לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:

* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.

* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   

למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 

לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 

* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח

מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.

* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 

* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל

תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה

אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,

החתולית ו- bruno01

תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם                                                                     שירשורים קבועים: שירשור כתבות מהתקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.
הפורום אינו פרסומי. ניתן לשלוח מידע עבור השירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                                                   עמוד הפורום בפייסבוק
הודעה חדשה

º
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
23/11/14 07:55
6צפיות
רטרו פאנקייק בר בראשון לציון
23/11/14 08:20
35צפיות
שבת,  11 וחצי בבוקר,  אחרי סיבוב מתיש ב"גן עברית"  המקסים -  מה יכול להיות יותר מושלם מפאנקייקס לטף  ולהורים של הטף ?

הגעתי עם ציפיות  ברצפה,  כשעדיין צרובות בזכרוני הזוועות מבית הפאנקייק המקורי  בויתקין \ הרצליה \ שורש.
חיכינו  10 דקות  כי המקום מפוצץ,  הזמנו ותוך זמן קצר הגיעו המנות -
הבחור ואני חלקנו  פאנקייק סיציליאני -  עם אנטיפסטי,  ממרח עגבניות,  פסטו ומוצרלה.   במפתיע היה ממש טעים ! הטעמים היו מאוזנים  והרמוניים,  הרטבים  לא השתלטו על המנה והיה לנו מאוד טעים ! ההערה היחידה שלי היא על הזיתים והחמוצים שמגיעים בצד,  והם לא קשורים למנה וגם מאוד חריפים.
הזמנו  עוד 2 מנות פאנקייק מתוקות,  עם שוקולד ושברי מקופלת בשני צבעים -  כולנו נהננו מאוד,  מבוגרים וילדים כאחד.  מנה מושחתת וכייפית !

החשבון היה 90 ש"ח,  סביר והוגן. לא הזמנו שתיה כי העדפנו למתן את המתיקות עם מים בלבד.

לא מקום לבוא אליו במיוחד,  אבל אם אתם באזור של קניון הזהב עם ילדים  זו אופציה חביבה מאוד.

בבית  הכנתי  מאפה תרד וגבינות  בבצק סיגרים,  פסטה ברוטב פסטו ושמנת, מרק ירקות  עם קניידלך  וקוסקוס לטף,  עוגיות  חמאה בציפוי  סוכר וקינמון וחצילים אפויים. היה טעים ונעים.
התרווד הוורוד
הודעה זו מכילה תמונות
23/11/14 08:39
40צפיות
האפשרות לטעום שוב חלק מן המיתולוגיה הקולינארית התל אביבית
הביא אותי להזמין מקום מיד כשקראתי את הידיעה באינטרנט
הרעיון היה מקסים וכך גם הביצוע
שישי בערב במה שהיה קפה 48 המקום היה הומה אך לא עמוס לעיפה
השרות היה מצויין ידידותי ומאיר פנים צחי בוקששתתר הסתובב בין השולחנות
נעצר מדי פעם והתיישב כדי לפטפט על הנוסטלגיה ועל הביצוע הנוכחי
מנהל המשמרת הסתובב וחילק צ'ייסרים בנדיבות
גם בקבוק היין צורעה סירה/מרלו הוסיף חמימות (לעומת הסגריר שבחוץ)
אפילו חניה הצלחנו למצוא בנחלת בנימין ממש קרוב למסעדה
ובגזרת האוכל:
מרק הסרטנים ופירות הים היה חרפרף כראוי עשיר בטעמים
חצי סרטן שבשרו נמצץ בהנאה כמה מולים וג'מבו שרימפ (על קליפתו)
ששריונו נבקע (ע"מ לנקותו) ומעל טוסטון  היה נהדרים
סופלה ארטישוק ירושלמי היה תפוח ואוורירי סלט העלים בצד היה רענן 
לעיקריות: הזנב של זינו - זנב שור צלוי בתוך "רביולי" היה מעניין והנתחים
הנוספים שחו ברוטב מצויין
נקניקיה מדגי ים (שתיים למעשה) היתה מנה מפתיעה ומצויינת בתוספת שרימפ שהונח עליהן
לטעמי המנה המנצחת של הערב
לקינוח הלכנו על המנה המיתולוגית של פרפה חלבה שלא איכזבה
בתחילה גם הוגש לחם מצויין
לסיכום היה כיף וביקשתי מצחי שלא ימתין עוד 20 שנה למיזם דומה חצי יספיק
תפריט הערב
תודה על הדיווח.
23/11/14 09:18
14צפיות
פתיחה נאותה לסדרת ״נסיעה לעבר״.  משום מה לא מצאתי עניין בשאר התחנות.
שישי - יום האחים. שבת - בבית (:
הודעה זו מכילה תמונות
23/11/14 09:44
בשישי ערכנו מסע הצטיידות: מיני דגים כולל שמאלץ מתיאס הולנדי) ובשרים אצל האחים דובקין בתקומה, קלחי תירס מתוק מתוק ועוד פינוקי ירקות ופירות אצל הירקניה של רוני בתלמי יחיאל וצהריים במסעדתהאחים תורען שבגדרה. חלקנו מנת מוסר (פרפר על הגריל) מתובל היטב בתבלינים ובריח המנגל. לידו ערכת סלטים (שיטת עשה זאת בעצמך), חומוס, 3 קובות במילוי בשר וצלחת כדורי פלאפל. הכל טרי לגמרי מתובל בעדינות מוקפדת. ולא פחות חשוב לי - הפיתות. גדרתיות של ממש - כריות פוך. (:שני בקבוקי שתיה וקפה עם עוגות (על חשבון הבית כרגיל) - סה״כ כ 110 ש״ח.כל שנשאר ארזנו (שיטת עשה בעצמך). המסעדה עת הצהריים הייתה ריקה שלא כרגיל, להוציא מי שנכנסו להצטייד באוכל לבית. לשבת.  עקב יתרונותיה מסעדה זו הופכת להיות מסעדת הבית שלנו כשאנו באזור התווך שבין מיתר לתל אביב. בשבת נוצל הרכש: מרק כתומים וולוטה, קציצות לוקוס ברוטב עגבניות, צ׳יפס ושניצלים לקטנים, אורזובאגטים מחמצת שחוסלו בעודם חמימים.
באגט מחמצת
תירס מתוק מתוק
אדלה ברמת ישי_אכזבה ענקית
23/11/14 08:50
ביום שבת (15.11) התקשרתי למסעדה להזמין מקום ל-4 סועדים. המארחת שרשמה את ההזמנה אמרה שאין בעיה, ויש מקום.
כשהגענו למסעדה הושיבו אותנו בשולחן שלא היה מסודר. הזמנו 4 מנות עיקריות וסלט כמנה ראשונה (שהופיע בתפריט ב"סלטים") המלצרית לא שאלה אם להגיש את הסלט כמנה ראשונה לפני המנות העיקריות או לא - לנו היה ברור שסלט הוא מנה ראשונה שנרצה לקבל לפני שמגיעות המנות העיקריות.
לאחר המתנה של כמעט 50 דקות והרבה תהיות שלנו לצוות, ו-"זה בדרך, כבר יגיע", הגיע הסלט ביחד עם המנות העיקריות, ולתוספות של המנות העיקריות לקח עוד דקות ארוכות להגיע (סביב ה 10 ).
הזמנתי פרגית כמנה עיקרית, המנה הגיעה לא עשויה עד הסוף ובלי תיבול. המאחרת הציעה לשים אותה עוד על האש ולהוסיף תיבול נוסף. לאחר מכן המנה חזרה שרופה כמעט לגמרי.
המארחת תירצה את ההמתנה הארוכה שלנו בזה שבמסעדה יש אירוע ושולחן גדול של 20 איש, ולחץ גדול במטבח, בנוסף לכך שכל הזמנת המקומות הגיעו בבת אחת.
ברמת ישי יש מסעדות טובות בהרבה מהמקום הזה ואני לא מתכוון לחזור לשם יותר.
כמה חבל שגם הקפה שניתן כפיצוי לא הצליח להשכיח את האכזבה הענקית מהמקום הזה.
סושי מצויין וטעימות אחרות מוצלחות מיפאן במינאטו הרצליה
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 22:49
132צפיות

על מינאטו בהרצליה פיתוח שמעתי לא מעט כמסעדה שמציעה סושי מעולה, וגם פה בפורום היו בזמנו דיווחים מאד אוהדים על הסושי שלהם.
השבוע יצא לי לנסות אותה בעצמי.
מדובר במסעדה אחות למסעדה ששוכנת בתחנת הדלק בקיסריה.
בהרצליה היא נמצאת במתחם בו נמצא בית הקפה מקס ברנר, קצת נחבאת אל הכלים. זו מסעדה לא גדולה במיוחד עם חלק חיצוני וחלק פנימי בו יש גם בר. המסעדה כשרה.

הבריטית, שעובדת באזור, ואני קבענו להיפגש שם אחרי העבודה, בשש וחצי בערב. במסעדה היו עוד שני שולחנות עם סועדים כשהגענו, אך הם עזבו תוך זמן קצר.

חלקנו לפתיחה -

מרק אגדשי טופו שהגיע עם קוביות טופו מטוגנות.
הבריטית מאד אוהבת את המרק הזה ולכן הזמנו אותו. פעם ראשונה שגם לי הוא היה טעים מאד. קוביות הטופו המטוגנות היו טעימות והמרק עצמו היה מוצלח מאד.29 ש"ח

טונה טטאקי ספיישל היתה מנה של  פרוסות של טונה צרובה עם אבוקדו, בצל סגול, מלפפון, ספייסי מיונז ושבבי טמפורה.
הטונה היתה נהדרת והשילוב עם שאר המרכיבים  ובמיוחד הרוטב עבד מצויין. היה כיף להעמיס על המזלג(על המקלות ויתרתי די מהר) ביס של כל המרכיבים ולהנות מכל ביס. 65ש"ח

בחרנו בהמשך שלושה רולים שהגיעו יחד על מגש אחד –

רול סלמון וסלמון סקין אינסייד אאוטסייד שהכיל סלמון וסלמון סקין צלויים בתנור עם ספייסי מיונז, בצל ירוק ומלפפון. 37ש"ח

הרג'וקו רול ובו סלמון פאנקון עם סלמון טטאקי ואספרגוס בציפוי טנקס(אין לי מושג למה הכוונה), בצל פונזו ומיונז וואסבי. 75ש"ח

רול קארא – אגא ובו נתחי דג מטוגן, בצל סגול, מלפפון וספייסי מיונז.38ש"ח

שלושת הרולים היו לא פחות ממעולים!
כנראה זה הסושי הטעים ביותר שיצא לי לאכול אי פעם.
למרות שאני לא מבינה גדולה בסושי, כשהוא טעים הוא טעים, והפעם הוא היה טעים מאד(וגם אסטטי כמובן ובכמות נדיבה).
הרולים הללו בהחלט הצדיקו את המוניטין המצויין של מינאטו.

שתינו יין קינוח לבן שהוגש עם קרח ועיגול מלון קטן והיה במבצע של 24ש"ח לכוס.
שתינו גם מים קרים וטעימים.

השירות היה מצויין  - שירתו אותנו שתיים שהיו נחמדות ושלטו היטב בתפריט.

הכל עלה 292ש"ח מהם הופחתו 73ש"ח הודות למבצע שיש בימים אלה למחזיקי כרטיס בייגלה כך ששילמנו 219ש"ח.
לא זול מאד אבל יצאנו מפוצצות,ובדיעבד יכולנו לוותר על אחת המנות ועדיין היינו יוצאות שבעות.
מעבר לכך, אם אני כבר יוצאת לאכול סושי אני בדרך כלל מעדיפה לאכול סושי איכותי ומעניין, ולא באחת הרשתות בהן הסושי די סתמי בעיני.

מומלץ בחום.

אגדשי טופו
טונה טטאקי ספיישל
רולים של סושי
נראה מעולה!
23/11/14 07:23
36צפיות
אכן צריך לטרוח כדי למצוא סושי ממש טוב בארץ.
על מחיר סביר כבר אין על מה לדבר...
על הדיווח
23/11/14 08:16
18צפיות
אנחנו מתכננים לאכול במינאטו כבר המון זמן, ואיכשהו כשמחפשים מקום לא רחוק מהבית, זורח מפרחוננו המקום הזה.
דיקסי - התחיל טוב והדרדר...
22/11/14 17:12
348צפיות
צהרי שבת חיפשתי מסעדה על הדרך לנתבג (שם אספנו נערה שתוך פחות מ 3 חודשים הפכה לדוברת פורטוגזית שוטפת) , עיון בתפריט השבת של דיקסי הראה בקינוחים "ביס קטן מתוק" - קינוחים קטנים ב 18 שח וזה שבה את קיבתי

בשעה 13.45 המסעדה מלאה לגמרי , השרות היה נעים יעיל מהיר
לראשונות לקחתי מרק היום מרק עדשים (36) שהיה מעולה , מתובל היטב מעט חרפרף , עדשים קטנטנות שמרו על מרקם מעט נגיס . תענוג של מנה
הוא לקח סלט שעועית ירוקה עם מיני עלים ירוקים עגבניות שרי תמר ונתחי חזה עוף - הרוטב אסיאתי- מנה נדיבה רעננה בדיוק למי שפחמימות הן האויב שלו (44)

עיקריות- לו סינטה 300 גרם - נתח יפה מעט שומן הוגש עם רוטב צ'ימי'צורי בפנהכ זעירה אך תוספת קבלנו במאור פנים , למנה שתי תוספות הוא בחר בירקות מוקפצים שלא אהב וסלט נבטים שהיה לו טעים מאד (114שח)
אני "נפלתי " עם כריך סינטה - הוגש בלחמניה עם קרום מאד נוקשה כך שלא קל לנגוס , שפע של ארוגולה-ללא איזכור לנוכחות עתידית שלה בתפריט וכך פתחתי את הכריך ושלפתי את הרי הארוגולה , היו נתח בשר דקיקים חסרי כל טעם עם שפע בצל מטוגן ומעט פטריות. מנה תפלה ולא טעימה. רק הצ'יפס הדקיק שהוגש בשפע היה קרן אור בעיקר עם ממרח חזרת לבנה של היינץ שהוגש עם הקטשופ .

ואז הגיע זמן הקינוח ביס- קבלנו תפריט קינוחים -כולם קיוחים גדולים במחיר 36 שח . המלצרית אמרה ש...בשבת אין קינוחי ביס, בקשתי להעביר מחאתי והיא הציעה שגם אני אמחה כי אותי ישמעו. בלית ברירה עם חשק לקינוח לקחתי (טעות טעות ) קרמבל לימון תפוח- קבלתי כוס ובה יציקה נוקשה של קרם בטעם לימון קלוש , לטעמי . עליו קוביות תפוח עץ אפוי וקרמבל פרורים ומעל הכל 3 קוביות של ג'לי פירות יער-יותר מדי ג'לטין . כמה כפיות והחלטתי שחבל על הקלוריות .

המקיאטו שלו היה מושלם . עם סן פלגרינו גדול שמתומחר בשפיות ב 23 שח- 329 שח לא כולל שרות

ביציאה הבעתי בפני מי שנראה כמנהל המשמרת את מחאתי על העדר אמת בפרסום והוא אמר -למנה לא אמרת לי קדם הייתי דואג לך.  חכם לאחר מעשה...הרי אשת הקשר היא המלצרית ובפניה הבעתי אכזבתי

חבל שארוחה שתחילתה כה מוצלחת מסתימת עם תחושה שלא אחזור לשם ....
תודה על הדיווח....
22/11/14 19:19
147צפיות
באמת חבל שהמלצרית לא הגדילה ראש והעבירה את דברייך לאחראי משמרת..
אישית, אני מאוד אוהבת ארוגולה ולי זה לא היה מפריע אבל אני לא מבינה למה שמים במנה משהו שלא מופיע בתפריט, ומבלי להודיע ללקוח מראש....

כשאני הייתי שם היתה מנת סלא שמאוד אהבתי..
סלט עגבניות שההכיל עם גבינת פטה (בתפרייט הייתה מצויינת גבינה אחרת שנגמרה לשמחתי כי אני לא אוהבת אותה, והמלצרית לא עידכנה כי תבוא גבינה אחרת במקום).

חבל שלא נהנתם...אני אוהבת את המקום אבל אני מרגישה כאילו בשנים האחרונות המקום הדרדר מעט ומחפף...
מעצבן
22/11/14 22:36
106צפיות
לא ברור למה לא רשום שאין קינוחי ביס בשבת.
הם קינוחים קלילים ונחמדים אבל לא משהו מיוחד מדי.
נראה שהיה לכם סביר. יחד עם זאת אישית אני מאוד אוהב את דיקסי, בכל הביקורים האחרונים אכלתי שם בשר מצוין ולא שותף לדעה שהם הדרדרו.
מרגיז שהאתר לא מעודכן -רשום שיש ! הייתי מחסידות דיקסי
22/11/14 23:31
102צפיות
עוד משנת 1995 ....
הפעם השילוב של מנה עיקרית מאד לא טעימה והקינוח  הגרוע גורמים לא  לשוב. לא רחוק משם, ביפו תל אביב האוכל טעים יותר, הטירמיסו האלוהי  גם בשבת מתומחר ב 25 שח ...
הייתי שם פעם אחרונה לפני שנה בערך...
22/11/14 23:52
65צפיות
הרגיש לי כאילו מחרי המנות עלו והכמות ירדה...

לרוב אני לוקחת טייקאווי של ההום פרייז בפילדלפיה...המחיר נמוך משמעותית והכמות כמעט כפולה...
הצורוס שלהם מדהים(אבל הוא פצצת קלוריות)...
גם אני ביקרתי שם היום בצהריים.
22/11/14 22:44
91צפיות
דווקא אצלנו כל המנות הפתיעו לטובה...
אעלה דיווח מחר.
לא ביקרתי בדיקסי כבר שנים
23/11/14 08:13
22צפיות
הביקור האחרון היה אחרי ערב מספרי סיפורים לזכר אבא שלי, הייתי אז בהיי מטורף ואני זוכרת אוכל סביר ושירות לא משהו.
מישהו כבר היה בקפה פלמר בחיפה?
22/11/14 23:03
67צפיות
מסיקור של הארץ מהסופ"ש- נשמע מעניין..
מחפשת המלצה לארוחת צהריים מאוחרת בראשל"צ
21/11/14 18:09
129צפיות
מגיעה עם חברה בסביבות 3, מחפשת מסעדה טעימה ונחמדה ולא יקרה מדיי (עד 100 ש"ח לאדם). אין מגבלת כשרות אבל החברה לא אוכלת חזיר ופירות ים. הכיוון הוא בשרי.
אם יש עסקיות שוות זה מצויין.

תודה רבה
תנסי את הלופט
21/11/14 18:15
117צפיות
מסעדה נחמדה באזור התעשייה והבילויים הישן של העיר. לא מסעדת גורמה, אבל מנות לא רעות בסך הכל.
אכלנו שם לפני כחודש עסקית ב-80 שקלים, שכללה מנת פתיחה, עיקרית, שתייה קרה וחמה (והיה גם אופציה להוסיף קינוח ב-20 שקלים).
º
תודה רבה, רושמת בפניי
22/11/14 09:10
12צפיות
אולי פיש ?
21/11/14 19:11
96צפיות
ובמיוחד אם זה יום ראשון, יש להם תפריט מיוחד ביום הזה בהנחה די משמעותית כולל שעות הערב, היינו לפני כשבוע והלכנו על התפריט הזה והיה מפתיע מאוד לטובה, עושה רושם של מקום לא רע בכלל אבל רק לציין ששום דבר לא היה "מפיל" לגמרי, אבל בשביל המחיר, האיכות וגודל גודל המנות, נהננו מאוד.
תודה רבה הייתי שם מזמן
22/11/14 09:12
60צפיות
וממה שזכור לי,  זה דגים ופירות ים,  נכון?
יש גם מנות בשר?
אני מאוד אוהבת את הסוהו
22/11/14 09:10
98צפיות
יש שם מגוון רחב של מנות, בדקי באתר שלהם.
º
תודה רבה, אסתכל באתר
22/11/14 09:14
18צפיות
אפשרויות בראשל"צ
22/11/14 21:29
57צפיות
אני אוהבת את מיטבול. יש גם עסקיות.
לפני שבועיים הייתי בפיש וגם נהניתי. חלק ניכר מהתפריט הוא אכן פירות ים, אבל יש גם כמה מנות שלא. אני אכלתי כבדי עוף מאוד טעימים.

תהנו :)

תודה רבה
22/11/14 21:35
49צפיות
פיש פחות יתאים,  אבל אבדוק את מיטבול
כרגע נראה לי שהמנצחת תהייה לופט.
העיסקית במיטבול טעימה ונדיבה מאד
22/11/14 22:05
56צפיות
הייתי לאחרונה והופתענו לטובה!
º
אחלה, תודה על ההמלצה.
22/11/14 22:07
13צפיות
מתכננים גיחה קולינארית לירושלים
20/11/14 10:18
260צפיות
התיכנון הוא להגיע לעיר בחמישי בבוקר,  בסביבות 9,  ולהשאר בה (כולל לינה) עד שישי ב- 11.

אנחנו מטיילים שהם מיטיבי לסת, ורוצים לנסות כמה שיותר.  - אשמח להמלצות,  טיפים  וכו'. 
בינתיים חשבתי על   שוק מחנה יהודה (מה עדיף -  שישי בבוקר או חמישי  בבוקר ? ),  טופולינו  (חמישי בצהריים או חמישי בערב ? ),  החצ'פוריה,  אולי מחנהיודה שעדיין לא ניסינו למרבה הפאדיחות (או שעדיף  מונא ? או ששתיהן לא חובה בכלל ? )  קונדיטוריית חבה לארוחת בוקר בשישי...  אני לא מגובשת בכלל. 

אם יש המלצות למלונות  בוטיק נחמדים  לזוג מאוד עייף  ומותש שזקוק לקצת אוויר לנשימה -  אשמח לשמוע

דעתה של אקס-ירושלמית
20/11/14 13:38
329צפיות
השוק-חמישי בבוקר. פחות הומה. צ׳פרו את עצמכם בלחם של טלר (אני אהבתי במיוחד את האגוזים החצי-מלא)
טופולינו- לדעתי לצהריים, קנחו לכם בגלידה ממוסלין השכנה.
אני מאד נהניתי במחניודה אבל לא בטוחה שהיא חובה. ממליצה לנסות את קפה יהושוע ברחביה ולקנח בסניף המתוק (תרתי משמע) של הלחם של תומר שממול.

אם בא לכם מלון קטן ומקסים- מציעה את רשת ״בית קטן״. יש להם 3 סניפים- במושבה הגרמנית (צמוד לקולנוע לב סמדר ששווה ביקור וסרט בעצמו)
ברחביה ובבקעה
שלושתם מיקומים מעולים.
אל תצפו לאוכל משובח ופינוקים, אבל אם אתם מחפשים מיקום נוח ותמורה טובה לכסף (אגב- המחירים לא יקרים ולדעתי יש גם מבצעי חורף עכשיו) זה מקום ששווה בדיקה.
בקרו בשוק ביום חמישי
20/11/14 18:04
220צפיות
התחילו בקפה ומאפה בחבה, טיילו בשוק ובסמטאות של נחלאות. בדקו אם יש איזה סיור של בית שמואל או יד בן צבי באיזור. אכלו צהריים בצהריים בטופולינו, וותרו על איזור השוק ביום שישי.

אתם יכולים להסתובב בשישי בבוקר במדרחוב של בצלאל, שוב לבדוק אם מתקיים סיור כלשהו בעיר, ולאכול צהריים במונא או במסעדה טובה אחרת בעיר.
וואו. ירושלים
22/11/14 09:19
165צפיות
יש לי כ"כ הרבה מה לכתוב על ירושלים...
יש הרבה מאוד מקומות מומלצים בעיר. אתאר בקצרה ובמקביל אזמין לבלוג (הקישור למטה) המתאר מקומות מומלצים בירושלים עם תמונות
קונדיטוריה נפלאה היא "קדוש" (לעיר העיר העתיקה)
בשוק מומלץ לאכול בדוכן נפלא של פיש אנד צ'יפס (הפרטים בבלוג)
שוק מחנה יהודה עדיף בחמישי בבוקר - בשישי בבוקר הוא עמוס עד לעייפה בתיירים ובקבוצות של תגלית
אדום היא מסעדה נפלאה, כך גם מונא. על מחיונדה נכתב רבות ובצדק - מסעדה נוספת מצוינת.
תהנו!
השוק הוא השוק
22/11/14 21:30
78צפיות
ומה שתיפלו עליו יהיה נחמד ונעים (חמישה במאי לבירה בצהריים, מזרחי לארוחת בוקר ומאפים טובים, טלר ללחם מושלם וגם דקל הנחמדה על יד מזרחי), אישית הייתי מוותרת על חבה, לא להיט בעיני כלל (יש לי סיפור קטנוני לגמרי על ביצת-עין שלא הצליחו להנפיק לי שם גם אחרי שתי חזרות למטבח). 
בערב קזינו דה פריס, בר הבית שלנו, הכי ירושלמי שיש. מחניודה טעימה נורא, אבל יודה'לה ממול אפילו יותר (לשעת ערב לא מחייבת ומשמחת).אם בא לכם על מחלקת הרושם, גטסבי, ברחוב הלל לדרינקים על הבר. או לשתיה לילית + BLT או המבורגר ופאי שוקולד-חמאת בטנים בזוני (אני באוריינטציית שתיה, סורי).
ארוחות הבוקר החביבות ביותר בעיר שייכות כרגיל בעיני לקפה בצלאל הטעים, הנדיב והחמוד (פתוח גם בשבת), מול המחלקה לארכיטקטורה ברחוב בצלאל, שוב, אין חוויה ירושלמית ממנו. על-יד פתחו לא מזמן את 'המנזה', שרבות דובר בה, חמוד, מנות קטנות, עשויות היטב ומעט משעממות בדיוק ובחוסר המעוף (אי אפשר להשוות בכלל את כריך הקורנדביף שלהם לזה הנהדר של קפה בצלאל, דקה הליכה ליד). עוד מקום לא. בוקר נהדרת (הכי נהדרת לטעמי), קפה שרגא ברחוב ינאי, לא רחוב משדרות אלרוב (בקדוש הקרובה לאכול קינוח או עוגה, לא ארוחת בוקר), נדיבים, מסבירי פנים, טריים ומוכנים לכל גחמה של לקוחותיהם נ"ג, טבעונים, לא אוכלים מאכלים אדומים, נסו אותם. 
שישי בצהריים - טלביה החמודה, לכוס יין או מרטיני טעים ואיזה נשנוש קל. סופר סימפטי (קשישות אחרי סרט צהריים, שופטים בדימוס, מפגשי חברות גרושות וקצת זוגות). 

כמה ביקורים מהשבוע האחרון מהסוף להתחלה - אמורה מיו
20/11/14 11:06
476צפיות
חברתי לדייט הציעה אמורה מיו באבן גבירול ואע"פ שלא ראיתי בתפריט איזה בשורה קולינרית האוכל לא היה הנקודה החשובה הפעם ולכן זרמתי.

הוזמנו 2 עיקריות - היא לקחה ציו פאלינו (62) - פטוצ'ינה בשמנת, מוצרלה, רוקפור וקשקבל.  הוזמן ללא רוקפור.
אני לקחתי ציה פרנצ'סקה (64) - חונק כמרים בשמנת, גבינת עזים, ברוקולי ובזיליקום.  הוזמן עם ספגטי במקום החונקי כמרים.

מה אומר - הופתעתי לטובה.  הרטבים היו מצויינים, מאוד קל ליפול לטעמים בנאליים ברטבים על בסיס שמנת אבל זה היה רחוק מזה.

אפשר היה אולי קצת יותר חתיכות שלמות של ברוקולי אבל מלבד זאת היה מעולה ומנות בגודל יפה מאוד.  אני בד"כ לא שובעת ממנות פסטה ואת זאת לא הצלחתי לסיים.

את הפרמזן מגררים לבד שזו עוד נקודת זכות.
לרוויה הוזמנו מיץ ענבים ומיץ תפוזים (הענבים הגיעו בבקבוק זכוכית של פריגת והתפוזים בכוס, כנראה מתרכיז) 12ש"ח כל אחד (מוגזם לדעתי).

השירות מעט מבולגן בדיוק סיימה ארוחה קבוצה גדולה לידנו ובמשך דקות ארוכות סידרו והפרידו שולחנות ונראה היה שכללללל מלצרי המסעדה עסוקים רק בזה כך שחיכינו לא מעט זמן שיגשו לקחת הזמנה וגם אז היינו צריכים להפנות את תשומת ליבו של המלצר (יאמר לזכותו שכמעט עד לסוף הארוחה הוא היה ממש בסדר גמור מבחינת תשומת הלב).

לא מקום שאחזור אליו בעיקר בגלל שאנחנו לא חסידים גדולים של מסעדות איטלקיות, אבל היה טעים ומפתיע.

פרנצ'סקה - איטלקייה ברובע
20/11/14 11:32
368צפיות
לאיש ולי היו שוברים של בילוי נעים שיכולנו לנצל בכמה וכמה מסעדות ומאחר וחשקה נפשנו בבשר והרבה הוחלט על קאזה דו ברזיל.
הגענו, התיישבנו, פתחנו את התפריט בשביל הפרוטוקול.  סגרנו את התפריט וביקשנו מהמלצר את השיפוד הרץ של 11 הבשרים.
בתגובה נאמר לנו כי נגמר האסאדו ועוד משהו (שלא זכר מהו) ולכן זה לא יהיה 11 בשרים.
שאלנו מה הדבר הנוסף שנגמר והוא עצר את המלצר הנוסף שעבר שם ושאל אותו.  המלצר ענה לו נגמר הכל אין שיפוד רץ היום.
כאלטרנטיבה הוצע לנו לקחת דיל זוגי של קילו בשר ב280 ש"ח שכלל שני סטייקים אנטריקוט של 250גרם ועוד כמה סוגי בשר כמו קציצות וצ'וריסו ובנוסף את חמשת מנות הפתיחה המוכרות.
מאחר והבשר בקאזה מלכתחילה לא ברמה מי יודע כמה ואין טעם בעיניי לשלם סכום כזה עבור כמות מוגבלת של בשר לא הכי איכותית הוחלט לקום ולסור לרק בשר.

נכנסנו לרק בשר והמארחת אמרה שהיא מתנצלת הגז שבק ולכן המסעדה סגורה.
מאחר ורצינו להשתמש בשוברים נותרו לנו שתי אופציות באיזור - אל ג'אוצ'ו - שלא הייתי שם קרוב ל10 שנים ואין לי מושג מה טיב המסעדה היום ופרנצ'סקה.

אז הגענו לפרנצ'סקה הושיבו אותנו במהירות במסעדה עמד ריח קצת לא נעים שלא הצלחתי לעמוד על טיבו אבל לא משהו מאוד מורגש.  הלחם שהיה מגיע פעם ללא חיוב ובמילוי חוזר כבר לא בסיסטם שלהם כנראה.

לראשונות הוזמנו -
לחם הבית ומטבלים (10) - הגיעה מין פוקצ'ה מלבנית סטנדרטית לחלוטין אבל בגודל יפה עם 3 מטבלים - חמאה, מין ממרח שלדעתי היה קישואים ופלפלים לא מסעיר בכלל וממרח לימון כבוש מר ברמות בלתי נסבלות עד לא אכיל.

פטה כבד (36) - מוגש עם ריבת תאנים וטוסטונים.  לא יכולתי לטעום ממנו מאחר ומכיל חמאה אבל היה נראה ממש טוב, האיש לא יצא מגדרו.

וקרפצ'יו שמשום מה נעדר מהאתר שלהם ואיני זוכרת מה היה מחירו.  הקרפצ'יו היה לא רע יחסית למקומות אחרים בהם קיבלתי לעיתים קרפצ'יו מסטיק.  הקרפצ'יו הגיע ללא לחם וכששאלנו את המלצרית אם ככה זה אמור להגיע היא אמרה "מה, לא הביאו לכם את הפוקצ'ה שהזמנתם?" (סליחה באמת שהגענו רעבים והפוקצ'ה כבר נגמרה) אז האיש שאל אותה אם לא אמור להגיע עם המנה עצמה והיא אמרה "אה כן אני כבר אביא לכם".

לעיקריות הוזמנו -
נתחי פילה בקר ושרימפס (84) - שהגיע ברוטב שמנת פלפלת, פטריות ובצל.  גם כאן לא יכולתי לטעום אבל האיש נהנה.

אני התלבטתי בין סטייק אנטריקוט 300 גרם ולבסוף נבחר מיקס בשרים (135) שהכיל 450 גר' של פילה בקר, אנטריקוט ופרגית, מוגש לצד תפוח אדמה וסלט (כך מתוך האתר).  בפועל הוא הכיל 350 גרם של פרגית ואולי 100 גרם של פילה ואנטריקוט (לא הייתי מופתעת).

כשנלקחה ההזמנה לא נשאלתי על דרגת העשייה של הסטייקים (גם כאן לא הופתעתי) אך בזמן הקלדת המנות למחשב המלצרית חזרה אליי ושאלה.  ביקשתי M.  בפועל האנטריקוט הגיע MR וכשביקשתי לשים אותו עוד קצת על הגריל המלצרית לקחה אותו בלי בעיה אבל הוסיפה "פשוט ביקשת אותו M" (גם אני זוכרת את זה, אז למה הביאו לי MR?????).  הפילה הגיע MW.
הסלט שהגיע עם המנה היה חסה קצוצה עם גמבה ועגבניה קצוצים בתיבול של תועפות שמן צמחי כלשהו.  לדעתי הסלט היה בכלל ממוחזר כי באיזשהו שלב נתקלתי במשהו שהיה נראה כמו חתיכת גבינה לא קשורה.
והפרגית...  נו...  פרגית.

לסיום הוזמן - פאדג' שוקולד (36) שהוגש עם כדור גלידת וניל וקצפת.  היה מעולה, אבל אני ממש לא בררנית בקינוחים.

לסיכום אוכל בינוני מאוד עם חומרי גלם בינוניים מאוד וביצוע ירוד.
הדסון
20/11/14 11:56
376צפיות
אני חייבת להודות הפרסומות שלהם ברדיו בישרו רע בעיניי.  מסעדה שמפמפמת פרסומות ב99FM כבר שנים כנראה שמשהו שם לא מתפקד אחרת איזה סיבה יש להם לפרסם את עצמם כל כך חזק?
אבל ראיתי כמה וכמה פעמים פה שאומרים שהבשר שלהם הוא בין המשובחים ולכן כשרציתי שהאיש ייקח אותי לדייט רציני ראיתי בזה הזדמנות לנסות מסעדה קצת יותר יקרה.

הגענו ללא הזמנה בשבת בערב - המסעדה הייתה חצי ריקה והושיבו אותנו בזריזות.
המלצרית הייתה מאוד שירותית ומאירת פנים, הסבירה לנו על כמעט חצי מהתפריט והייתה מאוד קשובה ועירנית לבקשות שלי בעניין בשר וחלב.

לראשונות הוזמנו-
לחם וחמאה (18) - כאשר הגישו לנו את הלחם היה בדלי רק פלוט אחד והמלצר אמר שמיד יצא עוד אחד.  לא זכינו לראות אותו.  אמרתי לבנזוג שיגיד משהו בעניין אך הוא סירב מחוסר נעימות.  רק כאשר הגיע החשבון הוא הבין שהלחם בתשלום (מה שאני ידעתי כל הזמן אך חשבתי שגם הוא הבין את זה) ולמה ביקשתי שיעיר משהו.
בכל אופן הלחם היה טעים והחמאה שהוגשה איתו גם כן.

קראסט אנטריקוט עם עשבי תיבול (49) - מנה מצויינת וטעימה להפליא.  פרוסות דקות של אנטריקוט צרובות מאוד מעליהן רוטב פלפלים (? אם זכרוני לא מטעה אותי) מעולה.

את הארוחה ליווינו בשתי כוסות יין של ריפאסו וולפוליצ'לה, טומאסי, איטליה, 2012 (48 לכוס) שהיה מצויין ועגול.  בהתחלה הומלץ לנו על יין הבית קברנה סוביניון ווילד, טוליפ, 2012 אך בטעימה הוא היה עוקצני ובועט ולא נעם לנו בכלל.  בשמחה הביאו לנו טעימה נוספת מהריפאסו שלבסוף נבחר.

לעיקריות לקח הרבה יותר מידי זמן להגיע ואי אפשר להגיד שהמסעדה הייתה עמוסה.  הוזמנו -
הדסון קאט (כ-160) - 350 גרם של אנטריקוט שמכסה אותו שכבה דקה של שומן שנמסה לתוך הבשר.  מגיע MR פרוס על פלנצ'ה חמה.  כמובן שהאיש קיבל את שלו עשוי בחמאה אך בעוונותי טעמתי ומדובר בנתח טיפה לעיס אבל מדהים ומיוחד ומלא טעמים.  כתוספת האיש הזמין סלט קולסלאו ויאטנמי שהכיל כרוב ונבטים בעיקר והיה טעים אם כי הרוטב היה מתוק מידי לטעמי.

מנהטן (195) - 400 גרם של סינטה בחיתוך מיוחד כך שהוא עבה יותר (לטענת המלצרית אידאלי בצלייה).  ביקשתי אותו M.  לעניות דעתי הגיע כמעט R.  ביקשתי שיחזירו לגריל.  המלצרית (אחת אחרת) טענה שזה M אבל יחזירו אותו לאש ויפרסו לי כך שיהיה לי יותר נוח (למה אתם מחליטים מה יהיה לי נוח?  אם אתם לא מסוגלים להכין את הנתח הזה M בגלל העובי שלו אולי כדאי להגיד את זה מראש).  בכל מקרה הנתח חזר פרוס ומשהו בין MR לM ובכל מקרה היה מעולה ומאוד מאוד טעים.
כתוספת הוזמן תפו"א אדמה שהיה טעים מאוד.

לקינוח הוזמן נמסיס שוקולד עם קצפת לוטוס, קרמל מלוח (45) - אחד הקינוחים הכי טובים שאכלתי אי פעם.  התענגנו על כל ביס ולא רצינו שייגמר.  שילוב טעמים ומרקמים קטלני.

כמה דקות לתוך תחילת הראשונות המלצרית שלנו ירדה מהמשמרת והציגה בפנינו את המלצר שהחליף אותה.  מאותו רגע היה כמעט בלתי אפשרי להשיג מלצר ואני חוזרת - המסעדה הייתה כמעט ריקה באיזשהו שלב.

לא מסעדה לימים של שגרה עקב החשבון הגבוה אבל אשמח לחזור לשם anytime.
הבשר בהדסון מצוין
21/11/14 12:50
175צפיות
גם הסינטה והאנטריקוט הרגילים בתפריט מצוינים.
הסטייקים שהזמנת מסקרנים אותי אבל כמו שכתבת המחיר קצת מרתיע

מסעדה טובה
21/11/14 13:06
200צפיות
טוב לקרוא שלא נפלו ברטבי שמנת, כפי שכתבת קל ליפול איתם. 
פעם הבאה, אם יוצא לך נסי את הציה ג'ודיטה - פסטה ברוטב עגבניות תרד ומסקרפונה, מנה מצוינת 
הביקורות שלי
22/11/14 08:51
160צפיות
אמורה מיו - אין לך מה להיות מופתעת, זו האיטלקיה הכי טובה בתל אביב לטעמי. עוד נחזור לשם.

קאזה דו ברזיל ראשל"צ - כמו שאמרת, בשר לא ברמה מי יודע מה, אבל אנחנו היינו בשיפוד הרץ והיה טוב, גם בגלל העיצוב היפה של המקום והאווירה.

רק בשר - היינו בסניף במושבה הגרמנית בחיפה - היה סבבה, הפלוס של המקום הוא כבד אווז בתמחור זול יחסית. כל היתר מתומחר גבוה יחסית, ה-VFM קצת בעייתי אבל סה"כ אחלה מקום.

פרנצ'סקה - היינו בסניף המקורי בחוף הים. לא משהו בכלל. בטח אם משווים לאמורה מיו - 2 ליגות מבדילות ביניהן...

הדסון - כשראיתי את המחירים התחרטתי שהלכנו לשם, אבל כשהגיע האוכל נחה קצת דעתי - אכן בשר מצויין. וכן, גם אני זוכר את השירות לטובה.

לסיכום - מתיישר לחלוטין עם הביקורת שלך.
אני שמחה לשמוע :)
22/11/14 19:32
63צפיות
אמורה מיו היא האיטלקית האהובה גם עלי...

לפני שבועיים בערך החברה בעבודה הזמינו אוכל מקאסה דה ברזיל...
הבשר (לא טעמתי כי אני צמחונית) הגיע קר ולטענתם חסר טעם...
התוספות (אם אני לא טועה היו תפחא מתובל (התבלין לא ממשהורגש) ואורז לבן היו ממש חסרות טעם וקרות...
המחיר היה גבוה...

פרנצסקה בים- אכלתי שם רק ארוחות בוקר והאמת שדיי נהנתי..
האוכל היה טעים, השירות היה אדיב והנוף מושלם...
בפרנצסקה בעיר אכלתי בצהריים ובערב ומאוד נהנתי...
הבנתי שהדיווח האחרון פה שהפסיקו להגיש את הפוקצה עם המטבלים על חשבון הבית ועכשיו יש רק מנת לחם בתשלום...חבל...
האמת היא שאני מאוד אוהבת את אמורה מיו
22/11/14 08:58
136צפיות
מספר הביקורים שלי לא מעיד על כך, אבל זו בהחלט אחת האיטלקיות האהובות עלי.
מונא- לא רק יציבה, אלא משתפרת!!!
22/11/14 11:27
271צפיות
שישי בערב בירושלים, המקום מלא והאווירה נהדרת. קר בחוץ, חם ונעים בפנים
המנות היו נהדרות אחת אחת.  מומלץ בחום.
ישבנו על הבר וביקשנו לחלוק  4 ראשונות שיגיעו אחת אחרי השנייה בנחת יחד עם 2 כוסות יין אדום נהדר מעמק הרון. 
הברמן היה נעים, ידען וקשוב לאורך כל הארוחה. כיף לחוות שירות מעולה ומדויק כשכבר לא מצפים לזה.
קיבלנו לחם חם עם קרום מתפצפץ ואיולי אוורירי וטעים (ללא תשלום- כל הכבוד!)

מה אכלנו?
לפתיחה קיבלנו טעימה על חשבון הבית מטרטר דג - טונה אדומה נהדרת מטופלת בעדינות עם זרעי עגבניות, קצת צ'ילי, ונגיעות יוגורט
טרטר בקר עם תפוצ'יפס הום מייד וטוויל פרמז'ן וגם פחזנייה קטנה שממולאת בבשר אסדאו עסיסי) - מנה נהדרת
ביסק סרטנים עם רביולו אחד מבצק גמיש ממולא בגבינת עיזים- וואו. הרחנו אותו עוד לפני שנחת על השולחן. הטעם והמרקם התאימו לנו בדיוק עם החורף שבחוץ.
פולנטה פטריות- מנה מוכרת ואהובה שמפוצצת בטעמי אוממי. 
שקדי טלה על ריזוטו זעפרן- צלויים לשלמות על ריזוטו טעים ועדין

לקינוח לקחו טארט קרם ערמונים עם גלידת קינמון וקרם אנגלז- כדאי להקדים ולומר שאנחנו לא צורכים סוכר ו\או ממתיקים בשגרה שלנו. כך למשל,  שוקולד 85 אחוזים מרגיש לנו מתוק. אז כנראה שהבעיה היא בנו, כי הקינוח היה טעים אבל מתוק מדי בשבילנו.

יצא 334 - ממש לא נורא ביחס לאיכות לחווייה הנהדרת. 

אנחנו עוד נחזור

על הדיווח
22/11/14 14:54
109צפיות
מונא כבר לא חלק מקבוצת מחניודה, לאחר ששף המסעדה רכש אותה מהקבוצה. טוב לדעת שהדבר לא פגע ביציבות.
השירשור השבועי
20/11/14 08:42
43צפיות
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים,

ברונו והחתולית
ויליג' גרין - עסקיות צהריים
20/11/14 08:48
175צפיות
מסעדת ויליג' גרין, הטבעונית החדשה בת"א, מציעה ארוחות צהריים עסקיות בימים א'-ה', בשעות 12:00-16:00.
במסגרת ארוחות הצהריים העסקיות תוגש עם הארוחה, מנת לחם ביתי הנאפה מידי יום במקום וכוס שתייה גדולה של לימונדה ורודה או תה קר של הבית.

בנוסף, המסעדה הנפיקה כרטיסיה. כל רכישת ארוחת צהריים תסומן בכרטיסיה, וכשזו תהיה מלאה ב-10 חותמות, תוענק לבחירה במתנה ארוחה רגילה או קינוח.

מחירי הארוחה העסקית:
ארוחה רגילה במחיר 44 ₪,ארוחה גדולה במחיר 59 ₪. הארוחות מורכבות ממנות של סלטים ותבשילים על פי בחירה, או ממנות נפרדות, כגון: ארוחת קציצות (39 ₪) וארוחת לזניה (52 ₪).

מסעדת וילהלמינה מארחת את יקב יפו
20/11/14 08:51
101צפיות
מסעדת וילהלמינה במתחם שרונה בתל-אביב, תארח ביום ראשון ה- 23.11.14 את יקב יפו  לערב של יין ומנות של השף, חיים אלוש. האירוע הינו ערב סגור למזמיני מקומות מראש בלבד, ומוגבל ל- 26 סועדים סביב שולחן אחד

בערב תוגש ארוחת טעימות בת שש מנות, כאשר לכל מנה הותאם יין תוצרת יקב יפו שיחמיא וישלים את המנה. הערב החגיגי יתקיים בקומת הלאונג' הפרטית של המסעדה, סטפן צלינקר- יינן יקב יפו ילווה את הערב, ידריך את האורחים, ילמד אודות היינות הנלגמים והתאמתם למנות השונות.

בין המנות והיינות שיוגשו:
סשימי דג ים אותו ילווה יין HOMMAGE Chardonny 2013,
פטוצ'יני כמהין לו הותאם יין SAUVAGE2012 ,
שיפודי אנטריקוט ברוטב יין ולצידו HOMMAGE Cabernet sauvignon 2012,
ועוד.

מחיר הערב: 210 ₪ לסועד.

קלואליס - ארוחת טעימות של השפים הגדולים מאיטליה
20/11/14 08:57
170צפיות
מסעדת קלואליס ברמת גן, מציעה ארוחת טעימות של השפים הגדולים מאיטליה  שתתקיים ביום שני  24/11/2014 החל מהשעה 19:00.
בארוחה יוגש  תפריט טעימות מיוחד שהרכיבו יחדיו השף ויקטור גלוגר והשף ירון מלכה, אשר מבוסס על מתכונים של השפים הגדולים מאיטליה.
 בנוסף בערב זה יצרו במסעדה תפריט יינות איטלקיים מיוחד בשיתוף "דרך היין", כדי לתת אפשרות לטעום יינות מיוחדים בכוסות.

תפריט:

Aperitivo
קרם ברולה פרמיג'נוֹ עם פטריית מלך היער בגריל וציר פטריות יער
Insalata
בורטה מתוצרת בית עם בזיליקום, אספרגוס, בצל קונפי, וקרם דלעת
Primo
"מינסטרה"- מרק גרגרי חומוס וקלמארי
Pasti
רביולי פירות ים ברוטב מרטיני ביאנקו
Secondo Carne
צלעות טלה צלויות במחבת עם כבד אווז, מוגש עם לזנייה גורגונזולה
Dolce
קרוקנטה הדרים עם עוגת נמסיס שוקולד

המחיר לסועד 245 ₪ - לא כולל שתייה ולא כולל שירות
אין אפשרות לשינויים בתפריט
שיין אנד שארפ - תפריט חורף חדש
20/11/14 09:07
160צפיות
מסעדת שיין אנד שארפ מתחדשת בתפריט חורף חדש. התפריט החדש ישמור על מנות דגל של המסעדה שיצר יענקלה שיין, כמו למשל קרפצ'יו הבקר המפורסם של יענקלה, כנפי עוף (ללא עצם) ברוטב טריאקי וסריראצ'ה , סלט קייל שהפך למנה פופולרית במיוחד, קריספי דאק ועוד.

למנות אלה יצטרפו מנות חדשות שיצרו יענקלה והשף הצעיר החדש אלעד לוי, שהצטרף לשורות המסעדה בימים אלה:
רדיאטורי ציידים -  פסטה טרייה, קוביות פילה בקר, עגבניות מיובשות, שום, ציר בקר, שמנת ובזיליקום;
שרימפס ניוקי   - שום, עגבניות מיובשות, שרי, בזיליקום ופרמז'ן רג'יאנו;.
כבד אווז  - בריוש רוטב יין ובצלי שאלוט;
טורטליני בקר -  אפונה, ברוקולי, רוטב ציר בקר ויין ובצל ירוק;
וגם הקובה של סבתא אסתר (סבתא של אלעד השף החדש) מוגש לצד טחינה, קרם חציל, טבולה וזרעי עגבנייה.

º
חגיגות הבוז'ולה
20/11/14 09:08
75צפיות
המרתף של רוזנר בכפר סבא
20/11/14 09:10
137צפיות
חנות היין הותיקה בכפר סבא, חוגגת גם השנה את חגיגות הבוז'ולה.

מהשעה 18:00 ועד 23:00, במחיר של 25 ש"ח לרכישת כוס טעימה, אפשר יהיה להנות מטעימות חופשיות של יינות ממיטב היקבים הצרפתיים, הישראליים ומרחבי העולם!

º
תודה, באיזה יום זה?
22/11/14 08:56
6צפיות
º
קבלי ביטול. מצאתי את התשובה למטה. תודה
22/11/14 09:21
6צפיות
יקב טוליפ
20/11/14 09:13
81צפיות
בהשראת חגיגות הבוז'ולה וכמחווה להן יקיימו ביקב טוליפ את אירוע "בוז'ולה סטייל טוליפ". האירוע יתקיים מחר יום ו' 21/11/2014 בשעות 9:00-15:00, במרכז המבקרים של יקב טוליפ בכפר תקווה (ליד טבעון).

במסגרת האירוע תתקיים טעימה חד פעמית של יינות היקב מבציר 2014 "בתחילת דרכם", כלומר יינות הנמצאים בתחילת תהליך הפיכתם ליין ונמצאים עדיין בשלב המיכלים.

הכניסה חינם ואין צורך בהזמנת מקומות מראש.

פורטו בר יין
20/11/14 09:17
88צפיות
בבר היין "Porto" (פורטו) בתל-אביב, יחגגו היום 20/11/2014, את חגיגות הבוז'ולה.
במסגרת הערב יוצע מבחר יינות צרפתיים איכותיים מאזור מאקון, איזור הבוז'ולה, במחירים של 35-40 ₪ לכוס.

בין היינות, שיוגשו במהלך הערב:
Marcel Lapierre Morgon 2013
Jean Foillard Morgon 2011
Jean-Paul Thevenet Morgon Vieilles Vignes 2012.

בנוסף, יוצעו גם יינות מחבל בורגון במחירים מיוחדים.

לצד היינות ניתן יהיה להזמין פלטת שרקוטרי, צלחת גבינות ועוד.

גוז' ודניאל חלק א' (בגלל שהבטחתי לסבתא רות)
הודעה זו מכילה תמונות
19/11/14 15:10
805צפיות
את שמה של מסעדת גוז' ודניאל אני שומע כבר זמן רב, עוד מהרגע שנפתחה ונהייתה אייטם אצל רב המגזינים, כתבי האוכל, הבלוגרים וחובבי טעם וריח שמסתובבים היכן שרובנו שואבים את המלצותינו.
משום מה, על אף לא מעט ביקורות טובות ומהללות, לא היה לי את הדרייב הבלתי מוסבר לגשת ולנסות. בהייה בתפריט דאז ומאז- עוד כמה פעמים, העביר עלי תחושה של קופי פייסט טיפוסי ישראלי.
"ביסטרו ים תיכוני" קוראים לזה. השפעות איטלקיות וצרפתיות עם "נגיעות" ישראליות (לפחות לא היה חציל בטחינה!). חומרי גלם טריים, עונתיים וכו וכו וכו... אנו שומעים הצהרות ומניפסטים דומים או זהים מכל עבר, אך התחושה בסופו של דבר היא של "עוד מסעדה" עם אוכל בינוני מינוס פלוס.

אבל כמו כולם, בהעדר אוצרות חדשים, אנו מנסים לפחות, שוב ושוב.
אז הנה, גם אנחנו הגענו אליה, אחרי אי אילו שנים שהיא כבר רצה ובסמיכות לשינוי בתפריט
ל "תפריט החורף" כך נאמר לנו... הזמנו מקום לערב מקסים באמצע שבוע.
הגענו בשעה שהזמנו לחנייה סמוכה שהייתה מלאה במכוניות, השיחה לא יכלה אלא להיות על האם כל האנשים הללו במסעדה ובמפתיע. יום שלישי בערב, אמצע שבוע, שעה 20:00 בערב, בישוב בשרון שהוא די "חור" אם נהיה כנים לרגע והמסעדה – מ-ל-א-ה!. כל הכבוד.

הגענו לגבעה קטנה שבה שוכנת המסעדה, שרשראות של נורות לד עטפו אותה מכל עבר, שולחנות וכסאות מתחת למרפסת גפנים ושקט מסביב. מקום פסטורלי נינוח ומקסים! גם בלילה.
שנכנסים למסעדה, השקט מופר וקצת בהגזמה. מוסיקה משולבת בקולות סועדים וצוות העובדים - מגיעים לדציבלים די גבוהים. אמנם זו לא מסיבה בגן אירועים אבל למסעדה בשעות הערב הדי מאוחרות זה קצת מוזר וחזק מאד.
המסעדה די גדולה בסטנדרטים שלנו ובנויה כחדר אחד גדול עם גג גבוה במיוחד וללא שום טיפול אקוסטי. באחת מצלעות המסעדה ישנה גם מרפסת שגם שם שולחנות עם סועדים. נראה שבחוץ שקט יותר, אבל הלילות עכשיו נהיים קרירים ולא רציתי שנשמתי תצטמרר בכל זמן הארוחה.

המארחת שקיבלה אותנו בכניסה הושיבה אותנו בשולחן שיועדו לנו. (לי ולנשמתי יש תאוריה שאלו שמזמינים מקום מראש, בעיקר זוגות, "זוכים" לקבל את המקומות הכי גרועים שיכולים להיות). השולחן היה קרוב למטבח בסמוך ליציאה וכניסת המלצרים לחלון המנות. הכיסא שפנה עם הגב אל המסעדה היה קרוב מידי לשולחן ענק שהיה באמצע החדר וכל מי שעבר במקום, נתקל במושב הכיסא = כולם בערך! עוברי אורח וצוות המסעדה. המקום ממש היה קשה לעיכול, לפחות עבורנו. אני שישבתי עם הגב אל כל החלל הרגשתי כל אדם שעבר ונשמתי שראתה את כל המתרחש מאחורי הרגישה סחרחורת תוך דקה וחצי. בנימוס שאלנו אם נוכל לעבור למקום אחר (קיווינו מפני שהמסעדה באמת הייתה די מלאה) מאחר שהזמנו מקום מראש. אחד ממנהלי המקום באותו הערב הגיע לאחר שבדק במשך דקותיים את הזמנותיו לאותו הערב אני מניח והציג בפנינו כמה אופציות.
עברנו לאחת שנראתה לנו קצת יותר שפויה וסרנו אליה במהרה.

את התפריטים העבירו אלינו גם כן, מלצרית חדשה הציגה את עצמה בפנינו וכן גם אחמ"ש נוסף שהיה ממונה על "האזור" החדש שלנו. שבסוד סיפר לנו שזה האזור הכי טוב במסעדה. מממ.. שיהיה.

הבטנו קלות בתפריט היינות ובחרנו בחצי בקבוק של שאטו גולן – סירה – 2011 במחיר של 125 שקלים (אאל"ט). וכן גם בשתי מנות ראשונות שבחרנו מתפריט החורף החדש של המקום כאמור.

* קלמרי ופולפו פטרוזיליה לימון עגבניות שרי ושעועית לבנה (46).
* טרין כבד אווז תפוחי עץ ובריוש (65) .

כמו כן, גם פוקאצ'ה במקום מנת הלחם "הרגילה" של המקום, כפי שהציעה לנו המלצרית, יחד עם עגבניות מגורדות בשמן זית.

היין הגיעה ראשון יחד עם בקבוק של סאן פלגרינו שעוד הזמנו בשולחן המקורי וזז אלינו יחד עם הכוסות וכן הלאה. היין נמזג לטעימה ולאחר אישור, לכוסות היין שהניחו עבורנו.
היין היה מקסים פירותי ובעל משקל עם נוכחות, בדיוק כפי שאני אוהב.
מיד בתום הלגימה הראשונה, גם הפוקאצ'ה הפציעה מחלון המטבח אל שולחננו.
לחם ארוך וחם מאד, מאפייה בטאבון המדובר של המקום אני מניח. לידו קערית עם עגבניות מגורדות בשמן זית מלח ומשהו שהיה ממש ממש חריף (לא נצפו שום חתיכות פלפל או תבלין, כנראה שהשמן ישב יחד עם פלפל חריף או משהו כזה עבור המנה). בנוסף, קוביית חמאה ממנת הלחם המקורית שביקשנו בנוסף לא לוותר, הגיעה ללא תמורה כמובן.

המנות הראשונות הגיעו לאחר כמה דקות שנגסנו בפוקאצ'ה ברעב מתגבר. בכל זאת, היה די מאוחר בערב יום אמצע שבוע לאחר העבודה.
מנת הקלמארי הגיעה בצלחת שקופה מאורכת עם כמה פיסות קלמארי ותמנון (פולפו) על מה שנראה כמו מחית משעועית לבנה שהופיעה בתפריט. זוג עגבניות שרי שנצלו עיטרו את שני קצוות הצלחת ופטרוזיליה פוזרה על כל המנה.
אחד הדברים הראשונים שהרגשנו בעת הטעימה שהמנה קרה... עצרתי את המלצרית שבאותו הרגע עברה על ידנו ושאלתי לפשר העניין והיא אישרה שהמנה אמורה להיות בטמפרטורת החדר.
לא משהו שאנחנו רגילים אליו, אבל המנה הייתה בסדר גמור מבחינת מרקם וטעמים וזה לא הפריע לי אישית עד כדי כך. המנה הייתה די קטנה מבחינת כמות, אבל זה די סטנדרטי ברחבי הארץ ברגע שמזמינים מנת שמבוססת על פירות ים, על אחת כמה וכמה שהיא מוגדרת כראשונה. חבל, אבל זה מה שיש. פירות הים היו טעימים בעל מרקם רך ומחית השעועית הייתה קצת תפלה, אבל אני שמאד אהב שעועית לבנה זרמתי עם זה די בקלות. מנה סבירה, אבל לא שהייתי חוזר אל המסעדה בשבילה.

טרין כבד האווז היה נראה קצת יותר מרשים, עם סלט תפוחי עץ ירוקים  וסלרי וכן כמה פרוסות של לחם שנקלה מעבר לנקודת האל חזור. הם כותבים בריוש, אני מאד מקווה שהם יגישו כזה בשלב מסוים עם המנה, אם כתוב.
הטרין עצמו היה בגודל טוב ונדיב עם מעטה של שומן מלח גס ופלפל שעיטרו אותו. המרקם היה נחמד אם כי יש מקום לשיפור בגיזרה הזו, כדי לעשות אותו הרבה יותר נעים בכניסת הסכין או המזלג ומריחתו על הלחם. למזלנו נשארו כמה חתיכות מהפוקאצ'ה החמה כך שמנת הכבד נאכלה עם קצת יותר כבוד מפרוסות הבגט החצי שרופות שהוגשו לנו. סלט תפוחי העץ והסלרי היוו שילוב מצוין ורענן וזה כיוון מיוחד וכיפי הרבה יותר לדעתי מריבת הבצל הנדושה.
שוב, מנה נחמדה. אבל לא יותר מכך. ב 65 שקלים (המחיר בעיקר בגלל חומר הגלם היקר כמובן), אני מצפה לקצת יותר, בטח אם עובדים עם חומר גלם כזה.

בעת שאחת המלצריות שעבדו "מולנו" פינתה את הצלחות שעיטרו את שולחננו לקראת המנה העיקרית, האחמש הממונה על האזור הטוב של המסעדה הגיע לשאול את דעתנו על הטרין כבד, אך לפני שקיבל תשובה בעוד אמרנו שזו הפעם הראשונה שלנו במקום... הוא הפציר בנו לשתות איתו צ'יסר "על הבית". כך שפינקו אותנו בג'ימסון בחצי הדרך. על הטרין הוא כבר לא שאל, כנראה שאחרי הדרינק הוא הרגיש "שהכל בסדר" והמשיך לעיסוקיו.

למנות עיקריות הזמנו לאחר התלבטות בין כמה וכמה (לא שיש המון... ) ב;

* שוק אווז קונפי, קרמל תפוחים ופירה.
* שניצל ווינאי, סינטה עגל סלט מלפפונים ושמנת חמוצה מוגש עם שפצלי.

זוג המנות העיקריות התבררו לטובות מהראשונות, דבר שדי הפתיע אותנו מכיוון שבדרך כלל הכיוון די שונה במסעדות המקומיות. היכן שבמנה הראשונה מנסים להכניס תחכום, חומרי גלם יקרים וטוויסט, המנות העיקריות נשארות אסופה של בנאליות תפלה בדרך כלל ועם מזל התקנה סבירה כדי שהמנה תהיה אכילה.  פה בגוז' ודניאל, קיבלנו זוג מנות פשוטות מאד לכאורה, אך בהתקנה מעולה ובטעם טוב מאד.
שוק האווז היה קריספי מבחוץ ורך ועסיסי מבפנים. הקרמל שעטף את חוץ השוק היה מתקתק אך במידה וללא שום הכבדה על טעמי הבשר או החיך. הפירה שהתווסף אליו היה מהסוג החלבי. הוא היה חלק וטעים מאד. הדבר היחיד שקצת הציק הם עלי הרוקט העייפים שהניחו בצלחת משום מה.
לא נגענו בהם והיה יותר טוב אם לא היו שמים אותם כלל.

גם את השניצל הווינאי חלקנו ביננו כפי שעשינו עם שאר המנות והוא התברר לאחד הטובים שאכלתי בארץ. אמנם לא בדיוק "שניצל דק דק" כפי שמקבלים בבווריה... אבל אהבתי את הנוסח. נתח סינטה דק אך לא דק מידי עטוף בפירורי לחם זהובים ועשוי לדרגת מדיום. יחד עם השפיצלי הלא מוסברים האלו שהטרנד עבורם עבר כמדומני (לא?), זו הייתה מנה נחמדה מאד (הייתי מעדיף תוספת אחרת מהבצקיות חסרות הטעם שהגיעו) בעיקר בזכות הסינטה הטובה.

גוז' ודניאל חלק ב'
הודעה זו מכילה תמונות
19/11/14 15:11
525צפיות

די בתחילת הדרך לאחר הגשת המנות העיקריות, נשמתי הפגינה שובע מסוים (זה לא קורה לה בדרך כלל כל כך מוקדם במשך הערב, כך שהסיבה לא בגלל גודל המנות, אלא פיסית אחרת)
כך שבלית ברירה, אכלתי את רב המנות בעצמי... אחד הדברים הנהדרים שאפשר "לקבל" במסעדה זו תחושה - שהמנות אינן מכבידות עליך, עם עודפי שמן או תבלינים קשים מידי. כך שלמעשה גם אחרי שאכלתי את רב העיקריות, הייתי במצב ספיגה אופטימי. ללא ספק נקודת זכות למטבח.

השעה הייתה די מתקדמת לאחר שסיימנו את המערכה השנייה של האופרה הזו והייתי חייב לנשום קצת אוויר צח ולהתאוורר (לעשן). שאלתי את אחת המלצריות אם יש מקום שזה לא יפריע ואם אפשר לקבל לשם קפה. נעניתי בחיוך גדול ובהבטחה שהיא תדאג לנו במקביל לכיוון אזימוט למחששה. יצאנו אל הלילה המקסים, תחת הגפנים והתיישבנו על ספסל מרופד... אחרי דקות ספורות מלצרית אחרת יצאה אלינו עם קפה ועוגיות בחיוך ובכיף גדול.

(מילה קטנה על האווירה והשירות)
בכלל, המסעדה למרות שהייתה מפוצצת הייתה מלאה בצוות עובדים שניכר שכולם מאד שרותיים ונחמדים. לא הייתה שום התנשאות משום צד או "סחבקיות" מצוצה... פשוט שירות טוב! כל הכבוד.
האווירה הייתה קצת רועשת לטעמנו ואקלקטית מידי בשעה מאוחרת זו (משפחות עם ילדים קטנים שלעיתים בכו, לצד משפחות גדולות, לצד חברות שחגגו יום הולדת, לצד זוגות שיצאו לארוחת ערב כיפית) סה"כ זה נחמד, אבל לפעמים רוצים קצת יותר "רגוע" וזו מסעדה שחשבנו שהאווירה תהיה קצת יותר "רומנטית" בשעות הערב באמצע השבוע. אני לא "מתלונן", רק שופך פה את מה שהרגשנו. נהנינו מאד ממה שהיה, אך הוא היה שונה ממה שציפינו J.

לאחר שחזרנו אל השולחן, ביקשנו חשבון, אך האחמ"ש הממונה על האזור הטוב של המסעדה , שאל אם אנחנו ממהרים מכיוון שהוא רוצה להוציא לנו עוד משהו קטן. כנראה שהוא שם לב שלא הזמנו קינוח (בעיקר כי נשמתי כבר לא הייתה במצב אכילה ואני לא אוכל קינוח לבד) אז החליט "לפנק" אותנו. הוא הוציא מן עוגה כהה בשתי שכבות עם קרם שעיטר את הקובייה.
לקחנו כמה כפיות קטנות כדי להבין מה זה... כאשר התברר לנו מאחת המלצריות שעברה שזו עוגת גזר "שאנחנו מפנקים בה" (היא לא מופיע בתפריט הקינוחים). הודנו להם מאד, שילמנו את החשבון כולל טיפ נדיב על שירות באמת אכפתי וטוב מכל הצוות ויצאנו לדרכנו.

מילה אחרונה?
סה"כ מסעדה נחמדה מאד עם תפריט סביר שמשלב אוכל סטנדרטי מפה ומשם. הקופי פייסט נמצא גם פה, אך לפחות השף של המקום או אלו שמנהלים אותו הצליחו להרים את הראש מעבר לבנאליות דלה. המנות אינן מתוחכמות ולא מקבלים פה "כאפה קולינרית"... שום מנה לא עשתה לנו וואו וכנראה גם אם היינו מנסים את כל התפריט זה לא היה מגיע. אבל לא תמיד צריך את זה ואנחנו גם למדנו לא ממש לחפש את זה קרוב לבית. לאור המחיר הלא זול (השארנו מעל 500 שקלים) לא בטוח שנגיע למקום בכל שבוע, אבל אני מניח שאם יתחשק לנו שוב לצאת בכיף לערב פאן של קצת יין ואוכל... ניקח גם את גוז' ודניאל בחשבון.

אני מאד מזדהה עם הכותב מעלי מבולבלשלם - צהרים עיסקית
19/11/14 15:45
358צפיות
אכלנו שם - האיש ואני - בשבוע שעבר (חודש ימי ההולדת). צלצלתי להזמין מקום
והיה להם מקום ב-13:30. המנה העיסקית כללה שרימפס (שעליהם הוספתי 15 ש"ח).
בקשתי בלי כוסברה ומי שאחראי ניסה לדוג את הכוסברה ולא ממש התאמץ, אבל המנה היתה טעימה.
האיש לקח טרין כבד אווז שהיה לו מאד טעים. קבלנו לחם חם וחמאה. למנה עיקרית לקחתי שוק אווז שהיה מאד טעים
והאיש לקח צלע חזיר שהיה קצת יבש אבל בסדר. קבלנו פירה טעים למרות זאת בקשתי צלוחית ירקות מבושלים
והוסיפו מבלי לחייב. האוכל בסך הכל טעים, אבל לאחר זמן מכירים כבר את כל התפריט בעל פה.

יש להם פבלובה, שזו העוגה החביבה עלי ביותר. הבעיה עם הפבלובה שלהם שהם מוסיפים פירות העונה ואני אוהבת
בעיקר רק עם פירות יער. אכלנו שם לא מעט פעמים וניסיתי לדבר על ליבם שיתנו אפשרות גם לפבלובה עם פירות יער. לא הצלחתי עד היום. לאור זה וגם כי היינו מלאים ולא לקחנו מנות אחרונות וגם לא קפה.

שלמנו 214 ש"ח (לעומת מבולבלשלם ששילם אמנם עם יין, 500 ש"ח) יש הבדל משמעותי בין צהרים לערב.
נעים לשבת שם, פרט למוסיקה הרועשת. השירות מצויין, המקום מלא גם בבוקר ובצהרים. אין מה לבוא ללא
הזמנת מקום.
שמחה שנהניתם. אנחנו היינו בעסקית צהריים, 6 אנשים,
19/11/14 17:54
296צפיות
ורוב המנות היו סתמיות.ברור שאפשר ליפול על 2 מנות טובות יותר אבל הממוצע [של 6 עסקיות] לא היה מלהיב.
מסעדה שמאד חביבה עליי
19/11/14 23:10
269צפיות
נכון. הם לא מתיימרים להיות מסעדה של אוכל עילי וזה לא המקום שאני מצפה לו לנפלאות קולינאריות. זה גם לא מקום שאני מגיע אליו בערב כך שזה פחות אכפת לי. אנחנו מגיעים לשם בעיקר לצהרים עם המשפחה כשאנחנו באיזור ומבחינתנו זה נווה מדבר. לסבתא רות יש את התגובה הקבועה על המקום. אני רק חושב מה היה קורה אם המסעדה לא היתה קיימת. מה בדיוק היינו אוכלים באיזור? עוד ארוחת שיפודים וצ'יפס נוטף שמן? המסעדה הזו מצילה אותנו כל פעם מחדש.

באשר למקום הישיבה שלך - נראה לי שבדיווח הראשון או השני שלי על המסעדה כתבתי על הנקודה הזו שכשמזמינים מקום כדאי לבקש לא באיזור של השולחן הגדול ולמרות שלא ישבתי שם העין שלי קלטה את הבעיה שכל מי שעובר שם מקפיץ את האורחים. אם הם קוראים את הדיווח שלך (ואני יודע שהם קוראים) אז אולי ישימו לזה קצת יותר לב וינסו לארגן אחרת את החלל שבאיזור הזה.

השירות שם הוא בדרך כלל מצויין ומרגישים שעובדים איתם על זה.

מחזיק למסעדה אצבעות לאריכות ימים מופלגת כי באמת שכשנוסעים צפונה זה הדיפולט שלנו אפילו בלי לחשוב פעמיים.

גרר, לשנינו יש את התגובה הקבועה שלנו על המקום
20/11/14 01:47
244צפיות
גם אני לא ציפיתי לנפלאות קולינריות ואני האחרונה שמתפעלת מכאלה. המקום בסדר, לא יותר, וההתפעלות ממנו מופרזת. זה כל מה שאני מנסה לומר. אולי בגלל שבאתי בהשפעת הבאזז על המקום, התאכזבתי.
בסופו של דבר נראה
20/11/14 08:42
177צפיות
שהסכמנו גם אנחנו. 
למרות שידעתי לא לצפות, מהתגובות שלך בעבר ומהקונספט. המקום בסדר ולא יותר. אני לא משתוקק לחזור בעוד כמה ימים לשום מנה וגם לא לאווירה שסה"כ הייתה נעימה.
מסכים גם עם הבנות, שהיא "פרח" באיזור וזה גם ניכר מאד בכמות האנשים שפוקדת אותה בכל רגע. אחרי הכל, אפשר להסכים שהיא רצויה במקום, ונחמד שיש את האופציה.

הדבר היחיד שאני אוהב במישליין
20/11/14 09:24
182צפיות
זה את הקונספט שהציון למסעדה מתבטא בכמה רחוק שווה לנסוע בשביל להגיע אליה. מסכים איתך לגבי גוז ודניאל שלהגיע אליה מתל אביב במיוחד לא הייתי טורח אבל אם עוברים באיזור בשעת צהריים היא בגדר הצלה
יש עבורי במישלין עוד מידע חשוב לי
20/11/14 11:03
133צפיות
למשל: המנות המיוחדות למסעדה. מאחר והמדריך מתעדכן אחת לשנהיש גם סיכוי טוב שההמלצות נכונות לעכשיו.
אכן מקום מקסים ומוצלח, אם כי כפי שכתבת - לא זול בכלל
22/11/14 09:13
64צפיות
הבעיה העיקרית שלי היא מתרחשת בכל פעם כשמגיעים לשלב הקינוח
יש שם פבלובה מצוינת, וכל-כך קשה לגוון...בכל פעם אני מבטיחה לעצמי שהפעם אני מנסה משהו חדש, אבל בכל פעם מזמינה שוב ושוב את הפבלובה.
על הדיווח
19/11/14 20:31
121צפיות
במדבר כל דרדר הוא פרח, ואצלנו באיזור, שניצל וינאי טוב עם שפצלה, שווה זהב :)
מסכימה עם המסקנה שלך
20/11/14 04:52
154צפיות
בסך הכל זו אופציה טובה למי שגר באזור ולא רוצה להיכנס לתל אביב וטוב שנהניתם.
אני מודה שהשניצל עם השפצלי קנה אותי לגמרי
תודה על הדיווח.
בצקניות חסרות טעם?
20/11/14 09:44
320צפיות
השפצ'לה האלה הן התוספת המועדפת עליי שאנחנו מבקרים במסעדה..
אנחנו מחליפים כל תוספת בשפצ'לה..המבורגר עם שפצ'לה, שוק אווז עם שפצ'לה וכו'...
אבל כמובן שזה עניין של טעם...

אם היה להן טעם
20/11/14 09:46
243צפיות
אז הייתי אומר שאת צודקת

אני שמח שזה לטעמכם.

הן חסרות טעם כשלא מטגנים אותן
20/11/14 10:12
238צפיות
ככה זה בגירסה ההונגרית שמעדיפה לא לטגן כדי שהבצקניות יספגו רטבים. לטעמי זה לא עובד. הבצקניות לא סופגות כלום ונשארות חיוורות וחסרות טעם. אבל כשמטגנים אותן בחמאה (כמות קטנה כל פעם אחרת לא נתפס טוב הטיגון!) וכשמוסיפים מלכתחילה פרמז'ן לעסק יש להם טעם מעולה.

אני מת על שפצלה ומכין אותם בעצמי למרות
20/11/14 11:13
256צפיות
הפצ׳קראי הכרוך בכך. אבל לא יעלה על דעתי להגיש אותן ללא רוטב (פסטו למשל) או שלא ליד מאכל עתיר נוזלים (גולש למשל שהוא בן הלוויה הקלאסי לשפצלה). כך גם עם כל סוג אחר של פסטה בעצם.
תרשה לי לחסוך לך את הפצ'קראי
20/11/14 11:29
318צפיות
תזמין לך את המכשיר הפלאי הזה והכנת שפצלה תהפוך למשחק ילדים.
הזמנתי כזה לאישה וגם לאמא שלה ושתיהן אמרו שהשתנו להם החיים

נו באמת (:
20/11/14 16:56
221צפיות
עם זה (שיש לי אותו שנים הרבה) עדיין היצור הוא פצ׳קראי רציני שעיקרו ניקויו של המכשיר מהבצק הדביק. אפרופו גאג׳טים של מטבח - אני חושב שיש לי מבחר שלא מביישאת ויליאם וסונומה.
תודה על הקישור! יש שם מוצרים שלא מצאתי
20/11/14 18:16
178צפיות
בארץ.

חבל שמחירי המשלוח אצל חלק מהמוכרים קצת פוגמים בחווית הקנייה .
הייתי בארוחת בוקר - היה חלש
22/11/14 08:58
143צפיות
בופה חלבי ברמה של מלון 4 כוכבים. לא כלל למיטב זכרוני אפילו דגים.
הפלוס הוא הנוף היפה צפונה - רואים את כל האזור שממערב לכביש 4 עד אבן יהודה. אם משיגים שולחן.
מסעדת "דגים" בהוד השרון
19/11/14 08:40
357צפיות
החלטנו על מסעדה קל"ב. אני לא יודעת אם המסעדה מוכרת פה בפורום אבל לפני כן זה היה בית קפה "מדזו". ליד פארק
ארבע העונות בהוד השרון. היה לי חבל שהקפה נסגר כי היה מאד נוח לפגוש חברות, המון חניה, ארוחת בוקר סבירה והמקום מקסים. אבל
אסור לבכות על חלב שנשפך. המקום נשאר בדיוק כפי שהיה, מקום גדול, מרווח, יש גם גינה מקורה. הדבר היחיד הוא הרעש המוסיקלי שלי מאד מפריע, לאחרים כנראה שלא.

באנו בצהרים ולאורך השעתיים שישבנו שם היה ריק, לקראת העזיבה הגיעו שלושה אנשים לאכול.
המחירים לא זולים ואם תרצו, אצלם את התפריט ואביא לכאן את המחירים לארוחה רגילה. ממה שראיתי הם לא זולים.
מסתבר שיש להם ארוחה עיסקית בצהרים (אין פרסום בחוץ לא על השעות בהן המסעדה פתוחה, לא על האפשרות לארוחה עיסיקת, נאדא).
הארוחה מתומחרת לפי המנה העיקרית יש 79 ש"ח, 89, 99 ו-109 ש"ח. שתי מנות ראשונות שהן האחת מבחר (5) צלוחיות סלטים
קטנות שממש נראו די עלובות + לחם אבל ללא חמאה והשניה מרק בטטות שהיה מעולה. למנה עיקרית אני לקחתי בס שמתומחר 99 ש"ח
וחברתי לקחה לברק שמתומחר ב-109 ש"ח. הדגים היו מאד טעימים וקושטו בשביבי ירקות מטוגנים וכן קבלנו צלחת אישית של ירקות שורש בעיקר.
מנה אחרונה לקחתי פבלובה שהיתה ממש נהדרת, גם הצורה גם הטעם וחברתי לקחה קרם ברולה. גם שתיה כלולה בתפריט אבל לא כל 
כך התעניינתי מה יש. הארוחה עלתה לשתינו 238 ש"ח. הארוחה היתה מאד טעימה, מאד נעים לשבת שם, בערב די מלא בדרך כלל וסופי שבוע מפוצץ.

º
זאת החדשה של פרנק אזולאי?
19/11/14 12:01
69צפיות
נכון מאד
19/11/14 12:42
204צפיות
שכחתי גם לציין שחלק מהקינוחים לא היה וגם היתה אפשרות לשלם עוד 25 ש"ח ולקבל
כמנה ראשונה שתי אופציות אחרות, שאחת מהן (שוב) לא היתה.
השרות היה טוב מאד, אבל לא פלא מאחר והיינו סועדות יחידות
איזה קטעים. הוא עוד מבשל?
22/11/14 00:03
125צפיות
עבדתי איתו במטבח בשנת 1990 או 91 במסעדה שנקראה אז "קינג ג'ורג' 4". היו אז מנות בנוסח כבד עוף במרסלה עם עגבניות שרי, סינטה ברוטב אנצ'ובי ופסטיס וטרינים של כבד עוף. איזה ניינטיז... הוא תמיד היה מבקש ממני כשהייתי מגיע להכין לו "נואזט" (אספרסו עם נגיעונת של חלב)
חבל שמדזו נכשלה
22/11/14 08:53
98צפיות
מקום יפהפה, מאד השקיעו בעיצוב והאוכל היה לא רע.
לפחות נשאר הסניף במרינה הרצליה.
איציק הגדול' vfm? יותר wtf!!!!!
21/11/14 01:43
593צפיות
בשעת ערב כשחיפשתי מקום להשביע רעבוני
נזכרתי בכתבה מחמיאה באחד האתרים על איציק הגדול.
אמרתי לעצמי.....ננסה.
התישבתי, הגיע תפריט, איש המכירות (בחליפת המלצר) שאל: סלטים? כן.
שאל: גם טחינה? כן.
לאחר שהתפנה בזריזות הבנתי שבעיפותי וחסר תשומת ליבי הזמנתי מנת טחינה בנוסף לסלטים. נו, טוב.
הוזמנו קציצות קבב טליות - פשששש נשמע ממש מהההה.
הסלטים המדוברים נחתו על השולחן ביעילות מכאנית, בלט חסרונם  של כמה מהיותר מועדפים שהובטחו בתפריט. לא יכלו לציין זאת? נו, שויין.
אף סלט לא היה רע או גרוע אך גם לא מעבר לבינוני.
נחתה הטחינה - נוזלית וחסרת ייחוד עד כדי סתמיות. נו, מילא.
קציצות הקבב - ארבעה עיגולים קטנטנים שספק גדול אם ראו פעם כיבשה, מפוצצים בצנוברים (שבטח זול מבשר טלה) ובמרכז הצלחת, כדי לצמצם את הריק שהותירו הקציצות הזעירות נחה לה קערה אימתנית של......אותה טחינה ממקודם! אז למה נתתם לי להזמין גם.....טחינה?
הוזמן חשבון:
סלטים - 35 ש"ח, רגע אבל בתפריט היה כתוב 25 ש"ח. כן, אבל ליחיד זה 35. ולמה לא אמרתם? כתוב, ענה איש המכירות (בדקתי בבית בתפריט באתר-לא כתוב)
קציצות קבב טליות - 65 
טחינה - 25!!!!
דיאט קולה (מצויינת, בדיוק הטעם שזכרתי מהבית) - 12
סה"כ: 137 ש"ח על ארוחה בינונית מינוס מינוס.
WTF כבר אמרנו?

תודה על הביקורת - אני שונא כאשר עושים לי תרגי
21/11/14 07:56
415צפיות
מעולם לא שמעתי על טחינה שמתומחרת בנפרד מערכת הסלטים (חומוס כן - טחינה לא)

חבל - אבל לפחות נדע להזהר
רוצה לשמוע משהו מרגיז
21/11/14 10:06
393צפיות
פעם ראשונה ואחרונהש הייתיש ם היינו עם זוג תאומים בני שנה וחצי .  הם גבו עליהם 25 ש"ח לילד עבור סלטים  .  יש לציין שעד היום שהם בני 7 רוב המקומות לא מחייבים אותי עליהם  או לוקחים לי מחיר מנה אחת עבור שלושה ילדים . 
העיקר שמגדלים בשבילו ווגיו שזה הכלאה בין קובה לאנגוס.
21/11/14 11:16
344צפיות
כך לטענתו של איציק הגדול.
º
ווגיו שזה הכלאה בין קובה לאנגוס- כמה טעויות במשפט אחד.
21/11/14 13:32
104צפיות
על אחת כמה וכמה כשהווגיו שלו אלה סתם עגלים שחורים מאוסטרליה
21/11/14 14:04
226צפיות
לא ווגיו, בטח לא קובה מקסימום אנגוס על דראפטמסטר 
אבל הי, למה לקלקל סיפור כל כך טוב 
סתם שטות, אפילו לא טעות
21/11/14 17:18
230צפיות
ואגיו זה לא הכלאה של קובה.
קובה זה סוג של ואגיו
כנראה 'טעות' נפוצה שהמגדל או היבואן מפיץ.
21/11/14 19:35
161צפיות
אני לא יודעת אם אתה זוכר אבל כשאבו חילווה מכר את ה'קובה' על המדבקה היה כתוב אנגוס...
צורה להם..
21/11/14 13:49
301צפיות
מצד שני, אני לא בטוח שצנוברים יותר זול מבשר כבש...
מחירים לא שפויים לשיפודיה!
21/11/14 18:13
203צפיות
בסך הכל מדובר בשיפודייה משודרגת, לא יותר.
לפני כמה חודשים טיילנו ביפו, הילדות היו רעבות וחשבנו להיכנס. שאלנו בכניסה אם מחייבים ילדים על סלטים ואמרו שכן, כולל הקטנצ'יק שהיה אז בן פחות משנתיים.
עוד הספקנו להציץ בתפריט ולהיבהל מהמחירים הלא שפויים עבור המנות, אבל כנראה שיש מספיק פראיירים שמסבסדים את המקום....

ולא רק שם, בגלל בעיית אמינות בהרבה מסעדות בארץ, התחלנו לברר בכל מסעדה שמציעה מנות פתיחה לפי ראש על כמה אנשים מחייבים וכמה...
לדעתי, מסעדות שמתעקשות על חיוב ילדים במנות פתיחה, שבדרך כלל אינם טועמים מהן בכלל, עושות שטות גמורה. הרי אפשר לחייב את שני ההורים בסכום הנהוג (משהו כמו 45-50 שקלים לזוג) עבור אותם סלטים שבאמת עלו למסעדה כמה גרושים בלבד...
אנחנו, ולא רק אנחנו כמו שיוצא לי לראות, מוותרים על מנות הפתיחה במסעדות שמתעקשות על חיוב ילדים.
ביום רביעי יצא לי לאכול שוב בזיקה. 45 ש"ח
21/11/14 19:41
222צפיות
לשני שיפודים נדיבים [קבב, פרגיות או כבד] + סלט ירקות טרי טרי + צ'יפס + חומוס+ 6 צלוחיות עם סלטים שונים.
אנחנו לקחנו שקדים ושיפודי כבש [נמסים בפה] וזה עולה רק 55 לאדם כולל כל האמור לעיל.
אז למי שבא שיפודיה טובה במחיר לכל נפש, מומלץ ביותר. אני תמיד משלבת זאת עם קניית בשר באבו חילווה הסמוך.
º
נשמע רע...תודה על האזהרה.
21/11/14 18:18
65צפיות
צנוברים חומר גלם יקר מאוד
21/11/14 19:13
249צפיות
בלי קשר לחווייה שעברת שם.
עדיין לא ברמת מחיר של בשר "טליות".......
21/11/14 23:31
170צפיות
ודרך אגב, הם באמת בדקו אצל השוחט אם הנידון היא טלייה או "סתם" טלה רחמנא ליצלן?
ארוחת ערב במוסקט או בחדר האוכל של מצפה הימים?
18/11/14 20:50
303צפיות
אנחנו מתארחים במלון מצפה הימים עם קופון שכולל ארוחת ערב בשרית במוסקט.
מצד אחד שמענו שמוסקט כבר לא משהו. מצד שני שמענו שהאוכל במלון עצמו מוצלח מאוד.

האם להישאר עם מוסקט או שכדאי להישאר בחדר האוכל של המלון?
לטעמי מוסקט מעולה.
18/11/14 21:49
239צפיות
היינו שם גם אחרי שחיים טיבי עזב והרגשנו שהמסעדה שמרה 
על הרמה, גם מבחינת השירות וגם מבחינת האוכל. 
הנעלם העיקרי בשבילי
19/11/14 09:03
323צפיות
זה מה יש בחדר האוכל של מצפה הימים כי שם לא הייתי. במוסקט היינו פעמיים. היה בסדר. לא מדהים אבל סביר. לצאת ממצפה הימים ולנסות את מוסקט זה מאד תלוי מה יש במצפה הימים וגם, בין היתר, ברמת הדרישות והציפיות שלך.

היינו במצפה רק בארוחות בוקר (בערב תמיד במוסקט).
19/11/14 11:59
207צפיות
הארוחת בוקר שם מגוונת ומוגשת יפה, אבל לא
מצטיינת בשום פרמטר מלבד הפרזנטציה. מבחינתי
ארוחת הבוקר שם היא תמצית של כל המלון הזה:
מלא שופוני וחשיבות עצמית עם מעט תוכן ותמורה לכסף.
שוב, לא יודע מה קורה שם בערב.
הייתי שם בארוחת ערב לפני מספר שנים היה מזנון עשיר
19/11/14 19:15
164צפיות
בתבשילים ,ירקות גבינות תוצרת המקום לחמים . לי נראה עדיף על מוסקט -לא זוכרת שהיו הרבה בקורות טובות עליה . מצד שני אם אתם מעדיפים ארוחה בהגשה ולא מזנון אז האופציה הבשרית
התארחנו במצפה הימים בתקופת צוק איתן
20/11/14 04:50
200צפיות
רצינו הפוגה ובכללי היה מעולה. סעדנו את כל הארוחות (חצי פנסיון) בחדר האוכל. בכללי היה אחלה. ארוחות הערב הוגשו בשיטת המזנון והיו מאוד עשירות ומגוונות. למעשה היה שם ה כ ל , להוציא בשרים. הפרזנטציה הייתה נהדרת,רבים מהפרודוקים באים מהגנים הבוסתן ומשק החי של המקום. את הלחמים אופים במקום והם אכן נהדרים. כל מה שאכלתי התפוצץ מטריות.  נכון שהתגעגעתי לחתיכת בשר אבל בגלל ההיצע המקסים נשארנולסעוד שוב ושוב בחדר האוכל. בסיכום: המלון הזה הוא באמת מלון עם רעיון יחודי לארץ. נשוב בהחלט כדי להינות ממה שהוא מציע קולינארית ולא רק. אגב, את הרעב שלי לבשר כיביתי בגיחה עת צהריים לורד הגלל של טיבי. לא ממש מצאתי שם את הסופרלטיבים שהורעפו על המקום וגם היה עצוב לשבת באולם האוכל העצום כמעט-לבד עקב המצב.
תודה לכולם. בחרנו מוסקט
21/11/14 17:47
199צפיות
האוכל היה מאוד יצירתי ומעניין. ברובו גם מאוד טעים.
היות וקיבלנו את הנופש (והארוחה) מתנה אז המחיר לא היה שיקול ולכן לדעתי בחרנו נכון.
המחירים היו סבירים פלוס. מצד שני, מחירי העיקריות לא שיקלו את רמת וגודל המנה ולכן מי שמשלם מכיסו שיקח את זה בחשבון.

בשורה התחתונה - איכות גבוהה במחיר שלא מצדיק את זה
º
תודה על העדכון..אפשר בבקשה פירוט על המנות שאכלתם?..
21/11/14 18:15
36צפיות
"מחירים סבירים פלוס"??
22/11/14 08:48
103צפיות
אני מבין שאתה אוכל במול ים וקלואליס כל יום...
מחירים מוגזמים בטירוף. שתי המנות היחידות מתחת ל-100 ש"ח בעיקריות הן של ירקות וגבינה.
בצפון יש כמה וכמה מסעדות מתומחרות גבוה בטירוף עם איכות של מסעדה תל אביבית ממוצעת במקרה הטוב.
מקבל את ההערה אבל גם במוסקט אני לא אוכל כל יום
22/11/14 09:03
86צפיות
מנת השרימפס על פולנטה היתה מאוד טעימה
סלט (לא זוכר איך קראו לו) ירקות עם רוטב רימונים היה מעולה והרבה יותר טוב מסלטים מקבילים בתל-אביב
סביצ'ה סביר מינוס
פילה דג היה רגיל למדי (ומתומחר יקר להפליא)
קדירת בקר היתה מצוינת ומתומחרת כמו בתל-אביב (כ 100 ש"ח)
קינוח עם קרמל מלוח ומרנג היה מצוין. הקינוח עם פירות וקרם פטיסייר - פחות.

בסופו של דבר, למעט העיקריות המחירים כמו בתל-אביב והאיכות טובה מאוד.
אבל העיקריות הן חלק גדול מהמחיר...
22/11/14 09:07
63צפיות
אם התשלום היה יוצא מהכיס שלך - עדיין היית הולך למוסקט?
אבל הוא כתב שכסף לא היה שיקול בגלל שלא הם
22/11/14 18:58
25צפיות
שילמו על הנופש.
הוא גם הציע שמי שמשלם יקח זאת בחשבון....

"המחירים היו סבירים פלוס. מצד שני, מחירי העיקריות לא שיקלו את רמת וגודל המנה ולכן מי שמשלם מכיסו שיקח את זה בחשבון.
בשורה התחתונה - איכות גבוהה במחיר שלא מצדיק את זה"
משהו מוזר אתמול באוליברי
20/11/14 21:56
470צפיות
הלכתי עם קבוצת החבים הקבועה שלי לביקור באוליברי. זו הפעם השניה למרות שהאמת? לא זוכר כלום מהראשונה. אני ועוד מישהי התלהבנו מהתיאור של אחת המנות - לינגוויני טלה בציר בקר. המלצרית שאלה אותנו אם אנחנו מכירים את המנה, ושהרוטב שלה לא מכיל שום שמנת או משהו, רק ציר בקר. כבר יצא לי לטעום במסעדות אחרות פסטה שמתבססת על משהו כזה, נאמר פפרדלה זנב שור, וחשבתי שזה יהיה דומה. אבל המנה שהגיעה היתה פשוט - חסרת טעם לחלוטין. תפלה בצורה יוצאת דופן. ביקשנו עוד ציר כי חשבנו שאולי לא שמו מספיק וקיבלנו צלוחית אבל אפילו כשניסיתי לטעום את הציר כמו שהוא - פשוט לא היה לזה שום טעם. הכי קרוב לזה היה עוף מכובס. ממש, אפס תבלינים. אפס מלח. כלום. נאדה. אפילו טעם של טלה לא היה לזה. מימי לחלוטין.
אז התהיה שלי היא - מה בעצם עושה מנה כזו במסעדה? האם זו איזו מנה סיציליאנית מסורתית או משהו? פאלטה של המטבח ביום הספציפי שבאתי? מישהו כאן טעם וחושב אחרת?
אף פעם לא אכלתי את המנה הזו שם
20/11/14 22:27
250צפיות
אבל הייתי באוליברי כבר פעמיים שלוש וזו תמיד הייתה חוויה חיובית ונחמדה. חבל. אמרת להם משהו?
העלית כמה תהיות
21/11/14 07:55
238צפיות
ולדעתי הן אינן קשורות אחת לשניה.
מה עושה מנה מסויימת בתפריט מסעדה, היא שאלה שמתייחסת למיצוב המסעדה, לסגנון התפריט וכו'. בוא נאמר, יותר שאלת מקרו.
למה מנה ספציפית היתה תפלה ביום מסויים? זו שאלת מיקרו מפרק אחר לגמרי, שהתשובה לה יכולה להיות שהמנה פשוט בבסיסה לא טובה, לא מאוזנת וכו'; או כמו שכתבת - "פאלטה של המטבח ביום ספציפי" (דילול יתר של הרוטב, שכחו להוסיף תבלין מסויים)
במקרים כאלה, כדאי להגיד משהו לצוות, ולא כדי שיחליפו מנה שיש קונצנזוס בשולחן שהיא לא תקינה.
נשמע שמישהו ניסה לעשות קיצור דרך
21/11/14 10:17
200צפיות
ציר בקר טוב מתבשל במשך לא מעט זמן וגם מצומצם לאחר מכן כדי לרכז את הטעמים. ניכר כי מישהו הכין מרק ללא ייחוד או טעם והחליט שזה הרוטב למנה.

מאכזב, מצד שני, חייבת לציין שמעולם לא התרשמתי מדי מהאוליברי
בבליני יש פסטות עם ציר בקר
21/11/14 17:43
155צפיות
שהן מצוינות. זה יותר נשמע כמו טבח לא מספיק מיומן.
מודה שגם אני לא התרשמתי מהם. ביקרתי פעם אחת באוליברי והיה מאוד בינוני

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה