בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:

* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.

* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   

למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 

לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 

* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח

מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.

* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 

* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל

תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה

אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,

החתולית ו- bruno01

תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם    הפורום אינו פרסומי. הודעות של מסעדות ובתי עסק ימחקו.  ניתן לשלוח מידע עבור השירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il.
שירשורים קבועים: שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                                                   הצטרפו לעמוד הפורום בפייסבוק
הודעה חדשה

כתית - עסקית צהריים (גם לצמחונים) והפתעה בבית
74תגובות
17/04/14 04:03
1329צפיות
הדיווח המלא עם אפילו עוד יותר תמונות - בבלוג שלי

ליום ההולדת האחרון שלי ביקשתי רק מתנה אחת - לטעום את האוכל של מאיר אדוני. זה לא היה בהכרח בגלל "משחקי השף" אלא משהו שרציתי כבר הרבה זמן, עוד כשכתית...

(המשך...)
הדיווח המלא עם אפילו עוד יותר תמונות - בבלוג שלי

ליום ההולדת האחרון שלי ביקשתי רק מתנה אחת - לטעום את האוכל של מאיר אדוני. זה לא היה בהכרח בגלל "משחקי השף" אלא משהו שרציתי כבר הרבה זמן, עוד כשכתית ישבה בהיכל התלמוד. מקריאת הדיווחים ותיאורי המנות ברשת דמיינתי את הביקור בכתית כמו ביקור במוזיאון - רק שבסוף אוכלים את היצירות. בדיעבד זה תיאור שאינו רחוק מהאמת.

הגענו לשם היום לעסקית צהריים, לאחר שקבענו שבוע מראש. ידעתי שהם לוקחים כרטיס אשראי במעמד ההזמנה ומחייבים 60 ש"ח במקרה של ביטול, וזה נשמע לי סביר לגמרי. שתי שיחות טלפון קיבלתי מכתית, הראשונה ב-10:00 בבוקר בה ביקשו לוודא שאנחנו מגיעים. השניה המפתיעה יותר היתה כשעה וחצי לפני שעת ההגעה שלנו, בה בישרו לנו שספק הדגים שלהם לא עובד בגלל החג ולכן כל מנות הדגים בתפריט לא יהיו. הם סיפרו שהם עושים מאמצים להשיג דגים טריים, אבל נכון לעכשיו זה המצב ורצו להודיע לי. קצת מפתיע שדבר כזה גדול כמו ספק שלא עובד בחג מגלים ביום עצמו. לא הייתי מרוצה מזה אבל הסכמתי בלית ברירה כי קבענו את היום הזה ולא היה אפשרי עבורנו להגיע ביום אחר. בדיעבד שיחה זו היתה מיותרת שכן עד שהגענו למסעדה הושגו הדגים הנכספים, ולבסוף גם לא הזמנו אף מנה שמכילה אותם.

הכניסה למסעדה היא דרך "המזללה" שהיתה רועשת והומה כיאה לחול מועד, אבל מהרגע שנכנסים בדלת של כתית אווירת ההמולה נקטעת באחת ומתחלפת באווירה אריסטוקרטית. מוסיקת פסנתר נעימה מנגנת בחלל השקט והמעוצב, ואף שהמקום לא גדול ניכרת בו ההשקעה וההקפדה על הפרטים הקטנים. משך הארוחה היה כשעתיים, במהלכן השירות שקיבלנו היה ללא רבב. הסכו"ם מוחלף אחרי כל מנה, היין (או המים המינרלים במקרה שלנו) נמזג שוב מיד כשהכוס מתרוקנת וכל גינוני הטקס מוקפדים עד הפרט האחרון. האמת - לא ציפינו לפחות מכתית.

בעסקית הצהריים ניתן לבחור בין ארוחת טעימות של 2 מנות - ראשונה ועיקרית (175 ש"ח) או 3 מנות - 2 ראשונות ועיקרית (215 ש"ח).
בן זוגי צמחוני, פרט שנראה היה לנו בעייתי נוכח תפריט המסעדה - לא פחות מכל המנות מכילות בשר, דג או פרי ים כלשהו, אך באתר המסעדה מופיעה השורה - "ניתן להנות מרוב המנות גם כמנות צמחוניות". בעת ההזמנה הטלפונית ציינו את הפרט הזה, ונאמר לנו שזה יצמצם עבורו את אפשרויות הבחירה של המנות אך בהחלט אפשרי. בפועל - לא היתה לו בחירה כלל. היו בדיוק שתי מנות בתפריט שהיו אפשריות עבורו כצמחוני, מה שאילץ אותו לקחת ארוחת טעימות של 2 מנות בלבד, שזה לא מה שתכננו ורצינו. כששאלנו אם ניתן לקבל מנה ספציפית (שנראתה מעניינת גם אם מורידים ממנה את השרימפס) כצמחונית - התשובה היתה שזה לא מומלץ, וויתרנו. כדאי לחשוב על הסרת השורה המדוברת מאתר המסעדה, או לפחות לציין טלפונית שיש רק שתי מנות אפשרויות לצמחונים.
ב.קפה בההוספיס האוסטרי בעיר העתיקה ירושלים
19/04/14 18:44
109צפיות
חוויה גרועה בליטל איטלי במתחם שרונה
18/04/14 10:58
632צפיות
פייר? לא ממש מפתיע שכך היה וכך יצא... סוף דבר, מתחם שרונה המשופץ הוא עוד קניון מתחמי פתוח, רוצה לומר עוד מלכודת תיירים קולינרית.....

היינו 7 סועדים, לא מאוד רעבים, אבל בכל זאת כאלו שהתיישבו במסעדה כי רוצים לאכול משהו.
כבר על ההתחלה הבנו שזה הולך להיות ארוע קשה כשאחת הסועדות הזמינה כוס קפה הפוך חלש מאוד (בזמן ההמתנה שכל הסועדים שיגיעו)- קיבלה קפה שגובל בקפה שחור. ביקשה תוספת חלב חם... וביקשה שוב, וביקשה שוב ושוב ושוב...... בסוף התעצבנה והחזירה את הקפה כדי לקבל חדש. קיבלה שוב קפה חזק ... ושוב סאגת החלב החם שבסוף הגיע... אבל הקפה כבר לא נשתה.

בשלב זה כולם כבר הגיעו והמתנו משהו כמו רבע שעה למלצר שיבוא לקחת הזמנה.....
וחיכינו וחיכינו וחיכינו...
מידי פעם תפסנו מלצרית שהבטיחה שמייד תבוא.
וגם שתשלח את מצלר היין....
והזמן עובר... ומפלס העצבים מתחיל לעלות.

תפסנו את מנהל המשמרת ושאלנו אם יש מצב שנקבל היום שירות ואוכל, כי נראה שהם קצת בבלבלה, ואם זה לא הולך לקרות שיגיד לנו עכשיו ונקום. נו הארד פילינגס...
הבטיח שיהיה בסדר,
ובאמת בתום עוד כמה דקות הגיע מלצר היין. (טוב, אנחנו כבר רעבים!!)
ביחד איתו הגיעה המלצרית, ואז התחיל המאבק על הקשב של השולחן....
סגרנו על יין ושחררנו את מלצר היין לדרכו. יש לציין שהמלצתו של מלצר היין היתה הדבר הכי טוב שקרה בארוחה הזו . לצערי לא התעמקתי בשם היין הנבחר אז אני אפילו לא יודעת להגיד מהו, אבל הזמנו ממנו עוד בקבוק בהמשך...

ונחזור למלצרית...... בחורה נחמדה, שאיך אמרה חברתי "אמא שלה וודאי משכונעת שהיא ילדה נהדרת". מלצרית היא לא ממש....
לא היה לה קצה של מושג ירוק על המנות.
שאלתי לגבי מנת "דג צרוב עם כופאת ריקוטה במרק דייגים" (אני בטח לא מדייקת בשם המנה..) מה יש במנה מה מורכב? קיבלתי תשובה של "זה גד ברוטב" וואלה!! ומה עם הכופתאה? "כן, יש גם כופתאה" אמריקה!
בקיצור, הבנו שלקבל ממנה המלצות לגבי המנות זה לא המקום, אז בחרנו סתם דברים שנראו לנו חביבים....

פה המקום לספר שגם בליטל איטלי "מאמינים בקונספט של מנות חלוקה שמה שיוצא מהמטבח מגיע מיידית לשולחן ללא סדר"- שזה במילים אחרות "גם אנחנו מאמינים בלהתפשר על מטבח בינוני ולא מקצועי שמוותר מראש על הניסיון לתזמן מנות לשולחן". שזה טרנד שאני חייבת להגיד באופן כללי מתחיל כבר ממש לעלות לי על העצבים. בעיקר בגלל העובדה שזה פשוט סוגר את האפשרות להתבאס מזה שחלק מהסועדים כבר סיימו לאכול וחלק עדיין לא קיבל בכלל את המנות שלו....

ואז התחילו המנות לזרום לשולחן. רגע לא, המילה "לזרום" לא ממש מתארת את הסנריו, האמת שגם המילה "לטפטף" מחמיאה למה שקרה במציאות.
אז ננסח מחדש...
ואז זרמה לשולחן מנת ניוקי. אחת. הניוקי עצמם היו אווריריים וחביבים. אבל הגבינה המותכת מעל והרוטב שאני כבר לא זוכרת מהו היו כבדים ומלוחים בטירוף (מלח יהיה מוטיב חוזר בארוחה)
המנה חוסלה ע"י 7 מזלגות עצבניים תוך 5 שניות בערך.
ואז נכנסנו למוד של עוד 10 דקות המתנה.... ואז הגיעה פוקצ'ינה. לדעתי צריך לשנות לה את השם לפוקצ'יטיקה..... 2 פיסות לחמניית ביס, עם קערית זערורית של שמן זית ובלסמי. מנה מיותרת כשאין אף מנה אחרת לידה.
ונכנסנו שוב למוד המתנה....
ואז הגיעה מנת אנטיפסטי. צלחת פשוט הזויה. אהבתי מאוד את הרעיון של לשבור קצת את הקונספט של אנטיפסטי ירקות בלבד ולשים גם פנצ'טה וגם כדור מוצרלה... פחות אהבתי את הביצוע. הכדור גבינה היה נחמד והפנצ'טה טובה. אבל הירקות היו רעים. אחד יותר רע מהשני.... שעועית לבנה במשחה ירקרקה ולא ברורה, חצי שומר עשוי רע, ורצועות פלפלים טבועות בשמן...

לא אמשיך לפרט את כל סאגת הגעת המנות ופשוט אפרט אותן-
מנת דפי פסטה ירוקה עם פנצ'טה וקלאמרי- רעיון חביב ביצוע כושל. הפסטה היתה על גבול הפירה, הרוטב היה מלוח להחריד, הקלאמרים מעטים , אבל הפנצ'טנה- טובה.
מנת ריזוטו זעפרן עם קוקי סאן ז'אק- חזרה למטבח עקב מליחות בלתי נסבלת.
2 מנות סלט קיסר- היו המנות הטובות ביותר בארוחה.... עלי חסה רעננים, עוף טעים, וטוויל של פרמזן שהיה מקורי וטעים מאוד. טוב שהזמנו 2 כאלו.
מקרוני עגבניות- לא הבנתי למה המנה הזו הוזמנה בכלל, בכל מקרה גם היא נשארה על השולחן בלי שאף אחד רצה לאכול ממנה...

היו עוד כמה מנות, אני כבר לא ממש זוכרת, וגם לא מצאתי תפריט ברשת שיעזור לי לשחזר......
אבל הקו במנות מאוד ברור- בכולן יש ניסיון, מבורך אגב, לחדש ולרענן קצת ולהביא משהו טיפה אחר ממה שאנחנו מקבלים בכל שאר המקומות, ובכולן הביצוע עלוב וכושל.

שילוב של אוכל רע, עם שירות עוד יותר רע גרמו לנו לוותר על הקינוח.

אני ממש מקווה שאלו חבלי לידה של המקום, ושזה ימריא, כי הלוקיישן באמת כל כך נחמד... וגם התפריט נקרא ממש טוב.
לא נשמע משהו בכלל
18/04/14 11:18
313צפיות
גם אני מקווה שהמקום לא ילך בדרכם של חלק מהמקומות במתחם התחנה...
כמה עלה התענוג? היו מחירי הרצה?
אני לא חושבת שאלו היו מחירי הרצה...
18/04/14 11:19
331צפיות
אלא אם כן בעוד תקופה נגלה שהמחירים עלו, וכך נוכל להסיק בדיעבד....
אבל אני גם לא יודעת כמה עלה. לא שמתי לב... שמתי כרטיס אשראי לחלוקה ולא ראיתי כמה חוייב...
נשמע מזעזע
18/04/14 12:04
329צפיות
שאלה: אם אתם מגיעים למקום שמצהיר אחרי ההזמנה שהם דוגלים בעיקרון ה"מנות חלוקה שכל מנה יוצאת כשהיא מוכנה" ואז מבקשים לא ללכת בעיקרון זה אלא לחלק למנות ראשונות שכולן יגיעו ביחד ואז עיקריות שכולן יגיעו ביחד. האם זה בקשה לגיטימית, והאם על המסעדה לעמוד בזה לאור הבקשה? בעיקר זה משמעותי כשמדובר בשולחן של יותר מזוג או שלישיה...
מה שבעיקר עצבן אותי כשקראתי את הביקורת שלך, זה שהמצב הזה שהכניסו אותכם בלי יכולת לסרב (כל מנה יוצאת כשבא לנו) גרמה לכך שאי אפשר להתלונן על מנות שלא יצאו כמו שצריך, כמו המנה של הניוקי המלוחה מדי. מין הסתם כשתגיע מנה אחת מזערית לשולחן של שישה רעבים, לא תוכלו להחזיר את המנה גם אם היא ממש לא בסדר (מה שהיה המצב), וגם הלחם שלא היה אפשר "להשתמש"  בו כמתוכנן למנת האנטיפסטי או לרטבים של המנות הבאות.
מבאס אותי שמקומות כאלה מרשים לעצמם להיפתח ככה... :/ לדעתי מגיע להם כל הביקורות חסרות הרחמים שאפשר, אולי בקרוב מהקוטלים של העיתונים זה יגיע.
זה חסר סיכוי....
18/04/14 15:09
265צפיות
כי הרי ברור לכולנו שלא מדובר באיזה קונספט קולינרי שבא לתרום לחווית הסועד (לפחות לא ב-90% מהמקומות שאימצו את הקונספט)
אלא בחוסר מסוגלות וחוסר מקצועיות של המטבח שאינו מסוגל לתזמן הוצאת מנות.
תיזמון מנות הוא מייומנות שצריכה להיות למטבח מקצועי, וברוב המקומות לא רק שאין את זה, אלא פשוט מוותרים מראש ואורזים את האימפוטנציה הזו ב"אג'נדה".

הרי ברור שלהוציא לשולחן של 7 סועדים מנת חלוקה "קטנה עד בינונית" (זה עוד טרנד שאומץ לאחרונה.... הקוטן של המנות הוא משיקולים כלכליים, אלא זה "קונספט".... רק המחירים לא עברו לקונספט החדש...) בהפרשים של 10 דקות בין המנות זה לא איזו גאונות צרופה שנהזתה ע"י שף מחונן....
מצד אחד אני לגמרי איתך לגבי האינטרסים שמאחורי
19/04/14 09:39
108צפיות
הכאילו קונספט. מצד שני אני גם חושבת שבתור סועדת מותר לי לוותר על הקונספט אם הוא לא מתאים לי.
אם המסעדה כה בינונית שלא יכולה לעמוד בדרישה הזאת, לא שווה לבקר אותה... כלומר, אם אין מישהו שמסוגל לנהל מטבח בסטנדרט בינוני - מן הסתם שגם האוכל יהיה מתחת לבינוני.
אולי הייתי קמה ועוזבת את השולחן אם היו מודיעים לי שאי אפשר להגיש בצורה מאוזנת והולכת לאכול פיצה ליד שגם שייך לליטל איטלי הזה (שנראית דווקא סבבה ד"א).
תודה רבה על הביקורת...תכננתי ללכת לשם עם בן
18/04/14 14:26
256צפיות
הזוג אבל נראה לי שנחכה קצת...

תודה על האזהרה...
חג שמח...
חוויה בהחלט לא נעימה
18/04/14 15:24
301צפיות
האם זו אותה מסעדה עליה היה דיווח חיובי לפני יומיים-שלושה? (אני מבינה שיש 3 מסעדות במתחם ליטל איטלי...)
כי ההדיווח ההוא עורר בי חשק לרוץ לטעום... הדיווח הזה גם מעורר בי חשק לרוץ - לכיוון הנגדי, בלי להביט לאחור.

אין תירוץ למנות לא מוצלחות או לחוסר יכולת להוציא 7 מנות בהפרשים מספיק קטנים כדי שכל הסועדים יוכלו לאכול ביחד...
לגבי איטיות השירות והוצאת המנות - היתכן שהיה פה שילוב של מקום לא משופשף עם עומס של חגים? האם המסעדה הייתה מלאה?

מקווה שהמקום ישתפר ומאחלת לך ארוחות מוצלחות יותר.
תודה על הדיווח...
º
גם אני תוהה האם זו אותה מסעדה?
18/04/14 15:27
87צפיות
º
לפי המנות כן
18/04/14 16:03
54צפיות
המסעדה היתה די מלאה....
18/04/14 16:14
300צפיות
אמנם כשהתיישבנו היו סביבנו לא מעט שולחנות פנויים, אבל הם הלכו והתמלאו לאט לאט.... וזה בטח לא תרם.

חשוב לציין עוד משהו שנשמט מהדיווח הראשוני, והוא ראוי לציון לדעתי- כל הצוות, מהמלצרית חסרת המושג, דרך מלצר היין שנראה כאילו סיים משמרת חליבה ברפת (בא בבגדים של קיבוצניק..) ועד לאחראי משמרת, ועוד מלצרים מזדמנים- כולם היו נחמדים ונעימים מאוד. אם יש טרנד אחד שדילג על המקום בנתיים זו ההתנשאות והגועל נפש של המלצרים.

יש דבר כזה שירות גרוע ונעים?
כנראה שכן
18/04/14 16:35
177צפיות
אומנם זה לא תירוץ לשירות לא מקצועי אבל אני מניחה שזה כי המקום נפתח לא מזמן והמלצרים עדיין לא השתפשפו מספיק....
מקווה שבעתיד המצב ישתפר
מעניין מה מהם עדיף..
18/04/14 18:40
176צפיות
מלצר גרוע ונעים או מנוסה ומתנשא?

אני חושבת שעם התנשאות יותר קשה לי..
על חוסר מקצועיות אני עוד יכולה לסלוח מתוך מחשבה שהם ישתפרו בעתיד. התנשאות וחוסר שירותיות, שגם זו תקלה מקצועית בעיניי, כבר מצביעה על גישה בעייתית גם של המלצר וגם של המקום שמעסיק כזה מלצר, ואיתה כבר קשה לי להשלים.
מתנשא זה הכי גרוע
18/04/14 20:48
141צפיות
מעדיפה מלצר שאין לו מושג מה הוא עושה על פני מלצר מתנשא.

גם עודף שירותיות יכול לעצבן.
יום אחד אכלתי צהריים עם חברה.
מטרת הארוחה הייתה שיחה נעימה תוך כדי אוכל טוב.
אבל -
המלצרית שאלה אם הכל בסדר כל כמה דקות, חטפה מהשולחן כל צלחת בשניה שביס אחרון נלקח ממנה ובאופן כללי לא אפשרה לנו לדבר.

בקיצור: לו רק מלצרות הייתה מקצוע....
מסתבר
18/04/14 20:40
150צפיות
אם לוקח רבע שעה לצוד מלצרית, חסר לה שלא תהיה נחמדה אליי.

הרגת אותי עם משמרת חליבה ברפת...
נשמע שחסר שם מישהו שיש לו נסיון של יותר מרבע שעה במתן שירות במסעדה...
יש, בהחלט... נחמדות ומקצועיות הן תכונות שונות
19/04/14 15:50
74צפיות
בלי שום קשר לתחום המסעדנות, נתקלתי בחיי לא פעם בשירות אדיב להפליא אך לא יעיל להחריד (בארה"ב זה אפילו לא נדיר בכלל... ).
המלצות לצהריים בסביבות רוטשילד?
19/04/14 14:02
83צפיות
מחפש מסעדה טובה לארוחת צהריים עם המשפחה, חשבנו על קפה נואר אבל אנחנו רוצים קצת לחדש.

אנחנו לא כשרים לפסח, אפילו נשמח לאכול מאכלי ים טובים...

תודה מראש!
הוטל מונטיפיורי לטעמי טובה בהרבה מקפה נואר
19/04/14 15:04
79צפיות
אבל כנראה גם מעט יותר יקרה, אבל זו מסעדה די טובה שאם לא ניסיתם עד היום, אולי שווה לנסות.. בדוק את התפריט :
http://www.hotelmontefiore.co.il/sites/default/fil...
º
אלורה יכולה להתאים
19/04/14 17:13
19צפיות
האנוי Hanoi - גרוע
17/04/14 00:45
832צפיות
שלום לכולם,
חגגנו שולחן של שישה בהאנוי הערב, למרות המקום הנורא היה כיף.
הזמנו שולחן לשעה שמונה בערב, הגענו מעט לפני והמארחת ענתה שמיד תושיב אותנו, כנראה שלכל אחד אמת המידה שלו למילה ״מיד״ - התיישבנו כחצי שעה לאחר השעה בה הזמנו את השולחן.
לפני שהזמנו הבחנו בבעיה פוטנציאלית: על השולחן שתי צלוחיות גדושות, האחת שמן עם אבקת צ'ילי והשנייה סויה עם פלפלי צ'ילי - פוטנציאל תקלה כמעט וודאי ואכן לאחר כמה דקות השולחן כולו הפך שמנוני ולא נעים, למה לא להשתמש בצלוחיות עמוקות יותר? למה להגדיש אותן בכל כך הרבה שמן? רק להאנוי הפתרונים...

הזמנו את המנות הבאות:
ראשונות
רוטי צא'נאי - מעין פיתה דקה עם מטבל יוגורט
רוטי מטאמבה - אותה פיתה עם תרד
ספייסי סולט קלמארי - קלאמרי מטוגנים עם סלרי
ספרינג רולס - עם עוף ושרימפ
האר גאו - דים סאם עם שרימפ

עיקריות
מרק פו צמחוני - ציר שורשים וטופו
קריספי סקין פורק - בטן חזיק פקצ'וי ואורז
סוי צ'יקן - עוף פרוס עם עצמות, פטריית שיטאקי, אורז, פקצ'וי
קארי כתום עם שרימפס - גזר, דלעת ובטטה

הראשונות לא יצאו ביחד ואף לא קרובות לזה, הקלמארי הגיעו ראשונים לאחר כעשרים דקות - מדובר בקלמארי מטוגנים פשוטים משקית קפואה עם סלט של סלרי וצ'ילי מלמעלה, מאוד לא משכנע.

עוד עשר דקות ויצא הספריננ רול (4 חתיכות) שהומלץ לעטוף אותו בעלי החסה עם הצ'ילי והנענע ולאכול (דבר ידוע וברור) מה הבעיה? שהגיע עלה חסה אחד! לכל החתיכות ספרינג רול!!! נו באמת... לאחר שביקשתי עוד עלי חסה הגיעו שניים ולכן הייתי צריך לבקש שוב עוד.

ביחד עם הספרינג רול הגיעו גם ההר גאו שהיו מפתיעים באיכותם, בצק דק ושקוף עם חתיכות שרימפ גסות כמו שצריך, חבל שלא דבקו במתכון המקורי והוסיפו נצרי במבוק אבל עדיין זה מוכיח כשרוצים אז יכולים.

למרות שביקשנו שכל המנות יצאו יחדיו כי יש כאלו שלא הזמינו ראשונות לא הצלחנו לשכנע את המלצר ששכח לכלול את הרוטי צא'נאי בהזמנה ורק לאחר פעמיים שהבהרנו שיוציא את כל המנות הוא הראה סימנים של הבנה.
לאחר שעה ועשרה קיבלנו את המנות העיקריות.

הקריספי סקין פורק הייתה מנה לא רעה, חתיכות טובות של בטן חזיר פריכות מבחוץ על אורז עם מעט (מידי) רוטב, כשביקשתי משהו חריף מהמלצר הוא הסתכל עלי בפליאה ולא כל כך הבין למה אני מתכוון, לבסוף הביא פלפל צ'ילי פרוס.
הפקצ'וי בעונה הזו כבר הופך למריר ולא כך כך טעים וחבל זה ירק מעולה כשמקבלים אותו ממקור שיודע לגדלו.

הקארי הכתום הוא מנה די מונוטונית, עם הרבה יותר מידי גזר שחתוך לחתיכות גסות ולא נעימות, השרימפס המבושל הקפוא לא הוסיפו לו שום דבר, מדובר בחומר גלם זול שאין לו זכות קיום במנת קארי!

כשהוזמן הסוי צ'יקן נשאל המלצר האם העצמות לא יפריעו והאם הבשר נופל מהעצם ונאמר לסועדים שאין בעיה עם זה דבר שהתברר כלא נכון ושיש התעסקות לא קטנה עם המנה והבשר רחוק מליפול מהעצמות.
למרות זאת המנות נאכלו ועם הטעם לא היו תלונות.

הזמנו קינוחים:
גלידה מטוגנת
טבלת שוקולד קרמל ופופרואן מקורמל
שהיו בסדר גמור.

לסיכום: האנוי היא מסעדה לא טובה, השירות רע ולצוות אין מושג לגבי חווית אכילה אסייתית או תודעת שירות, חומרי הגלם של כל מה שמגיע מהים נחות מאוד, אין ביקורת על חומר הגלם שנכנס למטבח וגולת הכותרת: השירותים של המקום היו מטונפים ולא היה סבון בנמצא.
יש למטבח מידי פעם הבלחות לא רעות, אבל גם הן לא עומדות בציפיה.
בשורה התחתונה: לא הייתי ממליץ לאף אחד.
נקרא ממש רע..אבל הביקורת יצאה לך מעולה
17/04/14 01:05
275צפיות
נשמע כמו מקום עם פוטנציאל לא ממומש.

חבל שלא משקיעים בשירות ונותנים לו להרוס את כל החויה
תודה על הביקורת המפורטת
17/04/14 01:07
296צפיות
נקרא בהחלט שסבלתם שם, מסעדה פופולארית לפי השמועות, שכמעט ולא מגיעים ממנה דיווחים לכאן באופן די מפתיע. אם היית בכל זאת צריך להרכיב לך ארוחה שם מהמנות שניסיתם, על מה היית ממליץ ?
המנות המומלצות
17/04/14 01:14
257צפיות
1. הספרינג רול טעים ומכיל עוף ושרימפ טחונים
2. האר-גאו, פחות טוב ממה שאני מכין או משל המקומות שאני אוהב לאכול בהם בהונג קונג אבל בהחלט טובים מהזבל שמוכרים במקומות האחרים בארץ
3. בטן החזיר היא מנה לא רעה מהעיקריות - לבקש לימון בצד ולטפטף לפי הטעם
4. לא בדקתי אבל הייתי מנסה את הקרי עם העוף
º
תודה
19/04/14 15:00
9צפיות
חוץ מהמילה "נורא" ביקורת ממש מיקצועית
17/04/14 01:56
295צפיות
שרומזת על אדם בעל הבנה בנושא שלשמו התכנסנו כאן.
תודה על הדיווח.
º
גרוע, נורא, לא ממליץ - אז איך היה כיף?
17/04/14 02:23
148צפיות
באו לחגוג, עקפו את הנאחס
17/04/14 05:01
298צפיות
וכייפו.
הביקורת משקפת ומנומקת היטב את הסייפא: לא מומלץ.
שימי לב שלכותב יש בסיס להשוואה - מסעדות במזרח הרחוק, שם גם מניסיוני, השירות הוא מעולם
אחר לגמרי.
יכול להיות מסעדה גרועה אבל חברים שנהנים
18/04/14 10:33
199צפיות
אחד עם השני בכל זאת.
יכול להיות שהאוכל גרוע והאווירה נחמדה..
אפשר לעשות כיף עם חברים בכל מקום...
18/04/14 16:55
167צפיות
אבל זה לא הנושא לדיווחים בפורום, הכיף עם החברים. כשמישהו מדווח על ארוחה במסעדה ואומר היה כיף, מה היית מבינה מזה? טוב שהגעתי לסיכום עם הדיס-המלצה הגורפת.
לא צריך היה להגיע לסיכום במקרה הזה..
18/04/14 18:30
137צפיות
.. על מנת להבין שכל הביקורת כולה היא דיס-המלצה גורפת.
זה מתחיל כבר מהכותרת, וכולל גם את אותו משפט שבו הוא אומר שהם נהנו, וזאת למרות שהמקום היה נורא.
לא מסכימה לגבי זה
19/04/14 09:33
97צפיות
עליי מאוד משפיעה האווירה והסביבה ולא בכל מקום אפשר לעשות כיף עם חברים. אם למשל יש מוזיקה נוראית ובפול ווליום וריח של סיגריות - אני לא אהנה. לכן אווירה שמקום יוצרת מאוד משפיעה על החוויה, לא רק האנשים שבאתי איתם. יש אנשים שהדברים האלה משפיעים עליהם יותר או פחות אבל אין ספק שאווירה זה אחד הקריטריונים החשובים בסעודה במסעדה, לעיתים אף יותר מהאוכל עצמו ולדעתי יש מקום להתייחס לזה בכל ביקורת שלמה על מסעדה.
"למרות המקום הנורא, היה כיף". כך כתב.
19/04/14 13:37
82צפיות
איך את מסיקה מזה שהאווירה במקום טובה? החברה הייתה טובה...וזה לא קריטריון  בביקורת מסעדות.
º
המקום סיפק תנאים מינימליים בשביל להנות מהחברה
19/04/14 22:34
על הדיווח
18/04/14 19:58
97צפיות
וחבל שזו היתה חוויה שלכם. טוב שהחברה הפכה את החוויה לחיובית משהו.
לגבי ההאר גאו
19/04/14 08:14
162צפיות
לאיזה מתכון מקורי אתה מתכוון?
איני מכירה תקן ספציפי להאר גאו - נצרי במבו הם תוספת די מקובלת למלוי.
עסקית שווה בשישי בצהריים בת"א, יש דבר כזה?
18/04/14 01:45
193צפיות
אנחנו חוגגים מחר תאריך משמעותי מחפשים מסעדה טובה לציין בה את האירוע.

מסקירה מהירה נראה שרוב המסעדות לא מאפשרות ארוחות עסקיות בשישי. אולי בכל זאת מישהם יודעים אם יש?

בקשות מיוחדות:

לא כשרה לפסח.

שיהיו בה גם מנות בשריות טובות, אבל לא רק.

אם אפשר, שתאפשר סוג של רומנטיות או לפחות קצת אינטימיות, או אווירה מיוחדת.

תודה
במסה יש עסקית בשישי
18/04/14 07:15
236צפיות
ונדמה לי שגם באדורה וברפאל.
תודה רבה. במסה היינו בשנה שעברה
18/04/14 09:55
185צפיות
ואהבנו מאוד.

השתיים האחרות קצת מזגזגות כאן בביקורות לאחרונה...

טוב, אנחנו מודעים למגבלות שלנו...

בסוף יהיה בסדר
מנצל״שת , היינו אתמול במסה
18/04/14 11:04
336צפיות
התכנון היה ללכת לקלארו בשרונה-לא הזמנו מקום.
כשהתקשרנו להוראות הגעה המארחת הסבירה לנו בפרוטרוט(הסברנו שאנחנו כבר בסביבה)
רק כשהגענו למקום כבר הבנו שהם סגורים.
שאלנו אותה והיא בתגובה : ״אההה...כן אנחנו פותחים רק בערב״

אז הלכנו למסה....

העסקית היא עסקית שבת ולא של ימי חול , כמו שהרבה מסעדות נוהגות בחול המועד.

הכל היה נעים וטעים מלבד שני אירועים שאותי אישית הפתיעו/עיצבנו:
1. הלחם בפתיח הוסב ל... מצות! אין לחם בנמצא , למרות שהמנות עצמם (אלו עם החמץ) נשארו כפי שהן.
לא הצלחתי להבין מה, למה, איך. הרי באר קפה שליד בלסו לפני שניה כריכי לחם ענקיים, כך שאם מדובר באיסור על מכירת לחם , נראה לי מסה יכולה לספוג כמו אר קפה, לא?

2. מאחר ואנו לא אוהבים מצות, ביקשנו לא להגיש אותן בכלל, במקום ביקשנו את הפוקצ׳ה שהוסבה ל״לאפה כשל״פ״.
לא אידאלי אבל.. יותר טוב מקרקר קשה ללא טעם...- 26 ₪ ( המנה השתנתה המחיר לא הוסב..)
חיכינו וחיכינו וחיכינו.... והגיעו כבר הראשונות... המטבלים הטעימים נותרו כמעט שלמים, אין עם למרוח!
מאד כעסנו, וביקשנו לבטל את ההזמנה של ה״לאפה״ .
שום התנצלות לא התקבלה בגזרה.

זה קצת השאיר לי טעם מריר מהחוויה , אבל בגדול שאר האוכל והשירות היו טובים.
בנוגע לעניין המצות
18/04/14 11:12
265צפיות
אביב משה נשאל על העניין הזה לפני מספר שנים - לטענתו זה עניין של בית ולכן הוא בוחר להגיש מצות ולא לחם. עם זאת, אכן מרגיז שלא ידעו אתכם על תוספת התשלום בכל הנוגע ללאפה והעובדה שלא הגיעה מרגיזה לא פחות.
מאד מפתיע להגיע למסעדה כזו
18/04/14 12:54
240צפיות
ולגלות ששומרים כשרות (בעניין הלחם בלבד...)
גם בשולחנות אחרים נשמעה הפתעה ,
והרבה ביקשו להזמין את ה״לאפה״ כדי שיהיה משהו לטבול איתו את הממרחים.

דרך אגב יידעו אותנו לגבי מחיר "הלאפה״ , כנראה שחסכנו כי זה היה נראה מאד לא מגרה כשהוציאו
לשולחן שליד...
זה כך כבר שנים במסה
18/04/14 19:44
183צפיות
כמעט כל פסח יש מי שכותבים כאן על העניין.
טוב עשיתם כשביטלתם
18/04/14 19:53
206צפיות
יצא לי לטעום לאפה כזו. מה אגיד לך - טעם של נייר. יותר גרוע מטעם קצפת צמחית.
אפרופו אוכל: מה אכלתם?
אכלנו...
19/04/14 10:31
129צפיות
לראשונות:
בקלוואה עגל - זו מנה שאני לא מפספסת שם . המתיקות של קרם הקוקוס עם המליחות העדינה של בצק העלים והבשר הטחון. מנה מעולה כרגיל.

שקדי עגל עם טורטליני בטטה וקרם ארטישוק ירושלמי- הבחור נהנה מאד ואמר שהייתה מנה עשירה . יצא לי לטעום רק מה טורטליני , הרגיש לי קצת מתוק מדי.

לעיקריות:

רביולי כמהין קרם לימון וזיתי טסוס-  בדר״כ אני לוקחת את רצועות פילה בקר עם הפירה, אבל הפעם התחשק לי משהו קצת יותר פחמימתי, התלבטתי בין הניוקי לארביולי והמלצרית המליצה על זה.
הרביולי. המנה הגיעה עם קציפות קטנות של מרנג על שולי הצלחת .
לא הבנתי את כוונת המשורר, הטעמים עם כלל המנה לא ממש השתלבו. מלבד זאת, מנה טובה מאד.

פילה לברק עם רביולי וקציפת פרוצ׳יני-
דג עסיסי, חתיכות שמנמנות של פטריות וארטישוק, רביולי מושלמים, מנה מדהימה.
גנבתי לבחור כמה רביולים שרק הצלחתי

הבחור ביקש קינוח באר קפה (עוגת הגבינה לימון שלהם) והאמת שהקינוח השווה באמת של מסה- מגדל התוחם הענק עם המקרונים היה כבד עליי, זרמתי...

לאכזבתו , לאר קפה נגמרו עוגות הגבינה כך שחסכנו עוד קלוריות

אם כוונתך לקינוח מגדל התות, לא הפסדת כלום
19/04/14 13:21
81צפיות
הייתי עם חברה, הזמנו את זה. חוץ מלהיות מנה יפה לא היה שם שום דבר מיוחד. המון שכבות של כל מיני: קרם פטיסייר, עוגת שוקולד, מרנג, ריבה, פירות, מקרונים, קצפת. אף אחד מהם לא משובח במיוחד, אין שום קשר ביניהם. הכי סתם.
לדעתי חובה ליידע על כך
18/04/14 20:21
163צפיות
גם על כך שאין לחם, ובטח ובטח אם יש להוסיף תשלום.
לא ברור לי הרעיון שמסעדה שממילא לא כשרה תגיש מצות, לנגב איתם את הרוטב של השרימפס... הסועדים שלכם הרי ממילא כבר עשו את הבחירה באוכל לא כשר. אם אתם הולכים לכפות עליהם מצות בניגוד לבחירתם, הזהירו מראש.
מעניין
18/04/14 21:45
119צפיות
בעבר הרחוק העסקית של מסה בשישי הייתה זהה לכל השבוע, בעצם כנראה שגם לא היה תפריט שישי שבת.. המצאה שהפכה נפוצה בזמן האחרון אבל חבל שאין עסקית רגילה גם ביום שישי כמו שהיה פעם.
º
יש גם עסקית בהרברט סמואל.
18/04/14 11:06
70צפיות
יפו תל אביב ברח יגאל אלון, יש עיסקית גם בשבת
18/04/14 11:18
177צפיות
כמובן לבדוק מה קורה בחג אבל אם יש בשבת אני מניחה שגם בחג
היו שנים שהגישו במסה לחמניות מקמח מצה- התקשרתי לברר ואמרו שיש מצות, אגב לא אמרו שאין לחם ...
תודה רבה, חברים היינו בהרברט סמואל
18/04/14 22:37
200צפיות
היה נחמד מאוד!

באמת משמח לראות שניתן לאכול עסקית גם בשישי בצהריים שהוא זמן מאוד מבוקש, כל הכבוד למסעדה. אכלנו את העסקית ב 88 ש"ח לכל סועד, לא כולל לחם, יין או קינוח.

האווירה במסעדה התאימה לנו. לא שקט מדי, אבל מאפשר שיחה נעימה. ישבנו בשולחן שהיה קרוב לפתח יציאת המנות מהמטבח, היה בזה משהו נחמד, לראות את המנות בדרך לשולחנות, אני אוהבת את זה. אבל יוצר קצת תחושה של תחנת רכבת, למי שרגיש למעט תחושת "האסל אנד באסל" ממש מעל לראש שלו.
לבקשתנו הוגש בסבר פנים נעים לשולחן בקבוק מים רגילים.

קוקטיילים (רק לסייג, אנחנו ממש לא מבינים באלכוהול וכמו כן, לא זוכרים את המרכיבים...):

צ'ילי ווילי -  כשמו - הכיל צ'ילי ועוד מרכיבים שמהם אני זוכרת רק אבסולוט ותפוזים(?) והיה כתום ונחמד מאוד. (48 ש"ח)

גיינסברג - הכיל מלפפון והיה ירקרק וגם הוא גרם לשמחה גדולה אצל האיש. (54 ש"ח)

את המנות משחזרת מהראש כי באתר אין פירוט של מרכיבי המנות והוא גם לא כל כך מעודכן (חלק מהמנות לא שם או מוגשות קצת שונה מהכתוב שם)...

מנות ראשונות:

סלט העגבניות -  מכיל עגבניות מסוגים שונים, חלקן טריות, חלקן צרובות, צנוניות, בצל, גבינת טולום וחלמון של ביצה קשה - היה מצוין, מרענן, חמצמץ במידה. כיף.

חציל - היה מגולגל סביב צרורות של אטריות חיטה דקיקות ברוטב מתקתק שהכיל סויה ועוד משהו. מנה חמודה ומשמחת חך ולב.

מנות עיקריות:

אנטרקוט קצוץ - בעצם המבורגר שהיה מונח על בריוש (אאל"ט) כשעל הצלחת מסביב היה רוטב שיטאקי ותפוחי אדמה צלויים. האוכל נהנה מאוד, היה מצויין. רק דבר אחד קטן העיב על העסק, במהלך ההזמנה המלצרית (שהייתה מצוינת, אגב) אמרה שהבשר יוכן במידה שהסועד יבקש, אבל בפועל שכחה לשאול אותו ועם כל הבלגאן וההתרגשות של המאורע, גם אנחנו שכחנו מהעניין. האנטריקוט הגיע עשוי מעט יותר ממה שהיה מבקש, ועם זאת, הוא היה מצויין ולא הייתה בעיה.

פילה בורי - מוגש על קינואה אדומה ו"משאוויה", תבשיל של חצילים קלויים מעדנות על האש יחד עם עבדניות ואולי גם בצל. מנה נדיבה ונהדרת! העור של פילה הבורי פנה כלפי מעלה והיה פציח והדג עצמו היה עסיסי. תבשיל הקינואה יחד עם המשאוויה היה חמצמץ, רענן ונהדר והכל התחבר יופי ביחד. גרגרתי בהנאה ולא השארתי פרור קינואה אחד על הצלחת.

יין:

ואו, יין לבן כלשהו שהוזמן בקראף. בחיי שאני לא זוכרת, סליחה מכל המומחים כאן. נדמה לי שרקנאטי. היה נחמד מאוד. (קראך צהריים 66 ש"ח)

קינוחים (הקינוחים לא מופיעים כלל באתר, וחבל כי הם יפים ומגרים):

ברולה עם פירות יער - הוגש בשלוש גבעות קטנות וחמודות מחופות בסוכר שחום ופציח וביניהן מונחות אוכמניות, תותים ופטל טריים וטיפטופים כלשהם, אדומים וסגולים. היו גם קוביות של משהו שהרגיש כמו רחת לאקום והיה בעל טעם לימוני ומצופה שבבי קוקוס. הקינוח היה יפה כמו תמונה וטעים מאוד. חגיגה מרעננת. (48 ש"ח)

קיבלנו על חשבון הבית בגלל ששמעו שאנחנו חוגגים, נחמד . משהו שוקולדי (שוב, לא מופיע באתר ואני לא זוכרת את שמו המדוייק) - עם גלידת טונקה ורוטב קרמל מלוח. היה שוקולדי מרוכז והשילוב עם טעמי הגלידה והקרמל המלוח היה מעניין וטעים מאוד. אהבתי אותו קצת פחות מאשר את הקינוח הקודם שהיה פחות כבד, אבל, הי, היינו שניים שבכל הנוגע לאוכל לא נוהגים לקחת שבויים, כך שלא הייתה בעיה להתגבר על העניין.

לסיכום: המנות היו נדיבות וטעימות, השירות היה מצוין, ומאוד נהנינו. יצאנו מרוצים אל הטיילת שטופת האור אל אחר צהריים חם וקייצי.

הערות:

כדאי לעדכן את האתר ולהכניס אליו את הקינוחים, הקוקטילים והיינות. וגם מן הראוי לצרף קצת מרכיבים וכמובן מחירים של המנות.

אמנם הסתדרנו מצוין גם בלי לחם, אבל אני חושבת שאם מסעדה גובה תשלום על לחם, הוא אמרו להיות סמלי בלבד. העלות (אאל"ט 19 ש"ח) מעט פוגמת בנדיבות שמופגנת במסעדה.

יהיה נחמד אם אפשר לפנות את תחנת הדלק שנמצאת מול המסעדה (זאת עם הכדורים הצהובים) כדי שלא תחצוץ בין המסעדה לחוף הים ותהיה הדבר הראשון שרואים כשיוצאים מהמסעדה

תודה לכולכם על ההמלצות, כל השאר אולי יבדקו בהמשך!

באמצע השבוע העיסקית שלהם כול לחם
18/04/14 23:23
176צפיות
ומנת החציל עם אטריות סובה מוגשת גם בHS הכשרה- בעלי נהנה ממנה מאד בארוחתנו שם
תודה ששבת לדווח
והקינוח זה נמסיס שוקולד- מהקנוחים הותיקים שם. רק אוריד את הקילוגרמים העודפים של פסח ו....
נכון, נמסיס
18/04/14 23:25
142צפיות
מעניין למה באמצע השבוע העסקית כוללת לחם ובשישי לא.
רפאל מאכזב ביותר
18/04/14 23:12
337צפיות
היינו היום במסעדת רפאל  בתל -אביב , היה מאכזב ביותר חיכנו שעה למנה הראשונה (מסתבר שהיה להם תקלה במטבח ) כול הסועדים המתינו גם לפחות שעה למנה שלהם .... אבל הם לא טרחו לציין שזה יקח כול כך הרבה זמן , כול הזמן  המלצרים אמרו לנו שזה עוד מעט יצא ,החלטנו אפילו לא לחכות למנה העיקרית ולעזוב את המסעדה , אפילו לחשבון לקח זמן להגיע (מצפה לפחות שאחרי המתנה של שעה למנה הראשונה לא יחייבו אותנו , אבל בכול זאת חייבו )
כתבתי לא מזמן גם על חוויה לא טובה ברפאל
19/04/14 09:46
216צפיות
מה שאתה מתאר נשמע ממש מרגיז. מצד שני, לא אמרת מילה אחת על המנה שכן הספקת לטעום, למרות שעם המתנה כה ארוכה ומעצבנת, זה כבר בלתי אפשרי להינות מארוחה כמו שצריך.
לגבי החיוב על המנה... אני לא בטוחה מה היה הדבר הנכון לעשות מהצד של המסעדה. בוודאי שאיך שתפקדו זה לא אידיאלי. אני חושבת שאם היה תקלה במטבח וכולם חיכו, היו צריכים להוציא לכולם משהו על חשבון הבית בנתיים כמו בקבוק יין, קוקטיילים, מנה ראשונה (אם זה אפשרי למנה אחרת למשל מרק שלא נדרש כמעט הכנה ברגע האחרון) וזאת כדי לא לאבד לקוחות כמו שהם איבדו.
במקרה שלנו, חייבו אותנו על קינוח מזעזע ולרגע לא חשבו לשאול איך הוא היה, אני ביוזמתי נידבתי את המידע שהייתי לא מרוצה, כי אף אחד לא שאל. בסוף לא חוייבנו - אבל רק אחרי שהערתי על ההרגשה שלנו.
המשך תגובה
19/04/14 10:54
189צפיות
המנה הראשונה היתה נחמדה ולא יותר מזה , וצודק היו צריכים לפצות אותנו ואת שאר הסועדים באיזה כוס יין או שתיה אחרת וגם זה לא קרה , רק התנצלות חוזרת של המלצרים שכבר המנה תהיה מוכנה ויש עיכוב ...
היו צריכים להגיד לנו את האמת שיהיה עיכוב רציני והיינו יכולים לחתוך משם וללכת למסעדה אחרת ...
למסעדת רפאל אני יותר לא חוזרת .....
המשך תגובה
98צפיות
המנה הראשונה היתה נחמדה ולא יותר מזה , וצודק היו צריכים לפצות אותנו ואת שאר הסועדים באיזה כוס יין או שתיה אחרת וגם זה לא קרה , רק התנצלות חוזרת של המלצרים שכבר המנה תהיה מוכנה ויש עיכוב ...
היו צריכים להגיד לנו את האמת שיהיה עיכוב רציני והיינו יכולים לחתוך משם וללכת למסעדה אחרת ...
המשך תגובה
32צפיות
השירשור השבועי
17/04/14 07:32
40צפיות
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מניהול דיונים בשירשור השבועי בעודו נעוץ.

סופ"ש נעים וטעים
ברונו והחתולית
מובינג בייקרי - עוגות כשרות לפסח
17/04/14 08:06
180צפיות
אם אתם עדיין צריכים עוגות כשל"פ, השף קונדיטור אלירן דפני מציע במובינג בייקרי ברחוב דיזנגוף בתל-אביב, עוגות ועוגיות כשרות לפסח.

בין היתר אפשר למצוא:
עוגת הדרים בחושה בטעמי לימון ותפוז ומעל קרמבל קשיו מלוח (33-24 ש"ח); עוגת קוקוס בחושה בניחוח וניל ובמרקם פירורי עדין (44-24 ש"ח); טורט פרג ושוקולד (44-24 ש"ח); פאדג' שוקולד (48-26 ש"ח) ועוד.
אלורה גלידה - גלידות טבעוניות
17/04/14 08:08
204צפיות
הגלידריה האיטלקית אלורה בתל-אביב, מציעה גלידות טבעוניות על בסיס חלב סויה וסורבטים חדשים.

בסורבטים משתמשים באחוז גבוה של פירות טריים ושילובים מיוחדים כדוגמת ג'ינג'ר, נענע, בזיליקום ואפילו כוסברה. בגלידות על בסיס חלב סויה טעמים כמו ג'אנדויה (שוקולד מריר עם אגוזי לוז), בננה עם פיצפוצי שוקולד, חלבה, קפוצ'ינו ועוד.
המבורגר לא כשר לפסח?
18/04/14 14:17
260צפיות
מישהו יודע האם יש המבורגר טוב שנמכר בלחמניות רגילות ועושה  משלוח באזור המרכז (גבעתיים- על גבול ת"א)? מוזס? אגאדיר? הם כשרים?
ואם יש אופציה גם להמבורגר צמחוני בתפריט נשמח...
תודה מראש.
לדעתי מוזס ואגאדיר עובדים כרגיל
18/04/14 14:29
201צפיות
גם בוולפנייטס
וגם בקופי בר/בראסרי ובטח גם בדיקסי/פילדלפיה

בקיצור - לא נראה לי שיהיה מאוד מסובך למצוא
בתאבון
º
דיקסי ובראסרי עושים משלוחים?
18/04/14 14:34
57צפיות
לגבי הדיקסי לא בטוחה אבל פילדלפיה כן...
18/04/14 16:31
130צפיות
מציעה להתקשר לבדוק...
חג שמח
משלוחים לגבעתיים
18/04/14 16:44
167צפיות
דיקסי עושים משלוחים לגבעתיים ובראסרי לא- ההמבורגר של דיקסי מגיע לרוב עשוי מדי ביחס להזמנה אז ממליץ להזמנה מידת עשיה פחות ממה שרגילים או אפילו שתיים
גם BBB עושים משלוחים לגבעתיים מהסניף בארבעה והם לא כשרים בכלליות אז מאוד יכול להיות שגם לפסח לא- ההמבורגר שלהם מגיע אחלה במשלוח
תודה
18/04/14 18:02
90צפיות
דיקסי זה שתי דקות הליכה מהבית שלי, אולי פשוט נלך לאכול שם.
תודה
עכשיו ברור לך למה זה לא היה צעד חכם
18/04/14 16:48
340צפיות
לעבור מרחובות?
בראסרי טובים, לא כמו מו ומו לטעמי, לדעתי אבל הם לא מגיעים עד אלייך.
את לא תאמיני
18/04/14 18:01
247צפיות
אבל האופציה הצמחונית היא בשבילי. איך נפלו גיבורים (ארגנטינאים...)
מנה בלי מוצר מסויים, דעתכם...
16/04/14 22:22
700צפיות
הייתי היום עם חברות בבית קפה.
הזמנתי סלט וביקשתי בלי בצל.
הביאו עם, הערתי, לקחו והביאו בלי.
הסלט היה לא מעורבב אלא כל רכיב באיזור אחר בקערה(הזכיר משולשי פיצה).
מסתבר שה"טבח" החליט פשוט להוציא את הבצל מהקערה וכמובן נשאר שם קצת.
השירות היה ממש גרוע בכל מקרה אז כבר לא הערתי שוב אבל אני תוהה האם זה צורת עבודה נכונה ככה להביא ללקוח.
לדעתי ממש לא...
16/04/14 22:27
411צפיות
לא הייתי מסכימה לקבל את המנה ובטח שלא לשלם עליה.
נכון שלא מדובר במרכיב מסוכן שאפשר להיות אלרגי אליו (לפחות לאידוע לי על אלרגיה לבצל) אבל יש לו טעם חזק ומי שלא אוהב ירגיש בו.
לדעתי זה זלזול בלקוח ובמקום.
לא חושבת שהייתי נשארת שם...
אגב, מה עשית?
16/04/14 22:29
280צפיות
אכלת את המנה? ביקשת שיחליפו או אמאת משהו?...
הוצאתי את הטיפה בצל שנשאר ואכלתי
16/04/14 22:37
336צפיות
הייתי חלק מקבוצה והשירות היה גם ככה גרוע וכבר לא היה לי כח לריב.
אוקיי..תודה על התשובה...
16/04/14 22:49
292צפיות
אני יכןלה להבין...היה לי מקרה דומה עם גמבה וגם אני הוצאתי כי הייתי חלק מקבוצה של שמונה איש אז פשוט אכלתי...
לדעתי כן
16/04/14 22:37
426צפיות
גחמות של לקוחות זה לא עניין פשוט, לפי מה שתיארת עשו מאמץ להוציא, אבל נראה שציפית לקבל מנה חדשה ואני חושב שזה מוגזם. זו לא מנת הרכב סלט לפי רצונך ואני לא חושב שצריך לעשות עניין מעקבות בצל שנשארו בצלחת.
אני מבינה את מה שאתה אומר אבל במקרה
16/04/14 22:47
266צפיות
יש לי דודה שממש מתעבת בצל..היא לא מסוגלת לאכול משהו שנגע בבצל..
אני חושבת שאם הלקוחה אמרה במעמד ההזמנה שהיא רוצה סלט ללא בצל, והרי המנה אמורה להיות מוכנה במעמד ההזמנה, ועשו טעות, מן הראוי היה להוציא מנה חדשה...
יש מקומות דלא מוכנים להחסיר מרכיב (אני זוכרת איזו ביקורת על מקום שלא הסכים להוציא בצל ירוק מהמנה..) אבל אם המסעדה הסכימה, היא צריכה לעמוד מאחורי זה.
אני לא מסכימה איתך...
16/04/14 22:53
292צפיות
בן אדם שמפריע לו בצל או גמבה או מלפפון, והירק שהה בסלט ואח"כ הוצא ממנו בצורה רשלנית (האמת, גם אם הוצא ב-100%...)- הטעם של הירק הלא רצוי נשאר.

אני חושבת שלגיטימי לסרב מראש לבקשת לקוח להוציא מנה ללא מרכיב מסויים (אם כי בסלט קשה לי לראות סיבה למה לא, בניגוד למאכלים בהם הדברים כבר יושבים ביחד מההכנות..)- אבל ברגע שמסכימים לבקשה צריך למלא אותה בצורה מלאה ולא בצורה חלקית.

שאריות בצל חי בסלט זה משהו שהופך את הסלט למי שלא אוהב בצל חי לבלתי אכיל.
לא מסכימה אתך
16/04/14 23:02
288צפיות
לטעמי היו צריכים להכין סלט מחדש
לגיטימי, אך יש רצוי ויש מצוי
16/04/14 23:09
238צפיות
כמובן שגם אני חושב שמקום רציני ביותר חייב לפעול בצורה שהזכרת, אין על זה ויכוח. אבל לא נראה שהדיון מתייחס למקום רציני ביותר, לטעמי צריך להיות הגיוניים בקונטקסט הקשור למקום בו ביקרה הרגישה לבצל, לא מדובר במסעדה רצינית מידי למיטב הבנתי. בסוג של בית קפה שמכין סלט סדרתי בלי קשר להזמנה כזו או אחרת, אנחנו צריכים להיות נאיביים אם נחשוב שגם אם מכינים סלט חדש, ישתמשו נניח בקרש חיתוך במיוחד לרגישים או משהו כזה. נכון שאם התבקשו להימנע מבצל היה ראוי מלכתחילה לא לטעות, זה מאוד פשוט. אבל גם כך היה לדעתי ריח בצל וסלט, אבל לא עקרוני כל כך, לטעמי די ויכוח עקר כל הסיפור, כי אפילו לא מוזכר שם של מקום ספציפי ולא נהיה נאיביים, ברוב בתי הקפה הסטנדרטיים העניינים האלו יהיו שיגרה של יום יום.
סלט בלי בצל היא הזמנה סטנדרטית בבית קפה
16/04/14 23:28
219צפיות
סטנדרטי. גם אם הירקות חתוכים מראש מרכיבים את הסלט עם ההזמנה מין הסתם, זו פשלה של המקום בדבר פשוט והינינו - עלות התיקון נמוכה גם היא.
טעם הבצל החי מאד שולט. גם אם יחתכו עגבניה עם
16/04/14 23:08
301צפיות
סכין בה חתכו קודם בצל - זה מאד יפריע למי שלא אוהב בצל חי. היה בהחלט מקום לחתוך סלט חדש או לא להסכים לבקשה מלכתחילה.
בהחלט
16/04/14 23:12
198צפיות
עקבות בצל ישארו תמיד במקרה של בתי קפה עלומים כאלו. הויכוח בכלל די עקר לדעתי ופשוט היה צריך לא להוציא עם בצל מלכתחילה ואם היו עקבות טעם, זה כבר בעיה של המזמינה. ברור שאם היה מדובר במרכיב במנה של כתית נניח, הייתי מתייחס לדיון אחרת.
לא יודעת עד כמה זה קשור לסוג/רמת המסעדה
18/04/14 09:33
113צפיות
במקדונלד'ס מחליפים המבורגר שיצא עם מיונז/בצל/ירקות בניגוד להזמנה המקורית בלי להתווכח.
אחותי אכלה עם משפחתה ב"אסיה מוניקה" בהוד השרון, וחוותה בדיוק את אותו מקרה עם הבצל בסלט. לא מדובר בבית קפה נידח או פושטי דוגמת יוטבתה בעיר שמרכז עזריאלי.
האם זו "גחמה" ששמורה רק למסעדות יוקרה?
אז לא גחמה, העדפה אישית
18/04/14 12:14
103צפיות
כמובן שאם מדובר בבעיה רפואית, הדיון מצידי כמעט ולא רלוונטי.
ובכלל הדיון מוצג כמנה בלי מוצר מסויים
18/04/14 12:15
90צפיות
מה דעתכם וכולי.. דעתי שהחלטת המסעדה בבניית מנה קודמת, זה מה יש.
מה ההבדל? אני אמורה לשתף את המלצר בתיק הרפואי
18/04/14 15:14
92צפיות
שלי?

בעיני כל הדיון הוא מאוד פשוט... ולא קשור למניעים הרפואיים או הפינוקיים של הסועד.

סועד מבקש בקשה.
נענה בחיוב.
על בסיס התשובה החיובית מזמין את המנה.
על המסעדה לספק לו מנה כפי שסוכם בין הצדדים.
כשלה המסעדה לספק מנה כפי שסוכם?
תקח אחריות ותחליף.
º
19/04/14 15:53
שים לב שהיא ביקשה מראש סלט בלי בצל
17/04/14 08:48
219צפיות
אילולא היתה מבקשת מראש, הייתי מבינה ומקבלת את דעתך. ברגע שביקשה מראש, הסכימו לקבל את ההזמנה, והכינו סלט עם בצל, ראוי היה להכין סלט חדש.

אני לא משווה בין בקשות כאלה, לבין בקשות לשינוי מוחלט של מנה במסעדה. זו בקשה די סטנדרטית.
ואיך מקום יכול להסיק שזו גחמה?
18/04/14 07:57
176צפיות

בן הזוג של חברה מאוד טובה לא יכול לאכול מלפפון: הוא עבר כל בדיקה אפשרית בנושא, הוא לא אלרגי אלא מפתח תגובה כנראה למרקם שלו ומתחיל להקיא בטירוף רק ממגע איתו.

לי יש מחלת מעי ובגללה ישנם דברים שאני לא יכולה לעכל, אחד העיקריים ביניהם הוא קליפה של מלפפון, מספיק ביס קטן ואמצא את עצמי בשירותים במקרה הטוב או במיון במקרה הרע.

בשני המקרים לא מדובר בסכנת מוות, שנינו לא מתארים למלצרים או למטבח במקום בו אנחנו אוכלים את כל התסמינים הגופניים המאוד לא נעימים של הבעיות שלנו. אנחנו כן מבקשים להוציא את המלפפון החוצה - אם המקום מוכן לבצע זאת הרי שהאחריות לביצוע היא עליו ואם הוא לא ביצע זאת כראוי עליו לתקן את המצב, לא על ידי הוצאת חלק מהמנה אלא על ידי הכנתה מחדש.

איך שאני רואה את הדברים, מדובר במקרה שמאוד דומה לסטייק שנעשה במידת עשייה שאינה מתאימה (נגיד מדיום וול במקום מדיום רייר) - בשני המקרים מדובר בבקשה של הלקוח, בשני המקרים המקום יכול שלא להתחשב בבקשה שלו. אבל כאשר המקום בחר להתחשב בבקשת הלקוח, עליו לעשות זאת כראוי. במידה והמנה מכילה ירק שביקשתי שלא יופיע (ולא משנה כרגע אם מדובר בבעיות שהוזכרו כאן או סתם שנאה לבצל כפי שתיארה פותחת השרשור) האחריות של המקום להגיש מנה תקינה. אם הגישו את המנה והתעלמו מהבקשה למרות שהתחייבו אליה, עליהם להכינה מחדש.
אם זה מצב בריאותי, לדעתי פשוט לא להזמין
18/04/14 11:55
133צפיות
לא מסתכנים על דברים כאלו, זה סיפור אחר. לדעתי פותחת השירשור פשוט לא אוהבת בצל חי בכמויות, אגב גם אני לא.
אבל לא מדובר כאן על מצב מסכן חיים
18/04/14 12:03
135צפיות
וכיוון שלא מדובר במחלה כמו צליאק, אין שום סכנה של זיהום משני.

אם המקום אומר לי (וזה כבר קרה בעבר) שהם לא יכולים להגיש את המנה ללא מהרכיב הספציפי, אולי התאכזבתי אבל בהחלט הבנתי את הסירוב. לעומת זאת, כאשר מקום מספר לי שהוא יכול לבצע שינוי במנה (ולא מדובר כאן על הרס יצירת מופת קולינרית, בסך הכל להוציא מלפפון, או במקרה הזה בצל מהסלט) והטבח מתעלם לחלוטין מהבקשה - מדובר בזלזול בי כלקוחה.

בעיני, מקום שבוחר להתנהג כפי שהתנהגו לפותחת השרשור הוא לא מקום שאחזור אליו או אשמח לתת לו את כספי (וזה בניגוד למקומות שבעבר סרבו לבקשה ואני עדיין פוקדת).

בין אם פותחת השרשור אוהבת או לא בצל חי ובאיזה כמות זה לא העקרון - אם היא ביקשה שינוי מסויים והמקום הסכים לקבל זאת (ושוב, לא מדובר ביצירת על קולינרית שהשף מפחד שהשינוי בה יהרוס את הטעם או המרקם) כל התנהגות כפי שתוארה היא בעיני זלזול מוחלט בה ובבקשתה וכן היה בהחלט מקום להחליף את המנה בשלומתה - food costs של המקום לא צריכים להוות שקלול עבורה ועל המקום לספוג את הטעות של הטבח שלא טרח להסתכל על הבון.
צודקת, לחלוטין לא מצדיק התופעה
18/04/14 12:11
117צפיות
אבל מכאן ועד להשתומם ולעשות עניין על בית קפה עלום שם שבמקרה שכח להוציא מראש בצל מהסלט ואז השאיר מעט שאריות בצל בצלחת, אישית לא מרגיש שהסיפור משמעותי ומעניין מידי עד להפוך אותו למה דעתנו והתופעה והעצב וכולי.. אבל הכל בסדר לא נורא, השירשור כבר התפתח למשהו גדול מידי ולטעמי לא בצדק.
פותחת השרשור בסך הכל שאלה לדעתנו
18/04/14 12:49
94צפיות
היא לא תארה עצב או תופעה כלשהי (כן טענה שהשירות היה כושל לאורך כל הדרך)

מעבר לכך, בית קפה עלום שם או המסעדה הכי עמוסה בעיר - שירות הוא שירות ומקום שלא יודע לתת אחד, בעיני לא צריך לשרוד. העובדה שמדובר בסגנון X של מקום לא מצדיק שירות רע או זלזול בלקוחות.
אני הייתי מתבאסת וכועסת
17/04/14 11:56
186צפיות
ברגע שמוכנים להוציא מנה ללא רכיב מסויים, הייתי מצפה שיכינו סלט חדש במקרה של טעות.
זה קורה לי הרבה עם פטרוזיליה.
18/04/14 12:28
139צפיות
לא סובלת את הטעם של פטרוזיליה. הוא מאוד חזק לי ומאוד לא טעים לי. אני תמיד משתדלת לבקש שלא ״יקשטו״ את המנה בפטרוזיליה, ואם היא חלק מהמנה, מבררת אם אפשר בלעדיה. תמיד תמיד אפשר בלי, ובורב המקומות זה ממש בסדר. לעתים נדירות אני מקבלת מנה עם פטרוזיליה - או בגלל ששכחתי לבקש בלי (ואז זו אשמתי ואני פשוט מוציאה כל בדל פטרוזיליה שאני מוצאת), או בגלל שהמטבח פישל, ועוד לא קרה שלא הכינו לי מנה חדשה בגלל פשלה שכזאת.
אמנם כולה פטרוזיליה, זה לא אסון ולא מסכן חיים, אבל בשבילי זה יכול להרוס את המנה.
הלקוח אמור לקבל את מה שביקש, הוא משלם
18/04/14 13:06
169צפיות
לו היו אומרים מראש שלא ניתן, בסדר; אבל אם מסוכם שלא יהיה רכיב מסוים בסלט (ולא משנה הסיבה), הוא לא אמור להימצא בסלט, בכלל, מראש. אם נעשתה טעות (קורה) על המטבח לתקן אותה ב-100% ולא רק ב-95% ולהשאיר ללקוח לטרוח או להתבאס (או לסבול).

אני מזדהה איתך כי זה קורה לי לא מעט עם עגבניות... כמעט כל סלט מכיל עגבניות (ירק פופולרי, אני מודעת לכך...) אבל אני משונאי העגבניות (יש לא מעט מאיתנו, אגב... ) ולא אוכלת עגבניות טריות רגילות וגם שרי בד"כ לא, ולכן מבקשת להוציא. כמו בצל, גם העגבנייה היא ירק דומיננטי, ומכיוון שהיא עסיסית מאוד היא נוטה להשאיר את המיץ שלה על כל מה שהיא באה איתו במגע...

קרה לא פעם שסלט הגיע אליי לשולחן עם עגבניות (גם אחרי שווידאתי יותר מפעם אחת מול המלצר) ופשוט חזר איתו כלעומת שבא... רוב הסלטים מגיעים מעורבבים יחסית בימינו, אז אין בררה אלא להכין מחדש; לו הייתי מקבלת סלט כמו שתיארת והיו מוציאים בצורה מלאה ויעילה את כל גוש העגבניות בלי שהן ישאירו "משקעים", לא היה לי אכפת. אבל בכל מצב אחר הייתי מבקשת סלט חדש.
אל דיוואן טירה
17/04/14 17:38
402צפיות
אחרי רכישת ירקות והתיעצות עם עוברת אורח מקומית - ההמלצה הראשונה שלה היתה שניצל בבונז'ור, לאחר התעקשות על "סלטים כמו טבולה" היא הפנתה אותנו לאל דיוואן. המקום חדש, של אח של יונס אבן יהודה. הצוות נרגש מהמקום החדש, נחמד מאוד ושירותי.
היינו 2. קבלנו המון סלטים, טריים וטעימים כולל טבולה, סלט ירקות וחומוס בצלחות גדולות יותר., ראיתי חצילים משונצלים וביקשתי גם מהם, מנה צ'יפס קטן ופריך (שלא כמו באבן יהודה), פלפל ממולא ענק, חזה עוף על האש ומלבי + בקלאוות בקשיש - הכל טרי וטעים, לא מבריק אבל כיף - 108 ש"ח. לכל זה. כמות האוכל היתה יכולה להשביע גם 3 מבוגרים.
חצי פלפל ממולא (ענק!!) חמדתי לארוחת ערב. הוא נארז בשמחה והמלצר הציע לארוז גם מהחצילם המטוגנים והטבולה. כשהגעתי הביתה גיליתי של-2 פרוסות החצילים שנותרו התווספו עוד 4 - נחמד מאוד מצידם ודי יוצא דופן.
בהחלט מקום חביב אם נמצאים בסביבה.
נשמע נחמד מאוד, תודה
17/04/14 18:03
212צפיות
רוחב לב לא פוגשים בקלות במסעדות בארץ..
לא רק רוחב לב היה שם - גם מין לבביות ותחושה
17/04/14 23:44
189צפיות
שממש שמחים לבואנו
אגב אלו סוג המקומות היחידים בארץ
18/04/14 11:57
160צפיות
שבאמת מגישים מנות נורמליות לחלוקה לא הז'אנר המתחכם של מרכז הארץ ב 60 ש"ח למנת חלוקה בינונית ומפוהקת, מחיר שבמסעדה כמו זו אפשר כמעט לאכול ארוחה שלמה.
לגמרי. גם החזה עןף ןגם הממולא היו ענקים
18/04/14 12:12
130צפיות
למען האמת גם בסניף שאבן יהודה מנת השניצל יכולה להאכיל לפחות 2 מבוגרים בשקט.
בעיקר אהבתי את ההרגשה של "איזה כיף שבאתם" ושהשאלה "איך האוכל" היתה אמיתית ולא מדוקלמת.
º
טוב לדעת- היכן בטירה הם נמצאים ? תודה
18/04/14 12:42
39צפיות
בכיכר הראשונה ימינה, ואז עם הכביש בעליה
18/04/14 13:36
114צפיות
אחרי כמה דקות בערך ממול סלקום בימין הדרך, הם בשמאלה של הדרך עם שלט ברור.
מתאים בהחלט גם לצימחונים וטבעונים לדעתי.
º
18/04/14 14:06
6צפיות
ירושלים איזור ממילא לערב בחול המועד ?
16/04/14 22:08
176צפיות
יש רעיונות למקום חמוד בסביבה ? היינו צועדים בשמחה לטופולינו אבל לדעתי היא סגורה בחול המועד ואם לא, לא בטוח מה בדיוק מגישים שם כרגע.. באין טופולינו, חושב על מקום קרוב להיכן שהרכב יחנה בקניון ממילא, אבל לא עולה משהו בראש.. אולי משהו לא מסעדתי מידי אלא יותר בר עם אוכל טוב מאוד ?
אולי הזדמנות לטרטוריה חבה ?
16/04/14 22:28
144צפיות
שף מיכאל כתב בפייסבוק שיש תפריט פסח, אז נראה שהמקום כשר אבל לבטח זו יכולה להיות בכל מקרה אופציה מעניינת. זה מקום שאפשר להסתדר ללא הזמנה מראש או שחמישי בערב זה יכול להיות בלאגן?
אתה בירושלים או מתכנן לסוע לטייל שם?
16/04/14 22:36
245צפיות
כי מהדיווחים שנשמעו היום כל איזור העיר העתיקה נסגר לתנועה, ביקשו שלא להגיע לעיר דרך כביש 1 וגם לא דרך 443,
בקיצור- מי שממש דחוף לו להגיע לירושלים יצטרך לפתוח את דרך בורמה שוב....
זה מעניין, אצטרך לעקוב
16/04/14 22:38
200צפיות
אני אמור להגיע מחר אחרי הצהריים.
º
איחלתי לחייל בהצלחה!
16/04/14 22:55
54צפיות
למיטב ידיעתי
17/04/14 01:39
160צפיות
מחר בבוקר יש את ברכת הכוהנים בכותל המערבי, כלומר פקקים ובלאגן באיזור.
זה לא יום טוב להגיע לשם
º
תודה רבה
17/04/14 09:18
25צפיות
אם אתה לא חייב, אל תיסע
17/04/14 07:29
177צפיות
ירושלים בחול המועד פסח, עמוסה, פקוקה וצפופה יותר מאשר בדרך כלל.
מצטרפת לכותבים כאן -
17/04/14 08:42
199צפיות
ירושלים היא גהינום תעבורתי מכל סוג אפשרי.

הסטודנטית שלי , שמתנייעת לעבודה עם אופניים , וטוענת בתוקף שניסו לרצוח אותה לפחות פעמיים אתמול. פקקים, בלגן, לכלוך, תורים. בקיצור - חוויה גרועה למי שלא חייב.
את רוכבי הדו"ג מנסים לרצוח כל הזמן
18/04/14 00:16
109צפיות
גם את הממונעים וגם את המדוושים.
זה מחייב אותם לעירנות ומיומנות גבוהות, צפיית מהלכים קדימה והתייחסות לכל הנהגים כאל רוצחים בפוטנציה (וסליחה עם הנהגים שכאן, לצערי הנהג הממוצע עסוק בהמון דברים כשהוא ברכב, נהיגה אינה אחד מהם).

בפסח זה עוד יותר חמור, אבל תכלס, כל השנה דו"ג זה אמצעי התחבורה הכי יעיל בירושלים, שסובלת מפקקים ובעיות חניה שרק מחמירים עם השנים.
הבחירה בין פדלים למנוע היא כבר אינדיבידאולית, אני על אופנוע
º
תקשיב לחדשות הבןקר...
17/04/14 08:44
68צפיות
אם בכל זאת הגעת
17/04/14 16:03
194צפיות
שתי חוויות חמודות השבוע במפעלות אסף גרניט והחבורה, אחד בטלביה קפוצת העכוז, לא אכלנו ממש - רק שתינו ונשנשנו חמוצים ושכאלה. והשניה ביוד'לה שהיה טעים, מזמין ומשמח מאד-מאד (+ מרגריטות מצוינות).
אם הרצון הוא דווקא כן כשל"פ - לא רחוק מממילא (רח' ינאי), נמצא שרגא החמוד. הם הכשירו השנה ומגישים נ"ג נהדר - טרי,טעים, מקסים. אחד המקומות האהובים ומסבירי הפנים בעיר.  
בינדלה -נצר לרשת שוייצרית ואירופאית
17/04/14 11:15
488צפיות
אני מקווה ומאחלת שהמסעדה החדשה הזו תגרש את הקללה הרובצת על המיקום הבעיתי במונטפיורי 27 ת"א.הגיע הזמן.

פעם היו כאן משרדי מס קניה ומעמ שהתעמרו בעוסקים. אולי זה מקור ביש המזל הכרוני.

ככל הנראה ונטעם בינדלה בדרך הנכונה לשנות זאת.
קודם כל המקום עוצב בצורה מרהיבה ממש ועם זאת וחמימה ומזמינה. בר ענק חוצה את כל החלל.הישיבה מרווחת ונוחה.
התאורה מוסיפה נופך משלה לאוירה המיוחדת. התפריט איטלקי למהדרין ונעדר סממנים שוייצרים מקובלים.

דגמנו:

אספרגוס מהפלאנצ'ה (מנת היום) , טרי מאד, אלדנטה. מנה לתפארת.

ויטלו טונטו (פרוסות דקות של שייטל ברוטב איולי וטונה), טעים ונעים.

טליאטלה בולונז, שהיה קצת עני בראגו אבל עדיין טעים.

סקלופיני לימון עם פולנטה מהאגדות, אחת הטובות שטעמתי מעודי.

ולבסוף קינחנו בקנולי קלאסי עם קרם מסקרפונה ואגס מזוגג וכוס מוסקאטו ד'אסטי.

הארוחה לוותה בכוסות של גוורץ פפנהיים וסירה ברברה מהגולן וגם פלגרינו מוגז גדול.

האוכל מעולה ללא שום הסתייגויות,השרות יעיל מאד ואמפטי.המניו די קטן אבל מספיק לטעימת רוחב ועם זאת די יקר:389 ש"ח + תשר.

המסעדה עדיין בשלבי הרצה, פתוחה מ 18.00 בלבד ואין עיסקיות בינתיים.
בפעם הבאה נקווה לאכול ארוחה עיסקית בצהרי היום.
דיווח חיובי יותר מהקדם כאן -תודה
17/04/14 16:53
219צפיות
אני חיבת  לאכול את הסקלופיני כחוויה מתקנת אחרי המנה בקוצ'ינה תמר .

היה מלא ?
º
היה מלא? סיכה לא יכולת להכניס בשעה 19 ערב שבת
17/04/14 18:27
78צפיות
סליחה טעות - חשבתי על מקום אחר.
17/04/14 18:29
188צפיות
בשעה 18 אתמול לקראת ערב היה די מלא וליותר מאוחר לא היו שולחנות זמינים.
תודה על המידע
17/04/14 18:02
182צפיות
בהחלט נקרא יקר יחסית גם אם גודל המנות לא היה קטן במיוחד.
המנות היו בגודל סביר בהחלט.
17/04/14 18:34
180צפיות
אני מבינה שהמסעדה מנסה להציב עצמה ברף העליון, בסביבת טוטו או פרונטו וכאלה ומכאן התמחור הגבוה. אח"כ יש להניח יגיעו עיסקיות וניתן יהיה לאכול במחיר יותר נוח.
רמת מחירים שונה לחלוטין
17/04/14 19:32
176צפיות
ארוחה של 2 ראשונות, 2 עיקריות, קינוח, 2 כוסות יין ועוד קצת מסביב ב400 ש"ח זה לצערי ממש לא מתקרב לרמות המחירים היקרות בעיר.
בטוטו ארוחה דומה לא הייתה יורדת מה500 אם הייתם בוחרים יינות זולים ומנות זולות גם כן
אין לנו בכלל ויכוח
17/04/14 20:12
141צפיות
כל שכתבתי שבינדלה מנסה להציב עצמה קרוב לצמרת המסעדות האיטלקיות ומחיריה לא רחוקים כל כך מהיעד.כ 400  ש"ח לזוג עם בסך הכל 2 כוסות יין + כוסית יין קינוח די נחות ומנת קינוח אחת, כולל מנת פסטה כמעט ללא בשר - זאת רמת תמחור גבוהה למדי. 20% הפרש מטוטו למשל זה לא פער כה משמעותי. באמורה מיו ניתן לקבל אותו הדבר בחצי מחיר. אבל על עיצוב ושירות מוקפד וכמובן תפריט יותר אליטיסטי לפחות לכאורה , משלמים יותר.
מה שכן לחיוב, יחסית,
17/04/14 23:41
145צפיות
הם מוכרים כוסות יין (מהיקב המשפחתי) ב-28 ש"ח - בהחלט לא זול אבל עדין יותר זול ממרבית המסעדות הדומות...
ביקור שני במזללה
16/04/14 12:11
877צפיות
ביקור שני במזללה
לא יודעת למה אני בזמן האחרון רק כותבת ביקורות על ביקורים שניים במסעדות, אבל ככה יצא והגרסה המלאה כולל ביקור ראשון ותמונות אפשר לקרוא באתר שלי

הטוב: בביקור השני שלנו במזללה טעמנו כמה מנות מעולות: טרטר “פלשתיני”, שייטל קצוץ, טחינה גולמית, צנוברים, יוגורט, קרם חצילים שרופים וכמון (79 ש”ח) – מנה מעולה מעולה שהתענגתי על כל ביס בה. המחיר קצת יקר לראשונה ולמוצרים סה”כ די זולים אבל השילוב היה היסטרי בהחלט והכל עשוי בול. עוד מנה ממש טובה תחת קטגוריה “2″ היא קרפצ’יו עגל, מוצרלה באפלו, ג’ינג’ר כבוש, קרם אבוקדו, טורטייה קריספית, ארטישוק קונפי צ’ילי וכוסברה (79 ש”ח). נשמע כמו שתי מנות שהתנגשו ביחד ומאז מוגשות כמנה אחת אבל השילוב העדין יחסית בין המקסיקני לאיטלקי ממש עבד באופן מופתי. בקטגוריה כבדה יותר שנקראת “3″ טעמנו את הבויאבז, מולים שחורים, סרטנים כחולים, תפ”א, פלפל קלוי, שומר צלוי, פסטיס, טוסט רואי וכוסברה (85 ש”ח). הייתה זאת מנה טעימה ונדיבה עד מאוד. המרק מלא טעמים והשילובים הבלתי צפויים שוב הפתיעו לטובה. הדבר היחיד שמיותר מבחינתי היה התפ”א. מעל המרק הונח טוסט משוך ברוטב רואי וצלוי קלות, אלמנט שהוסיף המון למנה שהיא סה”כ עממית (אולי לא עממית משלנו, אבל בכל זאת) אבל נהדרת. עברנו לקטגורייה שנקראת “4″ ומשם דגמנו מנת חריימה ים תאילנדי, רוטב קארי, עגבניות, חציל ערבה, תרד, אננס, בורי, מולים וסרטנים (133 ש”ח). הרוטב מעולה, אבל הטעות היתה להזמין את המנה עם התוספת של מולים וסרטנים (במקום רק בורי ב 103 ש”ח). כולנו הסכמנו שזה מעמיס על המנה ורק דג היה עושה מנה מעודנת ונעימה יותר. עוד מהקטגוריה טעמנו את מנת הפילה עגל על גריל פחמים, צ’אטני תמרים, קרם ליקריץ, בצל סגול, זרעי כוסברה, כוסברה, אגוזי מלך מסוכרים, סלרי, שאטה, טורטליני בטטה, ווינגרט מנדרינה (127 ש”ח). מה זה התיאור הזה? מוגזם לטעמי לכתוב תיאור של מנה בצורה הזאת כשאפשר להשמיט כמה אלמנטים מיותרים ומבלבלים. אבל המנה עצמה הייתה טעימה, מיוחדת ויפהפיה. בהחלט שונה לחלוטין מהנוף הרגיל במנות של המזללה ברמת העידון שבה.

הרע: מה שמבאס אותי במקום הזה, לצערי זאת האווירה. כנראה שאני במיעוט דיעות, כי עובדה שהמקום מלא, הומה ותוסס כל ערב, אבל מרגיש לי יותר כמו בר ממסעדה. מי שמגיע צריך לבוא ביודעין שזה מה שהוא הולך לקבל. הרעש והבלאגן בשבילי הם תמיד הקטע הפחות נעים כשאני הולכת לאכול ולא סתם לשתות ולבלות, אבל זה כנראה מה שהקהל דורש ומקבל (כך גם בשילה, מחניודה…). עוד נקודה לרעת המקום היא עיניין הלחם. שלוש מנות לחם בתפריט שמתומחרות בין 24 ל-29 ש”ח, ואף פרוסה שנשלחת על חשבון הבית. אני משתדלת שלא להזמין לחם במקום שמתמחר את הלחם מעל 20 ש”ח (וגם זה הגזמה פראית למשהו שבהשקפת העולם הקולינרי שלי צריך להיות על השולחן חופשי ללא תשלום נוסף), בעיקר אם לא מצויין הלחם בתפריט כדי לגלות רק בשלב החשבון מה גובה ה”קנס”. אבל הפעם לחם הוזמן בכל זאת – “הקובנה של צביה” – אפויה בסמנה, עגבניות גריל מרוסקות ופלפל ירוק חריף (29 ש”ח). הלחם שקיבלנו הוא מעין עוגה או בריוש מאוד עשיר בשמן, אך ללא המתיקות. כבד מדי בשבילי, מעדיפה לחם שיפון / מחמצת כדי להינות בלטבול ברטבים לאורך ארוחה. מנה מאכזבת מאוד הייתה העוף הויאטנמי, חזה עוף קונפיטור, רוטב קארי, חלב קוקוס, אורז לבן וסלט ויאטנאמי (87 ש”ח) שהחוויר יחסית לשאר המנות בארוחה וכנראה שזה לא המקום לקחת מנה של עוף בקארי קוקוס שיותר טעים כבר בבית. גם שני הקינוחים שהזמנו היו מאכזבים. זכורים לנו לטובה הקינוחים מהביקור הקודם ולצערנו עברו שינוי ולא לטובה, לפחות אלו שטעמנו. קסטה: עוגיות שוקולד צ’יפס, גלידת נוגט וקציפת פופקורן וטונקה (45 ש”ח). העוגיות היו קשות והגלידה שבפנים לא הייתה בפרופורציה. מנה דומה בניראותה לזאת שאהבנו שנה לפני, אבל ממש שונה בטקסטורות ובטעם. השניה הייתה פיקנטי בשחור: טארט שוקולד צ’ילי, אנגליז קלואה, בוטנים, בננות מקורמלות, גנאש שוקולד וקציפת במבה (45 ש”ח). אני לא כל כך אוהבת שוקולד צ’ילי ואולי לכן לא אהבתי את הטארט אבל גם משהו לא התחבר לי בכל השילוב הזה שפשוט היה מבאס.

אשמח לחזור למזללה, אולי דווקא לדיל הצהריים שגם מאוד משתלם מבחינת המחיר יחסית לערב וגם מבחינת האווירה שאולי לא כל כך רועשת ולא נעימה לי. המנות ברובן מוצלחות מאוד ואם יודעים מה לבחור אפשר להינות מארוחה מצויינת. אם בכל זאת להגיע בערב – בהחלט כדאי לשקול לשבת על הבר ולהינות כבר מחוויה יותר של בר ופחות מסעדה.
תודה על הביקרת ועל התמונות...
16/04/14 13:38
288צפיות
אני מסכה לגבי הלחם....
20 שח לכמה פרוסות נראה לי ממש מוגזם....במיוחד במסעדה שהמנות עצמן לא זולות במיוחד...
29 ש"ח למנת לחם :/
16/04/14 19:05
360צפיות
מה יהיה?
האם כדאי לעשות רשימה למסעדות שהלחם מוגש בהן כחלק מהארוחה?
בכל מפעלות רותי ומתי ברודו הלחם ניתן בחינם
16/04/14 20:45
353צפיות
דהיינו- קופי בר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי ואולי גם בבייקרי אם יושבים שם לסלט.
גם בכתית אגב הלחם ניתן בחינם. אחד הטובים שאכלתי .
דווקא המחיר של הבויאבס נשמע לי סביר בהתחשב בתמונות וכמות פירות הים שבו. אני מניחה שזה גם תלוי בדגים בהם השתמשו להכנת המרק עצמו. רק לשם השוואה, ברוקח 73 מחירו הוא 128 ש״ח במסגרת העסקית. גם שם מוסיפים תפוחי אדמה . וגם שם הם מיותרים.
לפי מידע פנימי
16/04/14 20:54
291צפיות
את הבויאבז מכינים מסרטנים ומולים בלבד! מפתיע אבל זה מה שנאמר לי ע"י הטבחים החביבים :)
לגמרי מסכימה לגבי הVFM של הבויאבז
16/04/14 20:56
232צפיות
טווח מאוד רחב בתפריט שלהם, אגב, כי מנה די דומה במרכיביה ובכמות (חריימה תאילנדי) עולה פתאום 133. צריך לדעת מה להזמין :)
גם במול ים הלחם המצוין כלול בעסקית.
16/04/14 23:44
236צפיות
אשר לבויאבס ברוקח - הוא מאד לא מוצלח בעיני. הם מוסיפים לו כמון וזה ממש לא לעניין.
ובהרברט סמואל?
17/04/14 08:25
239צפיות
כשמביאים יין משלמים דמי חליצה. אם אביא לחם אתבקש לשלם
דמי פריסה??
רעיון גדול!
17/04/14 10:43
193צפיות
השתעשעתי מאוד מהרעיון להביא איתי את הלחם שלי ולשלם דמי פריסה. אבל חייב שיהיה לחם לא מסוג שמוכרים במסעדה, מן הראוי.
º
אני חושבתש עליתם פה על אחלה קונספט :)
17/04/14 12:57
47צפיות
כל הזכויות שמורות אני לקחתי לאואזיס לחמניה
17/04/14 17:35
191צפיות
הם לא מגישים לחם כלל...
º
אמיתי?!?
17/04/14 19:24
36צפיות
º
אמיתי , אבל זה לא היה בפסח
17/04/14 20:13
37צפיות
על הדיווח
17/04/14 07:57
178צפיות
הטרטר הפלשתינאי הוא אחד הטרטרים הטובים ביותר שאכלתי.

אני מסכימה שראוי היה להגיש לחם ללא חיוב, או לחם רגיל במחיר נמוך. קובנה אינה לחם, אלא מנה בפני עצמה, ואני הייתי מוציאה אותה מתפריט הלחם.
הקובנה היא לחם מופלא
17/04/14 11:00
238צפיות
הראוי לתמחור ככזה. כשאהיה גדול אנסה
להכינו במטבח הביתי.
לדעתי קובנה אינה לחם
17/04/14 11:05
250צפיות
כמו שג'חנון אינו לחם. מדובר אמנם במאפים בצקיים, אבל הם אינם לחם.

º
ברור שאינה לחם.
17/04/14 11:25
88צפיות
מאפים כנגזרת של אפייה
17/04/14 11:30
191צפיות
ניתן למיין לפטיסרי ( למשל קרואסונים) או לבולנג׳רי ( למשל באגט).
אני מניח שההבדל נובע משימוש באמצעי ותהליכי התפחה.
לפי הנ״ל בשבילי קובנה היא לחם וגם ג׳חנון ואפילו לחוח הם סוגי
לחם. כמדומני בשלושתם נותנים שימוש בחומרי התפחה (שמרים/אבקת אפייה).
אבל בעצם זה לא כ״כ משנה את טעמה המשובח של קובנת המזללה. (:
לפי ההיגיון הזה כל עוגת שמרים או סופגנייה היא
17/04/14 11:51
162צפיות
לחם! בחייך...
אצלנו קראו לה בבקה
17/04/14 13:28
151צפיות
לעוגת השמרים, אחד המאכלים היחידים מעשה ידי אמא שאהבתי. לטבול בקפה של בוקר
היה עבורי אז שיא הכייף. כך או כך הכי חשוב פה זה הכייף ואת הדיון האקדמי נעתיק לפורום
אפיית לחמים. (:
º
צריך לשנות את השם: המשחטה
17/04/14 09:35
129צפיות
למה?
17/04/14 10:45
333צפיות
סה"כ יש שם מנות שהמחיר שלהם מאוד הוגן, וחלק פחות. מניחה שזה חלק מתמחור שמאפשר למסעדה לעשות רווח, ואין בזה פשע. רק הקטע של הלחם מפריע לי אבל אני גם מבינה לגמרי מצב שזה לא כלול בארוחה (הרי לא כל סוג מטבח דורש לחם, כמו אסיאתי וכו'...)
º
ענית לעצמך
17/04/14 15:53
76צפיות
דווקא אם יש מסעדה בישראל
17/04/14 22:52
136צפיות
שלדעתי וטעמי מצדיקה את מחיריה, הרי שזו המזללה. גאונותו של מאיר אדוני, בחצי מחיר מכתית.
תודה על הדיווח המאוזן
17/04/14 11:02
131צפיות
נושא הלחם הוא באמת בעייתי וחבל שמסעדות מאמצות כזו מדיניות.
את צריכה ביקור שלישי
17/04/14 13:37
191צפיות
הקרואסון עם המח מדהים
ומוגש עם זיתים ועריסה מעושנת כזאת, יאמי יאמי
בעייה
17/04/14 17:19
148צפיות
כן, אני תמיד רוצה להזמין את זה אבל הסועדים איתי פחות מתחברים ובגלל שאנחנו חולקים מנות זה פחות מתאים. שלחתי לפני כמה ימים את אח שלי לנסות את המנה כחלק מעיסקית צהריים, ואמר שלא התלהב מאוד, מצד שני אהב מאוד את הטרטר הפלשתיני כמוני :)
ביקור שני ברובע השישי
15/04/14 23:03
861צפיות
ביקור שני ברובע השישי
לביקורת המלאה של ביקור ראשון ושני

הטוב: בקושי חודש עבר ושוב פקדנו את הרובע השישי והפעם כדי לחגוג יומולדת בהרכב קצת שונה. מקום מושלם כדי לחגוג יומולדת למישהו שמעריך אוכל צרפתי קלאסי. גם הפעם קיבלנו משעשע חיך על בסיס של קישוא, עגבניה ויוגורט למרות שהפעם הגיע בצורה קצת שונה של לביבת ירק קטנה. הלחם נאכל בשקיקה. גם יין לא רע הוזמן - שיראז של כרמל 2008. באותו ערב במקרה נחתנו על פסטיבל המולים בו אפשר לבחור מנה ראשונה ועיקרית שהרכיב העיקרי שלהן הוא מולים בתוספת של בירת בוטיק ישראלית ב-149 ש”ח לתפריט. החלטתי ללכת על זה. קיבלתי לבקשתי בירה טייבה כהה ממש מעולה. עוד בשולחן היתה מנה של סביצ’ה סלמון, צנוניות, אבוקדו, עגבניות שרי (43 ש”ח) שתובל בעדינות וטעימות. טעמנו גם שרימפס בחמאה, יין לבן, אספרגוס ועגבניות על בריוש (50 ש”ח) שהייתה מנה נדיבה ומענגת. לא ציפיתי הרבה מהמנה אבל היא הפתיעה בטעמים מאוזנים מאוד. לעיקרית אני קיבלתי סיר גדול של מולים (700 ג’) ברוטב דימארקו – יין לבן, תרד, תמנונים ובייקון עם צ’יפס שאת רובו תרמתי למרכז השולחן כדי להתמקד במולים. המנה הייתה נהדרת ונדיבה עם חתיכות שמנמנות של תמנונים רכים וארומה מרגיעה של בייקון. הוזמנה גם מנה של קוק או וון – כרעי עוף ובייקון מבושלים ביין אדום עם בצלצלי פנינה ופטריות על פירה (84 ש”ח), לא טעמתי אבל הסועד הביעה שביעות רצון יוצאת דופן. סיימנו במון בלאן – מוס ערמונים על סבלה שוקולד (43 ש”ח) שהגיע על בריכת שוקולד ועם מקרון קרמל. טעים ביותר. קיבלנו גם על חשבון הבית ארבעה מקרונים ענקיים בשלל טעמים. הפטל היה מצויין וגם הפסיפלורה.

הרע:  השירות היה אדיב אבל עדיין לא השתפר כמו שקיוויתי ברמת המקצועיות שלו, והפעם גם הייתה מתלמדת שהפכה את ההרגשה לעוד יותר… נו.. חסרת ניסיון. לראשונה מרק דגים ומולים עם טוסטים ורוי שהזמנתי מתוך תפריט פסטיבל המולים היה טעים אבל הטוסטים נשכחו מהצד שלי וגם מהמטבח ולא הגיעו. המרק היה סמיך אך היה יכול להסתדר בסדר גמור גם בלי המולים והטעם הרגיש לי עגבנייתי מדי וטיפה לא מאוזן. קצת קינאתי בסועדים שהזמינו את מרק הבצל ונהנו ממנו מאוד. גם הפעם קיבלנו מרענן חך בצורה של גרניטה בטעם תות. הגרניטה הוגשה בצלוחית ולא בכוסית שוט כמו פעם קודמת והכמות הייתה גדולה מדי וגם הפעם מתוקה מדי. לעיקרית ניוקי סרטנים כחולים, עם שרימפס, בייבי קלמרי וקוקי סאן ז’ק (130 ש”ח) מסתבר שהסרטנים מופיעים רק ברוטב כך שמדובר בניוקי ברוטב ביסק סרטנים עם פירות ים. נחמד, לא יותר. טארט טטין (40 ש”ח) נראה שעבר שינוי בחודש הזה בצורה של הטארט אבל ישב הפעם על שלולית עוד יותר גדולה של ריבת פירות יער לא מחמיאה. כה חבל. מקרון בטעם קרמל (על חשבון הבית וגם כחלק מקינוח מון בלאן) היה הרבה פחות מוצלח מהמקרונים האחרים שטעמנו.

גם הפעם יצאנו בהרגשה שעוד נשוב, ובקרוב.
הם כבר קנו על חשבוני דירה ,אוהב את האוכל שם .
16/04/14 00:08
389צפיות
בחרתי בעוף ביין שלהם כמנת העוף הטובה בארץ!
(בחרתי ביני לבין עצמי)
תודה רבה על דיווח מצוין.
פעם הבאה אדאג לטעום את העוף ולא רק לצלם אותו!
16/04/14 00:20
224צפיות
גם אני אעשה מדרג מנות עוף בארץ.
תודה!
האם מנת הכנפיים קיבלה מקום בדירוג?..
16/04/14 00:31
206צפיות
אף פעם לא טעמתי אותה, רק את הרוטב עם ההום פרייז אבל בראש שלי זה מעדן....

אני נזכרת בעוף שאמא שלי מכינה..עם רוטב סויה וברבקיו...כל כך אהבתי אותו...
התכונתי למנת הכנפיים של הדיקסי..משום מה
16/04/14 00:34
180צפיות
שכחתי לציין זאת...
אני אישית לא התלהבתי אבל בקרב רבים וטובים
16/04/14 00:42
204צפיות
היא נחשבת מנה מאד פופולארית .
אם אני זוכר טוב מאד פשוטה וקלה להכנה (לא שזו הסיבה שלא התלהבתי )
מעולם לא יצא לי לטעום כי אנ צמחוית 14 שנה
16/04/14 00:46
186צפיות
בערך ולפני זה אכלתי כשר...

יש כמה מנות שאני הייתי רוצה לטעום אבל זה לא יקרה...
הכנפיים של דיקסי
המבורגר עם גבינה ו רוטב שמנת פטריות
סטייק עם רוט שמנת פלפלת/שמנת פטריות
שווארמה....

אני מחכה שהבר המהונדס הזה יצא לשוק...
בינתיים רק בחלומות :)
º
תודה על הדיווח המפורט
16/04/14 00:32
47צפיות
בקיצור צריך לבקר שם
16/04/14 08:43
128צפיות

לנו עוד לא יצא.
תודה רבה, יופי של דיווחים !
16/04/14 10:07
193צפיות
המון בלאן מסתמן כקינוח לנסות בפעם הבאה. מפנטז על עסקית מרק בצל+עוף ביין+מון בלאן, למרות שלא בטוח שיש אופציה רשומה כזו בתפריט.. מקום ראוי מאוד גם לטעמי, לצערי מהמקרונים לא כל כך נהננו וזהו פחות או יותר, זו הייתה נקודה חלשה יחסית אבל בתמונות שלך הם נראים יופי.
הכנו מקרונים לארוחת הסדר, שוקולד מריר ושוקולד לבן עם המון וניל, שניהם יצאו סוף סוף כמו שצריך עם שתי נקודות מעניינות - הסיליקון החדש שהשתמשנו בפעם הראשונה למטרה זו עזר ביותר ושינה את כל הסיפור מבחינתנו וגם המרקם היה טוב הרבה יותר אחרי יומיים במקרר, פחות או יותר.
גם אצלי נרשם שיפור בגזרת המקרונים
16/04/14 10:42
188צפיות
הכנתי ע"ב מרנג איטלקי לפי מתכון של PH ןעוגיונת. ימולאו בקרד ליים לשישי בערב.
גם אנחנו רוצים לעבור למרנג איטלקי
16/04/14 10:53
135צפיות
ועם ה"סילפט" יהיה יותר נוח לדעתי להמשיך להתנסות. נראה שהתוצאות הטובות והראויות באמת מגיעות מהשיטה הזו. מקווה להתפרע בקרוב מאוד גם עם שילובי טעמים מעניינים יותר, ברגע שהטכניקה תגיע היטב.
לא היה לי בעיה עם ניר אפיה
16/04/14 10:58
108צפיות
אפיתי בטורבו, 2 קומות.
גם אני מעדיפה את המקרונים ביום שאחרי
136צפיות
יש להם זמן לספוח את הנוזלים מהמילוי ולהיות רכים מבפנים אבל עדין קריספיים מבחוץ. מי שמכין מקרונים וישר אוכל אותם על המקום - צפויה לו אכזבה...
מעניין לשמוע לגבי הסיליקון
( לעסק שלי )
209צפיות
כי בדיוק לפני החג איזה חבר אמר לי שדווקא הוא חזר אחריו לנייר אפיה, כי הוא מקבל תוך כדי אפייה כל מיני גבעות מהחום, שגורמות למקרונים לאבד צורה.

אני הכנתי לחג מקרונים במילוי שוקולד לבן-וניל (היה אמור להיות שם גם ג'לי פירות יער בפנים, אבל הוא נמס מיד כשיצא מקירור ואני עדיין לא ממש בטוח למה) שיצאו די סבבה, אבל נגלה שניה שהיתה אמורה להיות עם שוקולד מריר-קפה יצאה מהתנור ממש כמו פיתות, ואין לי מושג למה. יש לי הרגשה שבחג השני אני אנסה שוב.
היה מבצע באמאזון
16/04/14 11:28
185צפיות
http://www.amazon.com/Artisan-Non-Stick-Silicon-Ba...
נדמה לי שהיה אפילו יותר זול מהמחיר כרגע, לשים לב שהגודל מעט לא סטנדרטי לתבניות. קניתי כמה זוגות מזה, הביאו לי לארץ מארה"ב ובהחלט די מרוצה, עושה רושם טוב. מקרונים דרכיהם נסתרות ביותר, אני לא בטוח שהסיליקון ממש עוזר או לנו במקרה יצא יותר טוב הפעם. אלמנט שונה שעשינו הפעם - גם הגדלת כמה עשרות גרם חומר יבש באבקת קקאו ובעיקר בכמות קמח השקדים, יצא אומנם מעט דחוס יותר אבל הרבה יותר יפים ממה שהתרגלנו.
אצלי זה תמיד מרגיש כמו לוטו.
16/04/14 12:40
157צפיות
פעם אחת יוצא לי מצוין, ופעם אחרת לא יוצא בכלל, או יוצא מוזר, בלי שעשיתי איזה משהו ממש שונה.

אכן נסתרות דרכיהם...

לעומת זאת, יש לי איזו ידידה, שלא מבינה בכלל מה הבעיה, ובכל פעם יוצא לה מושלם. היא כבר עושה כאלה בכל מיני צורות של חיות ופרצופים, ולא מבינה בכלל למה אומרים שזה משהו בעייתי להכין

ספר לי איך המשטחים מחזיקים מעמד אחרי עוד כמה אפיות וחימומים. אולי באמת אנסה לקנות.

יש לי בדיוק כאלה
16/04/14 12:45
109צפיות
גם אני קניתי בבאמאזון ואני משתמשת בהם כבר משהו כמו שנה, מחזיקים מעמד ממש סבבה. מומלץ
º
הן בגודל חצי תבנית תנור רגילה?
16/04/14 13:54
28צפיות
זה תופס את כל התבנית בתנור
16/04/14 19:07
65צפיות
ואם אני רוצה להשתמש בתנור הקטן (כמו טוסטר אובן גדול) זה לא נכנס שם..
הגודל שלהן מעט מוזר
17/04/14 00:36
50צפיות
בתנור הבסיסי שלנו, זה גולש מהתבנית לצדדים אבל מכסה כשני שליש תבנית "בגובה". על הרשת של התנור זה נראה מצויין, מתאים בול לצדדים וככה אנחנו משתמשים בזה.
גם אצלי כמו לוטו
16/04/14 16:32
115צפיות
מקווה שהמרנג האיטלקי יתן תוצאות קבועות יותר.
º
אולי אני גם צריך לנסות את האיטלקי.
16/04/14 16:42
27צפיות
אכשהו המלילה הרגישה יותר נוחה
16/04/14 17:20
84צפיות
ההוראות המאוד מדויקות של PH למקרונים של שוקולד נתנו לי תוצאות שונות כל פעם. דווקא הנסיון הראשון יצא מושלם. מאוד מוזר.
טוב לדעת שאני לא לבד בסירה הזו...
17/04/14 14:45
44צפיות
אלא עם הטובים ביותר.
גם אני עשיתי מקרונים לחג,  לפי המתכון וההוראות של בצק אלים. הנגלה הראשונה יצאה קצת יותר טוב מהשניה שבה חלק נדבקו לסיליקון. אבל אלה שניצלו וגם אלה מהנגלה הראשונה יצאו בסופו של דבר מאוד טעימות.
º
נשמע מצוין. קלאסי וטוב.
16/04/14 20:42
36צפיות
אולי בערב זה שונה. עסקית צהריים
16/04/14 23:51
106צפיות
אותה אכלתי שם לפני כמה חודשים, ממש לא המריאה. בסדר כזה...לא יותר.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
השימוש במילה "רע" נראה לי מוגזם למדי
17/04/14 11:25
139צפיות
הרושם שלי מקריאת הביקורת שבסה"כ יצאתם מרוצים ורוצים לשוב.
נכון שיש סייגים פה ושם והשרות לא מקצועי, אבל עדיין רמת המנות ברובה גבוה ובעיקר טעימה לחיך.
מכיוון שהיינו שם לא מזמן ומאד נהננו, אולי נסכם שעדיין יש פגמים וסייגים ועם זאת המסעדה ראויה ולבטח לציבור האמון על המסורת הקולינרית הצרפתית.
זה פשוט הפורמט שאני כותבת ביקורות
17/04/14 17:17
98צפיות
מהראייה שתמיד יש את שני הצדדים של המטבע (אין כמעט ארוחה שהיא מושלמת לגמרי) ואכן סה"כ מאוד נהנינו, רוב המנות היו טובות ומהאווירה. עדיין יש מקום להתייחס לנקודות לשיפור.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה