הכרה ברכב שני עבור עוסק פטור

toffi77

New member

לאישתי יש עסק פטור עבורו היא מגישה דוח שנתי. מעבר לזה היא גם שכירה בחברה והיא מקבלת ממנה רכב (בליסינג ותשלום שווי מס).

אני שכיר ויש באפשרותי גם לקחת רכב בליסינג מהחברה אך כלכלית יש עדיפות לקחת את הרכב מהחברה שלה. שנינו משתמשים ברכב אבל יש לנו צורך ברכב שני קטן.

השאלה שלי היא אם אנחנו יכולים לקנות רכב חדש\יד שניה ולרשום את כל הוצאות הרכב על העוסק הפטור (להבנתי הכרה ב-45% מסך ההוצאות) וזאת למרות שיש לה רכב נוסף בליסינג מהחברה שבה היא שכירה?

האם כדאי וניתן לקחת רכב בליסינג תפעולי או פרטי ולהגיש את ההוצאות על העסק הפטור שלה?
מה עדיף?

היי,

במידה והרכב שאתם רוצים לקנות בבעלותכם משמש את העסק ניתן לדרוש 45% מסך ההוצאות על אחזקת הרכב.
ליסינג תפעולי יהיה מוכר גם 45% מההוצאה החודשית. במידה ותרכשו רכב יהיה ניתן לדרוש את הפחת עליו כהוצאה.

toffi77

New member
איך מס הכנסה יודע את מי זה משמש?

אם נקנה רכב זה יהיה רשום על שמנו (או אם צריך אז רק על שם אישתי) אבל תכלס כל אחד יכול לנהוג עליו לכל צורך שהוא.
במקרה שלנו שני הרכבים (גם הליסינג מהעבודה וגם הרכב שנדווח עליו עבור העסק הפטור) יהיו בשימוש של שנינו באופן כללי. זה לא משהו שאפשר בכלל לקמט : לפעמים אני מסיע את אישתי ומוריד אותה איפשהו בשביל העבודה שלה, לפעמים היא לוקחת את הרכב השני ואני אקח את הרכב הקטן.
&nbsp
1. זה משנה למה משתמשים הזה? האם צריך איכשהו להוכיח שיש בו שימוש עבור העסק?
2. אני מבין שבקניית רכב ערך הרכב השנתי מחושב לפי 15% ירידת ערך, ובמס יוכר 45% מזה.האם יש עדיפות לקנייה רכב על פני ליסינג תפעולי?
3. בליסינג תפעולי יש מקדמה של 8~10 אלף, ואז יש תשלום חודשי קבוע. האם המקדמה גם מוכרת כהוצאה של העוסק פטור?
&nbsp

איך מס הכנסה יודע את מי זה משמש?

1. במידה וידרשו צריך להוכיח
2. צריך לעשות חישוב לטווח ארוך, תלוי בסוג הרכב ובפחת המוכר.
3. המקדמה מוכרת כפחת

toffi77

New member
לגבי אופי השימוש

אני אשאל באופן עקרוני, כדי להבין:
אם יש עסק פטור , האם אפשר לעשות הכרה במס עבור רכב שמשתמשים בו פעם בשבוע עבור נסיעה קצרה 20 ק"מ עבור צרכי העסק הפטור וכל שאר הנסיעות הם לצרכים אחרים?
&nbsp
כלומר נסיעות הקשורות ישירות בעבודה הם 5% מכלל הנסיעות.
להבנתי יש רק את עניין ה-45% הכרה במס , ואין אפשרות אחרת לפי שימוש אמיתי. זה מתמצע עלפני כל האוכלוסיה...

למעלה