לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:

* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.

* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   

למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 

לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 

* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח

מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.

* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 

* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל

תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה

אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,

החתולית ו- bruno01

תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם              שירשורים קבועים: שירשור כתבות מהתקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.
הפורום אינו פרסומי. ניתן לשלוח מידע עבור השירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                                                   עמוד הפורום בפייסבוק
הודעה חדשה

המלצה למסעדת בשרים בסילבסטר ליום הולדת...
20/12/14 21:29
91צפיות
היי,
לבן הזוג שלי יש יום הולדת בדיוק בסילבסטר.
אני רוצה לקחת אותו למסעדת בשרים ממש טובה. חשבתי על ה-אנ.ג'י או על מקום של בשר.
(רוצה המבורגר ממש טוב או סטייק מעולה)
חשוב לי שהיא תהיה רומנטית, איכותית מאוד, לא חייב "פלצנית":)
מבחינת כסף אני יודעת שאצטרך להשקיע ולוקחת בחשבון.

אשמח להמלצות
אגב, אני ממש מעדיפה שזה יהיה באזור מרכז תל אביב או נווה צדק ולא ברמת החייל.

תודה
º
NG, הדסון, הטרקלין.
20/12/14 21:54
32צפיות
שתי המסעדות המועדפות עליך ממוקמות בנווה צדק -
21/12/14 07:36
65צפיות
מקום של בשר ו- NG.

מיט בר נמצאת במרכז תל-אביב, אבל לא קראתי דיווח עליה כבר הרבה זמן. אנחנו אוהבים את הדסון שנמצאת ברמת החיל, ולטעמנו יש בה נתחי בשר מצויינים ומיוחדים.

מבחינת רומנטיקה...
21/12/14 10:25
37צפיות
NG או מקום של בשר?
אין לי בעיה עם נווה צדק, להפך...
רמת החייל זה פחות הכיוון.
ב- NG לא הייתי
21/12/14 11:12
21צפיות
מקום של בשר לטעמי לא רומנטית בגלל קרבת השולחנות אחד לשני. אני לא יודעת מה ההגדרות שלך לרומנטיקה.
מקום של בשר נראית לי יותר רומנטית
21/12/14 11:50
אבל את שתי המסעדות האלו אני לא יכול להגדיר כרומנטיות מבחינתי.
שערה באוכל - כיצד על המסעדה להתמודד?
50תגובות
19/12/14 18:41
573צפיות
איך לדעתכם צריכה מסעדה להתמודד אם באחת המנות המוגשות נמצאה שערה?
האם התנצלות מספיקה?
פיצוי?
זיכוי על המנה?

(המשך...)
איך לדעתכם צריכה מסעדה להתמודד אם באחת המנות המוגשות נמצאה שערה?
האם התנצלות מספיקה?
פיצוי?
זיכוי על המנה?

º
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
21/12/14 07:52
24צפיות
שישי של לחם* 3
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 08:48
80צפיות
התכנסנו שלושה אופים חובבים ואפינו: לחמים לפי Tartine (אחת מהגישות האופנתיות ביותר להכנת לחמי שאור. בהתאם למאפייה מפורסמת
בסן פרנסיסקו), לחם שמזכיר לי בצורתו ובניחוחו את הלחם השחור של פעם ובייגלך. כל התוצרים מבוססים על שאור ויש בהם קמחים
מלאים.  אכלנו המוני לחם עם ממרחים ומטבלים וגבינות וקינחנו ביין שמייצר המארח.
כייף לאפות בצוותא ולהעשיר את הידע.
מוצש של ממולאים עם המלכה
21/12/14 09:09
49צפיות
אחד מספרי הבישול הראשונים שרכשתי היה הבישול המזרח תיכוני של קלודיה רודן במהדורת כיס.
אתמול התקיימה ארוחה לכבודה במסעדת הסדנה. שלושה שפים שילבו ידיים: שף המסעדה, לוקס, השף של טורקיז לשעבר, קאמל
וגרניט ממחנה יהודה ועוד.
הארוחה הכילה ממולאים. רודן הסבירה שהכנת הממולאים הכרוכה בהשקעה רבה, מבטאת את הכבוד
שרוחשים לאורחים וגם, איך לא, את מיומנותה של האשה שבמטבח המזרחי.
היה אוכל מגוון מאוד שהוגש בשפע רב: עגבניות ממולאות בפלמידה עם קוויאר שחור, אמפנדס ממולאי בשר/פטריות ברוטב יין ועם ממרח
עגבניות מיובשות, טורטליני שושברק במילוי בשר טלה על רוטב יוגורט,

בצל ממולא בפריקה וצנוברים עם טחינה וסירופ לימון, עלי כרוב בבשר ונענע, לשון הפרה ממולא בבשר, קישואים ממולאים בבשר ואורז עם רוטב יוגורט, חצילים ממולאים בבורגול ונענע, גזר סגול באורז וצימוקים,
בורקס ״חוצה יבשות״ עם מבחר רטבים,
יומים ממולאות עם סלק ממולא וטלה ממולא.  
לקינוח תה נענע עם תמרים ממולאות באגוזים, גלידת טחינה ודולצ׳ה דה לצ׳ה וגם כנפה.
ערב חד פעמי מהנה ביותר.  
תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 09:21
44צפיות
מהנייד לא ממש מוצלחות.
21/12/14 10:16
13צפיות
גם הארוחה לכבוד קלאודיה רודן נקראה יופי, תודה על השיתוף.
שבת בצהריים - שוואטינא, סטלה מאריס, חיפה
21/12/14 10:03
28צפיות
חגיגה משפחתית של 3 ימי הולדת ו 2 ימי נישואין. היינו 10, מתוכם 8 מבוגרים, ילדה בת 4 ותינוק בן חצי שנה.
לפתיחה לקחנו סלטים לשולחן (35 ש"ח לאדם בהזמנת מנה עיקרית). מגיע מבחר יפה של סלטים, כולל כאלה שלא פוגשים בכל מסעדה מזרחית סטנדרטית - סלט פטוש, מעין בורגול עם גרגרי רימון ובוטנים (הפייבוריט שלי אתמול), אבוקדו, מנגו (סוג של צ'טני?), סלט כרוב טוב מאוד עם שברי בוטנים, סלט עשבי תיבול עם פיצוחים, סלט גרגיר, וגם חומוס, טחינה, תירס עם פטריות וכו'. הכמות הרבה מעבר למה שיכולנו לאכול בתור מנה ראשונה.
מנות עיקריות:
נלקחה פלטת פירות ים ל 3 אנשים. שוב כמות מכובדת מאוד של שרימפסים, קלאמרי (טבעות ורגליים), קצת צדפות, חצאי סרטנים. הרוב מטוגן וחלק עשוי ברוטב. אכלו ממנה 4 אנשים ועדיין נשארה כמות מכובדת.
אני לקחתי שרימפס בפנקו ואגוזים. את האגוזים לא מצאתי... אז זה היה שרימפס מטוגן בפירורי לחם שהיה לי טעים מאוד - 10 שרימפסים די גדולים, הגיע חם וטרי מהשמן עם רוטב לטבילה (לא מכירה סוגים וקפוא או טרי... מניחה שקפוא).
נלקחו גם סטייק, שניצל למבוגרים ושניצל לילדה. קיבלנו לשולחן צלחות צ'יפס לתוספת. הכל נאכל בשמחה.
לקינוח הוגשו כוסות קפה וכנאפה חמה וחביבה (כבר אכלתי טובות יותר), וכמו כן קיבלנו עוגת שוקולד עם גלידה בגלל צירוף האירועים שחגגנו.
לא אני שילמתי אז לא יודעת כמה עלה...
המסעדה עצמה הייתה מלאה ולכן גם די צפופה. השירות היה ברובו טוב. לפעמים היה קשה קצת לתפוס את המלצר ומים היינו צריכים לבקש כמה פעמים עד שקיבלנו.
סה"כ היתה חגיגה משפחתית נחמדה.
יום שבת באיזור ההוא בהחלט עמוס מאוד..
21/12/14 10:15
18צפיות
תודה על הדיווח..
אורי בורי שבת בצהריים
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 10:27
18צפיות
אחרי התאור המפורט של Gרר כל מה שנותר לי להוסיף:
שורה "תחתונה" - ארוחה מצויינת כרגיל
3 המנות הראשונות היו זהות הבייבי מושט המקורמל עם קוביות הסלק נהדר
על הסלמון עם הסורבה ווסאבי אנחנו לא מוותרים (בעבר קיבלנו מאורי את אבקת הווסאבי ממנה הוא מכין את הסורבה)
והסשימי אינטיאס עם בצל סגול על רוטב סויה
מרק פירות הים על בסיס חלב קוקוס מגיע בספלון קטן בדיוק בכמות הנכונה והיה מענג
מנת הדג (פלד... משהו שהוא דג ים גדול כ150 ק"ג  עפ"יברי המלצר) על מצע עלי חוביזה היתה טיפטיפה
יבשה ומיד קיבלנו 2 רטבים כדי להרוות את הדג  המנה בכללותה מצויינת הדג בשרני וטעים
לקינוח הלכנו על כנאפה וביקשנו להחליף את גלידת מי הוורדים בגלידת הל הכנאפה הגיעה מבעבעת
והיתה מצויינת
ולא וויתרנו על  על סורבה המנדרינות הנהדר (ולצערנו לא היה כבר סורבה גויאבות)
את הארוחה ליווה בקבוק סובניון בלאן של פלטר
ספלון מרק פירות ים
נראה נפלא ! תודה על השיתוף
21/12/14 10:43
2צפיות
מזכיר לי שעוד לא עשיתי סורבה מנדרינות העונה, מצד שני לא זוכר שטעמתי מנדרינה מוצלחת במיוחד בזמן האחרון  אולי לא טעמתי מספיק.. חייבים להגיע לאורי בורי בקרוב, תודה על התיאור והתמונות
סופ"ש סטנדרטי
21/12/14 10:38
5צפיות
חמישי בערב בפוראמה, נעים לראות את המקום הומה ומתקתק היטב - 5 מנות דים סאם, שניים קפה ויאטנמי עם טפיוקה, 154 ש"ח מוצדקים ונעימים בנוף המקומי שלנו.
בשישי צהריים אצל ההורים בצפון, כבד עוף שרוף מצויין כמו שאני אוהב ( אבא שלי אשף בעניין הזה, הכבד די מיובש ככה אבל מלא טעמים קרמליים עם הבצל), שניצלים לתפארת מדינת ישראל, מושטים מטוגנים שאימי הצליחה הפעם לא לייבש מידי והיו באמת טעימים, סיר ענק של צלי עוף עם תפוחי אדמה וממליגה עם גולש.. אה וגם מוקפץ עוף סיני לנכדים.. זה בלי לספור הסלטים והמרק, לרוב גם יש חמין, ארוחות שללא ספק הן תזקיק טהור של תאוריית ה"אבל לא יהיה מספיק" ושורשיהן הפסיכולוגיים נעוצים כנראה בתקופות עצובות באירופה במאה הקודמת.
בערב לא יכולנו לאכול כלום ובמקרר נשאר לא מעט תירס, אז עשיתי מין קרם פולנטה ועליו שלל פטריות קצוצות מהארץ והעולם וקוביות נקניק צרפתי טוג מטוגן, הרבה גבינת פונטינה טובה, אוכל טוב לכוס יין אדום טעים ונעים מול איזה סרט לילה שכוח ביס, בכלל היו סרטים ממש חלשים הסופ"ש ובמיוחד בשישי, לא מצאנו מה לראות.. קינוח של מוצ'י לוטוס חבל על הזמן (חולה על לוטוס, לא הממרח המעצבן), תה ירוק שהיה טוב ושעועית אזוקי אדומה, למיטיבי הלסת בלבד.
שבת סושי ביתי מטונה, סלמון ופלמידה, איכות טובה של דגים במונחים מקומיים, אבל בהחלט יקר, למרות שכמובן אם היינו אוכלים ארוחה כזו בחוץ עם אותה כמות דג, היא הייתה כרגיל פי 2-3 במחיר..
לקינוח עשיתי גלידה שאני מאוד אוהב להכין ובסיסה אבקת קקאו איכותית, וניל, מי זהר, מייפל (שהפעם הוחלף בדבש וסילאן) ובעיקר המון קוואקר קלוי, אה וגם מחית בננה ביתית, אולי שילוב הטעמים הטוב ביותר שיצא לי יחד עם קקאו, לא אוהב נוכחות של קקאו בלבד בקינוחים ובגלידה, בדרך הזו אני חושב שהמרכיבים מתחברים נפלא אחד לשני. להגברת השחיתות מפזרים מעל כל כדור אבקת לוז קלוי וצימוקים ביתיים, פשוט, קולע ויאמי ביותר, לדעתי לא צריך להחביא קינוחים בגורמים קלוריים מיותרים כמו קמח, חמאה וכולי..
.

שוק חג מולד בשפרעם
21/12/14 10:52
שנה שנייה שאנו נוסעים לבקר ולהנות וממליצה בחום - בשנה הבאה. מדובר על חמישי-שישי-שבת שלפני החג. מסביבות השעה 17:00- כשמחשיך, כמה רחובות במתחם הכנסייה הגדולה. הרבה אורות. קישוטי חג. צעירים ברחובות, המולה חיובית. באמת כיף.אז חו"ל זה לא כאן ובכל זאת שווה!      ולענייננו, מה נדגם קולינרית? בכל פינה יש תירס חם, פופקורן. ראינו ופלים מתוקים, שערות סבתא וכיו"ב. אני התמקדתי ב- בירה ביתית שמכינים חבר'ה צעירים מקומיים. אחד הבנים סיים לימודים בטכניון וכנראה בהחליט להגשים מאווה. לבירה קוראים(נדמה לי) K BEER והיא באה ב3 טעמים- גרמנית, (וייס ביר)- שלא טעמתי. בלונד בסגנון בלגי- אהבתי. ואדמונית - מתקתקה ומעניינת. אני לא טובה בתאורי בירה, אבל היא הוגשה קרה וטרייה. בקבוק ב20 ש"ח- לא זול אבל מקובל. יופי של בירה ובנוסף ראיתי את השמחה בעיני המוכרים שהיו גאים במוצר שלהם. זה בהחלט מחמם לב. קלח תירס חם וצעיר ריפד מעט את הבטן עד שהגענו לדוכן המיוחל. דגי סולטן, שהיו מסעדת דגים פושטית וקסומה בשפרעם(ואף כתבתי עליהם ביקורת משתפכת לפני שנה+). המסעדה סגרה שעריה לצערי, אבל הם מכרו בפסטיבל ואנו התישבנו בשולחן- האחד משניים- והתענגנו- 3 מנות של שרימפס בציפוי פרורי לחם מטוגן. מנה אחת(2 שיפודים קטנים) של שרימפס על הגריל , השרימפסים טריים ואיכותיים, שמנמנים ועשויים כהלכה. 4 שיפודים(קטנים) של שישליק כבש . הבשר היה מצוין והעשיה היתה מדוייקת. כמובן לא הזמנו הכל בבת אחת, אלא ישבנו,אכלנו, נהננו והחלטנו להזמין עוד וכך 3 סבבים. כל הטוב הפשוט והמשובח הזה +2 פחיות קולה עלו לנו 170 ש"ח. חבל שכדי להתענג עליהם שוב , נצטרך לחכות עוד שנה...
מלון רוטשילד, דלי חדש הרצל-רוטשילד, מתי המקלל ויהלומה ביסטרו
18/12/14 16:21
555צפיות
הביקורת המלאה כולל הרבה תמונות מפורסמת גם אצלי בבלוג

מסע תל אביבי של אמצע יום ללא תוכניות מוגדרות זה מתכון לאסון או להנאה ללא גבולות, הכול תלוי במקומות אליהם הרגליים נוסעות אותך.
המסע הפעם התחיל בצורך לשרוף שעה באזור שרונה ביום רביעי בבוקר, המתחם מילא אחרי כל מה שהוא הבטיח- מקום מת מאדם, קר, מנוכר, מיותר, מלא חנויות שאין חשק להיכנס אליהם, מסעדות שמשדרות שעמום ובעיקר הרבה חמלה על מי שעומד להתגורר במגדלים מעל למתחם, אפילו השוק המתהווה נראה כמו מלכדות תיירים מפלסטיק, אחרי שעה של טיול בין המבנים ופנטזיה איך אפשר היה להפוך את מתחם שרונה לאזור שוקק אדם  החלטנו שציריכם ללכת למקום שלמרות כל הנסיונות להרוג עדיין שוקק חיים- שדרות רוטשילד.

מלון רוטשילד, עוד אחד ממלונות הבוטיק שנפתחים בקצב מסחרר בתל אביב, מיקום מושלם באמצע השדרה, בנין יפה עם סטייל מאופק, הרגשה של מלון קטן ומעוצב בחו"ל, בפנים מסעדה קטנה עם באר חביב, ספות עור שחורות גדולות ונוחות והרגשה של ניחוחות נעימה, המקום התחיל במסעדה מדוברת ומהר מאוד ההבטחה התאדתה עד שהגיעה מצב קופון- אנחנו הגיע עם קופון ל-2 ארוחות בראנץ במחיר של 70 ₪, במחיר כזה הייתי מוכן להסתכן ולשמחתי היה לא רע בכלל- מים קרים נמזגו ישר כאשר התיישבנו, הצוות היה אדיב וענה לכול שאלה ושמח להתאים מנות לפי בקשתנו ואפילו בנושא הקוקטילים שמח להמליץ מה מתאים והולך עם כל מנה.
התחלנו בבלאדי מרי שהיה חריף, מלוח,חמוץ ועשיר בוודקה בשבילה ובשבילי עארק אשכוליות חביב, המתכון המושלם לבראנץ נעים במחיר של 28 ₪ לכל קוקטייל בצהרים, לשולחן הגיעה גם סלללת לחמים עם מספר סוגי לחם פרוסים וקרירים אבל מוצלחים ובקבוקון של שמן שית עם מכחול ועלה זית בפנים- רעיון חביב שאני אנסה ליישם בבית, מברישים בקלילות פרוסת לחם בשמן זית מבושם בענף זית ומרוצים.
המנות הגיעו אחרי מספר דקות, בצד לי מנת פיש וציפס שנאמר שעשוייה מלוקוס- אני בספק גדול מאוד שמדובר בלוקוס אבל הדג היה בשרני וטוב, הבלילה בעובי נכון ולא שמנונית, ערימת תפוחי אדמה שבושלו ואז נחתכו לרבעים וטוגנו היו הציפס והם היו מוצלחים מאוד, ורוקט שפוזר מעל הערימה היה חביב ונתן קצת קרירות, רק מתבל רוטב טרטר אנמי ותעשייתי בצד הרס את המנה , הייתי מעדיף מיונז וחרדל טוב בצד. בסך הכול מנה מוצלחת ונדיבה.
בצד שלה הגיעה קדירת פטריות שכללה לפי התפריט 5 סוגי פטריות, מה שהתקבל היה תבשיל פטריות עם חתיכות פטריות , מעל הכול היה גוש של גבינה עזים רכה שטוגנה , מנה מעט מוזרה, מאוד פטרייתית ומעט אנמית אבל קצת מלח עשה לה הרבה טוב, ובסופו של דבר גם היא נעלמה ונוגבה עם הלחם החביב.
בכללית ארוחת בראנץ' חביבה, לא יותר ולא פחות, המלון חביב ובאמת מהווה בריחה קטנה מהמציאות התל אביבית אבל בלי קופון לא בטוח שהייתי מגיע עוד הפעם.

ממלון רוטשילד המשכנו לאורך שדרות רוטשילד ונהנו מהשמש החורפית הנעימה והמוני האנשים שמטיילים בשדרה ומוכיחים שניתן לשלב בין עסקים, משרדים, בליינים ובעלי כלבים עד שהגענו לפינת רוטשילד-הרצל למיזם חדש וחסר שם של בעלי קפה אירופה שמתפרס על פני קומת הקרקע של המכון הצרפתי, מדובר בשילוב של מסעדה, בר ומעדנייה עם תפריט שנראה טוב וויטרינה מלאה דברים טובים, המלצר הידידותי שמח להסביר על המתוקים של היום שהיו מיוחדים וניסו קצת לשבור את שיגרת המתוקים הרגילים של תל אביב.
התחלנו עם קרמבו קרמל שהיה דומה למקור הצרפתי- ציפוי שוקולד מריר איכותי דקיק, פנים שמרגיש כשילוב אסור של קצפת-מוס- מרנג עם נגיעות קרמל נעימות שפשוט נמסה בפה ותחתית של בצק פריך מענג במיוחד.
אני הלכתי על קנולי שהיה פריך, מתקתק וממולא בקרם מסקרפונה עם מעט פירות מסוכרים והיה מתקתק במידה ובעיקר קלאסי באופי, ביחד עם אספרסו ארוך איכותי והפוך גדול על בסיס סויה יצאנו בעלות של 40 ₪ מוצדקים בהחלט ומקום שנראה לי שאפקוד אותו הרבה גם כאשר יש חשק למתוק וגם לנשנוש לילה לפי התפריט האטרקטיבי והתמחור הסביר.

כמובן שהיום לא נגמר, סיבוב במטלון בחנויות הצעצועים במסע לחפש סביבון מושלם, הרבה שטויות משעשעות וחנויות מלאות בקישוטים לחג המולד, בדרך אי אפשר שלא לעצור לבירה קטנה אצל מתי המקלל שכרגיל הייתה קרירה, מלאה והטוב ביותר שאפשר להוציא מגולדסטאר ומתי עצמו שאמר לכולם חג שמח והלך הביתה לישון עם בקבוק וודקה קפוא ביד . וכמובן התמחור המופלא של 20 ₪ לחצי.

כמובן שהיינו רעבים ועלינו במעלה הרחוב עד ליהלומה ביסטרון שתמיד מלאה, אבל מצאנו שולחן וחיכינו בסבלנות שייקחו מאתנו הזמנה, השירות במקום תמיד איטי בגלל שיש תמיד עובד אחד בלבד שהוא המלצר, המארח והטבח וכנראה שזה חלק מהקסם של המקום.
התחלנו עם מנה של פאבה - קרם שעועית לימה שמתחפש לחומוס ומוגש עם מעט עגבניות מנומרות , המון שמן זית טוב, קצת חריף וטוסטונים חינניים מחלה. הפאבה הייתה מעולה, רכה, מלאת טעם, משחק טעמים ומרקמים מעולה ופתיחה מדהימה לארוחה .
המנה השנייה שהוזמנה הייתה ניוקי , ביקשנו שתגיע לא חריפה אבל הטבח/מלצר החליט שמנה לא יכולה להגיע ללא נגיעה עדינה של חריף, קיבלתי בשמחה את ההחלטה וקיבלנו קערה יפה של ניוקי רכים מאוד שהכילו בתוכם חציל קלוי שנתן טעם מעושן קליל ומיוחד, הרוטב הלימוני כלל גם עגבניות משובחות ותרד תורכי שעבר חליטה קלה . בסופו של דבר- הנאה מדהימה וייחודית עם טעמים חדים וברורים.
מנה שלישית הייתה ארבעה כדורי פלאפל מצרי גדולים, ירוקים, לוהטים עם כובע של טחינה משובחת, הכדורים היו רכים מאוד ומלאי טעם , הטחינה עידנה את הטעם ומעט חריף עשה הרבה נעים.
בכללי- ארוחה מדהימה של טעמים שכללו עדינות ואגרסיביות, חמוץ ומתוק, מלוח וחריף, אחד מהמקומות המפתיעים והיציבים שכול פעם מחדש מצליח להפתיע אותי במנות חדשות, העלות הייתה קטנה מאוד, סביב 100 ₪ ל-3 מנות שהשביעו באופן יפה מאוד זוג שהסתובב ואכל כול היום.
לסיכומו של יום- סיבוב תל אביבי גרגרני במיוחד, ציוני הדוקטור להלן
מלון רוטשילד- 7
רוטשילד- הרצל- 9
יהלומה סישטרון-9.5

תודה על הדיווח
18/12/14 18:45
170צפיות
הנאותיך באו לידי ביטוי. בהחלט.
היכן נמצאת הממזגה של המקלל? ובעצם מהיכן שם זה?
מתי המקלל נמצא ברחוב מטלון פינת זבולון
18/12/14 19:03
191צפיות
מדובר בחמארה של 4 שולחנות, עם תפריט קטן של כבד קצוץ, איקרה וכו' ובירה גולדסטאר שנמזגת בטכניהק יחודית, המקום קיים קרוב ל-70 שנה ומאז הוא מתופעל על ידי מתי ובני משפחתו.
מתי הוא טיפוס של הסרטים של פעם, הוא מעז לקלל לא מעט ולהיות קצת גס אבל בסופו של דבר הוא אדם נחמד מאוד ועתיר סיפורים ודעות והמקום הוא קפסולת זמן שמסרבת להשתנות
º
בדיוק מול האוזריה.
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/12/14 22:11
52צפיות
איזה סיבוב כיפי!
18/12/14 22:16
162צפיות
נשמע שהיה ממש יום שווה!

לגבי הבראנץ' במלון, לא הבנתי ממש מה הופך אותו לבראנץ' ולא ארוחת צהריים. מקבלים עוד משהו חוץ מהלחם והמנה העיקרית? ב-70 ש"ח זו דווקא נשמעת לי עסקה לא רעה לשתי מנות כאלה, אבל ברור שמחיר קופון הוא לא המדד.

המקום החדש במכון לצרפתית נשמע לי נהדר (ושמעתי עליו כבר עוד טובות). אני חייב לנסות!

וגם הזכרת לי שמזמן לא הייתי אצל יהלומה, ואני מאוד אוהב את האוכל שלה. נכון שהשירות שם לא מזהיר, אבל מסכים איתך שאפשר להחליק את זה.

תודה על הדיווח מעורר החשק לעשות גם יום כזה 
היה בהחלט יום שווה
19/12/14 11:16
131צפיות
בקשר למלון רוטשילד- הם החליטו לקורא לתפריט הצהרים שלהם בראנצ' , כנראה בגלל שהמנות לא גדולות ודי קלילות וזה האופי שהם רוצים לשדר, ארוחות הבוקר מוגשות גם בשעות הללו.
במכון הצרפתי המקום נשמע מבטיח עם מנות מענינות, שירות כיפי ואווירה קלילה, בצהרים יש הרבה אנשים שלוקחים מנות חביבות והולכים לשבת בשדרה מסביב- ממש כמו בצרפת. והלחם מוגש בשק נייר חום ענק מלא לחם שאפשר לקחת ממנו פרוסות חופשי.
יהלומה זה מקום מקסים שהאווירה הנינוחה שלו והשירות האיטי הוא חלק מהקס0- כמו שאמרתי ההמלצות של המלצר/טבח היו מדויקות ותרמו רבות לארוחה
כמעט כמו השיר של ניק קייב-כמעט יום מושלם
19/12/14 16:13
115צפיות
כמעט, אלמלא האכזבה מהוטל מונטפיורי,
נשמע מוסד מיוחד המתי הזה,
הוא אשכרה מקלל?
גם בחיפה יש שלוחה של המכון הצרפתי אולם אין שם אוכל מעניין, אגב המקום שמשום מה אין לו שם נקרא:rintintin
כנראה בימים הקרובים ישימו שלט עם השם הזה, גם הרינטינטין הזה מקום מיוחד על פי ההתרשמות ממה שקראתי אצלך.

הוטל מונטפיורי צ"ל מלון רוטשילד ולו ריד =ניק קייב
19/12/14 16:41
116צפיות
במנסרת העולם הפנימי שלי משום מה ניק קייב ולו ריד יושבים על אותה המשבצת, מאוטתה הסיבה הוטל מונטפיורי ומלון רוטשילד זהים אצלי: בשניהם מופיעה המילה : מלון. מעניין מה פרויד היה אומר על זה?

º
סמואל נעלמת. שמחה ששבת
20/12/14 10:29
14צפיות
º
לא ממש נעלמתי, הרוח שלי ריחפה כאן
20/12/14 14:52
20צפיות
לו ריד וניק קייב הם שניהם מאהובי נפשי
20/12/14 21:26
48צפיות
ככה שאין לי בעייה עם הבילבול בינהם.
מתי מהקלל ברחוב מטלון הוא מוסד שתייה מיתולוגי שחובה לפקוד ומתי באמת מקלל ומנבל את הפה אם מתחשק לו, זה מקום שלא השתנה בכלום בחמישים השנה האחרונות.
וזה היה בהחלט יום מושלם, אפילו דברים שלא תיקתקו עד הסוף עדיין היו טובים, ככה זה מתי שיש לך חברה טובה
כן שניהם זמרים מנלכוליים
20/12/14 21:54
51צפיות
צריך להיות במוד עגמומי להנות מהם,
אני לא מכיר את אזור לוינסקי ומטלון ככ טוב,
בסופשבוע הנוכחי ערכתי מרתון על עונה שלמה בת 8 פרקים שהומלצה לי ואף הצטיידתי בתריסר פחיות בירה בכדי להזדהות עם אחת הדמויות שגילף ןעיצב פחיות בירה מקומטות של :lone star  מבשלת בירה מסאן -אנטוניו טקסס,
אז כעת שמתי לי  כמה שירים מהעונה הזו,
תאזין לקטע הפותח הוא ממש יפה לעניות דעתי,
שבוע-טוב דוקטור פוד-נהנה תמיד לקרוא אותך.
מלנכוליה זה שמי האמצעי
21/12/14 09:42
18צפיות
וכול האמנים הטובים הם מיוסרים ומלאי עצב, כי משם מגיעה היצירה הכי טובה.
ובלש אמיתי היא סידרה מעולה שבנוייה בצורה יוצאת דופן, רק אמרת גילוף פחית בירה והאיימג' מהסדרה צץ לי במוח
מקומות מומלצים באזור ים המלח, הערבה ואילת?
20/12/14 08:07
158צפיות
יש לי אורח בריטי מלונדון. אחרי זמן מה בתל אביב חשבנו לקפוץ דרומה לים המלח, ואולי גם להמשיך עד אילת (בכל זאת, הדרום נראה לי יותר אטרקטיבי לאנגלי - ירוק יש להם בשפע, הרבה יותר ממה שנמצא בצפון ישראל), כשבחזור ניסע דרך המכתשים. אשמח להמלצות למקומות לאכול באזורים הנ"ל. לא משנה באיזה סגנון אוכל מדובר, אנחנו אוכלי כל.
ובכלל, אם יש גם המלצות למקומות בתל אביב-יפו שכדאי לקחת תייר כדי לטעום מהמטבח המקומי, למה לא. בכל זאת, צריך לסחוב אותו לאכול פלאפל אחרי כל הבדיחות שלו על כך שאנחנו רק ניזונים מפלאפל כאן...
תודה!
אזור ים המלח הוא שממה קולינרית , עדיף לקחת אותו
20/12/14 10:32
194צפיות
לאזור מצפה רמון שם יש יותר אופציות - קפה עוגה או ארוחת בקר במלון בראשית הצופה לנוף מרתק ויש שם גם מסלולי הליכה יפים. הדסער - מסעדה אורגנית חמודה עם אוכל קצת שונה ואוירה מיוחדת.
את מתכוונת לעשות את המסלול ביום אחד? הדרך לאילת די משעממת והעיר עצמה- לא אטרקציה בחורף-לטעמי
חלילה, לא ביום אחד
20/12/14 19:37
99צפיות
כל הסיבוב ייקח כמה ימים. הבחור בריטי, כך שמים קרים לא מרתיעים אותו, ובכל מקרה, הוא רוצה לנסוע לשם מסיבה מסוימת (סיפור ארוך מכדי לשטוח פה). ייתכן שאולי נוותר על אילת, אבל ים המלח בכל מקרה ניסע. בעיניי זו אטרקציה ייחודית שאין לה אלטרנטיבה בעולם, ושוב, יש לנו עוד כמה סיבות להגיע לאזור וכנראה גם לשהות בו לילה או שניים - האם בכל זאת יש מקום סביר לאכול כשחייבים?
עזבו את ים המלח
20/12/14 12:41
207צפיות
עשו שם טיול יום, קחו אתכם לחם טוב, גבינות מקומיות ויין ישראלי, והראו לאורח שיש לנו בארץ גם את אלה.

סעו לאילת בנפרד, דרך מצפה רמון או דימונה. תוכלו לעצור בחוות קורנמל, שוב גבינות מצויינות.

אילת אינה בשורה קולינרית גדולה, כמו שתוכלי לקרוא באמצעות החיפוש. יש דיווחים מצויינים על המסגר 5 שהיא מסעדה קטנה ומיוחדת. מלבדה, הכל בנאלי ולא מאד ישראלי מעניין.

בתל-אביב אפשר לקחת אותו למזללה, לרפאל, לגדרה 26, לאדורה. פלאפל אצל הקוסם או ג'ינה.
ים המלח הוא הפייבוריט שלי בישראל
20/12/14 19:42
154צפיות
אין סיכוי שנוותר עליו. הבחור טייל בכל העולם (מגיע כעת ממסע של כמה חודשים בפסיפיק), ובכל זאת, כזה הוא לא ראה
ייתכן שנצטרך לבלות שם לילה אחד או שניים כדי להספיק כמה דברים שרצינו. כך שאם בכל זאת יש משהו לאכול באזור ברמה סבירה, או אפילו בדרך (ערד?), אשמח לשמוע עליו.
מכיוון שהתקציב קצת מוגבל ונצטרך לשכור רכב, אם אכן ניסע לאילת נשלב את זה יחד, ובחזור ניסע דרך מצפה.

איך חג' כחיל? והאם יש איזו מסעדה ערבית דומה מומלצת בת"א-יפו או בסביבה כדי לתת לו קצת לטעום מהצד הזה של המטבח הישראלי?

תכלס, אני מקווה שאצליח למצוא בתקציב שלנו דירה תל אביבית עם מטבח סביר, ואז גם נבשל ונקנה שלל מעדנים (:
קודם כל אני מאחלת לכם שתהנו...
20/12/14 19:56
109צפיות
לפני שבוע בערך נתקלתי בכתבה (פרסומית) על מבחר מסעדות באזור ים המלח.
אני מניחה שזה היה ברסט או טיים אאוט.

מצחעה לעשות חילוש ברשת,לקרוא תפריטים וביקורות באתר מטעמים.(מקווה דלא טעיתי בשם..פשוט אני כותבת מהנייד.

למה לא לאכול במלון בעצם?
אני והבן זוג הייתי בדניאל והאוכל היה בסדר גמור...
בערד יש את פאב המוזה. אוכל פאבים נחמד מאד.
20/12/14 21:58
86צפיות
באילת יש את פאגו פאגו, אנחנו נהננו שם מאד.
את הדסער לא אהבנו, מקום יומרני, מתומחר גבוה יחסית לתמורה ולאווירה, והאוכל לא משהו.
לגבי ים המלח...יש רק את ארומה. אה...ויש גם אוכל בבית ספר שדה עין גדי, אוכל אכסניות הכי פשוט שיש.
אולי כדאי לכם לישון במצוקי דרגות, הנוף נפלא, הלינה בסיסית, ויש מטבח לשימוש עצמי.
מוסיף המלצתי על מוזה שבערד
21/12/14 06:59
33צפיות
מסעדה ידידותית עם אווירה מיוחדת.  אני אוכל ונהנה המבורגר ופוטייטוס מצויינים בכל פעם
שמגיע לערד.
הנכד בן התשע אוהד כדורגל ונמנע כמעט מאוכל בולע גם הוא שניצלונים ותפוחי אדמה.
אחותו הצעירה אוכלת שם כמו גדולה ושניהם בולעים בשנייה את הקינוח: כדור גלידה
עם ערימת קצפת. זהו דיל לקטנים.

,
יש סניף של ארומה בים המלח, המשפחה שלי מברזיל ,בבקוריה בארץ
20/12/14 20:57
128צפיות
אוהבים מאד לאכול בארומה....
לא המלצה אלא מידע בנוגע לערד
20/12/14 23:04
105צפיות
לא מזמן ראיתי שמישהו דיבר טובות על "דיוויד ג'ונס" , מקום יחסית חדש שנמצא במרכז המסחרי צים סנטר בערד.

לא הייתי אבל אולי שווה לך לבדוק. 
מבקשת המלצה ל"מאותגרת מסעדות" שכמוני
19/12/14 13:09
266צפיות
אני מחפשת מסעדת בשרים טובה באזור חיפה-קריות (אפשר גם צפונה ומזרחה) להיום בערב.
עשיתי חיפוש בפורום ולא ממש מצאתי משהו מעניין ומומלץ באזור המבוקש (מצאתי המלצות ישנות ואני מחפשת משהו יותר מעודכן).
נהיה שתיים ואני מקווה שעוד אספיק להזמין שולחן להערב.
תודה מראש 
º
מסעדת אינדיאנה על הכביש המוביל מכרמיאל לעכו
19/12/14 18:20
48צפיות
תודה רבה, בסוף הלכנו לבשרלה בקרית חיים
20/12/14 10:44
176צפיות
אכלנו סטייק וגאס על מצע של פירה,
בצד הזמנו שתי תוספות של שעועית ירוקה והם פרייז צ'ילי.
בשביל המצב רוח לגמנו יין גבורץ וקינחנו בקרם ברולה ו"בואנו" - הום מייד.
היה טעים ונעים.
השירות היה נחמד וקצת מתנחמד אבל סביר.

תודה 
תודה על הדיווח.
20/12/14 13:34
107צפיות
גוורצטרמינר עם סטייק, נשמע הרפתקני.
הייתי מעדיפה אדום אבל אחותי שתחיה אוהבת לבן
20/12/14 17:25
76צפיות
אז נכנעתי להרפתקאה 
הוטל מונטיפיורי-זה לא זה
19/12/14 15:41
484צפיות
לאחר שמיעת מספר המלצות על הוטל מונטיפיורי, הוזמן שולחן לארוחת ערב מוקדמת עבור שלושה צעירים (27-30).

נו"ן ראשון: אין למסעדה, ככל שאני חיפשתי, אתר בעברית. כמובן שאני דובר אנגלית והסתדרתי די בקלות, אבל רבאק, אתם לא בתל אביב? מה ההתפלצנות המיותרת של אתר באנגלית בלבד?

נו"ן שני: באתי עם ז'קט ותיק, הבחורה שבינינו כמובן באה עם תיק, וכמו שכתבתי על השכנה בינדלה-לא ממש ברור למה אין מתלה לשים עליו ז'קט ומקום להשאיר בו תיקים. המרחב האישי קטן יחסית, ולכן הז'קט שלי בילה את הארוחה על מסעד כסא, התיק על כסא, והתיק שלה על אדן החלון. הרי משקיעים לא מעט בעיצוב, אז למה לא לסגור את הפינה הזו?

נעבור לאוכל. הוזמנה מנה ראשונה אחת לחלוקה, ולצערי זה היה החלק הטוב בארוחה. מדובר בפולנטה עם פטריות יער מתפריט המיוחדים. אז מיוחד מאד זה לא, אבל טעים כן, המרקם היה מצוין, והשילוב עם הלחמניות הטריות שהוגשו לשולחן בנדיבות עבד יופי. לעקריות הבחורה הזמינה לינגוויני שרימפס בשמפניה מהתפריט הרגיל, והבחור הנוסף ואני החלטנו לחלוק סטייק טי-בון מתפריט המיוחדים, במשקל 650 גרם (המינימלי האפשרי). מהלינגוויני לא טעמתי, המנה נראתה לי פשוטה מאד, הבחורה אמרה שהיה די טעים אבל השאירה מעל רבע מנה בצלחת (והיא יודעת לאכול). לצד הטי-בון הוצעו 2 תוספות מתוך מגוון בנאלי מדי (אורז, פירה, שעועית...), והמלצרית עפה לגמרי על הפירה ("אי אפשר בלי הפירה שלנו..."). הזמנו פירה ושעועית. הפירה הגיע בפנכה בגודל שאין לכנות אלא "מעליב". אני הייתי מתבייש להגיש תוספת בגודל כזה, והתביישתי גם לקבל את זה. הוא היה בסדר, דרך אגב. שום דבר לספר עליו הביתה. השעועית היתה...כמה גבעולי שעועית חלוטים עם מעט מלח גס. עוד דבר שקשה מאד להגדיר כ"תוספת" רצינית באיזשהו קנה מידה. הבשר? בסיידר. לא רע. רחוק מלהדהים. חפשו קצב טוב ושימו על האש עם טאץ' שלכם, תקבלו סטייק מסעיר בהרבה. שיהיה. 

תפריט הקינוחים, כמו התוספות, בנאלי לגמרי. סורבה, מרק פירות, מוס שוקולד, קרם ברולה...כזה. אז לקחנו קרם ברולה ומוס שוקולד שהיו...נחשו, נחשו...בנאליים. סתם פצצות סוכר בלי שום ערך מוסף או טאץ' של שף-קינוחים מומחה. 

השירות בא ברובו ממלצרית ברמה סבירה יחסית לישראל, מתנחמדת מדי לטעמי וכמובן לא מספיק מקצועית (כשהבחור ביקש לדעת איזה בירות יש, היא ניסתה להזכר מולו). 

מבחינת מחיר, האוכל מתומחר סביר לטעמי, הבחור שהגיע מגרמניה קצת פספס-הוא שכח שהוא בארץ וכמה עולה פה בירה, לכן שתה איזה 4 והקפיץ את החשבון חזק למעלה (אבל מה אכפת לו, אני שילמתי). 

לסיכום, ייתכן בהחלט שעסקיות הצהריים בתמחור של עסקיות צהריים יעשו את העבודה, אבל לארוחת ערב חגיגית המקום אכזב אותי, ובבינדלה נהניתי מהאוכל הרבה יותר. 

התפריטים באתר הם גם בעברית
19/12/14 19:48
281צפיות
אם כי זה אכן מוזר שבאתר עצמו הכל באנגלית. גם שמנו לב - הייתי השבוע עם חברה מחו"ל - שלא תמיד הפירוט בעברית והפירוט באנגלית זהים. שימו לב.
מה שכן, מאוד נהנינו. אבל באנו לצהריים, והרגשנו שקיבלנו אחלה תמורה על הכסף. אוכל פשוט אך מבוצע לעילא. כמו הבראסרי. הטענה היחידה היא שהיה יחסית רועש. ציפיתי למקום יותר שקט ואירופאי.
בעסה לשמוע.
20/12/14 00:12
240צפיות
אני דווקא מאוד אהבתי המנה הזו של הלינגויני כשאכלתי אותה. היא די עדינה בטעמים שלה, יחסית להרבה מנות פסטה אחרות בארץ, אבל דווקא בגלל זה חיבבתי אותה.

קצת מבאס לגבי הסטייק, למרות שכנראה סטייק זה הדבר האחרון שהייתי מזמין שם. סטייק אוכלים במסעדת בשר, שמתמחה בכך. עם זאת, זה כמובן לא פותר אותם מלהגיש סטייק מצוין, אם הם מציעים כזה.

לגבי הקינוחים, דווקא אני לא רואה בעיה בתפריט קינוחים קלאסיים, כל עוד הם מבוצעים היטב. לא תמיד חייבים מקוריות וחדשנות, ואני חושב שזו גם מסעדה שלא ממש ממקמת את עצמה בחזית החדשנות מבחינת התפריט כולו, וזה בסדר גמור. יש מספיק מקומות אחרים בשביל זה, ודווקא חסרים לי מקומות שמכינים אוכל קלאסי וטוב כהלכתו.

בזמן האחרון אני באמת שם לב לירידה ברמת השרות במקומות של הקבוצה הזו, וזה מאוד מצער, כי פעם חוויות השירות הכי טובות שלי בארץ היו אצלם, ובמיוחד בהוטל, אבל ממש לא בזמן האחרון.
אני מקווה שמתישהו הם יקחו את הנושא הזה לידיים, ויישרו את העניינים.

תודה על הדיווח, ומקווה שהבאים יהיו על ארוחות מוצלחות יותר! 
נושא הקינוחים
20/12/14 09:38
189צפיות
מסכימה מאוד לגבי הקינוחים "הבנאליים". אותי מאוד מבאס לשבת במסעדה עם קינוחים שגרתיים למדי - שכן מה שיקרה לרוב הוא שפשוט אוותר ולא אזמין אף קינוח.
יצירתיות בנושא קונדיטוריה חשובה מאוד לדעתי, ויכולה לשדרג...
נהניתי מהביקורת. תודה.
אויש.. כמה חבל. זו המסעדה האהובה עלי..
20/12/14 17:11
121צפיות
ולא הייתי שם כנראה קרוב לשנה.
אחד הדברים שהכי אהבתי שם הוא השירות, וממש מצער אותי לשמוע שהוא מתדרדר.

מבחינת פנכת הפירה - לא זכור לי משהו קטן. מעניין אם השתנה משהו.
ולגבי הקינוחים, אנחנו תמיד מזמינים את הסנט אונורה, ואני לפעמים גם טורחת לקנות אותו הבייתה בבייקרי.

מוזס בורגר - עלובים במשלוחים
20/12/14 16:40
238צפיות
שירות גרוע, ההמבורגר הגיע קר עם לחמניה רטובה ואחרי שעתיים. ללא הודעה (גם אחרי שעה שהתקשרתי לא הודו בעיכוב). אפילו הפיצוי לא היה הולם את עוגמת הנפש.
מה זאת אומרת לא הודו?... אם הזמנת ב13:00 והגיעו שעתיים אחר
20/12/14 16:55
168צפיות
כך זה דיי ברור, לא?..

מה היה בפיצוי?...

שמתי לב שיש שוני בין הסניפים...ברוטשילד בתא אכלתי המבורגר צמחוני מוצלח ולרוב השירות טוב...
בסינמה בראשון היה  אוכל בסדרושירות נוראי...הקטשופ הגיע עם סבון כלים וכאמרתי למלצרית היא הלכה וכשקראתי לה שוב היא שאלה אם אני רוצה קטשופ אחר... :/
מבקשת המלצה על מסעדה
19/12/14 15:44
176צפיות
שלום,
אני מבקשת את עזרתכם לגבי מסעדה *חלבית* טובה באיזור בית גוברין.

תודה לעונים
חג חנוכה שמח
לא זכור לי שיש שם מסעדות.
20/12/14 13:51
94צפיות
אני בטוח שיש יקבים ומחלבות שיכולים לספק ארוחת גבינות ויין.
תבדוק את יקב קלע דוד.
מתלבטת מאוד
19/12/14 12:48
449צפיות
מחפשת מקום לארוע ליומולדת שנה. החשודה המיידית היא הקופי בר; כבר עשינו שם ארוע משפחתי והיה נהדר. אבל עדיין בא לי לשקול אופציות אחרות. בהוטל מונטיפיורי, יש אפשרות לעשות ארוע בחדר של הספריה (למי שמכיר), אבל נכנסים שם רק 18 אנשים.
בחדר הפרטי של רפאל נכנסים רק 26 (ונוכח הדרמות האחרונות אני גם ככה מסתייגת מרפאל).
איפה עוד אפשר לעשות ארוע שיהיה fine (גם האוכל שיהיה מוקפד, וגם האלכוהול), ל40 אנשים בערך, בתל אביב?
דקא
19/12/14 14:02
222צפיות
מסעדת דגים כשר חלבי ברחוב התעשיה 10 תל אביב. יש להם חדר פרטי ואפשר גם לפתוח את המסעדה בשישי לארוע. בזמנו שקלנו אותם לעריכת חתונה. האוכל מצוין ומוקפד.
º
פחות מדבר אלינו כשר או חלבי. תודה רבה אבל.
19/12/14 14:25
49צפיות
הדגש הוא דוקא על הדגים
19/12/14 14:42
148צפיות
הגענו אליה בגלל מגבלת כשרות אבל בפירוש שקלנו בגלל רמת האוכל.
º
אנחנו גם לא חובבי דגים
19/12/14 15:02
47צפיות
בליני
19/12/14 17:58
135צפיות
התפריט הוא תפריט איטלקי בשרי רחב, האווירה מצוינת והמיקום (נוה צדק) נהדר
תוכלי לקרוא בבלוג שלי על בליני ולהתרשם
נראה לי ששאול בן אדרת מתמחה באירועים כאלה.
20/12/14 13:47
115צפיות
כדאי לבדוק בתרנגול הכחול או קימל, מקווה שזה מספיק fine.
לא שא5לה אבל מבקש לפרסם כדי שאחרים לא יפגעו
18/12/14 11:07
608צפיות
אתמול חגגתי יום הולדת -67 איזה כיף. נעשיתי באופן רשמי "אזרח וותיק" כלומר זקן. ....
ואז החלטנו זוגתי שתחיה ואני לחפש מסעדת בשרים טובה.כיוון שאנחנו גרים בעיירה שלומי. הרחקנו עד חוצות המפרץ.ושם משך את עינינו השלט עליו כתוב "אווזי."רק שוו אחת מחופשת לכף והשנייה למזלג או סכין לא הבנתי בדיוק.
האם זו מסעדת אווזי המפורסמת..?וואאאוו החלטנו להכנס ולחגוג שם זכורה לשנינו כזוג נשוי חוויית האכילה באווזי של שנות התשעים המאוחרות בחוצות המפרץ .מסעדה מצוחצחת מוקפדת מוארת מכל הבחינות אוכל משהו ברמת וי. איי.פי.שרות מלצרים נוצץ ומוקפד לפרטי פרטים.שרותים מצוחצחים .רצפה נקייה ומבריקה.כשאכלתי שם בזמנו הרגשתי כמו נסיך מארץ האגדות שבא לסעוד באיזה מגדל יוקרתי בחו'ל.בקיצור ..חלומי....
לי אישית יש מין מנהג לבדוק מסעדות. כשאני נכנס אני בודק את הרצפה.אם נקיה חלקה ומוקפדת.את השרותים... אם השרותים נקיים ומסודרים נייר הטואלט במקום ולא קרוע והמקום לא טובל במיים על הרצפה.מיכלי הסבון מלאים ונקיים. ובדרך כלל במסעדת יוקר יש פועל/ת צמוד/ה לשרותים אז בכללללללל אם ככה סימן שגם האוכל במקום נקי טעים ומיוחד.
לא יודע למה אבל זה מדיד מדויייק ביותר.
נכנסתי אחוז חרדת קודש עם אשתי למסעדה הזו בחוצות המפרץ מסעדה ענקית.
זוכרים אז באווזי היו נגשים אליך ושואלים מה תעדיף איזה שולחן איזה מקום באיזה אזור במסעדה. כאן זה לא קרה.
מישהו כלאחר יד ככה הראה לנו אזור מבודד שמצא חן בעיניי מבחינת המיקום ..והתיישבנו.ואז...אבוי לעיניים שככה רואות. רצפת המקום הייתה שרוטה בקעיםבמשהו הזה שנראה כמו אולי ינוליאום ישן ולא מוקפד. לבי חרד לבאות...מלצר אחד הגיע ואשתי העירה לו משהו.. ואז הגיע מלצר אחר.מחירון קיבלנו דף אחד שמזכיר את מסעדות הפועלים הנהדרות של שנות החמישים של המאה שעברה.מחירים סבירים לאוכל ..אולי סביר אך לא ברור .אגב הכל ארוחות עסקיות..טוב עברתי את שלב החרדה החלטתי להזמין ארוחה עסקית שיפוד פרגית ושיפוד בשר אנטריקוט.אשתי הזמינה דג מושט...
ובנתיים החלטתי להשלים את .השרת הק'ג מגופי בעל הכרס. נגשתי לשירותים להתרוקן. ולהשיל כמה גרמים במבצע מהיר ויעיל.
מה אומר לכם.... המדיד שלי עליו דיברתי למעלה . הזדעק......
נקי בצורה מוזנחת. מיכל הסבון משדר שריקות בוז לנקיון. אין מגבת נייר או בכלל משהו לנגב בו את הידיים .
בקיצור המדיד זעק: ככה יראה ויהיה טעם האוכל...
חזרתי לשולחן בינתיים הגיעו הסלטים..
להיות הוגן ..הם היו טעימים.אבל בינהם דברים לא ברורים במהותם. .ולחם/פיתה חצי משהו /מטוגן /אפוי לא ברור בדמות שתי משהו אאאאאפויים. על צלחת.
ואז במין ריטואל של ריקוד מלצרי קצר הגיעו המנות העיקריות. שיפוד הפרגית היה טעים ועשוי טוב.שיפוד המשהו שאמור היה להיות אנטיריקוט היה בשר מגעיל קפיצי טעם לא ברור שרוף או בעל תבלין משונה אולי..
העניין היה שהדג והשיפודים הגיעו על צלחת קירחת.אילמת.
אז שאלתי על צ'יפס .. הוא הגיע לאחר ששאלתי.
לא הבנתי אם היה זה צ'יפס בשמן או שמן בצ'יפס...
אכלתי חלק ומייד החלטנו שנינו לקום לשלם וללכת הביתה..
זו הייתה ההחלטה הטובה ביותר אתמול......
אהההה כן שכחתי ..אשתי שאלה את המלצר לפני ההגשה אם יש להם משהו מיוחד ליום הולדת. הייתה תשובה לא ברורה מהומהמת כזו.
בבית חגגנו לבד ובאנחות רווחה....
מישהו יכול לאמר לי איפה אווזי כאן בתמונה?
כי אווזי היה רק בשלט..מעל ועל קיר המסעד
שלום גם כאן, מציעה לך להירשם לתפוז כדי לקרוא תגובות
18/12/14 11:27
318צפיות
כמו שכתבתי לך בעמוד הפייסבוק של הפורום, אין קשר בין רשת שיפודיות אווזי של היום לבין מסעדת אווזי שהיתה פעם בשכונת התקווה. לדעתי, היום מדובר בשיפודיות שאין ביניהן קשר רשתי מלבד השם שרכשו בזכיון.

אני חושבת שבמקומות כאלה כדאי להצמד לפשוט ביותר, כמו שיפודי פרגית, ולהתרחק מנתחים כמו אנטריקוט.

חבל שזו היתה החוויה שלכם.

תודה על האזהרה - אין הצדקה למסעדה מלוכלכת / מוזנחת
18/12/14 11:59
263צפיות
חבל גם שהמנות העיקריות לא היו טעימות לכם.

אתם שומרי כשרות ? כי אם לא יש חלופות טובות בהרבה במרבית המסעדות המזרחיות.
נכנסת אחוז חרדת קודש ?
18/12/14 12:24
316צפיות
אני מקווה שהיית ציני, בכל מקרה ראוי שתירשם כיוזר בפורום ותתחיל ללמוד על מסעדות ומקומות ראויים באמת.
מסעדת אווזי חוצות המפרץ....אכזבה עד כדי גועל נפש!!!
20/12/14 11:10
192צפיות
י מצגר אתמול חגגתי יום הולדת -67 איזה כיף. נעשיתי באופן רשמי "אזרח וותיק" כלומר זקן. ....
ואז החלטנו זוגתי שתחיה ואני לחפש מסעדת בשרים טובה.כיוון שאנחנו גרים בעיירה שלומי. הרחקנו עד חוצות המפרץ.ושם משך את עינינו השלט עליו כתוב "אווזי."רק שוו אחת מחופשת לכף והשנייה למזלג או סכין לא הבנתי בדיוק.
האם זו מסעדת אווזי המפורסמת..?וואאאוו החלטנו להכנס ולחגוג שם זכורה לשנינו כזוג נשוי חוויית האכילה באווזי של שנות התשעים המאוחרות בחוצות המפרץ .מסעדה מצוחצחת מוקפדת מוארת מכל הבחינות אוכל משהו ברמת וי. איי.פי.שרות מלצרים נוצץ ומוקפד לפרטי פרטים.שרותים מצוחצחים .רצפה נקייה ומבריקה.כשאכלתי שם בזמנו הרגשתי כמו נסיך מארץ האגדות שבא לסעוד באיזה מגדל יוקרתי בחו'ל.בקיצור ..חלומי....
לי אישית יש מין מנהג לבדוק מסעדות. כשאני נכנס אני בודק את הרצפה.אם נקיה חלקה ומוקפדת.את השרותים... אם השרותים נקיים ומסודרים נייר הטואלט במקום ולא קרוע והמקום לא טובל במיים על הרצפה.מיכלי הסבון מלאים ונקיים. ובדרך כלל במסעדת יוקר יש פועל/ת צמוד/ה לשרותים אז בכללללללל אם ככה סימן שגם האוכל במקום נקי טעים ומיוחד.
לא יודע למה אבל זה מדיד מדויייק ביותר.
נכנסתי אחוז חרדת קודש עם אשתי למסעדה הזו בחוצות המפרץ מסעדה ענקית.
זוכרים אז באווזי היו נגשים אליך ושואלים מה תעדיף איזה שולחן איזה מקום באיזה אזור במסעדה. כאן זה לא קרה.
מישהו כלאחר יד ככה הראה לנו אזור מבודד שמצא חן בעיניי מבחינת המיקום ..והתיישבנו.ואז...אבוי לעיניים שככה רואות. רצפת המקום הייתה שרוטה בקעיםבמשהו הזה שנראה כמו אולי ינוליאום ישן ולא מוקפד. לבי חרד לבאות...מלצר אחד הגיע ואשתי העירה לו משהו.. ואז הגיע מלצר אחר.מחירון קיבלנו דף אחד שמזכיר את מסעדות הפועלים הנהדרות של שנות החמישים של המאה שעברה.מחירים סבירים לאוכל ..אולי סביר אך לא ברור .אגב הכל ארוחות עסקיות..טוב עברתי את שלב החרדה החלטתי להזמין ארוחה עסקית שיפוד פרגית ושיפוד בשר אנטריקוט.אשתי הזמינה דג מושט...
ובנתיים החלטתי להשלים את .השרת הק'ג מגופי בעל הכרס. נגשתי לשירותים להתרוקן. ולהשיל כמה גרמים במבצע מהיר ויעיל.
מה אומר לכם.... המדיד שלי עליו דיברתי למעלה . הזדעק......
נקי בצורה מוזנחת. מיכל הסבון משדר שריקות בוז לנקיון. אין מגבת נייר או בכלל משהו לנגב בו את הידיים .
בקיצור המדיד זעק: ככה יראה ויהיה טעם האוכל...
חזרתי לשולחן בינתיים הגיעו הסלטים.. 
להיות הוגן ..הם היו טעימים.אבל בינהם דברים לא ברורים במהותם. .ולחם/פיתה חצי משהו /מטוגן /אפוי לא ברור בדמות שתי משהו אאאאאפויים. על צלחת.
ואז במין ריטואל של ריקוד מלצרי קצר הגיעו המנות העיקריות. שיפוד הפרגית היה טעים ועשוי טוב.שיפוד המשהו שאמור היה להיות אנטיריקוט היה בשר מגעיל קפיצי טעם לא ברור שרוף או בעל תבלין משונה אולי..
העניין היה שהדג והשיפודים הגיעו על צלחת קירחת.אילמת.
אז שאלתי על צ'יפס .. הוא הגיע לאחר ששאלתי.
לא הבנתי אם היה זה צ'יפס בשמן או שמן בצ'יפס...
אכלתי חלק ומייד החלטנו שנינו לקום לשלם וללכת הביתה..
זו הייתה ההחלטה הטובה ביותר אתמול......
אהההה כן שכחתי ..אשתי שאלה את המלצר לפני ההגשה אם יש להם משהו מיוחד ליום הולדת. הייתה תשובה לא ברורה מהומהמת כזו.
בבית חגגנו לבד ובאנחות רווחה.... 
מישהו יכול לאמר לי איפה אווזי כאן בתמונה?
כי אווזי היה רק בשלט..מעל ועל קיר המסעד
שירשרתי את ההודעה להודעה המקורית שלך
20/12/14 12:23
112צפיות
כך תוכל לקרוא את ההתייחסויות שלנו לדיווח.
אני חושבת שהדיווח שלך מוכיח
20/12/14 12:25
157צפיות
שלפני שהולכים לחגוג במסעדה, כדאי לבדוק עליה מעט.

אילו הייתם בודקים באינטרנט, הייתם מגלים שמדובר ברשת בינונית ולא מעבר לכך. ברור שאילו הייתם גולשים בפורום שלנו בקביעות, הייתם יכולים להעלות כאן שאלה, ולקבל המלצות על מסעדה
אווזי זאת מסעדה מזרחית סטנדרתית ולא מסעדת בשרים
20/12/14 13:29
107צפיות
מסעדת בשרים יש הרבה טובות בכרמל ובאמת חבל שלא שאלת קודם לכן...
האמת, דיווח מעצבן קמעה
20/12/14 13:15
167צפיות
אירוע מיוחד, הלכתם לחפש מסעדת בשרים טובה, ואז במקרה ראיתם שלט והחלטתם להיכנס למסעדה שיש לה שם דומה למסעדה שסעדתם בה לפני 15 שנים?

הדיווח על המקום עצמו - לגיטימי, חבל שהתאכזבתם, אבל מאוד משונה בעיני שבשביל אירוע מיוחד נסעתם סתם לחיפה, בלי לדעת לאן אתם נוסעים ומה אתם מחפשים.

אוונגרד
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 18:22
419צפיות

אוונגרד, הברזל 3, רמת החייל, תל אביב. טל.  03-6480082. לא כשר 
אוונגרד הוא דיינר אמריקאי הקיים כבר מעל 14 שנה. 

באתר רסט נרשם כי "האווירה המהפנטת באוונגרד שובה אותך מהרגע הראשון, את העיניים תופס עיצוב המקום, המשדר חום, השולחנות המעוצבים כדיינר אמריקאי טיפוסי, הקירות העמוסים בפריטי וינטאג' מרתקים ומסכי הפלאזמה הפזורים בכל רחבי המסעדה." 

המקום הוא בהחלט אחד המקומות היותר מיוחדים שיצא לי להיות. אורות בוהקים, גוון צהוב- אדום צעקני, אקווריום ענק במרכז המסעדה, מסכי פלזמה ענקיים בכל המסעדה שמשדרים ספורט, מכונת פופקורן, פריטי אספנות תלויים לצד הקירות ומוזיקה המתנגנת בעוצמה. אפילו התפריטים צבעוניים מאוד. סוג של דיינר אמריקאי עם בר- ספורט. ואפילו בארה"ב, שהייתי בה בכמה וכמה דיינרים- לא נתקלתי בדיינר דומה לזה. אוונגרד פירושו מהפכני. דיינר אוונגרדי, אם תרצו.

התפריט במסעדה מתמקד בבשרים, ומציג גם סלטים, דגים, ופסטות. התפריט  מדגיש את ההמבורגר. גם לצמחונים יש פה כמה אופציות, בין היתר פסטות.
זה לא המקום לדייט רומנטי. זה המקום לבילוי קליל, לחבר'ה צעירים לראות ביחד ספורט, לשתות בירה ולעשות שמח, או לחילופין למשפחה וילדים. 
ביקרתי לאחרונה פעמיים במקום.

מה אכלנו?
לפתיחה באחד הביקורים קבלנו ...פופקורן

ראשונות:

• סינטה צרובה ברוטב חמאת בוטנים, כרוב סגול, בצל סגול, בצל ירוק ובוטנים (54 שקל): הגיעו כמה נתחי סינטה, היא היתה צרובה מעט אך היטב, אדמדמה מבפנים, אבל הבשר עצמו לא התעלה לגבהים. טעמה של הסינטה היה לא יותר מבינוני. הרוטב המתוק היה מוצלח, אבל נראה שכאילו בא לטשטש את הבשר. הסלט הירוק (=סלט עלים) היה מיותר, והכיל רוטב ויניגרט חזק מדי ונטול עידון. 
עיקריות
  • המשכנו עם המבורגר, אחת ממנות הדגל של המסעדה. לקחנו המבורגר מקסיקני 250 גרם (בשר בקר ואנטריקוט עם נגיעות בצל, חזה אווז, פלפל צ'יפוטלה וסילאן) (64 שקל): מנה מעולה. הבשר היה נהדר. קציצה בעובי בינוני (אישית מעדיף קציצות עבות יותר אבל גם זה היה מצוין) עם טעם בשרי חזק, מעט פיקנטית, והחזה אווז היה מוצלח גם כן, עם טעם מעושן בולט. היתה זו מנה טעימה וממכרת ממש.

• הום פרייז (19 שקל, בנפרד מההמבורגר) שנלקח כתוספת היה טעים וכלל רוטב צ'ילי מתקתק טוב שלא הטביע את התפוחי אדמה, יחד עם זאת היו כמה קוביות שלא היו מבושלות מספיק.

• פסטה ברוטב עגבניות עם צ'ילי ובזיליקום בתוספת נתחי עוף (68 שקל): לא ציפינו לגדולות מהמנה, אבל היא היתה טובה. הרוטב היה מתקתק, עשיר  והורגש בו טעם חמאתי בולט. גם העוף היה עסיסי וטוב. היתה זו פסטה טובה וראויה בהחלט, רק חבל שהיא בושלה יותר מאל דנטה והיתה רכה מדי. המנה היתה גם גדולה מאוד וכללה גם סלט רענן ומתובל היטב.

• סטייק אנטריקוט בתוספת צ'יפס (132 שקל): סטייק באיכות טובה מאוד. זה אינו הבשר הכי טוב בארץ, אבל הוא היה טעים, עם טעם בשרי טוב. משקל הנתח 300 גרם. מבחינתי, בשר טוב לא צריך תוספות מיותרות, ולרוטב צ'ימיצ'ורי שהוגש בצד לא נעשה שימוש. בצד הגיעה כמות גדולה של צ'יפס דק ופריך (לא מקדונלד'ס)
קינוח

•  עוגת מרקיז (43 שקל. יקר) בינונית סגרה את הארוחה. השוקולד היה סביר, לא מעבר. לאור רמת הארוחה עד כה, זה היה נסלח בהחלט.

• שורה תחתונה:  לאוונגרד לא באים בשביל לעשות דיאטה. האווירה קלילה וטובה, המקום הוא כיפי ועושה חשק להנות ולשמוח. הצד החלש היה השירות, שהיה איטי ומבולבל באחד הביקורים (בשני הוא היה טוב אבל המסעדה היתה ריקה ברובה). לגבי האוכל- היו פה ושם חריקות, בעיקר במנה הראשונה ובקינוח, אבל באופן כללי נהנינו והאוכל היה טוב מאוד.

פופקורן
º
עוד תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 18:24
201צפיות
פסטה
אנטריקוט
עוגת מרקיז
על הדיווח
20/12/14 12:43
91צפיות
אני מקווה שאתה יודע שציטוט מאתר רסט, כמוהו כציטוט מתוך אתר המסעדה.
º
בהחלט
20/12/14 15:16
15צפיות
º
תודה. נהניתי לקרוא.
20/12/14 13:03
22צפיות
השירשור השבועי
18/12/14 06:55
63צפיות
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים,

ברונו והחתולית
שותים עולם ביקב טוליפ
18/12/14 07:01
77צפיות
יקב טוליפ בכפר תקווה, פותח בסדרת אירועים תחת הכותרת "שותים עולם", במסגרתם יארח היקב יינות ממדינות שונות בחו"ל.
בכל אירוע יטעמו יינות ממדינה אחרת, אשר ילוו בהסברים על מדינת היין, היינות והזנים הנטעמים.

האירוע הראשון בסדרה יתקיים ביום שישי ה- 26/12 בין השעות 10-15 ויקב טוליפ יארח בו יינות מצ'ילה.
במסגרת האירוע יטעמו המבקרים 5 יינות של יקב אונדורגה, זוכה פרס "יקב השנה" בצ'ילה: אלווין סוביניון בלאן 2013, סיבריס שרדונה 2012, אלווין קברנה סוביניון–קרמנר 2012, סיבריס סירה 2011 וסיבריס קרמנר 2012; וכמובן את יינות יקב טוליפ.

האירוע יתקיים, כאמור, במרכז המבקרים של היקב בכפר תקווה אשר בטבעון.
הכניסה חינם ואין צורך בהזמנת מקומות מראש.

במסגרת המפגש ניתן יהיה ליהנות מרכישת יינות במחירים מיוחדים.

השכן - ביסטרו שכונתי בתל-אביב
18/12/14 22:16
117צפיות
דרום אבן גבירול מתחדש בשכן חדש, השכן - ביסטרו שכונתי.
המקום מעוצב כמו סלון משפחתי והתפריט כולל מגוון מנות באווירה ביתית ומחבקת - ארוחות בוקר, סלטים, מנות פתיחה ותבשילים, שימלאו את הבטן אבל ישאירו אתכם ערניים וקלילים להמשך היום.

השף גדעון בן עזרא בנה תפריט עשיר, המתאים לאכילה יום יומית: לינגוויני עם כדורי בשר, תבשיל עוף (או טופו) בקארי, קציצות ביתיות, סלט טאבולה חם (טבעוני) ועוד. המנות מוגשות עם תוספות של דגנים מלאים וירקות טריים והתפריט מכיל שפע של אופציות צמחוניות וטבעוניות וספיישלים יומיים מתחלפים לפי מצב הרוח של השף.

בשעות הצהריים מוגשות במקום ארוחות עסקיות (שניתן לקבל גם במשלוח ישר הביתה או למשרד).
בסופי שבוע חורפיים תוכלו למצוא סירי חמין מהבילים (אחד בשרי ואחד טבעוני) - המוגשים עם כוס בירה צוננת . פעמיים בחודש (בערבי חמישי) נערכים במקום ערבי מוסיקה חיה - שהולכים מצויין עם בקבוק של יין אדום ותפריט מיוחד. ולאורך כל היום תוכלו ללגום בירה מהחבית במחיר של 10 שקלים בלבד.

מנות לדוגמה:
קרמבל כרובית - כרובית צלויה ברוטב שמנת וטימין עם עגבניות שרי וקרמבל פרמז'ן (19 ש"ח)
סלט סלק ואגוזים - על לאבנה ואורגנו (19 ש"ח)
לינגויני תרד ואפונה - ברוטב יוגורט ולימון (39 ש"ח)
קציצות בורי ועשבי תיבול - ברוטב חריימה פיקנטי (59 ש"ח)
עוף בברביקיו תפוזים ומנגו ופלפל חריף - מוגש עם תערובת דגנים ועדשים (59 ש"ח)
סלט טאבולה עוף / טופו - כרובית קצוצה, בורגול, אגוזי מלך עגבניות מיובשות והמון עשבי תיבול (59 ש"ח)
כריך קציצות בשר - עם טחינה, צנוניות ורוקט (49 ש"ח)

מידי יום יש מנות ספיישל מתחלפות - כמו פלפלים ממולאים, גולאש או פאי בשר ביתי.

השף גדעון בן עזרא, בוגר הקורדון בלו בסידני, השתלם במסעדות מכוכבות בחו"ל. כשחזר לארץ עבד כקונדיטור במסעדת קרן וטרוקודרו וניהל מפעל פסטה. לפני כ-4 שנים פתח את בוטיק העוגיות "שוגר דדי" בתל אביב.  ביסטרו השכן נולד בעקבות דרישת הקהל לאוכל ביתי ופשוט וטעים. 

כתובת: אבן גבירול 8, תל-אביב

שעות פתיחה:
ראשון עד חמישי 7:30-23:00
שישי 8:00-17:00
שבת 10:00-17:00

סילבסטר 2014
18/12/14 07:02
115צפיות
גם השבוע אנחנו מעלים מידע לגבי ארוחות ה- 31/12/2014 במסעדות שונות.
טשרניחובסקי 6
18/12/14 07:06
118צפיות
בביסטרו טשרניחובסקי 6 התל-אביבי, יחגגו את השנה האזרחית החדשה עם הופעת ג'אז ותפריט אוכל חגיגי.

במסגרת הארוחה יהנו האורחים ממופע טריו ג'אז, בהרכב של קונטראבס, גיטרה וחליל; וכן מארוחה של מנה ראשונה לבחירה, מנה עיקרית לבחירה, לחם ומטבלים, מנות אחרונות ושתייה חמה –במחיר של 275 ₪.

המנות הראשונות, אשר יוגשו לבחירה:
  • טרטר טונה אדומה,
  • סלט פירות ים קר,
  • סלט ירקות שורש ואטריות אורז בוינגריט אסיאתי,
  • ברזאולה שייטל בקר ברוטב פורט עם סלט ארוגולה ועגבניות שרי,
  • פולנטה רכה וגבינות עם ארטישוק רומאי ותרד,
  • וחזה אווז צרוב בפורט עם גרטן תפוחי אדמה.
 מנות עיקריות לבחירה:
  • שוק אווז קונפי עם רוטב פורט ופירה תפוחי אדמה,
  • פילה דג צרוב בקרם שעועית בובס עם ירק עונה צלוי,
  • תבשיל טלה בלימונים ופטרוזיליה עם ניוקי תפוחי אדמה,
  • לזניה עם פטריות ותרד וגבינות,
  • דג שלם אפוי בתנור,
  • סטייק היום של בשר מקומי מיושן ברוטב ציר בקר ויין אדום עם תפוח אדמה קריספי.
תהיה גם אפשרות בחירה של מנה טבעונית.

סבב ראשון 18:45-20:45,
סבב שני 21:00 ואילך.
מחיר לאדם: 275 ₪.
פורטו
18/12/14 07:09
111צפיות
בבר היין פורטו בתל-אביב, יחגגו את השנה האזרחית החדשה עם מבעבעים מיוחדים ומנות אוכל חגיגיות.

בין המבעבעים שימזגו:
Cremant De Bourgogne (כוס ב- 40 ש"ח),
סיידר אגסים אלכוהולי חצי יבש (25 ₪ לכוס),
וסיידר תפוחים אלכוהולי (40 ₪ לכוס).

בצד אלו יוגשו אויסטרים (30 ₪ ליחידה), חזה אווז בפורט (44 ₪), סלט פירות ים קר (48 ₪), צלחת גבינות (62 ₪) ועוד.

כתית
18/12/14 19:49
129צפיות
במסעדת כתית של השף מאיר אדוני יגישו בערב הסילבסטר ארוחת טעימות פרי יצירתו.

בתפריט:
אויסטר גילרדו שלוק בחמאת בראטן, קרם תפוח אדמה באטר, כרוב מעושן ודאשי, קוויאר אוסטרה דפיפי בצק ואצות נורי

פרפה כבד אווז - טרטר שרימפס קריסטל בחמאת כמהין, ג'ל סיידר, לפת בדבש

לובסטר ושקדי עגל - קרם שעועית לימה, אגוזי מקדמיה, פטריות מורל וציר עוף מוקצף

ברווז אורגני מקומי - צלוי בדבש חרובים ולימון פרסי, שורשים של חורף ישראלי וינגרט פטל וטרגון, קרם יוגורט וקמומיל

עגל חלב אפוי בבריוש ומייפל - ערמונים צלויים, בצלצלי פנינה, דלעת ערמונים, קרם חיטה ווניל

קינוח - ברולה סאקה, קומפוט תותים ואורז פריך

מחיר לסועד: 785 ₪.

סרדיניה
18/12/14 20:02
71צפיות
מסעדת סרדיניה האיטלקית, ממוקמת בככר קודמים ביפו העתיקה, ומציעה לסילבסטר ארוחה הכוללת  מנות לבחירה: פתיחה, ביניים, עיקרית וקינוח.

מנות פתיחה לבחירה:
טורטליני כמהין, פונדו גבינות וציר אדום
כבד אווז, קרם אפונה, "מלח" אווז קריספי
רביולי אדום במילוי  דלעת, ריקוטה ועוגיות אמרטו.

מנה ראשונה לבחירה:
מרק לובסטר עם מדליוני לובסטר
מרק חצילים שרופים, קציפת מסקרפונה, שמן עשבי תיבול
פרחי זוקיני במילוי בשר סרטנים ושרימפס, עם חמאת ים

מנת ביניים לבחירה:
ריזוטו מעושן בפולי אספרסו, עם לנגוסטין
ניוקי ערמונים, פטריות מורל, שבבי פרמזן, עשבים טריים
סבידה, פורצ'יני, יין אדום, שעועית אדומה ועשבי תיבול

מנה עיקרית לבחירה:
צלעות טלה בציפוי פיסטוק, קרם שורשים לבן, גזר בר, ציר בקר עמוק
קוביות לוקוס צלויות, קרם תרד, קוביות פולנטה פריכים, קרם קונפי שום
פסטת חלמונים, ארטישוק טרי, אספרגוס, אפונה טריה, עגבניות שרי, עלי בזיליקום, פיקורינו

קינוח לבחירה:
"שמפניה ונשיקה" - קרם זביון שמפניה חם, תותים טריים, נשיקות מרנג
"רגע עם פיסטוק" -  מוס פיסטוק, עוגת שוקולד עשירה, קולי פירות אדומים, ציפוי שוקולד וקראנץ' פיסטוק

מחיר למושב ראשון (19:00 עד 21:30):    210 ש"ח
מחיר למושב שני (החל מ 21:30):            240 ש"ח

רופ טופ במלון ממילא
18/12/14 20:05
75צפיות
השף קובי בכר יצר תפריט טעימות חגיגי שיוגש לכבוד חגיגות תחילת השנה האזרחית החדשה, במסעדת רופ טופ במלון ממילא הירושלמי .

ארוחת הטעימות תכלול:
מנת פתיחה: "קופסא של הפתעות" הכוללת פרופיטרול פטריות וברווז, טונה על מקל, פופקורן וגם שבקייה כבד אווז;
ברווז בלוטוס;
בר ים לפת סוכר וקציפת קארי;
ניוקי כמהין שחורות ואגסים;
צלע טלה חלב, מרמלדת דלעת ושומר;
לקינוח : אננס בגריל פחמים וגרניטה ליצ'י וגם Peanut butter and jelly.

מחיר לסועד : 400 ₪.
וילהלמינה
18/12/14 20:09
78צפיות
המסעדה במתחם שרונה בתל אביב מציעה ארוחת סילבסטר  שבנה השף חיים אלוש, וכוללת: כוס יין או קוקטייל לכל סועד, מנה ראשונה ועיקרית לבחירה ולסיום קינוח זוגי ושתייה חמה.

בין המנות הראשונות:
פולנטה רכה עם פטריות וכמהין,
רביולי סרטנים ושרימפס קריסטל בביסק;
אספרגוס, קרם פורצ'יני, פרמז'ן וביצה עלומה.

מבחר המנות העיקריות כולל בין השאר:
פילה בקר (בלווי רוטב כבד אווז, פטריות בדמי גלאס וגזר מקורמל),
אוכף טלה (עם קרם תירס, סלק צהוב ותרד חמוץ בציר טלה),
פילה אינטיאס (לצד ריזוטו פריקי וקרם ארטישוק ירושלמי).

מחיר: 270 ש"ח לסועד.

פרונטו
18/12/14 20:12
88צפיות
פרונטו האיטלקית בהובלת השף דיויד פרנקל, חוגגת את ערב השנה החדשה עם תפריט ספיישלים.

מנה ראשונה לבחירה מתוך מבחר של חמש מנות, לדוגמה:
רביולי לובסטר ברוטב דייגים לצד קרם שורשים לבנים,
סשימי פארידות עם קויאר,
סלקים מוחמצים ושמן "לימון בגמונט",
קלמארי בדיו של עצמו עם עוגת תפוח אדמה ראטה.

מנה עיקרית לבחירה:
פירות ים עם תרד שחור ועגבניות חריפות,
חלקי פנים של טלה עם סלקים צלויים,
ניוקי ארטישוקים עם פטריות פורצ'יני וגבינת רביולה.

קינוח הפתעה

בנוסף, האורחים יוכלו ליהנות גם מתפריט טעימות של יינות מיוחדים ונדירים, אשר לראשונה יימכרו גם בכוסות.

סבבים ומחירים:
סבב ראשון 18:30-21:30, מחיר: 260 ש"ח לסועד;
סבב שני 21:00 ואילך, מחיר: 350 ש"ח לסועד.

טעימות יין לשני הסבבים:
טעימות יינות מיוחדים – 130 ש"ח לסועד;
טעימות יינות נדירים – 220 ש"ח לסועד.
מלגו ומלבר
18/12/14 20:14
85צפיות
בשדרות רוטשילד בתל-אביב שוכנת מסעדת מלגו ומלבר הצעירה של השפים מוטי טיטמן ואור מיכאלי, אשר יגישו לכבוד ערב השנה האזרחית החדשה שני תפריטי טעימות:

תפריט טעימות שיוגש בסבב הראשון, בין השעות 18:00-21:00 מחיר 260 ₪ לסועד (לא כולל שירות)
* המחיר כולל לחם ושתייה קלה, ואינו כולל שתייה חמה ויין/אלכוהול

קוקטייל פתיחה
Amuse bouche / משעשע חיך
סלמון בכבישת סלק, ויניגרט צלפים ובועות שמפניה
טונה אדומה, תותים, פומלה מושחמת ואבקת שומשום שחור
ניוקי סרטנים, צדפות ורוטב עגבניות שחור
פילה לוקוס, ירקות ירוקים וקרם ארטישוק ירושלמי-וניל
קינוח

תפריט טעימות שיוגש בין השעות 21:30-00:00, מחיר 340 ₪ לסועד (לא כולל שירות)
* המחיר כולל לחם ושתייה קלה, ואינו כולל שתייה חמה ויין/אלכוהול

קוקטייל פתיחה
Amuse bouche / משעשע חיך
סלמון בכבישת סלק, ויניגרט צלפים ובועות שמפניה
טונה אדומה, תותים, פומלה מושחמת ואבקת שומשום שחור
ניוקי סרטנים, צדפות ורוטב עגבניות שחור
קוקי סן ז'אק, צלפים, פקאנים וקרם אפונה-בייקון
פילה לוקוס, ירקות ירוקים וקרם ארטישוק ירושלמי-וניל
שקדי עגל, ערמונים קרם פטריות חורף
פטיפורים
קינוח
אבושדיד
18/12/14 22:06
87צפיות
באבושדיד התל-אביבית מפיקים ערב חגיגי שנושאו:  "החלום האוריינטלי La Reve Oriental".המקום יעוצב בסגנון מזרחי ושמח, ויהיו אלכוהול והופעות לאורך כל המסיבה.

הערב יתחיל בשעה 20:00 בקבלת פנים שתכלול שמפניה, לאחר מכן מנת פתיחה ומופע אוריינטלי.
בשעה 21:00 תחל ארוחה של חמש מנות (פירות ים, דגים, בשר או צמחוני), אשר כל אחת מהן תלווה באלכוהול מיוחד שיוגש לשולחן. לאחר הארוחה, תתקיים מסיבה שמחה במיוחד אשר לכל אורכה תוגש קאווה ללא הגבלה.

מנות לדוגמה:
אמיוס (קציפת ים, צמחי ים ופטריות חריפות),
שרי ממולא (קרם חציל, מוגש על מרק זוקיני ויוגורט),
קרפצ'יו שרימפס (עם עגבניות ערבה), קרפ סרטנים כחולים (רוטב תפוזים וגרנד מרניר),
פילה פלמידה (חמאת לימון, עלה פסטה שחור ופול ירוק),
טורטליני צוואר טלה (קרם תפוחי אדמה וסלט עלים ירוקים).

בשעה 23:00, עם סיום הארוחה, השולחנות במקום יפונו לטובת המסיבה שיובילו ה-DJ אדוארד ורקדניות. ישנה אפשרות להגיע בשעה 23:00 ולהיכנס רק למסיבה (בהזמנה מראש של מקומות).

מחיר: 470 שקלים לסועד (מספר המקומות מוגבל).

קלואליס
18/12/14 22:13
94צפיות
בקלואליס יחגגו במשך יומיים ב- 30-31/12, בהם שף ויקטור גלוגר יארח את השף הספרדי Samuel Perea לשני ערבים מטורפים של חגיגה אנדלוסית.

הארוחה תחל בקבלת פנים אנדלוסית:
  • פאן "סניוריטו" – לחם בסגנון האדון מ"מלאגה" בליווי שמן זית כתית מעולה ודבש
  • ממרח "אלורה" – ממרח זיתי אלורה ירוקים
  • "סלמורחו" – שוט קר של עגבניות חמוץ מתוק
  • פילה סרדין טרי על טוסט
  • אסקבצ'ה של אנשובי עם תפוזים
  • אמפנדיטה טלה
  • טורטיג'ה כפרית מגינת הירק של הכםר "גוודאלרוסה"

מנה ראשונה (לבחירה):
  • מרק שעועית בובעס עם פירות ים
  • מרק ירקות הגינה עם עכובית הגלגל

מנת ביניים (לבחירה):
  • "פאראיידה די ורדוראס" – ירקות צלויים עם רוטב שקדים
  • פילה טונה אדומה צרובה על "פפירוס ירקות"
  • טרין פואה גרא בציפוי פיסטוק, רוטב שוקולד תפוזים ויין קינוח

מנה עיקרית (לבחירה):
  • פידאוס פירות ים מהחוף של "פאולו מלאגה" - שרימפס, מולים, קלמארי, קוקי סאן ז'אק
  • פילה בר-ים בצלייה איטית על ירקות "מוראגה"
  • צלעות טלה בסגנון "פלמנקין" עם "פטאטאס פנדרס"
קינוח:
  • קרמה דה לימון מקורמלת עם תותים וסורבה תות במי זהר

המחיר לסועד 480 ש"ח – לא כולל שירות
חמון איבריקו בוטיק יחודי למלאגה- 100 גר' 124 ₪
גבינת כבשים  ANEJO – מיושנת 12 חודשים - 100 גר' 82 ₪
תוספת חצי לובסטר למנה העיקרית  160 ₪

אז ..צריך קצת עממיות עם סיפור בגידה- חומוס טוב !!!
17/12/14 18:41
614צפיות
אני ידועה כאחת ששומרת אמונים ל"בית החומוס האסלי" ביפו על שני צדדיו של הכביש ,אפילו עלי קרוואן לא היה טעים לי כמו בית החומוס 
וכל פעם ששלחו אותי למקומות אחרים כמו כפר קאסם (2 מקומות ,מסעדת פלפלה והמסעדה שלמטה בכביש בדרך לשוק) או לתרשיחא בגליל ,טבריה , באר שבע, ירושלים, אבו גוש (3 מסעדות "מקוריות" נדגמו שם ) גם חומוס ה101 ק"מ שנפתח (ונסגר) מול השדה התעופה באילת לא גרם לי ל"וואו"  
ותמיד תמיד חזרתי ליפו עם פתק התנצלות וראש מורכן שהתרומם לו עם כל ביס וביס מהחומוס המעולה שלהם..
ע-ד ש....
יצא לי היום להיות בנתניה וישבנו בחומוס היחידי שוויז מצא לפי שם חיפוש "חומוס בנתניה" - החומוס של עוזי ברחוב גיבורי ישראל 20 אם אני זוכרת נכון..
עומד לו עיראקי עם כד טחינה, ופתלייה שמחממת פול מטריף ת'אף וכל מיני שמן זית/לימון שום וכו' .. 
והחומוס היה פשוט טעים!!!!
הזמנתי בלי ביצה ובלי העשבי פטרוזליה למעלה אז עליהם אין לי מושג מה הטעם מוסיף או מוריד ..
אני מודה שבגדתי !!!! יצאו לי המילים "החומוס הכי טעים שיש" כמה וכמה פעמים, הגיש לנו עם פיתות חמות וטריות ולאפות שמנמנות שהריחו מעולה .

אין לי מושג אם אחזור לשם שוב ,לא מחבבת כל כך את העיר נתניה וגם אין חנייה /חניון בטווח הליכה מטורף מהמקום...
אבל חבר'ה- מי שאוהב חומוס -המקום בהחלט שווה בדיקה.

בתאבון

º
חומוס עוזי ידוע בנתניה כחומוס מוצלח מאד
17/12/14 19:16
138צפיות
החומוס האסלי לא קצת עדין מידי ?
17/12/14 19:47
257צפיות
כמובן שיש ז'אנרים שונים לחומוס, אני לא בטוח שהאסלי היה מתברג גבוה במשאלי טעימות ארציים
תודה על ההמלצה...גם אני מאוד אוהבת את החומוס האסלי...
17/12/14 23:23
223צפיות
בעיקר את החומוס פטריות....
אוף...עכשיו בא לי חומוס....
אני לקוח נאמן של עוזי כבר שנים
18/12/14 14:56
250צפיות
הוא פעל במשך שנים רבות במרכז נתניה במקום שנקרא העמק הירוק. הסוד הגדול הוא באמת בטריות בשל הכנת תערובת כל כמה מנות.
הסוד השני הוא "סלט הלימון" שהוא תערובת של לימון, שום ותבלינים.

פרס ישראל לעוזי
איפה הוא פועל היום?
19/12/14 05:37
117צפיות
אני גם לקוחת מהעבר ועכשיו יש לי חשק מטורף..
º
שד' גיבורי ישראל 20, נתניה
19/12/14 09:01
31צפיות
אוכל אצל עוזי "המקורי" פעמיים-שלוש בשבוע...
19/12/14 17:52
111צפיות
והוא עדיין חזק ופועל באותו מקום, רחוב שער העמק בנתניה, צמוד לסניף קופיקס שפתחו שם לפני כמה חודשים. האיש 27 שנה שם, אני אוכל אצלו משהו כמו 8 שנים, בעיניי חומוס אגדה אבל למי שלא מכיר שייקח בחשבון: 

*תיבול אגרסיבי. התמהיל הוא שמן זית, לימון סחוט, שום טרי, פפריקה וזעתר. זה חריף-חמוץ ונהדר לטעמי, אבל מי שסולד מתיבול חזק-לא בשבילו.

*מנה עצומה בגודלה. שניים שאינם מאד רעבים יכולים לחלוק.

*יקר יחסית לחומוס-30 ש"ח מנה.

הסניף באיזור התעשייה החדש (גיבורי ישראל) הוא של שניים מבניו של עוזי, אכלתי שם פעמיים-שלוש בחיים, אבל אצל עוזי "המקורי" זה פעמיים-שלוש בשבוע, אז ההמלצה שלי היא לשם. 
החומוס בכפר קאסם נורא בעיניי,
18/12/14 22:19
207צפיות
ובכל המקומות שיצא לי לנסות שם, הוא מהזן החמצמץ והאגרסיבי, שאני ממש לא מחבב.
ובאבו גוש, כמו שכבר נכתב כאן ארוחות בתחילת השבוע, כבר אין באמת חומוס טוב.

שמעתי רבות על עוזי, אבל אף פעם לא הרחקתי עד נתניה בשביל חומוס. כיף לגלות מקומות כאלה במקרה 
º
לא סכמנו שאתה בא אלי ונאכל בקלנסווה?
18/12/14 22:29
59צפיות
לבקשתה של צבת - סלסלת המאפים הכי טובה בארוחת הבוקר
17/12/14 13:57
732צפיות
איפה הפייבוריטים שלכם?

תודה לך. אשמח לפתוח:
17/12/14 14:36
544צפיות
- בראסרי - למיטב זכרוני שני סוגי לחמניות, שתיים מכל סוג + שני מיני-קרואסונים שונים + עוגת תפוזים, אולי היה עוד משהו ששכחתי. כל זה בארוחה ליחיד (!!)

- אידלסון 10 ז"ל

- ובחיפה, גל בייקרי
º
ברסארי! לגמרי. או הוטל מונטיפיורי. ריפיל חופשי. יאמי
19/12/14 14:41
42צפיות
שלי
17/12/14 14:37
403צפיות
הייתה(?) (יש לי זיכרון מעורפל שנכתב פה שהמסעדה נסגרה?) הסלסלה בארוחת הבוקר בסרגוס, שהייתה מושחתת ומגוונת. מאוד מסכימה אתך שסלסלת מאפים טובה עושה את ארוחת הבוקר בחוץ.
אני משאיר לאישה לכתוב
17/12/14 15:06
421צפיות
כתבתי מספיק להיום חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אז ככה
18/12/14 10:51
278צפיות
זוכרת לטובה את
הוטל מוניטפיורי
ברסרי
גיליז
וכמובן בנדיקט...
כעיקרון- לחם חם וטרי בשילוב של קראוסון חמאה מפנק- לצד חמאה וריבה טעימה קונה אותי..
סלסלת מאפים טעימה צריכה לכלול לפי דעתי שני סוגים של לחם טרי, פציח וחם וגם איזה פינוק מתוק...

מודה שהסלסלה הכי טעימה זה בבנדיקט
17/12/14 18:27
472צפיות
אני שונאת לחם דגנים <וגם אלרגית לבוטנים> אז תמיד מבקשת "לחם בלי הפיצוחים למעלה" ותמיד תמיד הסלסלה מגיעה עם המון לחמי בריוש טעימים וכמובן עושים רייפיל.

לא חושבת שיש להם בעיניי מתחרים,פעם ישבתי לארוחת בוקר ב"לחם ארז" בפתח תקווה אאל"ט וזכורה לי לטובה מאוד ההגשת לחמים אבל מכיוון שלא הייתי שם שוב לא יכולה להעיד על ה"הכי הכי שיש".
17/12/14 23:26
137צפיות
אני חושבת שארוחות הבוקר שלהם מוצלחות ביותר שיצא לי לאכול בארץ..

º
18/12/14 09:31
16צפיות
º
מקלות וניל
18/12/14 00:44
95צפיות
נדב קינוחים ללא כל ספק -
18/12/14 08:43
395צפיות
לחמים נהדרים. מאפה קטן מתוק נילווה וארוחת בוקר טובה, אם כי לא מדהימה.
º
גם לדעתי
18/12/14 09:11
54צפיות
º
שלא נדבר על עוגת השמרים שלהם...
18/12/14 09:36
67צפיות
º
זו עם החלווה
19/12/14 09:50
26צפיות
בפעם היחידה שהייתה לא התרשמתי
19/12/14 12:25
104צפיות
אבל היו רק עוגות מוס אישיות...
מזכיר נשכחות - סלסלת המאפים שהוגשה בארוחת הבוקר בברונו ז"ל
18/12/14 12:58
282צפיות
המסעדה הדרדרה במהירות עד שנסגרה (כולל אפיזודה כשרה באמצע) אבל בשעתו היא הגישה ארוחת בוקר נהדרת ואת סלסלת מאפים הטובה ביותר שקיבלתי בארץ

"לגבי הסלסילה (קרוסונים תוצרת בית, לחמניות (לבנות וחומות), בריושים, פרוסות עוגות בחושות (אני חושב שגזר אבל לא בטוח, מקלות שומשום ועוד הפתעות משתנות). הכל תוצרת בית במקום עצמו." (ציטוט מביקורת ישנה שלי מ- 2010 על המקום).

אכן כך. רק שהאפיזודה המוצלחת שלהם היתה קצרה מאוד
18/12/14 19:20
167צפיות
וזו עדיין תעלומה בעיני. מקום נעים, שרות בסדר גמור, ארוחות קלות ברמה טובה.
יש בטבעון עוד מקומות שאינם רשתות, שכן מחזיקים מעמד - למה דווקא הם לא?
חבל. חיבבתי את המקום
בגלל הכשרות
18/12/14 20:03
134צפיות
הבעלים התחזקו באמונתם והתחילו לשמור שבת ואז הכל התחיל להדרדר (וחבל)
אמנם הרבה זמן לא הייתי שם, אבל הסלסילה של דלאל
18/12/14 22:08
201צפיות
בהחלט זכורה לי בתור אחת נהדרת ממש. הקונדיטוריה שלהם די מצוינת, ועדיין כזו, אז אני מאמין שגם הסלסילה נשארה מעולה, ובמיוחד אהבתי בה את השילוב של מאפים מתוקים מצוינים.

זו של נדב קינוחים מעולה גם היא.

ואמנם לא עשירה או מיוחדת, אבל צלחת הלחם של הבסטה בבראנצ', עם החמאה הטובה שלהם, לגמרי פייבוריט שלי (במיוחד כשהוא בא עם זה קצת סינטה כבושה, אבל גם סתם ככה).

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה