לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:

* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.

* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   

למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 

לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 

* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח

מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.

* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 

* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל

תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה

אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,

החתולית ו- bruno01

שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                   תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם
הפורום אינו פרסומי. נא לשלוח מידע לשירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                       עמוד הפורום בפייסבוק
הודעה חדשה

מסעות חן בארץ הקדש או למה אפסיק להמליץ על מסעדות
01/03/15 17:50
45צפיות
חן, האחיין שלי בן 27 מתגורר בארהב הגיע לבקר את הסבתות. הוא אוהב להתנסות במאכלים חדשים, בניו ג'רסי אוכל בעיקר במסעדות אתניות ובקיא בהן היטב, אוכל צרפתי אינו אוהב -היתה לו חברה שאהבה ואף אכלו בשיקגו במסעדת 2*מישלן ולא אהב
אספר בקצרה היכן אכל- לבד עם דיווח לי ובחברתי
דר שקשוקה, שמואל , רפאל, פרסקו , פיקוק  מול היכל התרבות  והתימניה ברעננה...
דר שקשוקה
01/03/15 17:53
29צפיות
לשם הגיע בהמלצה מהרשת - אכל חריימה עם קוסקוס שהיה לו טעים מאד וכנראה המנה הכי טובה שאכל בארץ...
שמואל שוק הכרמל
01/03/15 17:56
29צפיות
לשם הגיע בהמלצתי , הראה לי את תמונת הצלחת- רב הצלחת  מלאה שלולית טחינה ועל שוליה מצטופפות 3 קציצות קבב פוחדות להרטב ...סלט סתמי אף הוא טובל בטחינה. אכזבה

דוקא עברו ליד הקוסם -גם המלצה שלי- אבל התור הארוך והעדר שולחנות פנויים הרתיעו אותם
פיקוק- רח מרמורק מול היכל התרבות
01/03/15 18:02
25צפיות
לשם הגענו ביום חמישי לפני הופעה של שלומי שבן והתזמורת הפילהרמונית (אני נהניתי מאד מאד וגם הבת שלי, האורח מנומס...אבל אוהב מוסיקה מאד)
הגענו בעקבות קופונים שהתפרסמו בלביגם- 30 שח לערך של 60
ומה אכלנו ? המבורגר צמחוני שנראה מעולה בתפריט לא היה  , הצמחונית לקחה פיצה עם פטריות וגבינה כחולה- בצק דק דק , נראעה טעים והיא אישרה זאת
חלקנו מנת חנקלי - כיסונים במלית בשר - לי לא היה טעים, המילוי נוקשה, הכיסונים ללא רוטב (במקור מי שום אבל לא הרגשתי שום) , הייתי רעבה אז אכלתי - היו תריסר במחיר כ 56 שח , לחן דוקא היה טעים
הוא לקח גם חצ'פורי - מאפה במילוי תרד וגבינה הוגש עם מלפפון חמוץ - שהיה החלק הכי טעים לי בארוחה
לי מנת כבד קצוץ הוגש עם לחם כפרי- היה די מימיי ולא מסעיר
עם בקבוק פפסי מקס אחד קלענו לסך הקופונים  185 שח , לאחר הנחה 95 שח- שווה את הארוחה
קינחנו בגלידה באלורה הסמוכה- הלימנענע שלי נפלא המנגו תפל ומתוק מדי

התימניה ברעננה
01/03/15 18:05
16צפיות
חשקה נפשו במרק תימני ובג'חנון. שלחתי את האורח עם בעלי לתימניה ברעננה (אין מסעדה תימנית בכפר סבא) מתברר שבששי לא ניתן לשבת במקום- נלקחה מנת מרק שהיה ככה ככה קישואים ממולאים שהיו הכי גרועים בשעלי אכל אי פעם ו3 ג'חנונים שחוממו בשבת והיו נהדרים- לא שמנונים, החימום עשה את פני שטח פציחים , הסחוג היה מצוין וגם הרסק. מומלץ לאוהבי הג'חנון
ולא נשארה שכבה שמנונית על החייך
רפאל
01/03/15 18:19
14צפיות
לשם הגענו בהרכב משפחתי מורחב 6 סועדים, למרות שהזמנתי מקום שבועים מראש איפשרו לנו להנגיע ב 12.30 או 15.30. בחרנו במשמרת שניה . קבלנו שולחן עגול ממש בכניסה . לציין שורת שולחנות זוגיים במרכז המסעדה היו ריקים. במעמד ההזמנה ציינתי שחוגגים יום הולדת וגם כשתקשרו לאשרר בואנו .אבל לא היתה התיחסות לכך, לא זיקוק ולא ...

השרות היה טוב מאד למעט סוגית  המים- היה יום חם, בקבוק אחד ל 6 סועידים נגצר חיש קל ולקח זמן ובקשה נשנית לקבל בקבוק נוסף וכך לאורך הארוחה

כרגיל שמו צלוחיות על השולחן- לאכזבתי בתפריט הופיע גראבדלאקס אך קבלנו פלמידה מעושנת שלא עשתה לי חשק , חן טעם ולא אהב. היה חומוס טעים , בשיל פול, סלט פריק השהיה לי תפל, סלט ירוק עם גבינת ריקוטה טבעטנית שהצמחונים אהבו, קישואים ממולאים- בסדר גמור, הסיגרים במילוי בשר מצוינים . לא היה סלט עגבניות כבעבר . הנוער אהב מאג את המנות, להערכתי קבלנו כמעט את הכמות שהיה מקבל זוג , אבל הפוקאצ'ות זרמו

עיקריות-לצמחוניות ספגטי עבודת בית עם פטריות- מנה שופעת פטריות הן אהבו, לצמחוני אוכל דג- נתח פלמידה שהיה לו טעים מאד, בעלי ואני  שיפוד נתח קצבים- המנה הקבועה שלי שם הוגשה עם גזרים במגוון צבעים שנראה כי בושלו בחמאה וגם פירה שלא אכלתי
וחן- הוא הזמין מנה עם שם מפתה- טגין קציצות דג -קבל צלחת עמוקה ולא טג'ין עם רוטב אדום נראה שהיו בו גם פלפלים ו 3 קציצות שנראו לי יבשות, הוא אכל מעט אמר שהמנה ממש לא פיקנטית למרות שזו מה שאמר המלצר , הצעתי לו להחליף וסרב, גם אף אחד לא ניגש לברר האם טעים לנו , המנה הוגשה עם קערה גדולה של קוסקוס שנראה אוורירי מוצלח

3 קינוחים- ילדת יום ההולדת שיחחקה אותה עם קינוח במקור כתוב טארט שקדים ופירות יער- מזל שבררה התברר שמוגש עם תות ,הפרי האהוב עליה , לוה בגלידת לואיזה ובכוסית עם שוט של משקה תות
הזוג הצעיר חלק קינוח שוקולדי - פס צר ואורך של שכבות- אמרו שמתוק מדי והשאירו קצת
וחן לקח מיל פיי- מנה גדולה המון קרם וגם כדור גלידת קרמל- לדעתי משהוא חמצמץ או פירותי היה עדיף , אכל אבל לא נראה מתלהב

המחיר 130 לסועד וכל קינוח  כ 48 שח
פרסקו רחובות
01/03/15 18:30
8צפיות
חשבתי שאוכל רומחני אין בניו ג'רסי (אגב, מתברר שבשיקגו יש הכי הרבה פולנים פרט לפולין ובבית המשפט יש תמיד מתורגמן לפולנית )
שילבתי בקור משפחתי ברחובות  עם ארוחה בפרסקו. דה עקה שלפני חדש התחלף שם השף ועל השינוי בתפריט נודע כאן לפני כשבוע
צהרי שבת, מסעדה עם גריל גדול , נראית כשיפודיה . היינו חמישה . לא היה כתוב בתפריט אבל התברר שמקבלים סלטים למרכז השולחן- 45 שח לזוג, חוייבנו ב 100 שח לחמישה
ומה קבלנו? סלט עדשים שחורות עם בצל ירוק ובוטנים היה מעולה , סלט חצילים קלויים עם פלפל נוסח רומני -בסדר גמור, פלפלים קלויים- מתקתק מדי (פולין ?) , כרוש כבוש מתקתק מדי, צלוחית סלט חסה מעולף לא נגענו, לקראת סוף הארוחה אחי ראה מללפון כבוש בשולחן ליד ובקש אחד- היה רך ואף הוא מתקתק מעט . גרגרי חומס עם טחינה-פשוט וטעים . 2 צלחות עם 3 פרוסות בגט ומספר פרוסות לחם כפרי

עיקריות- פילה בקר לבעלי- מנה נדיבה מאד 2 פרוסות גדולות עזרתי לו ולא סיים , בצד הוגש רוטב אספרסו שלדבריו לא היה טעים , נעזר ברוטב שזיפים שלקח אחי לסטייק פרגית. קבב רומני לגיסתי ולי- בהחלט הזכיר  את המקור אבל היה דחוס מדי .
וחן ? הצעתי לו לקחת שיפודי שייטל בנוסח שאמי- איש הגריל, מתברר- הבשר היה יבש , גם קציצת קבב שהעברתי לו נשארה כחלקה בצלחת
תוספת קבלנו אורז ותפוחי אדמה אפויים בקליפתם -לא נגעתי הספיק לי הבשר אבל ראתי על דלפק ההגשה צלחת צ'יפס שנראה טוב אבל לא הציעו לנו

מים צוננים קבלנו בבקבוק צבעוני של וודקה לשעבר

החשבון כ500 שח . קינחנו בתה עם נענע ועוגת וניל אצל אחי בכפר....

לסכום פרט לסלט עדשים וסטייק הפילה בקר אף מנה לא הרשימה. לא רואה סיבה להגיע לשם במיוחד מתל אביב
ואם לא תגרשו אותי - גם הבורגר ראנץ אכזב
01/03/15 18:33
6צפיות
לחן היה זכרון ילדות טוב מהמקום -יש סניף סמוך לבית סבתו השניה . לכן אכל שם פעם אחת -לא זוכרת את הניסוח שלו אבל הכל היה ממש גרוע...אפילו הסלט תירס...
אוכל טוב באיזור ניס והריביירה הצרפתית?
01/03/15 18:32
1צפיות
או שאני מפספס משהו בחיפוש או שהנושא לא נפוץ בפורום.
מתוכנן להיות בקירבת ניס בסוף החודש לכמה ימים.
מחפש המלצות על מסעדות טובות (רצוי מניס לכיוון מונטה קרלו) - עד כוכב אחד כדי לא לגלוש לתקציבי אוליגרכים.
כרגע מצאתי המלצות על:
Les Doux Cancailles ניס
La Roustide
HANgout Restaurant
Arlequin Gelati Italiani  גלידה בניס , מומלצת
הארות ותוספות בנושאי אוכל /מתוקים וכדומה יבורכו
תודה

שמונה - איזור כיכר רבין תל אביב
27/02/15 20:21
521צפיות
המסעדה הכי טובה בתל אביב מאוד התחברנו לאווירה, לסוג המקום ובעיקר לאוכל. שמונה לתל-אביב היא מה שהבוצ'ר בר ניסתה להיות לחיפה, אבל על סטרואידים, הרבה סטרואידים. מה שהמסגר 5 הייתה כנראה לאילת, אבל לא ביקרנו שם.
שלושה (?) טבחים איכפתיים מריצים מקום מקסים, לא הזמנו הרבה, אבל אכלנו הרבה ובמחיר נפלא לתקופה, כיף. באיזה עוד מקום יעצרו אותי באמצע ההזמנה ויגידו שזה פשוט יותר מידי אוכל ואם נרצה עוד, תמיד אפשר להזמין יותר מאוחר ? לבטח לא מלצר\ית טיפוסיים בתל אביב.   
לקחנו מנת ניגובים, קובץ מנות קטנות מבוססות ירק, עגבניה עם מוצרלה ובזיליקום, מין קונפי סלמון שהיה טעים אך מעט נייטרלי מידי בטעם, מעט חזה עוף שלם לדעתי, צלוי וחתוך דק עם איולי מצויין, תרד מוקפץ עם פנצ'טה, 2-3 פרוסות תפוחי אדמה צלויות עם שפרוטים מצויינים למעלה וקרם פרש, אולי עוד דבר או שניים..
המנה השנייה הייתה 3 נקניקיות אסורות שמנמנות עם סלט כוסמת וירקות צלויים, פולנטה צלוייה גם כן ומריחה יפה של חרדל מצויין. נקניקיות מופלאות, עמוסות גבינה מותכת, הסלט היה מתובל פרפקטו לגמרי, לחבר'ה שם יש יד חבל על הזמן.
התפריט מגוון ומעניין, כתוב על החלונות והקירות פחות או יותר, מסעדה שמזכירה ועושה כבוד לז'אנר מעולה של מסעדות שף "בתחפושת פשוטה" וללא שום גינונים, שאפשר למצוא כבר שנים די ארוכות בערים מרכזיות יותר או פחות בכל העולם, כן ירבו.
שתי מנות מכובדות מאוד בגודלן, כוס יין לבן פשוט ביותר שכל כך מתכתב עם אופי המקום, בכוס פשוטה וחסרת כל קשר, 12 ש"ח, גולדסטר מחבית "כמו שצריך", 18 ש"ח, סה"כ 126 ש"ח לפני, כולל פוקאצ'ה לא רעה ופינכה נדיבה של עגבניות מרוסקות, שמן זית לא רע וקרם פרש.
מעטים המקומות שביציאה מהם אנחנו נותנים לעצמינו מכה קטנה במצח ושואלים למה לעזאזל לא הגענו לשם עד עכשיו לא לצפות לאוכל "הכי מטורף שבעולם", גם קצת צריך לקחת עניינים כמובן בפרופורציה, חוץ מזה גם סה"כ אכלנו שתי מנות ולא הרבה יותר, אבל לטעמינו זו הייתה החווייה הכי טובה עד היום בתל אביב, ולבטח האוכל הכי טוב שאכלנו ביחס למחיר.
אוכל
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 20:45
453צפיות
קינוחים מג'רלד הבייקרי\פטיסרי החדש באבן גבירול. האמת, בכלל לא רע, אפילו טוב מאוד, לא השיא, אבל בשביל תל אביב, אני חושב שהמקום הוא בשורה. בלט במיוחד פס שכבות ממחית פיסטוק ירקרקה וריבת פטל מצויינת, אני חושב שבאופן כללי הפסים ישתלמו שם במחיר ובתמורה יותר מהקינוחים האישיים, אבל עוד חזון למועד. גם קינוח הפחזנייה עם מוס מין גנאש ערמונים מצויין באמצע, היה סה"כ טעים מאוד לזוגתי בעיקר, פחות הסיגנון שלי. קינוח אישי לכיוון 28, פסים בסביבות 40.
אכלנו שם לפני חודש וחצי בערך
27/02/15 22:57
312צפיות
לא ברור לי למה לא חזרנו עדיין ובהחלט צריך לחזור בהקדם
נקרא מעולה.
27/02/15 23:47
209צפיות
חייבים להגיע לשם מתי שהוא בקרוב.
באת לי בזמן
28/02/15 00:45
213צפיות
היום האופנוען סיפר לי כי הוד בוסיותו מתה על המסעדה הנ"ל, ושאל מה כתבו עליה בפורום
אמרתי שעדיין שום דבר אבל אבדוק שוב
והנה נכנסתי ואתה כאן
עכשיו הולכים מנסים
אני היית כבר פעמיים
28/02/15 09:09
214צפיות
פעם אחת הייתי עם אמירהיא הצליאקי והיינו מוגבלים במנות.
בכל זאת בחרנו מנת ירקות בגיהנום: ירקות שנפרסים במקום מוכנים לתנור חם. מנה טעימה ופשוטה. מוגשת עם יוגורט או טחינה לבחירה.
בנוסף לקחנו ריזוטו שחור עם פירות ים מנה מאוד נדיבה בגודלה שהיתה מצויינת.
את הפוקצ'ה זכיתי לאכול לבדי וגם היא היתה טובה מאוד.
קינחנו בבננה אש - בננה שנכנסת לתנור לקרמול ומוגשת עם קרם פרש. טעים. 

חזרתי עם בן זוגי לנשנוש קצר. הזמנו מנה שהיתה מיוחדת לאותו יום - טלה צלוי מתפרק מהעצם עם סלט בורגול, תפוחי אדמה ועוד כמה דברים. הבשר היה מעולה. ומנה של נקניקיות אסורות שהיתה טעימה אם כי התאכזבתי מהפולנטה שהיתה קצת אנמית לדעתי.

סה"כ אוירה כיפית מקום טעים ובמחירים סופר סבירים לעיר.
מודה שהחוויה שלי טיפה אחרת
28/02/15 10:40
350צפיות
אני תמיד מתלבטת אם לכתוב דברים כאלו או לא, אבל אולי רק לשם האיזון..
אני גרה סנטימטר משם פלוס עובדת מהבית, כך שבאמת זו אופציה נפלאה לארוחות צהריים קלילות באמצע השבוע, בוודאי שההיצע פה באיזור מוצה די מזמן לטעמי..
אז יצא לי להיות בשמונה בחצי השנה האחרונה לפחות פעם בחודש לפעמים גם פעמיים... אצלי כל פעם כזו הייתה כמו שצדי צרפתי אומר "ליד", אז נכון שב 60 שח למנ עיקרית פלוס שתייה כבר אי אפשר לבקש יותר מדי.. אבל איכשהו תמיד האוכל הרגיש לי לא מספיק מושקע. ניוקי עם זנב שור שהיה פשוט שומני מחמאה, ריזוטו דלעת גורגונזולה תפל ועם דוגמית גורגנזולה, קוביה של 1*1 (כשביקשתי עוד, קיבלתי סירוב מהשף בתואנה שזו לא המנה), חריימה בורי חסר עומק,  ומנת ירקות שרופים שהירקות שהונים (בעיקר התפוחי אדמה) רחוקים מלהיות עשויים ולכן לא אכילים וכיו"ב.
שוב - האוכל בסך הכל לא רע, האווירה נחמדה, ויחסית למבחר, זו באמת יופי של אופציה - אבל לצערי (באמת לצערי) אני פשוט לא מצליחה להפוך את המקום הזה למקום האהוב והחביב עליי, כזה שיעשה לי חשק לאכול בו שוב ושוב...
מאכזב לשמוע
28/02/15 10:55
221צפיות

אני רק הערה: קצת מצחיק לצפות ממנה עם זנב שור - בשר מאוד שומני וג'לטיני, שתהיה לא שומנית. יצא לי לאכול את המנה הזו שם, בעיני היא הייתה טובה מאוד ושומנית מהבשר, לא מחמאה.
עושה רושם שאת דווקא כן חוזרת לשם שוב ושוב.
28/02/15 12:39
245צפיות
קצת לא מסתדר לי העובדה שאכלת שם בין 6 ל-10 פעמים בחצי שנה האחרונה
ומצד שני את לא מצליחה להפוך את המקום למקום שעושה לך חשק לחזור אליו שוב ושוב.
לא שאני מרגישה צורך להגן על עצמי (ואולי כן)
28/02/15 15:32
261צפיות
אבל כשאוכלים צהריים בחוץ 3-4 פעמים בשבוע (מטעמי עבודה) וגרים באיזור כיכר רבין/מסריק ולא אוכלים בשר, יש מעט מאוד אופציות שפויות במחירים נוחים..ובמרחק הליכה ממש קצר -  ולא אמרתי שלא טעים שם או שלא נעים שם, אלא שהחוויות שלי שם הם חוויות של ליד, שלא מספיק טעים לי שם ולא מספיק נעים לי שם.. אגב אותו דבר נכון לגבי ה-לילוש, ששם גם יצא לי לאכול לא מעט פעמים כי וואלה זה מתחת לבית, וגם שם לא מספיק טעים לי ולא מספיק נעים לי..
וואלה אם זו ברירת המחדל שלי, אז מה הקטע עם חקירות אינקוויזציה... אני לא עפה על המקום הזה, וכן אני עדיין אוכלת בו.. אסור? כי אם כן, אתה מוזמן לתלות אותי בכיכר רבין... זה די קרוב..
איפה את כן אוהבת לאכול באזור?
28/02/15 15:43
193צפיות
הרבה פעמים אני מחפשת איפה יהיה סתם נעים לשבת באזור כיכר רבין 
תלוי לאיזו מטרה..
28/02/15 16:48
212צפיות
ליין של אחרי הצהריים - אז בעייני בשאטו שועל
לקפה ונשנוש - אני מעדיפה מכל המקומות את העירייה (ולא נניח את תולעת ספרים או הלנדוור) - אבל בדרך כלל אני אעדיף ללכת חמש דקות מערבה ולשבת בקפליקס הנהדר בזמנהוף
להאפי האור המשתלם בעיר ולאוירה שכונתית נהדרת - בשם טוב
וכשאבא בא לאכול איתי צהריים  - אנחנו יושבים על הבר בבראסרי באיזור 14:30 ככה, שכבר אין הרבה אנשים והאווירה נהיית רגועה הרבה יותר
ופעם שהייתי אוכלת בשר, תמיד הייתי מוצאת את עצמי בויטרינה... או בקובה בר  ז"ל.

היום לפעמים כדי לקבל שמש וויטמין די אני לוקחת קפה וקוראסון שקדים מהבייקרי ויושבת על הבריכה האקולוגית, ולפעמים בצהריים בודהה בורגר מהבודהה בר, וברגעים של התחזרות אמיתית, סמבוסק מאבולעפיה או פוקצאה מפיצה פצה, ומתחרדנת על הדשא ליד מרכז עינב

אבל האמת שבסוף, ברור לי שמיציתי מזמן את האיזור, אני גרה פה שלוש שנים, ועובדת כאמור מהבית, מול המחשב, ועם מעט מאוד שמש ישירה. בהתנייה, אני קובעת את כל פגישות העבודה הרלוונטיות למקומות שקרובים לכאן, ובכלל אני משתדלת מאוד לצאת החוצה לצהריים כדי להיטען בויטמין די, ומקבלת בהכנעה שכמו כל איזור, אני אמצה אותו והוא ימצה אותי -אחרי הכל כמה פעמים אפשר להנות מאותה פסטת לימון ואפונה בבראסרי..
לא הגזמת בכלל לגבי חקירת אינקויזיציה ותליה בכיכר.
28/02/15 16:15
244צפיות
לפחות היית מוסיפה איזה סמיילי.
מה לעשות, לא הסתדר לי ביקור של פעם-פעמיים בחודש מול חוסר רצון לחזור לשם.
כמו שלא מסתדר לי שאת עובדת מהבית ואוכלת שם מטעמי עבודה.
סמיילי זה רעיון מצויין..
01/03/15 14:06
71צפיות
.. שמשנה את הטון של כל ההודעה.
ממליצה גם לך ליישם את העצה של עצמך, ואז היא תשמע כמו שהתכוונת שהיא תשמע, ולא שיפוטית כפי שהיא נשמעה בפועל.
רוצה להגיד לשבח לילוש
01/03/15 13:38
79צפיות
אמנם הייתי שם פעם אחת ויחידה (לפני כשבועיים) אבל היה מאוד טעים, והיה קשה לבחור מנה עיקרית אחת מהתפריט של העסקיות.
אכלתי ריזוטו אווז, ליצ'י ופרמזן מעולה, וגם המרק עגבניות היה טעים, וגם הריזוטו עגבניות של מי שמולי.
התפריט שלהם מטעה - מרוב אופציות קיבלתי את התחושה שהם יפלו בין הסעיפים, אבל כאמור הכל היה טעים, וזה המקום הקבוע של מי שהתלוותה אלי לארוחה.
הייתי מאוד שמחה אילו היה לי מקום כזה ליד הבית.
הייתי בלילוש פעם אחת עם הבן זוג והיהממש נחמד...
01/03/15 17:16
26צפיות
זה היה בחורף בשנה שעברה...

הזמנתי קרפ מלוח (אולי קראו לזה בךינצס בתפריט...) עם פטריות, תפחא וגבינות...אניזוכרת שהיה ממש טעים...
בן הזוג הזמין סנדוויץ פניני או משהו כזה...
השירות היה מאוד אדיב אבל המנה של בן זוגי הגיע 20 דקות אחרי ששליהגיע ובגלל שלא רציתי לאכול לבד, אכלתי מנה קרה..

ניסית את גוסטו ממול לילוש?..

אני גם צמחונית (כבר 14 שנה..איך הזמן טס חח) ואני מאוד אוהבת את העיסקית אמורה מיו...
גם פיצהפצה (שייכת לבעלים של אמורה מיו) היא אופציה נחמדה

אגב, הייתי בויטרינה לפני חודש בערך וראיתי שעל הקיר יש רשימה של תבשילים ומרקים..
ראיתי שיש מרק פטריות ושמנת או משהו כזה...יצא לך לטעום?..
הריח של ההמבורגרים והנקנקיות שם היה מדהים...
ומאוד נהנתי מהציפס חצי חצי...
כמובן בפרופורציה, זה לא אוכל משנה עולמות
01/03/15 11:19
103צפיות
אבל ביחס למחיר ולתל אביב, בשבילנו זה עושה רושם של מקום נפלא מה גם שאני מעריץ גדול של "הפוך על הפוך" כזה בעולם שלנו של האוכל, כלאמר אני חסרת יומרות לחלוטין, לא מעניין עיצוב שמיצוב ואיזה כיסאות נשים לכם,  קח יין הכי פשוט שבעולם בכוס סבתא כזו והנה האוכל מושקע ומעניין בכל קנה מידה.. מבחינתי, שאפו גדול..
ורק אני עדיין לא הייתי שם :(
28/02/15 11:06
230צפיות
בעיה חמורה שתתוקן בקרוב.

ברונו, איך לא הלכנו לאכול שם אחרי הכנס?
º
כי היינו שבעים מהצהריים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/03/15 12:42
21צפיות
º
תירוץ עלוב
01/03/15 14:14
6צפיות
|שי|רוצים לזכות בחופשה זוגית|?|
01/03/15 16:18
1צפיות
|שמש|לא הגיע הזמן שתתפנקו קצת?
היכנסו עכשיו לפורום צימרים חופש וכיף בישראל והעלו תמונה שלכם מהטיול האחרון בים המלח.

התמונה הטובה ביותר תזכה את בעליה בחופשה חלומית בים המלח בחודש מרץ הקרוב!
היכנסו עכשיו לתחרות והעלו את התמונה שלכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
º
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
01/03/15 08:14
122צפיות
אוכל ביתי
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 08:26
220צפיות
מרק חמיצה בשרי שהוצא מהקפאה, קציצות ברוקולי (ברוקלי?) מטוגנות עם יוגורט ובעיקר הרבה לחם ארטיזני עם שמאלץ
הרינג שהבאתי מלוינסקי.
זנב הלחם ונשאר החטאים
עסקית צהרים בשישי בקמפנלו שבבן יהודה
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 10:12
259צפיות
אוכל איטלקי שתמיד טעים לי ונעים לי, בבן יהודה פינת נורדאו
לקחנו 2 עסקיות ב2 מסלולים :
1 ב49 ש"ח סלט פטריות פורטובלו עם פולנטה מטוגנת , המלצרית ממש המליצה אבל היה קצת מאכזב . בד"כ אני לוקחת את סלט הפנצנלה שלהם שהוא מצוין אבל חשבתי לגוון  קיבלנו את המנה הזו עם ראשונה ג'בטה בשמן זית וגילופי פרמז'ן שהיתה מצוינת וכוס תפוזים טרי.
עסקית מס' 2 כללה מנה ראשונה , פטה כבד משובח ( כמדומני זכה באיזה פרס לא מזמן ובצדק )
ולעיקרית הזמנו קונכיות ממולאת בתרד וריקוטה ברוטב עגבניות. פעם ראשונה שהזמנתי מנה זו כי אני בד"כ מזמינה שם את הקנלוני עגל בבשמל שמצוין ואת הרביולי במילוי גורגונזולה ברוטב רוזה שתמיד טעים אבל חשבתי גם הפעם לגוון , היה די טעים אבל רגיל כזה .
קינחנו בפנקוטה מצוינת עם פירות יער חמצמצים מעל .
118  ש"ח , עסקית צהרים בשישי ל2 אנשים אכן משתלמת וטעימה .
º
הקונכיות נראות טוב
01/03/15 11:45
36צפיות
º
למרות שהיה רק בסדר, התמונות נראות מצוין
01/03/15 13:34
17צפיות
טופולינו הבשרית
01/03/15 10:13
220צפיות
בגדול: זה עדיין שווה. תפריט מעניין מגוון ומאוזן. של בשר, דגים וצמחוני. הגשה אסטטית ויפה. שירות טוב. בשוק זו אופציה טובה.
יש לי בעיה של דעות קדומות כנגד מקומות כשרים בשריים אז אני לא מתיימרת לאובייקטיביות, אבל בעיניי האופציה החלבית הייתה עדיפה. לבשרי אלך רק בחברה של שומרי כשרות (את הגרסה החלבית פקדתי בקביעות גם ללא אילוצי כשרות)

תודה רבה
01/03/15 10:24
133צפיות
שישי בצהריים ? היה נראה שעסקים כרגיל ועדיין עמוס שם ? ואם יש קצת זמן לפרט מעט יותר על האוכל, נשמח לקרוא
יש ביקורת של שגיא כהן השבוע בהארץ.
01/03/15 11:07
136צפיות
ככה וככה....נהנה מהראשונות פחות מהעיקריות.
שראביכ בראמה ביום שישי
01/03/15 10:59
193צפיות
מזג האוויר הנעים, הרצון לטייל קצת ושיחה עם חבר על אוכל ערבי שבה הזכרנו את שראביכ ויעקוב חייאט, הניעו אותנו לנסוע צפונה לכיוון ראמה.

כשהגענו המסעדה הקטנה היתה מלאה, ורק שולחן שמיועד ל- 6 היה פנוי. התיישבנו בפינה אחת שלו ומאוחר יותר הצטרף אלינו זוג.

כיאה למסעדה שמתבססת על חומרי גלם עונתיים מן הסביבה, התפריט רשום בטוש על לוח מחיק ומשתנה חדשות לבקרים.

הזמנו:
סלט עשבים שצעק טריות וכלל חוביזה, נענע, עלי זעתר, רוקט, גרגר נחלים, בצל סגול וסומאק (ובטח עוד עשבים ששמם זרח מפרחוני);

מהסלטים החמים, הרשו לנו להזמין רק 4-5, כדי שלא נזמין יותר ממה שנוכל לאכול. הזמנו: תרד עם מיץ לימון ושום, חוביזה מוקפצת בשמן זית, עולש מוקפץ, וחצילים עם טחינה ורכז רימונים.

הוא היה חייב להזמין חומוס, וביקש גם צלחת נקניקיות. הצעתי שנזמין יחד מסחאן, אבל הוא לא שמע, וויתרתי (טוב, יהיה מה לאכול בפעם הבאה).

אחרי שסיימנו, כבר היינו די מלאים, אבל הייתי חייבת לטעום עוד קצת ממעשי ידיו של הקוסם הזה, אז הזמנתי לנו לוף, קובה ופטאייר.

בחיים לא נתקלתי במעטפת קובה דקה כל כך. כמה דקה , ככה טעימה ומחזיקה את הבשר המתובל בעדינות וברגישות.

שילמנו 150 ש"ח, על אוכל טעים, טעים, טעים, טעים, מתובל בעדינות ובאהבה, ומחמם את הבטן והנשמה.

אין לי ספק שנחזור שוב, כי על כזה אוכל, אי אפשר לוותר.
º
יפה יפה, אני חושב שנשארתי היחיד כאן שלא ביקר עדיין
01/03/15 11:11
44צפיות
תגיד מתי אתה רוצה, אני באה איתך
01/03/15 11:31
80צפיות
מוכנה לאכול שם שוב, אפילו עכשיו.
תגיד מתי אתה רוצה, אני באה איתך
01/03/15 11:31
32צפיות
מוכנה לאכול שם שוב, אפילו עכשיו.
º
גם אני לא, והחתולית בהחלט עשתה לי חשק
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/03/15 11:47
23צפיות
מהמקומות שנמצאים ברשימה
01/03/15 13:35
64צפיות
ליום שנחליט לצאת מהעיר ולטייל קצת (אבל עצלנים בעיקר)
סופ"ש מהנה
01/03/15 11:04
185צפיות
כמה גילויים קטנים - שמונה ביום חמישי, פס הפיסטוק ריבת פטל של ג'רלד, שניהם שווים כמה ביקורים חוזרים.
הספקתי לעשות קניות בחמישי מוקדם בשוק האיכרים, סחורה משובחת ביותר, כמובן לא זול במיוחד אבל יש דוכן אחד שהוא ההיילייט של השוק הזה, בחלק החיצוני בפינה, האנשים הסופר נחמדים עם הרבה סחורה מגוונת ומעניינת, הפאפיה, לפעמים חציל תאילנדי ושאר כיוונים אסיאתיים, אבל לא רק.. מי שמכיר השוק בהחלט מבין על מה מדובר.. 
אז שם מצאתי פסיפלורה מקומטת היטב סוף הדרך ב 12 ש"ח לקילו, חיסלתי לדעתי חצי מהסחורה " ליד זה היו קלמנטינות הכי מדהימות שיצא לנו לאכול בחיים, חבל שלא לקחנו יותר מדוכן אחר רימוני ענק גם כן פשוט מושלמים, למרות ה 12 ש"ח לקילו.לאותו דוכן מצויין יש גם ירוקים שלא מין העולם הזה, בין היתר מין שרוויל\פטרוזיליה פסיכי עם טעם מיוחד.. גזרים מכל המינים והצבעים, במיוחד מין פרסניפ לבן וכמה קופסאות של תפוחי אדמה ראטה קצת מאכזבים באיכותם, אני גם לא בטוח שהם היו ראטה "אמיתיים", אלא אם התחילו גם אותם "לייצר" עם מעט נקודות סגולות בפנים. 
אחרי השוק אבו חילווה ביפו, באמת סבבה של חנות, נעים, מוצרים מעניינים ונקי ומזמין, הכי חשוב באיטליז. אז אחרי לחמניות מוזלי+אוזני המן תמרים+שייקים פירות בשוק, אכלנו צהריים מאוחר בבית עם נקניקיות מרגז (מעולות לטעמי, בין הטובות שפגשתי), חומוס מזיקה (מאוד מתחבר לסיגנון החמצמץ כבד), חמוצים והרבה חריף בפיתה, כיף  
בשישי קצת הליכה בחום הכבד, הפיצוי היה טייק אווי מלחמנינה לפארק, סנדוויץ סלמון וסלק מעולה, פיצונת פטריות קטנה לא מדהימה, מאפה פרג, הקפה שלהם לטעמי לא משהו וקצת חבל, אבל לא חקרתי הנושא לעומק. עמוס שם כמובן בימי שישי בצורה מטורפת. 
בערב שישי שמתי אינסטנט דאשי על האש (אין יותר לבשל בבית בלי סיר דאשי בצד ), אליו נכנסו תפוחי האדמה ושלל גזרים, אחרי זה המשיכו לתנור עם עוד ירקות ותבלינים, הלך מצויין ליד שאריות המרגז וקצת סלטים זריזים עם הנלסון מלחמנינה. את הציר שנשאר שמרתי למרק של יום שבת. גולת הכותרת ללא ספק הקומולוס 2012 של יקב מטר (פלטר הכשר), כל יין שיש בו קצת קברנה פרנק קונה אותי מאוד בקלות, פירותי ביותר ולא מעיק, לא זול באופן כללי באיזור 90 ש"ח, כמובן הכל יחסי. יין שבהחלט נקנה שוב הבייתה, נחפש איזה דיל.
קינוח פשוט יחסית, חמצמץ ומרענן, סלט מהקלמנטינות עם מי זהר, גלידת לימון, "תמצית" פסיפלורה ואבקת תפוחי עץ ירוקים, עונג יום שישי
בשבת מרק ברוקולי, כן היו ברוקולי קטנים מושלמים באותו דוכן אלמותי בשוק, בישול, טחינה עם ציר הדאשי, הרבה מפטרוזיליית הפלא ועירית, עוד קצת תבלינים ותוספות, מעט חלב קוקוס ובישול נמוך וארוך יחסית.. קראנצ'י פירורי סרוולט, פשוט מטגנים לאט במחבת משני הצדדים, כל הזמן סופגים עם נייר השמן, עד שממש ממש קריספי, מאוד מאוד פשוט, מפוררים. מגרדים פרמזן, שבבי שאלוטס מטוגנים, כל אחד מוסיף לעצמו למרק, השמחה הייתה גדולה.. 
סינטה מאבו חילווה במחבת, 109 ש"ח לקילו, הייתה בהחלט טובה.. שאריות תפוחי האדמה הלכו לקארי ירקות, העוגה המצויינת מג'רלד לקינוח עם הרבה תה מחוזק - מי ששם ידו על הארל גריי דיקאף של מרקס אנד ספנסר, תה "שתי" ביותר וכיפי מאוד, למרות שכמובן יש מעניינים ממנו, אבל הוא נפלא כתה יומיומי. 
והכי כיף היה לשבת על שלושה ספרים שקיבלתי לאחרונה, אל בולי 1994-1997 במתנה, פשוט מדהימים לגמרי החבר'ה האלו, ועוד כל כך הרבה שנים אחרוה, ושניים ראשונים ממשלוח גדול שהזמנתי בקריז ספרים מסוכן מאוד ומוגזם מידי (אבל חיים רק פעם אחת, כנראה),  - Manresa של דיוויד קינץ' מהמסעדה האמריקאית הנפלאה ו Frozen Desserts של אחד משפי הפטיסרי הגדולים של ימינו, פרנסיסקו מיגוייה.. שני הספרים המשגעים האלו נמצאים פשוט בגלקסיה אחרת לגמרי של תכנון, כתיבת וצילום ספרי בישול, מה"הרבה פעמים ג'אנק" שמוכרים לנו מהוצאות בארץ, במחירים שמתקרבים ועולים על 100 ש"ח.. אבל זה לא רק בארץ. האמת שאם עובדים קשה ומפשפשים בעמקי אתרים, אפשר למצוא ספרים מז'אנר כזה, של בערך ה"מדרגה שניים (לפעמים שלושה) לפני הספרים המטורפים באמת", במחירים שפויים מאוד יחסית, שיסלחו לי הספרים שהזכרתי לפני עם המתכונים הכמעט ג'נאריים שמנסים לפנות למכנה משותף רחב מאוד (ולפעמים מידי), התמורה מול ספרים כל כך מושקעים ומעמיקים כאלו, פשוט שמה אותם ומחירם ללעג.
זהו, חדל קשקשת, היה אחל'ה של סופ"ש.. 

גם לדעתי החומוס של זיקה מצוין. אכלתי שם שוב השבוע
01/03/15 11:15
110צפיות
וגם השיפודים, כרגיל, היו מעולים. 
אולי תאמץ אותי?
01/03/15 11:42
88צפיות
אני אאמץ את אקונומיקה ואתה תאמץ אותי.
נתחיל שירשור אימוצים בפורום, ונמצא גם מאמנת/ן כושר שתדאג לזה שלא אראה כמו מקרר שתי דלתות סייד ביי סייד.
מעורר קנאה כמו תמיד, ולגבי ג'ראלד
01/03/15 11:51
112צפיות
אכלתי שם את השו פרלינה ואת טארטלט הקרמל המלוח ודווקא די התאכזבתי. השו היה טעים יחסית, אבל מתוק מדי (הבצק שלו היה מעולה) והטארלט היה מאכזב לגמרי, עם קרמל שאמנם לא היה נראה שרוף, אבל היה לו בעיקר טעם מריר של קרמל שבושל יותר מדי, וגם בכלל לא הורגשה בו מליחות.
אגב, כתבתי שניהם שווים ביקורים חוזרים אבל הזכרת רק את הפס פיסטוק פטל 
כמו שכתבתי בהודעה מוקדמת
01/03/15 12:12
90צפיות
מאוד מאוד אהבנו את הפס, לא התלהבתי במיוחד מקינוח אישי אחד שניסינו (אולי זה אותו שו פרלינה). בשביל הפס הזה, לנו יהיה שווה לחזור, גם לנסות פסים אחרים וכנראה אייטמים שהם לווא דווקא קינוח אישי מהויטרינה. 
º
קיבלתי המלצה חמה עם כל מה שקשור שם בשמרים, אז אולי אנסה.
01/03/15 12:44
16צפיות
השמרים נראו מעניינים, גם בטעמים
01/03/15 13:35
49צפיות
יש לי בעיה כללית עם קינוחים אישיים בארץ ישראל, הם לרוב לא מעניינים מספיק ולא עושים שימוש בחומרי גלם "חזקים" במיוחד, מעט מידי אלמנטים מושכים והרבה מידי "מוסיות". אם ניקח דוגמא את אותו שו פרלינה, הדיסקית הכהה הקטנה יחסית במרכז, שהייתה כנראה משהו גנאשי ערמוני שוקולדי, היא הסיבה שארצה לאכול קינוח כזה, לא כל הקרם מסביב.. אז לצערי היה מעט מידי ממנה לעומת זאת פס הפיסטוק היה פצצת ג'לי וריבת פטל טעימה בהחלט, עם קצת בצק מחית פיסטוק שקדית ירוקה בין לבין, קינוח בסיגנון חמצמץ מתקתק, ממש מומלץ לניסיון לחובבי הז'אנר.
º
וכן, עכשיו ראיתי, זו אותו קינוח שאכלתי.
01/03/15 12:47
10צפיות
אכלנו שם כבר פעמיים (יותר נכון לקחנו TA)
01/03/15 14:35
54צפיות
קינוח אישי בשם ג'ניפר (מין כיפה ורודה בוהקת) היה מעולה. עם שכבות תות.
קינוח של קרמל (מלוח?) היה גלטיני מדיי בשבילי ולא הרגשתי מליחות כלשהי.
טארט ברולה שלא זוכרת את שמו היה בפעם הראשונה מעולה ולאחר שהכלב החצוף גנב וטרף את חצי הטארט מהשיש הבטחתי לבחור שאקנה לו חדש , בפעם השנייה התחתית הייתה פלאפית מדיי לטעמי אבל הבחור נהנה.
ניסינו גם מין פאי תותים אישי שהמוכר תיאר בתור פאי תותים עם קרם וניל אבל בפועל היה גם קרם פיסטוק וקולי תות בפנים, היה חביב.
מחירים 14 לטארט ברולה-28 לקינוחים אישיים... יקר יחסית
נשמע כמו סופ"ש מצוין
01/03/15 13:37
50צפיות
איפה בדרך כלל אתה מחפש את הספרים הללו? יש אתרי יד שנייה מומלצים?
עוגת שוקולד
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 11:06
168צפיות
לפני שבועיים רכשתי ב4chef אבקת קקאו של ולרונה ומאז אני מתכננת עליה, בוחנת מתכונים ומתלבטת מה להכין. הפור נפל בסוף על עוגת שוקולד עסיסית מהבלוג oogio.net ובשישי בערב שמתי פעמי למטבח, לכלכתי כל קערה שיכלתי לשים עליה ידי, נסיון שימוש ברינג החדש לא צלח והוא נזנח לטובת תבנית קפיץ והתוצאה בתמונות.
מלבד העוגה ביום שישי היתה אזכרה לזכרו של סבא שלי ולרגל התכנסות בני המשפחה אבא שלי החליט להכין את הדג מלוח המפורסם לפי המתכון של סבא. אמנם בלי פרוסות עגבניה אבל עם חלה טריה מהמכולת היה טעים ומנחם. בערב, בלי חשק לבשל, גילינו שלפאפא'ס יש סניף נוסף לאיזור ר"ג- גבעתיים שעושה משלוחים גם ללה גוארדיה והזמנו משלוח של ריגטוני פומודורו וטורטליני ירך עגל בחמאת מרווה. הריגטוני חוסל אז כנראה שהיה טוב, הטורטליני הגיע קצת קר ועבר סיבוב במקרו. המילוי היה קצת מוזר- צבע ורוד שנראה חי, אך מרקם מתפורר של בשר שבושל ארוכות. הרוטב היה קרמי וטעים. לקינוח עוגת השוקולד מהפסקה הראשונה.
בשבת התעוררנו מאוחר, שקלנו לצאת לצהריים אך פציעה פתאומית של בן הזוג ריתקה אותנו לבית. הכנתי מנה חדשה של גרנולה ביתית לאחר שהקודמת חוסלה חיש קל, ולארוחת צהרים- ערב אוכל מנחם שכלל שניצלים, קוביות תפו"א שבושלו במים ואז טוגנו בשמן עמוק ובצד מיונז ששודרג עם לימון, צ'ילי ופפריקה. לקינוח (ניחשתם נכון) עוגת שוקולד ובזה סגרנו את סוף השבוע.

בר לחם בשישי ונולה בשבת
01/03/15 11:20
131צפיות
יום שישי בשעות הצהרים המאוחרות חיפשנו בנרות מקום לאכול באזור הדר יוסף ובגלל שהכל היה סגור הגענו לבר לחם ולשמחתנו- היה עדיין פתוח
פ'וקאצה עם גבינות הייתה פחממה משובחת מלאה במוצרלה משובחת, מאפה ריקוטה עם שוקולד לבן ואוכמניות היה חמאתי ומושבח ומלא במילוי משובח, עודת שוקולד מושחתת קטנה הייתה מאוד שוקולד אבל היה חסר לי עוד משהו.
בנוסף ניצלנו את הנחת סוף היום ולקחנו את חלת קרואסון וחלת בריוש גדולה שעלו ביחד 30 ש"ח... מציאה
החלת קרואסון התגלתה כאסון טבע נהדר שביום שבת בבוקר הפכה למצע לטוסטים מושחתים במיוחד, בקיצור- הבר לחם מקום מומלץ בחום להמום פחמימה.

יום שבת בצהרים הסתובבנו ברחובות תל אביב וחיפשנו מקום לאכול לארבעה, בנולה היה מלא ורשמו אותנו ברשימת ההמתנה ואחרי חצי שעה של טיול חזרנו ונכנסו לחצר האחורית הדי מזונחת, השירות רשלני ולא התמודד יפה עם העומס אבל באנו לאכול.
קוםד כל הוגשה לבקשתנו בקבוק מים קרים עם כוסות-צנצנות שהיו מעצבנות ברמה נוראית וחייבים להפסיק עם הטרנד הטיפשי הזה.
הזמנו- ארוחת בוקר רגילה שהייתה חביבה, כמות יפה של בייקון הוגש בצד והיה מטוגן יפה ושימש אותי לנשנוש חביב (איזה מזל שכל הבנות היו צמחוניות) האש בראונז היו חתיכת פשטידה קטנה מלוחה יותר מדי ודי חסרת טעם, כדור גבינת שמנת היה נדיב אבל למעט זאת- ארוחה מאוד מאכזבת שכללה רק שתייה אחת (מיץ תפוזים סחוט טרי בצנצנת קטנה) והייתה יקרה הרבה יותר מדי.
House special הבטיח ביצי עין על תפוחי אדמה וגבינות- הגיעו ביצי עין ובצד האש בראונז בצורת פשטידה עם גבינות- מאכזב ולא טעים במיוחד, את מקום הסלט ירקות של ארוחת הבוקר החליפו עלים ירוקים רעננים וחוץ מזה- אכזבה, גם הלחם היה בסך הכל 2 חתיכות לחם קסטן שניקלו קצת, בשביל מחיר של קרוב ל-60 ש"ח הייתי מצפה ליותר.
בשבילי כריך פו בוי שהבטיח פרוסות בשר ברוטב קריאולי בבגט- הגיע חתיכות צלי חביבות מינוס בבגט חסר השראה, עם מלפפון חמוץ היישר מקופסא וסלט קולסלאו שהיה מוצלח, מנה בינונית מאוד במחיר מפורז של 60 ש"ח.
הקינוחים היו כבר משהו אחר והרבה יותר מוצלח- ריבוע לימון חמצמץ וטוב, וואפי פאי מושחת ונעים, 2 גביעי שוקולד ממולאים בחמאת בוטנים וטופי ובלונדי מוצלח.
בגדול- לא לאכול במקום, אוכל משעמם, לא מוצלח, מנסה למתג את עצמו כדרום ארה"ב אבל חות מהגשה יפה של שווה את המחיר המופרז, הקינוחים- טראש אמריקאי מוצלח במחיר הגיוני (10-20 ש"ח לרוב הקינוחים) והם מומלצים בחום למי שאוהב מתוק חסר איזון
דווקא היה לא מעט הפעם
01/03/15 12:54
91צפיות
ביום שישי הלכנו ליום-הולדת במה שהיה בן-ציון 1 והיום אני לא יודעת מה השם של המקום. אני הזמנתי פיצה טבעונית שהייתה סבירה (עם גבינה שנדבקת לשיניים אבל זה מאפיין של לא מעט פיצות טבעוניות שמוכנות מתחליפי גבינה מסחריים ולא מתחליפים שמוכנים במקום). עיקר מה שהיה בולט במקום הוא הקצב האיטי - היינו הראשונים להגיע וסה"כ 3 אנשים הזמינו, כך שאפילו אם רצו להגיש לנו את המנות ביחד אני לא יודעת למה זה לקח 40 דקות ויותר.
אחר-כך בן-הזוג היה צריך להגיע לצפון תל-אביב ואני ניצלתי את ההזדמנות כדי ללכת לבקר בבר לחם שעליו אני חולמת מאז ששמעתי שמייצרים בו חלת קרואסון. היה המון בלגאן ותור אבל המוכרים היו רגועים וטיפלו בכולם. לא יודעת אם לקראת הסגירה ביום שישי או בכלל אבל הציעו לי לקחת חלה שנייה ב-6 שקלים. חוץ מזה לקחתי לישיבה במקום קרואסון פרמזן וכמהין שהיה נחמד מאוד. חלת הקרואסון הראשונה חוסלה בשיתוף פעולה עם בן-הזוג כבר באוטו בחזרה הביתה , והשנייה בארוחת ערב. בהחלט מצדיק חריגה מהתזונה הטבעונית (ואת הקלוריות. הו, הקלוריות).

ביום שישי בערב הכנתי תפוחי אדמה ראטה שקניתי בשוק בנמל. הכמות שנאלצתי לזרוק כשניקיתי אותם נראתה לי קצת לא הגיונית אבל בכל זאת היה מספיק בשביל להביא לארוחה המשפחתית. זו פעם ראשונה שאני קונה את הזן הזה ואני מאוד מרוצה - הכנתי פרוסות דקות בתנור עם שמן זית ומלח מלדון (שזו הפעם הראשונה שנחנך מאז נקנה בביקור בלונדון שהיה בספטמבר) וכולם היו בטוחים שהואלתי בטובי להכין מנה לא-טבעונית עם חמאה .

בשבת נפגשה המשפחה בהרכב מלא והזמנו ממועדון הקצינים (מה שכבר די הופך לשגרה). המנה הקבועה שלי שם היא קארי כרובית ודלעת שהוא נחמד אבל קצת חריף לטעמי וגם די משעמם. טעמתי מנה אחרת שהוזמנה ללא עוף לצמחוני השני והייתי מרוצה לגלות שזאת אופציה - אם נמשיך להזמין מהם אני צריכה גיוון.

בערב ניצלתי את החלק השני של הקנייה בשוק בנמל והכנתי גזרים צבעוניים (סגול ולבן-צהוב) בתנור - שוב עם שמן זית ומלח בלבד. היה מוצלח וכמעט שווה את הצבע הסגול שהאצבעות שלי קיבלו כששכחתי לעבוד עם כפפות כמו שהמליצו לי. בניגוד לתפוחי אדמה שאני כבר לא יכולה לקנות שוב אני לא יודעת אם אני אחזור על הקנייה הזאת לעתים קרובות אבל כמי שלא מחבבת גזר כתום רגיל (ובטח לא אפוי) זה היה ממש נחמד.
סופ"ש נחמד-
01/03/15 13:19
67צפיות
בחמישי אפיתי  כ- 150 נשיקות מרנג לעמותת "עוטפות באהבה"  לשם הכנת משלוחי מנות לילדים בסיכון,  וגם מאפה של שמרים בפסטו וגבינות  (אמנטל,  פולין וגבינה מלוחה עדינה) כדי שגם לאורזות יהיה מה לאכול

בשישי יום עמוס של התרוצצות  וסידורים.  הספקנו לגלות שלחם הפראנה שנמכר בחצי חינם -  פשוט מהמם,  רך וטעים ונטרף ע"י בני הבית  חובבי הפחמימות.   
אני התענגתי  על מרק מהמם עם קובה צמחוני (!!!) שהכינו במיוחד בשבילי   -  במלית של פטריות ואגוזים.  זה היה כ"כ טעים  ונהדר,  נשארה לי מנה אחרונה להיום בערב.
לארוחת הערב המשפחתית  ההמונית (30 איש)  הכנתי מלא פסטה עם שמן זית,  שום קונפי בניחוח טימין,  עגבניות שרי חרוכות וזיתים.  
בשבת עמלתי כל היום על הכנת  עוגת יום הולדת שוקולדית לבת של חברים -  אני מכינה לה כל שנה,  והשנה ביקשו עוגה נטולת גלוטן  ונאלצתי לאפות 3 עוגות  עד שהגעתי למתכון שיצא טוב (של בן עמי,  הכי דומה לעוגות יום הולדת פשוטות רגילות). קישטתי את העוגה בגנאש שוקולד לבן מוקצף (עוגת פרוזן  לבקשת כלת השמחה),  וקישוטים משוקולד לבן מזולף ומוקפא.

קלמטה הכיפית, ברוט המאכזבת ופורט סעיד המגניבה
01/03/15 13:28
82צפיות
שישי אחר הצהריים המוקדמים בקלמטה ביפו, שעה מושלמת, עם שולחן נוף ראשון לים, בקבוק יין לבן, אוכל קל ופשוט (ארטישוק עם עדשים, סביצה, ואיזה טייק על סלט יווני), חברה מעולה, שירות נעים  - כיף חיים כרגיל

בערב, על הבר הפנימי בברוט (בר-יין ז"ל), האמת - לא נהנו.. התפריט עבורנו לא היה מספיק מזמין, ולראשונה לא מצאנו אף מנה שנוכל לחלוק (אני לא אוכלת בשר, היא לא אוכלת דגים/פירות ים, הוא מעדיף להמנע מפחמימות מסוימות) - גם מצב הרוח שלנו לא היה שיתופי אז הזמנו מרק דגים צרפתי לי, בעייני מתומחר בפראות, 78 שח על קערה עמוקה של מרק דגים לא מספיק דגי, עם מעט מאוד חתיכות דג ו 5-6 מולים קטנטנים, אם היה לו את העומק המצופה ממרק דגים - בחיי שהייתי מאושרת. הוא, שיש לו פטיש לחלקי פנים, הזמין מהמיוחדים מנה של מוח ושקדים, והתלהב הרבה יותר מהתפוח אדמה שהגיע כתוספת, מה שאומר דרשני. והיא הזמינה סלט חסה עם גבינה כחולה (מנת הירקות החיים היחידה בכל התפריט) ו 200 גר של פיקנייה על העצם. לפיקניה חיכנו 20-30 דקות אחרי ששאר המנות הגיעו, כך שקצת יצא העוקץ מלאכול ביחד.. עם בקבוק יין אדום (של רקאנטי נראה לי, 180 שח) וקינוח טעים של מרנג לימון, שילמנו 520 שח - בעייני כולנו, לא תמורה מספיק נאה לכסף, ולא נשוב.
בשבת - כדי לא להתלונן על החום, מצאנו את עצמנו בחוץ של פורט סעיד, למרות המלצריות הכה חמוצות, והאוירה הכה - יותר מדי - מגניבה, המקום מוכיח שוב ושוב שחומרי גלם טריים, ותיבול מדוייק - עושים אוכל פשוט וכל כך טעים! שני חצאי גולדסטאר, מנת סלט לחם, תפוחי אדמה קרועים, וסטייק מינוט על טחינה (לא אכלתי אבל ממול דיווחו שטעים) - היו מרעננים כדרוש - 150 שח סופר סופר משתלמים וכיפיים
הרבה בישולים
01/03/15 14:11
89צפיות
ביום שישי בבוקר לפני השוק קפצנו לקנות חומרים לבישול הבירה. הלכנו הפעם על דאבל בלגי שאני מקווה שיצא נחמד. אחר כך המשכנו לביקור קצר בשוק, כיוון שהתעכבנו בבוקר יצא שהמתנו קצת בתור אצל מוסי אבל יצאנו עם פלמידה גדולה ונהדרת וילו טייל קטנטן. כמו כן, קנינו כמויות אדירות של חלב לטובת הכנת גבינות בשבת.

אחרי הסיבוב בשוק קפצנו לארוחת בוקר עם חברים ברונימוטי - חלקנו ארוחת בוקר זוגית שכלל סלומי (שכלל בשר לבן ולכן רק אני נהניתי ממנו), דג כבוש שהוגש במשורה, סלט פנצנלה שהיה מצויין, סלט עלים עם גרעינים שפלשו לתוכו גם גרעיני לימון ולכן הושאר אחר כבוד בצד, גבינת שמנת מצויינת, גבינה שנטעמה כמו גאודה והגיעה בשלב קצת מאוחר ולכן כמעט ולא נגענו בה. כל אחד מאיתנו קיבל ביצים לבקשתו (עין לי, מקושקשת עשויה יתר על המידה לבחור) והגיעו גם הרבה לחמים - לחם דגנים כלשהו שהיה מצויין עם הרבה חמאה, פרוסות של עוגת פרג שהייתה מעט יבשה אבל בשילוב גבינת השמנת וריבת התפוזים הייתה טובה, בריושים מצוינים ופנינסיירים קטנים ונהדרים. ללחמים קיבלנו מילוי חוזר לבקשתינו. לידנו נאכלה גם ארוחת בוקר זוגית, ארוחת בוקר יחיד וביצים עלומות.
למרות שהיו כמה דברים פחות טובים מדובר בארוחה טובה וטעימה וב 108 שקלים לזוג, בהחלט משתלמת.
שתינו לצד הארוחה מיץ תפוזים וקפה קר, בסיום הארוחה ביקשנו קפה - הנ' המשמעותי של המקום הוא שהם לא מחזיקים כלל חלב סויה. היום, כשהרבה אנשים באוכלוסייה נמנעים מחלב מכל מיני סיבות, אני מצפה ממקום שמגיש ארוחות בוקר וקפה שיחזיק גם חלב סויה.

לארוחת ערב בשישי הכנתי את הדגים - הפלמידה נכנסה לתנור עם עשבים, שום ולימון. היא הוגשה עם דלעת ערמונים שנעשתה בפשטות בתנור וכן קרם גזר לבן שיצא קצת נוזלי יותר ממה שרציתי ופטריות יער שהוקפצו בהרבה חמאה והיוו קונטרה שילוב מצויין עם המנה.
למנה ראשונה הכנתי קרודו בסיסי מאוד מהילו טייל וסביצ'ה ילו טייל עם אבוקדו. נזללו והיו טעימים.

בשבת קפצנו להורים שלי לארוחת שבת שכללה שפרדס פאי, פירה בטטה, סלט סלק, קישואים, צלי בקר ואני די בטוחה שפספסתי משהו או שניים, הכל טעים. לקינוח סבתא הכינה אוזני המן חמות וטריות - חלקן מבצק פריך במילוי שוקולד וחלקן מבצק שמרים במילוי פרג. הצלחתי גם לחלץ ממנה שקית של הקרפלעך המצויינים שלה שמחכים להכנס לבטן שלי בימים הקרובים.

אחרי שנת צהריים קצרה התחלנו במלאכת הבישול - ביום שלישי אנחנו מארחים ערב פיצות ולכן החלטנו שאין סיבה לקנות מוצרלה אם אפשר להכין לבד. לשם כך קנינו הרים של חלב ובישלנו כל הערב גבינות. בנוסף, כיוון שנגמרה הבירה הקודמת, החלטנו לבשל בירה חדשה הפעם לכיוון הדאבל, קצת התפרעתי עם התבלינים ואני סקרנית לדעת מה יצא (אבל אאלץ לחכות כמה שבועות עד לתוצאה הסופית) בכל הנוגע לצבע אני יכולה לומר שהיא קיבלה את הצבע אליו כיוונתי.

כדי לא להישאר רעבים, חברה שהגיעה לעזור עם הבישול הכינה פוקאצ'ה שפזרתי עליה שום קונפי, שמן זית והרבה מלח גס שנאכלו לצד ארטישוק כבוש ולבנה תוצרת בית.

תמונות כרגע אין כי הן על הסלולרי של הבחור, מקווה שיהיו בהמשך היום.
º
אני לא אומרת דבר, כדי לא לחזור על עצמי
01/03/15 14:14
25צפיות
01/03/15 14:15
55צפיות
יאללה, ערב פיצה בשלישי.
º
אשמח לקבל מתכונים לגבינות
01/03/15 15:07
18צפיות
הכנו רק מוצרלה אתמול
01/03/15 15:20
57צפיות
האמת שניסינו כמה מתכונים שונים שחלקם היו על בסיס אילתור וקצת מהידע שקיבלנו בסדנת גבינות שעברנו

אחד המתכונים הוא זה:
וואו, נשמע מעולה.
01/03/15 15:22
42צפיות
כבר מחכה לראות את התמונות.
אוכל הודי ומשלוחי מנות.
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 16:11
61צפיות
השנה החלטנו לאתגר את עצמנו בתחום האפיה ועבדנו על משלוחי מנות (מוקדמים) לפורים מושקעים במיוחד: פסטו כתוש ביד ושני סוגי שורטברד מלוח (עם זיתי קלמטה ועם גרידת לימון טימין ומלח ים), עוגיות שיבולת שועל  קריספיות ועוגיות מרנג עם שוקולד ופקאן (מ'מה את עושה כל היום'), אוזני המן קפה שוקולד וחלבה (מעוגיו.נט) שקצת איבדו צורה באפיה, פאדג' בראוניז עם קרמל מלוח (מבוסס על המתכון מ'בצק אלים'), פאדג' חמאת בוטנים עם קשיו מלוח ושבבי קוקוס שיצא רך מדי אבל ממש טעים ובוטנים מסוכרים (על פי מתכון של סבתא שלי).
בנוסף ביום שישי הלכנו למסעדת 'קוהינור' בירושלים, מסעדה הודית כשרה חלבית שנפתחה מחדש במקום שונה והומלצה לנו על ידי חברים הודים.
הזמנו עסקיות טאלי (מגש שמכיל הרבה מנות קטנות) יש אופציה לצימחוני (49 שקלים), עם מנת דגים, או עם מנת פניר (ב 65 שקלים). בשולחן הוזמנו מכל הסוגים ובאופן כללי הרוב היה טעים ונעים וכנראה יחסית אותנטי, עם כי לא בטעמים מסעירים שאני מצפה להם מהמטבח הזה. בכל מקרה תמורה יפה למחיר והייתי רוצה לנסות עוד הרבה מנות מהתפריט העצום שלהם.
בשבת התארחנו אצל חבר שהכין פאלאק פניר מעולה. אנחנו הבאנו סלט אורז עם דובדבנים מיובשים ואגוזים (ממתכון של אוטלונגי), סלט מעולה!

עוגיות שורטברד עם זיתי קלמטה, יצאו ממש מעולה, נמסות בפה
º
אשרי מקבלי משלוח המנות !!!
01/03/15 17:28
2צפיות
חצי יום כייף בירושלים (מחניודה ועוד)
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 13:50
144צפיות
באירוע נדיר הבחור לקח יום חופש והצטרף אלי ליום כייף בירושלים.  התיכנון המקורי היה לפזר את הטף  למסגרות ולהגיע לעיר מוקדם  לטובת ארוחת בוקר זריזה ואחריה סיור סאגוואי ב- 10. בפועל אלוהי התחבורה היו נגדנו  והיו פקקים מטורפים  בדרך,  כך שנאלצנו לעצור לאכול משהו זריז בתחנת  דלק בדרך והגענו בקושי לסיור עצמו (שהוא אגב מומלץ וכייפי מאוד -  חברת SMART TOUR,  היינו בטיילת ארמון הנציב).

אחרי הסיור נסענו לשוק  וחנינו בחניון התת קרקעי,  וצעדנו בניחותא למחניודה. 
אולי התקלקלתי,  אבל המסעדה הרגישה כמו נסיון נואש אחד גדול לייצר רטרו -  שיק ממש בכוח. החל מתפריט היין שכתוב במחברת מיושנת  בעיפרון,  מגבות המטבח על תקן מפיות  ועוד. אישית -  זה לא מדבר אלי,  זה לא חמוד או מגניב וזה בעיקר הרגיש לי מאוד מתאמץ ומאולץ. השירות היה אחלה,  המוסיקה קצת רועשת לטעמי.
לפתיחה קיבלנו לחם  שהיה חביב אבל הרגיש תעשייתי -  כאילו לקחו  2 פרוסות של לחם  דגנים  משקית ושמו בשקית נייר ממותגת,  ועם הלחם הגיעה פנכה קטנה של טחינה שהיתה טעימה אבל קצת אנמית  ופשוטה לטעמי,  אם כי הבחור אהב.

לראשונות  הזמנתי כמובן את הפולנטה עם הפטריות והאספרגוס-  מנה מצויינת וטעימה,  הייתי שמחה אם היתה קצת יותר גדולה.
הבחור הזמין קרפצ'יו  דג כלשהו  והיה מרוצה מאוד.
ביקשתי מהמלצרית טעימה של "הפירה הטוב בעולם"  והיא הביאה לי בשמחה - הוא באמת נורא נורא טעים,  אבל אין בו משהו מסעיר או ייחודי. ביצוע מצויין לפירה (וטרם טעמתי את הפירה של רובושון...).

לעיקריות  הלכתי על פסטת חורף עם ירוקים ברוטב חמאה לימוני - מנה טובה ונדיבה,  הלימון  לפעמים היה מאוזן ולפעמים השתלט,  תלוי באזור בצלחת.   הבחור לקח  משהו עם טלה שהיה מצויין,  ההערה היחידה שלו היתה על תפוח האדמה האימתני  שנח במרכז הצלחת, שהיה תפל ברובו כיוון שהתיבול לא חדר אליו  ולכן היה משעמם. קרם החצילים בתחתית הצלחת היה מעולה לדבריו.

קינחנו  ב"כיפת ברזל" -  קינוח שוקולדי שהיה מאוד כייפי  ומעניין ולהפתעתי לא כבד או מתוק כפי שחששתי. 

כמו שמישהו פה כתב לי -  כשמגלחים את השטויות מסביב, יש שם אוכל טוב בסך הכל.   מצד שני,  לא קיבלתי חשק היסטרי לחזור לפחות עד שיהיה שינוי בתפריט.  
לחם וטחינה
בהמשך סיירנו בשוק מחנה יהודה
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 13:56
118צפיות
תותים שנראו נפלא בדוכן נמצאו רקובים בקופסא כבר למחרת

קנינו הרבה גבינות מעולות  בבאשר,  וגם שמן כמהין. 
קנינו חלבה "מעורב ירושלמי"  בדוכן החלבה המקסים,  וגם טחינה (טובה !).
בחצ'פוריה קנינו  2 מיני מאפים שנלקחו הביתה לארוחת הערב,   הפעוט שלי חיסל בהתלהבות
קצת השלמות תבלינים,  וזזנו הביתה. 
כיפת ברזל
תודה רבה על הדווחים
01/03/15 14:56
48צפיות
נשמע שהייה לכם חצי יום מהנה.
אני מאד אוהב את האוכל שקבוצת מחניודה עושה, ואכן פחות את הרעש מסביב, דבר שמונע ממני לחזור למסעדה הראשית.
אני לרוב מעדיף את יודל'ה שממול, אותו אוכל וקצת פחות בלאגן.  
º
יופי של דיווח ותמונות
01/03/15 15:18
8צפיות
מסעדות בוכריות
28/02/15 18:49
299צפיות
הראשונה שביקרנו בה הייתה ריחואנה באשדוד.  
קבענו עם אחי היקר בכניסה.  אם הייתי חולפת ליד המקום לא הייתי נכנסת, המקום נראה מצועצע מבחוץ באופן לא מושך בעליל, אבל שמענו דברים טובים. הוזמנו ביום חורף קר, שני מרקי דושפרה, בתפריט זה נקרא מרק קרפלך,  מסעדה בוכרית כבר הזכרתי? , ואחד מרק לנגמן שזה מרק בשר אם אני זוכרת נכון עם איטריות שלפי דברי הבעלים נעשות במקום.  מנות המרק כולן היו ענקיות,והכילו כמויות לא מבוטלות ודי חריגות  של  קרפלך שהיו מאוד טעימות ולחם בוכרי פריך וממכר, מצד אחי שמענו רק דברים טובים על מרק הלנגמן. בנוסף לקחנו גם שלושה סלטים. גזר ,ירקות , ועוד משהו אבל הסלטים זה לא התחום החזק שלהם. סך של 135 שח לפני טיפ.

חנן מרגילן שכונת שפירא תל אביב.  שמענו דברים טובים והלכנו לבדוק.  מדהים,  אין מילה אחרת,  אולי רק נוסיף שהמחירים מצחיקים, והשירות משפחתי ולבבי.
הוזמנו: שני מרקי דושפרה,  ארבע יחידות מנטי,  שיפוד פרגית ושיפוד קבב.
הדושפרה היה מדהים,  לא באותה כמות כמו אצל ריחואנה,  אבל המרק היה עשיר מאוד, עשוי מציר בשר,  והכיסנים היו מלאים בבשר ושומן כבש החביב עלי.  מאוד.
חבל שהיו רק ארבעה מנטי,  הייתי יכולה לאכול עוד עשרה כמו כלום,  שוב בשר הכבש כיכב,  והיה טעים ומיוחד.  הפרגית הייתה פרגית,  אבל הקבב היה משהו מיוחד.ארתור,  הגרילמן,  סיפר לנו לאחר מיכן שהוא עושה את הקבב וזה תערובת של עגל עם שומן כבש, ויש לו הבנה מעולה בבשר,  הקבב הוכיח את זה.
150 כולל טיפ,  מחיר מצחיק לאוכל טוב כול כך.
רוצו לשתיהן.

תודה על הדיווח....
28/02/15 19:56
202צפיות
האם יש שם גם מנות שמתאימות לצמחונים?
º
מצטערת, אבל לא...
28/02/15 20:14
60צפיות
º
תודה על התשובה המהירה...
28/02/15 20:34
29צפיות
º
תודה על הדיווח. הקבב נשמע נפלא! עוררת בי חשק לנסות.
28/02/15 23:08
33צפיות
ברונו הבטיח לקחת אותי לחנן מרגילן
01/03/15 07:52
106צפיות
אבל בוגד בי כל הזמן והולך עם אחרים :(
מת על בוכרי.
01/03/15 10:58
91צפיות
אנחנו לוקחים טייקאווי בסמרקנד בדרך כלל, אבל
על חנן מרגילן אני שומע כבר זמן רב. הגיעה העת לנסות.
רק הערה קטנה, המרק זה לגמן ולא לנגמן.
תודה על הדיווח.
תודה על התיקון
01/03/15 14:09
39צפיות
היינו אוכלים שם,  אבל השירות גרוע,  ותמיד יש לנו תחושה לא נוחה.  
אם חלילה ביקשנו מילוי חוזר של סלטים , צריך להזכיר להם לפחות פעמיים, שלוש אם לא יותר,  ללא מאור פנים, מין חמיצות טבעית של בעלת המקום.
ניסינו פעמיים אבל ווויתרנו.  השירות שם תמיד מזכיר לי את טעמי "לבלוע לא ללעוס".
שיפקה, רחובות- סתמי ושמנוני
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 09:41
238צפיות
שיפקה מגדירה את עצמה כמשהו שכונתי  -  זו הגדרה ראוייה,  שכן המקום זעיר  ורחוק מלהיות מפואר. 
היינו ארבעה לצהריים,  עם קופונים.  השירות היה אדיב מאוד  ונעים- הבעיה היתה באוכל...  רוב האוכל מתבסס על טיגון.  חלקו על הפלאנצ'ה שכנראה גם בה לא חסכו בשמן,  אבל בשורה התחתונה יצאתי בתחושה כבדה ושמנונית  שזה מבאס מאוד.

הזמנו ראשונות  לשולחן -  תפוצ'יפס שהוגדר הטעים ביקום היה חביב אבל לא מעבר.  הוא הגיע עם 3 קעריות -  קטשופ סתמי,  משהו שהוגדר איולי  והיה פשוט לא טעים בצורה קיצונית -  אני חושדת שטחנו לשם שומר לפי הריח האניסי  אבל אף אחד לא אהב את הרוטב,  וקערית נוספת עם רוטב כלשהו ע"ב חמאת בוטנים  שהגיע במרקם מוזר,  גושישי וסמיך כמו חמאת בוטנים,  בהחלט לא משהו שניתן לטבול בתוכו.  התגעגעתי  לאמסטרדם  ולרוטב הסאטה של הצ'יפס...
הפלאפל שלהם (עם זרעי פשתן ועוד)  חביב ותו לא.  פלפל ארבעת הטעמים לוקח אותו  לדעתי.   כרובית שלמה צלויה בתנור היתה חביבה אף היא,  למרות שלא אהבתי את התיבול   היבש בראש הכרובית.  סלט ירקות  היה...  סלט  ירקות,  חתוך גס ומוצף  ממש בזעתר ושמן. 

לעיקריות ביקשתי סביח מפורק בצלחת -  הגיעה תערובת של תפ"א מטוגנים,  חציל מטוגן,  ביצה קשה  וטחינה.  הכל הרגיש שמנוני  ומטוגן  וכבד,  וסתמי למדי. 
מולי לקחו  חתיכות סטייק ומעל ביצת עין,  ומג'דרה-  חביב,  ובנוסף  אכלו בשולחן גם כבדים ומג'דרה.
על הקינוחים ויתרנו. 

שורה תחתונה -  לא רואה סיבה לחזור לשם.  
תפוצ'יפס ומטבלים
ותמונה שברחה לה
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 09:43
157צפיות
אם אתם נקלעים לאזור מורעבים,  עדיף כבר לאכול ב"סושיה" הצמודה -  גם לא פיין דיינינג,  אבל לפחות פחות קלוריות
º
תודה על האזהרה.
01/03/15 10:52
34צפיות
על הדיווח
01/03/15 11:00
70צפיות
לא נקרא מזמין במיוחד.
עזורה תל אביב
27/02/15 15:55
643צפיות
הסניף התל אביבי של המוסד הירושלמי נפתח במיקום חלומי, על חצי האי בפינת הרכבת ומקווה ישראל, בחלל גבוה ומלא חלונות.

התיישבנו על הבאר, כאשר מצידו הפנימי שורת סירים על פתיליות. קיבלנו הדרכה מאחד העובדים על תכולת כל סיר כמו גם המלצות על מה לא לוותר.

נדגמו:
חומוס: רבות שמעתי על החומוס של עזורה ואני מודה שהתאכזבתי, חומוס סדנדרטי חסר טעמים מסעירים שיש טובים ממנו בתל אביב ובכלל.

סופריטו: קוביות של בשר בבישול ארוך עם תפוחי אדמה. מנה שנראית ונשמעת פשוטה אבל מפתיעה בטעמיה, הבשר נהדר, מתפורר בנגיעת מזלג ותפוחי האדמה רכים ומענגים. אלכימיה.

זנב שור ופלפלים: חתיכות זנב על העצם, פלפלים, בבישול ארוך ברוטב אדום חמצמץ. בשר הזנב שומני ועסיסי, הפלפלים אלוהיים, הרוטב נהדר, אליפות.

קובה דלעת: הילדה שאיתנו חיפשה את הקובה חמוסטה שזכרה מירושלים, אך נאמר לנו שאין. לאחר מכן התגנב לאוזנינו שבעל הבית טוען שבתל אביב אין קישואים קטנים וטובים כמו בירושלים ולכן הוא לא מכין. הילדה היתה מרוצה מהתחליף אך אני חשבתי שהקובה הוא לא יותר מסביר, הרוטב טוב אך הכותפאות היו דחוסות מדי ולא הכילו הרבה בשר.

תפוחי אדמה וארטישוק ממולאים בבשר: מנה שדומה יותר בצורתה למפרום מאשר לממולאים, רק עם רוטב חמצמץ עם הרבה עשבי תיבול במקום רוטב אדום. הבשר הטחון הפעם היה עתיר טעמים והרוטב נהדר, מנה מעולה.

כשביקשנו חשבון התפלאנו לגלות שמנת זנב השור עולה 100 ש"ח. בהתחשב בכך ששאר המנות עולות 30-40 ש"ח ושלא קיבלנו תפריט אני חושב שהיה מן הראוי ליידע אותנו מראש על המחיר החריג. למרות זאת, וכולל שתי כוסות בירה קטנות, החשבון הסתכם ב280 ש"ח סבירים ביותר לשלושה אנשים מעולפים מרוב אוכל.

הצטערתי לשמוע שהמקום נפתח רק לצהריים ונסגר כאשר האוכל נגמר, מכיוון שאינני עובד באיזור אוכל להגיע רק בימי שישי. בקיצור, רוצו לפני שנגמר.
מסקנה
27/02/15 18:16
342צפיות
תמיד לבקש תפריט. במיוחד במנות מוכרות פחות כמו זנב שור.. :)
כנראה שאת צודקת
27/02/15 23:44
221צפיות
למרות שמנה שבה זנב לא אמורה להדליק שום נורות אזהרה, זנב מאוד מוכר לי וכמו שנכתב פה למטה הוא אינו נתח יקר. עד עכשיו אינה ברורה לי הסיבה לתמחור ההזוי.
תודה על הדיווח. אבל זנב שור ב-100 ש"ח?
27/02/15 19:32
428צפיות
זה לא מתקבל על הדעת, קילו של זנב לא עולה יותר מ-50 ש"ח.
º
במקרה הזה חתימת הכותב מתאימה
27/02/15 19:43
174צפיות
טושיי
27/02/15 21:08
294צפיות
למרות שלא ידעתי כשהזמנתי, אבל אולי זה שיא השחיתות
זו לא חתימתו. זו פרסומת שתפוז משתיל. כנס לכל הודעותיו
28/02/15 23:27
176צפיות
ותראה בחלקן הינן בלי חתימה ובחלקן עם פרסומות אחרות.
º
הוא לא רמז למושחתות שבכינויי?
01/03/15 00:08
39צפיות
לא. כשפתחנו את הודעתך הראשונה בסופה הייתה פרסומת
01/03/15 10:11
96צפיות
גדולה וכחולה לקצבייה של אסאדו....בפתיחה נוספת, כבר הייתה פרסומת אחרת ועכשיו אצלי לפחות, כבר אין. לזה הוא התכוון לדעתי כי כתבת על מחיר המנה...
º
גם אני הייתי בטוח שהכוונה לכינוי.
01/03/15 10:54
12צפיות
º
אבל הוא כתב במפורש 'חתימה'...
01/03/15 11:03
10צפיות
על הדיווח
28/02/15 11:01
146צפיות
אכלתי בעזורה כילדה, כנערה וכאישה בוגרת. הטעמים השתנו עם הזמן, והמחירים הרקיעו שחקים.

100 ש"ח למנה של זנב שור ופלפלים? לא רק שמן הראוי ליידע, חובה ליידע את הלקוח במחיר כזה של מנה.
סופריטו - האלכימיה של תפה"א פשוטה. טיגון קל לפני הבישול
28/02/15 23:25
207צפיות
ואז בישול איטי על אש נמוכה [פתיליה או פלטה חשמלית].
תודה על המידע אבל
01/03/15 00:11
160צפיות
התכוונתי לאלכימיה שביצירת מנה כזו טעימה ממרכיבים כה פשוטים.
הבנתי ולכן ניסיתי להבהיר שזה לא רק המרכיבים
01/03/15 10:13
92צפיות
אלא דרך ההכנה. אם היו סתם מכניסים בשר ותפ"א, המנה לא הייתה יוצאת כה טעימה.
º
אוקיי, אז שוב תודה לך
01/03/15 11:19
18צפיות
אמורה מיו וברטי - מצויין וטוב מאוד.
28/02/15 17:34
338צפיות
אלו יהיו ביקורות קצרות יחסית, אבל עדיפה ביקורת קצרה מאשר זו שלא נכתבת, ויש לי כמה כאלה בארסנל.

אתמול בערב, אחרי סרט, עם בן הזוג, הלכנו על אמורה מיו.
 הייתי רק פעם אחת לפני שנתיים ורמת ההנאה שלי מהמנה הייתה בינונית. המקום גם בשעות השיא מאוד עמוס וצפוף ואני לא אוהבת.
כנראה הכל קשור בבחירת המנה, כי אתמול היא הייתה פשוט מצויינת, אבל נתחיל מהראשונות.

התחלנו בפוקצה (טעימה וגדולה(!!), וקרפצו (שהיה מצויין וענק, לא מוצף בבלסמי, אז אני בעצמי הוספתי לצלחת האישית שלי עוד קצת וזה היה חביב).
יאם.
אח"כ החלטתי לגווון קצת בגזרת המנות. הלכתי על הניוקי ציו לופטו Zio Lupetto 72
בתפריט הוא מצויין כך" ניוקי, קוביות פילה בקר, ברוקולי, בצל, פטריות, עגבניות מיובשות, שמן זית, ברנדי וטבסקו - חריף!!!" שאלתי עד כמה חריף, השיבו לו שזה חריף עם סימן קריאה אחד ואפשר לעשות אותו פחות חריף, אז זה מה שביקשתי, ומידת החריפות הגיעה כפיקנטי קל והייתה פשוט מושלמת.
מנה גדולה, שהתחברה לה נפלא על הצלחת, הפילה היה רך ועשוי היטב, הרוטב היה עגבניות לייט, הירקות היו נהדרים. מזמן לא נהניתי כך ממנת ניוקי.

בן זוגי, שכל דבר שמזכיר לו ירקות גורם לו לברוח לצד השני של החדר,  הלך על ציה סרנלו: רביולי ריקוטה ובטטה בשמנת, פסטו, פרמזן ומוסקט. מנה כבדה מהסוג שאני לא בוחרת בדר"כ כלל, אבל היא הייתה טעימה מאוד, גם הרוטב לא היה מאוד כבד, גם הרביולי היה עשוי היטב. 
יופי של ארוחה, לא אכלנו קינוח, היינו מפוצצים.

היום הייתי בברטי לארוחת צהריים בה אף אחד מאיתנו לא היה בעבר.
פתחתנו בצלחת המזטים. 45 ש"ח. היו שם לחי עגל ולבנה (טעים), בצלים ממולאים (מפתיע וחביב), חצילים (סתמי), קרפצו, אנטיאס, טחינה טעימה מאוד, וסלט חסה בורגול קטן. שווה, אבל לארבעה אנשים אי אפשר להוציא כמות לחם קטנה כזו (בערך שתי לחמניות ושתי פרוסות), ולא לעניין לבקש עוד אחרי דקה - תוציאו כמו שצריך מלכתחילה.

עיקריות: אני הזמנתי קלמרי טרי בגריל, קרם חומוס וחציל שרוף שהייתה מנה לא כבדה, טעימה והחציל היה טוב. בדיוק במקו וגודל ראוי.
שניים הזמינו לחי עגל על מלאווח ולאבנה ביתית, שניהם מאוד אהבו, והתלונה העיקרית (והמוצדקת) בעיני, שלחי עגל ולאבנה היו במזטים. לא הגיוני בעיני להכניס לתפריט מזט שכל כך דומה למנה עיקרית מנצחת שלכם (כפי שהוגדרה המנה בפנינו).
הרביעיהזמין את ההמבורגר אנטריקוט על גריל פחמים, מגיע עם מספר רטבים (כולל סוג של איולי פלפלים שהוגדר כ"דגי") ותפוחי אדמה קריספים.
ההמבורגר לא היה מדיום כפי שהוזמן אלא קצת יותר, והלחמניה הייתה קצת שרופה, אבל תכלס נאכל בהנאה.

מהתפריט קינוחים שום דבר לא ממש דיבר אלינו, הזמנו בסוף את קרם המסקרפונה שהקיפה אותו איזו ריבה, ופירות הטקסטורה שלו הייתה משונה ועשתה לכולנו אסוציאציה של משחה נגד פטריות. לא היה משהו, וזו הייתה נקודה השפל בארוחה שהייתה מאוד מוצלחת.

תודה רבה על הדיווחים...
28/02/15 20:01
116צפיות
אמורה מיו היא המסעדה האהובה עלי...

אני מאוד אוהבת את הפוקצה עם השום..
גם אני אף פעם לא מזמינה קינוח כי אני תמיד מפוצצת...

שבוע טוב...
דווקא הטירמיסו באמורה מיו זכור לי כאחד הטובים
28/02/15 20:45
152צפיות
וככזה שאני בדר"כ לא מפספסת.
באופן עקרוני הם יודעים להכין פסטות. אבל הצפיפות וההמולה מכריעים לא פעם גם אותנו
כן, באמורה מיו לא ניסינו קינוחים
01/03/15 00:06
83צפיות
כי פשוט היינו מלאים מדי, זו הייתה כבר שעת לילה מאוחרת, וידעתי שיש לי את ברטי למחרת. אבל אני אזכור לפעם הבאה.
היה מלא בברטי ? על אמורה מיו אני לא שואלת
28/02/15 23:14
137צפיות
אכלנו צהרים בברטי לפני כ 3 חודשים-לא אהבתי את הצרך להתחלק במזטים עם השותפים...
זה לא הקונספט אבל?
01/03/15 00:13
126צפיות
אפשר לקחת מנות ראשונות קלאסיות, מזטים לשולחן הם תמיד לחלוקה.

אני מעריכה שהתפוסה הייתה משהו בסביבות ה-60%, שזה לא אידיאלי לשבת בצהריים, אבל לנו זה דווקא היה נחמד.
אמורה מיו מסעדה נהדרת
28/02/15 23:31
133צפיות
הרביולי מנה מצוינת , הרוטב מאוד טעים ולא כבד.  דווקא את הניוקי לא אהבתי , הם היו דחוסים וקשים מדי. 
אם יוצא לכם פעם הבאה להזמין קינוח- נסו את המילפיי. 
על הדיווחים
01/03/15 07:40
55צפיות
בסך הכל נקרא שנהניתם בשתי המסעדות, וזה תמיד משמח.

לגבי ברטי ומנת לחי העגל - הרעיון הבסיסי הוא שאפשר להזמין את אותה מנה בקטן בוריאציה מסויימת, וכמנה עיקרית.  רוב הלקוחות לא יזמינו את שתי המנות האלה באותה ארוחה.
º
מישהו זוכר/יודע האם יש עסקיות במסעדות ביום הבחירות?
28/02/15 11:59
112צפיות
אני לא חושבת שקיים ״חוק״ בנושא
28/02/15 13:35
212צפיות
אני הייתי מהמרת שהרבה מקומות יבחרו שלא לקיים עסקיות באותו יום, אבל אני חושבת שלא תהיה ברירה אלא לשאול ספציפית במקומות שאת מתעניינת בהם.
מחזקת את התגובה הזו
28/02/15 20:58
156צפיות
זה לחלוטין בחירה של המסעדה ורובן בוחרות שלא להגיש עסקית.
עם זאת אני לא בטוחה מי ידע לומר לך את זה כבר מעכשיו
מצטרפת לקודמותי
01/03/15 07:32
80צפיות
אין כללים ברורים.
מסעדה מיוחדת בצפון
28/02/15 18:07
103צפיות
שלום לכם. 
אוהבת לקרוא אתכם, ואף לומדת מההמלצות. 
שאלה לי אליכם: 
אנחנו מחפשים מסעדה באיזור צפת/ראש פינה/ הסביבה הזאת - 
לציין אירוע משפחתי ל 12 איש. 
הצרכים: נגישות לנכים, תפריט מגוון ( יש גם אוהבי בשר וגם צימחונים - כולם סבלניים מאד ), מקום יפה/ מיוחד, אפשרות לחדר פרטי או סוג של אינטימיות - בעיקר ללא רעש חזק מדי. 
קצת מסובך...?
אנחנו גם יכולים לנסוע מעט רחוק יותר - לטובת מקום מוצלח. 
אם יש רעיון או המלצה - תבורכו
תודה
ההמלצה הקבועה - פוקאצ'ה בגן הצפון
28/02/15 18:24
76צפיות
יש להם חדר פרטי מאד נחמד, עם אופציה לתפריט לאירועים כאלה...
אולי מגדלנה במגדל. היו בקורות טובות אבל המחיר יחסית גבוה.
28/02/15 23:11
59צפיות
שווה לבדוק את התפריט וכן אם יש נגישות לנכים.
º
למגדלנה יש נגישות מעולה לנכים - חנייה צמודה ומעלית
01/03/15 06:11
25צפיות
יום כיף בתל אביב
27/02/15 21:29
429צפיות
אמרתם תל אביב אמרתם אוכל, אמרתם כיף אמרתם אוכל, אמרתם יום כיף בתל אביב אמרתם יום של אוכל.
מצד אחד לא רציתי להשתגע מבחינה כספית, מצד שני לא רציתי להתפשר אפילו טיפה על איכות האוכל, אז הלכנו על השילוב המושלם- צהריים במסעדת פועלים (סוג של) מוערכת, ערב באחת המסעדות הטובות בארץ. בקיצור:

צהריים בחומוס אבו-אדהם- חומוס מעולה. מרקם כל כך רך ונעים בפה ומושלם. מבחינת הטעם, כמעט ולא מתובל, נותן לחומוס עצמו לעשות את העבודה בטעמו העדין, מה שהופך את הסיום לכל כך מבאס (כי אתה רק מבקש לקבל עוד מהטעם הטהור הזה של חומוס, והחומוס נותן לך בדיוק קצת פחות ממה שאתה רוצה בכל ביס) שאתה חייב לקחת טייק אווי גם ליום למחרת.

ערב בטאיזו- אכלנו בטאיזו חודשיים אחרי שהיא נפתחה, ב2013, והיה ממש סבבה, אבל לא וואו. הפעם היה די וואו .

הר גאו סקאלופ
שורש כורכום | קרם קוקוס | מחית צ'ילי | קשיו מקורמלים

הסקאלופ היו בעל טעם עדין טיפה מדי אבל כבר הכנתי את עצמי לזה, והיו מעליהם ביצי קוויאר שחורות שנתנו להם קצת עזרה בהענקת הטעם הימי. לקוקוס יש נטייה להשתלט על מנות לפעמים אבל כן הוא היה מספיק חלשלוש בשביל לא לקחת משאר הטעמים, וקשיו מקורמלים, היי מספיק לקרוא את צמד המילים הזה בשביל לדעת שזה נפלא. מנה ממש טובה.

לחמניות מאודות
צ’אטני עגבניות

כן, זה קצת מוזר, הלחמניות הגיעו באמצע הארוחה, פשלה של המלצר שגם הודה בה. לא נורא. היה ממש טעים, הצ'אטני עגבניות היה מלווה בשילוב עם יוגורט וקרם חצילים, והשילוש הקדוש הזה, ביחד עם הלחמניות המאודות, היה כמו גרסה שונה לחלוטין של מסבחה ביחד עם פיתה, ומפנקת באותה מידה, באופן אחר.

באטר צ’יקן
עגבניות | חמאה חומה | בוטנים | עלי קארי

פשוט טעים, עוף עם טעמים מאוד עמוקים ומנחמים בזכות החמאה. לא מנה שתיחקק בזכרוני אבל כשסתם בא לך אוכל (יחסית) פשוט וטוב זה מה ששווה לפנטז עליו.

הקינוחים היו הלהיטים הכי גדולים :

פרפה מנגו
שוקולד לבן | נענע | כפיר ליים | מרנג

הלמעלה של הפרפה היה שרוף ונראה קופי כמו קרם ברולה מה שהיה נהדר, והמיץ תה עם שוקולד לבן היה הברקה משוגעת. הדבר היחיד שמנע מהמנה להיות באמת מושלמת זה הטעם החזק של המנגו שבסופו של דבר, ואני מתנצל בפני חובבי המנגו, הוא כולה מנגו.

אננס צלוי
חלב קוקוס | טופי | קרם וניל | שוקולד לבן | קראמבל מלוח

הקראמבל המלוח מסתתר שם בסוף של תיאור המנה, אבל הוא בעצם המרכיב הכי קריטי במנה הזאת. מין עוגה מתפרקת נימוחה וכבדה, הדבר הכי קרוב לקראק פאי שאכלתי מאז היום האחרון בו אכלתי קראק פאי (עם לוטוס ). ביחד עם קרם הוניל והשוקולד הלבן, כמעט ולא צריך אננס, אבל אם כבר יש אננס והוא גם שרוף, מה רע? עוד מרקם מיוחד, עוד טעם מרענן. מנה מנצחת.

זהו, היה כיף בתל אביב.

על הדיווח
28/02/15 09:55
169צפיות
יום כיף בתל-אביב זו הנאה גדולה :)

מה עשיתם באמצע בין הארוחות?
שנ'צ
28/02/15 14:33
206צפיות
האמת שזה היה ביקור שלי ושל אחותי הקטנה את אח שלי שגר בתל אביב, אז בעיקר רבצנו אצלו בדירה, בלילה ראינו ביחד סרט ובצהריים השלמנו קצת Better Call Saul.
º
שנ"צ ורביצה שניהם מרכיבים חשובים בחיים
01/03/15 07:48
21צפיות
תודה רבה על הדיווח.
28/02/15 20:40
102צפיות
נשמע ממש כיפי.
המלצה למסעדה בת''א
44תגובות
25/02/15 22:18
761צפיות
חוגגים יום נישואים 4 אנשים.
בלי לקרוע את הכיס (150-200 שקל)
הינו לאחרונה במסה, אונזה, טוטו, טפאו.
דרישות טעים מאוד.
טנקס

(המשך...)
חוגגים יום נישואים 4 אנשים.
בלי לקרוע את הכיס (150-200 שקל)
הינו לאחרונה במסה, אונזה, טוטו, טפאו.
דרישות טעים מאוד.
טנקס
ארוחת בוקר טובה בצפון, יש?
28/02/15 07:37
144צפיות
אנחנו באיזור הקריות, נשמח לא להרחיק מעבר לחיפה בדרום. גם לא טבעון למשל, תודה. 
יש משהו? אין לי בעיה אפילו אם סניף גנרי של רשת שקר כלשהי, רק שאדע שהכל שם טרי וסביר ונעים. 
בקרית חיים
28/02/15 08:55
152צפיות
קפה גרג  אחי אילת 20 קרית חיים.

בכפר ביאליק  ינאי'S מיכאל 36  המקום המקסים כשר כך שלא פתוח בשבת.
בקרית חיים
28/02/15 08:59
102צפיות
ביגה  אחי אילת 15
אני מודה שאני לא חזקה בארוחות בוקר, אבל..
28/02/15 13:33
137צפיות
אני מאוד אוהבת את קפה בריסל במוריה 11 בחיפה, ושמעתי גם ביקורות טובות על ארוחת הבוקר של גל בייקרי.
אני רק אעיר שאנחנו לא יוצאים לארוחות בוקר כמעט בכלל, כך שההמלצה היא על סמך התפריט הכללי של המקומות הנ״ל, ולא ספציפית ארוחות הבוקר.
אכן ארוחות בוקר בגל'ס בייקרי מומלצות
28/02/15 19:24
89צפיות
לא רק שיש מאפים טריים ונהדרים (טוב, זה קל-זו מאפיה) אבל כל המנות האחרות שנבדדקו שם היו טריות וטעימות (בעיקר הרשים דוקא סלט שנוטה להיות בנאלי, אבל מצליח להיות טרי ועם תוספות טעימות של אגוזים וויניגרט קל)- טעמנו בעבר שקשוקה, סלטים ומנת מוזלי.
תמיד חוזרים לשם בכיף, והכי חשוב-הקפה טעים!
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה