לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "ביקורת מסעדות" מיועד לאנשים שאוהבים לאכול, לבלות ולהנות מהחיים. הוא פתוח לכולם, נגיש והכותבים בו שמחים להמליץ ולכתוב על חוויותיהם. אנו דנים בנושאים שונים ומגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על מסעדות שביקרנו בהן והמלצות על מסעדות שונות, ועד לנושאים כגון אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים שאנו מקפידים עליהם:

* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום.

* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים.   

למשל- אילו מנות אכלתם, מחירים, טיב השירות, האם מקפידים על אזור מעשנים/לא מעשנים, נגישות 

לנכים ואווירה כללית. תוכלו לראות בהודעות הנבחרות הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת". 

* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח

מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.

* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 

* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל

תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה

אתם מוזמנים לפנות אלינו במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,

החתולית ו- bruno01

שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                   תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם
הפורום אינו פרסומי. נא לשלוח מידע לשירשור השבועי ל: bikoret@tapuz.co.il                       עמוד הפורום בפייסבוק
הודעה חדשה

הודעה נעוצה השירשור השבועי
28/05/15 07:00
18צפיות
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל: bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים,

ברונו והחתולית
מחניודה מגיעה לבאר שבע
28/05/15 07:07
286צפיות
מחניודה הירושלמית מגיעה לערב חד פעמי  במסעדת קפאסה בבאר שבע, שתארח ביום ב' ה- 1/6/2015 את שף אסף גרניט שיבשל עם השף דרור שושן.

בין המנות שיצאו לסועדים בערב מחניודה במסעדת קפאסה, יהיו מנות דגל של האורחת הירושלמית כמו מנת החמשוקה, הפולנטה המפורסמת של מחניודה, קרשי דגים נאים בסבוסיני, קרש בשרים נאים צבעוני במיוחד, דגים, בשרים ועוד.

המחיר 190 שח לסועד לארוחה מלאה לא כולל שתיה
28/05/15 13:25
182צפיות
ויין וכו אבל כולל כול המנות שיוכנו.
מידן סיבוני מתארח באריא
28/05/15 07:11
162צפיות
מידן סיבוני, איש הסושי, מגיע לערב חד פעמי של דגים ופירות ים על הקרח במסעדת אריא בתל-אביב, ביום ' ה- 8/6/2015.

התפריט ייקבע בהתאם לשלל היום, ומספר המקומות מוגבל לכן מומלץ להזמין מקומות מראש.

המעשנה עורכת סעודה חגיגית
28/05/15 07:14
177צפיות
המעשנה עורכת עוד סעודה חגיגית במושב ינוב, ביום חמישי  ה-28/05 החל מהשעה 20:00.

בתפריט:
8 נתחים מן המעשנה,  
תוספות מן המדורה, סלט וחמוצים של אבא
חליטה וקינוח

הסעודה עורכת כשעתיים וחצי, והמחיר 225 ש"ח לסועד.

הלקוחות מוזמנים להביא יין ולא גובים דמי חליצה.

יש להזמין מקומות מראש.
ארוחה טובה באוזריה
29/05/15 11:28
271צפיות
אמצע שבוע, עשר וחצי בערב, מוזיקה יוונית בווליום גבוה ויש שולחן זוגי פנוי.
התפריטים הגיעו מיד, בכלל, כל השירות לאורך הארוחה היה יעיל ומהיר.
אכלנו מנה קטנה של כרובית שהייתה חמה ומצויונת, אך אפילו עבור 15ש"ח
ציפינו לעוד כמה פרחים.
מנת קלמארי עם תבשיל שעועית הייתה מצוינת. גופי קלמארי שלמים ותבשיל
נוסך צ'ילי קון קרנה, אבל בלי בשר (נכן שבתבשיל המקורי אין שעועית, אבל
כך הורגלנו). 
מנה של גבינת טולום הייתה טובה גם היא. היא כללה כמה סוגי עגבניות מאיכות טובה
וגוש גבינה מפורר באמצע. טעים מאוד, אבל השילוב של העגבניות עם בוראטה
(כמו שאכלו שם בפעם הקודמת) היה הרבה יותר טוב.
אסקביצ'ה בורי - דג טרי וטעים שנפרס לפיסות קטנות, אך לא דקות, הגיע עם סוג של סלסה. טעים בהחלט.
אספרגוס עם ביצה רכה - המנה היותר חלשה של הערב. האספרגוס היה דק מאוד וטיפה אוברקוקד, 
הביצה הגיעה אומנם רכה, אבל החלבון לא השתלב טוב (לטעמנו) והיינו מעדיפים לקבל אותה עם חלמון בלבד.
מנת ארטישוק צלוי עם קרם טירס - הארטישוק היה טוב, נצלה במידה, הפולנטה הייתה קרמית וטעימה
עם כמות מזערית של שמן כמהין שנתן טעם טוב ולא דומיננטי.
ברולה קפוא עם דובדבני אמרנה - ריבוע טעים של ברולה קפוא עם 3 דובדבני אמרנה, לא קפוא מדי, לא מתוק
מדי, בדיוק במידה.
מאוד נהננו מהארוחה ומהאווירה. 420 ש"ח שכללו 3 כוסות יין לבן (וילה אנטינורי) לפני טיפ.
נ.ב. כשחזרנו הביתה, האישה קיבלה את הציר הראשון, חיכינו עוד קצת ונסענו לתל השומר. כעבור יממה
פודי חדש במשקל 3.7 ק"ג הצטרף לקהילה.

שיהיה במזל
29/05/15 12:40
104צפיות
נשמעת סך הכל ארוחה טובה במחיר סביר לחלוטין
מזל טוב!
29/05/15 12:45
101צפיות
נשמע כמו ארוחה טובה שניה לפני שעוברים לאוכל של בית חולים
"האוכל של בתי חולים" כלל לא מעט סנדביצ'ים מפילדלפיה
30/05/15 01:17
16צפיות
תודה על הברכה 
29/05/15 14:14
78צפיות
טרם ביקרתי ב"אוזריה" , מקווה למלא את הפער הזה בהקדם. 
º
מזל טוב! איזה כיף שהספקתם להתפנק לפני... :)
29/05/15 16:57
22צפיות
º
תודה רבה לכולם
30/05/15 01:18
2צפיות
אפשר לקבל הסבר על דמי חליצה?
28/05/15 13:34
385צפיות
הבנתי שיש מסעדות שלוקחות כסף מאנשים שרוצים להביא בקבוק יין מהבית.
אני לא ממש מבינה את זה.
אני מבינה שמסעדה תגיד שאסור להביא יין מהבית אבל להרשות להביא יין ואז לקחת כסף על זה?
למה התחלתי לחשוב על זה?
אתמול התקשרנו לבית רונא ולאצל צ'בי כדי לשאול על הארוחה, מחיר וכאלה...
אחת השאלות ששאלנו הייתה האם אפשר להביא בקבוק יין.
בית רונא ביקשו 35 שח חליצה, דבר שעיצבן את אבא שלי.
צ'בי ביקש טעימה.
אנחנו לא אנשים שבדרך כלל שותים אלכוהול במסעדות, יותר בבית או באירועים.
דעות/מחשבות על הנושא?
כמה עקרונות פשוטים לעניין
28/05/15 13:50
357צפיות
הראשון, לא להביא כמובן יין המופיע בתפריט המסעדה.
השני - זה כמובן לא חובה אך די ראוי ונהוג לכבד את המסעדה ולהביא יין טוב, עדיפות למשהו מיוחד אפילו, בהזדמנות כזו נהוג גם לכבד מי מבין אנשי המסעדה המרכזיים והמתעניינים, בטעימה. שוב, שום דבר לא חובה, אבל זו התנהלות ראוייה ויפה.
35 ש"ח נחשב מחיר פופולארי וממוצע מאוד לחליצה, החליצה אמורה לכלול אופרציה מסויימת ממסעדה רצינית המכבדת עצמה, כוסות ראויות, פתיחה, חלוקה, קירור אם צריך. אין שום סיבה שאביך ירגיש לא בנוח מהעניין הזה, אין בזה שום דבר יוצא דופן. הוא יכול כמובן להחזיק בדיעה משלו האם הוא חושב שראוי לקחת דמי חליצה או לא, זה לא ממש קשור לעניין, לטעמי תשלום על חליצה בהחלט כן, אבל מצד שני צריכה להגיע התנהלות לפחות "קצת מקצועית" ומכובדת ממול. 
מצטרף לדברים של סאלו
28/05/15 16:05
285צפיות
קודם כל לא צריך להתעצבן (למרות שאני מכיר את זה גם מהמשפחה שלי שנתקלים בדברים לא מוכרים וישר קופץ להם הפיוז שמישהו רוצה לסדר" אותם ובכלל מה זה שהמסעדה בכלל קובעת לנו אנחנו משלמים להם וכו' וכו' וכו'). מדובר על נוהג מקובל במסעדות בארץ ובעולם אין כאן איזו המצאה חדשה של המסעדה.

העניין הוא מאד פשוט. מסעדה שמכבדת את עצמה - מחזיקה תפריט יין ומצפה שכמו שאתה לא תביא אוכל מהבית גם לא תביא את היין מהבית אלא תבחר מהתפריט יינות שלהם. אם בכל זאת יש יין מסויים שאת מאד אוהבת ואין אותו במסעדה, או שקנית בקבוק שאמור להיות משובח וממש ממש בא לך לשדך אותו לארוחה הזו - אז אומרים במסעדה אוקיי נלך לקראתך, אבל קודם כל נגבה ממך דמי חליצה וחוץ מזה יהיה נחמד אם נזכה לטעום ולראות מה זה היין הכל כך מיוחד הזה שכל כך מועדף עליך מכל מרתף היינות שיש לנו במסעדה. זה באמת מתוך קטע של כבוד ליין והדגשת המעמד המיוחד שיש ליין בקרב חובבי האוכל.

אי לכך - אכן לא נהוג להביא יין שיש בתפריט, כי אז זה מוציא את כל הפואנטה. אכן מקובל להציע לסומלייה לטעום מהיין. בהרבה מקרים הם מוותרים על הטעימה בין אם בגלל שהם מכירים את היין או סתם מתוך נימוס, אם כי כבר היה לי פעם או פעמיים שהבאתי בקבוק מיוחד שהסומלייה לא הכיר והסתקרן לטעום. סך הכל אני מוצא שזה דווקא מאד נחמד לחלוק עם הסומלייה את החוויה והם באמת רק לוקחים טעימה קטנה ולא יירדו לכם על הבקבוק...

חוץ מזה ראוי באמת להביא בקבוק יין שמתאים לרמה של המסעדה. למסעדה כמו מסה או כתית לא תביא בקבוק יין שעלה 15 שקל בסופר. זה פשוט לא נעים.

אז אם יש באמת יין שאתם אוהבים ומעדיפים לשתות אותו מאשר להסתכן עם יין במסעדה. ואם היין הזה תואם את הרמה של המסעדה. ואם אין אותו בתפריט -  לכו על זה ולא צריך להתרגז.

מצטרפת למה שכתבו קודמי
28/05/15 16:40
248צפיות
הכללים הללו מקובלים ונהוגים במסעדות ברחבי העולם, ואינם המצאה ישראלית.

אני אחמיר ואומר, שיש מסעדות בהן ישאלו אתכם איזה יין אתם מתכוונים להביא, ואם מדובר ביין שמופיע בתפריט המסעדה, לא יאפשרו הבאת בקבוק מבחוץ (די בצדק, למען האמת).
בכל המסעדות בארץ לא יסכימו להביא מותג שקיים אצלם
28/05/15 16:44
246צפיות
וזה בהחלט הגיוני ומקובל.
העניין מורכב יותר
29/05/15 14:25
105צפיות
נתקלתי במצבים שבהם המותג קיים במסעדה אבל בדרגה נמוכה יותר למשל :
הר חרמון אדום או קברנה סוביניון ירדן לעומת קצרין של יקבי רמת הגולן 
או 
שבלי פשוט של וויליאם פבר לעומת חלקת גראנד קרו של אותו יצרן. 
או 
לה וולטה היין הבסיסי של אורנלייה לעומת מאסטו
וכדומה.
האם תעלי על דעתך להביא לחם מהבית למסעדה?
28/05/15 16:59
288צפיות
אני מניח שלא.

יין, כמו לחם(שרוב המסעדות לא אופות בעצמן) הוא מוצר שהמסעדה רוצה למכור לך בשביל להרוויח. ((רק מזכיר שהמסעדה קיימת בשביל להרוויח כסף)

יחד עם זאת ואף על פי כן, מתקבל על הדעת ואף מקובל בתרבות ההסעדה המערבית להביא יין מהבית.
המחשבה מאחורי זה, כפי שאני מפרש אותה, היא שלסועד יש יין ממש פגז שהוא רוצה לשתות עם האוכל המשובח שמגישים במסעדה.
מקובל שיהיה זה יין שאינו מופיע בתפריט המסעדה, וגם מקובל(גם אם לא נאמר בקול רם) שיהיה זה יין ש"עושה כבוד" לסועד ולמסעדה גם יחד. ז"א לא יין של 3 ב-100.

דמי החליצה הם תשלום שהסועד מביא היין משלם למסעדה בשביל שירות היין שהוא מקבל.
אני יכול לומר, כמי שמבין את ההתנהלות הכלכלית הכללית של מסעדה, שתשלום של 30-50 שקל עבור דמי חליצה הם הוגנים לדעתי. וזאת בתנאי שהמסעדה מספקת כוסות יין ראויות ואביזרי יין(שמפניירה למשל) במידת הצורך. אך מסעדות רבות מדי לא עושות זאת לצערי. אך זה תקף גם ליין שהוזמן במסעדה.

וואו, זה מזכיר לי מקרה הזוי
28/05/15 18:44
356צפיות
אני עובדת במסעדה די ידועה במרכז ת"א, אחת לא זולה. בכל אופן, יום אחד התקשר מישהו וביקש לקבוע מקום ל-12 אנשים, ואמר שהוא רוצה להביא 12 בקבוקי יין מהבית ועשו איתו הסכם שהוא לא ישלם דמי חליצה. כשהוא הגיע והוציא את היינות, חשכו עיניי: private collection של כרמל מזרחי, יין של סגל, הסדרה הנמוכה של דלתון... כמה צחקנו באותו הערב
º
צוחק מי שצוחק אחרון
28/05/15 20:28
100צפיות
למה הזוי? יין יקר בהכרח שווה יין טוב יותר?
28/05/15 21:19
308צפיות
עשה בשכל מבחינתו- השיג הסכמה מהמסעדה, וחסך מאות שקלים על משהו שמבחינתו לא שווה את הכסף.
º
"דפק את המערכת". איזה גבר. כל הכבוד
28/05/15 22:17
84צפיות
לא מדובר רק במחיר היין
29/05/15 09:59
214צפיות
אלא באיכות שלו. היינות הללו אינם יינות איכותיים במיוחד, ולפי הכללים הנהוגים בארץ ובעולם, לא מביאים כאלה יינות למסעדה.

אז הוא יצא גבר גבר ודפק את המערכת - יופי לו.
מקובל בקרב יודעי דבר
29/05/15 15:48
152צפיות
אני אתחיל בכך שמסכימה כמובן עם דברייך (ועם דברי האחרים בשרשור) בנוגע לאיכות היין שמקובל להביא למסעדות.

אך עם זאת אני יכולה לתאר לעצמי שיש מצב שבו אנשים שפחות מעורים בתרבות היין יחשבו שעניין הבאת יין מבחוץ למסעדה הוא כן שאלה של מחיר, ולא של איכות (ולראייה, כך התחיל השרשור הנוכחי). ועל כן, מנקודת מבט זו, אני יכולה להבין איך אנשים עשויים לחשוב שאם מסעדה רואה לנכון לאשר הבאת בקבוקים מבחוץ ללא גביית דמי חליצה, אזי זוהי החלטה עסקית שלה, ועל כן אף אחד לא ״דפק״ את המערכת בכך שהוא יישם את אותה החלטה.

אם יש הגבלת איכות על יינות שמותר להביא (והגיוני שיהיה), אז נכון היה למסעדה שתסכם זאת מול הלקוח מראש, ולא תסתמך על הבנתו במה שמקובל ומה לא. כך תחסוך מעצמה את תחושת הניצול (במקרה והלקוח מבין ובכל זאת פעל באופן זה במכוון) ומהלקוח את תחושת חוסר הנעימות (במקרה ואכן מדובר בחוסר הבנה).
מעניין ש BYOB לא הפך משמעותי בארץ
29/05/15 11:09
184צפיות
למיטב זיכרוני אין ולא היו מקומות שהציעו את הקונספט, שכמובן די מכוון לחובבי יין בכל מקרה.. אולי בארוחות שבוב ואחרים תיארו לפעמים בעבר ומסתובבות סביב היין בשת"פ עם מסעדה.. אבל זה קונספט הרבה יותר קז'ואלי מזה והאמת די חמוד באופן כללי..
º
היה פעם ב-NG בימי ראשון ללא דמי חליצה.
30/05/15 01:15
5צפיות
מחפשת מסעדה רומנטית בהרצליה
28/05/15 08:35
147צפיות
היי,
מחפשת מסעדה רומנטית בהרצליה לחגוג לבעלי יום הולדת בראשון בצהריים.
יש המלצות? 
תודה!
לדעתי רומנטיקה והרצליה לא הולכים ביחד
28/05/15 14:25
112צפיות
יהא מה שזה רומנטיקה.. זה גם ראשון בצהריים שהמוני עובדים, לפחות בהרצליה פיתוח, מציפים המסעדות שם. מקום כמו מסה בתל אביב, יהיה כנראה מוצלח יותר, לעניין הרומנטיקה, יהא מה..
דרישת הרומנטיקה די מכוונת לאזור המרינהאז מדזו או לוקה
28/05/15 14:56
102צפיות
אם חייבים להשאר באזור הזה אז  נראה לי שההמלצה המתבקשת היא לוקה או מדזו. (אם הן עדיין פועלות)
שתיהן יכולות להחשב לרומנטיות יותר מאשר בני הדייג, שיפודי התקווה או הרשתות הגדולות הפועלות שם.
אבל הסתייגות ואזהרה - באף אחת מהן לא אכלתי בשנים האחרונות כך שכדאי לחפש ביקורות עדכניות

אני מסכימה שקשה למצוא רומנטיקה בהרצליה בצהריים
28/05/15 16:42
83צפיות
אבל אם תסכימו להרחיק קצת, אולי ג'וז ודניאל בבני ציון תתאים לכם?
º
עלמה במלון דניאל נחמד מאוד, אווירה כיפית על הים
28/05/15 16:45
26צפיות
שאלה קשה
28/05/15 20:01
83צפיות
באזור המרינה אין כל כך מסעדות רומנטיות,  גם לוקה שדיברו עליה פה לדעתי לא רומנטית בכלל. הייתי שם בערב וזה ממש לא מקום רומנטי, היו שם כמה קבוצות גדולות והיה די רועש.
יש את מסעדת מנצ'יני, מסעדה חביבה בהרצליה, גם לא שיא הרומנטיות אבל האווירה שם נעימה.
ברעננה, אם תוכלו להגיע, יש את מקום בלב. מסעדה עם עיצוב כפרי, אוכל לא מפיל אבל חביב. תוכלי לראות תמונות ותפריט באתר

תבדקו את על המים מתחת למלון השרון.
29/05/15 06:09
100צפיות
לדעתי, עשויה להתאים. מרפסת מול הים ובלי גדודי 'תן ביס'.
מסעדות מומלצות באיזור הצפון
27/05/15 22:11
114צפיות
ערב טוב,
בשישי שבת הקרוב ניסע, הורים + שלושה ילדים לסופש בצפון. אנחנו נלון באיזור כרמיאל, אבל מבחינת איזורי טיול, כרגע כל האפשרויות עדיין פתוחות.
בניגוד לשרשור לפניי, בו חיפשו מספר משפחות מסעדה לארוחה חוויתית של מספר שעות בצפון, אנחנו עם שובב בן שנתיים נאלצים להסתפק באפשרויות הרבה  יותר פשוטות.
אנחנו אוהבים לאכול במקומות עממיים עם אוכל פשוט וטוב, אנחנו אוהבים מאוד מאכלי עדות, ונשמח לקבל המלצות על מקומות כאלו בצפון. אמנם בשישי שבת זה יותר בעייתי, כי רוב המסעדות העממיות סגורות מטעמי כשרות, אבל אנחנו נקבל בברכה גם מסעדות ערביות/דרוזיות/צרקסיות,
רק עם אפשר, נעדיף מקומות עם מחירים אהממ אממ , שמשפחה בת 5 נפשות לא תגיע להוצאה של כמה מאות שקלים לארוחה...
תודה ולילה טוב

שראביכ בראמה
27/05/15 23:00
129צפיות
משהו כמו 10 דקות מכרמיאל. תוכלי למצוא דיווחים עליה באמצעות החיפוש של הפורום.
תודה, אשמח להמלצות לעוד מקומות, ליום השני
28/05/15 13:26
77צפיות
פתוחים להכל, גם פיצריה או מאפייה טובה..
יש ברחניה מסעדה צ'רקסית
28/05/15 19:30
73צפיות
שאומרים שהיא טובה - לצערי לא יצא לי
בחורפיש יש את סמבוסק ארז אפשר לאכול סמבוסקים טעימים מכל מיני סוגים
בירידה מרמה יש את אלעריש או משהו כזה - מזרחיה חביבה
קשה, קשה
28/05/15 19:26
111צפיות
בכל הפעמים האחרונות שניסינו לא מצאנו בשארביכ שולחן פנוי
ויעקוב נראה מבואס קשות
עדיף בשישי - שבת ממש מטורף שם
אשמח להמלצה..
27/05/15 10:30
322צפיות
מחפשת מסעדה טובה באיזור המרכז שיש לה קופון עדכני... זאת אומרת לאכול טוב בלי לקרוע את הכיס
עדיפות למסעדה מעוצבת/רומנטית עם אוירה נעימה (לא מסעדות בסגנון של חדר אוכל בקיבוץ)

כרגע האפשרויות שמצאתי הן:
אנטריקוט -  ת"א
קוצינה תמר - ת"א
קמפנלו - ת"א

אשמח לתובנות והמלצות..

תודה מראש
ל'אנטריקוט היא כשרה למיטב זכרוני
27/05/15 11:32
224צפיות
קוצ'ינה תמר וקמפנלו שתיהן איטלקיות, ואם הייתי צריכה לבחור ביניהן מסעדה רומנטית, הייתי הולכת על קוצ'ינה תמר.

בבאליגם יש קופון לסולה. לדעתי היה לאחרונה דיווח טוב על ארוחת קופון בה.

בגרופון ראיתי קופון לאבושדיד בתל-אביב. מקום נחמד, עם אווירה של בר טרנדי. מאז אכלתי שם התחלף השף. יש גם קופונים למיט בר ולמתושלח, על שתיהן קראתי דיווחים טובים.
תודה רבה!
27/05/15 11:57
128צפיות
אני אבדוק את המסעדות שציינת..
את שגב אקספרס מאוד אהבנו והיינו גם בבלו סקיי וזה היה קצת יותר טו מאץ טעמים בכל מנה (למרות שהחוויה בכללי הייתה נעימה והיו מנות נהדרות ומושקעות)

קוצ'ינה תמר - ממש לא!
27/05/15 13:09
323צפיות

הביקור האחרון שלנו שם היה מאד לא מוצלח - מנות מלוחות או סתם לא טעימות.
מתוך 4 מנות, אחת היתה טובה והשאר סתמיות ואו לא טעימות. נקודת האור היחידה היתה המלצרית.
זו מסעדה שבעבר נהניתי בה מאד אבל לא אשוב אליה.
בקמפנלו נהנינו - המנות לא מתוחכמות אבל טעימות והשירות היה מצוין.
לגבי סולה, מלבד הדיווח כאן בפורום, שמעתי עוד דיווח עם ארוחה עם קופון שהיתה טובה.
אופציה נוספת היא עד העצם עם קופון שנותן תמורה הוגנת למחירו. אני בסך הכל נהניתי שם, ויש לי זוג חברים שחוזרים לשם שוב ושוב עם הקופון הזה...לגבי הרומנטיות, לא בטוחה שהיא עומדת בכך...

סולה מסעדה מאד מתאימה ליום הולדת
27/05/15 14:21
162צפיות
מזמן לא ביקרנו בה אבל בשני הביקורים האחרונים היה מצויין. יש בה אוירה מיוחדת והיא מאד מתאימה ליום הולדת. חשוב רק לקחת בחשבון שהתפריט שם לא ענק אז שווה לעבור קצת על דיווחים ולראות אם מתחברים לזה או לא. גם דברים שנשמים הכי בנאלים בעולם כמו לזניה, שבחיים לא חשבתי שאזמין במסעדה כי זה משהו שנתפס אצלי כאוכל ביתי פשוט, הופכת ליצירת מופת שם.

אפרופו "תפריט מצומצם" טרנד פריסאי מעניין
27/05/15 15:43
157צפיות
בביקורים האחרונים בפריס שמתי לב לדבר מעניין
יותר ויותר מסעדות מאמצות נוהג "צה"לי" שבו
כל דבר מתחלק ל3 חלקים (למעט עוף שמתחלק ל8)
דהיינו תפריט משולש לבחירה
3 מנות ראשונות
3 עיקריות
3 קינוחים
לנו שבד"כ מעדיפים לבחור מנות שונות ע"מ לטעום ממגוון המנות זה יוצר לעיתים קושי
מעניין האם זה נובע מסיבות כלכליות 
היינו בעד העצם בשנה שעברה-ממש לא!
27/05/15 21:52
95צפיות
היינו עם קופון די יקר שקיבלנו במתנה.
מנות ראשונות קטנטנות ולא טעימות,
סטייקים איומים, לא טעימים במרקם סולית נעל, הזמנו אנטריקוט וסינטה מדיום... לא היו מדיום ואפילו לא טרחתי להחזיר כי זה היה פשוט לא.

בקיצור
לא.
באמת? אני מתה על קוצ'ינה תמר
28/05/15 18:46
59צפיות
האוכל תמיד מפתיע, טעים וגם לא יקר מדי. הכל טעים עד לרמת הלחם והמיונז שמוגש לצידו... אני גרה 5 דקות משם ובכל פעם שיש לי אופציה אני הולכת.
מלאנטריקוט וקוצ'ינה תמר תתרחקו
27/05/15 14:27
316צפיות
בשתיהן האוכל לא מוצלח במיוחד. ל'אנטריקוט בכלל קטסטרופה.
קמפנלו חביבה, אכלתי שם עם הקופון האמור פיצה טובה וסלט קפרזה נחמד, ניוקי ואנטיפסטי בינוני.
בעוד קצת כסף תוכלי לאכול ארוחה מלאה במסעדה איטלקית טובה, למשל בליני, פסטה מיה, נונו ועוד. יש בהן הרבה מנות עיקריות  סביב 60-70 שקל, ויחד עם מנה ראשונה וקינוח את תגיעי בערך ל200 שקל, אולי קצת יותר אבל לא בהרבה. לדעתי, אם אפשר, שווה לשלם עוד קצת מאשר ארוחת קופון
תודה, גם ביקורת שלילית עוזרת לי
27/05/15 14:39
199צפיות
אני ממש לא נעולה על קופון.. 
אילו הדברים שחשובים לי (לאו דווקא בסדר הזה):
איזור ת"א
רומנטי או בחזות עיצובית מיוחדת שנעם לשבת (לדוגמא השדרה של שגב אקספרס)
אוכל טעים ומושקע אבל לא מתוחכם מדי (האובר טעמים ומרקמים במנה אחת בבלו סקיי היה טו מאץ' עבורי)
מחיר סביר לתמורה (לא מעל 350 ש"ח לזוג)

זהו 
ההמלצה על סולה היתה שלי
27/05/15 15:13
170צפיות
ולטעמי היא עונה בול למה שאת מחפשת.
מסעדה אינטימית עם מספר קטן של שולחנות, הקירות והתקרה של מבנה האבן שבו היא שוכנת, והאוכל מצויין. זה מטבח איטלקי אז האוכל לא מורכב מדי.

בדקי את מל ומישל
27/05/15 16:07
145צפיות
נראה לי שהיא עונה על כל הקריטריונים מלבד אולי המחיר, וגם בו היא יכולה לעמוד כתלות במנות שמזמינים.
אם ככה
27/05/15 17:15
155צפיות
מל ומישל ובליני יכולות להתאים
מל ומישל מסעדה רומנטית, קטנה ואינטימית, אוכל איטלקי טעים, לעיתים עם טוויסטים (כמו הניוקי הפריזאי המעולה) אבל לא מתוחכם מדי.
בליני- יש לה את הקסם של נוה צדק, מסעדה רומנטית, אוכל איטלקי קלאסי. מסעדה מאוד טובה בעיניי. אם את מעדיפה ללכת על בטוח- נסי אותה
כדאי שתעייני בתפריטים של שתיהן, תוכלי גם לקרוא עליהן בבלוג שלי.
מל ומישל לא שווה את המחיר
28/05/15 01:20
213צפיות
(וגם סולה לא, את המחיר המלא של התפריט)
יש סיבה שיש לשם קופונים און אנד אוף. 300 לפני טיפ לא קונים הרבה מעבר לשתי עיקריות ושתי כוסות יין. עוד טיפה וכבר הגענו לטוטו.
אני גם חושב שהמסעדה צפופה מכדי להיות רומנטית, אבל ניחא.
בליני לא ברמה של המסעדות האחרות. היא אמורה מיו, סניף נווה צדק.
מדובר בשתי מסעדות שונות לחלוטין
28/05/15 13:22
107צפיות
שאין מה להשוות ביניהן. בליני יותר קלאסית עם אוכל פחות מיוחד וציינתי את זה. אגב, אין שום דבר רע באמורה מיו, למרות שאת בליני אני יותר מחבב.
מל ומישל אכן צפופה יחסית, יהיו כאלה שזה יפריע להם ויהיו כאלה שפחות. בעיניי היא מאוד רומנטית והצפיפות לא מפריעה לי כל כך
סיבוב קבוע ביפו?
27/05/15 10:41
393צפיות
היי לכולם, אני קורא פה לא פעם על הסיורים הקבועים של חברי הפורום בימי שישי (ומקנא, מודה), ותמיד רציתי ולא יצא, ואין לי מושג איפה, ועוד המון תירוצים.
שישי הזה התפנה זמן לסיורון כזה, והחלטתי לקפוץ על המציאה.
אשמח לשמוע המלצות מה לקנות איפה, ומה לא לקנות איפה, אני פתוח לכל, פירות ירקות, מתוקים, בשרים, אלכוהול, מה שזורם...
כרגע יש את זיקה (אפשר לעבור לקחת חומוס? או שזה יותר שיפודיה ופחות חומוסיה? יהיה מוזר לשבת לבד על שיפוד???) ואת אבו חילווה בסיור, ומרגיש לי "קצת" מדי, אשמח לשמוע עוד רעיונות ו"מקומות מסתור" שרק אתם מכירים
תודה :)
אני חושב שכדאי לתאם ציפיות
27/05/15 12:52
357צפיות
אני לא מבין גדול בהלכות יפו, אבל כשלי יוצא לעבור שם אני מתרכז במקומות שקראתי עליהם פה - אבו חילווה טוב לבשר ועוד כמה מוצרים קטנים מעניינים, חמיס בטשון או הבחור השני לענייני הים, זיקה אין שום בעיה לשבת לבד, עשיתי את זה כבר כמה פעמים, אני חושב שלשבת עם בשר וחומוס כחלק מהארוחה כמובן יותר משתלם מלקנות חצי קילו ב 18 ש"ח, רק הערה מהזמן האחרון, שלקחת בחשבון שייתכן שלא תמיד נמצא שם צוות מלא אכפתי במיוחד, אבל בשביל לנסות זה לא ממש עקרוני לדעתי, נכנסים ואוכלים.
מעבר לזה לא חושב שיש משהו מתוק מומלץ בסביבה, לטעמי הירקנים הם בעיקר לסגור פינה וממש לא שווים נסיעה מיוחדת, גם די יקרים.
אני חושב שיהיה עדיף נניח לעבור קודם בחנויות ספציפיות בשוק הכרמל או לוינסקי (או שניהם ביחד), בכל מקרה אם לא מגיעים הרבה לסביבה, סיור בהם עדיף קולינארית לדעתי מקניות על רחוב יפת, או שפשוט אפשר לשלב.. אפשר בלב שקט לרכז קניות וכיף בשישי בשני השוקים האלו וכמובן לא לשכוח לעבור בחבשוש באיזור לוינסקי, אם מסתדר מבחינת השעות.
גם אני הייתי בוחר בלוינסקי או בכרמל
27/05/15 14:24
221צפיות
יש בשניהם ריכוז של מקומות טובים גם בשביל לקנות דברים הביתה וגם בשביל לנשנש.
שוק הכרמל בכלל קיבל מתיחת פנים בזכות כמה דוכני אוכל ראויים.
דווקא בפעם האחרונה ניסינו את הבוריק שמפמפמים לא פעם בפורום ודווקא ממנו לא התלהבתי.
לא שזה רע אבל אני מעדיף בורקס טוב שבו מרגישים את העלים המתפוצצים בפה להבדיל מהבוריק שהבצק שלו היה לי קצת משעמם.

הסיבוב שלי דומה. מתחילה בבטשון, אומרת לו מה להכין
27/05/15 15:25
237צפיות
וממשיכה משם לזיקה. אחרי זיקה - קונה כמה בייגעלעך שומשום בחנות הצמודה לזיקה של חאג' כחיל. מחזיקים מצוין בפריזר. 
משם לאבו חילווה ובחזרה לחמיס לקחת את הדגים ופירות הים שבינתיים הכין.

אזהרה - לא להתפתות למוטראן [מתוקים] מול אבו חילווה.
לפעמים צריכים סתם לתת לרגלים לקחת אותך
27/05/15 15:58
209צפיות
אפשר ללכת לאורך שדרות ירושלים ולמצוא קצביות, מעדניות, מאפיות ועוד שלל חנויות מענינות.
יש לא מעט מקומות שאפשר לעבור בהם לאכול משהו קטן או ארוחה רצינית- אבו חסן (עדיפות לסניף המקויר ברחוב הדולפין), מאפה ליאון, המסעדות הבולגריות ברחוב יהודה הימית
אפשר גם לעבור בשוק הפשפשים בו יש בזמן האחרון כמה מקומות לא רעים בכלל- שאוורמה אצל ד"ר שקשוקה, בשר מעושן בפונדק דה לוקס

כמה תחנות יפואיות
27/05/15 23:47
266צפיות
פיצוחים אצל מאיר האחד והיחיד בשדרות ירושלים. לא לפספס את הקוושקוס - גלעיני משמש קלויים. זה מעדן בולגרי (יש שיאמרו סוד שמור של העדה), ומאיר הוא אחד הבודדים בעיר שמוכר אותם.
זיתים, גבינות ושאר מעדנים אצל אבנר ורמי, גם על שדרות ירושלים (מספר 70 לדעתי, קצת דרומית למאיר).
בצק עלים / פילו מוכן ועוגיות טורקיות (וגם בורקסים) בבורקס ליאון בעולי ציון.
מסבחה אצל אבו חסן כמובן.
נקניקיות חריפות מהאטליז של עמוס ברחוב קדם (למרות שגם של אבו חילווה עושות את העבודה).
ומסכים שרוב הירקנים לא מצדיקים נסיעה מיוחדת. יש ירקן אחד סביר עם דברים מעניינים בפינת שדרות ירושלים ורחוב מיכאלאנג'לו, אבל הוא נוטה לתקוע מחירים...
אם כבר עמוס - טחול ממולא! ואצל שניהם [עמוס ואבו חילווא]
28/05/15 02:17
183צפיות
במיה קטנטנה נקייה וקפואה. אין עליה. וכמובן, מולוחייה למבינים [גם בשני המקומות].
למה אתה עושה לנו את זה
28/05/15 09:42
185צפיות
אמנם לא מ"העדה" אבל מכורים לקוושקס
אם תמשיך לחשוף לא ישאר לנו
רק צריך להזהר כי לפעמים מגיע אחד מר כלענה (מכיל ציאניד)
º
28/05/15 19:24
4צפיות
º
תודה על המידע
28/05/15 09:52
34צפיות
והיות וצריך קינוח...
28/05/15 16:02
103צפיות
הפחזניות של מילק בר, ברחוב בית אשל.
אם אתה אוהב
28/05/15 12:49
163צפיות
לטייל ביפו העתיקה, אפשר לטייל בנמל ויש לא רחוק
את מסעדת אלדין הוותיקה עם אוכל טעים ונוף קסום.
אפשר לראות פה תמונות:
ארוחת בוקר במתחם התחנה בירושלים
28/05/15 12:15
91צפיות
מחר אנחנו צריכות להיות לקראת הצהריים בזאפה ירושלים ותכננו לאכול לפני זה ארוחת בוקר.
מכיוון שמתחם התחנה קרוב, חשבתי שזו תהיה הזדמנות לבקר במתחם הזה.
החיפוש העלה במתחם מקום אחד שבא בחשבון  לארוחת בוקר - המזנון - עליו יש ביקורת פושרת מאד.
יש אופציות אחרות מומלצות במתחם או בקרבת מקום? או אולי ביקורת חיובית על המזנון?
תודה מראש.
עדיף לבדוק את המושבה
28/05/15 12:59
101צפיות
יש שם המוון בתי קפה ומסעדות. אני אנסה מאוחר יותר למצוא כתבת המלצות לארוחת בוקר שחברה שלחה לי. פעם אחרונה אנחנו אכלנו שם במקום דמוי דיינר שמגיש וופל בלגי לא רע בכלל.
º
תודה, נבדוק את המושבה
28/05/15 20:22
9צפיות
º
אז מה אכלתם בסוף השבוע החגיגי?
46תגובות
25/05/15 06:59
234צפיות

(המשך...)
º
שרשור ביקורות וכתבות מכלי התקשורת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/05/15 10:19
85צפיות
רושפלד עוזב את קבוצת המסעדות של עדי'ס לייפסטייל, כולל הרברט
25/05/15 10:21
409צפיות
מעניין יהיה לראות מה יקרה כעת למסעדות
25/05/15 20:27
276צפיות
רושפלד אמנם לא מבשל בהן באופן קבוע כבר זמן רב, אבל עדיין פיקח מלמעלה.

נראה שחתול שחור עבר שם.
נסו לזהות ולהזכר.. ממתקים נוסטלגיים
25/05/15 11:53
542צפיות
ואם ממש התגעגעתם - מסתבר שחלק ניתן להשיג גם כיום
25/05/15 11:56
423צפיות
כיום לפני 4 שנים
25/05/15 20:30
275צפיות
חלק באמת אפשר לעדיין להשיג, אחרים שנזכרים בכתבה במאקו, לא ראיתי כבר שנים אפילו בחנויות הממתקים בשוק מחנה יהודה ובלווינסקי.
º
אלה בעיקר ממתקי שנות התשעים - לטעמי לא עבר מספיק זמן געגועים
25/05/15 13:00
100צפיות
הופתעתי לגלות שיש עדין שוקולד רוזמרין למכירה
25/05/15 13:20
277צפיות
זכור לי שבתור ילד (הרבה לפני שנות ה-90...) זה הרגיש לי תמיד שוקולד הרבה יותר טעים מאשר השוקולד פרה ואחרים שהיו באותה תקופה. נזכרתי בו לא מזמן וסיקרן אותי דווקא לטעום אותו השאלה אם מה שמוכרים היום בתור רוזמרין זהה למה שהיה אז או שסתם מישהו לקח את השם והעטיפה ומילא אותה במשהו אחר לגמרי.

רוזמרי, לא רוזמרין
25/05/15 14:58
225צפיות
חובט בעצמי פעם נוספת כדי להתעורר מהסניליות.

הממתקים שאני אהבתי בעיקר בשנות-השבעים
26/05/15 17:50
212צפיות
איזה ילד לא אוהב ממתקים או גלידות?
אני אישית  עד היום אוהב מתוק, בתור זאטוט  אהבתי את כל הלהיטים הגדולים של הסבנטיז:
ארטיק לוקס של חברת "ארטיק"
סנקור-חברת "ארטיק"
היה ל"ארטיק" גם גלידה שהגיעה בתוך כדור פלסטיק עם פתח עליון ומכסה, שהייתי מסיים ללקק הגלידה הייתי משתמש בכדור העגול ככדורגל במשחק הבית ספר בחצר
 ל"ארטיק "גם היה את התעלול הבא:גלידה בעלת שני מקלות נפרדים, הגלידה היתה חצויה לשני מקלות אחיזה, למעשה יכלת לחלוק אותה עם החברים.
 בבית בקיץ היה תמיד בפריזר אריזה משפחתית של גלידה בנייר קשיח  שעטפה את הגלידה, אבא היה חותך את הגלידה עם הנייר העוטף בארשת חשיבות ומחלק שווה בשווה לתכשיטים שלו:)
 שהאוטו גלידה של סנקורסט היה משמיע את הנעימה  בשכונה, הילדים התקבצו ונהרו אחריו.

כמובן שהיו עוד דברים שאהבתי מלבד גלידה:
למשל- היה את השלווה, זה בא בשקית שקופה והיה מתוק במידה ומשביע עם מלא סיבים תזונתיים, נראה לי שזה עדיין קיים, בתור ילד תמיד החפנתי חופן של שלווה בשתי ידיי וניסיתי להכניס הכל לפה, תמיד, אבל תמיד נפלו עשרות פרטים בודדים של שלווה על הרצפה
 מהשוקולדים אהבתי את החשודים המיידים  :רוזמרי, בעיקר טורינו ונשיקולדה שיצאו מאוחר יותר,
היתה אז חברה ישראלית בשם :צד-היא עשתה סוכריות חמוצות בקופסאות פח מרהיבות ומאויירות וכמו כן ייצרה את המצופה הקלאסי שנורא אהבתי, אגב עדיין ניתן לרכוש וופל מצופה עם הטעם של פעם, לא מזמן קניתי באיזה סופרמרקט באריזה חסכונית, ופל   שעטיפתו כחולה ולבנה.
  אצל אדון כהן במכולת בבת גלים אין ביקור שלא הייתי מבקש ממנו לפרוס לי חתיכת מרמלדה חחח זה היה צבעוני ויפה נורא, הוא היה מרכיב הגוש על נייר פרגמנט ועם סכין ענקית היה פורס ואז שוקל ואז רושם בפנקס ומחייב את ההורים, אמנם זה היה מלא בפירורי סוכר אבל בתור ילד זה היה מעדן, זה וכמובן חלבה, הייתי מטורף על החלבה הפשוטה של "אחווה"

אבל פסגת המתוק אצלי היתה בכלל מיועדת "עבור האורחים"
היה לנו במטבח מגירה מיוחדת שכל מה ששם מיועד אך ורק לאורחים, איזה אורחים ואיזה נעליים? אני והשני תמיד חיסלנו הכל, אז שם שכנה כדרך קבע קופסה מופלאה, קופסת פלסטיק קשיח שקופה עם המוני שוקולדים שעטופים בנייר אלומיניום צבעוני, זה היה מגרמניה, "אייס-קונפקט" וואלק מעדן חבל על הזמן, זה היה הלהיט שלי, הייתי מסוגל לדפוק חצי קופסה בשקט

º
ואייי...הזכרת לי נשכחות עם האייסקונפקט! איזה טעיםםםם!
26/05/15 19:06
43צפיות
ברור שיש שלווה!!
27/05/15 09:04
98צפיות
יש לי סיוטים מזה בתור ילד תמיד היו מביאים את זה לטיולים וזה היה נשפך לכולם כמו שאמרת ושנאתי שזה נדבק לך לנעליים כשאתה דורך על זה ובגלל שזה מיליון גרגרים שנדבקים לך אין סיכוי להעיף את כולם מהסוליה. בעעעעע עד היום אומרים לי שלווה ישר מקפיץ לי את התחושה הדביקה הלא נעימה הזו בנעליים. 

מהגלידות אני זוכר בעיקר את הגלידה בקרטון שגם הראו שם. גם מזה נשאר זכרון לא נעים של הסוף של הקופסא שהכל מרוח על הקרטון ומזמן התייבש שם בעעע אבל את הגלידה עצמה אני זוכר לטובה (בתור ילד...) והמצחיק הוא שאמא שלי עד היום משתמשת לפעמים באותם גביעים של גלידה שהגיל שלהם כבר נושק ל-50. 

חסרים שם כמה (זה מה שיוצא כשצעירים כותבים.....)
25/05/15 14:42
332צפיות
היו סוכריות גומי-יין (לא זוכר את שמם
חטיף ג'מייקה 
סוכריות שוקלוד (גליל בעטיפה צהובה)
חטיף קוקוס וחטיף חלביצה (שקיימים עד היום)
וואי וואי חטיף ג'ימייקה....
26/05/15 13:43
162צפיות
למרות שעברו כמה עשרות שנים  וכמה וכמה  עשרות קילואים של שוקולד, אני עוד זוכרת את הטעם  של הג'מייקה הזה.
מעניין אם היום היה עדיין טעים לי.
º
תודה!!! התפקעתי מצחוק מהזכרונות!
25/05/15 14:53
76צפיות
שרשור "הכי הכי" של מאקו - עם כמה בחירות מעניינות ומפתיעות
25/05/15 13:12
385צפיות

כרגיל אפשר להתווכח על כל אחת מהבחירות האלה - אבל על פניו נראה שהם עשו כאן עבודה לא רעה - הבחירות מנומקות וגם אם בחלק מהבחירות הייתי בוחר אחרת - אני מבין על סמך מה הם בחרו.

אותי הם קנו עם מספר 8.

1. המאפה הכי טוב: אישטבח
5. הקינוחים הכי טובים: מסעדת טאיזו
8. המסעדה הטבעונית הכי טובה: יולי לאנץ' בוקס
10. הקפה הכי טוב: קפליקס
13. השוקולד הכי טוב: ג'וליקה
19. בית הבירות הכי טוב: פורטר אנד סאנס
21. הפיצה הכי טובה: דה פפה
33. הצ'יפס הכי טוב: גרדן
34. בר היין הכי טוב: הברוט
40. המסעדה הכשרה הכי טובה: אורטוריו
41. משלוח האוכל הכי טוב: המזנון
42. היקב הכי טוב: עביה
44. מבשלת הבירה הכי טובה: אלכסנדר
51. הבר מסעדה הכי טוב: דייגו סאן
52. המקסיקנית הכי טובה: לוס ברנינג טאקוס
53. האלכוהול הישראלי הכי טוב: גראפה של יוליוס
63. חנות היין הכי טובה: ג'יאקונדה
65. הבראנץ' הכי טוב: האחים
66. הקצביה הכי טובה: מיט מרקט
67. הגלידה הכי טובה: בוזה
72. מסעדת היוקרה הכי טובה: נורמן
79. המסעדה המשפחתית הכי טובה: מקום בלב
80.המסעדה הכי טובה שלא מקבלת את הקרדיט שמגיע לה: מלגו ולבר
86. האיטלקית המשפחתית הכי טובה: נונו

כתבה על שלושה עסקים משפחתיים ותיקים לינ
25/05/15 13:30
296צפיות
גלידת באר שבע
יקב טפרברג
שוקולד השחר
גלידריה חדשה ברמת החייל
25/05/15 14:32
303צפיות
שכנים של ליאו... אני עובר שם כמה פעמים בשבוע עד עכשיו הצלחתי להעלים עין...
דוקטור תציל אותי
26/05/15 15:27
312צפיות
ביקורת בהארץ על "אלכרמה"
27/05/15 12:43
341צפיות
מסעדה לבנונית חדשה ביקב בכפר תבור.
אין מחירים ולא מצאתי בגוגל, כך שאי אפשר לבחון אם ההצהרה של הבעלים "לתת תמורה למחיר" אכן מתקיימת

מישהו היה?
º
זו לא ביקורת, זו פרסומת.
27/05/15 13:48
89צפיות
º
בדיעבד, צודק
27/05/15 14:47
47צפיות
º
ממש לא פרסומת
27/05/15 18:28
47צפיות
יש איזכור למחירים של כמה מנות
27/05/15 15:07
158צפיות
לא נשמע בשורה יוצאת דופן כתמחור מהפכני, מזכיר לי מחירי מסעדות ערביות בשנים האחרונות מאיזור כמו ג'יש שגם הן אמורות להיות מאוד קרובות לשורשים ובעוד האוכל אולי יכול להיות טוב, המחירים מרגישים אולי קצת גבוהים מידי. ע"ע מג'דרה ב 40 ש"ח מרתיע קצת, שישברק ב 60 וסינייה ב 75.. אבל זה המצב היום בכל מקרה ותלוי כמובן גם בגודל המנות. כמובן שאין לזה משמעות רבה, אבל מוזכר באחת התגובות סלטים לטבעונים שהוגשו ברוחב לב ולשביעות הרצון, אם זה באמת כך, אולי הם בכיוון הנכון. בכל מקרה כמובן בהצלחה רבה
ראשית, העברתי לשירשור המתאים
27/05/15 18:28
160צפיות
שנית, זו אינה פרסומת כלל ועיקר, אלא כתבה עניינית על מסעדה חדשה, כנהוג במדורי אוכל בכלי התקשורת השונים.

קצת בין לבין
27/05/15 19:09
128צפיות
זה כן נקרא כמו תוכן יח״צ שמישהו בעיתון ציטט ולא ממש אינפורמציה יבשה. למשל:
- השקט והפסטורליה היו גם הם גורם מכריע בבחירת המיקום.
- משלים את האווירה הלבנונית והופך אותה למושלמת
בעיקרון, זה פשוט נקרא כמו טקסט שאם היה מופיע בעיתון דפוס, היה (צריך) להתנוסס ״מדור פרסומי״ מעל הכתוב.
ושלישית?..הכל נשאר במשפחה.
27/05/15 19:43
163צפיות
אישית, לי זה נקרא כסוג של ראיון עם שף של מסעדה חדשה. ממש לא מתיימר להיות ביקורת. באופן טבעי כל שף מייחצן את מסעדתו והכתב מצטט. פרסום - זה בתשלום. לא מאמינה שהארץ גובה תשלום עבור כתבה כזו אבל לך תדע...
הארץ לא גובה תשלום
27/05/15 22:57
124צפיות
וזו כתבה ככל הכתבות שמופיעות בעיתונים לפני פתיחת מסעדה.

º
זה מה שחשבתי.
28/05/15 02:24
21צפיות
אופס, מתנצלת!
27/05/15 19:56
143צפיות
בכל מקרה זו אולי לא פרסומת פרופר אבל אני מסכימה עם דבריו של אכלן מתחיל.
מצחיק קצת לקרוא על המנות ועל אמא של השף, אבל לא על האוכל עצמו.
זו לא ביקורת על המסעדה
27/05/15 22:58
112צפיות
אלא כתבה על מסעדה שעומדת להיפתח. הכתבות הללו כוללות בדרך כלל ראיון קצר עם המסעדן / שף, ותיאור קצר של המסעדה.
סחתיין על ההצטרפות למקום בו אנשים חושבים
27/05/15 19:39
199צפיות
וטוב שחזרת עם מחשב חדש...כבר דאגתי שפרשת לטובת מקומות יותר נחשבים
תודה
29/05/15 12:37
20צפיות
היתה לי מתקפת טכנולוגיה שהלכה נגדי. גם המחשב וגם הנייד החליטו למות, ואפילו הטלפון עשה לי בעיות (שלא לדבר על הארנק שאבד, ממש כמה שבועות של נאחס).

לגבי הכתבה, כמו שנכתב, מדובר בסוג של דיווח "חדשותי" ולא ביקורת או הבעת דיעה.
בגלל התחרות הרבה בין האתרים והמערכות להיות הראשונים שכותבים על מקום חדש (או לפחות לא להיזכר חודש אחרי כולם), רוב (אבל לא כל) הכתבות האלה לא כוללות ביקור במקום עצמו, אלא ראיון עם השף או הבעלים, ומידע מתוך הראיון הזה, בין אם בצורת טקסט או בצורת ציטוטים.
אין בכתבות האלה כוונה לחוות דעה על המקום, אלא רק לספר על קיומו
(אלו היה 30 שניות על חדשות אוכל ).
עסקית במסה - פעם ראשונה
25/05/15 19:30
483צפיות
שלום, אני מתכנן לקחת את החברה בפעם הראשונה של שנינו למסעדה מסה, ביום חמישי בעסקיות (זה יום מיוחד ויש עוד תוכניות לערב ואחה"צ). אז רציתי לשאול אתכם חברי הפורום,
מה המנות המומלצות לדעתכם (מעניינות, כיפיות, מיוחדות) מהתפריט העסקי, אנחנו לא נגיע נעולים על בשר או דגים או פירות ים, אני פתוח לכל הצעה..

בראשונות שמתי לב לכמה מנות שאולי יהיו נחמדות (פתוח לכל הצעה אחרת):
  • שווארמה טלה
  • פסטה, ארטישוק, אגוזים ופונדו גבינה
  • עגבניות שטח צלויות עם פונדו גבינה ומוצרלה באפלו
  • אנדיב, "ברולה" אשכולית אדומה, קייל, חמוציות, גבינת ברי וקרם בוטנים
  • פולנטה של תירס טרי, אספרגוס, קרוקט כמהין וביצה עלומה
  • "סשימי שקשוקה" – טונה צרובה, שקשוקה לא מבושלת וביצה של שש דקות
  • קלמרי סגול עם קרם לימון ורליש כבד אווז
  • "בקלאווה" עגל וקרם קוקוס עדין, טחינה וקינמון
  • לב חציל, פונדו גבינה כחולה, עגבניות שרופות ולבנה עיזים מיושנת
  • שקדי עגל, קרם ארטישוק ירושלמי ובצלי פנינה
ולגבי העיקריות:
  • דג בציפוי עגבניות חצי צלויות, עלי פסטה ופונדו שרימפס ולימון
  • רביולי כמהין, קרם לימון וזיתי טאסוס
  • סלמון מקורמל עם קציפת קוקוס, ניוקי, פטריות יער וזוקיני
  • דג לברק, עלי פסטה וקציפת פורצ'יני
  • דג לברק, ניוקי תפו"א וחמאת כורכום עדינה
  • "נתח הקצבים" ופירה חזה אווז מעושן
  • רצועות פילה, פטריות וקרם תפוח אדמה בבלסמי ערמונים / ציר פלפלים
  • סינטה צרובה עם קרם כמהין וציר שום אפוי
ממש תודה רבה לעוזרים!
אני חושבת שזה עניין של טעם אישי
25/05/15 20:36
269צפיות
ואל תשכח שכל יום יש מנות מיוחדות של אותו יום.
אני, למשל, מאד אוהבת שקדי עגל, אז יש להניח שזו המנה שהייתי מזמינה כראשונה.
למנה עיקרית הייתי מזמינה נתח קצבים, שוב כי זהו נתח שאני אוהבת.

אני מציעה שתקרא דיווחים על המסעדה, ותחליט לפי תיאור המנות והחוויה של הכותבים. תוכל למצוא את הדיווחים באמצעות החיפוש של הפורום.

אתה תקבל מגוון תשובות די מבלבל
25/05/15 22:32
250צפיות
מה המנות מקריאה שאתה הכי סקרן או מתחבר אליהן ? אל תפסול גם ספיישלים, יכולות להיות הפתעות מעניינות מאוד.
קודם כל תודה על התגובות
26/05/15 23:52
142צפיות
אני אישית מהראשונות נמשך ל"בקלאווה", לשקדי עגל, אולי לחציל. אבל מצד שני אולי זה בגלל שלא טעמתי את הפולנטה שלהם מעולם, אתה מבין? בגלל זה אני מעוניין לשמוע את ההמלצות
מהעיקריות הסלמון נשמע לי מעניין, כמו גם הנתח קצבים (שעלול להיות, עם כל הטוב שבו - בחירה בנאלית, ואולי בכלל עדיף את הרצועות פילה..)
בשלב מסויים תהיו חייבים להחליט
27/05/15 06:53
119צפיות
ואולי הפתרון הטוב ביותר, הוא לשוב למסה לעסקית בעוד כמה חודשים :)

לגבי המנה העיקרית: איזה נתח אתה מעדיף בדרך כלל, נתח קצבים או פילה?
שקלו להתמקד במנות ראשונות
26/05/15 12:53
230צפיות
למיטב זכרוני העסקית של מסה מאפשרת את זה. לא שהעיקריות רעות, חלילה, אבל הראשונות יותר טובות ומיוחדות.
מנות שאני באופן אישי מאד אוהב שם הן הפולנטה, "בקלאווה" עגל ושקדי העגל. אם תהיה את מנת כבד האווז, גם היא נהדרת.
תהנו!
ארוחת בוקר מומלצת
26/05/15 19:39
203צפיות
האם יכולים להמליץ על ארוחת בוקר מומלצת בתל אביב? ליום נישואים 40 של ההורים. למחר.
הכל תלוי תקציב
26/05/15 22:59
187צפיות
אילו אני הייתי חוגגת 40 שנות נישואים, הייתי הולכת לאחד המלונות הגדולים בתל-אביב.

מהי מסעדת הבשר הכי טובה בישראל כרגע?
23/05/15 17:12
1002צפיות
מסעדה שאפשר להשוות אותה לפיטר לוגר בניו יורק. (חלומות לפעמים מתגשמים)
מסעדה שיודעת את ההבדל בין מדיום רייר למדיום או לרייר ושבחיים לא תצטרכו להחזיר נתח למטבח.
מסעדה שהנתחים בה נותנים את הטעם של האדמה שעליה גידלו את הפרה.
מסעדה שלא מגישה חלבוני חרטה כמו בשר חזיר, עוף או כבש.
האם יש דבר כזה בפרובינציית חובבי החומוס שנמצאת במזרח התיכון?
אה כן, שהיא גם תהיה נקייה ובלי מלצרים שנוגעים בלחם.
תודה מראש לכל אלו שיודעים.
º
לא
23/05/15 17:53
230צפיות
תודה על חוות הדעת המשכילה.
23/05/15 18:15
618צפיות
צריך לחשוב על התשובה שלך כמה ימים לפני שיהיה אפשר להבין
וליישם אותה בימי חיינו הפשוטים והיפים.
אתה אדם טוב עם מעט מילים.
מלאך מתוק אפוף שתיקות.

תנסה לא להעליב בפעם הבאה שאתה שואל
23/05/15 18:29
600צפיות
ואולי תקבל תשובה רצינית.
º
ממה נעלבת?
23/05/15 18:47
159צפיות
נעלבת?
23/05/15 19:04
497צפיות
אתה רוצה לשוחח על כך?
אולי ביחד נמצא למה אתה נעלב מבני אדם שלא רוצים להעליב אותך.
נו באמת
25/05/15 09:48
270צפיות
שאלת אם יש מסעדה מקבילה לפיטר לוגר. מישהו חשב שלא, ואמר ככה. מה בדיוק אתה רוצה שהוא יפרט? את הכתובת של האין מסעדה שלא משתווה לפיטר לוגר, ואיזו לא-מנות הוא לא-אכל שם ואיזה אין-שף לא-מבשל שם?
הסרקסטיות שלך מיותרת לחלוטין.
דילגת על הכותרת.
25/05/15 13:51
203צפיות
שאלתי מהי מסעדת הבשרים הכי טובה בארץ לדעתם של חברי הפורום.
אני מציעה לכולכם לקרוא את תקנון הפורום
23/05/15 19:07
513צפיות
ולפעול לפיו, אחרת אאלץ להתחיל למחוק הודעות.

הודעות ותגובות להודעות, צריכות להיות עניינות ומנומסות, נטולות ניתוחי אישיות, והתייחסויות לגופם של גולשים.

לא מובן למה שירשרת אל השאלה שלי.
23/05/15 19:13
435צפיות
מצד שני אפשר להרגיש אגרסביות מסויימת מכיוון הברווזים כלפי גוזלי הברבורים.
לא אפריע יותר בביצה, תודה וסליחה.

איזה חלק של "כולכם" לא היה ברור כאן?
23/05/15 19:27
431צפיות
פניתי לכל המשתתפים בשירשור הזה.

אתה בחרת לנתח אישיות של גולשים אחרים, ולפנות בציניות אל "פרובינציית חובבי החומוס", ואחרים פנו אליך בצורה לא נעימה.
מסעדת בשר
23/05/15 21:06
564צפיות
לא מכירה את המסעדה שציינת,
לא מזמן אכלנו בהאדסון,נכון לעכשיו מסעדת הבשר הטובה שאכלנו בה בארץ.
לגבי ניקיון, אני דיי מקפידה בעניין גם לא נתקלתי שם בחוסר סטריליות משווע או נקיון מוטל בספק.

הסתכלתי על התפריט שלהם. נראה מעניין ושווה ניסוי.
23/05/15 21:13
367צפיות
תודה על ההמלצה.
מתקשה להמליץ
24/05/15 19:08
500צפיות
אכלתי בפיטר לוגר אחת ויחידה לפני 15 שנים כמעט וחשבתי שמדובר במסעדת חרטה שלא מצדיקה הוצאת מחירים כאלו על בשר בקר (וזה עוד לפני שקראתי על מחיר בקר יוצא דופן במסעדות מתמחות ביפן), בכלל כל אותה ארוחה הייתה מוזרה משהו, ישבתי לבד ושילמתי המון כסף בלי להנות במיוחד, בהחלט התחרטתי על ארוחת החרטה ההיא.
מזכירים בארץ את הדסון ומקום של בשר, אירועים של המעשנה ומקום כמו אלאבמה, כדאי לך לנסות כשתהיה כאן, למרות שאני די בטוח מה תהיה הדיעה הסופית   
אוהו.. ביקורת מושלמת למסעדת בשרים עתיקה ומהוללת.
24/05/15 19:28
482צפיות
אתה בטח חושב שמרצדס זו סתם מכונית בגלל שאין הצדקה
להוציא כזה מחיר על מכונית, מה גם שבמרצדס אתה יכול לשבת
לבד ולשלם הרבה כסף.
נו טוב, שיהיה.
אני ממליץ לך על שיפודי עזרא באזור.
לא יקר שם, ככה שאין מצב שתתלונן עוד 15 שנה.

דרך אגב, אם היתה לי דעה קדומה על מסעדה כלשהי בארץ, לא
הייתי פה בפורום. עצם זה שאני מבקש פה המלצות אומר שאני
קראתי את מה שהאנשים כותבים פה ואני מכבד את ההערכות שלהם.

תודה על ההמלצה
24/05/15 21:22
349צפיות
גם חומוס זו מנה עתיקה ומהוללת, משמעותית הסטורית לעולם מעט יותר מפיטר לוגר. כולנו ראויים לדעתינו, אני מעדיף להוציא את הכסף המשמעותי יותר על אנשים מוכשרים, חומרי גלם מגוונים ובישול מעניין, לא בדיוק מוצאים את המכלול הזה בפיטר לוגר.
לגבי החלק האחרון של ההודעה שלך (לא מבין ולא מתעניין במרצדס), זה נחמד, הכל פה וירטואלי, מרשה לעצמי לנחש מה שבא לי, לא אופתע אם יש לך ביקורת על סצינת האוכל כאן וכנראה גם על תחומי חיים אחרים, אבל זה בסדר, אתה יותר ממוזמן בתמורה להמשיך ולנחש דברים עלי  
אל תופתע, כי כן יש לי ביקורת על סצינת האוכל.
24/05/15 22:13
352צפיות
הרבה מסעדות בארץ הן פלצניות, אומנם לא חסרות מסעדות פלצניות בכרכים ברחבי
העולם, אבל כאן יש הרגשה שיש "קצת" הצפה. מסעדות אלו לוקחות מחירים יקרים
על השקעה בעיצוב  ומיקום שלהן במקום על השקעה באוכל ובשירות.

הביקורת השניה היא: רמת השירות של המלצרים הירודה וחוסר המקצוענות והרצון
לשרת בארץ, או מצד שני אובר הסחבקיות ומליון פעם שאלה של "הכל בסדר?".
רבאק, מלצר מקצועי צריך לדעת לבד אם הכל הבסדר רק מלהסתכל על הסועד.

הביקורת השלישית היא רמת הנקיון הירודה וחוסר אכיפה מצד הרשויות לגבי איכות
ונקיון של המזון שמוגש.

חוץ מזה הכל בסדר.
אני מנסה למצוא ואפשר למצוא מקומות נורמלים בארץ, חלק מהחיפוש כולל
קריאה כאן בפורום. מקומות נורמלים יהיו מקומות שבמקרה הרע יהיו עם 2 ביקורות
רעות מה-3 שציינתי למעלה, ובמקרה "הטוב" עם 1.

לגבי החומוס, אני רואה שחלק מחברי הפורום כאן לוקחים באופן אישי את "הזלזול"
שיש לי כלפי החומוסיות. אני גם מאמין שהם יתגברו.

לגבי פיטר לוגר, אתה צודק, אין כלום "מעניין" שם. יש שם רק סטייקים
שאולי הכי מושלמים בעולם, ושירות מקצועי ממלצרים מבוגרים שמלצרות
זה המקצוע שהם גאים בו.
אה כן, הם לא מגישים חומוסצ'יפסלאט עם הסטייקים ולכן אולי יש כאלו שמתאכזבים.
מה קשור חומוסיות לביקורת על פיטר לוגר?
25/05/15 09:04
243צפיות
מעולם לא הייתי בפיטר לוגר, אבל קראתי עליה לא מעט ביקורות. הרבה מהן משבחות מאד, אבל גם לא מעט ביקורות אחרות (של חובבי בשר, לא חובבי חומוסיות) אומרות שהמסעדה היא overrated, כלומר שיש שם בשר לא רע אבל לא משהו שמצדיק את השם המופלג שיצא לה ושאפשר למצוא בארצות הברית לא מעט מסעדות ברמה טובה שהבעיה היחידה שלהן זה שהשם שלהן לא יצא למרחקים כמו זה של פיטר לוגר. יכול להיות שהיתה לך שם חוויה יוצאת מגדר הרגיל ואתה מחזיק מפיטר לוגר כמדד למסעדה עם בשר איכותי, אבל זה לא אומר שצריך לקטלג כל מי שהיה בפיטר לוגר ולא התלהב הוא בהכרח מישהו שאוהב את הבשרים שלו רק משיפודיות (שגם אני לא חסיד גדול של הקונספט שלהן, אגב). 

פעם לפני שנים מאד אהבתי את הסטייקים של בלאק סטיר בהרצליה, שאכלתי שם כמה וכמה פעמים שבהם נשמרה רמה קבועה וטובה אבל משלב כלשהו חלה אצלם הידרדרות ובסופו של דבר הם נסגרו... מאז לא זכור לי מקום שאני מרגיש שאני יכול לחזור אליו שוב ושוב ולקבל את אותו סטייק מוכר ואהוב בלי צורך להחזיר או להתבאס. 

המקום שהכי עשה לי את זה לאחרונה מבחינת בשר זה פונדק די לוקס אבל זה כבר לא בקטע של סטייקים אלא משהו אחר לגמרי מה גם שזה לא בדיוק מקוטלג כמסעדה.

לא קשור ולא ניסיתי לקשור.
25/05/15 13:49
217צפיות
בפיטר לוגר לא אכלתי רק פעם אחת, למעשה נכנסתי ויצאתי משם כל כך הרבה פעמים שכבר שיפשפתי שם את הרצפה, כך
שדעתי לא מבוססת על נסיון אחד מוצלח אלא על נסיון ארוך ו"מורכב".

אני חושב שזאת אולי מסעדת הסטייקים מבין הטובות בעולם, הם לא מגישים שם הרבה יותר מסטייקים.
אני גם יכול לטעות ואתה יכול לחלוק עלי, פה זה פורום ביקורת מסעדות,  אבל זה לא יהיה מכובד לעשות זאת מבלי שהיית שם.

את האשכול פתחתי בגלל שהייתי רוצה למצוא מסעדת בשרים טובה בארץ, ורציתי לשמוע המלצות מחברי הפורום.
את השיפודיה הכנסתי כש"salo22" התלונן על כך שזאת מסעדה יקרה. פשוט המלצתי לו על מסעדת שיפודים זולה כדי שהוא לא יצטרך
לשחזר את הסיוט שהיה לו מהמחירים של פיטר לוגר.

הייתי שמח אם תוכל להרחיב בבקשה על "פונדק די לוקס".

אכן לא יכול לחלוק או לצדד
25/05/15 14:06
216צפיות
כי אכן לא הייתי שם. רק רציתי להבהיר שגם לפיטר לוגר, כמו לכל מסעדה אחרת, יש מצדדים יותר ופחות אפילו בקרב חובבי הבשר. 

לגבי פונדק די לוקס מדובר על משהו אחר לגמרי. דיווחים אפשר למצוא כאן וגם כאן.

ואוי למי שטוען שמנוע החיפוש של הפורום לא נחות משמעותית מהחיפוש ז"ל של אתר מטעמים. שעה(!!!) לקח לי למצוא את הדיווח הראשון. במטעמים? בחירה בשם משתמש Gרר ותוך שניה אתה מוצא את כל הדיווחים. פשוט נורא שהם פרשו להם יום אחד והשאירו אותנו בלי מנוע חיפוש ייעודי לתחום.

º
תודה ידידי.
25/05/15 14:39
43צפיות
תמיד תהיה ביקורת משמעותית על סצינת האוכל
25/05/15 09:28
262צפיות
כמעט בכל עיר בעולם, אלא אם כנראה היא נמצאת ביפן, או בברזיל, אולי גם בדרום אפריקה. הסצינה הישראלית בקטגוריית האוכל כמובן מאוד מושפעת ממיקום, נגישות חומרי גלם, צביון לאומי, קונפליקטים איזוריים ועוד כמה דברים קטנים על הדרך. מביקורת עניינית אפשר להתפתח, לא מניחוח מלגלג על רפובליקת בננות "פרובינציאלית" במזרח התיכון שאוהבים בה חומוס.  
לגבי שירות, לא מתעניין בנושא אז לא מעוניין בדיון, אולי אחרים כן, המדד שלך לכאורה לקבוע האם מסעדה נורמאלית או לא הוא כמובן חסר משמעות, כולנו בסופו של יום מנסים ומחליטים. סטייקים הכי מושלמים בעולם, יהא מה שזה, אפשר ליצור בכל מקום בעולם, לא רק בפיטר לוגר. כמו שציינתי אין ספור פעמים בפורום הזה בעבר, את הסטייק המזדמן שלי אעדיף להכין בבית מאיטליז טוב וגם לא מזיק שיש גיס שעוסק בגידול בקר, לא שממש באופוריה מהעניין, אך בכל מקרה יש מקורות בקר מקומיים אפילו כמעט מוצלחים מאוד, היום אולי יותר מאי פעם (?) וכשתהליך הגידול\פירוק\יישון משמעותי, גם ההנאה גבוהה.
ואם נחזור לענייננו, הדסון מסתמנת כמסעדת הבשר לנסות אותה, הם לפי השמועות משקיעים מאוד במקור, תהליך היישון, שימוש בסו ויד בבישול וכולי, אם זה כך, ראוי לבדיקה.    
נראה שהדסון יכולה להיות התשובה לשאלה.
25/05/15 13:56
231צפיות
מה גם שהשם מזכיר את ניו יורק.
אני אשמח לנסות את המקום.
אין כמו פיטר לוגר
25/05/15 23:25
262צפיות
לטעי זו מסעדת הבשרים (אין גיוון כלל) הטובה בעולם - יש כמה בדרום אמריקה שלא נופלות ממנה
טעם ה"ביס הראשון" שלי שם נמצא בפי כל פעם שאני חושב עליהם או על מסעדת בשרים
ניסיתי רבות ממסעדות הבשר האחרות בניו יורק (אגב חלקן הוקם ע"י יוצאי פיטר לוגר והם מתגאים בכך)
והן טובות אבל אני תמיד חוזר למקור
בפריז יש לנו את SEVERO (שם אמנם הגישה שונה ויש יותר גיוון)
בארץ הדסון בהחלט ראויה ומזכירה את מסעדות נ"י 
קצת הגזמתם, לא?
26/05/15 13:10
284צפיות
לא שפשפתי את הרצפה כמגיבים קודמים,
אולם בקרתי מספר פעמים בפיטר לוגר - הסניף בברוקלין מוכר כמלכודת תיירים ובהתאם בינוני,
הסניף בגרייט-נאק, בו עשיתי את מרבית ביקורי, טוב, אבל עולות עליו לא מעט מסעדות (מספר מסעדות רק בארה"ב שעולות לי בראש - הסניף של פאלם בניו יורק ובוודאי SW האלוהית בלאס וגאס). 
אם כבר בוחרים, לטעמי הבוצ'ר ביוהנסבורג עומדת ראשונה בין מסעדות הבשר.
לגבי ישראל - מקום של בשר, לדעתי הטובה ביותר, אבל איכות הבשר בארץ סובלת מחוסר יציבות כך שניתן לדגום סטייק טוב במסעדה מסוימת אך לא בהכרח הדבר יהיה גם בביקור הבא.   
אמממ
26/05/15 13:18
212צפיות
אני בהחלט מסכים לגבי דרום אפריקה, לא פגשתי בשר שהשתווה למה שהיה שם, מצד שני עזר מאוד באותם ימים שער ראנד קרוב למגוחך, כשזול יותר, לרוב גם הכל טעים יותר, להשתולל עם האוכל היום באופן יחסי לארוחות של אותם ימים, היה נגמר בחור עצום בכיס.
סקרן לגבי לשפשף את הרצפה, מה זה אמור להגיד ? באמת מסקרנות, ממש לא נעלב אם קשור לתגובה שלי
דווקא לא
26/05/15 14:09
172צפיות
יש התייחסות לשפשופים 3 הודעות למעלה אצל טיפת משקה.

וכן, הימים בהם הראנד היה נמוך הפכו את דרום אפריקה לארץ המושלמת לטיולי גרגרנים.
לא הייתי בדרום אפריקה, אבל...
26/05/15 14:12
188צפיות
ארגנטינה. עולם אחר. עד שהגעתי לשם לא חיבבתי סטייקים בכלל, ושם ראיתי את האור. אפילו הבשר הזול בסופרמרקט נהדר שם. והמחירים כל כך אטרקטיביים, שלפעמים יותר זול לקנות סטייקים לארוחת ערב מאשר ירקות לסלט גדול...
מסכים
26/05/15 17:39
168צפיות
הייתי בסניף בברוקלין השנה. הרגיש כמו מלכודת תיירים. הסטייק כמובן טוב בהרבה מכל מה שאפשר להשיג בארץ, אבל לא מתקרב לרמה של SW או Cut.
º
לגמרי הגזימו. מסכימה איתך.
27/05/15 22:17
24צפיות
º
26/05/15 14:31
34צפיות
º
שירשור שבועי
26/05/15 12:59
12צפיות
יש חוות דעת עדכניות על מסעדת ד"ר שקשוקה ביפו ?
25/05/15 14:50
263צפיות
ו /או גם על מסעדת פאשה ברח' הארבעה ת"א ?
לא זוכר שקראתי משהו עדכני על אף אחת מהן בשנים האחרונות
25/05/15 15:55
218צפיות
לפחות לגבי ד"ר שקשוקה - לא צפויות להיות שם הפתעות גדולות מידי
אוכל פשוט - טעים מאוד, שמן מאוד, ומתומחר מעט גבוה מכדי להרגיש נוח.
שום חידוש קולינארי גדול אבל לרוב לא צריך.

כן זכורות לי ביקורות לא נעימות על הנקיון במקום ולכן אם אתם רגישים לנושא עדיף לוותר.

מהניסיון שלי
25/05/15 16:21
295צפיות

ד"ר שקשוקה, אחת השקשוקות הגרועות שאכלתי
ובעיקר לא טעים במיוחד.
אבל לך תתווכח עם העדר.
אני הייתי בפאשה בארוחת חג מהעבודה
25/05/15 16:30
494צפיות
היה מאוד טעים אבל השירות על הפנים.
כשמישהו ביקש משהו(כמו עוד שתיה) זה לקח המון זמן, אם זה הגיע בכלל.
האוכל הוגש למרכז השולחן במנות קטנות מדיי.
לדוגמא הביאו צלחת עם 3 פיתות לשולחן של 6 אנשים או צלוחית עם 4 פלאפלים.
וכשביקשנו עוד כי זה לא הספיק לכולם, זה לקח המון המון זמן.
בשלב מסויים כל המלצרים נעלמו לרבע שעה למה שנראה כמו הרמת כוסית ואנחנו נשארנו מבולבלים.
עוד דבר שהפריע מאוד לאחת הבנות שהיו בארוחה זה שכל המנות הוגשו בלי סכום ככה שכל אחד דחף את המזלג שלו כדי לקחת אוכל ואותה זה הגעיל.
מתוך שישה אנשים
25/05/15 17:16
368צפיות
רק אותה זה הגעיל?
היינו בסביבות 25 אנשים
25/05/15 17:22
291צפיות
ורק אותה זה עצר מלאכול.
כל פעם שהביאו צלחת חדשה היא מיהרה לקחת ראשונה לפני שכולם יקחו...
את האחרים זה לא עצר מלאכול...
אף אחד לא מודע
25/05/15 17:39
261צפיות
לכללי היגיינה בסיסיים,זה פשוט נורא.
זה לא שלא ביקשו סכום...
25/05/15 17:42
241צפיות
פשוט האנשים היו רעבים מדיי והמלצרים איטיים נורא נורא נורא
הייתי בד"ר שקשוקה לאחרונה לפני 4 שנים
25/05/15 17:20
339צפיות