בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולם

כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.

הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

בוקר טוב לכולם, יום חמישי
17/04/14 07:51
19צפיות
ביקרתי את ב' בבסיס ביום שלישי, נסעתי ביחד עם חברתו המתוקה, והיה ממש נחמד. היום הוא מגיע והבית יהיה מלא בשבת ובחג השני
מועדים לשמחה
בוקר טוב ליום חמישי
17/04/14 11:05
16צפיות
הבכור בבית עם חברתו עד סיום החג.
הצעיר חזר אתמול לבסיס ויחסור ביום שישי הביתה עד אחרי החג השני.
המתבגר מסרב ללמוד לקראת 4 (!!!) בחינות בגרות שיש השנה.
הגוזל חולה מערב החג. יש לו חום שעולה ויורד שנכון לעכשיו הוגדר על ידי הרופא כוירוס.

לא משעמם לנו
צהריים טובים לכולם
17/04/14 13:10
11צפיות
אצלנו ימי החג וחול המועד זורמים בנחת.
נ' היה בחג ויחד עם אחיו ועוד בני משפחה היו שמחים טובים ויפים עד מאד.
הבכורה חזרה לעבוד בעיר הדרומית שבה היא מתגוררת, הצעיר בטיול מאתמול ונ' החייל היה אתמול ביום תרבות בת"א, קצת מיותר לטעמו במיוחד שחזרו אתמול הביייתה (4 שעות נסיעה בכבישים עמוסים) והיום עלו לתגבור שמירות בצפון.
הספיק אתמול לחזור מאוחר וללכת עם אבא שלו  למסעדה ולראות את המשחק של ריאל  - (אצלנו אין ספורט 1). כייף גדול .
הבוקר יכול היה לקום מאוחר יותר כי ההתיצבות הייתה בצפון, סוף סוף קצת קל"ב.הצטייד בערימות צ'ופרים ונסע לו.
נראה אותו כבר בסופ"ש הבא.
שרק ישמרו על עצמם שם ופה, בבסיס ובבית, בדרכים ובכלל.
מועדים לשמחה.
א.
בוקר טוב וחג שמח לכולם!
14/04/14 09:37
33צפיות
מאחלת לכולכן חג אביב שמח ופורח ומקווה שכמה שיותר מהילדים המקסימים ישבו איתכן מסובים לשולחן הסדר, ושמי שלא, יזכה לחגוג עם חבריו
חג שמח!
חג שמח לכל האמהות לחיילים
14/04/14 13:14
29צפיות
ולכל החיילים שיוצאים לחג ולאלו שנשארים בבסיס.
שיעבור על כולנו חג שמח ופורח ושנדע רק שקט ושלווה.
וכשר
14/04/14 15:28
23צפיות
אנחנו מתארחים אצל הורי
מאחלת חג שמח לכולן
ויותר חיילים/ות יוצאים לחופשת החג
סעו בשלום
החיל הגיע לחופשה ו...
13/04/14 08:15
70צפיות
כמעט כל הזמן או עם החברים או עם החברה או סגור בחדרו רואה טלויזיה,מחשב, מנשנש ועושה טובה שאנחנו נושמים לידו...
מעצבן אותי מאוד...מה עושים?
לא פשוט
13/04/14 09:05
49צפיות
לשאלתך, מה עושים? נושמים עמוק, בוחנים את הסיטואציה מכל צד (שלך, שלו) ומחליטים קודם כל לא לריב.
מנסים למצוא את "זמן האיכות" הכי נוח לשניכם, אפילו עם מדובר על משהו שכל צד צריך לוותר בשבילו: ארוחת יום שישי בערב, ארוחת בוקר של שבת. משהו שיהיה רק לשניכם.
טלויזיה בחדר שלו זה נחמד ואפשר לבקש לא לשבת עם דלת סגורה (ווליום ברמה סבירה).
חברים - מדי פעם אצלכם, החברה... (נו טוב, כאן גם לי אין הרבה עצות)

זה לא שצריך להתחשב רק בו, חלילה, אבל ברור שאי אפשר לבוא כל הזמן בטענות כי אז לא יהיה נחמד לו לבוא הביתה.
קשה, קשה...

בסוף, אחרי הכל, הוא יודע ומעריך והבית בשבילו זה "המבצר" שאת נמצאת בו בשבילו. ואת זה את יודעת.
בוקר טוב לכולם, יום ראשון
13/04/14 12:04
50צפיות
תהל, נותנים לו את הספייס שלו ומנסים לקבוע ארוחה אחת משותפת לכולכם. אין דרך אחרת לדעתי, בהצלחה!
אצלנו, ב' יצא לבסיס היום בבוקר ויחזור לצערי רק ביום חמישי. יתכן שניסע לבקר אותו ביום שלישי, אבל לא בטוח
א' בבית, חושב איך להעביר שבועיים (הוא נפרד מהחברה)
יום טוב לכולם
בוקר טוב יום שישי
11/04/14 06:45
39צפיות
אחרי שנה שהיה מתוסכל עקב הורדת פרופיל
( בעיה רפואית) - לא ויתר וחזר ליחידה הקרבית.

הגיע הביתה אחרי שבועיים קשים בשטח - כמו אחרי הטירונות
שלפוחיות ,שפשופים ,עייפות וחיוך מאוזן לאוזן - אני מאושר !

אז עכשיו , כשטוב לו , אנחנו מתחילים את הדאגות מחדש......

שיהיה לכולנו חג שמח
וימים שקטים
חג חמישי שמח
10/04/14 08:05
46צפיות
מקווים לשמוע הערב מ -נ' . אחרי שבוע שתיקה מהשטח, מאמינה שהוא בטוב.
מחוויותיהן של הדוויג וריני, רוצה להאמין שאפשר למצוא בסוף "מבוגר אחראי"  שמבין שבסוף עוסקים בחיילים שהם בני אדם, שברובם הגדול חיוביים ותורמים.
שיהיה סוף שבוע טוב לכולם.
א.
חג חמישי שמח מאד
10/04/14 08:21
38צפיות
דיברתי עם שני החיילים אתמול.
הבכור התקשר בסביבות 11 בלילה עייף. סיפר שמשעה 4 בבוקר הוא על הרגליים.
כל מיני מטלות שאחרים (קצינים) היו אמורים לעשות לא בוצעו והוא בפיגור בלו"ז.
בנתיים לא נשפט ויכול להיות שישפט אחרי הפסח. מכל החוסרים שהיו חסר לו רק "כובע כלב".
מקווה שבסוף אף אחד לא ישפט ובזה יגמר העניין.

הצעיר יצא לחופש שלו כבר מאתמול ונסע ישר ל"הכנה לסיוו"'ן" שזה מחנה של המש"צים שמתקיים בקיץ. הוא נמנה על צוות ההדרכה הבכירה למרות שהוא בצבא.  יחזור היום אחה"צ.

אתמול התברר סיפור מעצבן בקשר לקורס קצינים שרצה לצאת. המפקד "סימן" חייל אחר לקראת הקורס ולמעשה הסביר לצעיר שאין לו סיכוי להגיע לקורס ומקסימום יצא ל"הכנה של ההכנה" לקורס קצינים (לכל קורס עושים "הכנה" ולחלק מההכנות עושים עוד הכנה) אבל לא יוכל לצאת מעבר לזה.
הצעיר כמובן ויתר על הרעיון לצאת ל"הכנה של ההכנה" (יש גבול באמת). אתמול בשיחה עם מפקד המדור התברר כי הקצין הישיר אמר למפקד המדור שהצעיר לא רוצה לצאת לקורס קצינים.
מעצבן!!
אתמול הבחור שיצא הודח מהקורס.....
מעצבן מאד!!!!
אני מקווה שיסכימו להוציא את הצעיר ושלא "יקפצו דור" לחברה' שבאו במחזור אחריהם.
דברים כאלו מרתיחים.
10/04/14 10:41
29צפיות
ב' כבר בבית וא' צפוי להגיע היום בערב
שיהיה המשך יום מקסים
גם אני הצטרפתי אליכם
07/04/14 16:05
103צפיות
הבכור בטירונות. אתמול התקשר אחרי שסגר שבת ולבי יצא אליו. הם עברו לבסיס אחר לשבוע ולא נותנים לו חדר נקי. הוא יצא עם ארבעה מעשנים והחדר מאובק וגם ככה מזג האויר הזה הורג אותו (אסטמה ואלרגיות) אז הסיכוי שלו לשינה אפסי. אמנם המפקד הבטיח לו שאם לא יצליח לישון ייתנו לו היום חדר נקי, אבל זה אומר עוד 24 שעות כמעט בלי לישון... הוא כועס על זה שהחבר'ה הטובים עובדים גם בשביל הדפוקים. ושאת הדפוקים לא מענישים בכלל (אזהרה במקרה הכי גרוע) וזה גורם להרבה חבר'ה טובים להרגיש מנוצלים וכעוסים... חבל. נקווה שבסופו של דבר הצליח קצת לנשום. שלא לדבר על זה שהרופא שלח אותו לחר"פ בשבוע שעבר לרופא שלא קיים בצבא ומאז שחזר לא נתנו לו לראות את הרופא שוב (כדי שיפנה אותו לרופא אזרחי). הבחור נהנה מכל רגע עד אתמול וחבל לי שדברים כאלה קטנים יורידו לו את המוטיבציה...
º
כמה זמן הטירונות ?
07/04/14 20:28
44צפיות
טירונות ככל צהלית אבל
08/04/14 08:25
79צפיות
שישה שבועות. השבוע בשמירות בבסיס אחר שהתרוקן מיושביו הקבועים... מקווה שלא יחטוף: אתמול היה בכיתת הכוננות וכדיבר איתנו הניח לרגע את הרובה על המיטה בחדר הכוננות והסתכל עליו מחוץ לחלון אחרי שכבר לא היה מסוגל לשאת את המשקל של מכשיר הקשר (12 ק,ג+ הרובה) ובדיוק אז הייתה הקפצה והמ"מית לקחה לו את הרבה והוא הואשם בהפקרת הנשק. גם ככה הוא שהתחיל עם היפר מוטיבציה מדופרס ועכשיו הוא מודאג מה יעשה לו המפקד (שבניגוד לכל ההוראות בקורסי ההדרכה אמר לו: יש לי את כל הלילה לחשוב על דרך יצירתית לטפל בך). ואני מזכריה הוא בחור שבכל הזדמנות כשמחפשים מתנדבים קופץ ראשון... בקיצורף נראה מה יהיה. אני מקווה שלא משהו נוראי כי גם ככה הוא מרגיש נורא במזג האויר הזה (שוכנע ללכת לחובשת ולבקש לראות רופא - הבעיה היא שיש לו נטיה לדלקת ראות ללא חום - לך לשכנע בכך רופא צבאי!).
היי
08/04/14 10:42
63צפיות
יש לו בעיית משקל (נמוך) ?
הצבא מתייחס בחומרה לכל מה קשור בנשק (ובצדק לדעתי),
משננים להם בטירונות וגם בסדיר הם יודעים שאסור להפקיר נשק.
הוא טעה בזה שהשאיר את הנשק על המיטה,
כנראה שיהיה עונש והוא צריך לקבל את זה, תעודדי אותו.
בקשר לאסטמה, כדי שהצבא יתן לו הקלות בנושא הוא חייב להיות לפחות עם 64 פרופיל על אסטמה
(זה נכון לגבי כל בעיה רפואית כמעט), זו אכן תקופה/עונה  בעייתית לאסטמטים,
אנחנו מכירים את זה טוב אצלנו במשפחה.
הבן שלי עשה טירונות של שישה שבועות בדיוק לפני שנה,
זה רק שישה שבועות ,זה קצר יחסית לטירוניות אחרות וזה עובר וחשוב שתגידי לו את זה.
טירונות כלל צהלית ממש לא אומרת כלום לגבי המוטיבציה שתהיה לו בהמשך השירות,
זה מאוד תלוי לאיזה בסיס מגיעים, איך מסתדרים חברתית וכו' ...
אין לו בעיית משקל.
08/04/14 15:29
55צפיות
יש לו פרופיל 64 על אסטמה + שפע אלרגיות. יש לו גם בעיה של ציפורן חודרנית חוזרת (הוא עבר 8 ניתוחים) אבל מכתב של הכירוג שניתח אותו בשלושה מתוך השמונה לא מספקאת הצבא כדי לקבל פטור מנעליים צבאיות, כך שהרופא בטירונות שלח אותו לפודיאטור בצריפין וכשהוא הגיע אמרו לו שאין פודיאטור בצבא יותר. ומאז שחזר לבסיסו ניסה לראות את הרופא - אך לשווא. כך שבנוסף לקושי שיש לאסטמטים בעונה הזו (בתקווה שהיום יצליח לראות רופא), יש לו גם כאבים באצבעות כף הרגל. והוא גם סובל בגלל הרגליים מכאבי גב. זו הסיבה היחידה שהוא הוריד את הרובה מעליו - כשהגב שלו חשב להתפוצץ מסחיבה של יום שלם של 15 ק"ג...  והשאיר אותו בתחום הראיה שלו. נקווה שלפחות העונש שיקבל יהיה מידתי (הוא עד עכשיו היה חייל למופת והתנדב בכל פעם שביקשו מתנדב). אני מאד מקווה שלא ישאירו אותו שבת כי אני חוששת שזה ישבור אותו באופן סופי. ברור שאנחנו נעודד אותו גם במקרה כזה, אבל הוא אוטוטו סוגר את השבועיים ולהשאר עוד שבת ובייחוד כשכל האחרים (כולל אלה שלא מתנהגים כמצופה מחייל ומקבלים אזהרות בלבד) יסעו הביתה - ישבור אותו וחבל. זה בחור שמתעניין בקצונה מאד ברצינות...
דברים משתנים
08/04/14 17:28
51צפיות
גם הבן שלי דיבר על קצונה בהתחלה וגם רמזו לו בהתחלה שבהמשך ירצו ,
ככל שהוא מכיר יותר את המערכת הוא לא רוצה לשמוע על זה בכלל .
אחרי שהאסטמה שלו הייתה מאוזנת (פחות או יותר) שנתיים בזכות טיפול מונע,
בעקבות חשיפה מוגברת לאבק בתורנות ר"סר ביחידה היא חזרה להיות פעילה לגמרי,
הוא לא ידע שהוא יכול היה לסרב  ולא רצה לדפוק אחרים כשהגיע לתורנות,
פעם שנייה שרצו לקבוע לו תורנות כזאת , הוא כבר עמד על שלו ואמר שזה בניגוד לפרופיל שלו,
שלא אכפת לו לשמור יותר במקום, שבגלל זה חזרו לו ההתקפים בתדירות גבוהה ואז ביטלו לו.
נשמע שהוא מקבל טיפול רפואי לקוי ויש לכם אפשרות לפנות לפניות הציבור (תשאלו את הבן לפני).
ספרתי לבן שלי, הוא אמר שחשוב שהוא ידע שלא ניתן להעניש אותו בדברים שיכולים להחמיר  את  המצב הבריאותי שלו,
כמו למשל לשלול ממנו מעבר לחדר לאסמטים.
בקשר לנשק, זה לא קביל להשאיר נשק בתחום הראיה שמישהו יכול לקחת אותו,
זו האחריות שלו והוא חייב להפנים את זה, כי גם בשמירות בסדיר הנשק צריך להיות צמוד אליו.
אני מניחה שיהיה לו משפט, זה המקום שהוא יכול לנסות להגיד שהוא היה חייל טוב ומתנדב, שהוא מרגיש לא טוב
לאורך כל הטירונות  ולא מקבל טיפול,  שהוא מבין שזה שהנשק לא היה לידו זו הייתה טעות שלא תחזור על עצמה אבל זה קרה רק בגלל שחש ברע, שלא ינסה להתחכם כי אז יחטוף עונש יותר רציני.
כתובות אינטרנט מצורפות:
בקשר לחדר נקי:
08/04/14 19:29
49צפיות
אמרו לו שיתנו לו חדר לבד היום אבל הוא יצטרך לניילן בעצמו את המזרון. אני מקווה שהיום הוא כבר ראה רופא (הבעיה היא שיש לו נטיה במזג אויר כזה לפתח דלקת ראות בלי חום ולך תשכנע רופא צבאי שיש דבר כזה...). נחכה ונראה מה יהיה. המפקד שלו די רמז לו שלא יעלו אותו למשפט. למזלו המפקד אתמול היה המפקד האישי שלו שמכיר אותו. גם הבן שלי מאוזן, פחות או יותר על-ידי טיפול מונע אבל במזג אויר כזה - שום דבר לא עוזר והוא על משאף נון-סטופ. גם פה היה לו סיפור מוזר עם הרופא הצבאי שראה אותו בתחילת הטירונות ולא הסכים בשום פנים להבין שהמשאף שיש לו הוא המשאף הטיפולי שלו (רופא הראות שלו מתנגד לשימוש במשאפים מהסוג הקופץ, כמו ונטולין וטוען שרק משאפים כמו הסימביקורט טורבו אינהיילר הם אפקטיביים גם בהתקפים) והתעקש שזה רק משאף מניעתי (מה שבפירוש לא נכון) ולא רשם  לו את התרופות אלא הפנה אותו לרופא ראות צבאי (התור בסוף אפריל) מזל שיש לבן שלי סטוק תרופות עד מאי...ברור לו שהשארת הנשק לא הייתה בסדר אבל העובדה שבלילה הקודם הוא כמעט לא ישן (כי לא קיבל חדר נקי) בנוסף לסחיבת המכשיר קשר והרובה יום שלם+ כאבים וקוצר נשימה - גרמו לו לבלבול. אני מקווה שהמקפד שלו יזכור לו "חסד נעוריו" ויעניש אותו לקולא...
º
hedwig, בהצלחה, אנא דווחי מה קורה
09/04/14 06:49
24צפיות
בינתיים המצב הוא כזה:
09/04/14 07:35
54צפיות
המצב די מטורף מתוך פלוגה של כ-40 איש יותר מחצי מצויים בגימלים, כך שבפועל כ-12 איש צריכים לשמור (הם בשבוע של שמירות בצריפין במקום חיילי המקום ), יוצא שאתמול הבן שלי היה עד 11 בכיתת הכוננות, אחר כך יצא לשלוש שעות שמירת טרמפידות ואחר כך יצא לתדריך שמירות ולבסוף לשמירת לילה. ב-11:00 בלילה נגמרה לו השמירה כשבחמש הוא כבר קם כי ב-6 התחיל שוב לשמור (הוא צריך להספיק גם להתפלל בזמן הזה). כמובן, שאף אחד לא טרח להגיד לו איפה יוכל לישון בחדר הנקי שהבטיחו לו (והוא גם אמר לי: נניח שיגידו לי זה אומר שב-11 בלילה אחרי השמירה, אני אצטרך להתחיל לחפש ניילונים כדי לניילן לי את המזרון בעצמי. כשאני חייב ללכת להתקלח אחרי שיום קודם לא התקלחתי כי הייתי כונן, מה אני אלך לישון ב-12:30 כאני צריך לקום בחמש?) כנראה  שהוא ישן בסופו של דבר במסדרון... לגבי הנשק: הם הלכו למפקד כפי שאמר להם אחרי שנגמרה הכוננות והוא אמר להם לחזור מאוחר יותר, ונעלם... אני מקווה שבינתיים הוא החליט שכיוון שהם שומרים בלי הפסקה (כולל שלוש או ארבע שעות בטרמפיאדה בשמש הקופחת) אולי נענשו מספיק...
º
הוא גם עושה טירונות בצריפין ?
09/04/14 07:57
24צפיות
לשמחתו לא.
09/04/14 08:54
43צפיות
הוא מעדיף לישון באוהלים של ניצנים.
עדכון:
09/04/14 23:57
53צפיות
בסופו של דבר הסמלת אישרה לו לישון בסמליה שהיא ריקה ונקיה. המפקד שלו החליט להחליק את העניין שהיה בכוננות והוא נרגע, אחרי יום רגוע (שמירה אחת בלבד)
º
שמחה בשבילכם שהסתדר.
10/04/14 00:10
21צפיות
נראה שמשהו התאפס
10/04/14 07:57
45צפיות
אפשר לצאת מהדעת מהתנהלות כמו שתארת במיוחד שבתור הורה אין לך כמעט השפעה על השתלשלות הארועים ויכולת עזרה מועטת.
מאחלת לכם המשך שרות מוצלח .
בוקר טוב לכולם, יום שלישי
08/04/14 07:53
43צפיות
ב' שוב יצא הבוקר מוקדם לבסיסו ואולי יחזור שוב היום. עם א' דיברתי אתמול, הוא נשמע בסדר
יום טוב לכולם
יום שלישי פעמיים כי טוב
08/04/14 08:28
35צפיות
בוקר טוב לכולם, מ-נ' לא שומעים השבוע , נמצא בשבוע שטח. מאמינה שהוא בסדר כמו שהיה בסדרות שטח קודמות.
נשמע ממנו שוב  ביום חמישי.
ריני, מקווה שסאגת החוסרים והטיפול הצה"לי יסתיימו בטוב לסמל הפרטי שלך ובכלל.
שישמרו על עצמםא.
בוקר טוב ליום שלישי
08/04/14 09:05
25צפיות
החיילים בבסיס כמעט לא שמעתי מהם דבר.
מהבכור דממה מיום ראשון בערב.
התעדכנתי מהצעיר שכנראה לא יהיה משפט וכל העניין היה נסיון הפחדה של מפקד המגמה.
אני שונאת אותו!

הצעיר עובד קשה.
קיבל "צ'ופר" להיות אחראי ולבנות "תיקי תרגיל".
למה צ'ופר? כי רק מי שמספיק טוב/רהוט/אחראי מקבל את זה.
מצד שני - "מכה", וזה למה? כי הוא עושה את זה על חשבון הזמן הפנוי שלו. אין מספיק אנשים שימלאו את מקומו בהדרכות עצמן.

אליה וקוץ בה.

הוא לא ממש מתלונן.

שיהיה המשך יום נפלא לכולם.
שיעברו את היום בשלום בלי פרעות מימין ומשמאל.
בוקר טוב ליום שני בשבוע
07/04/14 07:59
43צפיות
היכן כולם? עסוקים בנקיונות פסח?
נ' בשבוע שטח, יצא קצת מקורר ועם "קריזה" קלה כי לא אישרו לו בקשה ליציאה מיוחדת בגלל ארוע משפחתי, למרות שלא בקש דבר עד היו ואושרו יציאות גם על פחות מזה.
לומד להתמודד .
גם אנחנו.
שיעבור לו השבוע בקלות, אם כי שום דבר בו לא מתוכנן להיות קל , אבל ל פחות מתוכנן לצאת לחג הפסח הבייתה. גם זה לטובה.
מי יוצא לחג הפסח? מי נשאר לחגוג בבסיס?
שיהיה שבוע טוב לכווולם.
א.
בוקר טוב לכולם, יום שני
07/04/14 08:03
43צפיות
אתמול לא הצלחתי להיכנס למחשב כל היום, היתה איזשהיא בעיה באינטרנט אצלנו באזור כנראה.
ב' יגיע היום לאפטר, אני צריכה להתחיל להתרגל לרעיון שהוא לא יהיה בבית בחג, הוא בשבוע שמירות. א' יהיה בחופש כל החג וחול המועד כי יש הדממה אצלם בבסיס. לפחות ב' יהיה בחג השני בחופש
אקונה, מקווה שנ' מרגיש כבר יותר טוב
rini, אכן מעצבן מאוד מה שסיפרת אתמול. האם כבר עלה למשפט? אולי סלחו לו? אנא דווחי
יום טוב לכולם
º
rini, התכוונתי ליום חמישי
07/04/14 08:04
17צפיות
בוקר טוב ליום שני
07/04/14 12:48
41צפיות
מה עושים? מנקים, מנקים, מנקים אבל בסוף זה יגמר ויגיע ליל הסדר והכל יהיה בסדר

הבכור עדיין לא יצר קשר היום ככה שאני לא יודעת מה קורה.
היום הוא אמור להשפט.
מרגיז, מרגיז.
בכל רגע נתון אחד החיילים במחלקה מאבד משהו.
זה לא מוצא את הכפפות וההוא פתאום לא מוצא את הכובע, ומימיות, המימיות פשוט נמוגות, מתפוגגות.
הרי רגע אחרי שישפט מישהו יאבד משהו, אז מה? אז ישפט שוב?
ומה עם האחריות של החייל עצמו?
היו לו שני זוגות נעליים נוספים בבית, הגיע אתמול הביתה במיוחד כדי לקחת זוג ולהשלים לחייל שאיבד (עם מה הוא הולך? עם נעלי בית?).

הצעיר, עדיין קצת שבוז.
בצעד בוגר ואחראי הבכור נסע לבקר אותו בבסיס אתמול וזה היה פשוט נהדר, העלה לו את מצב הרוח (לשניהם, למעשה) ונתן לו אויר לעוד כמה ימים.
הבכור נסע אתמול ככה:
יצא מבית שמש בבוקר (החברה...) נסע לבסיס של הצעיר, נסע הביתה (לקחת נעליים) ואח"כ לבסיס שלו.
הוא התחיל בשמונה בבוקר בערך, היה אצל הצעיר עד 12 בצהריים, הגיע הביתה ברבע לחמש (נפגשנו ברחוב התנשקנו ואני המשכתי לסָפָּר והוא הביתה) אכל משהו, התקלח, נסע למרכזית לב המפרץ (בדרך עשה שלום לאבא שלו באוטובוס מהכיוון הנגדי) ולבסיס הגיע אחרי עשר בלילה....
שיהיה בריא, לא מזיזות לו הנסיעות הלאה.

אני מחכה לשניהם לסוף השבוע עד החג.
הבכור ישאר עד אחרי החג השני והצעיר יחזור לבסיס לרביעי-חמישי (חול המועד).

המון כיף.

פולי, תודה על הדאגה. אחזור לעדכן כמובן מה נסגר.
אם יואשם אנחנו מחליטים לפנות לכרמלה מנשה (כן, אני שמטיפה לא לרוץ מיד על כל שטות, אבל זה ממש מוגזם ואיבוד שליטה של המפקדים).
אצלנו
07/04/14 19:09
32צפיות
חג ראשון בבית חול המועד הדממה בחג שני סוגר
Easy2Find
05/04/14 12:17
40צפיות
לכל חברי אנרואיד
הנה הגיעה אפליקציה חדשה
כל כך קלה,פשוטה ונוחה.
נגיד שהפלאפון שלכם על שקט ואתם לא מוצאים אותו... הפיתרון כאן Easy2Find תאפשר לכם לשלוח הודעת SMS מכל טלפון נייד אחר לטלפון שלכם בפורמט הבא
Easy2Find < your="" password="">
ברגע שתתקבל ההודעה אצלכם
1.הפלאפון יתחיל לצלצל ללא הפסקה עד שאתם תיזמו את הפסקתו
2.הפלאפון יעבור במידית ממצב שקט למצב פעיל
3. הודעת אישור ומיקום GPS עם הפנייה למפות של Google תישלח כהודעת SMS לטלפון שממנו שלחתם את ההודעה.

חברים זה קל פשוט ונוח.
אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה החינמית תחת הכתובת

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zingyminds1.apk

ואל תשכחו לשתף ולהמליץ לחברים. Easy2Find תיהיה שם בשבילך. מאחלים לכם כל טוב וחג שמח :)
03/04/14 08:45
55צפיות
סופ"ש הגיע, ואיתו יגיע ב' הביתה, לגבי א' אני עדיין לא בטוחה, כנראה אקבל ממנו הודעה במהלך היום
סופ"ש נעים לכולם
בוקר טוב ליום חמישי
03/04/14 11:25
52צפיות
דיברתי עם הבכור אתמול.
הוא כועס.
יש חוסרים לחיילים (חולצות, כובעים ושאר פריטים) ורוצים להעמיד אותו למשפט בגלל שהוא "סמל מחלקה".
את כל הסמלים בפלוגה רוצים לשפוט, אצלו יש את החוסרים הכי קטנים.
האמת היא שאפשר להתפוצץ מזה. יש גבול לאחריות שהוא מחוייב עליה.יש אובדנים "טבעיים", לצערנו יש גם גניבות אבל למה סמל המחלקה אחראי?
נמאס לו מהיחידה הזאת ואני שמחה שהוא לא יהיה שם עוד שלושה חודשים (זהו, זה נגמר!). הוא נותן את הנשמה, נחשב לסמל הכי טוב ו"חזק" בפלוגה וחוטף כאילו היה החייל עם הראש הכי קטן.
מ ע צ ב ן!!!

הוא חושש שישפט ו"יקבל" שבת בגלל זה.

גם הצעיר הודיע שלא יגיע לשבת וככה נשאר רק עם שני הצעירים בבית:
מתבגר בן 16 (חשבתי על זה השבוע שעוד כחצי שנה הוא יקבל זימון לצו ראשון.....)
גוזל בן כמעט 8 שעד שיתגייס לא יהיה צורך בצבא (חלומות של אתמול הם שלהבות נרעדות......)
בוקר טוב לכולם, יום רביעי
02/04/14 07:50
47צפיות
א' התקשר אתמול בזמן ממש לא טוב, לא יכולתי לדבר איתו, הוא אמר שהוא עדיין לא יודע אם הוא סוגר שבת או לא, ושהוא לא רוצה לשאול כי זו תהיה שאלת קיטבג
ב' יצא לדרכו הבוקר שוב לבסיס, עשה המון רעש כשהתעורר ולכן גם אני לא ממש ישנתי טוב
יום טוב לכולם
בוקר טוב ליום רביעי
02/04/14 08:04
40צפיות
דיברתי עם שני החיילים אתמול.
הבכור אמר שאם יצא בסוף השבוע הוא מתכוון לנסוע לחברתו.
הצעיר הודיע שכנראה נשאר שבת....

מממממ, שוב צפויה שבת מצומצמת.
בוקר טוב ליום רביעי
02/04/14 08:59
41צפיות
נ' קצת מצונן קרררר בלילה וחם ביום (הוא לא מקטר, רק מציין)  אין מים חמים במיקלחת כבר מסוף השבוע, מקלחת קרה אחרונה ביום א' (הוא לא מקטר..... אני כן).
שבוע של פעילות , לימודים ובס"כ בסדר.
שרק יהיו לנו בריאים.
א.
בוקר טוב לכולם, יום שלישי
01/04/14 07:58
46צפיות
ב' יצא הבוקר להפניה בתל השומר, הוא נסע עם הרכב כי הוא נוסע אחרי זה לבסיס ולקח איתו טלוויזיה ישנה שהיתה בבית
עם א' לא דיברתי
יום טוב לכולם
אחהצ" טובים לכולם
01/04/14 16:23
39צפיות
אתמול בערב דיברתי עם הבכור.
סיפר ש"הדיחו" את כל הסמלים בפלוגה בגלל הרבה חוסרים. למזלו הוא עם החוסרים הכי מועטים ויש לו הרבה חברים שיכולים לעזור לו.
איזו התנהלות מוזרה.
חיילים חתומים על ציוד אבל הסמלים אחראים עליו....
הצעיר שנשמע מדוכא בבוקר היה כבר במצב רוח טוב יותר בערב.
נתנו לו להעביר מטווח ולבנות תיקי תרגיל.
הבוקר בכלל נשמע מבודח.

מקווה שימשיך שבוע נהדר לכולם.
פולי - מה שלום ב'?
º
rini הוא בסדר, תודה
02/04/14 07:48
17צפיות
בוקר טוב לכולם, יום שני
31/03/14 08:38
41צפיות
מה קורה? הפורום קצת רדום.....
ב' יגיע היום לאפטר, וא' אמור להודיע לי אם הוא סוגר שבת או לא
יום טוב לכולם
שלוש ארבע ולעבודה
31/03/14 08:58
42צפיות
יום שני שמח לכולם.
נ' חזר מלא מרץ לבסיס, אחרי חופשת שבת וקייצית טובה. בילה הרבה עם חברים כולל שחיה ב"אתר הבית" שלהם, תספורות משותפות וארוחת סיום שבת על האש.
מתחילים לעלות כוננות לקראת האימון, שהתחיל בתורניות קיבלו ציוד, שיפצרו ומסתכלים קדימה.
שרק ישמרו על עצמם , איפה שהם לא נמצאים ומה שהם לא עושים.
א.
צהריים טובים ליום שני
31/03/14 15:22
35צפיות
פשששש רק יום שני היום.....
דממה מכיוון הבכור.
אמור לעבור עליו שבוע קל. ללוות השלמה של החובשים. השבועות האחרונים היו קשים מנשוא. החליף במשך שבועיים את המ"מ כאשר יש לעזרתו רק מ"כ אחד וכל זה על מחלקה שלמה.
סיפר שכל לילה ישן שעתיים-שלוש. בסוף השבוע השלים קצת שעות שינה והשבוע, כמו שציינתי, אמור להיות קל יותר.
הלוואי.

הצעיר נמצא במשבר כעת.
מרגיש שמנצלים אותו ואת הידע שלו והנכונות לעשות הכל עם ראש גדול.
אנשים זורקים מעצמם מטלות ומפילים אותן עליו. כשהוא מבקש שחברים שיעשו דברים מסויימים הם פשוט לא עושים וכשמישהו כבר עושה אז הוא מחפף או עושה חלק קטן והצעיר עושה את השאר.
במוצ"ש התקשר אל המפקד לברר מתי להגיע והמפקד אמר לו  - 9!
בשביל זה הוא צריך לקום בחמש בבוקר. שאר האנשים הגיעו לקראת - 11.
המפקד הודה בחצי פה שטעה והצעיר מאד כעס.
המפקד עוד הוסיף וציין שהוא לא מתערה בחברה' (רמז על בעיות חברתיות) וזה עוד יותר הרגיז את הצעיר.
באופיו הוא כזה שמי שלא חבר שלו, לא ממש מעניין אותו. הוא לא חבר מן הפה אל החוץ ושונא להעמיד פנים כשמישהו לא מוצא חן בעיניו. הוא בחור חברותי מאד ויש לו ים של חברים ממטולה ועד אילת, כל מי שמכיר את פועלו מעריך אותו, אבל מי שלא יורד למהות שלו חושב שהוא סנוב ומתבודד.
הוא ממש סובל מהתדמית הזאת אבל זה משהו שהוא צריך לעבוד עליו (כן, לעשות רושם על אנשים שהוא חבר שלהם...).

גם אני הייתי כזאת, טיפוס מרוחק שלא מתחבר בקלות ועבדתי על זה הרבה הרבה שנים. עכשיו כואב לי לראות אותו סובל.
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:26
12צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בוקר טוב ושבוע טוב לכולם, יום ראשון
30/03/14 09:10
36צפיות
א' מתכונן לצאת בחזרה לבסיס, אני מקפיצה אותו לתחנה המרכזית כמו בכל יום ראשון.
ב' יגיע מחר לאפטר
שבוע טוב לכולם
בוקר טוב ליום ראשון - שבוע חדש
30/03/14 10:32
31צפיות
שני החיילים היו בבית:
הבכור הגיע ביום חמישי בערב ללא חברתו כדי שנוכל לשוחח. המנטרה של החודשים האחרונים: "ממוקד מטרה ללימודים". יש לו כל מיני רעיונות בראש והוא רוצה/צריך לגמור את הלימוד שהתחיל כעתודאי. בקיצור - עבודה קשה. באמצע יש את החברה. עבודה קשה מאד. הבחור מתפזר על כל מיני דברים. רוצה ללמוד, רוצה לעבוד, רוצה לגור עם החברה, רוצה לסיים כבר עם "חובות החיים (לימודים) אבל רוצה גם לחזור ל"קונג פו" וכמובן לבילויים - אמרתי כבר מנטרה של "ממוקד מטרה"? ו"עבודה קשה"?
אתמול בערב נסע לחברה שלו מאחר וצריך להיות היום בירושלים.
הצעיר הגיע ביום שישי אחה"צ ונסע הבוקר מוקדם (הספקתי לקום כבר החמש בבוקר).
היתה בסך הכל שבת כיפית עם כולם. שולחן שבת שצוחקים ושרים ונהנים. בשבת הלכנו לבקר את סבא וסבתא (ההורים שלי) וככה גם הם נהנו מכל הנכדים ביחד.

שני החיילים אמורים לחזור גם בסופ"ש הזה אלא אם יהיו הפתעות...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה