לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולם

כהורים לחיילים בהווה או בקרוב אנו זקוקים לפורום חם שייעץ, יעודד, וינחה אותנו בנבכי תהליך הגיוס והשירות. ניתן להעלות בפורום כל נושא הקשור לשירות בעתיד או בהווה, בכל מסגרת שירות שהיא, כולל עתודה, מכינות, הסדר ושירות לאומי.

הפורום נועד לשמש ככלי שיתן להורים הרגשה טובה, ייעוץ, ועידוד. יש לכבד את כל המשתתפים באשר הם ולשמור על אוירה טובה ומכובדת. שנעבור את השירות בשלום!

מכונת גילוח.
23/10/14 21:54
19צפיות
הילד בצבא, עוד מעט יומולדת, ביקש מכונת גילוח, רצוי נטענת. 
המלצות למכונה שתתאים לתנאי חייל קרבי, יתקבלו בברכה. 
שלנו משתמש בפיליפס
23/10/14 23:37
13צפיות
היתה לנו בבית כשהתגייס ומחזיקה מעמד כבר שנתיים וחצי.
הוא לא מאלו ששומרים על דברים - המכונה זרוקה בתיק רחצה
(ללא אריזה) בתוך הצ'ימידאן .

גם אנחנו עם פיליפס
24/10/14 13:03
12צפיות
כל נכד שמתגייס מקבל מסבא וסבתא מכונת גילוח (כמו שבכיתה א׳ קיבלו תיק לבית הספר).
גם לנו פיליפס
24/10/14 15:53
6צפיות
יש מכונה שמראה כמה אחוזים נשארו לסוללה.
תודה לכולם.
24/10/14 16:32
3צפיות
אני מבין שפיליפס זו הבחירה המנצחת.
ורצוי לקחת את הדגם הטוב יותר
24/10/14 17:47
7צפיות
לבן הצעיר שלי יש גם פליפס (הבכור אוהב להתגלח בדרך הישנה).
בוקר טוב ליום חמישי
23/10/14 09:52
22צפיות
אפשר להריח את סוף השבוע.
שבוע שעיקרו שגרה וסופו בסערה.
שתי תקריות איומות:
האחת בגבול מצריים שבו נפצעו מ"פ בקרקל וחייל נוסף ובערבו של יום בפיגוע בירושלים נדרסו אזרחים חפים מפשע ונהרגה תינוקת בת שלושה חודשים.

החלמה מהירה לפצועים ושנשמע רק בשורות טובות
שיהיה סוף שבוע רגוע
כבר אחה"צ .....חמישי כאן וזה כייף
23/10/14 15:35
12צפיות
החייל היה צריך לצאת היום', אך יצא רק מחר, כמה מהחיילים בבסיס שלו גרמו נזק פיזי למבנה המגורים, ובצבא כמו בצבא שלא יודעים מי עשה מה, מענישים ם את כולם
מחכים לו שיחזור
ריני, מצטרפת לברכות והאיחולים שלך לרפואה שלמה לכל הפצועים
שתהיה שבת טובה לכולנו
מה להביא לטקס סיום קורס....
23/10/14 14:19
19צפיות
בתי מסיימת קורס ארוך ומפרך של שנה. רק 4  בנות מסיימות אותו והוזמנו להגיע לטקס הסיום. לא יודעת מה להביא, משהו שישמח אותה ויבטא את ההערכה הענקית שלנו כלפיה, משהו שהיא תהיה גאה בו ושלא  תתפדח..... רעיונות?

איילת
אולי להדפיס משהו על חולצה....עם ציטוט מיוחד
23/10/14 15:31
15צפיות
בלונים?
זר מתוק/פרחים

שאלה על נפקדות
23/10/14 11:35
30צפיות
שלום לכולם-שאלה:
הבן שלי קיבל 20 יום בכלא על נפקדות של 21 יום בבית (פעם ראשונה שלו, הוא כבר כמעט שנה בצבא).
התגייס לקרבי, אחר כך גילו אצלו אסטמה העבירו אותו ליומיות קרוב לבית. לא רצה לשרת בתור ג'ובניק ועשה הכל כדי לחזור לקרבי.
כרגע בטירונות. במשפט שעשו לו ביחידה לא הקשיבו בכלל למה היה נפקד (המפקדים שלו עשו "יד אחד עליו").
השאלה האם ניתן לעשות משהו או לדבר עם מישהו או שפשוט להשלים עם העונש? נראה לי שזה עונש יותר מדי קשה למישהו שזה פעם ראשונה שלו. יש לציין שבמשך כל התקופה שהוא שירת לא היו בכלל בעיות אלא רק ביחידה הזאת שהוא נמצא עכשיו. אפשר לומר שהצוות שם ממש לא "נחמד", אפילו לא יצרו איתו קשר כל תקופת הנפקדות.
אשמח לשמוע לכל תגובה.

הייתי שוקלת פניה לעורך דין שמתמחה בדין הצבאי
23/10/14 13:18
21צפיות
שלום פאני
מצטערת לקרוא על העונש וכמובן גם על חוסר הקשר עם הצוות
לא פעם קראתי שהצבא מחמיר מאוד בנושאי נפקדות / עריקות ודורש ענישה כבדה.

מאחר שמדובר בעונש של כלא הרי שאם זה היה בני
הייתי שוקלת עזרה חיצונית של עורך דין שמתמצא בתחום (כזה ששירת כעורך דין בצבא ומכיר את המערכת מבפנים)
יש עורך דין אחד שאני לא מכירה אישית
אבל הוא מפרסם באינטרנט ואני אוהבת לקרוא את האתר שלו
מלבדו יש עוד כמה אתרים של עורכי דין צבאיים
ולדעתי שווה לקרוא באתרים של עורכי הדין על  מקרים דומים למה שקרה לבנך כדי ללמוד מה עשו
והאם יש אפשרויות נוספות

כמובן שימי לב שאם את מחליטה לפנות לעורך/עורכת דין
תוודאי שהשיחה עימם לא עולה כסף
ואם כן אז לסכם זאת מראש ורצוי בכתב.

כמו כן, אפשר לשקול לפנות לעזרתם של אנשי הפרקליטות הצבאית
שבתנאים מסוימים יכולים אף הם לעזור לדחות או להמיר את העונש.

הנה קישור לדף באתר הפרקליטות הצבאית העוסק בדין המשמעתי בצבא

מדור הדין המשמעתי מקבל מידי יום פניות מחיילים ומפקדים בנושא הדין המשמעתי. לבירורים ולהבהרות ניתן לפנות בדרכים הבאות:
 בטלפון: מטכ"לי – 0303-3069/70 , אזרחי – 03-9573069/70
בפקס: מטכ"לי – 0303-3077 , אזרחי – 03-9573077

מקווה שיהיו בשורות טובות ושיתחשבו ככל הניתן בבנך.
בכל מקרה אני מחזקת אותך
וכמובן תחזקי את בנך 
שאת תנסי לעזור לו במה שניתן
ושהוא יעבור את התקופה הלא נעימה הזו
ושכמובן לא יבצע שוב נפקדות ויסיים את השירות הצבאי על הצד הטוב ביותר.

º
תודה על התגובה.
23/10/14 13:35
9צפיות
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:21
3צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ראיתם את זה?
21/10/14 15:13
46צפיות
º
טוב שנזכרו/התעוררו
21/10/14 19:48
16צפיות
בקשה ממבקרי וחברי הפורום הפורום
19/10/14 10:15
42צפיות
במהלך החג קיבלתי בקשה לעזרה בתיבת המסרים.
הבקשה / שאלה יכולה היתה להיות מתאימה לכולם ולא להשאל "מאחורי הקלעים".
כיבדתי את השואלת וכל העניין נסגר במסרים.
אשמח אם נשמור על שקיפפות ושאלות ובעיות הקשורות בחיילים יהיו על גבי הפורום.
גם אני לומדת מתשובות שחברים וחברות אחרים נותנים כאן וככה כל אחד אחר.

תודה על שיתוף הפעולה
שאלת קיטבג.....תיק/ מזוודה/ תיק למטיילים
19/10/14 19:42
43צפיות
כשהחייל התגייס הלך לבקו״ם עם תיק צד גדול שהיה לנו בבית.בבקו״ם קיבל קיטבג...לא רצה אותו, בנתיים תיק הצד נקרע, וקיבלנו מהשכנים תיק גב גדול. עכשיו החייל החליט שמזוודה זה הפתרון....ואני אומרת, מה שנוח לו. במה החיילים שלכם מצטיידים? מיכוון שהמזוודה שלנו בינונית אני שוקלת קניית מזוודה גדולה( או שאולי ענקית) יש המלצות?
כשהתגייסו קנינו תיק 80 ליטר
19/10/14 19:53
35צפיות
שמאד התאים ליציאות של פעם בשבועיים שלושה.
חוץ מזה יש תיק קטן יותר (40 ליטר) שבו אפשר להכניס די הרבה דברים של שבוע (מדי ב' , מצעים, מגבת - לכביסה).
לפעמים השתמשו גם בתיק קטן יותר כשממש לא הזדקקו לאחד הגדולים.
אצלנו החייל התחיל עם תרמיל של 85 ליטר
20/10/14 08:17
29צפיות
ועבר לתרמיל של אחות שלו שהוא 75 ליטר. מתאים ומספיק גם לשהות ממושכת וגם ל"שבוע עבודה מקוצר".
אני בדעה שלא מחליפים תיק, כבר ציינתי בעבר, כך שתמיד איכשהו יש מקום לחפצים לא מתוכננים, כמו נעלי ספורט של חבר שנשכחו , כרית ועוד...
לדעתי מזוודה עלולה לסבול קצת מטלטלות הדרך, ואינה גמישה למכות והעברות כמו תרמיל.
אבל זה מאד תלוי בנסיעה שהוא עושה מהבסיס וחזרה ובשרות עצמו.
וברור שמה שהוא מעדיף זה הכי טוב...
א.

כשאני הצעתי פעם מזוודה (לצבא)
20/10/14 08:45
32צפיות
קבלתי כזה פרצוף שחבל על הזמן  "מזוודה זה לבנות"
כשאמרתי מה זה קשור קבלתי עוד פעם פרצוף בתוספת "אמאאא"  
אני נשלחתי לקנות קיטבג גדול בשבוע הראשון
20/10/14 09:58
30צפיות
את מה שקיבלת בצבא משאיר בבסיס עם הציוד,
וקניתי לו קיטבג גדול נראה לי של 85 ואיתו יוצא ובא.
לפעמים מלא יותר ולפעמים פחות, תלוי לכמה זמן יוצא.
מזוודה אפילו לא עלתה על הפרק...
אצלנו קיבל תיק מהישוב לקראת הגיוס
20/10/14 13:22
25צפיות
תיק של 75 ליטר, לפני כחודש הוא נקרע והוא קנה תיק זהה בבסיס בעלות מצחיקה של 40 שח.
זה מספיק ליציאות שלו אחת ל שבועיים שלושה, בנוסף לתיק הזה לוקח עוד תיק יותק קטן (נדמה לי של 15 ליטר שקיבל מבית הספר לקצינים) ששם הוא מכניס ממתקים שאנחנו קונים לו לשהות הארוכה
את הקיטבג גנבו לו אחרי חודש בצבא, לפני כן השתמש בו בכיף
התיק מהעיריה התבלה מהר מאד
20/10/14 13:57
22צפיות
האיכות לא היתה משהו...
קנינו תיק איכותי יותר (תוצרת הארץ) בחנות שמוכרת ציוד לטיולים וחיילים (לא מהרשתות הידועות) שמחזיק מעמד יופי.
אחרי שהחייל היה בטיול שלושה ימים עם תרמיל על הגב של הצבא הוא הודיע שצריך תרמיל טיולים מקצועי כי זה של הצבא "הרג אותו".... יש לי חודש וחצי להתארגן על תיק כזה לפני יום ההולדת שלו.
הרבה פעמים, בהמשך השירות מקבלים תיק גדול ביחידה
20/10/14 18:47
21צפיות
לחלק ניכר מהיחידות הקרביות יש תורמים מאמצים. אצלנו השיריונר במיל' קיבל יופי של תיק במסגרת הזאת, עם לוגו של הגדוד (הכי חשוב! הכי גאווה  בעולם).

ריני,
20/10/14 18:50
22צפיות
באשר לתיק טוב לטיולים, לפני שאת משקיעה כמה מאות טובות ברכישה של תיק חדש, כדאי להתעניין ב"יד 2". השיריונר גלש המון באתרים של מטיילים וביד 2 לפני הטיול הגדול ומצא שלל תיקים טובים , כמעט חדשים, במחירים שפויים יותר. בסוף קיבל תיק מחבר של אחיו ... (רוב החבר'ה מטיילים טיול גדול אחד והתיקים הטובים שורדים כמה וכמה טיולים כאלה... )
בהצלחה !

º
תודה לכולן....יש פה גם גברים/אבות?
20/10/14 19:22
16צפיות
בוקר טוב של יום שני
20/10/14 08:21
26צפיות
השמש מפציעה מבין עננים והכל נקי ושטוף...איזה כייף של דרך לעבודה.
מדברים עם החייל בערב והוא נשמע טוב מאד, אז מה לנו כי נלין.
שיהיה יום טוב  ובטוח לכולם.
א.
גם אני מרגישה ככה כשהחייל נשמע טוב
20/10/14 09:59
14צפיות
מדהים איך מצב הרוח שלי מושפע מאיך הוא נשמע בערב,
ימים שהוא נשמע מבואס, או מותש במיוחד או עצבני על משהו שקרה
אני מיד מרגישה איך מצב הרוח שלי יורד פלאים.
ועכשו שבוע קליעה שלא אשמע ממנו בכלל עד יום חמישי
בוקר טוב ושבוע של שגרה
19/10/14 06:59
26צפיות
בוקר טוב ,אחרי החגים זה כאן.....החייל היה כמעט שבוע שלם בבית. היום חוזר לבסיס. מאחלת לכולם חזרה קלה לשיגרה( יש כאלה שצריכים זאת) ושבוע טוב.
שבוע טוב לכולם
19/10/14 08:16
22צפיות
אכן אחרי החגים כבר כאן וגם לאזרחים מהשורה קשה לחזור לשיגרה. אז היום נדבר חלש ומעט.
החייל נוסע  היום לאימון במתקן צפוני יחסית, אז גם יכול לצאת מאוחר יותר מהבית. בתכנית להגיע הבייתה בחמישי ובשבוע הבא קו בצפון,
ודי בהתחלה לחתוך לכוון קורס מ"כים.
חזל"ש רגוע וקל לכולם.
א.

בוקר של "אחרי החגים" טוב לכולם
19/10/14 10:11
17צפיות
החייל אמנם היה בבית כל החג אבל יצא לטייל שלושה ימים עם חברים טובים מאזור צפת ועד הכינרת, וככה נהנו מהחופשה הארוכה שלהם.
אתמול בערב הוא נסע לירושלים לחבר שאיתו טייל כדי להתקרב לבסיס ולא לקום בחמש בבוקר.
הבכור עובר מחר-מחרתיים למעונות. אמנם קל"ב אבל בכל זאת עוזב את הבית והיה עסוק ביום שישי בהעברת ציוד לחדר.
המתבגר והגוזל חזרו ללימודים סדירים, כאשר המתבגר מתחיל עם מבחנים והכנות לבגרויות (כיתה י"א).

אז שיהיה לנו "אחרי החגים" שקט ושלו ושהגשם יבוא בעיתו ויהיה גשם של ברכה.
חורף בריא וחזרה נעימה לשגרה!
19/10/14 10:33
22צפיות
החייל היה בבית שבוע וחצי של חגים. היה כיף!
ועכשו חוזר לבסיס בשמחה (אפילו הודה שהתגעגע לצבא...)

השאלה איך אני מתמודדת עם מה שצפוי לנו עכשו:
שבוע שדאות ועוד כאלה שלא יהיה קשר איתו לכמה ימים.
נראה לי שמבחינתו זה סבבה.
אני לא יודעת איך אני אעבור את זה בלי השיחה היומית שלנו בערב.

שבוע שדאות נחשב
19/10/14 12:24
22צפיות
שבוע קשה ,ובאמת החוויה של לא לשמוע ולא לדעת קצת מקשה אבל גם מקלה, בבחינת אין חדשות=חדשות טובות.
בדיעבד הסתבר שלמרות הקושי, היה שבוע  מלא אקשיין ומהנה. ובהחלט סבבה,..ככה  לפחות החיייל הפרטי חווה את זה ולכן גם אנחנו.
אז תחשבי טובות, תסמכי עליו ותחכי לו עם הרבה פינוקים כשיגיע הבייתה.
אם מתוכנן להישאר שבת, הייתי מוציאה חבילה היום, כדי שתגיע ליעדה בזמן.
בהצלחה לחייל ולכם.
א.
מהיום יש שני חיילים בבית
19/10/14 15:37
33צפיות
הגדול נסע מוקדם בבוקר להחליף את תעודת הדח"ש בחוגר ובצהריים חזר לבחינה אחרונה -ממחר הוא ביחידה למשך כחודש ואח"כ יוצא לקורס קצינים
הצעיר בשבוע שמירות
שיהיה "אחרי חגים" שמח
שני חיילים זה אתגר גדול בבית
19/10/14 15:45
21צפיות
למשך שנה וחצי היו לי שני חיילים, בהתחלה יצאו בשבתות לסירוגין עד שהצליחו להסתנכרן על השבתות ביחד.
בכל מקרה כל יום שישי עמדתי וכיבסתי מדים וכשהגיעו ביחד זה היה מצאת החמה עד צאת הנשמה....

* עכשיו יש חייל אחד וסטודנט במעונות מה שאומר שכל יום שישי שוב יהיו מלא כביסות 

בהצלחה לעתודאי בבחינה האחרונה ואח"כ בקק"צ ושהשמירות יעברו בשלום (בלי טלפונים, התעפצויות ושאר מרעין בישין) 
תודה
19/10/14 15:53
18צפיות
העתודאי חי בבית בזמן הלימודים אז הכביסה התחלקה לאורך השבוע אבל כל בוקר היו בכיור כלים שהעידו על פעילות לילית ענפה
ועוד משהו
19/10/14 15:49
27צפיות
הילדון היה אתמול בטיול ראשון של הצופים ולא יכולתי שלא לעשות את האנלוגיה לעולם הצבא מביאים אותם מוקדם בבוקר עם תרמיל עמוס ומקוים שלא שכחו שום דבר וישמרו על עצמם ומפקדים אותם בידי המדריכים שהם בעצמם ילדים. מרגיעים במשך היום את פרפרים בבטן ובסוף היום נוסעים לטקס קבלת כומתה אופס סליחה עניבה. מביאים כיבוד מצלמים וחוזרים הביתה נרגשים שמים בכביסה את מדי החאקי המלוכלכים עד הפעם הבאה.  
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:55
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:28
7צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
בוקר טוב ושבוע טוב לכל החיילים וההורים
12/10/14 07:34
65צפיות
אתמול נסענו לחייל, והפעם ללא החברה, שעה לפני שהביקור נגמר, החייל אמר שחוזר לחדר. כשהחברה באה איתנו זה אף פעם לא קרה, אבל לא נורא, מחר יוצא לחופשה של כמעט שבוע, אז הסתפקנו בביקור הקצר.בעצם שלוש שעות זה לא כל כך קצר. שיהיה לכולנו שבוע מבורך ובשורות טובות אמן.
שבוע טוב וקצר לכולם
12/10/14 10:47
45צפיות
עבר חג שמח , מלא וממלא, כולל  הכל מהכול.
החייל היה לכל ימי החג והשבת וחוזר היום "לחסל" את הפלוגה כשהם מתוכננים לצאת שוב בשלישי לכל החג השני.
הם לפני אימון נוסף ועליה לקו , קצרה מבחינתו כי יוצא (בשמחה) לקורס מ"כים.
רצו שייצא לקורס מוקדם, מייד אחרי אימון מתקדם,  ובעיני זה ממש  לא נכון, גם לדעתו זה היה מוקדם מידי. נמצא היום במקום אחר מזה שהיה לפני 4 חודשים.
(ותודה גם למבצע בעזה... :)
כשהוא חוזר לצבא לשבוע קצר ,מתלבט אם לקחת תרמיל קטן יותר, ואני בדעה שלא מחליפים תיקים, כי תמיד שוכחים משהו בתיק הקבוע שפתאום נורא צריך .
מזל שלפעמים הוא עוד מקשיב לי.
שיהיה יום שמח ובטוח
א.

שבוע טוב !
12/10/14 22:31
36צפיות
החייל בשגרה של שבוע קצר הגדול עסוק בלהתכוננן למבחן ומיום שני הבא עוד חייל נוסף למשפחה
חג-שבת-חג-שבת שמח
10/10/14 15:06
43צפיות
רק סיימנו את החג והנה אחנו בכניסת השבת.
החייל יצא לחופשה ביום חמישי שעבר. היה בבית ראשון-שני ונקרא לבסיס ביום שלישי לצרכי מסדרים ושיחות וחזר בערב.
אתמול חזרנו בערב הביתה מהחג הראשון והיום הוא כבר נסע בבוקר לירושלים להפגש עם חברים.
השבת אנחנו בבית והוא אמור לחזור לבסיס לראשון עד שלישי אבל אולי יקבל עוד כמה ימי חופשה שאמורים להיות מנוצלים בטיול לנגב.
ממש חופשה מנוצלת היטב.
ואני - מבשלת, מסדרת, מגהצת, מארגנת.

שיהיה חג שמח לכולם.
חג שמח ושבת שלום
10/10/14 15:46
34צפיות
החייל שלנו חזר אחרי כיפור לבסיס, נשאר סוכות ושבת בבסיס...מחר ניסע לבקר. אמר שיצא ביום שני לחופשת חג שני. יהיה כמעט שבוע בבית, אני כבר מחכה. ריני, אני כמעט כמוך..מכבסת, מבשלת, מנקה, רק לא מגהצת, שונאת, שונאת, שונאת לגהץ. שתהיה לכולנו שבת שלום.
היום הבכור עמד וגיהץ 6 חולצות בעצמו....
10/10/14 16:28
38צפיות
אני שונאת, שונאת שונאת ומתעבת גיהוץ.
אבל יש גברים בבית שלובשים המון חולצות בד הדורשות גיהוץ.
לאחרונה קיבלו שק מלא חולצות בד יפהפיות מבן דוד שלהם, ממש יפות ואיכותיות, אבל בד!
אלוהים, כמה אני מגהצת....
והבכור עד שתפס יוזמה יעזוב בקרוב למעונות.
דפר וקבא?
08/10/14 13:16
68צפיות

ביתי קבלה ציון של 50 דפר ו 52 קבא.
יש לה אבחון שמאפשר שימוש במחשבון אבל היא לא קיבלה אישור .
יום למחרת הצו הראשון קבלנו מכתב שהאבחון בפאקס  לא הגיע טוב
ביום הצו היא הביאה איתה את האבחון וכאמור לא קיבל אפשרות להשתמש במחשבון.
האם כדאי לערער?  
מה קובע הקבא? הדפר?יש תפקידים שבודקים את שניהם ?תודה 

הסבר על קב"א ודפ"ר ומייל לערעור
09/10/14 07:46
61צפיות
הנה קישורים להסברים על מהם קב"א ודפ"ר
הנה ההסבר הרישמי מאתר עולים על מדים

והנה הסבר מפורט של בחור נחמד בשם רועי - הסבר טוב וגם תגובות מתחת למאמר שכתב
ניתן לשלוח לו גם שאלות ספציפיות והוא עונה

לגבי הערעור

עושה רושם שלא התחשבו באבחון ויש לכם קייס 
כי הצבא כותב ש
במידה ובנכם/בתכם בעל לקויות למידה/אבחון/מקבל התאמות במבחני הבגרות, עליו לשלוח אבחון דידקטי מלא טרם ההתייצבות בלשכת הגיוס ולהביאו ביום הצו. במידת הצורך יינתנו התאמות בביצוע המבחנים.
הצבא גם מציין ש
המבחנים הפסיכוטכנים הם בעלי השפעה רבה על המשך מיונים ושיבוץ  בצה"ל, לכן חשוב שיבצעו אותם רק כאשר מרגישים טוב ולאחר שינה של 7 שעות משום שניתן להבחן בהם פעם אחת בלבד.

בעיקרון ניתן לערער על הקב"א והדפ"ר
הצבא כמובן כותב שאפשרי אבל יאפשר זאת במקרים חריגים ביותר ויאשר לבצע מבחנים וראיונות חוזרים (ראיון לבנים).
בעיקרון צריך לחשוב טוב איך מנסחים את מכתב הערעור
ולהעביר פניה אישית מנומקת במייל בכתובת meitav@idf.gov.il 
ולצרף מכתב המלצה ממחנך הכיתה או ממנהלת ביה"ס, גיליון ציונים מלא אחרון ואבחון דידקטי (במידה ויש, גם אם בעבר התקבלו בלשכת הגיוס יש לשלוח בשנית).
בקשה למבחן חוזר או ראיון חוזר תתקבל 6 חודשים לאחר מועד הבחינה או הראיון. בתום תקופה זו של 6 חודשים גם בקשות חריגות לא תתקבלנה.
עליכם לקחת בחשבון כי במידה ותאושר בקשתכם להליך חוזר, הציון שיינתן הינו הציון האחרון ולא הגבוה מביניהם. על כן, עליכם להגיש בקשה אך ורק במידה ובנכם/בתכם חשים כי אכן תוצאות המבחנים לא משקפות את יכולותיו.

בהצלחה ושיהיה שירות מעניין ותורם.
תודה רבה...עוד ?
09/10/14 13:46
34צפיות
השאלה היא  אם לתפקידים מסויימים לצור הדוגמה קבא 52 תספיק רק במידה שהדפרהוא למשל 60 ומעלה.
הדפר משפיע? או שהקבא היא הקובעת.
52 יחסית טוב.

מהניסיון שלנו
09/10/14 15:00
55צפיות
ניהלנו מאבק בעניין , בזמן השירות של אחד הבנים . מאחר והנתונים שקיבל מנעו ממנו לצאת להדרכה. היה ברור שהכל בגלל שלא קיבל הקלות במבחנים למרות האיבחונים.
המפקדים שלו שהכירו אותו טוב תוך כדי השירות, מאד מאד רצו להוציא אותו לקורס מפקדים .
הגשנו קבילה לקצינת קבילות החיילים ונעשה שם בירור רציני. סופו של דבר, ממד"א שהוא הגוף האחראי על המבחנים בבקו"ם, סירב לאפשר לו להיבחן שנית. עמדה אפשרות של החיל להוציא אותו כ"חריג" לקורס...
סופו של דבר, הוצע לו מסלול קידום חלופי, שהתאים לו . והוא היה מאד מרוצה.

בקיצור, הבשורה הרעה: על תתלו המון תקוות בערעור הזה כי ממד"א נוראים בגישה שלהם. 
הבשורה הטובה והחשובה יותר: בהמון מקרים צהל מזהה את האנשים שמגיעים ואת איכותיהם ללא קשר למספרים שתויגו בהם בבקו"ם. זאת מערכת שונה מאד ממע' החינוך 
תודה רבה.
10/10/14 08:36
30צפיות
מישהו בכלל מקבל אופצייה למחשבון?
ושוב ..יש מקרים שהדפר היותר נמוך מהקבא מנע משהו?

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה