים ריקים שנראים עדיין בשלבי שיפוץ והכנה.
דווקא
31/07/2015 | 19:14
376
היה שם היום קר כל כך , שיצאנו משם כקוביות קרח.
נראה לי שגם הגב הדרך להיתפס מזה...

בכל מקרה... ברור שהכל זה עניין של טעם אבל ללא קשר אני בטוחה שהם עוד יתייעלו וישתפרו.. מקומות יפתחו ויסגרו...
יהיה מעניין.
כל עסק אחראי על הפתיחה של עצמו
31/07/2015 | 21:46
1
396
הפתיחה נדחתה כי היזם (גינדי נראה לי) התעכב עם קבלת אישורים למבנה עצמו. מי שארגן את הכל מראש חיכה חודשים שיקבלו את האישורים. מי שלא עומד ריק. זה לא אשמת היזמים.
אני אישית לא מבינה את ההגיון הכלכלי בלא לדאוג להכל ולפספס את הבום של ההתחלה בשיא העונה החמה... אבל זה כבר בעיה שלהם
מעבר לכך
01/08/2015 | 08:13
288
לדעתי לא כל הספוטים נמכרו או הושכרו באותו זמן. יכול להיות שש מקומות שלא מאויישים עדיין.
לא ראיתי שם אוכל מוכן ממש מלהיב
31/07/2015 | 23:50
394
סה"כ זה שוק אז זה מקום לקנות מצרכים, גם אם ה"מצרכים" הם גבינה איכותית או שרימפס טריים, אבל דוכני האוכל שם לא הראו יותר מדי יצירתיות. בורקסים וסנדביצ'ים אפשר לקנות בכל מקום. היה מקום אחד עם אוכל גרוזיני ואיזו פיצה שהיתה מפוצצת מאנשים ואוכל דרוזי וסניפים של רשתות. לא ראיתי משהו שבאמת חייבים לבוא בשבילו לטעום.
הייתי בשרונה מרקט בחמישי. כולל נשנוש ערב בעראיס של מיט מרקט
02/08/2015 | 11:21
4
362
סה"כ מתחם יפה ומושקע. קפצתי אחרי העבודה ביום חמישי והסתתובבתי בשעות 18:00-19:00. שעות די רגועות, כך שלא הרגיש לי דחוס וצפוף. 
יש אכן דוכנים מושקעים ויפים (Fishop דגים ופירות ים, מעדני באשר, לה פרומג'רי, אנשי הזית, איקה שוקולד)  לצד כאלה שלא ברור לי מה הם עושים שם (פלאפל ג'ינה למשל). הרבה דוכני אוכל עדיין לא פועלים (הראמן של אהרוני למשל, טייגר לילי, הדוכן של ביירן ודוכן של שגב), כך שיש למה לחכות.

אחרי סיבוב נכנסתי לעראיס (Arais) - הבר/מסעדה של ירון קסטנבוים והחבר'ה של המיט מרקט משוק הכרמל. הם עדיין בשלבי ארגון ועדיין לא היה שלט חיצוני. הם נמצאים בחלק החיצוני של המתחם, ליד פושון. הגעתי ב-19:00 והיה כמעט ריק. כולם כנראה חיכו בתור בפושון (משהו כמו 30 איש). ישבתי על הבר הנעים והזמנתי את שווארמת המעושנים. פיתה עם המון נתחי בשר מעושן (הרוב בקר ומעט טלה), עם איולי לימון כבוש פיקנטי ועוד כמה תוספות. טעים. מאד. אני מאד אוהב את הבשרים של מיט מרקט ושל 25M וברור שגם כאן הבשרים משובחים. המחיר בעיניי מוגזם. 51 ש"ח למשהו (טוב ונדיב ככל שיהיה) בפיתה. גם 45 ש"ח יכולים להספיק. כך או כך מקום טוב לחובבי בשרים. 
בשר יפה
1 מתוך 3
מעניין, תודה
02/08/2015 | 11:55
2
189
האם המקום הזה של מיט מרקט, מוכר גם בשר ? או שהתצוגה בתמונה קשורה רק למסעדה ומכירה במקום ? אם יש מכירה והמחירים זהים לאלו שבשוק הכרמל, בהחלט מעניין, אם לא, לא נורא
אכן זה מקום ששיך למיט מרקט
02/08/2015 | 12:51
1
169
התצוגה למיטב הבנתי היא של המסעדה עצמה. הבשר הוא לשימוש המסעדה למנות השונות. (יש שווארמת מעושנים, יש קבב השוק, יש עראיס ויש נתחי סטייק שונים).
אם כך קצת פחות מעניין, תודה
02/08/2015 | 13:21
40
amirhir זה המקום שלא הבנו מה הוא...
02/08/2015 | 12:12
91
מידע מעניין, תודה רבה
02/08/2015 | 11:57
171
נראה לי שהניו יורק דלי הזה יסומן לעתיד כשבסביבת השוק.
בלומה קרית טבעון, בוקר עם מחשב
02/08/2015 | 12:31
140
(נכתב במקור לשרשור המקורי שלי על ארוחות בוקר בטבעון וסביבתה, כמובן השרשור כבר לא קופץ, לכן מדביקה כאן).
בלומה מתחבאת בחלקו האחורי של מרכז מסחרי קטנטן בטבעון, בינות גבעות ושיפועים.
בחוץ פזורים מעט שולחנות במרחב מרווח, ובפנים עוד כ-6 שולחנות. חלקם לארבעה, חלקם עגולים לאחד-שניים בדחק.
מדוע אני מתארת זאת? כי כשאני מגיעה לעבוד עם מחשב, לא נעים לי לתפוס למקום קטן שולחן גדול ונוח, ואני מצטופפת לי עם מחשב ואוכל בשולחנון עגול, ובמקום קטן ומבוקש (כמו בלומה) אני לא מרגישה נוח לתפוס שולחן עם מחשב. היתה שעת בוקר מוקדמת, היה שפע מקום, גם שקעי חשמל זמינים בפנים, והתיישבתי.
עוד שווה איזכור עבור אנשים עובדים: במקום מגוון אקלקטי של כיסאות. מצד אחד, אפשר לבחור כיסא שקצת יותר נוח לעבודה, מצד שני - השולחנות לא מותאימים בגובהם לכיסאות, לא נוחים לישיבה ארוכה, גם לא לשיחה חברית.
התפריט כתוב על לוח. יש: סנדויצ'ים, סלטים, פיצות. יש מאפים בויטרינה ולחמים. אין ארוחת בוקר רגילה.
החלטתי להזמין לחמים עם מזטים. הגיעו: ממרח זיתים; טחינה; ממרח פלפלים; משהו ירוק שלא זיהיתי - כנראה מעלים ירוקים; חצילים. על עגבניות מיובשות ביקשתי לוותר וויתרתי על החלפה במזט אחר, מאוחר יותר ביקשתי ריבה והגיעה ריבת תות ביתית. עם המזטים מגיעה סלסלה נדיבה של 2-3 סוגי לחמים טעימים, חמאה באריזה אישית של Elle & Vire (כל הכבוד), והכל על מגש עץ מלבני גדול שלמעשה מגדיל לטובה את שטח השולחן. הגשה שכדאי לאמץ גם במקומות צפופים אחרים.
מאוחר יותר הבנתי מפזילה לשולחנות אחרים, שאם מזמינים סלט מקבלים לחמים וסלטים, וזו הקומבינציה הקרובה ביותר לארוחת בוקר. אין חביתות (לשמחתי דווקא).
הזמנתי: פלטת לחמים וממרחים 30 ש"ח
מיץ תפוזים סחוט 10 ש"ח
הפוך גדול 13 ש"ח
בריוש שקדים 10 ש"ח (נחמד. הרבה מילוי טעים, טיפה לא אפוי עד הסוף בביס האחרון)
לטעמי מחירים מתחשבים, ובמחירים כאלה באמת שאין סיבה לכלול מאפה מתוק בסלסלת לחמים, אפשר להזמין בנפרד בדיוק את המאפה שמעדיפים. בדיעבד הייתי מעדיפה להזמין כריך, שבו קומבינציה של ממרחים ותוספות, ולא ממרחים נפרדים.
קצת קלקל לי בסוף לקבל את החשבון עם המילה "חשמל" עליו בסוף. התלבטתי אם כוונת הכותב היתה לציין את השולחן בלבד (יש מספרים לשולחנות, אך לא קיבלתי מספר כיוון שהגעתי כשהמקום היה יחסית ריק). החלטתי שבמקרה זה היו כותבים "מחשב" ובחרתי להיעלב קצת שמציינים את העובדה שישבתי עם מחשב מחובר לחשמל (ייתכן בהחלט שאני טועה). אני משתדלת להזמין לפחות שתי הזמנות (דג' ארוחת בוקר, ועוד משהו מתוק אח"כ) כשאני יושבת כמה שעות עם מחשב. ובכל מקרה לא מסוגלת לשבת בבית קפה עם מחשב על קפה בלבד. 
סיכומו של דבר, מקום חמוד, אוכל קטן וטעים. פחות מתאים כמקום עבודה לטעמי וברור שהן מסיבותיי אני שפורטו לעיל והן בשל החשבון לא אטריד אותו יותר עם מחשב. 
השארתי טיפ נדיב.
דלידה, מה מומלץ?
31/07/2015 | 15:27
5
205
נהיה. שם הערב. לראשונה.
ברולה פלפלים חריפים
31/07/2015 | 17:15
1
254
זה סוג של מנת הדגל שלהם, ובצדק.
עוד מנות שאני זוכר משם לחיוב יחסית:
סטייק טרטר, רביולי שרימפס, סמבוסק זנב שור, סלט פריקה.
מנות שאני זוכר כפחות מוצלחות:
"פרנץ' טוסט" מח עצם, סרטנים בתנור.
בסך הכל זה כיף של מקום להעביר בו ערב אלכוהולי. האוכל לא "גדול" ברובו אבל בהחלט עושה את העבודה.

תודה. נקרא מעניין ולא ממש שגרתי
31/07/2015 | 18:09
154
על פניו ניכר שבמטבח יש בעלי יצירתיות.
דלידה - דיווח
01/08/2015 | 07:19
247
צהריים סעדנו בדירה (שניצל עוף, סלטים ולחם שיפון שנקנו במעדניות ארדיטי, סלט ירקות טרי ומרק שזיפים קררר עם אשל ותפוא חמים.)
זה היה לאחר קונצרט מעולה של הפילהרמונית הצעירה שקצת רומם את הרוח הנכאה בהפגינה שיש איכות ועתיד אצל נערי ונערות כלי הנגינה, ויש פינות של שפיות גם אצלנו.
לאחר כל אלו, ושנ״צ ממוזגת, התייצבנו בדלידה (ראו אצל המארחת צילום שלה עם עומר שריף) לארוחת ערב קלה.
המקום כבר היה מלא, בעיקר בבני דור האבות והסבים אשר חלקם ארחו, כמנהג הימים האלו את צאצאיהם לארוחת ערב שבת ״בחוץ״.
המקום מעוצב, למי שלא היה בדלידה, בריהוט אקלקטי שמשרה תחושה של ״תרגיש בבית״ להבדיל נניח ממסעדות בהן העיצוב מאלץ
אותך להצטער שלא החלפת לחולצה ממותגת ומגוהצת.
באשר לאוכל:
קראתי את הבלוגים של קולינר ושל דורון וגם את המלצותיך עמית. לפיכך הלכנו על המומלץ שמתאים להעדפות החיך של שנינו.
ברולה פלפלים בגבינה עם פלוטים של לחם לבן - שיחוק של מנה. לא יודע אם היא פרי דמיונו של השף אבל בהחלט יש כאן ניצוץ של כישרון. אבל, אם תבואו בזוג ואפילו ברביעייה אל תזמינו יותר ממנה אחת שכן מנה זו מיועדת למריחה על לחם.
סלט פריקה מבושל היטב ובמדויק - מהנה. סלט זוקיני ושאר ירקות - עשוי היטב ומענג. טרטר דג - עוד מנה נחמדה.
שתינו קוקטל דלידה תוסס (באין ברמן, הנגלה השנייה שלא דמתה לראשונה המענגת הוחזרה והשלישית הייתה ״בסדר״.) ואחד שנשא את
השם ברלין. תפריט היינות מצומצם וחסר שנות בציר, כשגרת התפריטים במקומותינו. את המשקאות מגישים בכוסות הכי פושטים
כמנהג בני משפחתי הטוסקנים שמתעקשים להפגין כי יין טוב לא זקוק לאריזת מתנה כדי לענג את החיך.
השירות היה ידידותי. מאוד. מיד היינו לאחוקים למארחת ולצוות המלצריות. כלי האוכל הוחלפו שלוש פעמים אבל מנת הסמבוסק שהוזמנה
נשכחה. ההתנצלות התקבלה.
מי ברז קרים והלחם הוגשו עם המנות ללא עלות נוספת.
והקינוח? קרם לימון ועוד כל מיני מתוקים נחמדים מפוזרים על צלחת גדולה. כייף.
נשוב ועוד איך. שש דקות הליכה מהדירה. כמו במארה. (;
265 לפני.
הייתי בדלידה בשישי בערב - אחלה מקום אבל...
02/08/2015 | 11:42
1
154
באמת אחלה מקום. אווירה מעולה. שירות טוב. כיף לשבת. היינו 3 והזמנו לא מעט מנות לשיירינג. לנוכח הדיווחים והביקורות במדור הגעתי עם ציפיות גבוהות לגבי רמת האוכל, אבל הרמה לא הייתה אחידה.
היו מנות טובות מאד:
ברולה פלפלים חריפים ופטה - מקורי וטעים מאד.
סמבוסק זנב שור - מעולה.
טורטליני ריקוטה - עדין ומצוין.
היו מנות סבירות פלוס:
טרטר בקר שהיה טעים אבל ב-58 ש"ח למנה אני מצפה לקצת יותר בשר (ולצ'יפס יותר מוצלח).
קרוסטיני בורי כבוש - נחמד אבל חסר מעוף. 
מנות בינוניות:
רביולי "כינורות" במילוי כנפי עוף ויוגורט עיזים. מנה שעל הנייר נראתה מבטיחה ומקורית אבל כל מה שאני הרגשתי במנה זה טעמים של שמיר ושל לימון. הרביולי עצמם היו עשויים טוב. אוהבי שמיר כנראה יעופו על המנה...
מנת לחם וחמאה (עם ממרח עגבניות מיובשות) - לחם קצת יבש. בתמחור של 14 ש"ח אפשר להשקיע קצת יותר.
מנה רעה:
כרובית מטוגנת עם יוגורט. הגיעה כרובית כמעט שרופה והוחזרה למטבח. המלצר שחזר ציין שאכן הכרובית הייתה שרופה מדי ושאל אם נרצה מנה אחרת. אמרנו שלא. כמובן שלא חוייבנו על המנה, אבל אני מצפה שכשמגיעה מנה לא אכילה, יינתן איזשהו צ'ופר במקום וזה לא קרה. 
הקוקטיילים שהזמנו (אניסטה מרסיי על בסיס ערק ואפרול קומבינה על בסיס ג'ין) היו מוצלחים מאד ובתמחור סביר ביותר. 
סה"כ היה ערב מהנה. טעים ברובו, אם כי ציפיתי לקצת יותר. 
כל הביקורות הטובות על דלידה מדגישות הפי האוור
02/08/2015 | 11:59
134
ה 18-20 המפורסם של אמצע השבוע, אחרת התמורה שם באמת מאוד מאוד בעייתית, לדעת רבים.
The 25 best cities for foodies around the world
29/07/2015 | 16:22
42
662
נראה מגרה. מסכימים לרשימה?

המשך>>
נראה מגרה. מסכימים לרשימה?

חם בפורומים של תפוז
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
אחרי סרטן וגירושים, האם יש סיכוי לפרק ב בחיי?
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
אחרי סרטן וגירושים, האם יש סיכוי לפרק ב בחיי?
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מה עושים כשהילד מדבר לא יפה?
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מה עושים כשהילד מדבר לא יפה?
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
Flix וידאו
Make my wed - ארגון חתונות
מתחתנים?
פילאטיס על פי דליה מנטבר
פילאטיס ע"פ דליה מנטבר
פורום מסיבת רווקות וערבי נשים
פורום מסיבת רווקות וערבי
קומונות
המקום לכל מי שאוהב לאפות ולבשלבואו ללמוד יחד, לשאול...
רק אוכל טוב - שבישלנו בבית, אכלנו בחוץ, קנינו בשוק, הבאנו מ...
עדכונים שוטפים
11:14 | 04.08.15 zippa
10:40 | 04.08.15 החתולית
00:25 | 04.08.15 אושר מ
16:20 | 02.08.15 bigdaddy1 החדש
10:24 | 02.08.15 החתולית
21:10 | 01.08.15 טינטיןS
18:11 | 31.07.15 nולה על הישרדות 6
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה