לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולם

כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.

הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

הודעה נעוצה בקשה ממבקרי וחברי הפורום הפורום
19/10/14 10:15
21צפיות
במהלך החג קיבלתי בקשה לעזרה בתיבת המסרים.
הבקשה / שאלה יכולה היתה להיות מתאימה לכולם ולא להשאל "מאחורי הקלעים".
כיבדתי את השואלת וכל העניין נסגר במסרים.
אשמח אם נשמור על שקיפפות ושאלות ובעיות הקשורות בחיילים יהיו על גבי הפורום.
גם אני לומדת מתשובות שחברים וחברות אחרים נותנים כאן וככה כל אחד אחר.

תודה על שיתוף הפעולה
בוקר טוב של יום שני
20/10/14 08:21
10צפיות
השמש מפציעה מבין עננים והכל נקי ושטוף...איזה כייף של דרך לעבודה.
מדברים עם החייל בערב והוא נשמע טוב מאד, אז מה לנו כי נלין.
שיהיה יום טוב  ובטוח לכולם.
א.
גם אני מרגישה ככה כשהחייל נשמע טוב
20/10/14 09:59
4צפיות
מדהים איך מצב הרוח שלי מושפע מאיך הוא נשמע בערב,
ימים שהוא נשמע מבואס, או מותש במיוחד או עצבני על משהו שקרה
אני מיד מרגישה איך מצב הרוח שלי יורד פלאים.
ועכשו שבוע קליעה שלא אשמע ממנו בכלל עד יום חמישי
שאלת קיטבג.....תיק/ מזוודה/ תיק למטיילים
19/10/14 19:42
20צפיות
כשהחייל התגייס הלך לבקו״ם עם תיק צד גדול שהיה לנו בבית.בבקו״ם קיבל קיטבג...לא רצה אותו, בנתיים תיק הצד נקרע, וקיבלנו מהשכנים תיק גב גדול. עכשיו החייל החליט שמזוודה זה הפתרון....ואני אומרת, מה שנוח לו. במה החיילים שלכם מצטיידים? מיכוון שהמזוודה שלנו בינונית אני שוקלת קניית מזוודה גדולה( או שאולי ענקית) יש המלצות?
כשהתגייסו קנינו תיק 80 ליטר
19/10/14 19:53
15צפיות
שמאד התאים ליציאות של פעם בשבועיים שלושה.
חוץ מזה יש תיק קטן יותר (40 ליטר) שבו אפשר להכניס די הרבה דברים של שבוע (מדי ב' , מצעים, מגבת - לכביסה).
לפעמים השתמשו גם בתיק קטן יותר כשממש לא הזדקקו לאחד הגדולים.
אצלנו החייל התחיל עם תרמיל של 85 ליטר
20/10/14 08:17
11צפיות
ועבר לתרמיל של אחות שלו שהוא 75 ליטר. מתאים ומספיק גם לשהות ממושכת וגם ל"שבוע עבודה מקוצר".
אני בדעה שלא מחליפים תיק, כבר ציינתי בעבר, כך שתמיד איכשהו יש מקום לחפצים לא מתוכננים, כמו נעלי ספורט של חבר שנשכחו , כרית ועוד...
לדעתי מזוודה עלולה לסבול קצת מטלטלות הדרך, ואינה גמישה למכות והעברות כמו תרמיל.
אבל זה מאד תלוי בנסיעה שהוא עושה מהבסיס וחזרה ובשרות עצמו.
וברור שמה שהוא מעדיף זה הכי טוב...
א.

כשאני הצעתי פעם מזוודה (לצבא)
20/10/14 08:45
11צפיות
קבלתי כזה פרצוף שחבל על הזמן  "מזוודה זה לבנות"
כשאמרתי מה זה קשור קבלתי עוד פעם פרצוף בתוספת "אמאאא"  
אני נשלחתי לקנות קיטבג גדול בשבוע הראשון
20/10/14 09:58
9צפיות
את מה שקיבלת בצבא משאיר בבסיס עם הציוד,
וקניתי לו קיטבג גדול נראה לי של 85 ואיתו יוצא ובא.
לפעמים מלא יותר ולפעמים פחות, תלוי לכמה זמן יוצא.
מזוודה אפילו לא עלתה על הפרק...
בוקר טוב ושבוע של שגרה
19/10/14 06:59
21צפיות
בוקר טוב ,אחרי החגים זה כאן.....החייל היה כמעט שבוע שלם בבית. היום חוזר לבסיס. מאחלת לכולם חזרה קלה לשיגרה( יש כאלה שצריכים זאת) ושבוע טוב.
שבוע טוב לכולם
19/10/14 08:16
18צפיות
אכן אחרי החגים כבר כאן וגם לאזרחים מהשורה קשה לחזור לשיגרה. אז היום נדבר חלש ומעט.
החייל נוסע  היום לאימון במתקן צפוני יחסית, אז גם יכול לצאת מאוחר יותר מהבית. בתכנית להגיע הבייתה בחמישי ובשבוע הבא קו בצפון,
ודי בהתחלה לחתוך לכוון קורס מ"כים.
חזל"ש רגוע וקל לכולם.
א.

בוקר של "אחרי החגים" טוב לכולם
19/10/14 10:11
14צפיות
החייל אמנם היה בבית כל החג אבל יצא לטייל שלושה ימים עם חברים טובים מאזור צפת ועד הכינרת, וככה נהנו מהחופשה הארוכה שלהם.
אתמול בערב הוא נסע לירושלים לחבר שאיתו טייל כדי להתקרב לבסיס ולא לקום בחמש בבוקר.
הבכור עובר מחר-מחרתיים למעונות. אמנם קל"ב אבל בכל זאת עוזב את הבית והיה עסוק ביום שישי בהעברת ציוד לחדר.
המתבגר והגוזל חזרו ללימודים סדירים, כאשר המתבגר מתחיל עם מבחנים והכנות לבגרויות (כיתה י"א).

אז שיהיה לנו "אחרי החגים" שקט ושלו ושהגשם יבוא בעיתו ויהיה גשם של ברכה.
חורף בריא וחזרה נעימה לשגרה!
19/10/14 10:33
19צפיות
החייל היה בבית שבוע וחצי של חגים. היה כיף!
ועכשו חוזר לבסיס בשמחה (אפילו הודה שהתגעגע לצבא...)

השאלה איך אני מתמודדת עם מה שצפוי לנו עכשו:
שבוע שדאות ועוד כאלה שלא יהיה קשר איתו לכמה ימים.
נראה לי שמבחינתו זה סבבה.
אני לא יודעת איך אני אעבור את זה בלי השיחה היומית שלנו בערב.

שבוע שדאות נחשב
19/10/14 12:24
19צפיות
שבוע קשה ,ובאמת החוויה של לא לשמוע ולא לדעת קצת מקשה אבל גם מקלה, בבחינת אין חדשות=חדשות טובות.
בדיעבד הסתבר שלמרות הקושי, היה שבוע  מלא אקשיין ומהנה. ובהחלט סבבה,..ככה  לפחות החיייל הפרטי חווה את זה ולכן גם אנחנו.
אז תחשבי טובות, תסמכי עליו ותחכי לו עם הרבה פינוקים כשיגיע הבייתה.
אם מתוכנן להישאר שבת, הייתי מוציאה חבילה היום, כדי שתגיע ליעדה בזמן.
בהצלחה לחייל ולכם.
א.
מהיום יש שני חיילים בבית
19/10/14 15:37
21צפיות
הגדול נסע מוקדם בבוקר להחליף את תעודת הדח"ש בחוגר ובצהריים חזר לבחינה אחרונה -ממחר הוא ביחידה למשך כחודש ואח"כ יוצא לקורס קצינים
הצעיר בשבוע שמירות
שיהיה "אחרי חגים" שמח
שני חיילים זה אתגר גדול בבית
19/10/14 15:45
15צפיות
למשך שנה וחצי היו לי שני חיילים, בהתחלה יצאו בשבתות לסירוגין עד שהצליחו להסתנכרן על השבתות ביחד.
בכל מקרה כל יום שישי עמדתי וכיבסתי מדים וכשהגיעו ביחד זה היה מצאת החמה עד צאת הנשמה....

* עכשיו יש חייל אחד וסטודנט במעונות מה שאומר שכל יום שישי שוב יהיו מלא כביסות 

בהצלחה לעתודאי בבחינה האחרונה ואח"כ בקק"צ ושהשמירות יעברו בשלום (בלי טלפונים, התעפצויות ושאר מרעין בישין) 
תודה
19/10/14 15:53
13צפיות
העתודאי חי בבית בזמן הלימודים אז הכביסה התחלקה לאורך השבוע אבל כל בוקר היו בכיור כלים שהעידו על פעילות לילית ענפה
ועוד משהו
19/10/14 15:49
18צפיות
הילדון היה אתמול בטיול ראשון של הצופים ולא יכולתי שלא לעשות את האנלוגיה לעולם הצבא מביאים אותם מוקדם בבוקר עם תרמיל עמוס ומקוים שלא שכחו שום דבר וישמרו על עצמם ומפקדים אותם בידי המדריכים שהם בעצמם ילדים. מרגיעים במשך היום את פרפרים בבטן ובסוף היום נוסעים לטקס קבלת כומתה אופס סליחה עניבה. מביאים כיבוד מצלמים וחוזרים הביתה נרגשים שמים בכביסה את מדי החאקי המלוכלכים עד הפעם הבאה.  
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:55
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:28
7צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בוקר טוב ושבוע טוב לכל החיילים וההורים
12/10/14 07:34
62צפיות
אתמול נסענו לחייל, והפעם ללא החברה, שעה לפני שהביקור נגמר, החייל אמר שחוזר לחדר. כשהחברה באה איתנו זה אף פעם לא קרה, אבל לא נורא, מחר יוצא לחופשה של כמעט שבוע, אז הסתפקנו בביקור הקצר.בעצם שלוש שעות זה לא כל כך קצר. שיהיה לכולנו שבוע מבורך ובשורות טובות אמן.
שבוע טוב וקצר לכולם
12/10/14 10:47
44צפיות
עבר חג שמח , מלא וממלא, כולל  הכל מהכול.
החייל היה לכל ימי החג והשבת וחוזר היום "לחסל" את הפלוגה כשהם מתוכננים לצאת שוב בשלישי לכל החג השני.
הם לפני אימון נוסף ועליה לקו , קצרה מבחינתו כי יוצא (בשמחה) לקורס מ"כים.
רצו שייצא לקורס מוקדם, מייד אחרי אימון מתקדם,  ובעיני זה ממש  לא נכון, גם לדעתו זה היה מוקדם מידי. נמצא היום במקום אחר מזה שהיה לפני 4 חודשים.
(ותודה גם למבצע בעזה... :)
כשהוא חוזר לצבא לשבוע קצר ,מתלבט אם לקחת תרמיל קטן יותר, ואני בדעה שלא מחליפים תיקים, כי תמיד שוכחים משהו בתיק הקבוע שפתאום נורא צריך .
מזל שלפעמים הוא עוד מקשיב לי.
שיהיה יום שמח ובטוח
א.

שבוע טוב !
12/10/14 22:31
34צפיות
החייל בשגרה של שבוע קצר הגדול עסוק בלהתכוננן למבחן ומיום שני הבא עוד חייל נוסף למשפחה
חג-שבת-חג-שבת שמח
10/10/14 15:06
42צפיות
רק סיימנו את החג והנה אחנו בכניסת השבת.
החייל יצא לחופשה ביום חמישי שעבר. היה בבית ראשון-שני ונקרא לבסיס ביום שלישי לצרכי מסדרים ושיחות וחזר בערב.
אתמול חזרנו בערב הביתה מהחג הראשון והיום הוא כבר נסע בבוקר לירושלים להפגש עם חברים.
השבת אנחנו בבית והוא אמור לחזור לבסיס לראשון עד שלישי אבל אולי יקבל עוד כמה ימי חופשה שאמורים להיות מנוצלים בטיול לנגב.
ממש חופשה מנוצלת היטב.
ואני - מבשלת, מסדרת, מגהצת, מארגנת.

שיהיה חג שמח לכולם.
חג שמח ושבת שלום
10/10/14 15:46
33צפיות
החייל שלנו חזר אחרי כיפור לבסיס, נשאר סוכות ושבת בבסיס...מחר ניסע לבקר. אמר שיצא ביום שני לחופשת חג שני. יהיה כמעט שבוע בבית, אני כבר מחכה. ריני, אני כמעט כמוך..מכבסת, מבשלת, מנקה, רק לא מגהצת, שונאת, שונאת, שונאת לגהץ. שתהיה לכולנו שבת שלום.
היום הבכור עמד וגיהץ 6 חולצות בעצמו....
10/10/14 16:28
36צפיות
אני שונאת, שונאת שונאת ומתעבת גיהוץ.
אבל יש גברים בבית שלובשים המון חולצות בד הדורשות גיהוץ.
לאחרונה קיבלו שק מלא חולצות בד יפהפיות מבן דוד שלהם, ממש יפות ואיכותיות, אבל בד!
אלוהים, כמה אני מגהצת....
והבכור עד שתפס יוזמה יעזוב בקרוב למעונות.
דפר וקבא?
08/10/14 13:16
66צפיות

ביתי קבלה ציון של 50 דפר ו 52 קבא.
יש לה אבחון שמאפשר שימוש במחשבון אבל היא לא קיבלה אישור .
יום למחרת הצו הראשון קבלנו מכתב שהאבחון בפאקס  לא הגיע טוב
ביום הצו היא הביאה איתה את האבחון וכאמור לא קיבל אפשרות להשתמש במחשבון.
האם כדאי לערער?  
מה קובע הקבא? הדפר?יש תפקידים שבודקים את שניהם ?תודה 

הסבר על קב"א ודפ"ר ומייל לערעור
09/10/14 07:46
58צפיות
הנה קישורים להסברים על מהם קב"א ודפ"ר
הנה ההסבר הרישמי מאתר עולים על מדים

והנה הסבר מפורט של בחור נחמד בשם רועי - הסבר טוב וגם תגובות מתחת למאמר שכתב
ניתן לשלוח לו גם שאלות ספציפיות והוא עונה

לגבי הערעור

עושה רושם שלא התחשבו באבחון ויש לכם קייס 
כי הצבא כותב ש
במידה ובנכם/בתכם בעל לקויות למידה/אבחון/מקבל התאמות במבחני הבגרות, עליו לשלוח אבחון דידקטי מלא טרם ההתייצבות בלשכת הגיוס ולהביאו ביום הצו. במידת הצורך יינתנו התאמות בביצוע המבחנים.
הצבא גם מציין ש
המבחנים הפסיכוטכנים הם בעלי השפעה רבה על המשך מיונים ושיבוץ  בצה"ל, לכן חשוב שיבצעו אותם רק כאשר מרגישים טוב ולאחר שינה של 7 שעות משום שניתן להבחן בהם פעם אחת בלבד.

בעיקרון ניתן לערער על הקב"א והדפ"ר
הצבא כמובן כותב שאפשרי אבל יאפשר זאת במקרים חריגים ביותר ויאשר לבצע מבחנים וראיונות חוזרים (ראיון לבנים).
בעיקרון צריך לחשוב טוב איך מנסחים את מכתב הערעור
ולהעביר פניה אישית מנומקת במייל בכתובת meitav@idf.gov.il 
ולצרף מכתב המלצה ממחנך הכיתה או ממנהלת ביה"ס, גיליון ציונים מלא אחרון ואבחון דידקטי (במידה ויש, גם אם בעבר התקבלו בלשכת הגיוס יש לשלוח בשנית).
בקשה למבחן חוזר או ראיון חוזר תתקבל 6 חודשים לאחר מועד הבחינה או הראיון. בתום תקופה זו של 6 חודשים גם בקשות חריגות לא תתקבלנה.
עליכם לקחת בחשבון כי במידה ותאושר בקשתכם להליך חוזר, הציון שיינתן הינו הציון האחרון ולא הגבוה מביניהם. על כן, עליכם להגיש בקשה אך ורק במידה ובנכם/בתכם חשים כי אכן תוצאות המבחנים לא משקפות את יכולותיו.

בהצלחה ושיהיה שירות מעניין ותורם.
תודה רבה...עוד ?
09/10/14 13:46
34צפיות
השאלה היא  אם לתפקידים מסויימים לצור הדוגמה קבא 52 תספיק רק במידה שהדפרהוא למשל 60 ומעלה.
הדפר משפיע? או שהקבא היא הקובעת.
52 יחסית טוב.

מהניסיון שלנו
09/10/14 15:00
53צפיות
ניהלנו מאבק בעניין , בזמן השירות של אחד הבנים . מאחר והנתונים שקיבל מנעו ממנו לצאת להדרכה. היה ברור שהכל בגלל שלא קיבל הקלות במבחנים למרות האיבחונים.
המפקדים שלו שהכירו אותו טוב תוך כדי השירות, מאד מאד רצו להוציא אותו לקורס מפקדים .
הגשנו קבילה לקצינת קבילות החיילים ונעשה שם בירור רציני. סופו של דבר, ממד"א שהוא הגוף האחראי על המבחנים בבקו"ם, סירב לאפשר לו להיבחן שנית. עמדה אפשרות של החיל להוציא אותו כ"חריג" לקורס...
סופו של דבר, הוצע לו מסלול קידום חלופי, שהתאים לו . והוא היה מאד מרוצה.

בקיצור, הבשורה הרעה: על תתלו המון תקוות בערעור הזה כי ממד"א נוראים בגישה שלהם. 
הבשורה הטובה והחשובה יותר: בהמון מקרים צהל מזהה את האנשים שמגיעים ואת איכותיהם ללא קשר למספרים שתויגו בהם בבקו"ם. זאת מערכת שונה מאד ממע' החינוך 
תודה רבה.
10/10/14 08:36
30צפיות
מישהו בכלל מקבל אופצייה למחשבון?
ושוב ..יש מקרים שהדפר היותר נמוך מהקבא מנע משהו?
בוקר טוב שלישי פעמיים כי טוב
07/10/14 06:03
43צפיות
ואכן טוב, אצלי היום יום עבודה אחרון לשבוע זה...ואח״כ שבוע וחצי חופש.....החייל נשאר לחג ושבת, מקווה שיהיו ביקורים . יום טוב לכולם.
יום נהדר לכולם
07/10/14 08:22
23צפיות
החייל נקרא להגיע חזרה לבסיס (קיבל שלושה ימי חופשה) לטובת מסדרים שונים ושיחות עם מפקדים ברמות שונות ביחידה.
נו שוין, ביקשו שיגיע עד 8 בבוקר. זה קצת בעיה.
מזל שחבר טוב שלו, שגר לא רחוק מאיתנו , החליט לקחת את הרכב שלו לבסיס וככה יצאו שניהם מוקדם בבוקר והגיעו בזמן.
הוא אמור לחזור הביתה היום בערב ולבסיס שוב ביום ראשון בבוקר.

שיהיה סוף שבוע נהדר לכולם
בוקר אור לכולם, כמעט ערב חג
07/10/14 08:33
23צפיות
החייל יגיע היום אחרי אמון בצפון, כך שהפעם הדרך הבייתה תהיה קצרה.
גם הסטודנטית והחבר יהיו , והחג יהיה שמח וגם הסופ"ש הצמוד אליו מלא בארועים טובים.
בבוקר בנסיעה לעבודה, עוברת דרך אזור שדות ונופים, והפעם בנוסף לנוף או עדר כבשים הייתה גם קבוצת חיילים שבאה להתאמן או לנווט או אלוהים יודע מה...
רציתי לעצור לידם ולנשק אותם....כל אחד מהם הוא בן של מישהו ויקר למישהו, ורק שישמרו על עצמם, גם בעיתות שלום.
שיהיה חג שמח לכולם,
ליוצאים ולסוגרים ולבני המשפחה.
א.

והפרחים למג"ב
05/10/14 20:02
80צפיות
תשמעו סיפור:
סוף קורס משקיות חינוך , בתי הוצבה במג"ב. שיבוץ שהתקבל בדמעות, בהלה וסקירה אינטואיטיבית על כל הידוע לנו על מג"ב, ופייר ? לא ידענו הרבה. 
חששות, דעות קדומות על האוכלוסיה שם, כל אלו  העלו סימני שאלה לגבי טיב השיבוץ שלה. לא עודדה הידיעה שה"טובות" נישלחות למג"ב.
מהר מאוד חששותיה התבדו: השירות הצבאי היה הדבר הטוב ביותר שקרה לה עד היום (כך לדבריה). החבר'ה? עם ישראל במיטבו: קיבוץ גלויות נדיר בגיוונו: שילוב של יוצאי עדות שונות ,בני מיעוטים ובני מתנחלים, דתיים וחילוניים בני טובים ובני פחות טובים משכילים ופחות משכילים  והמשותף להם ?  שנפשם יוצאת לשרת במג"ב והם עושים זאת בגאווה. המפקדים? חבריים , איכפתיים מתיחסים בגובה העיניים, תחושת המשפחתיות? מקסימה ומקרבת לבבות ו - א'. א' היא קצינת החינוך הראשית של החייל. קשובה , מעורבת בתיפקוד ה"חינוכיות" שלה, לא מוותרת כשצריך, טובה ומייטיבה מוקירה ומעריכה . תקצר היריעה מלפרט את ההזדמנות שהיו לבתי לצמוח , להתפתח  ולמצות את כישוריה במג"ב. כל אלו תוך כדי תרומה לחינוך הלוחמים.
לפני כשבועיים - השתחררה. כולה געגועים והוקרת תודה לשנתיים המפתיעות והמעשירות שעברה שם. וגם אני, אמה, מודה על ההזמנות שניתנה לה. כשהילדה מאושרת - כל הבית מאושר. וזה ממש  לא עניין שמובן מאליו. לעולם תישאר בליבינו פינה חמה למג"ב ולפועלם המשמעותי מאוד של חייליה. 

"...אנשים טובים באמצע הדרך אנשים טובים מאוד, אנשים טובים יודעם את  הדרך ואיתם אפשר לצעוד..." (נעמי שמר).

בתודה לאנשים הטובים מאוד שממלאים את ארצינו  !
אמא של ה'

איזה יופי לשמוע דברים יפים כל כך
05/10/14 21:36
33צפיות
שלושה בני משפחה שלי שרתו במג"ב במקומות שונים ובתפקידים שונים והיו מרוצים עד השמים מהשירות.

בסופו של דבר (וזה גם תחילתו) כל מקום מורכב מאנשים. אם יש אנשים טובים ואיכפתיים  (ואין סיבה שלא יהיו) אז המקום טוב.
וכמו שכתבת - כשהילדה מאושרת גם את מאושרת, אני מרגישה בדיוק כמוך לגבי החייל שלי.
שיהיה לה בהצלחה בהמשך הדרך.
º
מרגש מאוד ולא ברור מאליו. בהצלחה באזרחות.
06/10/14 11:49
13צפיות
º
נהדר, איזה כייף לשמוע
06/10/14 19:03
16צפיות
º
כשלחיילים ולחיילות שלנו טוב - גם לנו ההורים והמשפחה טוב.
07/10/14 14:15
9צפיות
בוקר טוב לשבוע חדש ומקוצר
05/10/14 08:49
49צפיות
החייל היה בבית ואמור להשאר עד יום ראשון הבא.
מסתבר שיש לו 15 ימי חופשה והוציאו אותו לחופשה כפויה.
הוא לא מתלונן ולמרות שזה יוצא המון ימים בפועל ירדו רק 3 ימי חופשה, ככה שעדיין יש לו ימים לנצל.

אכלנו, צמנו, אכלנו וכמעט סיימנו עם הסוכה.
אתמול בשעה שתיים בצהריים לקחתי את אחד הספרים של נתן יונתן והקראתי לילדים כמה שירים על המלחמה "ההיא" שבה שכל את בנו בכורו, ליאור.
יום כיפור, שתיים בצהריים, עוד זוכרת את הבלבול הנוראי עם השמע האזעקה.
הייתי ילדה בת 10 ככה שעדיין לא הייתי ממש מעורה אבל בכל זאת מספיק בוגרת (ממלחמת ששת הימים זכורה לי רק האזעקה הראשונה).

שיהיה שבוע נפלא, שקט עם בשורות טובות.
בוקר טוב ושבוע טוב לכל באי ובאות הפורום
05/10/14 09:37
40צפיות
אצלי הצום עבר כרגיל בשינה
הבן הגדול והבעל באילת
החייל היה בבית מיום חמישי,כמובן שהיה עם החברה
היום חזר לבסיס, יעשה שם את ערב החג ויסגור גם שבת
מקווה שיהיו ביקורים בחג או בשבת
גמר חתימה טובה לכולם
שבוע טוב!
05/10/14 21:04
37צפיות
החייל עושה מחר פסיכומטרי - היה רוב שבוע שעבר בחופש לרגל האירוע. הגדול  אוטוטו חוזר לשירות כ"כ עסוק במבחנים וסיום החובות הלימודיות שלא מתארגן בכלל עם קניות וסידורים כנראה שבחופשה הראשונה אלך איתו להשלים ציוד
שיהיה שבוע טוב ושקט
º
בהצלחה לחייל (ולכל שאר הנבחנים)
05/10/14 21:36
27צפיות
האם זה לא הזוי?
05/10/14 04:12
93צפיות
עם בוא החגים והרגישות לתחושות האובדן הגואות של משפחות שאיבדו את יקיריהן במבצע צוק איתן, יש הרבה חשיפה מחודשת לאותן  משפחות
ולחללים. אני מבינה ומעריכה את זה. אבל- האם זה לא הזוי שאחד ההרוגים מוזכר עם התאור "בן למשפחת רופאים"? כאילו- ומה לגבי "בן למשפחת מכונאים ידועה?"
"בן למשפחת רבנים"? בן להורים גרושים? בן לעולים שעלו מאתיופיה? כאילו- איפה זה נגמר? והאם יש הבדל בין דם לדם? האם עלי לכאוב יותר כי הוא היה בן למשפחת רופאים
מאשר כל חלל אחר? צר לי על אותו חלל אבל האזכרה של שמו בצמידות ליחוס המשפחתי- לא מובן לי ולא נראה לי בכלל.
כנראה שגם בן חיילים מתים יש מעמדות
05/10/14 05:16
55צפיות
פעם חשבתי שחיילים מתים הם קדושים, ואין הבדל של דת, מין, צבע ומעמד, אבל מתברר שלא כך. זה עצוב, הזוי ומקומם. מה הקשר ומה ההבדל בן חייל בן להורים רופאים ובן להורים מכונאים כמו שאת אומרת? מילא היו כותבים בן יחיד להוריו, את זה עוד הייתי מבינה.
והפרחים למג"ב
05/10/14 19:51
46צפיות
בסוף קורס משקיות חינוך , בתי הוצבה במג"ב. שיבוץ שהתקבל בדמעות, בהלה וסקירה אינטואיטיבית על כל הידוע לנו על מג"ב, ופייר ? לא ידענו הרבה. 
חששות, דעות קדומות על האוכלוסיה שם, כל אלו  העלו סימני שאלה לגבי טיב השיבוץ שלה.
מהר מאוד חששותיה התבדו: השירות הצבאי היה הדבר הטוב ביותר שקרה לה עד היום (כך לדבריה). החבר'ה? עם ישראל במיטבו: קיבוץ גלויות נדיר בגיוונו: שילוב של יוצאי עדות שונות ,בני מיעוטים ובני מתנחלים, דתיים וחילוניים בני טובים ובני פחות טובים משכילים ופחות משכילים  והמשותף לכולם  שנפשם יוצאת לשרת במג"ב והם עושים זאת בגאווה. המפקדים? חבריים , איכפתיים מתיחסים בגובה העיניים, תחושת המשפחתיות מקסימה ומקרבת לבבות וא'. א' היא קצינת החינוך הראשית של החייל. קשובה , מעורבת בתיפקוד ה"חינוכיות" שלה, לא מוותרת כשצריך, טובה ומייטיבה מוקירה ומעריכה . תקצר היריעה מלפרט את ההזדמנות שהיו לבתי לצמוח , להתפתח  ולמצות את כישוריה במג"ב. כל אלו תוך כדי תרומה לחינוך הלוחמים.
לפני שבועיים - השתחררה. כולה געגועים והוקרת תודה לשנתיים המפתיעות והמעשירות שעברה שם. וגם אני, אמה, מודה על ההזמנות שניתנה לה. כשהילדה מאושרת - כל הבית מאושר. וזה ממש  לא עניין שמובן מאליו. לעולם תישאר בליבינו פינה חמה למ"גב ולפועלם החשוב של חייליה. 
"...אנשים טובים באמצע הדרך אנשים טובים מאוד, אנשים טובים יודעם את  הדרך ואיתם אפשר לצעוד..." (נעמי שמר).

|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/14 13:27
7צפיות
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

האזנה נעימה :)
בוקר חמישי שמחשאלת ביקורים בשבתות וחגים
02/10/14 07:42
61צפיות
החייל היה אמור להישאר כיפור בבסיס, ולהגיע בחג סוכות.עכשיו מתברר שיגיע לכיפור וישאר סוכות ושבת בבסיס. האם במקרה הזה יש יותר ביקורים? או שיש רק ביקור אחד בשבת ? הוא עדיין לא יודע. שתהיה לכולנו גמר חתימה טובה.
הוא עדיין בטירונות/ קורס?
02/10/14 08:15
46צפיות
לבן שלי כל תקופת ההכשרה לא היו ביקורי הורים.
בשרות רגיל לא היתה בעיה חוץ מאשר שישב במוצבים מחוץ לגדר.
עדייןבקורס, בטירונות ובשבת הראשונה שנשאר בקורס
02/10/14 12:15
36צפיות
היו ביקורים
חג חמישי שמח
02/10/14 09:00
43צפיות
גם לחייל הפרטי בשרו שהם יוצאים היום לחופשת יום כיפור , כשהיו מתוכננים לסגור ולצאת בחג סוכות ראשון, בתיקווה שכולל את השבת הצמודה כי יש הרבה ארועים משמחים.
הם באימון בבסיס שלא תופס כוננות, כך שיש להם הרבה יציאות עכשיו בתקופת החגים.
יגיע היום הבייתה עייף מאד אחרי אימונים בשטח, אבל בס"כ מצב רוח כללי מצוין.
גם הסטודנטית תגיע בעיקבותיו ויהיה בית מלא. אני צמה אז הבנזוג ידאג להאכיל אותם.
שתהיה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם.
שנת שקט ובטחון.
א.

º
איזה כייף בית מלא
02/10/14 19:28
15צפיות
יום חמישי שמח
02/10/14 09:52
39צפיות
החייל הודיע שיוצא היום.
למיטב ידיעתי יצא גם לחגים הנוספים.
הוא מתכנן לקחת כמה ימי חופשה בחול המועד כדי לטייל עם חבר טוב שיוצא לרגילה.

לגבי ביקורים בבסיסים מסודרים (לא בסיסי טירונים והדרכות) יש בסיסים שממש מסודרים לביקורים מחוץ לבסיס עצמו, צריך לודא שאין בעיה ושיהיה פנוי.

שתהיה גמר חתימה טובה לכולם
צום קל ומועיל למי שצם
יום שקט ונעים למי שלא צם
והעיקר - שתהיה לנו שנה נפלאה עם בשורות טובות
º
02/10/14 19:29
2צפיות
רונית כהן זמורה - מנהלת פורום טיפול זוגי ומשפחתי

פורום טיפול זוגי ומשפחתי

מענה על כך שאלה בדיסקרטיות היכנסו עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...