לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קפה!

הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.
נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.
בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.

החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.
כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.

ליאור ינאי

ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
הודעה חדשה

Gaggia Syncrony Digital
31/03/15 15:22
17צפיות
מחפש כרטיס מחשב תקין (חדש או משומש) למכונת Gaggia Syncrony Digital
בבקשה...
01/04/15 07:54
3צפיות
טוב ת'שמעו... הלליט האלו.....
הודעה זו מכילה תמונות
28/03/15 11:56
81צפיות
ניסיתי את שני הדגמים שמיובאים לארץ....,
לטובה :
 • קומפקטית וקטנה, תופבסת רק טיפה יותר עומק מהרנצ'יליו סילביה , הרוחב כמעט זהה
 • שלד ומעטפת, הכלאל חלד, רמת הגימור מפתיעה לטובה, המכונה נראית טוב
 • המחיר מאוד מאוד אטרקטיבי ביחס למתחרים
 • התוצר בכוס מאוד טוב ועומד בשורה אחת עם מכונות E61  דומות.
 • כמעט כל חלקים גנריים שקל למצוא, ומה שלא גנרי קל להחליף בחלק גנרי.
 • גרסת PID שמשפרת את תוצר הכוס ומאפשרת שינויים  בטמפ' ובלחץ מבלי לפתוח את המכונה ולשנות לחץ בפרסוסטט
 • בקרת גובה מים במיכל שמופעלת ע"י סנסור מגנטי ולא משקל (מיקרוסוויצ' עם קפיץ) בדגמים ותיקים או זונדה במיכל שנתון לפגעי אבנית ומשקעים.(כמו ברוקט או בזרה, למשל).
חסרונות:
 
 • ברזי המים והקיטור קרובים לראש וקשה לפרוס אותם לצדדים, למרות היותם ברזים עם מפרק כדורי שאמור לאפשר גמישות, בגלל צפיפות המכונה , זה עשוי להציק ולמנוע למשל מצינורית ההקצפה, גמישות ונוחות צריך לפתוח את המכונה ולתת לברז בקיטור "וינץ'" הצידה בכדי לאפשר את הגמושות הזו, אבל אז הברז לא ישר מעל המכונה.
 • דוד עומד במקום שוכב, מייצר בזמן עמידה ממושכת ללא הפעלה, צבירת חום גבוהה מידי בראש מחליף החום, מה שעשוי לגרום לראש להיות בטמפ' גבוהה מידי או לצבירת קיטור בחלקו העליון של מחליף החום, מה שיחייב "קולינג פלאש" ארוך יחסית.
 • המבנה הצר והדחוס של המכונה  עולה ב"תא מכונות" קטן ודחוס, סיוט לטכנאי שיצטרך לתקן אותה כשתתגלה תקלה ודבר שלדעתי עשוי לגרום לתקלות חשמל כאשר המכונה מתיישנת. זה לא הכרך מחייב אבל בהחלט אפשרות קיימת.
 • מיכל מים קטן מעט
 • דוד בנפח 1.3 קטן , יתן פתרון טוב למשתמש ביתי, למשתמש שאוהב להקציף ג'ארות של חלב,  ואוהב קפוצ'ינו גראנדה גראנדה סופרימו  ענק, זה מעט חלש, אם כי לא כזה נו
מחיר לגרסה רגילה בסביבות 6990 ש"ח  וגרסת הPID ב7890 ש"ח
יבואן : קופמה ישראל
לליט PL62T
º
נשמע מצוין. יש להם גם גרסא עם חיבור ישיר ומשאבה וולומטרית?
28/03/15 13:45
22צפיות
אני חושב שלא......
28/03/15 13:54
40צפיות
בכל שלושת הדגמים שמופיעים באתר היצרן, מופיעה רק משאבת אולקה 48 וואט גנרית...
חבל, אבל עדיין נשמע טוב. הקומפקטיות והמחיר-אל-מול-האיכות...
28/03/15 14:18
38צפיות
...די מייחדים אותה בשוק. בהחלט אפשר להמליץ לחברים.
º
28/03/15 23:38
6צפיות
פעם הבאה שאני באיטליה ...
31/03/15 14:09
24צפיות
השאלה מי החזיר האמיתי... היבואן, החנות או המדינה שבה אתה חי.
31/03/15 14:18
24צפיות
אתה חייב לזכור שאף אחד לא  מוכר , מיבא, , משווק לשם שמים.
 
אתה מראה מכשיר באי ביי ללא עלויות המכס... סבבה, אתה שוכר שפה יש לנו חוץ מהמכס, מע"מ, מיסי נמל, עמילות, אכסון,הובלה, מכון תקנים  שעולה 12500 ש"ח להכנת תקינה ליבוא סדיר למכשיר הזה ובדיקה בכניסה לרץ 3800 ש"ח על כל פלטה של 24 מכונות.
כמה אחוזים אתה מצפה שהיבואן ירוויח, כמה אתה מצפה שהמוכר ירוויח?  אם אני אגיד לך שהיבואן מרוויח בסוף ממש מעט.... תאמין לי? כי זה המצב בסופו של יום,הצרכן הישראלי מצפה למחיר זול כמו של ספקי משנה בירופה אבל שוכח שליבא לארץ זה פשוט לא משתלם כלכלית...
תכלס, אני מתפלא שנשרו בכלל יבואנים בארץ...
אתה שוכח שהיבואן קונה את המכשיר במחיר זול בהרבה
31/03/15 14:26
23צפיות
ממה שמוכרים אותו בחנויות בחו"ל.
אם באי-ביי הוא עולה 5000 ש"ח (שזה בטח כולל מע"מ איטלקי), אז אני מתאר לעצמי שהיבואן קונה אותו סביב ה-4000 ואולי אף פחות.
אני חושב שהיבואנים עומדים בקרוב להתמודד עם בעיה גדולה.
31/03/15 20:59
13צפיות
קוראים לה אמזון, ושינויים שיש בשירות שלהם בשנה האחרונה הופכים אותו לאופציה מאוד אטרקטיבית לישראלים. הם התחילו לשלוח מוצרי חשמל, כולל יקרים, לישראל, והם כותבים מראש את המחיר כולל מיסים. במקרה של גביית יתר, הם מחזירים חלק מהמיסים. במקרה של גביית חסר הם (כנראה) סופגים את ההפסד. לא הצלחתי למצוא דיווחים על מישהו שאמזון ביקשו ממנו תוספת תשלום עבור מיסים לאחר הקנייה. האספקה מהירה והשירות מעולה. לא כל המוצרים קיימים בכל הסניפים של אמזון ולא כולם נשלחים לארץ, אז צריך לפעמים לבצע בדיקה גם בסניפים אחרים (למשל איטליה, גרמניה ואנגליה).
 
לפי כחודשיים רכשתי מאמזון איטליה מקרן ב-4600 ש"ח, בדיוק חצי מהמחיר בארץ (לדגם קצת ישן יותר). בסופו של דבר שילמתי 3900 ש"ח כי אמזון החזירו לי 700 ש"ח (המכס גבה מהם פחות מהערכה הראשונית). את המקרן קיבלתי עד הבית עם שליח תוך יומיים. חסכתי 5100 ש"ח מהמחיר בארץ.
 
אחי קנה מאמזון ארה"ב מקרן דומה והייתה בו תקלה. אמזון ביקשו שיישלח אותו בחזרה, השתתפו בעלות של המשלוח ושלחו לו מייד מקרן חדש אחר (עוד לפני שקיבלו ממנו את המקרן התקול). לא הרבה חנויות בארץ נותנות שירות כזה.
 
אז כן, עם שירות ומחירים כאלה, היבואנים עומדים להתמודד עם בעיה קשה. כרגע רוב האנשים לא מודעים לשינויים באמזון או באופן כללי חוששים מרכישות גדולות מחו"ל, אבל ככל שיהיו יותר ויותר אנשים שיירכשו כך את המוצרים שלהם היבואנים יהיו חייבים לעשות התאמות או לחפש פרנסה בתחום אחר.
מבוא קצר לקליית קפה
25/03/15 13:55
80צפיות
מישהו ביקש למטה מאמרים למתחילים, אז הנה אחד בנושא קליית קפה. לפני שאני סוקר את היתרונות והחסרונות של קלייה ביתית, כמה מילים על התחום בכלל. פולי קפה יכולים לשמש אתכם בהכנת כל סוגי הקפה מלבד קפה נמס, וקפסולות/פודים. אלה במקרה גם שיטות חליטת הקפה הנחותות ביותר (מבחינת הארומה ועושר הטעמים). אם מסיבה כלשהי (בעיקר נוחות) זה הקפה שאתם בוחרים לשתות, אתם יכולים להפסיק לקרוא כאן.

אם לעומת זאת אתם מעדיפים שיטות חליטת קפה שדורשות טחינה (ורצוי בסמוך מאוד לחליטה) אז בהחלט כדאי לכם לשקול קלייה ביתית. רשימה חלקית של שיטות החליטה האלה: אספרסו, פילטר, דריפ, פרקולטור, בריקה, מקינטה רגילה (ללא משקולת), פלאנג'ר, אירופרס, וואקום, וכמובן קפה שחור מבושל בפינג'אן. המשותף לכולן הוא שכדי לקבל תוצאות טובות באמת תצטרכו פולים טריים ומטחנה.

יתרונות הקליה הביתית:
 • טריות. גם לפני הטחינה ובשמירה בוואקום, פולי קפה מתיישנים בקצב מואץ לאחר הקליה. זו הסיבה שהקפה שאתם קונים מבתי קליה מקומיים עדיף כמעט תמיד (ובאופן משמעותי) על קפה מיובא, גם בהשוואה למותגים בעלי שם. בקליה ביתית אפשר לקלות בדיוק את הכמות האופטימלית שאותה תספיקו לצרוך לפני שהיא מספיקה להתיישן. באופן כללי קפה בקליה ביתית (בד"כ קליה באוויר חם) נשאר טוב עד כשבועיים לאחר הקליה. קליה מסחרית יכולה להחזיק כפול מזה, לפעמים קצת יותר. להשוואה, פולי קפה ירוקים (כלומר שלא נקלו עדיין) יכולים להחזיק גם שנתיים, אבל אי אפשר כמובן להכין מהם קפה מבלי לקלות אותם. מהצד השני של הסקאלה, קפה שנטחן מאבד את רוב הארומה שלו תוך שעות ספורות, ולכן חשוב להשתמש בו מיד לאחר הטחינה. כדאי גם לא להתפתות לקנות קפה טחון, אפילו אם בבית הקפה טחנו לכם אותו מול העיניים, ואפילו אם בדרך נס הם הצליחו לטחון אותו בדיוק לרמה שמתאימה למכומת האספרסו שלכם. הוא פשוט לא ייתן לכם תוצאה ראויה מעבר לספל או שניים הראשונים.
 • התאמה לטעם אישי. ניתן לערבב בדיוק את הפולים שאתם אוהבים, בפרופורציה שאתם אוהבים, ולקלות אותם לרמה המדוייקת שאתם מעדיפים. יש כאן מרחב לא קטן ליצירתיות ולהתנסות. התהליך מהנה וקשה לפספס אם מתחילים עם שמירה של כמה עקרונות בסיסיים. אם תערבבו למשל שלושה-ארבעה זנים של קפה ערביקה ותקלו אותם לרמה שפול או שניים מראים סימני שמן תקבלו כמעט בוודאות קפה שרוב האנשים יהנו לשתות. כדי להיות מסוגלים להבחין בניואנסים של טעם כדאי שבקלייה הבאה תכוונו לקלייה בהירה יותר. הסיכון? הקפה עלול להיות חמוץ יותר. מצד שני אם תקלו קלייה עוד יותר כהה תקבלו קפה מר עם טעם שרוף וחסר אופי. יש גם מי שאוהב את הקפה הזה ולראיה כמות הסניפים שיש לסטארבאקס בעולם. הוספה של אחוז כלשהו של זן רובוסטה כלשהו (במקום או בנוסף לאחד מזני הערביקה) ייתנו לקפה טעם מסויים שאני באופן אישי פחות אוהב, אבל שנפוץ מאוד בהרבה תערובות, כולל רוב התערובות של בתי קלייה איטלקים.
 • חסכון בכסף. המחיר לק"ג קפה ירוק הוא כ-30 עד 50 שקלים לקילו, תלוי מאיפה קונים. בשווקים המחיר כמובן נמוך יותר מאשר בחנויות מתמחות שמתעסקות גם במכירה של ציוד ומחזיקות אולם תצוגה. להשוואה, המחיר של קפה קלוי הוא בד"כ בין 80 ל-200 ש"ח. הקאטץ' (הקטן) הוא שיש פחת של כ-15% במשקל הקפה לאחר הקליה, ולכן העלות האמיתית לקילו מעט יותר גבוהה. הקאטץ' (הגדול) הוא העלות של הקולה, ועל כך ברשימת החסרונות.
 • התהליך נחמד ולא מייגע, והסיפוק מיידי. בניגוד לבישול בירה למשל (תחביב אחר שלי) שבו נדרשת המתנה של מספר שבועות, בקפה הקלוי אפשר להשתמש מייד לאחר הקליה. התוצאה אמנם לא תהיה אופטימלית (בשביל זה תצטרכו לחכות כיומיים), אבל עדיין תהיה עדיפה על פולים מיובאים שתקנו בסופר, ולעיתים גם על אלה שתקנו בחנות מתמחה או הבית קפה. הסיבה היא שלעיתים הפולים שם כבר לא טריים, ואין לכם דרך טובה לדעת מתי נקלו. בכל מקרה, כבר ביום שלאחר הקלייה הקפה יהיה קרוב מאוד לשיא שלו. הריח של הקלייה נהדר, אבל העשן יכול להוות בעיה. מומלץ לבצע את הקלייה במרפסת או מול חלון פתוח, ובחלק מהמקרים אפשר גם לאלתר צינור שיינתב את העשן אל מחוץ לחלון.
 
חסרונות ועלויות:
 • עלות הקולה. זה החסרון המשמעותי היחידי. קולה קפה ייעודי מבוסס אוויר חם כגון Gene Cafe הקוריאני עולה כ-3000 ש"ח. אמנם זה רק עניין של זמן עד שתחזירו את ההשקעה (ולא בהכרח הרבה זמן אם אתם שותים הרבה קפה), אבל למרבית האנשים יש בעיה (ובצדק) לשלם סכום כזה כדי להכנס לתחום שהם לא מכירים ושלא בהכרח יוכיח את עצמו. בארה"ב קיימים קולים מבוססי אוויר חם זולים משמעותית. לחברת FreshRoast יש קולים שעולים פחות מ-200 דולר, אבל הם לא מתאימים למתח החשמל בארץ. לפי אתר החברה הם עובדים על קולה שמתאים למתח החשמל מחוץ לארה"ב, אבל הוא עדיין לא הגיע לשוק. אופציה נוספת היא לחפש קולה יד שניה - Gene Cafe עולה בערך חצי ממה שהוא נמכר חדש, ו-Hearthware Precision (אם תצליחו למצוא) אמור לעלות כמה מאות שקלים (הוא נמכר בעבר בארץ בכ-800 ש"ח). ההבדל המשמעותי ביותר בין השניים הוא שגודל הבאטץ' בראשון הוא 300 גרם ובאחרון 80 גרם. יש גם מכשיר פופקורן חשמלי בשם גראנדיקס שעולה 150 ש"ח, ולא מעט משתמשים מדווחים על הצלחה איתו. עם זאת, גודל הבאטצ' שלו קטן עוד יותר מזה של ה-HWP והעמידות לא גבוהה, במיוחד אם אתם מנסים לבצע כמה קליות בזו אחר זו. אפשרויות זולות עוד יותר הן קליה בתנור או במחבת, אבל בשתי השיטות האלה הקליה לא אחידה והתהליך רחוק מלהיות שגר-ושכח. יש גם קולה תוצרת הארץ בשם "חביתוש" שמיועד לקליה על הגז, המחיר הוא כ-500 ש"ח לגירסה ידנית או כפול מזה לחשמלית. התהליך מסובך ומייגע יותר מאשר קלייה באוויר, אבל יש שאומרים שאפשר להגיע לתוצאות טובות עוד יותר. אם הייתי שוקל כניסה לתחום הזה הייתי נותן צ'אנס לגרנדיקס. הסיכון הכספי נמוך ואם התוצאה לא תהיה מספיק טובה אפשר תמיד להשתמש בו להכנת פופקורן ובינתיים לחכות לדגם של FreshRoast שיתמוך ב-220 או לחפש קולה יד שניה.
 • הטרחה. יש התעסקות מסויימת בלהוציא את הקולה מהארון, להניח אותו במקום מאוורר, לשקול את הפולים, לכוון את הטיימר לזמן המשוער, להפעיל את הקולה, וללוות את הקלייה בדקות האחרונות כדי להחליט אם לקצר אותה או להאריך אותה מעבר לזמן המשוער. ההתעסקות הזו זניחה בעיני בהשוואה לנסיעה לחנות או בית קפה כדי לקנות במחיר מופקע פולים שלא בטוח שהם טריים. כמובן שבקלייה עם תנור/מחבת/חביתוש יש הרבה יותר טרחה, וזו אחת הסיבות שבגללן אני קולה בקולה מבוסס אוויר חם.
 • המוץ. במהלך הקליה משתחררות הקליפות של הפולים. בקולים ייעודיים מבוססי אוויר חם יש פתרונות נוחים שאוספים את המוץ. לעומת זאת בשיטות הקליה הידניות יותר צריך להפריד אותו מהפולים. וזה יכול להיות ליצור קצת בלאגן.
 • פספוסים. אם סומכים על הטיימר ולא מלווים את סוף הקליה קל לקבל קפה שרוף או כזה שלא נקלה מספיק. הסיבה היא שאפילו אם אתם קולים שוב את אותה תערובת יש משמעות לטמפרטורה הסביבתית, ואני מכיר מישהו שטוען שיש הבדלים במתח החשמל בשעות היום שגורמים להבדלים ברורים גם אם הטמפרטורה הסביבתית זהה. אני לא בטוח שהתאוריה שלו נכונה, אבל אין ספק שקליות ביתיות פחות עקביות וחזרתיות מאשר קליות מסחריות של בתי קליה גדולים. אני עדיין מעדיף את התוצאה הביתית, ובהפרש ניכר.
 
תהנו!
º
תודה. נהנה גם מקפה וגם לקרוא
25/03/15 15:46
16צפיות
כל מילה - בסלע
25/03/15 17:49
43צפיות
שווה להכניס למאמרי הפורום!
אני התחלתי לקלות לבד לפני חודש-חודשיים - בעזרת בהמור 1600 פלוס - וכבר בקליה השלישית התחלתי להנות מהתוצאות יותר מהקפה הקנוי. בינתיים עוד לא מצאתי את התערובת שגרמה לי להפסיק את הנסיונות, אבל בהחלט אין דרך חזרה - לקלוי מוכן אין לי שום סיבה לחזור
לדעתי, החסכון הכספי כאן לא העיקר (הוא בהחלט ישנו, אבל גם הזמן שאתה משקיע שווה משהוא). העיקר מבחינתי זה התענוג הצרוף מהתהליך עצמו (למי שהקפה עבורו לא רק משקה אלא גם תחביב), הטריות, והיכולת להרכיב תערובות ולכוונן דרגות קליה - ליצירת הטעם/גוף/ארומה/קרמה המדויקים שאני מחפש.
בקיצור, לכל מי שעבורו הקפה הוא תחביב - מומלץ בחום!
תוכל לפרט עוד על הבחירה בבהמור?
28/03/15 10:24
34צפיות
ובמיוחד מאיפה קנית ומה היו השיקולים בהעדפה על קולים אחרים.
 
אגב, מבחינתי אין תערובת שתגרום לי להפסיק את הנסיונות. אני כל הזמן מקבל תוצאות נהדרות (מבחינתי). הסיבה לשינוי היא כי אני אוהב לגוון ולא מעוניין לשתות כל הזמן את אותו הקפה. זו גם הסיבה שבגללה אני משתמש ביותר משיטת חליטה אחת למרות שהשיטה שאני מעדיף באופן כללי היא אספרסו (מכונת מנוף של אלקטרה).
הזמנתי משלוח מניו זילנד.
28/03/15 13:59
80צפיות
אני די בטוח שבסופו של דבר אקנה את ההוט טופ האלקטרוני, אבל הייתי צריך להתחיל ממשהו, ולהוציא 1200 דולר מבלי להתנסות קודם במשהוא יותר זול - לא רציתי. ועל כך ההתלבטות אכן הייתה בין הג'ין לבהמור.
שני הקולים טובים, ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. הרשת מלאה בהשוואות ובהמלצות על כל אחד מהם. השיקולים האישיים שלי היו, לפי סדר החשיבות עבורי: מחיר זול יותר, טיפול טוב יותר בעשן (אני קולה בדירה), 5 פרופילים מתוכנתים מראש אך גם אפשרות לשליטה ידנית, מחזור קירור טיפה יותר יעיל, קולה לא באוויר חם ולכן חיי המדף של הקפה הקלוי טיפה יותר ארוכים, אפשר לקלות עד 400 גרם בבת אחת.
ולגבי הנסיונות, כשקניתי קלוי, הייתי עושה רוטציה בין 3-4 סוגים שונים - בשביל הגיוון, כך שגם בקליה עצמית כנראה אתייצב בסוף על כחמש תערובות קבועות, ומדי פעם אנסה משהוא חדש מתוך סקרנות.
כל הכבוד
26/03/15 23:18
38צפיות
אין מה להוסיף, רשמת הכול.
רק הערה זעירה בנוגע לעלות - אחרי שנים רבות של ניסויים
בשלל זנים זולים, הגעתי למסקנה המצערת שאני נהנה הרבה יותר
מקפה יקר - הקפה הכי זול בתערובות אצלי הוא ברזיל סראדו,
בסביבות ה-55 לק"ג. נוסיף לזה פחת בקלייה ונגיע לסביבות 80 ש"ח לק"ג.
בקיצור, לא סעיף עקרוני.
 
אבל הריח, הו, הריח.
מעט מאוד דברים בעולם משתווים בניחוחם
לריח של תערובת מוצלחת בת 3 ימים. עירפול חושים משכר.
אפשר לרכוש גם זנים יקרים יותר ולשלם פחות מ-55 ש"ח
28/03/15 10:31
34צפיות
אלא אם אתה מדבר על קפה מהוואי, אוסטרליה ואקזוטיקות אחרות.
 
לקפה רות בפתח תקווה יש מבחר יפה של קפה ירוק (כולל סומטרה, פפואה וכו') במחיר אחיד של 45 ש"ח לקילו. אם מגיעים לירכא אפשר לרכוש אצל האחים סלמאן אפילו בפחות.
נסיעה לפ״ת תעלה לי יותר, שלא לדבר על ירכא
29/03/15 00:24
23צפיות
בהתחשב בעובדה שאני צרכן הקפה היחיד בבית ושאני ירושלמי,
יוצא יותר זול לחכות לשליח שמגיע למפתן הבית.
 
 
אתה סומך על המוכר בירכא שלא יבלף אותך, וימכור לך זן נחות?
31/03/15 14:22
14צפיות
קשה לי להאמין שאפשר למכור זנים יקרים במחיר רצפה. יתכן שאפר למכור בכמה אחוזים יותר זול מחנויות בערים הגדולות (בגלל עלויות שכירות וארנונה מוזלות), אבל לא בחצי מהמחיר המקובל ...
הבעיה עם קפה ירוק הוא שקשה להבדיל בין הזנים, ולכן כ"כ קל לדחוף זן זול ולטעון שהוא זן יקר יותר.
 
כן, אני סומך עליו לגמרי
31/03/15 20:01
10צפיות
קודם כל כי אפשר לראות מה כתוב על השקים, ומעבר לכך כי יש זנים (כמו סומטרה) שיש להם מראה אופייני. הוא עובר את שני המבחנים. בכל מקרה נדיר שאני מגיע לאיזור, אבל אם זה קורה אז בהחלט שווה לבקר שם. הסחורה מצויינת והיחס נהדר.
 
באופן רגיל אני קונה בקפה רות שנמצאים מרחק כמה דקות ממקום העבודה שלי.
2 הסנט שלי
27/03/15 16:33
125צפיות
ניתן להכין תערובת מזן אחד. חלק קולים בדרגת קליה גבוהה כהה וחלק קולים בדרגת קליה חלשה בהירה. ובערבוב ניתן בקלות לקבל 3 טעמים וארומה שונים.
זה אפשרי כשקולים בכמה באטצ'ים,
28/03/15 10:35
29צפיות
למשל עם קולה קטן כמו ה-HWP או עם הגראנדיקס. אני לא בטוח שיש סיבה להשתמש בשיטה הזו אלא אם נתקעת עם זן אחד ואתה רוצה לסיים אותו כמה שיותר מהר.
 
וכמובן שהשיטה הזו פחות נוחה כשקולים עם קולה כמו הג'ין שבו אפשר בקליה אחת של 300 גרם להשתמש בתערובת של כמה זנים ולקבל תוצאה מורכבת, מעניינת וטעימה.
רשימה י וטובה מאוד!! אני חייב אבל להגיב על נושא הטרחה.
28/03/15 11:25
46צפיות
אני מניח, שמי שמתעסק בקליית קפה באופן עצמאי, לא עושה זאת על בסיס הגיון צרכני ומשהו שקשור בכלכלת הבית או בעוד מהטלמבין מהטלות הבית כגון סדר, נקיון, בישול כביסה. מי שקולה בבית , עושה זאת בעיקר ממניעים תחביביים ולרוב עושה זאת מתוך הנאה צרופה שבעיסוק שבתחביב... וככזה אני חושב שטרחה ו"פצ'קעריי" כמו שסבתא הייתה אומרת,  פשוט לא מהווה מחשול. אם זה תחביב, אני עושה את זה כי אני נהנה ליצור את העיסוק (הלפעמים מוגזם יש לציין) שבעיסוק...   את אותה טרחה היית מייצר לעצמיך, אילו היית אוסף בולים/הולך למזח של נמל יפו לדוג/בונה דגמים של רכבות חשמליות או אוסף מכוניות עתיקות..... אגב, על כל המתלווה לכך, ההצלחות, הכשלונות, הפספוסים, האמוציות שבין כל אלו והסיפוק הגדול(והחשוב ביותר, כי זו מטרתו של עיסוק בכל תחביב אשר יהיה) שאתה חש מהתוצאות והתוצרים אותם הפקת.
קליית קפה
29/03/15 00:16
39צפיות
יוזמה חשובה ועשויה היטב. גם אם לרוב זקני השבט לא היה חידוש רב עדיין טוב להזכר ומדי פעם לשמוע טיפ חדש. חיי השתנו מאז שהתחלתי לקלות קפה לבד ל 10 ימי צריכת קופאין. ע"פ מומחים המחמירים בנדון, קפה לאחר קליה מת מוות איטי והדרגתי במשך עוד כ 10-14 יום עד שנהפך למוצר לא ראוי למביני עיניין ולמוצר מועדף על רוב "אוהבי קפה" .
משתמש בקולה Dieckmann Rostmeister שאינו מוכר בארץ והיצרן הגרמני אינו נמנע על חסידי איזור החיוג שלנו. נסיונותי ליצירת קשר איתו במשך השנים  לא צלחו. מכשיר פשוט, זול ויעיל מאין כמותו, עובד ללא  גימגום מעל 4 שנים על מנה מספר 250 (170 אצלי). מיועד לקלית מנה של 300 גרם על המרפסת או על אדן החלון. המחיר כ 200€. וכפי שציינתי ניתן לרכישה בדואר מכל העולם פרט ל 972.
 
בזמנו התכתבתי איתו במייל לגבי רכישה
31/03/15 15:03
16צפיות
רציתי להזמין אותו למלון בברלין.
בסופו של דבר וויתרתי, מכיוון שהוא מיועד לשימוש עם פולים נטולי מוץ. פולים עם מוץ עלולים לגרום במכשיר זה לשריפה (שלא לדבר על הלכלוך).
המלצה על מכונת קפה - במחיר שפוי
27/03/15 18:21
56צפיות
שלום אשמח לקבל המלצה למכונת קפה ביתית - קפה אחד או שניים ביום (בוקר וערב)
 
1. עדיף מכונה שלא יהיה צורך להשתעבד לקפסולה של חברה מסויימת
 
שאלה שנייה לדיע כללי: שמעתי שהפסולות באופן כללי זה משהו שעדיף להימנע ממנו מכל מיני סיבות האם זה נכון ?
 
56
ברוך הבא לפורום. תלוי את מי שתשאל.
27/03/15 23:16
41צפיות
בראש פורום כתוב: "ברוכים הבאים לפורום קפה.
 
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
 
ותלוי כמה אתה מעוניין להשקיע. אני התחלת עם מקינטה של ביאלטי 2 מנות. עבתי למכונה כמו כרומקס 180 ונהנהממנ לגמרי. בתוספת אני טוחן לבד פולים. ככה הקפה עם המון ארומה והמון קרמ בהכנה.
בנוסף אני גם קולה לבד פולים ירוקים ארביקה ומעט רובוסטה.
בסלסלה נכנס בערך 8 גרם קפה. קילו קפה ירוק עןלה בערך 40 ש"ח שזה בערך להפקת 100 מנות.
תודה רבה - לאחר שקראתי וחיפוש בגוגל
28/03/15 10:07
39צפיות
חשבתי על מכנת קפה מדגם -  Delonghi eco310
מה דעתכם על המכונה הזו?
 
בנוסף מצאתי מכונה יותר זולה - Hemilton HEM177
האם יש הבדל בינם
תודה מראש
 
º
הדלונגי מפתיעה לטובה
29/03/15 18:02
12צפיות
מקווה שזה בסדר לפרסם.. למכירה פולי קפה טאזה דה אורו
26/03/15 21:25
34צפיות
באריזת ואקום .. נקנו ברומא ולצערי מכונת הקפה התקלקלה לפני שסיימנו..
 
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:37
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מחפש קונוס רב פעמי (לפילטר) להכנת קפה
21/03/15 09:57
41צפיות
הי לחברים
 
אני מחפש קונוס שאוכל לשים על הכוס/פלאנג'ר-להכניס לתוכו קפה ולמצות את הקפה הטחון בצורה טובה,
כיום אני משתמש רק בפילטר נייר, את הנייר אני שם בתוך כלי פלסטיק של "מליטה" הקפה יוצא "בסדר" אבל אני מעוניין לשדרג את החוויה ואת הטעם,
 
1. אני לא יודע מה השם המקצועי של זה (אם יש כזה)
2. אני לא מוצא בחנויות ואם כבר מצאתי במקום אחד או שניים אז המחיר היה 150 ש"ח וצפונה...
 
אודה לעזרתכם
תודה... יש לי קונוס רשת מזהב או ציפוי זהב
21/03/15 15:32
48צפיות
אנסה להשתמש. שכחתי ממנה לגמרי.
אוקיי, אשמח אם למישהו יש כיוון איפה/איך ניתן להשיג
22/03/15 13:16
19צפיות
ושוב, זה על אותו עיקרון כמו פילטר נייר רק שזה רק פעמי ובצורה של קונוס הפוך
פילטר לקפה
22/03/15 15:43
68צפיות
רוצה איכות, תשלם. קונוס פלסטי יהיה תמיד זול, קרמי מן הסתם יקר-hario.
כל העסקים המחזיקים מכונות וציוד עזר לקפה מוכרים קונוסים ולרוב יש את hario. מזה שנים רבות מאז גילוי ה eBay יש אלטרנטיבות.
האם ההפרש במחיר שווה?
אתה לא משתמש בבית בכוסות חד פעמיות?
לא חייב קרמי, אלומיניום גם מתאים (וקל משקל במשלוח)
22/03/15 22:40
27צפיות
אני רואה כאלו באמזון/איביי אבל המשלוח (כנראה בגלל הגודל/נפח) הופך את המחיר לגבוה
Filter basket
23/03/15 01:52
33צפיות
נסה את הסינים, המחירים אחרים, באם תחפור תמצא את הנדרש
תודה, הזמנתי בסוף את שני סוגים הנ"ל
23/03/15 10:29
30צפיות
הראשון זה טיפשות לקנות והשני אני לא מכיר
24/03/15 00:59
26צפיות
הזיכרון שלי לגבי פילטרים רב פעמיים כל כך מעורפל שעדיף שלא אחווה דעה.
המוצר בעלי אקספרס יקר בצורה מזעזעת, קשקוש פלסטי. יש לי קונוס דומה בבית,
ירושה כלשהי, לא מדגדג את הקונוס הפלסטי הפשוט והיעיל של מליטה.
Hario style, כן כן, שמענו...
 
אצלי הן הקפה והן הנייר המשומש ממוחזרים בקומפוסט והופכים לחסה/פטרוזיליה/בזיליקום
ולכן לא טרחתי לעבור לפילטר רב פעמי.
הרמת לי להנחתה, אני אכן מחפש את זה של מליטה...
24/03/15 10:58
19צפיות
יש לי כזה של מליטה (אבל גדול-משפחתי)
אני צריך כזה בגודל של כוס/פלאנג'ר קטן...
 
גם בחו"ל אגב בדקתי בכמה סופרים ולא מצאתי...
זה עניין אסתטי בלבד
24/03/15 18:10
26צפיות
אני משתמש כבר עשור בערך בקונוס של מליטה,
כשהוא מונח מעל לספל סטנדרטי. עם קצת חיפושים אפשר למצוא אותו
בסופרמרקטים מקריים. את הקונוס הקטן של מליטה לא ראיתי מעולם,
זאת חיה נדירה, כנראה. מספרים שהיא קיימת. אני מאמין שכן.
 
לענייננו, יש בכל סופר מצוי ניירות בגודל 2 ו-4 של מליטה,
שני הגדלים יושבים יפה בקונוס. אני בכלל משתמש בניירות של בירגיטה
כי הם זולים יותר. אין שום הבדל בתיפקוד, ואם כבר, הנייר הגדול יותר
נוח יותר לשימוש.
אני מצאתי בעבר בחצי חינם בחולון (הסניף הגדול)
25/03/15 00:27
25צפיות
מחירים בהחלט סבירים
יש מלא ב Ebay אבל המשלוח לא פחות מ 20$
25/03/15 13:57
15צפיות
אפשר להבין-הקופסה מנפחת את החבילה
עוד לפני המשלוח זה מוצר שהוא זול יותר בארץ
26/03/15 23:09
20צפיות
מצאתי בזמנו ב-17 שקל ברמי לוי. אולי זה 20 היום.
יש עדיין תחומים שבהם הפזילה לחו"ל לא משתלמת בעליל.
פסטיבל הקפה של לונדון 30/4 עד 3/5 מי בא?
23/03/15 08:25
55צפיות
אני כנראה אהיה שם כחלק מחופשה שכבר ארגנתי לעצמי באמסטרדם ואחר כך טורונטו לבקר חבר טוב ... יש לי חלון פנוי ב30 באפריל וחושב שאקפוץ ליום אחד... מי בא לו להצטרף?
פסטיבל הקפה
23/03/15 11:23
47צפיות
מתאים לי. בלונדון בין 28/4-4/5 לרגל יום הולדת של נכד. יהיה בכייף לחלוק חוויות מתמכר עם מכר מ 972.
שלח קישורית על הפסטיבל, אחזיר לך פרטי קשר בפרטי.
למען גילוי נאות אהיה בלונדון גם 26/3-5/4, בין שני הביקורים טס לטעימות של קפה Kona בארץ המקור.
אביא דוגמאות.
º
http://www.londoncoffeefestival.com/
23/03/15 17:03
35צפיות
º
יאללה, בוא נתאם....
24/03/15 08:28
27צפיות
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:29
1צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מכונת אוסקר למכירה
14/03/15 16:31
77צפיות
מכונת אוסקר אדומה של נובה סימונלי למכירה - 2100 ש"ח (פחות מחצי מחיר של מכונה חדשה, ללא הבדל באיכות).
המכונה היתה בשימוש ביתי בלבד, שמורה היטב ומכינה קפה מדהים.
054-3551416
ניתן לשלוח תמונות דרך ווטסאפ
 
 
º
מישהו מוכר ציוד למתחילים מטחנה/קופסת וואקום?
10/03/15 23:06
41צפיות
º
למה לא לקנות בחנות? זה זול.
12/03/15 19:56
29צפיות
º
זול זה יחסי... ולפני שצוללים לתחביב שווה לבדוק את המים....
12/03/15 20:02
32צפיות
אז אענה לך
13/03/15 14:18
62צפיות
לאיזה ציוד קפה אתה מתכוון לקנות?
מקינטה או מכונת קפסולות או מכונת אספרססו?
בהתאם המטחנה. לקפסולות לא צריך מטחנה.
כשיש מטחנה אז לא צריך קופסת וואקום. טוחנים את המנה או המנות, עושים קפה וזורקים העוגה לפח/מיחזור.
ואיפה שומרים את הפולים?
15/03/15 17:29
32צפיות
משתמש במקינטה....
בריקה 2
במגירה הכי סגור שאפשר.
15/03/15 19:55
35צפיות
והעדיפות בערך עד חודש.
 
º
קופסת וואקום אטומה לא תעזור כאן?
15/03/15 22:26
19צפיות
שמירת קפה
16/03/15 02:28
53צפיות
כל אריזה שאינה רואה אור ומגבילה כניסת אויר טובה למשימה. החשוב מכל הם פולים טריים וטחינה בסמוך למיצוי.
º
מיותרת
16/03/15 17:49
22צפיות
אני מוכרת מטחנה מטחנת קפה Ascaso i-Mini
28/03/15 20:00
15צפיות
מוכרת כי מכונת הקפה שלנו התקלקלה וקנינו מכונה של נספרסו..
 
היתה כשנה בשימוש.. מעולה !!
 
אתה מוזמן להתקשר לטל של בעלי אייל 0525766814
מטחנת קפה למקינטה -EM0480 - חוות דעת....
10/03/15 11:16
78צפיות
מצאתי דיל ב 100 שח (כולל משלוח ) למכונה חדשה.....
http://www.ebay.com/itm/New-Sunbeam-EM0480-Cafe-Se...

מה אומרים?
º
נראה שאי אפשר לרכוש מהמוכר הזה.... בכל מקרה אשמח לחוות דעת
10/03/15 11:42
23צפיות
זה מוצר מדבקה. יצרן סיני אחד עושה למי שרוצה.
11/03/15 08:59
64צפיות
בארץ היא מוכרת בשם Graef. אם תשאל לגביה, אולי יותר חברים יוכלו לענות. ראיתי אותה בהדגמה פעם. היא עובדת נחמד מאד. לא יודע אם טוחנת מספיק דק לאספרסו. את זה צריך לברר עם מי שיש לו אותה. אני בעקרון נגד מטחנות ללא כיוון רציף (כאלה עם דרגות טחינה קבועות) למכונת אספרסו בגלל שמכונת אספרסו דורשת כיוון מדוייק מאד שגם משתנה קצת מידי פעם בהתאם למזג האוויר והתערובת. למקינטה היא יכולה בהחלט להתאים. אם אתה לא מתכוון בקרוב לשדרג למכונת אספרסו אז לך על זה.
 
º
11/03/15 09:16
4צפיות
ניסיתי למצוא "דביק" או מסמכי פורום שיירכזו חומר למתחילים....
10/03/15 23:05
39צפיות
רעיון להנהלת הפורום....
כמה הודעות דביקות על עובדות שיעזרו קצת למתחילים....
דירוג מכשירי הכנת קפה על פי האיכות המוגמרת של הקפה (מה נחשב סביר/טוב/מעולה)
ציוד מומלץ (קופסת וואקום/קפסולות/החלק שדוחס את הקפה וכו)
חנויות מומלצות בארץ/איביי
וכו וכו וכו....
º
ובכן לא מעט תוכל למצוא בלשונית "כלים ומידע" שזה בדיוק תפקידה
10/03/15 23:36
23צפיות
ריח רע ממגש מכונת הקפה
09/03/15 19:17
53צפיות
הי לכולם
יש לי סאקו ארומה והכל בסדר, פרט לזה שלעתים קרובות למדי נודף ריח רע מהמגש מתחת לרשת, המקום שעליו ניצבות הכוסות.
האם יש איזשהו טריק שמאפשר לרווח יותר בין הניקיונות של המגש הזה? למשל, לשים שם מלפפון,
אבן גיר, משהו? לנקות בחומר מסויים?
תודה רבה
דני
אקונומיקה
10/03/15 20:56
36צפיות
סבון כלים
ועדיף לנקות בתדירות רבה.
התלבטות למכונה
05/03/15 20:40
112צפיות
שלום
 
כיום שונה קפה בבריקה וטוחן פולים עצמאית.
 
העיסוק סביב המקינטה קצת מרגיז, ביחוד שרותים כמה כוסות קפה. מצד שני, מכונה מקצועית לא תעבור - בעיקר בגלל תפעול של שאר בני הבית. לפיכך חשבתי על מכונה אוטמטית. ראיתי את ENA Micro 9  One Touch JURA.
 
מכירים? האם מומלץ?
לי יש יורה
06/03/15 15:30
70צפיות
למעלה משנתיים.
 
עובדת יפה, לא זולה.
 
תיקון אחד משך מעל שנתיים.
 
 
º
אתה מרוצה מאיכות הקפה?
06/03/15 16:21
40צפיות
כן
06/03/15 23:13
57צפיות
זו מכונה שאפשר לכוון בה לא מעט דברים ( חוזק המיצוי, כמות המים, חום המים).
 
כמובן שיש חשיבות מסויימת לפולי הקפה
º
08/03/15 08:11
16צפיות
גם לי יש JURA, אבל Z5.
08/03/15 14:38
66צפיות
זו מכונה יחסית יקרה.
קניתי אותה בגרמניה, משופצת ע"י דילר מורשה של JURA.
קיבלתי אחריות ל 24 חודש (לא בטוח שאוכל לממש אם אצטרך, בגלל ענייני משלוח).
המכונה נראית ומתפקדת כמו חדשה.
עלתה לי כ 40%, ממחירה בארץ, אחרי ששילמתי את כל המסים.
 
מאוד ממליץ לרכוש באינטרנט מחו"ל, במיוחד אם מדובר על מכונה יקרה.
לא תמיד העסקה כדאית
21/03/15 12:03
23צפיות
עלויות השינוע והמיסים לא זולות. לעתים יש מבצעים כאן של היבואן
בנוסף אין לזלזל בנושא השירות.  מכונות אוטמטיות צריכות טיפול אינטנסיבי יותר והסיכויים לתקלות גבוהים יותר ממכונות ידניות. כמובן שזה  גם תלוי בתחזוקה ועקומת הלמידה של מפעיל המכונה
Flix
FOODPAGE

כל המתכונים במקום אחד

המסעדות מגיעות אליכם הבייתה. כל אחד יכול! לפרטים>

פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה