רגשות מעורבים

mali891

New member
רגשות מעורבים

היי,
לצערי הרב אתמול התבשרתי שההריון שלי לא תקין ועליי לעבור הפלה.זהו הריון שני טבעי לאחר הריון חוץ רחמי שבסופו כרתו לי חצוצרה.
מרכזת את הרגשות שאני חוויתי בשבוע האחרון.
פחד - שאני פגומה,שלא אוכל ללדת, מפחדת מכאב,מהמראות שאני הולכת לראות בשירותים,שהכדורים לא יעזרו ואצטרך לעבור גירדה.
ייאוש - שוב פעם זה קרה??
רחמים - למה דווקא לי? למה זה מגיע לי? עברתי הרבה דברים לא פשוטים בחיים ואני רוצה משהו שישמח אותי,את בעלי ומשפחתי.
אכזבה- מרגישה שאכזבתי את חמי וחמותי שכל כך מחכים כבר לנכד ראשון,מאוכזבת מעצמי שלא הצלחתי לשמור על הריון תקין...אולי אכלתי משהו לא טוב? אולי עברתי בסביבה מזוהמת?
בושה - מנסה להסתיר בעבודה, שלא יהיו לחשושים, שלא ירחמו עליי ואהפוך לשיחת ארוחת הצהריים. משדרת עסקים כרגיל.
קנאה - כל החברות עם ילדים, מביאות בקצב מסחרר. גם אני רוצה כבר להיות עם בטן מלאה...
אושר - נכנסתי להריון טבעי עם חצוצרה אחת ( בחודש שהייתי צריכה להתחיל הפריות), לא שוב חוץ רחמי.
מזל - שיש לי בעל אופטימי ומשפחה שאיתי לאורך כל התהליך, שאני שומרת על שפיות ובכל זאת לוקחת בפרופורציות.
תמיכה - שיש קהילה שלמה שמבינה אותי, אני ממש לא לבד.
תקווה -הייתי בי עוד תקווה לנס והלכתי ל3 רופאים שונים על מנת להיות שלמה עם ההחלטה ואכן שהריון לא תקין, שהצלחתי לעשות עוד צעד לקראת ההריון, הרוב המוחץ לבסוף מצליחות ללדת ושזה רק עניין של זמן.
אמונה - מאמינה ובטוחה שאני אזכה להיות אמא, הכי טובה שיש.
תודה - לכל מי שקוראת ומבינה אותי, הקבוצה הזאת היא נכס.
באהבה גדולה,
מלי

שחר רו1

New member
היי מלי

אני בדיוק שבועיים אחרי גרידה, מזדהה עם קשת הרגשות שמנית. חשוב שתדעי שאין משהו שעשית או לא עשית שבגללו זה קרה. לא כתבת באיזה שבוע את ובת כמה את, אבל אני מבינה שאת צעירה. נכנסת להריון טבעי עם חצוצרה אחת, זה אומר שאת מסוגלת להיכנס להריון בלי טיפולים. תתאבלי על האובדן ותני לגוף שלך לחזור לעצמו ואחכ תמשיכי לנסות, בין אם טבעי ובין אם באמצעות טיפולים, את תכנסי להריון ואכן זה רק עניין של זמן.
מחבקת אותך ושמחה בשבילך שאת מחזיקה באמונה ובתקווה.
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
כתבת כל כך אמיתי ומרגש

אהבתי מאוד את הדרך שבה תיארת את מינעד התחושות, הרגשות והמחשבות, ואת הדירוג הפנימי.
נשמע שאת מאוד מודעת לתחושותייך ויודעת לתאר לעצמך ולסביבתך היטב את הדברים. זה בוודאות ישרת אותך- גם עכשיו, עת את זקוקה לתמיכה, וגם בעתיד- עת תהיי אמא. אינטליגנציה רגשית היא מצרך הכרחי לצורך הורות בריאה וטובה, ובכלל- לחיים. היכולת שלנו לתמלל את עצמינו, את התחושות, את הצרכים שלנו- היא יכולת משמעותית וחשובה.
רוצה רגע להתייחס לרגשות האשמה. חייבת לכתוב לך ששום דבר מכל מה שתיארת לא קרה באשמתך. כדי שתוכלי להמשיך הלאה- רצוי לנקות את יסורי המצפון.
לגבי הבושה וההסתרה- כל אחת בוחרת למי לספר ולמי לא לספר, ובאיזו מידה. יחד עם זאת, רוצה לכתוב לך שאין לך במה להתבייש, ושההסתרות פעמים רבות גוזלות מאיתנו המון כוחות, שיכולנו להפנות לדברים אחרים.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

משתתפת בצערך

תיארת כל כך יפה את מנעד הרגשות שמציף ברגעי האובדן.

אני רוצה להתייחס בעיקר לעניין הבושה.
לפעמים אנחנו מתבלבלים בין רחמים לחמלה.
כשאני קוראת אותך, אני לא מרחמת עלייך, אלא מרגישה חמלה כלפייך.
מאוד סביר שגם בחיים האמיתיים, יהיו אנשים שיחושו חמלה כאשר תשתפי אותם במה שעבר ועובר עלייך.
אחרי כמה וכמה הפלות, הבנתי שגם אם אנשים מרחמים עליי, אני לגמרי בסדר עם זה. השק שלי כבד, ומותר לרחם עליי.

מאחלת לך שההפלה הנוכחית תעבור בשלום, שההריון הבא יגיע במהירות ויסתיים בידיים מלאות ובאושר גדול.

למעלה